Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 8 kasım 2020 berat albayrak'ın istifa etmesi

  burhan kuzu, berat albayrak derken bir bakıyosun comolokko, bir bakıyosun papi çulo...

 • 2. 9 kasım 2020 dolar kuru

  bos koltuk berat'tan daha iyi yonetiyor galiba*.

 • 3. 9 kasım 2020 cüneyt özdemir canlı yayını

  cüneyt özdemir'in bir haberci gibi değil de bir ergen gibi konuşup, üslupsuz şekilde karşısındaki ile muhatap olduğu yayındır. iktidar isimlerine gelince sayın x, y bey diye ciddileşirken iktidar karşısındaki tüm isimlerle ciddiyetsiz şekilde konuşması ciddi rahatsız edici.

  ülkede habercilik öyle bi seviyede ki habercinin cüneyt'ine kaldık.

 • 4. masterchef türkiye

  berat elendi... pardon, yanlış yere geldim. iyi akşamlar.

 • 5. albayrak'ın istifasına vatandaşın müthiş yorumu

  berat albayrak’ın istifası ile ilgili soru sorulan bir vatandaşın yanıtları...

  ekleme: amcamız,18 yılın özetini çıkarmış.

  kaynak:bağlantı

 • 6. yeni 007'nin kadın olması

  tupac‘ın hayatını anlatacak bir filmde tupac‘ın beyaz bir aktör tarafından canlandırılması kadar saçmadır.

  edit: bazı arkadaşlar “neden tupac?” diye soruyorlar. siyahi bir örnek olsun istedim. muhammed ali, martin luther king, malcolm x de olabilirdi. bazı arkadaşlar ise “beyaz aktris” olsun diyorlar, işler o noktaya gelecekse o da olabilir yani.

 • 7. berat albayrak yerine binali yıldırım gelecek

  oğlum böyle bir şey olsa, dolar gülmekten yükselemez hahahahah.
  mevzu akp ise her şey ihtimal dahilindedir.
  ve tüm kalbimle temenni ediyorum, umarım böyle bir şey yaparlar.

  joker eleman gibi adamsın binali. bakanlık yaptın, vekillik yaptın, başbakanlık yaptın, belediyeye aday oldun, şimdi sıra ekonomide.
  boşalan her makam için akıllara sen geliyorsun.
  ya çok maharetli, donanımlı birisin* ya da aksine bomboş birisin.
  acaba sen hangisisin?

  (bkz: güldürdün piç)

 • 8. cnn türk ntv habertürk

  sloganları "yandaş, taraflı, ahlaksız haber"dir. haberleri bunlardan almak yerine zaytung'dan almak çok daha mantıklıdır.

  edit: (bkz: berat albayrak'ın istifasını yazmayan gazeteler)

 • 9. 9 kasım 2020 berat albayrak'ın istifasının kabulü

  ben olsam ne yapardım, açık konuşayım. önce berat'ın istifasını kabul eder yeniden görevlendirirdim. şaşırır millet. hiç beklemedikleri bir hareket. niye kabul ediyor, nasıl görevlendiriyor. hani istifa etmişti, demek ki istifa etmemiş diyecekler. ama herkes birazdan yine istifa edecek diyecek. arkadan bi daha istifasını kabul eder yeniden görevlendiririm. yetti mi, yetmedi. şakkadanak bi istifa daha. bitti. çil yavrusu gibi dağılırlar.

 • 10. youtube reklamlarının artık höh dedirtmesi

  sanki son 1 ayda çokk daha fazlalaştı. 20 dk lık videolarda 10 kere girmezdi reklam! premium kullanımını teşvik etmek için tahammül sınırlarını gerçekten zorluyor.

 • 11. cüneyt özdemir

  yayına "bu konuyu başka konuşabilen yok" diye girip yorumlardan yağmur gibi hakaret yağınca "evet tamam halk tv ve tele1 3 saattir konuşuyormuş" diyebilen youtuber.

  berat albayrak'ın damat olarak anılmasını "haksızlık" olarak görüyormuş. yayında "herkes birinin damadı o zaman yanieee" diyerek konuya açıklık getirdi.

  sıkıntı şu ki berat bey "herkes"in damadı değil, cumhurbaşkanının damadı kendisi. yani bir evrensel küme var, bir de cumhurbaşkanının damatları kümesi var. berat bey o kümeden. karmaşık bir konu değil bu kümeler olayı ama belli kesimde istisnasız bu konuyu idrak edilememiş görüyorum. çok ilginç ve ayırt edici bir özellik.

 • 12. berat albayrak

  anneannem 60 küsür yaşında ve oldu olası akp'ye oy verir. başkanlık referandumunda da verdi, diğer bütün oylamalarda da. erdoğan'a hayatta laf söyletmez. sabah akşam a haber ve atv izler. istediğiniz kadar konuşun, hatta önüne kanıtlarıyla bazı şeyler koyun anlattıklarınız havaya gider. denedim de oradan biliyorum. kendisi erdoğan'ı bir nevi kutsallaştırmıştır ve ölümüne akp'ye vereceğini söyler.

  kendisi benim turnusolumdur. o, ne zaman ki akp'ye oy vermeyeceğim derse işte o zaman benim ülkeye dair bir umudum olur. o zaman derim ki bu kafada bir insan bunu söyleyebiliyorsa türkiye'deki her seçmen söyleyebilir. örneğin istanbul belediyesi seçiminde inanılmaz çirkeflikler yapıldı, çok büyük mağduriyetler yaratıldı. kendisine o zaman kime verirdin diye sorduğumda yine binali demişti.

  bunca zamandır ağzından akp ile ilgili tek bir olumsuz eleştiri duymamış ben az önce duydum. berat albayrak istifa etmiş dedim. bana dedi ki geçen haberlerde gördüm "doları istersek indiririz ama indirmiyoruz, dolarla bir işimiz yok" demiş berat albayrak. anneannem de bunu duyunca ilk defa beyin ve mantık sistemi devreye girmiş ve 20 yıllık uykudan uyanarak, "madem indirebiliyorsunuz neden indirmiyorsunuz, her şey dolarla" demiş ve ondan beri adama kızgınmış. çok şaşırdım, kadıncağızın beyin damarları açılmış ve sorgulamış resmen.

  düşünün ki bunca yıldır akp ile ilgili tek bir olumsuz şey söylemeyen anneanneme bile olumsuz şey söylettiremeyi başarabilmiş bir adamdır berat albayrak.
  böyle vasıfsız bir adamdır. ne dese, kendisine inanacak kadını bile inandıramayacak kadar yanlış konuşan birisidir ve bu kişi ülkenin hazine ve maliye bakanıdır.
  kendisi 10 temmuz 2018'de göreve geldiğinde 4,67 olan dolar bugün 8,52; 5,48 olan euro ise 10,12 bu kadar kısa sürede böyle yükseliş görülmemişti cumhuriyet tarihinde. ilklerin damadı olarak anılacak.

 • 13. 9 kasım 2020 yeni maliye bakanı

  ekonominin bakanı bellidir, o da recep tayyip erdoğan'dir. ekonomi bakanligina kimin atandığı önemli değildir.

  (bkz: türk tipi başkanlık sistemi)

 • 14. 9 kasım 2020 ömer çelik açıklamaları

  beratda sağlam gurur varmış helal olsun, adamı hala ikna edemediler dönmesi için. bundan sonra beratla dalga geçeni sikerim.

 • 15. pfizer biontech covid-19 aşısı

  iki gundur ne guzel haberler aliyoruz boyle.

 • 16. 9 kasım 2020 rus helikopterin düşürülmesi

 • 17. gram altın

  hayatımda ilk defa bugün altın aldım. o da 1 gram. ben 516 liraya aldım. eve geldim televizyonda 492 lira yazıyor. beni beklemiş şeytanın parası.

 • 18. mesleği bırakıp ege'ye göç ettik

  hayır benim anlamadığım bu eylemi yapanlar neden herkese duyurma ihtiyacı duyuyor. git yaşa bize ne?

 • 19. trendyol

  anırarak, böğürerek para kaldıran iki tane keko youtuber'a reklam parası ödeyene kadar adam gibi indirim yapsaydınız keşke.

 • 20. erdoğan giderse türkiye dağılır

  madde 3- türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür.
  üzüntüden dağılan bir yüzde elliyi saymazsak,
  toparlanıp yolumuza devam edeceğiz.

 • 21. felipe melo

  aynı maçta rakibinin şu hareketle neredeyse kolunu kırıyordu.

  https://twitter.com/…tatus/1325525663026122756?s=21

  ama daha sonra kariyeri boyunca insanlara acımazsızca yaptığı müdahalelerden birisi şanssızlıkla başına geldi ve ayak bileği kırıldı.

  geçmiş olsun. hiç ama hiç anlamadım basit bir oyun için bu sahadaki karakteri nasıl bir motivasyon...

 • 22. bakan istifasının haber kanallarında olmaması

  bugün berat albayrak’ın istifasından daha önemli(ki normal bir ülkede ekonomi bu durumdayken sorumlu bakanın istifa etmesi gayet normal bir hadise.) olan ve ülkede diktatörlüğün geldiği son noktayı gösteren hadisedir.

  halkın haber alma hakkının bir aracı ve kendisine ait ilkeleri, etik kuralları olan ve anayasamız tarafından “basın hürdür, sansür edilemez” diye açıkça belirtilen ve korunan basın, bu gece itibariyle açıkça halkın haber alma hakkına tecavüz etmiştir.
  demokrasinin araçlarından birisi olması gereken basın gazetecilik yapmak yerine, halka bilgi verip aydınlatmak yerine yüzünü diktatörden yana dönmüştür. kafasını kuma gömerek yok olmak pahasına haber yapacağı yerde, yok olmak pahasına biat etmiştir.
  bu gece berat albayrak’ın istifa haberini vermeyen tv kanalları, haber ajanslarının lisansları bugün yaptıklarından dolayı ilerde iptal edilecektir. bu yaptıkları orospu çocukluğunun karşılığını elbet alacaklar. o kanallarda, haber ajanslarında çalışan kendine gazeteci diyen orospu çocukları ise bu suskunlarının karşılığını misli ile alacaklar. sanıyor musunuz ki unutulacaksınız. sanıyor musunuz ki bu ülkede yiyecek ekmeğiniz var. hepiniz tek tek ifşa edileceksiniz.

  düşündürücü olan ve beratın istifasından daha tehlikeli olan ise 2023 seçimlerinde rte kaybettiğinde tv kanalları ve basının ne yapacağı? bir an için ülkede ekşi sözlük, twitter gibi sosyal medya mecralarının olmadığını düşünün. rte seçimi kaybediyor ve yine bu haber kanalları sonuçları vermiyor. rte tv’ye çıkıyor ve ben kazandım diyor. olmaz mı? peki bundan on yıl önce size 2020 yılında bir bakan istifa edecek ve haber kanalları korkularından bunun haberini yapamayacak deseydim?

  edit: ekleme.

 • 23. istanbul'da covid-19'un çığırından çıkması

  başlığa muhalefet olan malları da gördü bu gözler...

  ulan salgın var adam dikkat edin diyor birileri gelmiş dış güçler diyor zihniyetinin amına koyayım...

  noter bulacağım gerizekalılığını tasdiklesin bunun...

  yaw arkadaş dikkat edin mecbur değilseniz dışarı çıkmayın...

  biliyoruz bir ton gerizekalı var bu ülkede siz onlardan biri olmayın ...

  ne kadar az kurallar ihlal edilirse o kadar az enfekte sayısı olur...

  virüs ciddi anlamda pik yapmış durumda bunu idrak edin sadece...

 • 24. 9 kasım 2020 cumhurbaşkanı erdoğan açıklaması

  ileri sarmaya çalışıyorum ama canlı yayın olduğu için olmuyor sanırım. bu sesi dinleyebilen biri özet geçebilir mi?

 • 25. farah zeynep abdullah'ın takipçisine küfür etmesi

  iyi demis amk,yavsaga ne oluyorsa.

 • 26. rasim ozan kütahyalı

  yalaka, karaktersiz ve beyinsiz bir fetöcü.

  canlı yayında “ben sevdiklerimin zor gün dostuyum” dedi. 15 temmuzdan sonra yaptığı r’yi görmedik sanki.

 • 27. görevden af talebi

  "görevden af talebi kabul edilmiştir." ifadesi şu demek, istifa olsa tek taraflı ve irade, istifa edene ait; halbuki içinde bulunduğumuz rejimde hiçbir yöneticinin kendisine ait bir iradesi olamaz; onlar göreve getirilir ve görevden alınmayı ancak talep edebilir; bu taleplerinin kabulü de onları oraya atayan iradeye tabidir.

 • 28. veziri vererek şahı kurtaramazsınız

  kemal kılıçdaroğlu'nun 8 kasım 2020 berat albayrak'ın istifa etmesi hakkındaki yorumu.

  kaynak - birgün

  not: bazı laf cambazları "vezir verilerek şah kurtarılmaz" olarak lafı eğip bükmüş. voldemort'un oğluna anlatır gibi yazıyorum, mealen: "veziri verip şahı kurtarmaya çalışmanız beyhude" dedi.

 • 29. berat albayrak'ın yerine ekonomi bakanı önerileri

  sokaktan geçen herhangi biri. adam istifa ediyorum dedi piyasalar inmeye başladı lan. boş koltuk daha iyi iş yapıyor yeminle.

 • 30. 9 kasım 2020 habertürk'ün son dakika haberi

  yoook artık. doğru ise ortalığı karıştıracak haber. dolar falan düşebilir. yalnız haber kaynakları nasıl da kuvvetli. ne çabuk haber almışlar.

 • 31. 9 kasım 2020 cumhurbaşkanlığı resmi açıklaması

  yeni sistem de gerçekten çok hızlıymış, dedirtmiştir.

  eskiden tek parti döneminde bir bakan istifa ettiğinde, haberi üç gün sonra ancak gelirdi.

 • 32. albayrak'ın istifası sonrası isyan eden gurbetçi

  nerenizle video izliyorsunuz lan. adam ironinin kralini yapmis.

  illa istifa edecekse onun yerine gelecek kisi ayni seviyede olmalidir. bilal erdogan ya da yigit bulut gibi. ahahahahah.

 • 33. sahip olmak istenen ama olunamayan meslek

  ortaokul zamanlarımda tiyatro oyuncusu olmak istiyordum. ailem sen derslerine çalış dedi ve bir teşvik de gelmedi bu yönde. sonrasında hayaller mimar olmak istememle devam etti. fakat mevcut durum endüstri mühendisliği.

  ama kesinlikle ve kesinlikle her şeye sanatsal bir bakışım var. ve mühendislik ile sanatsal bakış bir araya geldiğinde çok da güzel şeyler ortaya çıkartabiliyorum. ama yine de mimar olmak isterdim..

 • 34. 9 kasım 2020 silahlı suriyelilerin videosu

  suç bunlarda değil. suç bu orospunun evlatlarını ümmet diyerek din diyerek ülkeye sokanlarda.
  tanım: bir adet orospunun evladını içeren görüntüler.

 • 35. daron acemoğlu

  ya şu adamın kitaplarından birini okuyan bunun asla olmayacağını bilir. adam kitaplarında 1000 defa ekonominin kapsayıcı siyasal ve ekonomik kurumların varlığı ile güçleneceği söylüyor. batı medeniyetinin sahip olduğu ifade özgürlü, insan hakları, hukuk devleti olma, demokrasi gibi kavramlar üzerinden ekonomiyi yorumluyor. türkiye’de bunlardan hangisinin kırıntısı var da gelsin. hadi geldi diyelim bunlardan hangisi günümüz türkiye’sinde tekrar hayata geçirilir?

 • 36. erdoğan'ın eriyen rezervlerden haberinin olmaması

  buna ancak bir gerizekalı inanır.
  merkez bankası kasasından 101 milyar dolar harcanacak da
  reisin haberi olmayacak!
  e neyin reisliğini yapıyor o zaman?

  ek:
  oy kıyamam reyisime!
  gene mi kandıydılay çeni?

 • 37. iyi bir yönetimle türkiye'nin toparlanacağı süre

  mansur ve imamoğlu başta olursa.
  suriyelilerden kurtulursak.
  allahını parayla satmış medya biter ve çalışanları ifşa edilip iş bulamazsa.
  akp ihale zenginlerinin mallarına el konursa.
  pozitif ortam bu ülkenin gerçek sahipleri elit türkleri tekrar türkiyeye çekecek.
  onların olduğu ülkenin istikbali parlaktır zaten.
  arap zihniyeti zehir, beyaz elit türkler ise bütün insanlık için bir şifadır.
  şifasını bulan ülkem 5 aya uçuşa geçer inşallah.

 • 38. atatürk'ü anlatmak için 320 bin lira harcanması

  1500 yıllık dini anlatmak için milyarlarca lira harcanmasına ses çıkartmayanlara batan harcamadır.

  edit: harcama iyidir, doğrudur demedim. yazdığım oldukça açık.

 • 39. 10 kasım 2020 koç holding atatürk'ü anma videosu

  her yıl olduğu gibi türk milletinin babasını saygıyla, özlemle anmışlar.
  ne yapılırsa yapılsın, izleri silinmeyecek. mustafa kemal yaşıyor, yaşayacak!
  video

 • 40. mustafa kemal atatürk

  ne olursa olsun karşıma ne zorluklar çıkarsa çıksın toplumu bütünleştirici kabiliyetini , hayatını ,ileri görüşlülüğünü, politik zekasını her zaman örnek alacağım önderimdir.

 • 41. berat albayrak'ın istifası için manşet önerileri

 • 42. koyu akp'li yakın akrabaya tahammül eşiği

  bi de bunun ‘aman eniştenin yanında siyaset konuşma’ versiyonu vardır. adam hükümetin yanlışlarını savunamayacağı için yanında siyaset konuşmuyoruz üzülmesin diye. ama o gidip göz göre göre oyunu verip a haberini izliyor bütün ülkenin anasının üzülmesine katkı veriyor. olsun. yine de eniştenin yanında siyaset konuşmayın. mazallah ekonominin amına konduğunu vs duyar da üzülür.

 • 43. prenses gibi yetiştirilen kız

  -nuri!
  -efendim aşkım?
  -fotoğrafımı çek.
  -çekim aşkım.
  -düzgün çek nuri. on numara olsun.
  -tamam aşkım.
  -nuri bana kahvaltı getir.
  -getirim aşkım.
  -nuri bana tatlı getir.
  -getirim bitanem.
  -nuri bana mücevher al.
  -alim bebeğim.
  -nuri bana çanta al.
  -alim aşkım.
  -nuri bana düğün yap
  -yapim aşkım.
  -öyle ucuz düğün istemem. kraliyet düğünü yapacaksın.
  -yapim bitanem.
  -nuri anneme hizmet et.
  -edim aşkım.
  -nuri babama hizmet et.
  -edim bebeğim.
  -nuri sen banka hesabından bana haber vermeden para mı çektin bugün?
  -aşkım, karnım çok acıkmıştı, tavuk döner aldım kendime.
  -seni boşarım nuri. bi daha bana sormadan bir kuruş harcamiceksin.
  -tamam aşkım.
  -nuri bana yeni ev al.
  -alim aşkım.
  -nuri bana yeni araba al.
  -alim bitanem.
  -nuri ben çocuk sıcdım, bana altın külçesi al.
  -alim bebeyim.
  -nuri çocuklara bakıcı getir.
  -getirim bitanem.
  -nuri bu çocukları özel okula ver.
  -verim bebeyim.
  -nuri senden soğudum. boşanma davası aç bana.
  -açım bitanem.
  -50 bin bana, 10 bin çocuğa, 30 bin lira da sevgilime nafaka ödüceksin nuri.
  -ödüyyüm aşkım.

 • 44. hazal erişkin'in yüzünü köpek parçalaması

  köpeğe ne yaptı diyen orospu çocuğu var burda ya. amın oğlu, köpeğe kırbaçla vuracak halimi var. sizin ananizi köpekler siksin köpek fetişleri piçler.

  yazık olmuş çok üzüldüm.

 • 45. asla affedilmeyecek insan

  dayımın karısı.

  her konuda benimle yaşıt oğlundan daha iyi olduğum için hayatı boyunca beni çekemedi kadın. çocukluğumdan beri sürekli bana laf sokmalar, beni aşağılamaya çalışmalar, pastanın en küçük dilimini bana vermeler, çocuğuna sucuklu tost yaparken benim önüme zeytin ekmek koymalar.

  kaç yaşına geldim hala kadının benimle derdi var. geçen kurban bayramında herkesin çayını tazeledi bana gelince belim ağrıyor sen tazelesene dedi. ben çayı tazelemek için kalktım gitmiş benim yerime oturmuş. çocuk gibi ya şırfıntı karı.

  edit: çok yeşillendiren oldu, başka olayları var mı diye. olmaz mı.

  - küçükken çok kötü düşmüştüm bütün ailenin içinde en önce o koştu beni kaldırmak için kaldırırken keşke geberseydin dedi gülerek ve kısık sesle. daha sonra büyüyünce algılamıştım olayın vahametini

  - bunun daha sonradan erkek çocuğu daha oldu. onun sünnet düğününde tanıdıkların, yakın olan akrabaların büyük erkek çocuklarına kırmızı yazma verilir adet gereği. ben sınavdan dolayı düğüne geç gittim. bana sana kırmızı yazma kalmadı dedi. bende önemli değil dedim. ertesi gün falanca yerden gelen falanca kişinin falanca çocuğuna sana kırmızı yazma vermezsem ayıp olur deyip kırmızı yazma getirdi, bi tane daha getirmiş bunu da kardeşine verirsin dedi *

  - bi keresinde mecburen bunlarda kaldım, zaten kırık olan oyuncağı sen kırdın diye laf etti demediğini bırakmadı

  - bunlara paket bırakmaya gittim, pasta almışlar kesmişler, kapıda bana içerde pasta yiyoruz içeri girmesen daha iyi olur. az var çünkü dedi siktir etti beni kapı önünden *

  -annemin parası kayboldu, annem parayı gördün mü nerde olduğunu hatırlıyor musun diye sordu. bunu duyan karı hırsızlık çok kötü bir şey diye bana nasihat vermeye çalıştı *

  - kendi oğlunun telefonunda porno yakalamışlar, babası fena dövmüş demiş ki hep o ablanın çocuğu öğretiyor buna böyle şeyleri. çocuğun sikinin keyfinin cefası da bana kaldı

  - lise yeni bitmiş ben sigara içmiyorum oğlu sigara içiyor. sigara ile yakalıyor babası çocuğu dövüyor, ablanın çocuğu alıştırdı benim yavruma demiş. dayım bizimkileri arıyor, sizin oğlan sigara içiyor muydu diye.

  - bunun oğlanın kız arkadaşı vasıfsızdı. benimki de tıp intern öğrencisiydi. benim hakkımda demiş ki kıza, bunun böyle durduğuna bakma bir sürü kişiyle konuşuyor görüşüyor *

  - benim odama girmişti falanca yerin falanca yerinde prezervatif bulmuş. anneme gitmiş söylemiş senin oğlan çok ahlaksız diye

  - köydeyken telefonumu sarja takıyordum, bi ara gidip fişi çıkartıyordu. telefon sarj oluyor diye beklerken yüzde 20 dolu olmuş oluyordu.

  - köyden izmir'e doğru yola çıkarken sağ farın yanmadığını farkettim, yolda çevirmeye denk gelmesek bari ceza yazar dedim. 20 dakika sonra izmir yol güzergahı üzerinde bulunan jandarma karakolu önünde jandarma hakkınızda şikayet var deyip fardan dolayı ceza yazdı.

  - çok sevdiğim bir oyuncağın vardı, bizim tanıdığımız vermişti bana sırf çocuk aklıyla çocuğuna oynatmadığım diye kadın oyuncağı kırmış. sabah kırık görünce yanlışlıkla üzerine bastım dedi. aq ayısı

  daha bir sürü böyle ufak tefek olaylar. kendi oğluna kıyasla en erken ben konuşmuşum, yürümüşüm, okuma yazmayı sökmüşüm. insanlar beni daha tatlı bulur severmiş. hep kendi kendine kıskanmış kadın da. sürekli ufak tefek tuzaklarına maruz kaldım. artık gülüyor geçiyorum. ölürse mezarına işemeyi düşünmüyor değilim. benim ailem de az çok karının huyunu biliyor ama tatsızlık çıkmasın diye ses etmiyor. şükür ki küçükken annem babam vefat edip de beni onların yanına vermediler. öyle bir şey olsaydı o karı beni bir kaşık suda boğardı.

  yapılan iyilik söylenmez ama

  -dayımın sigortası olmadığı için kendi çocuğu hasta olunca hastaneye götürememişler benimkilerin maddi durumu ve sağlık sigortası olduğu için benim adıma annem babam onun çocuğunu hastaneye götürüp tedavi ettirmiş.

  - kendi oğlu ehliyet kaptırdığı için ta köyüne gidip kendi anasını hasta haliyle ben getirdim.

  edit 2: köy hayatı yaşadığımı zannedenler olmuş yok köyde değiliz izmirdeyiz. ben komple ayrı evdeyim hatta. annemin anası babası köyde diye dayımlarla orada denk geldiğimiz de bu olaylar oluyordu. bayram da seyran da falan işte.

  edit3: 15 tatilinde ingilizce ödevim vardı bilmem şu kadar cümleyi kelimeyi şu kadar yazacağım ben deli gibi yazdım bitirdim. son gün eve gidicez valizi topluyoruz defter yok... iki hafta sonra ne hikmetse defalarca baktığımız kanepenin altından çıkmış

  - ben patatesli böreği çok severim annanem yaptığında bana biraz verirdi, kendi oğluna bolca verirdi. kendi oğlu doydum dediğinde kaba koyar tamam kalanı da sonra yersin derdi.

  - küçükken benim boyum kısa kalsın diye üzerimden atlarmış (batıl inanç), fakat şimdi kendi oğlu 170 bende 185 boy :dd

  - küçükken bilmece basit toplama işlemi falan sorarlardı ben bilirdim fakat dayımın karısının sorduğu bilmece ve toplama işlemlerini hep oğlu bilirdi. büyük ihtimal çocuğuna söylüyordu.

  - bir keresinde bardak kırdı bu karı bende mutfaktaydım bir tokat çıkardı bana böyle bir şey yok senin yüzünden kırdım bardağı dikkatimi dağıttın diye

  - arife gününde çok sağlam olan ayakkabı, bayram sabahında arkası kesilmiş gibiydi yırttıktı.

  - küçükken bayram harçlıklarını alıp bak bunları bütünlüyorum deyip beni kazıklardı bir şekilde aynı kişilerden aynı parayı almamıza rağmen çocuğunda daha fazla olurdu

  - abimin düğünde arabamın anahtarını 2 saat boyunca bulamadım. her zamanki koyduğum yerde olmayınca bu karıya bağırdım nerde bu diye ne bileyim ben dedi 5 dakika sonra defalarca baktığım yerde onun da bulunduğu odada çıktı. millete çok salak bu çocuk anahtarına bile sahip çıkamıyor abisinin düğünde işten kaçıyor demiş. *

  - karışık çerez tabağında fındık fıstık toplamama izin vermezdi kendi çocuğu toplardı. ona ayırırdı. *

 • 46. istifa doğru ama istifa mektubu habersiz yazılmış

  hiçbir şey olmasa bile kesin bir şey olmuş o zaman

  edit: yazım hatalarım için sözlük halkından özür dileyerek gerekli düzeltmeleri yapmış bulunmaktayım.

  2. edit : " o zaman " diye ikinci düzeltmemi yapayım sözlükte ne çok tdk çı varmıştı.

  dipnot: muhalifim ama mallıkta sizi geçemem. ( anlaması gereken anladı. )

 • 47. recep tayyip erdoğan

  başta gezi olayları olmak üzere son 10 senede koca bir neslin defalarca onurunu kırmış ve genç nesillere attığı her iftirayla, sıradan iyi insanlara ettiği her hakaretle ülkenin en az yarısını kendi elleriyle tamamen yönetilemez hale getirmiştir.

  lider, kendisiyle aynı fikirde olmayanların dahi saygısına mazhar olabilen kişidir.
  recep tayyip erdoğan lider falan değildir.
  bu ülkede artık tek lider, bizim onurumuz ve tüm renklerimizle hukuk, barış, özgürlük ve refah içinde bir arada yaşama arzumuzdur.

 • 48. yunan tanrılarının küçük pipili olması

  o pipiler küçük değil normal pipi. rahatla artık seninki de o kadar ve o da normal. pornocu pipisi ile bugüne kadar kendini kıyaslayıp moralini bozdun, artık sal şu kompleksi.

 • 49. istanbul'da aspava olmamasının sebebi

  aspava'nın anlam ve önemi envai çesit ikramları ve müşteriye gösterilen alakadır. istanbul dediğin memlekette herkes tuttuğunu sikiyor.

  tanım: aspava istanbul'un dinamiklerine aykırı olduğundandır.

  izmir'de de yoktur mesela. bunun sebebi de izmirlinin gittiği mekanda insan gibi muamele görmeye alışık olmaması olabilir. genelde izmir'de bir mekana gittiğinizde müşteri gibi değil alacaklı gibi karşılanırsınız. çalışanları suratsız, işletmecileri hep bi memnuniyetsizlik hali içindedir. bir izmirliyi aspavaya götürün eminim aklını oynatacaktır.

  not: izmirspor

 • 50. ekonomi bakanı olmadan geçen 17 saat

  otomatik pilotta giden ekonomidir. bu hali bile iyidir. düşünün ne haldeymişiz.