c unitt c12
profili

 • biz bize yeteriz bağışlarının ortadan kaybolması

  chp mersin milletvekili alpay antmen'in bağış sonrası süreci araştırması sonucu ortaya koyduğu durum.

  haber linki:

  https://www.birgun.net/…bagislari-ortada-yok-306153

 • bir erkeğin en seksi olduğu an

  soğanı tek bir yumrukla ikiye ayırmak isterken masayı kırdığı an.

 • türk dizilerinin yalıda ya da gecekonduda geçmesi

  karakter sınırı sebebiyle kıprılmış önermedir.
  son yıllardaki dizi anlayışı kastedilmiştir. ancak son yıllarda sığmamıştır.

  dikkat çeken saçma durumdur. dizilerde zengin olan kişilerin yaşamına dair örneklerde hep bir yalı, "halktan insanlar"cılık oynanan dizilerde de hep bir gecekondu anlayışı vardır. halbuki ne kadar saçma ve gerçeklikten uzak bir durum. tamam zengin olanı belli bir zümre diyip ayırdın. peki geri kalan halkın yaşamı gecekondu mudur? şöyle bir düşününce yalı yaşamı olan kesim %3-4 falandır. gecekonduda yaşayan kesim de %20-25 olsun hadi. peki asıl ezici gerçek çoğunluk nedir? %70-75 apartman yaşamı.

  hangi kesimden, hangi şehirden olursak olalım çoğunlukla apartman dairesi yaşamına sahip değil miyiz? nedir bu halktan olma goygoyu yapılınca gecekonduyu dayamak? halktan olmak diye bir genelleme yapılıyorsa bu halkın gerçeğini büyük ölçüde apartman dairesi yaşamı oluşturuyor. yerli dizi senarist tayfasının bir çok fail hareketinin yanında belki en çok da bu yüzden dizilerde bir türlü o gerçeklik ve empati duygusu geçemiyor artık. hayat ya yalıda ya da gecekonduda yaşanmıyor.

  mevzu sadece mekan meselesi de değil. seçilen mekan klişe konusunu da beraberinde getiriyor. ya görgüsüzce süper lüks bir keyif yaşamını göze sokma ya da klişe fakir edebiyatına maruz kalıyoruz. halbuki normal apartmanda yaşayan bir insan ortalama biri olduğu için çok daha kapsamlı konularda ele alıp daha yaratıcı ve yine vazgeçilemeyen entrika temalı ama en azından özgün konular bulunabilir. her yere daha kolay çekilebilir. apartman yaşamı klasik bir orta direk hayatı değil ki. ya hiç bir şey yapamadınız bari orta seviyedeki bir insanın etrafında geçsin o şok şok olaylar, entrikalar senaryoda. illaki bir süper zenginlik ya da bir varoşluk olmak zorunda değil. o insanın yaşamı çok çok daha genele hitap edip başında geçenler daha ilgi ile izlenecektir. empatisi çok daha kolaydır.

  tüm bu açıklama ve önermeyi de artık iyice yolunu kaybetmiş dizi sektörünün senaristlerinden biri okur da belki biraz aydınlanır diye yazdım. ama onlar da en son "çok yoruluyoruz" diye bildiri yayınlamakla meşguldü. pek ümidim yok.

 • 14 haziran 2017 kılıçdaroğlu cnn türk canlı yayını

 • floransa'yı trolleyen çılgın türkler

  şu pozu verince floransa trollenmiş mi oldu şimdi? daha çok "dur qanqa nasıl yapiyürler biz de bi deneyek." diyerek verilmiş bir poz gibi. zararsızca eğlenmişler sıkıntı yok ama çılgınlık, trollük namına da bir şey yok. başlığın verdiği beklentiden uzak. zaten o kalabalıkta iki yaşlı bir de çocuğun ilgisini çekebilmişler. onlar da trollenmiş bir ifadeden çok "aq malları" der gibi bakıyorlar.

  ayrıca: (bkz: heykel gören masum keko)

  (bkz: kezban paris'te)
  (bkz: keko floransa'da)

  not: kekoluk pozda değil. verilen poz, pisa kulesi itmek kadar tipik bir "yaratıcı" turist pozunda fazlası değil. birisinin instagramında falan görsek "hmm şakacı şey" diyip geçeriz. işin kekoluk kısmı, bu pozu vererek floransa'yı trollediğini düşünmekte ve gelip çok ilginç bir şey yapmış gibi ünlü olmak için ekşi'de başlık açmakta yatmaktadır. sevgiler.

 • mesajınız var yeşili

  burada tüm bu yeşil bekleyen loserların kutusuna bir küfür bırakıp küfürünüz var yeşili ile tanıştırıp eğlenmek vardı, ancak şu an çok uykum var belki sonra.

 • nevşin mengü'nün peugeot 206'ya benzemesi

  hayatımda gördüğüm en anlamsız benzetmedir.

 • ben türkiye'nin tamamını kontrol eden başmuhtarım

  o zaman başkanlık yerine muhtarlık sistemine geçelim dedirtmiştir.

 • türkiye'nin suriye'den toprak alma planı

  dikkat etsinler de toprak genişletiyoruz derken 3 milyon suriyeli'nin yaşadığı toprakların suriye ile birleştirilmesiyle sonuçlanmasın. malum dış politikada ne hedef belirledilerse yüzlerine gözlerine bulaştırıp tam aksi konumlara düştüler.

 • alevileri sevme sebepleri

  yoktur.

  yani bir insanı alevi diye sevmem için bir sebep yoktur. tatlı insanlardırlar, mağrurdurlar, iyidirler falan geçin bunların hepsini. beş parmağın beşi bir mi?

  lisedeyken en yakın arkadaşlarımdan biri aleviydi. anlaşırdık, iyi adamdı. ancak aynı lisede fizik öğretmenimiz olan adam hayatımda gördüğüm en yalancı, en kaypak, en üç kağıtçı insanlardan biriydi ve o da aleviydi. şimdi ben ne düşünmeliyim aleviler hakkında? tabi ki hiç bir şey.

  insanları belli kriterlere göre gruplandırıp genelleyerek değerlendirmek kadar anlamsız bir şey olamaz.

 • survivor 2016

  o değilde ünlüler adasında tuğba'yı acayip cool buluyorum. kadın ilk hafta ettiği kavgadan sonra duruşunu belirledi, ondan sonra da ne tartıştı ne de muhattap oldu. şimdilerde atakan böyleymiş, gerçek yüzü buymuş bilmem ne diye gelenlere de bıyık altından gülüyor, mallar ancak uyandılar der gibi bakıyor. sözlükte pek öyle tuğba kitlesi olmadığı için dile getiren yok ama ben söyleyeyim dedim.

  ha birde şu var bence yattara bu olayı bahane etti zaten kıldı atakan'a ama mehmet harbi gücendi inandım ona. *

 • muhteşem yüzyıl kösem

  hürrem'in başındayken lamborghini gibi gösterişli duran tacın kösem'in başında bir milyoncudan alınmış gibi durduğu dizi.