didierdrogba0730
profili

 • depremde ölenler hükmen şehittir

  biliyorlar...

  büyük bir depremde kayıplar on binleri geçtiğinde halkın götlerini keseceğini biliyorlar, ondan böyle sikimsonik icatlar çıkarıyorlar. hükmen şehitmiş... bunun alt metni ne biliyor musunuz? büyük bir deprem geliyor, biz uzun yıllardır tedbir anlamında hiçbir bok yemedik, on binlerceniz ebenizin damını göreceksiniz, biz burada şehitlik mehitlik diye kafa zikersek belki infial yaratmazsınız da bizim de ebemize atlamazsınız demek...

  sen ülkenin en önemli sorununa zerrece bir çözüm aramamışsın. avcılar neredeyse komple göçecek... benim vergilerimle adamlara güvenli yerlerde ucuz maliyetli toki yapacağına, adamlarla masaya oturup bu rakamları bu maliyetleri minimize edeceğine, yok kanal istanbul yok aksaray, ayazda kalmış kullanılmayan stadyum, bi zike yaramaz havalimanı, gereksiz köprüler peşine düşeceksin... ondan sonra da depremde ölenler şehit... hassiktir!

  edit: son olarak gerçi benim anlatmak istediğim şey bambaşka bir şey ama; şu başlığın altına "hadis" referans göstererek yıkıntı altında kalanların şehit kabul edilebileceğini iddia edenler var ya; hah işte siz inandığı dinden zerrece haberdar olmayan yüzyıllardır manipüle edilen, her sıkıştığınızda götünüzü aslında var olmayan hadislere dayayan ve dinin esas kaynağı kuran'dan bihaber sığırlarsınız... müslümanlar sizin gibi gerizekalılar yüzünden bu halde, haberiniz olsun...

 • alex de souza vs gheorghe hagi

  alex için;
  oyun zekası, teknik kapasitesi ve istikrarı çok üst seviyede olan futbolcu, ligin en güçlü takımlarından fenerbahçe'nin 5 senesine damgasını vurmuştur dersek, kendisini hiç abartmamış oluruz. toplu oyunda ve topsuz oyunda oldukça üst düzey futbolcu olan alex, klasik oyun kurucu kavramının son temsilcilerindendir. süper adamdır vesselam.

  ancak bazılarının kendisini gheorghe hagi ile kıyasladığını üzülerek okuyorum, gelin yapalım bakalım neymiş ne değilmiş bu karşılaştırma;

  en baştan söyleyeyim tartışma mevzusu türkiye'deki kariyerleri olduğu için karşılaştırmaya buradan başlamak istiyorum. esasında istatistikler bir futbolcuyu değerlendirirken bir halta yaramayan bilgiler olsalar da onlardan konuşmaya başlayalım;

  alex, fenerbahçe spor klübü'nde oynadığı 5 sezonda 2 lig şampiyonluğu, 1 türkiye süper kupası kaldırmış.

  gheorghe hagi galatasaray'da geçirdiği 5 sezonda 1 uefa süper kupa, 1 uefa kupası olmak üzere 2 avrupa kupası, 4 lig şampiyonluğu, 2 türkiye kupası, 2 cumhurbaşkanlığı kupası (oynadığı dönemde süper kupanın adı) kaldırmış.

  tabi şimdi istatistiksever arkadaşlar itiraz edeceklerdir ki haklılar. istatistikler bir futbolcu için pek fazla bir şey ifade etmezler. istatistiklere güvensek mesela avrupa'da hiç büyük kupa kaldırmamış francesco totti bizim fatih akyel'den kötü futbolcudur dememiz gerekir ki allah çarpar adamı.

  sistem içerisindeki konumlarını konuşalım hadi öyle ise; alex fenerbahçe futbol kulübü'nün döneminde oynadığı sistemin vazgeçilmez elemanı. hatta öyle ki kendisini mevkisinde oynatabilmek uğruna fenerbahçe camiası anelka, kezman, semih senturk gibi isimleri harcamakta hiçbir beis görmedi. dolayısı ile alex'in dolaylı olarak kulübe kaybettirdiği bir takım değerler ve böyle bir maliyeti daha var (pek tabi ki teknik ekiplerin tercihidir bu durum, alex'in bir kabahati yok ama durum böyle). bunun yanında azımsanmayacak derecede futbolsever fenerbahçe'nin alex üstüne kurulmamış bir futbol anlayışı ile çok daha başarılı olabileceğini düşünmekteydi. bununla birlikte alex'in mevkisindeki uzun soluklu tekrarlanan başarılı ve istikrarlı futbolu bu konuyu her daim rafa kaldırmıştır. taa ki aykut hocaya kadar.

  gelelim hagi'ye; hagi oynadığı dönemde takımın saha içerisindeki komutanı, patronu, her şeyiydi. onsuz bir oyun sistemi düşünmek mümkün değildi. gerçi hiç kimse böyle bir şeyi söylemeye cesaret edemezdi ama,eğer birisi oyunu hagi'nin üstüne kurmayalım da alternatif sistemlere gidelim diyecek olsa ona deli gömleği giydirip bakırköy'e gönderirlerdi. galatasaray'a oynadığı futbolun yanında yaptığı katma değerlerden bahsetmek gerekirse; bitmiş hakan şükür'ü tekrar efsane haline getirmek, emre belözoğlu (hani şu fenerbahçelilerin yere göğe sığdıramadıkları emre), ümit davala, fatih akyel, ergun pembe, hakan ünsal, gibi hagi yokluğunda orta halli denilebilecek oyunculardan birer dünya yıldızı yaratmasını söyleyebiliriz.

  karakter olarak etliye sütlüye pek karışmayan alex örnek bir profesyoneldir. profesyonelliğin doğal bir neticesi olarak takımından önce kendi kariyerini düşünür. tekmeye kafa atmaz, kavga etmez, kart cezası görmez, büyük maçlarda kendisini göstermek için çabalarken, küçük sıra takımları ile oynanan maçlarda kendisini riske atmaz.

  hagi ise taraftarın sahadaki gölgesi gibiydi. o tam bir amatör ruhluydu. hakemle kavga eder, tribünlerle birlikte şarkılar söyler, onlara sarılır, gücünün yettiği yere kadar mücadelesini eder, sinirlenir, bağırır çağırır, kavga ederdi. yeri gelir genç emre'nin ayakkabısını bağlardı, gol attığında karşı takımın kalecisine espri yapardı, forma çekerdi, kendi formasını başkası çekince (ki bu daha çok olurdu) sinirlenirdi. ama maç bittiğinde herkesle sarılır, eğlenir, güler ve kucaklaşırdı. maç içerisinde profesyonel kariyerini düşünmezdi. hırçındı hagi, bizden birisiydi.

  alex'in türkiye'ye gelme sebebi paradır. avrupa'da kendisine daha iyi para veren bir kulüp bulsaydı fenerbahçe aklından bile geçmezdi. avrupa'da kendisine fenerbahçe ile aynı parayı verebilecek kulüp yoktu. çünkü bu paraları verebilecek büyük kulüplerde alex gibi birçok isim daha düşük ücretlere oynamaktaydı ve büyük takımların kulübelerinde bu isimlerden bolca vardı. küçük kulüplerin ise alex'e verecek o kadar parası yoktu.

  hagi'nin galatasaray'da oynama sebebi ise kendisinin bitmediğini, hala dünya'nın oynadığı dönemde faal en iyi futbolcusu olduğunu kanıtlama isteğidir. hagi'nin galatasaray'da varlığı onun kişisel savaşıdır. hiçbir maddi güç onu bu savaşından vazgeçiremezdi. oynadığı dönemde ise dünyada bir tane hagi vardı. hiçbir takımın kulübesinde onun gibi bir isim daha yoktu.

  eh iki ismin türkiye'deki kariyerleri bunlar; gelelim türkiye'ye gelmeden önceki kariyerlerine, belki bu bilgiler hangisinin daha büyük futbolcu olduğunu bize hatırlatır.

  alex'in türkiye öncesi kariyerinde hatırı sayılır olarak söyleyebileceğimiz avrupa'da 6 maçlık parma dönemi var. bunun dışında güney amerika'da bilinen, çeşitli takımlarda oynamış ve önemli bir oyuncu.

  hagi için ise;
  steaua bucuresti'ye tam anlamıyla tek başına uefa ve şampiyon kulüpler kupası kazandırmıştır. kulüp oynadığı dönemde 3 sene üst üste lig şampiyonu olmuştur. romanya ulusal futbol takımı'nı tek başına dünya sahnesinde önemli bir noktaya getirmiştir. italya'da brescia'yı ikinci ligden birinci lige çıkarttığı sezon dolayısı ile brescia taraftarının gözünde bir ilahdır. real madrid futbol tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. oynadığı dönemde real madrid futbol takımının en önemli futbolcusu idi. barcelona tarihinin en güzel golünü hagi atmıştır. ülkesinde yaşayan en büyük rumen kabul ediliyor. uefa tarafından tüm zamanların en iyi futbolcuları statüsünde ilk beş de yer bulan hagi'ye, yine uefa tarafından rumenlerin altın çocuğu onuru verildi. yine uefa tarafından yüzyılın en iyi rumen futbolcusu seçildi. uefa tarafından 6 sezon yılın en iyi rumen futbolcusu seçildi. fifa tarafından gelmiş geçmiş en iyi 10 numaralar sıralamasında üçüncü olmuş bir futbolcu olan hagi; romanya'da tüm zamanların en iyi sporcusu seçilmiştir. aynı zamanda; ülkesinde yalnız hagi'ye ait olan altın futbolcu ünvanına da sahiptir. ülkesinde, türkiye'de, italya'da, ispanya'da ve daha bir çok ülkede kahraman statüsündedir.

  hala mı alex daha iyi futbolcudur diyorsunuz?
  komik oluyorsunuz!

  dipnot: roberto carlos'u bırakmışlar ortaya sabaha kadar rakip bulacakmışız. gerizekalı mısınız evladım? burada karşılaştırma geleneksel futbolun en önemli mevkisi 10 numaralar üzerinden yapılıyor. roberto carlos bir sol bek. üstelik türkiye'de futbol oynadığı dönemde hemen hemen hiçbir etki bırakmamış bir isim. bak mesela kariyer dersen adamlar daha geçen sene futbolun en üstün oynandığı dönemde cl finali görmüş kaleciyi getirdi... ne diyelim şimdi karius vs. hagi mi diyelim... bi saçmalamayın allahınızı severseniz.

 • elin oğlu diplomaya değil yaptığın pilava bakar

  ömrün boyu multinetle beslenmen, sıcak bir yuva yemeği görmemen dileği ile...

 • tc kimlik numarasını 3+2+2+2+2 şeklinde ezberlemek

  sözlüğün tarihinde en gerizekalıca entry girilen başlıkları işte bu tc kimlik numarasının nasıl ezberlendiğine dair olan bir kaç başlıktır... bakın am göt meme başlıkları olsun, trol başlıkları olsun hepsi hemen hemen hepsi bu başlıklardan daha yeğdir, ne kadar biçimsiz olsa da daha zekicedir, daha iyi kurgulanmıştır.

  yüzlerce salak var, bunların altında yüzlerce mal var; 2 2 2 2 diye ezberledim, siki siki siki diye ezberledim diyen... bunu yazarak türk yazınına, kendisi dışındaki insanlara bir şeyler kattığına inanan, kendisini bu kadar merakla takip ettiğimizi sanan içinde yaşadığı dünyaya bu kadar uzak yüzlerce malı görebilirsiniz.

  bize ne lan! lan oğlum gerizekalı bize ne? siz neden böyle salaksınız yaa? vallahi yazık billahi yazık azıcık daha zeki olsalar gerizekalı olacaklarmış...

 • tartıştığı gençlerin köpeğini bıçaklayan cani

  lan ne biliyorsunuz da hemen yorum yapıyıorsunuz haber hakkında? 17 yaşında serseri saldırgan köpeği ile yaşlı başlı adama agresif biçimde tehditvari de hareket etmiş olamaz mı?

  bin tane senaryo var böyle bana da itin biri (köpeği kasdetmiyorum) hayvanını salarsa ben de imkanım varsa benzer biçimde davranabilirim... bir sürü şey olabilir yani, burada esas olan şey şu mevzunun başını kıçını anlamadan yorum yapmayın.

  https://www.youtube.com/watch?v=pefautacx0y
  https://www.youtube.com/watch?v=yimz5g6cdsw
  https://www.youtube.com/watch?v=ynr2nti-rds
  (bkz: metroya giden insanları pitbulla korkutan çete)

  yüzlerce video var...

  edit : empati yapacaksak köpeğin yerine koyacakmışız kendimizi... olm siz nasıl bir gerizekalısınız, türkiye'de mi yaşıyorsunuz nerede yaşıyorsunuz? bak adam 57 yaşında, işinde gücünde bir adam, muhtemelen evine işine bir yere gidiyor. 17 yaşındaki bebe apaçi kılıklı bebenin köpeğini öldürüyor. köpek pitbull... ya azıcık muhakeme yeteneği kedi taşağı kadar beyin bulunan bir varlık bu olayın altında bir çapanoğlu olduğunu anlar. ama o kadarcık beyin yok işte, pelte gibi olmuş kedi maması yiye yiye beyin... köpeğin yerine koycakmışız kendimizi, al anladığın dilden konuşayım hav hav hav!

 • jenix biber gazının üzerindeki açıklamalar

  tabi tabi...

  elinizde biber gazı varken örneğin tasmasından kurtulmuş bir pitbull götünüzü koparmak istediğinde kesinlikle kullanmayın... bırakın hayvancağız afiyetle sizi yesin... hayır hassasiyetse birileri sizin gibi manyakların artık her yerde olduğunu bildiğinden gerekli hassasiyeti sizden önce göstermiş resmi de shoplamış, daha nedir yani ne istiyorsunuz?

  ağa biz de hayvanseveriz ama bazısı artık saçmalıyor, siz ne yapıyor nasıl bu kafaları yakalıyorsunuz kuzum? o kedi köpek mamalarını mı yiyorsunuz nedir yani?

  benden aklı selim arkadaşlara tavsiye, üzerinize saldıran bir köpek olursa biber gazı kullanmakta tereddüt etmeyin.

 • ryu ile ken arasındaki fark

  ryu ken ile birlikte gouken in öğrencisidir. dolayısı ile de dövüş stili olarak ken ile büyük benzerlikler gösterirler. ancak ryu, ken den çok daha büyük bir dövüşçüdür. hocası gouken in, kardeşi ve öğrencisi olan gouki (sonraları ruhuna dark hadou'nun etkisi sonucu, akuma olarak anılacaktır.) tarafından, shun gouku satsu tekniği ile öldürülmesinden önce (bu hareket düşmanın ruhunu cehenneme göndermeye dayalı bir harekettir ve binlerce yıldır yasaklanmıştır. olaydan sonra gouki dark hadouda ilerleme yoluna gidecek ve adı akuma olarak anılacaktır) ryu, hocasının icazeti ile street fighter circuite katılır ve dönemin şampiyonu, en büyük dövüşçüsü sagat ı yener (bu karşılaşmanın ardından sagat ın göğsünde kocaman bir yara izi kalır). hocası gouken in akuma tarafından öldürülmesinden sonra inzivaya çekilip ve gerçek gücü, dövüş sanatlarında ulaşabileceği son noktayı aramaya başlamışken dark hadou nun etkisini de üzerinde daha yoğun hissetmeye başlar. sagat ın göğsündeki iz de buna benzer bir gelgit esnasında oluşmuştur (bkz: evil ryu) . ryu nun güçleri dark hadou ile birleşince ortaya kontrol edilmesi imkansız korkunç bir savaşçı çıkmaktadır. öyleki ryu bu haliyle akuma dan sonra dünyadaki en güçlü dövüşçü haline gelmektedir.

  ken ise ken'dir işte...

  ken ile hareketlerinin arasındaki farka gelicek olursak, ken kendisini bir yakın dövüş tekniği olan shoryuken üzerine geliştirmiş iken (ken bu hareketi yaparak ekranı çaprazlamasına kat edebilmektedir), ryu bir uzak dövüş tekniği olan hadouken üzerinde uzmanlaşmıştır. hatta ryu bu konuda akuma dan bile ustadır. ken ryu dan göreceli olarak biraz daha hızlı olmasına rağmen eğer usta bir oyuncu iseniz ryu ile yenemeyeceğiniz kimse (akuma hariç) yoktur. çünkü ryu tüm hareketlerde rakibinden ken e kıyasla çok daha fazla enerji götürmektedir. akuma ise bu iki karakterin yaptığı bütün hareketleri en iyi şekilde yapabilmesinin yanında, en hızlıları ve yukarıdan hadouken atabilmesi, teleport olabilmesi, zıplayarak ekranı çaprazlamasına kat eden uçan tekme atabilmesi, hadi her şeyi geçtim yalnızca shun gouku satsu hareketini yapabilmesi ile dahi ikisininde kolunu bacanı kırar ve eline verir.

 • 28 eylül 2019 bahçeli'nin hastaneye kaldırılması

  memleketin anasını bellemiş, ülkenin istikametinin değişmesinde rol oynamış, milyonlarca gencin geleceğini karartılmasında bilinçli ve aktif payı var...

  sözlük yazarları hala da bık bık da bık bık... umarım hak ettiği cehenneme tez zamanda kavuşur.

 • 24 eylül 2019 rte bm genel kurulu konuşması

  reis diye bir bok yoktur.

  türkiye cumhuriyeti balıkçı takası değildir. cumhurbaşkanı vardır, cumhur reisi vardır son sistemle birlikte başkan vardır... ama reis yoktur...

  edit : https://eksiup.com/p/fh171734aj5f

 • evliyim ve karıma aşığım diyen tip

  vardır öyle aşık adamlar; tabi aile kurumundan bihaber, hayatlarında hiç sevmemiş sevilmemiş kerkenezler anlamaz.

  anne kuzguna sor bakalım baban şahin olmasın? seni başkasına benzetiyor diyorlar...

 • 10 eylül 2019 ali babacan açıklamaları

  10 eylül 2019 saat 00:09 itibarı ile henüz yapılmamış açıklamalardır. başlık altında 40 küsür tane reserved entry var...

  kanzuk allah seni bildiği gibi yapsın... çöp, çöp sözlük değil çöp... malak yuvası...

 • 6 eylül 2019 süleyman soylu açıklamaları

  (bkz: hodri meydan)

  atayın lan, ne olur atayın da görün hanyayı konya'yı...

 • 26 temmuz 2019 seray sever skandalı

  tv ekranında işsiz ve geçim sıkıntısı yaşayan insanlara çözüm önerisi sunmuş, halkı alternatif besin arayışlarına teşvik etmiştir.

  "fasulye pahalıysa pahalı, yemeyin. daha ucuz bişey yiyin. söylenmeyin!"

  bir tavsiye de benden b sınıfı kaşarlar da iyice ucuzladı...

 • ceza

  çok yanlış zamanda çok yanlış ata oynayarak belki de kariyerinin en kritik hatasını yapmıştır. her ne kadar tekniği türkiye'deki en üst düzey rapper olsan da eldeki çetele artık yenilir yutulur değil.

  hacı lolipop mevzusuna para dedin, sağlık dedin okey dedik... didi mevzusuna okey dedik. 80 tane popçuyla feat attın flowuna kurban dedik sesimizi çıkarmadık ama bu olmadı. bu trrek kürrek tayfa ender'den ayarı yemiş, rapin ruhuna aykırı biçimde 5 gündür zik yemiş bülbül gibi oturup instagram storysi atarken, sen bunlarla ve harbiden neden yanyana olduğunu bilmediğim killa palyaçosuyla aynı karede görünmemeliydin.

  madem bu kadar pop düet seversin, küresel müzik piyasasında tupac, eminem karşısında pitbull neyse sen de nazarımızda osun artık... evet belki önceden hazırlanmış bir çalışmaydı, evet anlaşmalar sponsorluklar gereği geri adım atamamış olabilirsin ama bu durumda bile inanılmaz bir zamanlamayla norm aslında orangutan tayfayı dissleyerek bitirmekle kalmadı, rapin hepimizin bildiği kralına da headshot koydu...

  çünkü karşı taraftaki adam yani norm şu;

  * zamanında senin gömdüğün mikrofonu bulup çıkarmış mıdır? çıkarmıştır...

  * o piç de bendim, çıktık yine yollara, rap dersi, kaktüs, sözler şerefsiz oldu, deli, içinde patlar gibi en çok dinlenen rap hitlerinin sahibi midir? sahibidir...

  * eğer youtube silmemiş olsaydı muhtemelen tüm zamanların en çok dinlenmiş rap parçası "eksik etek" in de sahibi midir? evet...

  * bu piyasada kimsenin desteği yokken cezacı veya sagopacı olmayan tek adam olarak her ikinizi de dissleyerek öttürerek her zaman var olmuş, kafaya oynamış mıdır? oynamıştır.

  * çıktık yine yollara gibi, piyasa her leş olduğunda gelip ayarı vermiş midir? vermiştir...

  * sen sagopa ile ergen ergen küs tavırlardayken, dildocu babafingocu, kafası testis gibi tayfayı rapi yozlaştıran tayfayı ayar manyağı yapmış mıdır? e evet yapmıştır.

  * siyasal islamcı sagopa'ya, lolipopçu liboş sana karşın atatürkçü müdür? evet her zaman...

  * sen popçularla düet yaparken, en çok prim yapacağı program finalinde pop oku dediler diye, programı terkedecek kadar taşaklı mıdır? taşaklıdır...

  * ekrem başkanın hakkı yenilirken en çok sesi çıkan rapçi midir? hem de ne...

  * senin, türkçe rap aleminin hatta tüm almanya'nın sorgusuz sualsiz biat ettiği killa denilen palyaçonun aslında ne bok olduğunu anlamamıza ön ayak olmuş mudur? olmuştur...

  * eh madem piyasada sen rapi rape edenlerle yanyanasın... madem yine sponsor anlaşma diye üç kuruş için paranın peşinde olacaksın,

  o zaman kusura bakma arkadaş... mr worldwide (pitbull tonlaması ile) ...

  norm mekanın sahibiyim diyorsa sahibidir, kralım diyorsa türk rapinin yeni kraldır...

 • angela merkel'in titremesi

  20 küsür entry...

  yaşı geçkin bir kadının sağlık sorunları ile dalga geçen 20 küsür entry... neden bu kadar geri zekalısınız lan? bu sözlük çok güzel bir yerdi, ilk doğduğunda inanılmaz keyifli inanılmaz kaliteli, inanılmaz bilgilere ulaşabileceğimiz bir yerdi...

  neden yazar oldunuz ki siz lan!

  kanzuk allah seni bildiği gibi yapsın!

 • 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı

  galatasaray'ın üç puana daha çok ihtiyacı var,
  galatasaray kadro kalitesi olarak daha üst düzey;
  hücum organizasyonları daha kaliteli;
  kazanma hırsı isteği ile maçı her ne şartta olursa olsun koparmayı biliyor;
  defansif anlamda yan toplar hariç olmak üzere daha ayakları yere basıyor;
  orta sahada daha dinamik, oyunu rakip yarı sahaya yıkmayı seviyor;
  galatasaray kalecisi daha güven veriyor;
  teknik direktörü daha tecrubeli ve daha iyi bir teknik adam;

  vs. vs. vs...

  görüldüğü gibi tüm şartlar fenerbahçe'nin galibiyetine uygun durumda...

 • mahdieh moftakhari far iade edilmesin kampanyası

  üst edit: zaman 48 saatten kısa....

  -----

  elini vicdanına koyacak her türlü arkadaşımızdan destek beklediğimiz çok önemli konudur...

  cevval avukat arkadaşımız (bkz: benimdiyenkız)'dan gelen elimdeki bilgilerle hayati öneme sahip bilgiyi hemen paylaşıyorum. entry güncellenecektir.

  mahdieh moftakhari far; kadıncağız iran vatandaşı, bütün ailesi müslüman, kendisi hristiyanlığı seçiyor. amcası şikayet ediyor... bu kızın iran'da anladığım kadarıyla klipleri falan da yayınlanmış... hakkında idam kararı var.

  bir kaç sene önce türkiye'ye kaçıyor, uluslararası koruma talep etmiş fakat bu koruma talebi reddedilmiş. sabah oturma izni bittiği için polis tarafından göz altına alınıyor. anladığım kadarı ile 48 saat içerisinde iade edilecek. bu kızı büyük ihtimalle idam edecekler...

  bir kaç saat önce zamanımız geri saymaya başladı...

  aihm'e göre ölüm cezası olsun olmasın, ölüm tehlikesi olması bile kızın iade edilmemesi için gerekçe, şu an hiçbir evraka ulaşamadık, entry güncellenecek...

  gündeme getirin ne olur! en azından süre kazanalım...

  kızın facebook hesabı;
  https://eksiup.com/f1f913cff294

  -detaylar geldikçe güncellenecek-
  dört sene önce eşi ile türkiye'ye kaçıyorlar. sebebi iran'da kiliseye giderken polis takibine takılmış. hristiyan olduğu öğrenilmiş ve orada ceza almış. ayrıca bir yourube videosu var, bir adamla düet yaptığı video... linkini paylaşacağım. kocasından şiddet falan görüyor, daha sonra kocası çocuğu alıp iran'a geri gidiyor. sekiz ay türkiye'de bekliyor, gerekli yerlere müracaat ediyor, bir cevap da gelmeyince, iran'a gidiyor. iran'a gider gitmez orada tutuklanıyor. hakkında idam cezası varmış, iran'da bir hafta boyunca ceza evinde kalıyor. sonra adli kontrolle serbest kalıyor (burayı ben de anlamadım şimdilik) türkiye'ye kaçıyor. van'a geliyor. van'da göç idaresi iki ay boyunca tutuyor. sonra bir avukat geliyor. koruma başvurusunda bulunuyorlar. serbest kalıyor. oturma izni bitiyor...

  söz konusu klip
  https://www.youtube.com/…?v=8aivk2vhxrg&app=desktop

  -detaylar geldikçe güncellenecek-

  edit : kadın il göç idaresinde yer olmadığı için karakolda tutulmaktaymış, göz altında değilmiş,

 • mühendis erkeklerin çekici olmalarının sebebi

  ortada hiçbir neden yokken "mühendislerin ömrü hayatında kazandığı parayı 6 ayda kazanan bir sürü insan var" diyerek konuyu bambaşka boyutlara çeken insanlar görüyoruz.

  iyi bari, fahişe ruhunu bu kadar naif biçimde ifade edeni de gördük sonunda...

  aklıma hoş bir fıkra getirdi;
  (bkz: bizimki de orospu oldu ama sen gibi anlatamıyorum)

  başlık için; zeki adamlar olmalarıdır...

 • atatürk'ün nutuk dışında eserinin olmaması

  (bkz: türkiye cumhuriyeti)

  edit: gittin boynumu büktün....

 • 4 eylül 2018 tarihli tebliğ

  işletmeler bu tebliğe uyarsa veya devlet konuyu ciddi bir biçimde denetlerse...

  çok firmayı batırır, hangi süper zekanın ürünü bilemedim.

  sayın bakanım, kapı komşunuz ets'nin sahibi. ona bile sorsanız anlatırdı neden saçmaladığınızı.