debe başlıkları

lukretius21
profili

 • büyük istanbul mitinginde açıklanacak sürpriz

  "damat bir daha şiveli konuşmayacak"

 • 9 şubat 2019 esenyurt olayları

  şimdi biz suriyeli mültecilerle kapışınca iç savaş oluyor he... vay amk. iç savaşı bile ithal ürünle yapıyoruz.

 • erdoğan düşerse türkiye düşer

  bu siyasal islamcılar tırlatmış iyice... ağızlarından düşürmedikleri peygamber muhammed bile ben ölünce islam devleti biter dememiş; halifeler bile bu kadar kibirli olmamışlar; o çok övündükleri osmanlı padişahları bile kendi yetkilerini yeri geldiğinde sınırlandırmışlar, yeri gelince hakka hukuka boyun eğmişler; sonra atatürk gelmiş, kurtuluş savaşı yapmış kazanmış, ülkenin tek hakimi olmuş ve buna rağmen ''benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır'' demiş, egemenliği millete teslim etmiş... gelin görün ki peygamberlerde, padişahlarda, kurtuluş savaşı kahramanlarında olmayan kibir bunlarda var. biz gidersek bitersiniz de, helak olursunuz da bilmem ne... isra suresi 37. ayet'te diyor ki, ''yeryüzünde böbürlenerek yürüme. çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin.'' iyi geceler...

 • 10 aralık 2018 kasımpaşa kayserispor maçı

  kayserispor hırslı oynuyor, çünkü feneri küçük düşürmeye çalışıyor diyorlar lan, hahah olm adam küme düşecek mk, 1 puan için millet birbirini sikiyor... neyin kafasını yaşıyorsunuz.

 • genç yaşta kaybedilen büyük insanlar

  edgar allan poe(40), jack kerouac(47), albert camus(47)...

 • 9 kasım 2018 yeni malatyaspor trabzonspor maçı

  (bkz: elumize verdiler)

 • fatih terim

  ''özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki, hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarışık bir hal alırdı. kısacası tam bir kaos... sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...

  toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, 'costacurda, tam burada olman gerekiyor' diye konuşmaya başlardı. bir gün dayanamayıp, 'ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, costacurta değil ki' demeye zorunlu hissetmiştim.

  işin daha da kötüsü, konuşma ilerledikçe defans bölgesindeki dairelerle, forvettekileri karıştırmaya başlardı. artık öyle bir hal almıştı ki, kendi aramızda acaba bunu berlusconi'nin gizli rüyası olan 2-4-4 taktiğini gerçekleştirmek için bilerek mi yapıyor diye şakalaşmaya başlamıştık.

  ancak şaka bir yana, terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun sürmedi... belki böyle bir plan başka yerlerde işliyor olabilirdi ama milan'da işlemezdi. işlemedi zaten, milan'da uzun süreli görev alabilmek için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardı."

  -andrea pirlo

 • 18 eylül 2018 dolar kuru

  ben açıkçası iktidarın bu durumdan rahatsız olduğunu düşünmüyorum. neden rahatsız olsunlar ki? bir şekilde türkiye'yi parti devleti haline getirmeyi başardılar, bu saatten sonra çok fantastik bir olay olmalı ki bir şeyler değişsin. naziler almanya'yı dünya savaşına soktu, o kadar alman hayatını cephelerde kaybetti; almanların tepkisi ne oldu? hiç. ancak ruslar berlin'e dayandığında bir şeylerin farkında vardılar, lakin artık iş işten geçmişti. demek istediğim parti devleti olunca halkın başına ne geldiğiyle halkın kendisi bile ilgilenmiyor artık. medya partinin elinde; ordu, polis teşkilatı, bakanlıklar partinin elinde. bir belediyeye çöpçü olmak istiyorsan bile o ilçenin akp'li başkanının onayını almak zorunda kalıyorsun. mevcut iktidar bunun farkında değil mi? farkında. peki dünya bunun farkında değil mi? onlar da farkında. adamlardan daha nasıl yatırım yapmalarını bekliyorsun?

  erdoğan merkez bankasına çatıp duruyor; ekonominin toparlanmasını isteyen bir adam merkez bankasını, iş bankası'nın hisselerini kaşır mı? milyon dolarlık uçakların, sarayların peşine düşer mi? düşmez elbette. benim gibi saf muhalifler de şaşırıyor, vay efendim erdoğan neden böyle yapıyor... yahu adamın umurunda değil, gerçekten değil; tv önüne çıkıp ekonomiden dem vurmasına bakıp bu sorunu kendine dert edinmiş gibi görünüyor sadece. ekonomiden anlamam. faiz artışını, bilmem neyi bile son birkaç aydır öğrenmiş adamım. ama ekonomistlere bakınca şaşırmıyor değilim. koca koca prof.lar ''işte faiz artırılırsa, ukrayna çeyrek finale çıkarsa'' yok bilmem ne olursa ekonominin toparlanacağını anlatıp duruyorlar. hani otobüsün şoför koltuğunda sarhoş bir adam oturuyor, otobüsü uçuruma doğru sürüklüyor; arka koltukta oturanlar da ''koltukları öne, arkaya yatırırsak otobüsü kurtarabiliriz'' diyerek birbirlerini teselli ediyor. öyle bir durum.

  batı diyor ki; kardeşim, bu sistem bize güven vermiyor, bu sistemle bizim sistemimizin dışına çıkıyorsun, kabul edilemez. öyle olunca dolar fırlıyor yukarı. ha, batı kim lan, ben kendime yeterim de diyebilirsin. dersin ama rusya ve iran gibi petrolün olur, doğalgazın olur; çin gibi devasa bir ihracat hacmin olur. ama sen göbekten bağlısın batıya; yıllarca gömmüşsün inşaata, gömmüşsün yola, köprüye. dememişsin ki ilerde batıyla başım sıkıntıya düşer, bugünden kendimi o güne hazırlayayım, üretim ekonomisine odaklanayım... yok. şimdi kağıt bile bulamıyorsun lan kağıt. kağıt fabrikalarını kapatmışsın; camları dökülmüş, duvarları aşınmış, esrarcılar içinde cirit atıyor; ama kapı girişinde yazan şu; ''kağıt müzesi''. bak sen işte orada kaybettin savaşı. o ''kağıt müzesi'' tabelasını astın ya, her şey orada bitti işte. geçmiş olsun.

 • almanya'nın türkiye'yi kurtarma planı

  ''rusya arkamızda, çin yardım edecek, almanya bizi kurtacak, fransa bize aşık''... o, şu, bu; ecek, acak, macak... ulu önder sanki bugünleri görmüştü; ''oysa hangi istiklal vardır ki'' demişti, ''yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? tarih böyle bir olay kaydetmemiştir.''

 • bedelli askerlik

  korkmayın gidin diyor. neden, kimden korkacak millet mına koyim? amerikan ya da rus ordusu kapıya mı dayandı? dünya savaşı mı patlak verdi? öyle bir durumda ister kork, ister korkma zaten devlet "sike sike" gönderir seni cepheye. şimdi küçük çaplı operasyonlar yapılıyor; o da profesyonel askerlerle. eee... korkulacak şey ne bedelli talep edenler için? yataktan falan mı düşerler? olm ya, harbiden şu bedelli mevzusunu cesaret üzerinden yorumlamak neyin kafasıdır ya. devlet sistem tıkandı, bu kadar adamı askere alamayız diyor, siz hala etek, cesaret bilmem ne... haha şaka gibi lan.

 • bim ve a101'de fiyatların uçması

  halkımız kiremit tozu yer yine de reisten vazgeçmez. boşuna heveslenmeyin 15 temmuz hain alçaklar emperyalist uşakları... ben mesela, bugüne kadar reise tek bir oy vermedim, ama böyle işten çıkarmalar, zamlar, suriyelilere vatandaşlık vermeler felan devam ederse ilk seçimde oyum kendisinin olacaktır.

 • bedelli askerlik

  iyi parti ve ince'ye oy vermiş biri olarak beklediğim şey. parasını bastırıp bu askerlik sorununu halletmek istiyorum mk. adaletliymiş değilmiş çok da skimeydi. bu ülkede böyle...

 • babala tv meral akşener röportajı

  muharrem ince'yi dinliyorsun, temel karamollaoğlu'yu dinliyorsun, işte böyle meral akşener'i dinliyorsun; espri var, zeka var, enerji var, bilgi var, birikim var, karizma var... bir yurttaş olarak mest oluyorsun. sonra sabah bir kalkıyorsun, karşında asık suratlı bir adam; kılıçdar ssk'yı batırdı, kıraathane, kek falan... neydi bizim günahımız arkadaş?

 • 6 haziran 2018 muharrem ince eskişehir mitingi

  29 ekimde peşmergeye topraklarımızı açanlarla, fetöcularla iş pişirip türk ordusunu hapsedenlerle, barzani'ye türkiye seninle gurur duyuyor sloganı atanlarla, fetöculara ne istediniz de vermedik diyenlerle, türk milletine habur rezaletini yaşatanlarla, apo'ya sayın deyip şehide kelle diye hakaret edenlerle, türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık diyenlerle, teröristlerle megri megri diye türkü çığıranlarla yapılan ittifaka alkış tutan ülkücü görünümlü piçlerin zoruna giden miting olmuştur.

 • muharrem ince ve danışmanlarına duyurular

  kendisine ''kaç kez denedi, chp genel başkanı olamadı, ülkeye cumhurbaşkanı mı olacak'' türünde eleştiri getirenlere abraham lincoln örneği üzerinden cevap verebilir. şöyle ki;

  ''38 yaşında eyalet seçimini kaybetti. 43, 46 ve 48 yaşlarında kongre seçimlerini kaybetti. 55 yaşında eyalet senatörü olamadı. 58 yaşında yine senatör olamadı. 60 yaşında abd başkanı seçildi... abraham lincoln''.

 • nasuhi güngör

  muharrem ince biraz daha üzerine giderse "yoo, benim adım nasuhi güngör değil ki" deyip kendi ismini de yalanlayacak. ne güzel demiş şair; hiçbir korkuya benzemez, halkını satanın korkusu....

 • 28 mayıs 2018 dolar kuru

  dolar 4,59...bakın 4,59, adam diyor ki dolar çıkınca ülkeyi yerden yere vuran tipler kaybolmaya başladı. ayrıca kim ülkeyi yerden yere vurmuş, allah'ın dingili... hükümeti eleştirmeyecek mi kimse? akp'yi eleştirmek ülkeyi yerden yere vurmak anlamına mı geliyor? kodumun nazi kafalısı ya.

 • özel üni.öğrencilerine devlet üni. yemeği yedirmek

  "insanın kendi doğasına yabancılaşması kapitalist toplumun en temel kötülüğüdür"

  -karl marx

 • hitler ekşi'de yazar olsa alacağı nick

  (bkz: atanamayan resim öğretmeni)

 • 7 haziran'da kararsızlık yaşandı faturası görüldü

  ''halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır.

  asla, kendinden başka bir seçeneğe hareket alanı bırakma!

  asla, kabahat üstlenme!

  sadece bir rakibine odaklan ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yık!

  hatalı olduğunu ya da yanlış yaptığını asla kabul etme!

  bir yalanı yeteri kadar tekrarlarsan, halk eninde sonunda ona inanır!

  halkı her zaman ateşle. asla soğumasına izin verme!

  asla, rakibinin üstün bir yanı olduğunu kabul etme!''

  -adolf hitler'in propaganda felsefesi