adebayorun hirsiz kardesi rotimi17
profili

 • doğu perinçek'in dolar yasaklansın talebi

  tüm ihracatı ve üretimi ithalata bağlı olan bir ülkenin vatandaşı olarak şunu diyebilmek için hakikaten yarrak kafalı olmak lazım. kendisi öyle midir bilmem tabi.

 • mehmet pişkin

  birader gerçekten ruh hastası mısınız nesiniz? adama babasının doğum gününü sorsam 2 dakika düşünmeden cevap veremez, gün 16 ekim'e dönünce mehmet pişkin'in ölüm yıl dönümü diye entry giriyor. telefona hatırlatma mı kuruyorsunuz? manyak mısınız?

  adamın dirisi rahat edememiş bu hayatta, ölüsüne de bizim popülistler rahat vermiyor. sizin gibi sahte insanlardan tiksinip gitti lan bu adam.

 • sedat peker

  ak partisi militanlarının ve süleyman soylu sempatizanlarının yeni taktiği her yerde "mafyadan mı medet umuyorsunuz" veya "çıkarları bozulmasa konuşmazdı" gibi söylemleri tekrar ederek sedat peker'in ifşa ettiği olayları önemsizleştirmek ve sulandırmak belli ki.

  fakat problem şu ki; siz bir kendinizi akıllı başka herkesi de kör ve aptal zannediyorsunuz. biz farkında değil miyiz sedat peker'in tüm bu ifşaları kendi çıkarı için yaptığından? biz farkında değil miyiz eğer tekerine çomak sokulmasaydı hiç ses etmeyeceğinin? kaldı ki adam da aksini söylemiyor. bilakis bu benim kişisel meselem, sizi kurtarmak gibi bir gayem yok, ben mesih değilim diyor zaten.

  medet konusuna gelince, biz mafyadan medet falan ummuyoruz. sedat peker'i geçmişte mafya görüp şimdi vazgeçmiş de değiliz. sizin gibi zamanında "yılın hayırsever iş adamı" seçip şimdi suç örgütü lideri ilan etmiyoruz adamı. bizim gözümüzde 20 sene önce de mafyaydı şimdi de mafya. fakat adam mafya diye söylediklerinin, ifşa ettiği olayların hiç mi bir önemi yok? hepimizin içten içe bildiği ama ispat edemediği tonla olayı anlatıyor bu adam. ne diyelim? "yok abi sen mafyasın, sen sus" mu diyelim? devleti zedeliyormuş. yemişim devletini de devlet taparları da. adamın iddiasına göre devleti yöneten erk resmen ülkenin en büyük mafyası olmuş, yıllardır örselenmeye doyamayan halk devletin haysiyetinin peşinde...

  gerçekten burada dert edilmesi gereken konu bu videoları çeken şahsın mafya olması mı? yoksa ülkenin yönetiminin burnuna kadar afedersiniz necasete batmış olması mı? neymiş, koskoca bakan dururken mafyanın sözüne itibar ediyormuşuz. e ne yapalım, sen söyle. tuz koktu dediğimiz noktadayız artık. ülkenin yönetim erkinin uyuşturucu ticaretine yol verdiği iddia ediliyor mesela. yenilir yutulur iş mi? fetö borsası dedikleri olay yenilir yutulur bir iş mi? mafya adam çıkmış diyor ki ben ülkenin şu anda içişleri bakanı olan şahsa 20 senedir yatırım yapıyorum. yenilir yutulur iş mi? neden hiç bir savcı araştırmıyor bunları?

  kusura bakmayın, ben hiç hükümeti koruma refleksiyle falan olaylara yaklaşacak değilim. hükümet dediğiniz bize hizmet etsin diye var. ben onu savunmayacağım, o vatandaş olarak beni savunacak. bizim ülkede olmasa da olması gereken bu aslında. bu adamın bahsettiği olayların bırakın hepsini, onda biri bile gerçekse bu vahim bir durumdur. normal bir ülkede yer yerinden oynardı. tüm hükümeti götürürdü bu anlatılanlar. söz konusu türkiye olunca ölü taklidi yapılıyor tabi.

  neyse, sedat peker'e gelecek olursak. açıkçası kendisini geçmişte sevmezdim, halen de sevmem. sevilecek biri de değil. neticede yaptığı işler falan belli. fakat, itiraf edeyim ki beklediğimden farklı bir profille karşılaştım. beklediğimin aksine kafası zehir gibi çalışan, beklenenin üstünde bir genel kültüre sahip, hayat ve insanlar üstüne hayli kafa yormuş biri çıktı. tabi en acısı da sedat peker gibi bir mafya babasının ülkeyi yöneten akp hükümeti kadrolarının neredeyse hepsinden çok daha entelektüel ve zeki biri olduğu gerçeğiyle yüzleşmek oldu. ne kadar düşük profilli bir yönetimin ülkede yıllardır at koşturduğunu yüzümüze tokat gibi çarpan bir gerçek oldu bu. hatta göz önünde olan tüm akp'li isimleri de düşününce sedat peker'le entelektüel anlamda kapışabilecek ibrahim kalın dışında da öyle direkt olarak birisi de gelmedi aklıma.

  tüm bu olan bitenler dolaysıyla sedat peker'e sempati duymaya başlayanlar var. onlara da bu illüzyonun etkisine girmemelerini tavsiye ediyorum. sedat peker kendisinin de söylediği gibi mesih değil. kendisi dışında kimseyi de kurtarmaya falan çalışmıyor. bu ifşaları da çok erdemli olduğundan veya vicdanına sığmadığından yapmıyor. yarın hükümetten veya devletten istediğini alsa yarın son verir bu ifşalarına. ben bu videoları türkiye'nin ileride bir gün bağırsaklarını gerçekten temizleyebilmesi için olumlu buluyorum. fakat bu nedenle sedat peker'e sempati beslemeyi doğru bulmuyorum.

  edit: çok yürekliyse tüm bu olanların birinci sorumlusunu da söylesin bir görelim. fakat, dönüş bileti için halen bir umudu olsa gerek halen malum kişi çok iyi ama çevresi kötü ağzıyla devam ediyor. yarın yayınlayacağı video ile ilgili de büyük beklenti oluştu. eğer yarın da top çevirirse veya dişe dokunur bir çıkış yapmazsa, 8. videoda artık ilgi kaybolacaktır. ben de daha oturup izlemem yani.

 • solcuların yaşlandıkça sağcı olmaya başlamaları

  solcuyken savunduğun insanların aslında hiç öyle savunmaya değmediğini, hatta tam tersine mevcut düzeni en çok onların ayakta tuttuğunu farkettiğin zaman yaşanan bir olay bu. kimi 20 yaşında kimi 70 yaşında farkediyor işte.

 • 10 yıllık pasaportun 1154 tl olması

  dünya'nın en sikko pasaportlarından biri için kesilen haraçtır. nereye giderseniz gidin vebalı muamelesi görmenize sebep olan bu pasaport için aslında üste para almamız lazım ya neyse.

 • deva partisi kurucuları ile ilgili iddialar

  tamam iyi hoş, muhtemelen bu flood'da yazılanların hepsi de doğru. fakat, cumhurbaşkanından reis reis diye bahseden bu kişi keşke bir de hali hazırda akp'de siyaset yapanların fetö geçmişini de böyle bir flood'la ortaya dökse bir görsek. veya cumhurbaşkanlığı istişare kuruluna atanan bülent arınç'ın geçmişini dökse mesela. ne var yani akp'de olunca fetöcülükten tövbe istiğfar edilip pürü pak olunabiliyorsa belki devacılar da tövbe etmiştir.

 • delileriyle ünlü şehirler ve delileri

  şorikli yaşar, gız mahmut, mercedes kadir ve daha nice delileriyle malatya'dır efendim.

 • yetişkin seviyesindeki en iyi çizgi film

  regular show'dur efendim. 10 dakikaya bu kadar fazla şey sığdırabilen, böyle enteresan kafalar ve göndermeler içeren bir çizgi film daha zor gelir.

 • türkiye'nin s-400 ısrarının sebepleri

  türkiye s-400 almalıdır ve bu türkiye'nin gerçek anlamda beka meselesidir. sonucu ne olacaksa da alınmalıdır. yarın bir gün ege'de ve doğu akdeniz'de çıkarlarımızı müdafaa etmemiz gerektiğinde s-400'ü çok arar bu ülke. israil, mısır, yunanistan şer ittifakını kilitleyecek anahtar bu s-400. mesela izmir'e konuşlandırılmış s-400 bataryası tüm yunan hava kuvvetlerinin yere çakılı kalması anlamına geliyor. mersin'e konuşlandırılacak bir batarya israil ve mısır hava kuvvetlerinin kıbrıs üzerinde yapmak isteyeceği her hareketin ipini çekmek demek. türkiye için en kritik öneme sahip silah şu anda s-400'lerdir ve kesinlikle alınmalıdır.

 • 1 ak partiliyi ikna et

  siz kimi neye ikna ediyorsunuz? kim ikna edilir? bilmeden bir yanlışın içinde olan insan doğrusunu anlatarak ikna edilir. peki siz akp seçmeninin ne kadarının ülkede tüm bu olan biteni görmediğini, bilmediğini, sırf bilgisizlikten gidip oy verdiğini sanıyorsunuz? bu insanlar her şeyin gayet farkında bir şekilde, bile isteye oylarını bu yönde kullanıyorlar.

  evet, bu insanlar da aynı sizler gibi ülkedeki tüm yolsuzluklardan haberdar. aynı sizler gibi ülkedeki tüm rantçılıktan, peşkeşlerden, usulsüz atamalardan, liyakatsizlikten, sınavlarda hakkı yenen insanlardan haberdar. aynı sizler gibi ülkede hukuk diye bir şey kalmadığından da haberdarlar. evet, aynı sizler gibi bu partinin çoğu mensubunun aslında islamla falan bir alakası olmadığından, dini sömürdüklerinden de haberdarlar. ülkeye surileri doldurduklarından da haberdarlar. geçmedikleri ve muhtemelen ömürleri boyunca geçmeyecekleri köprülere her gün para ödediklerinden de haberdarlar. şahsen yaşı 70'in altında olupta bunların birinden bile habersiz olan bir tek akp seçmeni ile henüz tanışmadım, konuşmadım.

  peki tüm bunları bile bile nasıl mı oy veriyorlar? çünkü aslında farkında değilsiniz belki ama bu insanların çoğu bu çarkın zaten ya bir parçası, ya da o parçalardan biri olabilme ümidi taşıyor. bir umut sahibi olmanın nasıl güçlü bir motivasyon olduğunu da zaten az çok psikoloji ile ilgilenenler bilir. akp'nin dokunabildiği bu insanların, bu çarkın bir parçası olabilme ihtimalinin olduğu tek durum da zaten akp'nin iktidarda kalmasıdır. bu kadar vasıfsızlığın, cehaletin kutsandığı, para ettiği başka bir dönemin gelemeyeceğini en iyi kendi seçmenleri biliyor çünkü. akp'nin sarsılmaz iktidarının temel motivasyonu tamamen bu.

  bakın bugün araştırılsa, akp'ye oy veren dar gelirli insanların çok çok büyük bir kısmı devletten az veya çok sosyal yardım alıyordur. akp'ye oy veren eğitimli kesimin büyük kısmı akp sayesinde ya köşeyi dönmüştür, ya kamuya atanmıştır, aslında hayal bile edemeyeceği mevki ve makamlara sahip olmuştur. ticaret yapıyorsa kalkındırılmıştır vs. uzar gider bu durum. akp'den hiç nemalanmamış olanlar da bir şekilde nemalanma umudu taşıyarak oy veriyor zaten. siz burada bağır çağır söylüyorsunuz ya "liyakat diye bir şey kalmadı" diye. işte bu insanlar o liyakatsizlik olgusundan adeta orgazm oluyor zaten. akp'nin başarısı tam olarak ülkede aslında bir baltaya sap olamayacak milyonlara, yığınlara ülkenin sahibilermiş gibi hissettirmek, eğer biri yiyecekse biz yiyeceğizi verebilmektir.

  şimdi bir daha düşün, bu insanlar bir şeye ikna falan olur mu? ne olup bittiğini senden benden daha iyi biliyorlar oğlum, seni dereye sulu götürür susuz getirirler.

 • suriyelilere dubleks bahçeli ev

  demezler mi adama madem bu devletin bunu yapacak gücü var, kendi vatandaşın orospu çocuğumu da göt kadar apartman dairelerine sıkış tepiş tıktınız milleti?

 • golf r'nin 720bin lira olması

  çok değil 2 sene önce bu sözlükte bu arabayı 200bin liraya alanlarla keriz diye dalga geçilmişti. vay arkadaş hatırlayınca gözlerim doldu.

 • dodecahedron

  şu sözlükte ne kadar çok seviyorsunuz böyle ilgi budalası, yarrak kürek işler yapan, boş vakti bol tipleri yere göre sığdıramamayı, öve öve bitirememeyi.

 • kız yurtlarının 112 acil'i gereksiz meşgul etmesi

  başlığın asıl hali "kyk kız öğrenci yurtlarında kalan öğrencilerin 112 acil servis ambulanslarını gereksiz şekilde meşgul etmesi" olmalıydı ama karakter sınırından dolayı olmuyor tabi.

  bu başlığı 112 acil serviste görev yapan ve defalarca kyk kız yurtlarından bildirilen vakalara ambulans ile gitmek durumunda kalmış bir doktor arkadaşımdan dinlediğim olaylar neticesinde açtım. kendisinin bu şekilde bir talebi olmadı, benle dertleşmek için paylaşmıştı fakat dediğine göre hemen hemen her şehrimizde de benzer durumlar varmış.

  konuyu çok uzatmak istemiyorum, özet olarak aslında hiç bir sağlık problemi olmamasına rağmen tamamen eften püften sebeplerle ve çoğunlukla sadece "drama queen" olmaktan dolayı, ilgi çekmek için baygınlık ve sinir krizi geçirme numaraları ile 112 acil servisten ambulans talep edilmesi olayları çok sık yaşanmaktaymış. öyle ki çoğu zaman ambulans geldikten sonra ambulansa geçince hastaneye gitmesekte olur, biraz duralım sonra geri yurda çıkayım diyenlerin falan haddi hesabı yokmuş. ekseriyetle sevgilimden ayrıldım, çok kötüyüm vs. gibi şeylerle etraftan ilgi çekmek, arkadaşlarına şov yapmak için ambulans çağıran bu sözde üniversite öğrencisi, özde zır cahil tipler yüzünden gerçekten bu ambulans hizmetine o an hayati şekilde ihtiyacı olup bu hizmete erişemeyen insanlar olabilir.

  bu arada kızları itham ediyorsun, kadın düşmanı falan diyeceklere baştan söyleyeyim. erkek yurtlarında ambulans talep edilen vakaların neredeyse hepsi gerçekten acil müdahale gerektiren durumlar oluyormuş. bu da bir dip not. bu ciddi bir konu, kimseyi yermek için falan bu başlığı açmadım.

 • afrin'i isteyen mhp'linin bedelli askerlik yapması

  boşuna demiyorum mhp bu ülkenin kanseridir diye.

 • malatya'daki altın kaplamalı bina

  malatya'da oturmak için bırak 3 milyon tl'yi, üste 1 kuruş verenin bile aklına şaşarım ben.

  not: malatyalılar çullanmasın, senelerce yaşadım malatya'da. ne halt olduğunu iyi biliyorum yani.

  edit: bu yazdığım entryden dolayı özelden anneme bile küfredenler oldu. hepiniz hakkında yasal işlem başlatacağımı bilin. buradan klavye arkasına sığınıp anonim küfretmek kolay tabi.

  edit 2: bazı arkadaşlarımızın haklı bir sitemi oldu, tüm şehri genellemen doğru olmamış yönünde. haklılar, tabi ki halkı komple kötüdür, malatyalılar berbat insanlar gibi bir kastımın olması söz konusu değildir. elbette her yer gibi iyisi ve kötüsü var. şehri pek yaşanılabilir bulmadığıma dair bir entrydi bu.

 • pakistan'a 30 adet atak helikopteri satışı

  çeşitli haber sitelerinde nihai olarak imzaların atıldığı ve 30 adet atak helikopterinin pakistan'a satışının gerçekleştiği haberi geçilmektedir. ülkemizin tek kalemde yaptığı en büyük ihracat olabilecek bu satışın hem ülkemize hem de dost ve kardeş ülke pakistan'a hayırlı olmasını dilerim.