Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 2 mart 2019 fenerbahçe çaykur rizespor maçı

  çaykur rizespor'un sırt reklamı istanbul airport

  bir ülkenin leşliğini bundan daha kısa anlatamazsınız.

 • 2. milli piyango'da hile iddiası

  olum bu nasil creepy bir muzik ses uyumudur. gece evde tek basiniza izlemeyin korkarsiniz amk. saka bi yana cok korkunc lan

 • 3. 2 mart 2019 kayserispor beşiktaş maçı

  2-1 olan mac.

  spiker gol sonrasi "besiktas 0-1'i koruyamiyor" dedi. yalcin agabey besiktas kendi sahasinda 3-0'i da koruyamiyor ki...*

 • 4. çamlıca camii'ndeki ışık şöleni

  olm cami lan !
  hasta mısınız ????
  camide ışık şöleni ne kardeşim ? kandilde de fonda remix olarak mevlid mi çalacaksınız naapacaksınız, daha ne kadar delireceksiniz anlamadım ki ??

  edit : daha ne kadar, diye merak ediyordum. gelen mesajlardan anladım ki çıta bayaa yüksek.. sen fabrika ürün testinden ne anlarsın, otomasyonun saha testi olabilirden başladık, ışık manevralarıyla sınırlar zorlanıyor olabilire geldik..bundan sonrası nereye gider bilmiyorum...

 • 5. afganistan'da halk tarafından taşlanan kadın

  işte islam dünyasının hali.
  batı uygarlığı ve uzak doğulular kuvvetle muhtemel gelecekte islam toplumlarına tahammül etmeyecekler.
  türk insanının özendiği toplum bu işte.

 • 6. karısı çift soyad taşıyan erkek

  benim karim kesinlikle iki soyadi tasiyamaz.
  bu sebepten ben karimin soyadini aldim ve olay buyumedi..

 • 7. gamze özçelik

  bir insan 15 senede nasıl değişir ya allah allah herkes aynı fikirleriyle 100 sene sabit durmalı halbuki.

  tecavüzünü de hala şaka/kendisine vurma olarak kullanıp komik olduğunu sanan heyecanlı gençlerimize de kafam girsin.

 • 8. jenerik müziği en iyi olan çizgi filmler

  pembe panter

 • 9. yürek ağrısı yaptığı için dinlenemeyen şarkı

  (bkz: mihriban)
  lambada titreyen alev üşüyor.
  bu nasıl cümledir..

 • 10. lösemiden vefat eden kaan'ın mektubu

  insanın var olan bir şeyi kullanamaması çok kötü gerçekten. sayılı günlerinin kaldığını tahmin edebiliyorsun, çaresi de var ama kullanamıyorsun. annesinin çaresizliğini düşünemiyorum.

  şunu da söylemek isterim, donör olması gerçekten inanılmaz basit ama lütfen donör olmadan önce iyice araştırın. sizin iliğiniz uyumlu olduktan sonra insanlara bir umut ışığı oluyorsunuz. sonra ameliyat zormuş ya da acılıymış, vakit alıyormuş şeklindeki basit bir sebeple vazgeçtiğinizde hayal kırıklığının büyüklüğü ölçülemez oluyor.

 • 11. 2 mart 2019 fenerbahçe lehine verilen penaltı

  https://twitter.com/…fab/status/1097496307663585280

  futbol kurallarını bilmeyenlerin penaltı değil dediği pozisyon.

  yukardaki linki oku ve uzakta ağla.

  edit: teşebbüs diyen falan var. açıkça linkte ve altındaki ifab yazışmalarında der ki, oyuncu topla oynamadıysa veya rakibe etki etmediyse, pozisyon penaltıdır. serdar topa çıkıyor, kimseye müdahalesi yok, topa da müdahale edemeden penaltı yapılıyor.

 • 12. canlı kanser hücresinin sarımsaktan kaçma videosu

  doktor olmadan fake olduğunu anladığım videodur. tabağa koyduğu şey her yerde satılan manyetik hamur. içinde demir tozları olan slime tarzı br şeydir. alttan mıknatısla hareket ettirmiş.
  zaten o şeyde tümöre benzemiyor. bir kere tümör sert olur. hücrelerin koku duyusu yoktur niye kaçsın. sırf şuna inananlara oy kullandırmamak lazım.

 • 13. çocuğunun suratına peynir fırlat meydan okuması

  kreşe, bakıcıya, nineye, dedeye kilitleyip haftada 4-5 saat belki gördükleri bebeklerini; sosyal medyada iki tane like almak için kullanan sikindirik ebeveyn davranışlarından bir diğeri.

  burada sıkıntı peynir atmanın ya da şakalaşmanın çocuğa zararlı olması değil; çocuğun gerizekalı saçması sosyal medya içeriği üretilen bir alet edevat gibi görülmesinde.

  ayrıca bu video'ları çekmek için "dur olmadı", "dur tırnaklarımı yapıp geleyim", "dur güzel gözükmedi" diye 100 defa çocuğa peynir fırlatan evrim artıklarını düşündükçe tiksintiden elim ayağım titredi.

 • 14. gidip iki bira alanları bitireceğimiz gerçeği

  başlık sahibi yazarı bende engelli hatta başlıkları da engelli ama ben başlığı görüyorum. başlık engelle çalışmadığı için, sadece gaz almak için yapılmış saçma sapan bir şey. ben de engeli kaldırdım, öyle de görüyorum böyle de.

  konuya gelirsek de adam! haklı. gidip 2 bira alalım diyen kişi sayısı eskiye oranla kaçtır? bir bira keyfimiz vardı o bile gitti. onların istediği gibi yaşar olduk. burda troll vs deyip laf sokacağız diye rezil olmayın. kendinizi tatmin etmeyin boşuna, onların istediği gibi yaşar olduk. buna yaşamak denirse.

 • 15. rakının yanında olması gereken 3 meze

  beyaz leblebi
  peynir
  kavun

 • 16. ekşi sözlük'ün şaka maka 30'luk amca kaynaması

  biz burdaydık zaten olm, siz üstüne geldiniz. ha geldiniz de iki güzel entry de siz mi yazdınız? yoook.. nerdeee.. skip bıraktınız kutsal bilgi kaynağını, "am yalarken ağza gelen metalik tat" 30 yaş üstü bir erkeğin derdi değil, senin derdin ergenim..

 • 17. ekşi itiraf

  oku uyuyama.
  yaz uyuyama.
  müzik dinle uyuyama.

  aklım sadece tek bir yerde.
  sende ulan sende.

 • 18. 24 yaşında 4 bin lira maaş alan insan

  başlığın açıldığı 2013 yılında yaklaşık 2000 dolar alırken şu anda 750 dolar almaktadır. 24 yaşındaki arkadaşım inşallah maaşına zam gelmiştir yaşın da 30 olmuş zaten.

  edit: şaka gibi lan.kendime de hesap yaptım. ilk işe başladığım zaman ben de 1000 dolar maaş alıyordum. yıllar içinde artarak 500 dolara yükselmiş.*

 • 19. erken olgunlaşmaya sebep olan şeyler

  anne babanın şiddetli kavgaları, maddi yetersizlik, kardeş, anneanne-büyükbaba ile büyümek

  edit: en azından benim için böyle oldu.

 • 20. şenol güneş

  mıymıntı adam.

  sadece tek bi olay karakterini açıklamaya yeter. beşiktaş 3 senelik sözleşme önerince "seçim var, seçime kadar bekleyelim, ne olacak görelim" diyen bir adam, federasyon seçimleri varken apar topar başkan istifa etmeden 4 yıllık sözleşme yapıyor.

  hep söyledim, hep söylüyorum. pısırık, özgüvensiz, mıymıntı bi adam bu. fatih terim ile ilgili de çok olumlu düşüncelerim yok ama en azından bununla kıyaslayınca dürüst ve şeffaf bi adam diyorsun. hiç değilse yaptığı şeylere, evet yaptım diyebilecek kadar karakterli.

 • 21. dedenin toruna taktığı lakaplar

  4 aylık dedeyim. torunum bahtiyar'ın henüz saçları çıkmadı. ona keltoş lakabını taktım.

 • 22. milli uçağımız 2031'de envanterde

  2023'te milli uçağımızı hangardan çıkaracağız, 2026'da göklerde olacak. yani hangarda uçağı üretteceğiz. üretimi 2023'de bitecek. ama ilk uçuşu 2026'da.

  peki bu 3 sene içerisinde hangardan çıkan, ama hiç uçmayan uçak, ne olacak?

  3 sene hangarın önünde park halinde mi duracak? güneş yanığı olur ya o, üzerine bir yerli ve milli branda örtseler bari.

 • 23. evlenmelerin azalıp boşanmaların artması

  çok şahane tespitler yapmışsınız yine. evet evliliğin azalıp, boşanmaların artmasının nedeni red pill panpa. erkekler sizin sayenizde bilinçlendi, kadınların yüzüne bakmamaya başladı, hep ondan ötürü. bir git iki anket yap sokakta, bakalım kaç kişi duymuş bu zımbırtıyı? ben epeyce bir üniversiteli gence sordum, bu mecrada yazar olmayanlar bilmiyor bu akımı. o yüzden kendinizi çok önemseyin be gülüm. sandığınız gibi bir etkiniz yok.

  evliliklerin azalıp, boşanmaların artmasını temelde tetikleyen neden sanayi devrimi sonrasında ortaya çıkan toplumsal değişimlerdir.

  ne oldu peki temel olarak? insanlar sanayi devrimi sonrası kentlere göç etmeye ve fabrikalarda çalışmaya başladılar. kadınlar da çalışmaya başladı elbette ve ilk defa para kazanmaya başladılar. o güne kadar kadınların emeklerinin sadece kullanım değeri vardı, değişim değeri yani ekonomik bir karşılığı yoktu. özellikle 1 ve 2. dünya savaşında savaşa giden erkekler yüzünden boşluğu kadınlar doldurdu ve böylece daha çok kadın çalışmaya başladı.

  feodal toplum yapısında aile evleneceğiniz kişiyi belirler ve boşanmak ayıpken işler gitgide değişmeye başladı. boşanma hakkı, fransız ihtilali öncesinde sadece soylu kadınlara, o da bazı toplumlarda tanınıyordu. katoliklik gibi mezheplerde boşanmak hepten yasaktı zaten. osmanlı'da da koca onay vermediği sürece kadın boşanamadığından bu temel haktan yalnızca evlilik öncesi sözleşme imzalayan soylu kadınlar yararlanabiliyordu.

  boşanma ilk dönem yani birinci dalga feministlerin elde etmeye çalıştığı temel haklardan biridir. birinci dünya savaşından sonra önce isveç, ardından bolşevik devrimi sonrası rusya ve diğer avrupa ülkeleri kadınların boşanma hakkını aile reformu ile tanımaya başlamıştır.

  ikinci dünya, savaşı sonrasında kadın erkek eşitliğini yasa ile kabul eden ülke sayısı artmıştır. 68 devrimi sonrası daha da fazla hak elde etmiştir kadınlar. kürtaj hakkı gibi, doğum kontrol hapının keşfiyle istenmeyen gebeliği engelleme dolayısı ile kadınların cinselliğini daha rahat yaşaması gibi.

  evlilik kadınların lehine olan bir kurum olsaydı, binlerce yıl boyunca, erkekler kadınların boşanma hakkına engel olmaya çalışmazdı. yine batı'da da iktidara gelen her muhafazakar parti, kadınların kürtaj hakkını geri almaya çalışmazdı. feministler bu konuda ciddi mücadele vermişlerdir. bazı kazanımları da çok geç elde etmişlerdir. örneğin fransa' da 1975 yılında çıkan yasayla kadınların ev işlerini yapmalarının zorunlu olmadığı kabul edilmiş. aile mülkiyetini yönetmede kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olması ise 1985 yılında kabul edilmiştir.

  sonuç olarak boşanma ve evlilik oranlarının düşmesi en fazla gelişmiş ülkelerde yaygın. bunun nedeni de red pill, puhaha. alakası yok tabii. bunun nedeni sanayi devrimi ve kentleşme sonunda kadının ekonomik özgürlüğünü kazanması. feministlerin uzun süreli mücadelesi sonunda kadınların cinselliğini yaşamak için evlenmek zorunda olmaması. zira 2. dünya savaşı sonuna hatta 68 devrimine kadar batı'da da bekaret önemli bir kavramdı. yine kadınların evliliğin kendilerine yüklediği ev içi sorumluluktan kaçınması da bu nedenlerden biridir. çünkü kadın ne kadar yoğun bir işte çalışsa da, ispanya gibi ülkeler yasa çıkartarak, erkeklerin ev içi iş paylaşımında %30 sorumluluk alması gerektiğini belirtse de, maalesef iskandinav ülkeleri belki almanya gibi çok gelişmiş ülkeler dışında bu eşitliği tam anlamıyla sağlayan ülke yok.

  sosyal medya ise sadece alternatifler bağlamında değerlendirilmiş. oysa sosyal medyanın asıl rolü, farklı düşüncelerle karşılaşan algısı açık insanların zihniyetini dönüştürmesidir. ayrıca elinizin altında her tür bilgiye erişmenizi sağlayacak bir güce sahip olmanızdır. bu nedenle sosyal medyayı yaygın şekilde kullanan genç nesil daha açık fikirlidir. ingiltere'de ab'den çıkmaya direnen ve aleyhte oy kullananların gençler olması ve bizde de hayır oranının en yüksek çıktığı yaş grubunun 18-25 arasında olması tesadüf değildir. bu nedenle despot ülkeler interneti tamamen yasaklıyor ya da bazı sitelere girişi engelliyor.

  öte yandan batı beraber yaşayan çiftlere de birbirlerinin sosyal güvencelerinden faydalanma hakkı tanıdığı için, geleneksel evlilik ritüellerinden hoşlanmayan pek çok kişi evlilikten kaçınıyor.

  bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde değişim daha yavaş elbette. tabii eskiye nazaran boşanmanın normal karşılanması da bu oranları arttırdı. ben eminim ki evlilik dışı doğum yapan bekar anneler normal karşılandığında ya da beraber yaşanan kişinin sosyal güvencesinden faydalanıldığı anda evlilik oranları çok daha sert bir şekilde düşecek. sosyal güvencemden sevgilimin faydalanması mümkün olsaydı, ben de asla evlilik gibi bir saçmalığa bulaşmazdım. bu toplumda yaşadığımız için sevgilimle evlenmek zorundayız yalnız.

  aslında sürekli bakire olmayan ya da anne olmayan kadınlarla dalga geçerek, kadınlara evlilik dayatması yapan sizsiniz. bu yaptığınız baskı ise bekar kalmaktan asıl korkan tarafın siz erkekler olduğunu kapı gibi ispatlamaktadır.

  nafaka ile geçinen örnek ben şeyma subaşı ve bazı ünlüler dışında duymadım. kadın çalışmazsa eğer sizin vereceğiniz üç kuruşla mümkün değil geçinemez. nafaka oranlarının boşanmayı tetiklediği iddiası, külliyen yalan. ekonomik özgürlüğü olmayan ve boşandığı zaman da piyasada iş bulması mümkün olmayan kadınlar, boşanmaya çok zor cesaret ediyor.

  ayrıca nüfusumuz çok fazla ve soyumuz kesinlikle tehlikede değil, hatta nüfus fazlalığı bir tehlike artık. bu nedenle evlilik dönüşüm geçiren demode bir kurum. muhtemelen 100 yıl sonra batı da, 250 yıl sonra da tüm dünyada ömrünü tamamlayacak evlilik.

  neyse haklarımız uğrunda kan ve gözyaşı döken, hapis yatan, işkence gören ve hatta ölen tüm feminist yoldaşlarımı sevgiyle anıyor, ödlek pembe popolu red pillcilerin ise sünnete ve zorunlu askerliğe karşı çıkan bir eylem yapmalarını en kısa sürede bekliyorum. madem çok etkilisiniz, görelim bir boyunuzu posunuzu yiğidolar.

 • 24. #pınarürünleriboykot

  işe yarayan boykottur.

  şirketler halka açık olduğu için hepimiz görüyoruz. pınar'ın hisse senetlerinde son 1 yıllıkdeğer kaybı %40!!

  siz siz olun, ekonominin e'sinden anlamayan tipitipleri çok takmayın.

 • 25. küpe takan erkek

  bu gözler, küpe takanlara laf ederken ufacık "erkek çocuklara" el peşrevi çeken, acem sarması yapan, sorarsan ülkü ocağı başkanı, sedat peker abisi özentisi, müslüman ibneler de gördü!

  o yüzden eğer yakıştırıyorsanız kendinize, takın küpenizi.

  o yüzden ibnelik insanın içindedir. yukarıda sözünü ettiğim ülkücü ibne gibi yıllarca toplumdan ve çevresinden gizlemeyi başarabilen nice ibneler var.

 • 26. almanların en iyi olduğu konu

  başlığı ve yazılanları tercüme ettim.
  has alman da cevabı verdi, harfi harfine aktarıyorum:

  “sanılanın aksine, disiplinli değiliz, bunu kaybedeli 40 yıl olmuştur. pornolarımız da bir halta benzemiyor, lafı geçtikçe midem bulanıp libidom düşüyor.

  kazancımız ya da iyi olduğumuz konu, nereye yatırım yapabileceğimizi bilmemiz ve o yatırımda bizi ileriye götürebilecek insan kaynaklarını satın alabiliyor olmamızdır. organizasyon en iyi olduğumuz konudur, bunun da disiplin ile alakası yok, en iyi organizasyonu sağlayabilecek kişileri satın alıyoruz, bu bir türk veya çinli de olabilir. uzun lafın kısası, iyi iş gücünü, iyi yöneticiyi, iyi yatırımı tanıyıp da bunlara yatırım yapma gücümüz(bunları satın alma gücümüz var).

  disiplin biteli çok oldu, randevuya saatinde gitmek disiplin değildir, saygıdır.
  işi saati saatine bitirmek de disiplin değilidir çünkü saatinde bitmezse para kaybederiz.

  üçüncü havaalanına gelince, günde iki tabak çekirdek öğüten bir alman olarak, üçüncü havaalanınızı kıskanmıyorum, ne haddime.
  şu andaki alman disiplinsizliğinin en büyük örneğini sergileyerek, 10 yıldır sözü verilen berlin büyük havaalanını açamıyoruz.
  neden?
  politikacıların sözünün altın olduğu yerde, mimarın mühendisin lafı anca osuruktur inancı geçerli olduğu için!!

  bir zamanlar, bugünün otomobilini yarattık ve halâ da bunun ekmeğini yiyoruz. mercedes veya bmw, dünyanın en iyi arabaları değiller. bu çok eski bir güven.
  bu güvencenin devamını sağlayabilen, sağlayacağına inandığımız yöneticileri satın alabiliyoruz.
  satın almaktan kastım; onları buluyor, hak ettikleri gibi ödüyoruz. bunların çoğu alman değil.

  iyi beyinleri satın alıyoruz; doktorlar, mühendisler, mimarlar vs.

  kısacası, iyi organizasyona ve iyi yöneticilere önem vermemiz ve bunları satın alma gücüne sahip olmamız, başarabildiğimiz en iyi konudur.

  hala iyi futbol oynuyor olabiliriz ama “almanlar kesin kazanır” imajına da artık sahip değiliz, bunu da kabul etmek lazım.

  şu pornoları da lütfen unutun, lanet gibi yapıştı üstümüze!”

  reçelli kurabiye berlin’den bildirdi.

 • 27. ezhel gazapizm ben fero khontkar

  osuruktan bozma efektlerle rap yaptıklarını sanan, sokakta görseniz torbacı tipli, yanınıza yaklaşıp 1 liran varmı be abi? diyen tiplere benzeyen, dinleyici kitlesi 31'ci liseli ergenler olan çoğunlukla sanat bilinci olmayan müzikten anlamayan barzo, keko ve kenar mahalle kezbanlarının dinlediği dörtlü.

 • 28. beyaz tenli kadınlara tavsiyeler

  beyaz bir erkekten çocuk yapın.

 • 29. halil umut meler

  voleybol oynayan adama kart veremeyen hakem. bazılarının başarılı bulması normal.

 • 30. katar türkiye'ye 300 milyar dolar ateşleyecek

  lan bi siktir gidin yaa 300 milyar doları sen amk 300 milyon dolarla karıştırıyorsun herhalde. ne kadar büyük bir paradan bahsettiğinin farkında değilsin. farkında olsan euzu besmeleyle başlık açar beslemeleyle entry girerdin.

  sen o parayı bugün türkiyeye getir dolar anında 2 liraya falan düşer. o derece kudretli bir meblağdan bahsediyoruz düşün sen artık.

  edit: arkadaşlar 2 liraya düşer yorumu tamamen necmettin batırel hesabıyla şakkadanak yapılan kişisel yorumdur. yatırım tavsiyesi değildir.

 • 31. çiğköfteci ali usta'nın memleketine geri dönmesi

  ergen yutubırlığının gittiği iğrenç noktayı gösteriyor. bu adam toplumun bir rengi, bir deseniydi. gidenler, kuyruk olanlar neyle karşılaşacaklarını bilerek gidiyorlardı. ezkaza geçerken görüp duran 3-5 kişi haricinde kimse zorla getirilmedi oraya.

  böyle böyle toplumun farklı renklerini solduralım, seslerini susturalım, küstürelim. herkes aynı bokun laciverdi olsun.

  ben 2004 yılında gittiğimi hatırlıyorum.
  hatta fotoğraflarımız var arkadaşlarla. o zamanlar da böyleydi. üniversite öğrencisiyiz deyince "medreseliler gelin, bu size yetmez" deyip biraz daha çiğköfte koyduğunu hatırlıyorum. daha öncesi de var. youtube 2005 de kurulmuş. şimdi bu adamı youtube ünlüsü olmak için böyle davranmakla suçlayan gerizekalılar var. ne desen boş bu derece salaklığa.

 • 32. eskişehir'deki fantastik opera sırası

  şihirdi yıpılıcık şiy ılmıyıncı biyli ılıyır ıbırtmıyın.

  bitlis’te yapılacak çok şey var mesela o yüzden turnelerde in cin top oynuyor. ayyyynen.

 • 33. ahmet davutoğlu

  siyasal islam elbise değiştirmeye hazırlanıyor. bunlar aynı havuzun balıkları.
  40 partileri de olsa gerçekte o bir partidir.

  edit: bu bir rte oyunudur.
  ben yıprandım. hakkımda atın tutun ben topuklayınca kalan işi başka bir maske ile devam ettirin.

 • 34. bir erkeğin kalitesiz olduğunu gösteren detaylar

  "saati versene bir gün takayım, gömleği versene bir gün giyeyim" diyen bir arkadaşınız varsa şener şen koşuşu ile kaçın ve sonsuza kadar 10 km yakınına yaklaşmayın.

 • 35. ventura yazılım

  lan siz kim oluyorsunuz da türkiye’nin en zeki (çoğunlukla) insanlarının yazdığı ekşi sözlük’te bir yazar arkadaşımıza hasbelkader hayatta kalmaya yetecek zekanızla ayar vermeye kalkıyorsunuz lan? arkadaş size uçuşun iptal olduğunu söylemiş ama o şeytani düşüncelerinizle yalan söylediğini düşünmüşsünüz. işte siz böyle orospu evlatlarısınız. sizden bu ülkede çok var. düşük zekasıyla ve düşük karakteriyle herkesi kendi gibi yalancı sanmanız tamamen sizle alakalı. sizin herkesi kendiniz gibi sanmanız yüzünden doğruyu söyleyen insanlar bile tedirgin. ne oldu, uçuşun iptal olduğunu ispat edince göt oldunuz mu?
  sanmıyorum çünkü siz zaten götsünüz. göt göte dönüşemez.
  bir de akıllı olun vs diye akıl vermiş haspam. devletten iki ihale aldınız diye (ki nasıl aldığınız belli) kendinizi bir bok mu zannediyorsunuz a. koyduklarım. egosunu siktiğimin zeka fakirleri sizi! derler adama.
  ben demem ama derler.

 • 36. tekne fuarına giden asgari ücretli

  amk ülkesinde hindistan'dan beter kast sistemi olduğunu gösteren başlık.

  edit: bence ilk olarak ülke insanının birbirine zulmü bitmediği için "we don't need sex, the government fucks us everyday"

 • 37. kadının üstte olduğu pozisyon erkeği gay yapabilir

  din adamları, allah'a giden yolun peşine düşer diye biliyorum; am'a giden yolun peşine değil.

  (bkz: herkesin cübbelisi kendine)

 • 38. fatih altaylı'nın karatay yüzünden ölümden dönmesi

 • 39. erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular

  iyi akşamlar.
  siz gerizekalı mısınız?
  teşekkürler.

 • 40. obrigado alex

  "o golun son golum oldugunu bilseydim taraftarla daha cok kutlardim, onlarla kucaklasirdim" dedigig yerde ben bir galatasaray taraftari olarak tek damla bir goz yasi doktum.

  bir insana bu yapilmamali, alex gibi bu ulkenin her degerine saygi gostermis birisi boyle gonderilmemeliydi...

 • 41. emine erdoğan'ın teleskopla hücreleri incelemesi

  milliyet’in bu başlıktan sonra haberini güncellemesi ahahskdjsjshsj.

  yaran olay.

 • 42. eksi 20 derece için yapılmış uyku tulumunda donmak

  (bkz: pitbull ne alaka amk)

 • 43. timurtaş hoca'nın oğlunun piyango müdürü olması

  "adam piyango almak haram demiş, satmak haram dememiş ki" diyerek savunulmasını beklediğim olay. sizi gidi takiyyeciler sizi.

 • 44. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  açık ve peşinen; düşürsem de siksem başlığıdır.

  tanımadığın halde içerlenip "vay be" diyip yandığın insan, sikini sıvazlayarak mesaj atıyor, kavruk kıllı ben misali adamlara.
  yavşaklar. vuruşmak işin girmeyeceğiniz kılık, bürünmeyeceğiniz rol yok yıkık herifler.

 • 45. sadece zeki kişilerin gülebileceği foto

  hiç görmeden güldüm, risk almadım.

 • 46. rus kasiyer kızın yıkıcı yumruğu

  sarhoşlar ama medeni bir şekilde kuyruğa girmeyi de
  ihmal etmiyorlar.

 • 47. ankaragücü taraftar otobüsünün kaza yapması

  deplasman dönüşü gerçekleşen ve iki ankaragücülü taraftarın yaşamını yitirdiği kaza olayıdır.
  yaralı olan arkadaşlara allah’tan şifa, vefat eden arkadaşlara da allah’tan rahmet dilerim.

  yıllardır tribünsel anlamda birbirimizle hasım olsak da bu acı olayda acınız acımızdır. umarım daha fazla kötü haber duymayız. deplasman taraftarı olmak herkesin harcı değildir. her şeyi geride bırakıp tutulduğun takım uğruna yollar katetmek, sevdanın peşinden gitmek gönül işidir. bunu ancak yaşayanlar bilir.

  başınız sağolsun gecekondu.

  not: süleyman seba

 • 48. o iki sözcüğü kullanmadan seni seviyorum demek

  kelimelerle, sözcüklerle değil hareketlerinizle anlatın mümkünse. gerçekten seviyorsanız tabi...
  karısı astım olduğu için sigarayı bırakan adam, seni seviyorum demese de olur ulan..

 • 49. eksi ikinin karesinin eksi dört yapması

  hangi mal bunları orta okuldan mezun ediyor dediğim önerme. bu tipler orta okulu dahi bitiremeseydi şu an üniversitelerin yarısı boş olacaktı.

 • 50. aşırı porno izlemenin kişiyi biseksüel yapması

  biseksüel olmak kayınçosuna veya eniştesine şehvetli gözlerle bakmak mı sığır? hetero herkes baldınızına veya yengesine mi bakıyor senin gibi?

  not: hetero