Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 16 mart 2023 fenerbahçe sevilla maçı

  fenerbahçemizi biraz tanıyorsam elenmeyi beklediğimiz bu maçta tur atlayabileceğimize bizi inandırır öyle elenir.
  edit: al işte…

 • 2. muharrem ince'ye oy verir misiniz

  vermem... muharrem ince kaba saba, nezaketten nasibini almamış, kahvehane köşelerinde ülkeyi kurtaran dayı modundadır... z kuşağı şu an bunu anlayamıyor, biz y kuşağının zamanında(toyken) sarıgül'e beslediği samimi duyguları şu an z kuşağı inceye besliyor... büyüyünce anlarlar... muharrem ince 2.sarıgül vakasıdır...

  gelelim 2023 seçiminde muharrem inceye oy verecek kişilere... şayet muharrem ince var diye seçim 2.tura erdoğan-kılıçdaroğlu arasında kalırsa 1.seçim ve 2.seçim arasında ne olacağını kimse bilmiyor... belirsizlik... velev ki erdoğan şapkadan tavşan çıkardı ya da kılıçdaroğlu ya da millet ittifakı büyük hata yaptı o dönemde... bunu kim bilebilir, herşey muallak. haziran 2015 - kasım 2015 belirsizlik döneminde akp'nin oylarının nasıl yükseldiğini biliyoruz.

  inceye oy verenlere soruyorum? o zaman keşke kk'ya oy verseydik de şu seçimi ilk turdan bitirseydik diyecekler mi? derler.. şayet derlerse bir musibetin başına gelme ihtimalini görmene rağmen neden o musibeti almak ister insan? işini şansa bırakır?

  şayet 2.tur'a kalmasında bir mahsur görmeyip "aman kim kazanırsa kazansın banane" moduna giriyorsa zaten kime ne anlatıyoruz? sen bu ucube sisteme eyvallah demişsin... 5 yıl daha bu şekilde yönetilmek istiyorsun... o zaman hiçbir şeye itiraz etmeyeceksin, isyan etmeyeceksin, her türlü siyasi durumu kabulleneceksin ince sever kardeş...

 • 3. siyasi görüş dostluğu etkilemeli mi sorunsalı

  malum partili birisiyle değil dostluk alışveriş bile yapmıyorum. çok değil 5-6 ay içinde hepsi inkar edecek.

 • 4. kürtlerin ana dilde eğitim hakkı

  senin dilini öğrenmene kimsenin bişey dediği yok zaten, nüfusun %15'ini oluşturan azınlığın dilinin türkçenin yanında devletin alternatif dili olmasına karşıyız, bi ingilizce almanca gibi seçmeli ders olarak okutulabilir de tüm derslerin kürtçe olarak okutulması nedir oğlum, burası türkiye ve resmi dil de sadece türkçedir, sen git hangi dili öğrenmek istiyorsan öğren, beğenmiyorsan da yallah kuzey ırak'a.

 • 5. thy hostesinin yırtık ayakkabı giymesi

  kimse yanında yedek babet taşımıyor belki o an yırtıldı belki de yırtıldı fakat yenisini almaya gidecek boş günü yoktu.çalışan görev başında bir insanın utanmadan fotoğrafını burda paylaşmak en kibarca o.çocukluğu.pis terbiyesiz.

 • 6. ertem şener

  - arda, al oğlum, ver oğlum.

  rezil, yapış yapış.

 • 7. engin ardıç'ın tüm türkiye'yi açıkça uyarması

  götünün kılları ağarmış engin ardıç siktir olup gidebilir.

  yazısını sözlüğe taşıyanın da iyi niyetini sorgularım.

 • 8. muharrem ince

  adam kaybetti skandalıyla ilgili açıklaması, seçim gecesinde sandık güvenliğinin sağlanmamış olması ve verilere ulaşamaması. peki şu an nasıl bir ekibi var, seçim gecesi bunları sağlayabilecek?

  ya da liyakat diyip duruyor, şu an bunun için bir ekibi var mı?

  hiçbiri yok. iyi konuşuyor hepsi bu. rte'ye de yıllardır hatip, iyi konuşıyor diye oy verdiler, sonucu ortada.

  seçimde iddiasının olmadığının da farkında, bir ara ümit özdağ'ı övenler şimdi onu övüyor. zafer partisi'nin %2 oyu yok dediğimizde, zafer partili görünümlü aktroller mesaj yağmuruna tutuyordu, şimdi aynısı bu adam için oluyor.

  şu an tek var oluş amacı oyları bölmek. seçilemeyeceğini kendisi de biliyor, seçilse bile ülkeyi yönetebilecek bir ekibi de yok zaten. oyları bölebilmesinin tek yolu da adam kazandı skandalını unutturmaktı. onu da chp'yi boklayarak çözdüğünü sanıyor. seçimde ikinci rte ile ikinci tura kalırsa oylarını, bok attığı chp'liler koruyacak çünkü, kendi oyunu koruyabilecek bir teşkilatı yok.

 • 9. evrim ağacı cuma günü sorularınızı yanıtlayacak

 • 10. 16 mart 2023 bolu depremi

  deprem ağı uygulamasında istanbul'da oturup bolu'da olan küçük deprem için "bütün binalar çöktü" diye bildirim yapan bütün trollerin 7 ceddine sövüyorum.

 • 11. ukrayna kızı vs türk kızı

  şimdi okuduklarımdan anladığım kadarıyla abimiz henüz boşanmamış, 13 sene de eşi ile berabermiş. evliyken pavyonda tanıştığı profesyonel çalışan ile bir hafta tatil mi yapmış ben mi yanlış anlıyorum.
  sonra da benim eski hanımın 12 ayakkabısı vardı da bıdı bıdı, sen pavyondan aldığın kadınla tatile gidecek durumdaysan evde senin gibi bir adamın derdini çeken karına da bok atmazsın be adam.

  iş bu entry iki kadını birbiri ile kıyaslamamaktadır.

 • 12. günü geldiğinde kemal bey lehine çekilmeyi bilirim

  milli eğitim bakanlığını verin işte şu adama mis gibi. o da 4 koldan yardırsın hepbirlikte tüm gücümüzle girelim.

 • 13. sahibinden.com'daki sürünerek girilen ev

  fotoğraflara bakarken, şafak operasyonu yapıldı.

 • 14. ysk'nın 15 yeni ülkede sandık kurulması kararı

  yeni taktik bulunmus. harika yahu, güzel kafaları çalışıyor bu adamların...

  türkiye dışında hiçbir yere sandık mandik kurulmamali. türkiye'de yaşamayan bir insanın, hangi hakla oy hakkı olabilir? buranın cefasini biz çekelim, siz sefasını sürün ama oy kullanın...

 • 15. bir daha onu sevdiğim gibi kimseyi sevemem hissi

  kendinize böyle salak saçma şeyler empoze ederseniz evet sevemezsiniz. arabesk kültürün kıskacından bi kurtulun artık.

 • 16. vikings'ten akılda kalanlar

  ragnar öldükten sonra y. gibi bir dizi olması

 • 17. ayça_22'nin sonunda bulunması

  ayça_42 olarak güncelleme yapması lazım

 • 18. kolunda jilet izi olan kız

  düzensiz aile ilişkisi, bok gibi müzik zevki, rezil arkadaş çevresi ve kötü bir ilişkiyi de eklemek gerekir.

 • 19. yurtdışındaki vatandaşların oy kullanma hakkı

  üstteki yazarın tam tersiyiz. 12 yıldır yurt dışında yaşıyorum ama türkiyede olanı biteni takip ediyoruz. çoğul konuşuyorum çünkü diğer arkadaşlarımla da bu konularda konuşuyoruz. herkes herşeyden haberdar.

  tabi türkiyede yaşananları hardcore olarak bilmiyoruz. enflasyon var diyorlar biliyoruz ama anlamıyoruz. en son biraya 15 lira verdiğimi şimdi 55 lira olduğunu duyuyoruz. biz sadece uzaktan bakıp üzülen kesimdeyiz.

  düzgün oy verip, bu boktan düzene destek vermeyerek elimden gelen şeyi yapmaya çalışıyorum.

  tabi yukarıdaki yazar gibi olanlar da vardır. zaten genelde artık yeter dediği için insan yurt dışına gidiyor. ama ailemin türkiyede yaşadığını ve olandan bitenden etkilendiğini iyi biliyorum. o yüzden hep bir bağ kalıyor.

 • 20. asrın yağış felaketi

  asrın virüsü, depremi, seli derken asıl asrın felaketi bizim başımızda zaten.

  alıştık artık.

 • 21. dedemizin mezar taşını okuyamıyoruz

  okumaya çok hevesli olsaydınız bir hafta bilemedin on günde sökerdiniz osmanlıcayı.

  hepsi resimli olmasına rağmen trafik işaretlerini sökemediniz aq siz .

 • 22. recep tayyip erdoğan'ın türkiye'yi getirdiği nokta

  türkiye'nin tarihe karışması için her koşulu oluşturdu. çöken bir ekonomi, neydüğü belirsiz bir ordu, birbirini boğazlamaktan çekinmeyecek bir halk, kendi eyaletlerini kurabilecek sayıda ve güçte milyonlarca mülteci, uygun fiyata vatana saniyede sırtını dönebilecek milyarder zenginler, vatandaşı küçümseyen liyakatsiz devlet adamı ve memurlar ve elbette cahil kalabalıkların yüce feraseti.

 • 23. 18 mart 2023 kemal kılıçdaroğlu'nun hdp ziyareti

  hudapar ile ittifak yapanlar kudurmuşsa, demek ki demokrat dedem doğru yolda.

 • 24. arda güler

  farklı maç izliyoruz sanırım. ben galatasaraylı olarak çok beğendim. yanlış atraksiyonlara girdi. saçma tercihler yaptı. bunlara katılmakla beraber sahada oyunu en iyi okuyan topçu. defansif aksiyonları da son derece iyi. maç eksiği olduğu çok aşikar. başka takıma gitse fenerdekinin 3 katı parlar.

  fenerde kendisine ayak uyduracak zekada topçu maalesef yok.

 • 25. 20 yıl önce sarığımla gezemiyordum

  tek söz geliyor aklıma:
  --- spoiler ---

  çölüne dön vahhabi köpeği
  --- spoiler ---

  tanım: 6 yaşındaki kız çocuğunun evlendirilmesine, kuran kurslarında tacize uğrayan onlarca çocuğa, depremzede olarak menzile verilen 1100 çocuğa, vb gibi onlarca insan olan insanı depresyona sokan olaylara sesi çıkmayan canlıların kamera ve mikrofon gördüklerinde coşması.

 • 26. erkeklerin artık sevgili bile olmak istememesi

  kadınların her şeyi erkekten beklemelerinden kaynaklanıyor aslında.

  erkek yapar, erkek gelir, erkek halleder. erkek hediye alsın, erkek sürpriz yapsın, erkek bir yerlere götürsün, erkek trip çeksin, erkek erken boşalmasın, erkek erkek erkek...

  biz bu dünyaya kadınların kölesi olmak için gelmedik arkadaş. kadınların peşinde pervane olmak için hiç gelmedik. işe gelince eşitlik, işe gelince sen erkeksin.

  böyle böyle soğuttu kadınlar ve asla bunun farkına varmıyorlar.

  edit: geçen gün alışveriş yapmaya çıktım. kendime istediğim bir çok kıyafeti aldım.. hayatımda biri olsa bir çoğunu belki de hiçbirini alamazdım. çünkü ilişki erkeğe kendine harcama lüksünü de kaybettiriyor.

 • 27. evet 15 canımızı aldı ama toprak da suya kavuştu

  "yakında bereket için sunaklar üzerinde parçalanıp tanrılara adanacağız herhalde" diye düşündüren söylem.

 • 28. terapi gibi gelen sesler

  kedi mırlaması, bilimsel olarakta kanıtlandı.

 • 29. kadın yazarların çok cahil olması

  bir doymadınız şu cinsiyetçi başlıklara. kardeşim nereden biliyorsun? acaba bilgisini, görgüsünü, hayata bakışını ne kadar yansıtıyor sözlüğe hiç düşündün mü bu başlığı açarken yada yazarken?

  kendin senede kaç kitap okuyorsun, edebiyatta müzikte ne biliyorsun, kaç köşe yazarı takip edersin bunları düşünerek mi başlık açtın yada yazdın?

  2023 yılında hala cinsiyetçi kafalar yazık!

 • 30. 16 mart 2023 europoll seçim anketi

  kemal kılıçdaroğlu: %56.8
  akp genel başkanı: %43.2

  --------------------------------

  chp : %31,6
  akp : %29,8
  hdp : %11,3
  iyi parti: %8,8
  mhp: %7,6
  gelecek partisi:%3,4
  deva partisi: %2,6
  btp: %1,9
  diğer:%3

  ------------------------------

  millet ittifakı: %46.4
  ci: %37.4

  tabi cumhur'a hüda-par oyları eklenmemiş halde, hüda-par oyları da eklenince %37.41 falan oluyor hahahaha...

  https://mobile.twitter.com/…tus/1636294681960038403

 • 31. başkasının elini tutmuş bir kadınla evlenmek

  başkasının eline vermiş bir erkekle evlenmekten iyidir.

 • 32. erdoğan'ı karşılayan mehteran görüntüleri

  bütün dünya liderleri gelecek diye yaptıkları saraya bir kendiyle aynı kafadaki putin'le aliyev geliyor, onlarda geleceği zaman boşa mı masraf yaptık deyip at, sığır, kapıkulu askeri ne varsa döküyorlar ortaya. şu anki halimle keşke sarayda görev alsaydım diyorum. baksana görüntülere akşama kadar gırgır şamata diz boyu. adam zırhlı mercedes içinde, etrafında 500 tane atlı süvari saraya giriyor, sebep ? zambiya krali gelecek ahuahu. çok yaşayın siz.

 • 33. üsküdar amerikan öğrencilerinin nazi selamı

  herhangi bir hassasiyet içeren en ufak olguya karşı ''sjw'lik yapmayın yea'' diye saldıran insanların sayısı, buralarda gördüğünüzden fazla. sandığınız gibi ergenlerden de oluşmuyorlar. doğal olarak bu olay birkaç ergenin hadsizce zırvalaması değil. bütün insani duygularını askıya almış, empati yeteneğini kaybetmiş, aklına yatmayan her şeyi ''sjw'', ''pembe götlü'' diyerek geçiştirmeye çalışan, kendisine benzemeyeni yok etme içgüdüsü ile hareket insan yığınları var. bunları milyonlarca insan takip ediyor. her türlü hasta ruhlu düşüncelerini öyle bir temellendiriyorlar ki biraz maruz kalsanız oturup kendinizi bile sorgularsınız. karanlık mahzenlerde mehmet karahanlı'yı öldüren ekip falan da değiller elbette. full + full taşak muhabbeti yapan, kendilerini farklı gören, herkesten akıllı olduklarını iddia eden tipler işte. ama birleştiklerinde ve o sesleri götlerine sokulmadığında maalesef sonuçları böyle aptallıklara kadar uzanıyor. çünkü bunu yapan öğrenci bunun gerçek hayatta karşılığı olduğunu bilmiyor, en fazla yine ''ehuehu'' diye gülüp devam edebilirler sanıyor.

 • 34. kuşların öylece sıçması

  bu kuşların uçarken sıçmaları hakkında ne zaman bir yaptırım uygulanacak? saçımdan bileğime ve çantama kadar gelişigüzel sıçtı az önce hayvan. saçımı iş yerimde sabunla yıkadım rezillik resmen.

  hepsine bez bağlanmalı.

 • 35. 15 mart 2023 mak danışmanlık anketi

  kemal dedem kürtlerin oyunu da alınca bu iş tamamdır.

  ekrem imamoğlu istanbul'u kürtler dahil toplumun her kesiminin desteği ile kazandı. o yüzden kılıçdaroğlu'nun hdp görüşmesi önemli. bakmayın buradaki muharrem destekçisi ergenlerin atıp tutmasına. muharrem ince de 2018 seçimleri öncesi hdp ile görüşmüştü.

  (bkz: https://www.cnnturk.com/…nde-demirtasi-ziyaret-etti)

 • 36. ankara'nın en çok sevilen yanı

  her şehrin bir rakibi var, bir rekabet içindeler. ankara ortalarında bir yerde bıyık altından güler gibi duruyor. bana sorarsanız kendi halinde, asil, keyifli, rahat bir şehir.. taş atıp rekabete çekmek isteyen çok ama kendinden emin, çoktan kazanmış da biliyor gibi. tok satıcı, "istemeyen gelmesin" diyor.

 • 37. kemal kılıçdaroğlu

  bugün şanlıurfa'da bir grup tarafından protesto edilmiş. edildikten sonra ismail saymaz'ın aktardığına göre şunları söylemiş.

  “organize bir iş midir, yoksa vatandaşın doğal tepkisi midir, bilmiyorum. ak parti gençlik kolları deniyor ama önemli değil gerçekten. şunu net biliyorum ki, millet ittifakının iktidarında protesto suç olmayacak.

  “eksik kalırsak, çekeceğiz vatandaşın tepkisini. yetersiz kalırsak, istifa edecek yöneticiler. biz gitmekte olan iktidara hiç benzemeyeceğiz. sabırla, sükunetle eğileceğiz vatandaşımızın önünde. belediyelerimiz sahada olacak, gerekeni yapacağız.”

  bakın bu ülkenin, hepimizin bu yaklaşıma ihtiyacı var. acilen. aynı şekilde devam etmesini umuyorum.

 • 38. sigara içmeyenler üzülünce ne yapıyor sorunsalı

  bira - fıstık.

 • 39. bayilerde sıfır km araç bulunamaması

  bak iddia ediyorum cebinde paran olupta sıfır araç alamayacagın bir ülke yoktur şu dünyada. afrika'nın kabile ülkelerinde bile cebinde paran varsa girer alırsın herhalde bayiden aracını. lan olum biri bana aklımımı kaçırmamam için yardım etsin. sıfır araba alabilmek için araya torpil sokmak zorunda kalınan başka bir ülke var mı dünya üzerinde? lütfen yurtdışında yaşayan arkadaşlar bir deyiversin. " ben şu ülkede yaşıyorum, burada da sıfır araç alabilmek için araya torpil sokmam gerekiyor" desin bana.

 • 40. muharrem ince'nin fatih portakal'a küsmesi

  elinde güç olmadan gazetecileri azarlayıp küsüyor. güç olsa ne yapacaksınız muharrem bey?

  t: komik olay.

 • 41. oyun oynamayıp oynayanın videosunu izleyen nesil

  bugün rtx 3070 almaya kalksan 11 bin liradan başlıyor(lan ben 2015 yılında 2600 liraya taş gibi sistem toplamıştım, bilgisayarım bozulsa yeni bilgisayarı bu şartlar altında nah alırım) oyunlar desen 1000 liraya dayanmış hatta geçmiş. konsol desen ps5 16000-20000 arası series s desen 9000 lira çocuklar-gençler videosunu izlemeyip ne yapsın?

 • 42. 16 mart 2023 pusula anket araştırma seçim anketi

  memleket partisi genel merkezi çay ocağında yapılmış bir anket

 • 43. suriyeli iş adamının akp mersin mv adayı başvurusu

  e-devlet'te alt üst soy ağacı sorgulaması var, biz en kötü ihtimalle1840'lardan beri bu topraklardayız sayın amına koduğum! vatandaşlık hakkımı buradan alıyorum. sen hangi anasını siktiğimin yerinden fonlanıyorsun da bu ülkeye kaçak göçek gelip oy için vatandaşlık verilen suri ile beni karşılaştırıyorsun sayın anasını siktiğim?

  suriyeliler götünüzü sikse gelip burada savınursunuz amk malları sizi.

 • 44. libido yükselten şeyler

  şu ikisi ile yapılan kombin görsel görsel

 • 45. işten çıkıp spora gitmek

  masa başı bir iş yapıyorsanız garip bir şekilde yorgunluğunuzu atıp şarj olmanızı sağlayan eylem. kardeşim o yorgunluk, kendini yatağa atma isteği hep hareketsizlikten, hele iki ağırlık kaldır, hafif kardiyo bak bakalım aslında ne kdar enerji dolusun. bir de üstüne soğuk duş aldın mı, ohh yeniden doğmuş gibi olursun. tabi akşam koltukta uyuyakalıyorsun ama olsun. değer. ruhen de çelik gibi yapar sizi.

 • 46. tip hariç kadınları aşık ettirebilecek şeyler

  türkiye işçi partisi neden kadınları aşık etsin ki kaç sayfadır okuyorum anlamadım

 • 47. büfecilerin tosta koyduğu sucuğu kestiği incelik

  bir kaç entryde schrödinger'e atıfta bulunulmuş ama bence yanlış perspektif kullanılmış.

  schrödinger'i yanlışlayan inceliktir. çünkü ekmeği açsanız dahi hem vardır, aynı zamanda hem de yoktur.

 • 48. 21 bin tl'ye kiralanan eve memur kiracı aramak

  memur dediği 3-5 yerden maaş, huzur hakkı, payitaht akçesi, dil yıpranma payı (yalamadan kaynaklı) alan kamu görevlisi olabilir.

 • 49. 15 mart 2023 şanlıurfa sel felaketi

  (bkz: #150349713)

  her kelimesinin altına imzamı atarım bir urfalı olarak. işbu geçen hafta karakoyun deresi'nin önünden geçerken yanımdaki arkadaşa aynen şunu söyledim: "hangi vicdansız bu dereye yakın, hatta bitişik imar yapımına izin vermiş. küçük bir sel olayında bile burası okyanus olur." nitekim bilenler bilir, karakoyun da başta olmak üzere diğer derelerin dibine yapılan evlerin çoğu en fazla 3 katlıdır. dolayısıyla dere taştığı an ev komple su altında kalabilir. hatta yine bilenler bilir ki ne zamanki kısa süreli sağanak yağmur yağsa bile bu dere ve benzerleri anında taşıyor. en fazla 5 metre derinliği olsa gerek. sonuca geldiğimizde ise aynen de düşündüğüm gibi oldu da maalesef bugün. keşke yanılsaydım ancak yıkım bağıra bağıra geliyordu.

  bununla birlikte bodrum katı misali evler yapılıyor bu şehirde. örneğin 3 kat üstte, 3 kat altta olmak üzere yapılan evler var. bu da selin tahribatını arttırıyor. buna izin veren de yapan da kansız, şerefsiz, hatta ve hatta hayvandan da aşağı varlıklardır!

  ve alın size yerin dibinde yapılan evlere karşın, sabah şahit olduklarımdan bir örnek: 6 katlı binanın en üstündeyiz. evimizin girişi 3. kat. onun da altında 3 kat daha var. bunun gibi çevremizde de birçok bina var. hemen hemen birinci katlar su almıştı. halbuki dağın eteklerine kurulmuş bir binaydı. demem o ki insanın felaketi yine insandır, doğa değil! allah beyin vermiş ama kullanan pek yok.

  abide kavşağı'na gelecek olursak; yıllarca trafiği felç edip o kavşağı seçimlerin tarihlerine göre yapmaya çalıştılar ve büyük bir gösterişle de açtılar. bugüne geldiğimizde ise ne mi oldu dersiniz? tabiki de beklenen oldu ve o alt geçit sular altında kaldı. birçok insanımızı da orada kaybettik. yağış az daha fazla olsaydı kavşak diye bir şey de kalmazdı. bu mudur yatırım? yatırım dediğin her şeyin hesaba katılması ile yapılır, insan canı ön plana alınarak yapılır. o alt geçidi yapanlar acaba rahat uyuyabiliyorlar mıdır şimdi? bence uyuyorlar. çünkü vicdan yok ve her şeyin faturasını yaradana kesme gibi huyları var.

  çıkıp da asrın seli diyen olursa ağzının ortasına yapıştırın. asrın liyakatsizliği, rantı, vicdansızlığı, kansızlığı, iş bilmezliği, çarpık kentleşmesi, altyapısızlığı... bu. aksini iddia edenin gram beyni yoktur ki görebilsin, kör kör!

  son olarak; artık bu düzen değişsin be dostlar! inanın bir genç olarak takatim ve umudum kalmadı, dayanamıyorum. sürekli bir olay. depremin acı tesiri henüz geçmemişken ardından sel geldi ve panik ortamı devam ediyor. uykusuz geceler ve 4,5 ve üzeri büyüklükteki artçılarla diken üstündeyiz. şahsen bir saniye sonra talihsizce öleceğimize dair düşüncelerimiz hep dipdiri ve benim başım dönüyor artık panik ataktan. freud bile mezardan çıkıp gelse bu psikolojiyi düzeltemez. can güvenliği yoksa hiçbir şeyin anlamı olmuyor gerçekten.

  kendimi bildim bileli hep aynı iktidar ve aynı senaryolar. hadi bulunduğumuz toprakları seçemiyoruz da iktidarı da mı seçemiyoruz be! çıldırıyorum!

  ve ey şanlıurfa; gözünü artık bir açsan mı? yetmez mi domuz eti yemeyip de domuz gibi yiyenlerin koltuğa gelmesi? bir oy deyip geçmeyin. nitekim vebali büyüktür ve ben dahil çoğunun hakkı haramdır ki istikbalimiz o oyların ucunda iken fanatizmlikten vazgeçin!

  edit: imla

 • 50. insanı yoran şeyler

  yoktan yere kaos çıkaran insanlar; bir gün iyi bir gün kötü.

  belli bir standardı olmayan insanla konuşulmuyor bile. konuştuğunuz her dakika zarar olarak yansıyor resmen.