nickin ne yabanci16
profili

 • bellini'nin bir eseri bu kadar ucuz olamaz

  bir haftadır yapılan bu kadar para verilir mi tandanslı algı çalışmları halk üzerinde karşılık bulamamış olacak ki bu sefer tablo çok ucuz sahte olabilir demeye başladılar. bakalım haftaya hangi moda geçecekler.

 • jahrein

  oyun oynuyor kendisi. beyin yerine sünger barındıran bir kitle tarafından da izlenip finanse ediliyor. 3 lira 5 lira neyse işte. biz cep harçlığımızla atari salonuna oyun oynama giderdik, zamane çocukları paraları bunun gibi yayıncalara yedirip kendileri izlemeyi tercih ediyorlar.

 • antalya'da hala güneşle su ısıtılması

  dünyanın en mantıklı hareketidir.

 • ermenistan'ın türkiye'den tıbbi yardım istemesi

  burada bazı arkadaşlar iyi niyetli düşünüyorlar ama yanıldıkları bir konu var. bakın yunanistanla da düşman gibiyizdir ama halklar arasında bir problem olmaz. çok az bir rum kitle var düşmanlık besleyen onlarda azınlıktırlar o grubun içinde. fakat ermeniler de bu durum çok farklı. siz bu adamları ölümden kurtarsınız dönüp sizi öldürürler. bunların düşmanlığı başka bir boyutta. açın instagramda facebookta ermenileri (ermenistan ermenilerinden bahsediyorum) bulup sayfalarına bir göz atın. adamların yaşam kaynağı türk düşmanlığı. fırsatını bulsalar dünya üzerindeki bütün türkleri katlederler ve nesiller boyu bundan pişmanlık bile duymazlar. hatta o günü bayram ilan ederler.

 • 18 ocak 2019 akhisarspor beşiktaş maçı

  dorukhan, oğuzhandan 4 yıldır beklediğimiz şutu çekti. çok güzel çekti.

 • 8 aralık 2018 trabzonspor atiker konyaspor maçı

  kaç yıldır sözlükte yazıyorum şu sözlüğün erman toroğlu zihniyeti değişmedi gitti. penaltının ağırı, hafifi, verilirdi, verilmeyebilirdisi olmaz. ceza sahası içinde faul yapılıyorsa penaltıdır. adam ister 35 takla atar, isterse ayakta kalır. sen bakarsın pozisyon faulse çalarsın penaltıyı, değilse oynatırsın. futbol bu kadar zor kuralları olan bir oyun değil. kendiniz zor hale getiriyorsunuz. hakemlerde böyle. orta sahada çalıyor faulü, ceza sahası içinde çalmıyor. yorumcu da ekranda verseydi ağır olurdu diyor. orada biri de çıkıp mal mısın kardeşim ceza sahasında faul olursa penaltıdır diyemiyor.

 • kuşlar buradan uçmaması gerektiğini anlamalı

  bunlar gerçekten cahil insanlar. bunların beyni cahil. en iyi hocalarla, en iyi eğitimi verseniz bile bu insanlardan dünyaya faydalı bir insan yetiştirmeniz mümkün değildir. tamamen içgüdüsel olarak hava akımlarını takip ederek binlerce kilometre uçan hayvanları eğiteceklermiş. insan olarak aldığın eğitimin faydasını görememiş adam kuş eğitmekten bahsediyor.

 • türkiye'nin dünyaya ihraç edebileceği şeyler

  mustafa kemal kitabında anlatılmış. atatürk nazillide sümerbankı kurmaları için ruslarla anlaşır. adamlara her şey dahil tesis kurdurur. tek kuruş para vermez. ödemeler narenciye ile yapılır. amerikan başkanına sandıklarla sigara gönderilir. yerli tütünden. 20'ye yakın pamuk çeşidi üretilir cumhuriyetin ilk yıllarında. macera aramaya gerek yok. atatürk 1938'e kadar ne yapmışsa oradan yola çıkılır yapılır. bu ülke toprağının kıymetini bildiği an dünyanın en zengin ülkesi olur. incir sende, fındık sende, narenciye sende, dünyayı beslemeye yetecek kadar ova sende (konya, harran) hububat sende. evet petrolün, doğalgazın yok ama allah sana da toprak vermiş. hem de en verimlilerinden. sen de kullanacak kafa yoksa yapacak bir şey yok.

 • beşiktaş'ın avrupa'nın yeni fatihi olması

  başlığı açan galatasaraylı, ona laf sokmaya gelenler galatasaraylı, taşşak geçmeye gelenler fenerli, sonra tineri çeken beşiktaşlı. ne güzel dünya be.

 • amanda cerny ile tweetleşen yozgatlı dayı

  - türkçen yog mu

  kısmıyla yarmıştır.

  senin de yok be dayı.

 • cenk tosun

  bir besiktasli olarak yaziyorum, umarim okursun. o soktugumun cimlerinde o beşiktaş forması ile kendini bir daha yere atma. o formanin bir haysiyetli var amk.

 • yazı tura atmanın adil olduğu yalanı

  yazı tura atmak mağduriyet değil mağlubiyet doğurur. adil oyunlarda kazanır veya kaybedersin. mağlup oldum diye mağdur olacağını düşünüyorsan hiç oyun oynamayacaksın.

 • serdal adalı

  beşiktaş tarihindeki en büyük lekeyi oluşturan adama sen gel sen gel diyen taraftar var. bugün yüzüne karşı şikeci diye konuşuyorlarsa sebebi bu adamdır lan. afedersiniz ama fikret orman ne yaparsa yapsın bu adamın yanında melek kalır. ben de ömrü billah müşterisi olmaya razı olurum.

 • selçuk bayraktar

  bilim, sanayi ve teknoloji bakanı olacaksa eyvallah. en azından yeterli bilgi birikime sahiptir.

 • beşiktaş

  kimsenin ciddiye almadığı takım. ne kadar üzülüyorum ben duruma bir bilseniz. bakın sabahın altısında hüngür hüngür ağlayarak yazıyorum bu entry de. neden çünkü bizi ciddiye almıyorlar. biz büyük takım değiliz. ühühühühühühü.

  ya bi siktirin gidin harbiden ya. ciddiye almıyoruz demiş. roman yazmış amk. ciddiya alsalar cilt cilt ansiklopedi yazacaklar. sonra hakaret edince kızıyorsunuz. size hakaret etmeyelim de ne yapalım.

 • beşiktaş

  sözlükteki taraftarları ve yazar arkadaşlarımdan bir ricada bulunacağım. bundan sonra rakip takımlar ile ilgili entry girerken sikti, soktu, koydu yazmak yerine gagalamak fiilini kullansınlar. gagalamak çok güzel lan. o güzel çocuğa da aferin. öyle küfürler öğrenmesin. böyle fiiller türetsin. anasına babasına da selamlar ederim. mutlu mesut yaşasınlar.

  tanım: istanbulun boğaza nazır ilçelerinden biri.