cinayet saatinde uyuyakalmak15
profili

 • boşanmaların sebebinin hep erkekler olması

  35 yaşındaki evli ya da başından evlilik geçmiş erkekle, 35 yaşında bekar erkeği görünüş olarak kıyaslamak yeterli.

 • türk telekom'un yaptığı ırkçılık

  "zilan katliamı, kemalist diktatörlüğün kürtlere uyguladığı ikinci büyük katliamdır. 13 temmuz 1930 yılında ağrı serhildan'ına karşı yürürlüğe sokulan bu katliamda insanlığın en ağır suçları işlendi.
  "hamile kadınların karınlarının deşildiği gündür zilan "
  #komkujiyageliyêzîlan"

  diyen zavallı bir ırkçının ırkçılıktan dem vurması olayıdır. olay da ırkçılık değil. tamamen ortadoğu çomarlarının mağduriyet çıkarıp, bağırıp çağıran fakat hiç kimseye, insanlığa gram faydası olmayan klasik tavırlarından ibaret. türkiye'de kaç kürt türkçe bilmiyor? 1930 doğumluların büyük kısmı, yani çok az. peki kaç arap var türkçe bilmeyen en az 5 milyon. yani bu 5 milyon ülkeye sokulan katıksız, türkçe bilmeyen, dışarıdan gelmiş kesim. aboneliğe gelince, her işin bir yolu yordamı olan, kuralsızlığın ve hilenin cirit attığı bir şehirde şubeye gidip aboneliği yaptırdığın kesin. annenin kimliğini alıp abonelik yaptırdığın da kesin. aslanım kuralla karşılaşınca hemen dikleniyor. bilinçli kürt soydaşlarımı tenzih ederim. bunlar eğitilmez, eğitimleri ana dilde dahi olsa eğitilmez, denendi olmadı kasmaya gerek yok. ülke bu zihniyetsizlerle yeterince zaman, para, insan kaybetti. atatürk düşmanlığı, vatan pahasına siyaset ve çıkar yarışından bu ülke her zaman zarar gördü. zaten dikkate alınacak biri değil, klasik cahil kafası!

  edit: annesinin kimliğiyle hattı aldığına emindim. https://twitter.com/…tatus/1297304990223138817?s=19

  edit 2: özelden savunma bulamayınca "zilan katliamı" na takılmış ırkçı terörist sevicileri bilgilendirelim. isyanı başlatanlar taşnak komitesi (ermeni terör örgütü) yöresel birkaç süryani ağa, osmanlı yüzbaşısı ihsan nuri. ermenilerden ciddi mali destek alınarak birinci harekata 40 bin ikinci harekata 60 bin silahlı isyancı katıldı. ihsan nuri denen hain it atatürk'ün başarısını çekemeyen zavallı bir mahluk. gazete bastırıyor, ağrı da cumhuriyet filan ilan ediyor. abd ve ingiltere'den destek alıyor. ne zaman? tam da 1929,1930 dünya ekonomik bunalımı sırasında, yani ülke ne zaman dara düşse bu tip hainler her zaman ortaya çıkıyor. ölülere gelince, ölülerin hemen hepsi silahlı isyancı. yerel halk ercişe iskan ettiriliyor ve köyler yakılıyor. taktik yüz yıldır aynı, değişen hiçbir şey yok. atatürk hiçbir suçsuz sivilin öldürülmesine izin vermez, vermedi bunu kafanıza sokun. bu şuna benziyor, eli silahlı 15 kişi için "o binada siviller var, siviller öldürülüyor" ile "zilan'da 48 bin sivil öldürüldü" aynı zihniyet. 60 bin isyancıdan 15 bini öldürüldü. diğerleri iran'a kaçtı. 48 bin sivil öldürüldü diyenler rakamı sallamakla birlikte silahlı teröristleri de sivil olarak sayıyor galiba.

  edit 3: ağrı harekatında umduğunu bulamayanlar, şu anda türkçe bilmeyen kürtlerin sayısı hakkında saldırıya geçti. neymiş türkçe bilmeyen en az 5 milyon kürt varmış. hassss... hadi yine iyisiniz ciddiye alıp cevap vereceğim. 1965 verileriyle başlayalım. bilindiği üzere bu yıllarda 45-65 de konuşulan dil üzerinde de nüfus sayımı esnasında veriler oluşturuldu. 45-65 türkçe bilmeyenlerin oranı 45'de kürtçe bilip, türkçe bilmeyenlerin oranı kürtçe bilenler içinde yüzde 70. okuma yazma oranının kürtler içinde sadece yüzde 10 olduğu dönemden bahsediyoruz. 65 de ne olmuş, kürtçe bilip türkçe bilmeyenler yüzde 60'a düşmüş. yani ortalama her 20 yılda yüzde 10 azalıyor. 85'de yüzde 50, 2005'de yüzde 40, 2020'de yüzde 30 diyelim. çıkardığımız veri doğru mu olacak, hayır! neden, çünkü okuma yazma oranı müthiş derecede hızlandı. e nerden biliyorsun? ilginç ama 1993 ve 2003'te hangi dili bilenlerin kaç çocuk doğurduğu araştırması yapılmış. hangi dil kaç çocuk
  veriye göre 1993'de sadece kürtçe bilenler toplam nüfusun yüzde 2.3'ü ve ortalama 6 çocuk doğuruyorlar. 2003'te yüzde 3.2'ye çıkmış bu oran ki bunun nedeni de kürt nüfusunun 10 yılda yüzde 4 artmasından kaynaklanıyor. (veri tüm türkiye için) yani bizim kaba hesapla kürt nüfusu içindeki yüzde 30'luk sadece kürtçe bilen oranı, kürt nüfusu içindeki (yüzde 17'de 3.2) yüzde 15'e düşmüş oluyor son 17 yılı da kaba taslak hesaba katarsak bu veri yüzde 10 altında. yaşlı ölüm oranı, okuma yazma oranının yükselmesi, tv, akıllı telefon vs etkilerini gözardı ederek en yüksek ihtimalle türkiye'de türkçe bilmeyen kürt sayısı 1.8 milyon civarında. birebir sayım yapılsın bu sayı bir milyon altına düşecektir. cahil fikrini savunmak için yalana başvurur, yarı cahilse önce kendini, daha sonra herkesi yalana inandırmaya çalışır. en tehlikelisi yarı cahildir.

 • 8 haziran 2020 fahrettin koca'nın kafayı yemesi

  adam iki aydır kim ne derse desin kendini paraladı. her dilden uğraştı didindi ama ortadoğu'ya biraz fazla geldi bu ilgilenmeler bence. bu halkın sevmekten değil s... anladığını daha anlayamadı.

 • ruhi çenet'in ermenistan videosu

  dünyanın en gaddar ve katil milletleri ermeni ve sırplardır. sırpların avrupa'nın göbeğinde yaptığı soykırımın bir benzerini bu orospu çocukları da çok yakın zamanda gerçekleştirdi. videoda yaşlı ermeni "türkler hayvandır" diyor. bunların ataları doğu anadoludaki çetelerle türk ve kürt çocukların kanını içiyorlardı. sonra kürt alayları (adı hamidiye alayları idi fakat 1.dünya savaşından önce 1910 gibi ittihat ve terakki hamidiye ismini değiştirmişti, ismi hatırlayamadım) bu hayvanları türk ve kürt köylerinden uzaklaştırdı.

  videodaki ermeniler hocalı katliamını umursamıyorlar bile. adam sayıya göre katliam hesabı yapıyor. "hocalı da kaç kişi öldü ki, ermeni soykırımı gibi mi? savai esnasında olan bir şey" gibi aptalca fikirlere sahipler. gerçek ırkçılık budur. sayıya göre katliam yarıştıran şerefsizler yığını. azerbaycan ile savaşmak istediklerinde yaşlı başlı ermeniler gönüllü olarak orduya yazıldı, tek dertleri ölmeden önce bir türk öldürebilmekti. videolar da "türk öldürmeye gidiyoruz, intikamımızı alacağız" gibi salakça işlere giriştiler o zamanlar. azerbaycan bunların anasını sikti de pustular biraz.

  bir de bonus kafalı ırkçı piçin ruhi çenetin türk olduğunu öğrenince nasıl sinirlendiğini, içindeki nefret ve kinle "türkiye terörist devlet" diyerek kışkırtmaya çalıştığı çok belli oluyor. hocalıyı da azeriler planlamış. bu şey değil mi ya? pkk'nın "çocukları tc öldürdü, köyleri tc basıp suçu pkk'ya attı." savunması. dağdaki pkk köpekleriyle ermenilerin bağı kafa olarak sağlanmıştır. aynı kafa.

 • wuhan'daki virüsün kaynağı olan hayvan pazarı

  o kediyi o kafesten çıkardı, diğer elinde sopa vardı büyük olasılıkla sopayla kafasına vurarak öldürecek. ulan biz de türkiye'de kediyi tekmeleyenleri linç ediyoruz. biz baya baya iyi bir milletiz lan!

 • ankara'da bir sınıfta çekilen skandal görüntü

  avrupadan örnek veriyorum. bir çocuk bu tür bir davranış sergilerse ailesi çağrılır okul psikoloğu (evet okullarda rehberlikçi saçmalığı değil psikolog var) öğrenci ve ailesini psikoloğa gönderir. genelde uzun seanslardır ve aile için zorlu bir süreçtir. öğrenci için de zorlu geçer. bu süre zarfında öğrencinin okulla ilişiği kesilir, psikologtan gelen rapora göre öğrenci okula alınır ya da okul yönetimi öğrencinin kaydının başka okula alınmasını ister. bu da bir ceza şeklidir. aile genelde evinden oldukça uzak bir yere öğrenciyi kaydettirmek zorunda kalır ve aile taşınmak zorundadır. yani o aile bildiğiniz sürünür. bizdeyse veli okulu basıp öğretmeni döver. 5. sınıf ortadoğu ülkesi eğitim sistemi.

 • başörtülü kadına sandık başında yapılan saldırı

  gına mı geldi? solcu yobazların başımıza bela ettiği tayyip işte bu haberlerden dolayı başa geçti. insan gibi yaşamayı beceremeyen solcu cadı kadınların salakça hareketleri yüzünden türkiye'nin işi gücü başörtüsü, ikna odaları, laiklikle uzun süre meşgul oldu. 5. sınıf ortadoğu solcusunun bu iq'suz bireyleri insanı çileden çıkarıyor. mal mısınız lan siz? başörtüsünü çıkar demek ne demek? sana mı soracak? hakkaten sen kendini ne zannediyorsun? beyni süngerleşmiş yaratık!

 • 14 mayıs 2019 tbmm'de terör eylemi girişimi

  seçim yatırımı loading.

  secimyatirimiloadingexe. (dosya virüs barındırdığı için engellendi)

  hdp loading exe and imrali import.exe (pc ciddi bir hatadan kurtarıldı)

  trump seçim loading import exe. (bilinmeyen uygulama, yine de devam etmek ister misiniz?)

  uygulama kuruldu.

  uyarı: trump seçim loading import exe. uygulaması şu uygulamayı yüklemek istiyor:

  ortadoğu abd biat.exe

  antivirüs uygulaması senkimsinya.exe dosyayı tarıyor.

  senkimsinya.exe çöktü.

  ortadoğu abd biat.exe kuruldu.

  ortadoğu abd biat uygulaması kaldırılamıyor.

  pc format esnasında ciddi bir zarardan kurtarıldı.

  mevlutcavusoğlu.exe kuruldu. ortadoğu abd biat uygulaması kaldırılmaya hazırlanıyor.
  mevlutcavusoğlu.exe çöktü.

  bahcelidoguscay.exe yükleniyor. (bu uygulama kararsız davranışlar sergileyebilir)

  kaldırıldı.

  merkel.exe kuruldu.

  merkel.exe yanıt vermiyor.

  katar.exe kuruluyor.

  uyarı: uygulamayı tüm özellikleriyle birlikte kullanmak için yeni sürümünü satın alın.

  goklerdengelenbirkararvardir.exe çalıştırılıyor.

  kuruldu.

  uyarı: goklerdengelenbirkararvardir uygulamasını çalıştırmak için erdogan.exe dosyasını silmeniz gerekiyor.

  kilicdarogli.exe kuruldu.

  kilicdarogli.exe uygulaması şu uygulamayı kuruyor:

  imamogli2023.exe kuruldu.

  pc kitlendi.

  pc kapatıldı.

  pc yeniden başlatılıyor.

  (hoş gelmediniz)

 • turkcell'den vodafone'a geçmek

  türk telekom'da 1000 dk, 1000 sms, 10gb internete 28 lira ödüyorum. vodafone'da da iyi paketler var. turkcell kullanan arkadaşlar da 4 gb internet yetmiyor diye sağdan soldan turkcell uygulaması filan yüklüyorlar. sorsan abi çok kaliteli, müthiş çekiyor, internet acayip hızlı gibi akla zarar savunmalar yapıyor. 4 gb internet lan bu, hızlı olsa ne yavaş olsa ne? 10 yıldır şehir dışına çıkmamış, telefon iyi çekiyor diyor, hasta mısın nesin? çok ilginç gerçekten turkcell fan boyları, bu kafaları iphone kafasına benzetiyorum. aynılar, gerçekten aynılar.

 • 10 kasım 2018 hdp'nin atatürk'ü anmaması

  hdp'lilerden atatürk'ü anmasını beklemenin tıbben karşılığı salaklıktır. hdp için atatürk ve hatta içinde türk kelimesi geçen her şey düşmanlarıdır. barış kelimesinin içini boşaltan bu tiplerin önderi apo denen kara cahil bir zırvadır, bırakın öyle de kalsın.

 • okullarda zorunlu yardımcı kaynak alımı yasağı

  veliler için olumlu çocuklar için olumsuz bir gelişme. neden 3.sınıf ortadoğu ülkesiyiz bu cümleden anlayabiliriz.

 • 25 gün askerliğe gitmiyoruz kampanyası

  25 gün yaptım, 4 ay daha yaparım diyenler var ya harbiden ergen. bi 25 gün yap bakalım 4 ay daha yaparım de ben sana 15 bin lira vereceğim, ciddiyim.

 • kötü günlerde kişiye güç veren sözler

  duhâ-3: rabbin seni terk etmedi, sana darılmadı da

 • 5 milyon gırtlağın bıçakla kesildiği medeni ülke

  bicakla degil de lazerle kestik biz. isin kilici deneyeceğiz gelecek yil. medeniyet yok bu ulkede hala bicakla satirla girtlak kesiyorlar. embesiller.

 • trabzonspor

  o degilde anadolunun bagrindan cikmis comarlar kendi sehrinin takimini degil de istanbul takimlarini tutuyorlar, sonra da zirliyorlar.

  rize gibi, rizeliler sirf trabzon dusmanligindan yuzde 90 i fenerlidir. senin neyine lan fener! ezikler sizi...