grandleozz31
profili

 • almanların nazi almanyası hakkındaki düşünceleri

  türklerin bundan 20-30 yıl sonra anlatacağı hikayelerle paralellik kuracak olması açısından oldukça değerli olan düşüncelerdir. muhtemelen herkes çocuklarına "valla ben hiç oy vermedim onlara" diyecek..

 • millet bahçelerine 16 milyar tl harcanması

  bu esnada boston dynamics firması tüm patentleriyle birlikte hyundai tarafından 921 milyon dolara satın alındı.

  durma yuvarlan türkiyem..

 • satrancın en stratejik taşı

  50 sayfalık başlığın 20 sayfası "piyon" yazanlarla dolu. "benim satranca bakışım farklı üstadım"

  ahaha sizin farklı olma arzunuza çakayım kasaba entelleri sizi..

 • enver aysever'in alişan'ı kızdıran paylaşımı

  "binim dinimli iliy idimizsin"

  öncelikle ortada bir alay etme yok, eleştiri var. eleştiriye argümanla karşılık verilir. alişan adlı kapasitesiz fantezi müzik çığırtkanının verebileceği yanıt anca bu kadar olur.

  "haklı ama" diyenin de zekası en fazla alişan kadardır.

 • tüm zamanların en iyi 10 oyunculuk performansı

 • twitter'daki ismail saymaz banu güven tartışması

  ismail saymaz'ın alman göndermesi dışında başından sonuna düpedüz haklı olduğu tartışma. suriyeli mülteciler için "durmasın gitsin" demeniz uluslararası sözleşmeler bağlamında imkansız. ancak türkiye'de mülteci olayının sözleşme kapsamını ve maddelerini çoktan aşıp keyfi ve yasadışı bir yerleşim halini aldığı da aşikar.

  bunun muhatabı elbette suriyeliler değil ancak banu güven ve benzerlerinin bu tutumu nedeniyle asıl sorumlu olan hükümetten de hiç kimse hesap soramıyor.

  koskoca ülkenin halkına tek satır bilgi verilmeden, açıklama yapılmadan 4 milyon kişi alındı lan türkiye'ye. 4 milyon diyorum 4! insanlar merak içinde, bunlar gidecek mi, kalacak mı, entegre edilecek mi, nasıl edilecek, gerçekten maaş ödeniyor mu, ücretsiz sosyal haklar veriliyor mu? 4 milyon yahu!

  ülkeye 4 milyon insan sokmuşsun, hesabını sormak isteyenlerin bir dayak yemediği kalıyor. ismail saymaz bunu soruyor, banu güven konu kapansın, konuşulmasın diye topu taca atıyor. ülkenin demografik yapısı sarsıldı sevgili banu güven, etme eyleme yahu!

 • recep tayyip erdoğan

  türkiye cumhuriyeti tarihinin, istanbul büyükşehir belediye başkanlığını en düşük oy oranıyla kazanan başkanı olarak, tarihin en yüksek oy oranıyla seçilmiş yeni başkanını görevden uzaklaştırmak için yandaş hukukçuları devreye sokan zat.

  an itibariyle tam bir siyasi enkaz. bitmiş eleman..

 • #pınarürünleriboykot

  işe yarayan boykottur.

  şirketler halka açık olduğu için hepimiz görüyoruz. pınar'ın hisse senetlerinde son 1 yıllıkdeğer kaybı %40!!

  siz siz olun, ekonominin e'sinden anlamayan tipitipleri çok takmayın.

 • almanlar şaşkın türkler nasıl bu kadar hızlı

  sebebi türkiye'nin en ileri inşaat teknolojisine sahip olması falan değildir. aslına bakıldığında inşaat teknolojisi denilen şey de, diğer katma değerli endüstrilerle kıyaslandığında öyle aman aman bir teknoloji değildir, bir çok endüstriye göre oldukça iptidai ve basit kalır.

  eğer türkiye bahsedildiği gibi ileri inşaat teknolojisine sahip olsaydı, köprüsünün, tünelinin projelendirmesini japon firmalara bırakmaz, kendisi yapardı. ha şu söylenebilir, türkiye inşaat sektöründe birçok ülkeye göre daha ileri teknolojiye sahip üretim araçları ve ekipman kullanıyor. evet bu doğru bir tespit, nedeni de ortadoğu ve rusya'da yıllardır devam eden inşaat ihaleleri ve bunların yapımında maliyeti düşürme amaçlı kullanılan daha teknolojik gereçler. ama başlığın yanıtı da bu değil.

  inşaat evet hızlı ilerliyor çünkü türkiye'de, inşaat sektöründe işçilik çok ucuz, çalışanların sosyal hak ve iş güvenliği göz ardı ediliyor ve iş sağlığı-güvenliği uygulamaları kağıt üzerinde uygulanıyor.

  almanya'da büyük çaplı bir inşaat projesi yapılırken kadrolar oluşturuluyor, çalışanlarla sözleşmeler yapılıyor, çalışma saatleri ve fazla mesailer belli, bunun dışına çıkılmıyor, inşaatın her adımında iş güvenliği masaya yatırılıyor, üzerinden defalarca geçiliyor, tüm önlemler alındıktan sonra yapılacak işler adım adım başlatılıyor, işçiler ölümüne çalıştırılıp yemek ve mola saatlerinden kesilmiyor, her çalışanın sosyal hak ve ödenekleri tam zamanında ve gününde ödeniyor.

  türkiye'de ise zaten çok ucuz olan işçilik maliyetinin daha da aşağı çekilmesi için işi bilen bilmeyen yüzlerce vasıfsız taşeron işçisi şantiyeye yığılıyor, projede çalışması gereken işçi sayısının birkaç katına çıkılıyor, fazla mesailer, günde 20 saat çalışma, şantiye içinde uyuyup uyanma, yemek yeme, banyo yapma zaten gırla. iş güvenliği neredeyse sıfır, zamana yetişmek için apar topar işe giriliyor, türk taşeron işçilerine ilave olarak sahaya sürülen yüzlerce suriyeli, afgan vb. çalışan var. başlarına kaza geldiğinde kan parası ödenip işe devam ediliyor.

  stern o kadar merak ediyorsa çalışma koşullarına göz gezdirsin.

 • sahte tank ve ypg'li sevinci

  trollemeden ziyade hedef tespitidir. o karton tanka ateş eden tüm noktalar tespit edilip nokta atışı imha ediliyor.

  o biji miji diye anıran eşşeği muhtemelen headshot yapıp kör kuyuya atmışlardır çoktan..

 • fatih terim'in wagner love'ı aratması

  bizzat alanya fenerbahçeliler derneği başkanı olan, hobi olarak da alanyaspor'u yöneten ahlaksız lavuğun biri tarafından yapılan açıklama.

  bu herifin kulüp başkanlığı yaparken başka bir kulübün taraftar derneği başkanlığını yapması zaten ayrı bir skandalken, 3 gün arayla önce ıgor tudor, ardından fatih terim gibi yolda görse imza almaya kalkacağı kişilerin arkasından hakaret etmesini haklı bulan ve galatasaray taraftarını psikolojik sorunlu olarak gören gerizekalılar da var aramızda.

  camia olarak türk sporunun kanseri olan bu aziz yıldırım yalaması götlerden herşey beklenir.

 • okan buruk

  gelecekte insanlar bu vasıfsızın nasıl biri olduğunu belki hatırlamaz, o nedenle bu akşam yaşananları tarihe not düşelim:

  okan'ın bu akşamki olayı şu; maçta galatasaray ağırlığı koyup oyunu ele geçirince hem oyunu soğutmak hem de zaten yanlı olan hakemi iyice etkilemek için durduk yere abartılı agresif tavırlara girdi. olay çıkardı, onca uyarıya rağmen sakinleşmek yerine bağırdı çağırdı. sonra da hakem beni tribüne gönderdi diyip iyice mağdura yatmaya kalktı.

  yerli oyuncu ve antrenörlerin tipik şark kurnazlığı bu. 2-2'ye kadar oyuncularını yerlere yatırdı, maçın yarısı yerde yuvarlanan tipleri izlemekle geçti. sonra igor tudor gelip bunun elini kolunu hizaya sokunca da önce kameralardan kaçtı, sonra da çıkıp hocanın arkasından onursuzca hakaret etmeye başladı.

  lan kıçtan bacaklı, emre adlı karakter yoksunuyla bir olup 1 sezon boyunca sakat numarası yapan da sensin, emre'yi kıçına takıp galatasaray'a kuruş kazandırmadan defolup giden de sensin, inter'de bir bok olamayınca türkiye'ye kapak atmak için menemencilerin formasını giyen de sensin, galatasaray 6 sene üst üste şampiyon olacakken "o sezon" takımı sabote edip giden de sensin.

  o yüzden vasıftan, karakterden bahsetme galatasaraylılara. başkası bilmez ama biz çok iyi biliyoruz seni..

 • siyasal islamın çöküşü

  yaptıklarını islam kılıfına uydurmak değil, islam'ın bizzat emri ve istikameti olan islamcı devlet anlayışıdır çöken.

  islam'ın kendisi için de beklenen son çok uzak değil..

 • türkiye borunu çıkarmaya başlayınca olabilecekler

  ne mi olacak? söyleyeyim; akıllanacağız.

  bor mineralinin pek de bir halta yaramayan uyuz bir taş parçası olduğunu anlayıp aklımızı başımıza alacak, kaderimizin taşa topaca değil, teknolojiye bağlı olduğunu idrak edeceğiz. o zamana kadar iş işten geçmiş olacak tabi..

 • deniz baykal

  türk siyasetine gelmiş en boş insan.

  türkiye'de sol siyaseti nasıl bitirdiği, "ulusalcılık" adlı boktan, gazı alınmış, milliyetçi çakması, soldan fersah fersah uzak, rezil ve ucuz bir siyasi söylemi ülkeye peydahlayıp hepimizi tayyip ve şurekasına nasıl teslim ettiği bilinen bir gerçek artık.

  bu saatten sonra hala açıp, izleyip, söylediklerini dikkate alan varsa da fındık kadar aklı yoktur.

 • cüneyt arkın'ın tarık akan'dan yakışıklı olması

  karşılaştırmada kafa kafaya giderler ama cüneyt arkın az farkla alır.

  kadir inanır adlı bol şişirilmiş yeşilçam balonu ise yanına yaklaşamaz bu ikilinin. ne oyunculuk, ne jönlük, ne de karakter anlamında..

 • meral akşener'in partisine isim bulalım kampanyası

  asla başlamaması gereken kampanya.

  eğer anadolu partisi ve diğerleri gibi tabela partisi olmak istemiyorsa ekibiyle birlikte mevcut bir merkez sağ partiye geçip yönetimi almalıdır. istikameti bir avuç tatlı su milliyetçisi değil, merkez sağ seçmen olmak zorundadır.

  (bkz: demokrat parti)
  (bkz: anavatan partisi)

 • mü'minliğin aslında araplaşmak olması

  islamiyet hayat bulduğu günden bu yana salt arap milliyetçiliği olduğu için doğru olan önermedir.

  bir de işi hemen hıristiyanlığa vurup sebep oldukları boktan kurtulacaklarını sanan arap boku yiyesice soysuzlar var.

  evet katolikler afrika'yı sömürdü, anasını belledi. ama bunu dile getirirken emevilerin hüküm sürdüğü kuzey afrika'ya bakacaksın önce. nerdeyse tamamı afrika yerlisi ve berberi olan halklardan bugüne ne kalmış? dilleri, inançları, kadim kültürleri, hepsi hiç edilmiş. bugün sorsan adamlar kendilerini arap sanacak kadar asimile olmuşlar.

  he evet zorla fransızca öğrettiler cezayirlilere. peki arapçayı nasıl öğrettiler?

  hayranı olduğunuz kültüre tüküreyim..

 • cumhuriyet yazarının sabah muhabirine kafa atması

  karakteri bozuk yavşakların yeni algı operasyonu.

  düne kadar "bacımızın üstüne işediler sıçtılar" yalanını üfüren at kafalılar şimdi gelmiş karakter, omurga, kemalist zihniyet falan yazıyor.

  sizin gibilerin suratına işeseler boşa giden çişe yanarım ulan oksijen ziyanı sıfatsızlar..

 • dolar 8 tl olur mu

  ülkenin yarısının 15 senedir başta abd olmak üzere israil, katar, fransa ve rusya'ya peşkeş çekilmiş olduğundan bihaber yarım akıllıların, doların yükselmesinin müsebbibi olan parti liderini yağlamaya devam etmesi neticesinde olabilecek durumdur.

  bunların babası 6. filo'yu kıble yapıp namaza dururken, dedeleri ingiliz götü yalamakla meşguldü. şu anki durumları ırsi yani, ağızları böyle alışmış..