Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. emre belözoğlu'na bulaşık fırçası uzatılması

  uzun zamandır magazinsel bir başlığın tüm entrylerini okumuyordum.

  bunu okudum ve insanımıza ve insanlığımıza ait ümitlerim iyice azaldı.

  milli takımlar saygıdeğerdir ve her yerde saygı görmelidir orası ciddi bir mesele uluslararası arena filan ama bu net ergen şakası elinde de şahsi telefonu var bunun neresini izlanda halkına mal ediyoruz? hangi akıl ve izanla?

  olm biz ampute maçında rakibi ıslıkladık (ingiltere maçıydı) bunu afrika’da da, güney amerika’da da yapmaz kimse. milli marş ıslıklama olayımız da özellikle güçlü ülkelere karşı hep oluyor. nedeni de maalesef ezikliğimiz.

  valla kusura bakmayalım adamların salaklıkları bireysel oluyor bizimkiler toplumsal.

 • 2. 16 haziran 2019 imamoğlu yıldırım canlı yayını

  ismail küçükkaya çok büyük bir hatadır.

  uğur dündar'ın kabul etmeme nedeni zaten bu oyuna gelmemekti ama bizim iso'yu getirmişler oyuna.

 • 3. milli takımın izlanda'ya alınmaması

  bence bu sefer tam tersini yapalım. izlanda buraya geldiğinde hiç bekletmeden ülkeye alalım. girişe de medeniyete hoş geldiniz barbarlar pankartı açalım.
  hiç bir şey olmazsa havamız olur.*

 • 4. 6 ay verin istanbul'da suriyeli sorunu kalmayacak

  suriyelilere vatandaşlık vererek çözecek sanırım. artık "suriyeli" değil "türkiyeli" sorunu olacaklar.
  6 ayda başka türlü çözülemez o sorun.

 • 5. izlanda milli takımı için karşılama tavsiyeleri

  havalimanında çantaları 6 saat boyunca aranıp, bu süre boyunca sürekli ali ihsan yavuz tarafından “evet çantalarınızda hiçbir şey olmasa da yine de bir şeyler olabilir” açıklamasına maruz bırakmak olabilir.

 • 6. kız arkadaştan bir anda buz gibi soğutan şeyler

  yeri gelecek doğum yapmak üzere olan eşinizin büyük tuvaletini yapmasına yardımcı olmanız gerekecek, kıldan, b.k’tan sebep kadınlardan soğuyan efendiler! siz isterseniz hiç o topa girmeyin.

  belki o sizin altınızı temizlemek zorunda kalacak, kalmayacağının garantisi var mı?

 • 7. 15 temmuz'da bizi suriyeliler kurtardı

  yok artık ya bu siyaset değil, buna inanan varsa vay halimize.

 • 8. 9 günlük tatil sonrası ilk pazartesi

  son açıklanan işsizlik rakamlarına göre; türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 376 bin kişi artarak 4 milyon 730 bin kişi oldu. işsizlik oranı 4,1 puanlık artış ile %14,7 seviyesinde gerçekleşti. genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 7,1 puanlık artış ile %26,1 olurken,15-64 yaş grubunda bu oran 4,1 puanlık artış ile %15,0 olarak gerçekleşti.

  yani, sırf bu sabah erken kalkıp gidecek bir işiniz olduğu için bile türkiye'de en az 4 milyon 730 bin kişiden daha şanslısınız. bu kadar ağlamadan sahip olduğunuz şeyin kıymetini bilin istedim.
  çalışan arkadaşlara iyi mesailer, hala iş arayan arkadaşlara sabırlar diliyorum.

 • 9. vodafone yanımda bana ne var kepazeliği

  dua edin arada sırada çark iflasa denk gelip mevcut paketinizde bulunan interneti yemiyor.

 • 10. puanı tıbba yeterken mühendislik yazan insan

  idealisttir.

  bizim memlekette ise tıp yazanların çoğu idealist olduklarından değil geçerli meslek, garantisi var diye seçer bunu. sonra da günde bir sürü hastaya bakmaktan insancıl duygularını kaybetmeye başlar bir kısmı bu doktorların.

 • 11. pkk istanbul'a ekrem imamoğlu ile sızacak

  kel, pkk söylemleri muhalefete oy kaybettirmiyor bunu kavrayın artık. 31 mart'ta gördük 5 ay boyunca anırdınız muhalefet=pkk diye. 31 mart gecesi elinizde konya ve urfayla kalakaldınız :d

  sen önce git diyarbakır'da kürdistan lazistan diye bağıran düşük profilli adayın hakkında işlem başlat sonra seni ciddiye alalım.

  git şimdi. kel.

 • 12. ismail küçükkaya

  fatih portakal gibi muhalif görünerek muhalefeti kontrol altında tutma hareketinin bir diğer aktörü.

  ciddi ciddi bu adamlara muhalif falan diyen var. ekrem imamoğlu en az 4 puan önde olduğu bir seçime girecek zaten. karşısındaki adaya mağduriyet yapma fırsatı vermeyecek bir isim olması gerekiyordu ve bu kişi didem arslan yılmaz'dı.

  kesinlikle çok yanlış bir seçimdir.

 • 13. nev'in sermiyan midyat'ın kafasına sandalye atması

  nev’i severdim, çok efendi ve çizgisini bozmayan elit bir adamdı gözümde, şuan daha da çok sevdim. eline sağlık nevciğim.

 • 14. cyberpunk 2077

  elin amerikalısının 60 birime ön siparişle aldığı oyun,

  sikeyim sizin ekonomi paketlerinizi de, her şey mükemmel gibi davranmanızı da.

  ülkenin anasını siktiniz.

 • 15. bir kediye verilebilecek en güzel isim

  (bkz: peluş)
  hele bir de simsiyah ve yemyeşil gözleri olursa.
  2011'de kaybettik seni ve özlüyorum bitaneciğimi.

 • 16. milli takımın 3 saat değil 50 dakika beklemesi

  iki ülke arasında krize neden olan, nota'nın falan havada uçuştuğu milli takımın izlanda'ya alınmaması olayı gerçek görünmüyor.

  iniş saati: 22:37 (tsi)
  burak yılmaz'ın yayın açıp 3 saattir bekliyoruz demesi: 23:30 gibi.

  50 dakika sonra 3 saattir bekliyoruz diyor, çıkışın ardından yine aynı şeyi söylüyor, 3 saattir bekliyoruz.

  ayıptır.

  milyonlarca insan izlerken bile kendisini sürekli yere atarak hakemi aldatmaya yönelik hareketten sürekli ceza alan bir şahsın yine bir aldatma durumu söz konusu gibi görünüyor.

 • 17. ekşi itiraf

  itiraftan ziyade kendini övenlerin yazılarını okuduğumuz başlık. arada bir başka yazarlarca da konunun eleştirildiğini görüyorum; ancak sırf üstte kalsın diye gece saat 12'yi vururken paylaşılan beton gibi yazıların arasından sıyrılıp yeterince dikkat çekemediler gibi hissediyorum.

  o kadar iyi bir insanım ki çok çekiyorum...

  o kadar dürüstüm ki hep kazık yiyorum...

  o kadar muhteşemim ki insanlar beni anlamıyor...

  şeklinde vıyvıymış da gıygıymış yazılarınızla içimi bayıyorsunuz sevgili ergenler ve ergen kalmakta ısrarcı olanlar.

  sözlük, facebook'a yazamadıklarımızı yazdığımız yer. buraya içinizi dökmenizle ilgili sorunum yok da, sözlüğün en eğlenceli başlığını ağlama duvarına çevirdiniz iyice. her gün en az on tane "ağlak bir kendini övme kompozisyonu" var ki çoğu geçer notu zor alır. bu dandik ötesi yazılarınızı -üç beş fav fazladan almak için- gece 12'yi bekleyip paylaşmanızın eziklik seviyesi ise yürek burkuyor.

  üstelik itiraf falan da yok yazılarınızda. bari yalandan da olsa bir itiraf sıkıştırın yazının içine de, içerikle başlık uyumlu olsun. kendi başınıza düşünmek zorunda kalmayın diye amme hizmeti olarak aşağıya örnek bir itiraf bırakıyorum:

  geçen gün plajda bir adam gördüm. o gün bu gündür, başka bir şey düşünmem gerekmediği her an herifin götünü dişlediğimi hayal ediyorum.

 • 18. caretta caretta'ların insanlara saldırması

  hayvan karaya cıkıyor insan tacizine maruz kaliyor, neyse diyerek tekrar denize dönüyor bu sefer insan orda da tacizde bulunuyor. son derece haklı olan caretta eylemi.

  edit: @ucanspagetticanavarininsolkoftesi daha önce caretta caretta koruma programında gönüllü görev aldığını söyleyerek mesajını eklememi rica istedi:

  "geçtiğimiz 2 senede 7 aya yakın bir koruma programında gönüllü çalıştım antalya'da belek sahillerinde, sabahın 4ünden başlıyorduk arazilere, 11, 12'ye kadar kalıyorduk. sen kimsin ulan dememeniz için yazıyorum bunları, isterseniz belgeleyebilirim de.

  insanların bu konuda en çok yanıldığı nokta şu: carettalar saldırgan bir türdür

  carettalar aslında saldırgan sayılabilir amcak insan etiyle ilgilenmiyorlar, burada ısırıldığını zanneden insanların büyük bir çoğunluğu sadece burunla dürtülmüş veya biraz çeneyle bastırılmış oluyor, gece arazilerinde bize söylenen aynen şuydu: elinizi asla hayvanın ağzına sokmayın. bu hayvanın çenesi rahatlıkla ufak boyutlu bir tahta parçasını kibrit gibi kırabiliyor, kemiğin de karşısında pek bir şansı yok.

  ikincisi caretta turları. herkes yazlık alanlarda bu olaya hasta ama bu tarz sorunların başlıca sebebi bu turlar. carettaları belli bir bölgede/insanlara yakın tutup müşteri kazanabilmek için dönem dönem gidip besliyorlar ve şartlıyorlar, hayvanlar da beslenmedikleri zaman gördükleri insanların yanına gidip dürtüyor ve yem istiyor, et olur, balık olur. dolayısıyla suç yine otel sahiplerinde, water sport alanlarında.

  ayrıca karadayken hayvanları atv'lerle kovalayan, sırtına binip fotoğraf çeken, arkasına takılıp takip eden, hayvanın gözüne flaş patlatan insanlar ve buna izin veren işletme sahipleri var ülkemizde."

 • 19. eğitimli insanı eğitimsiz gösteren detaylar

  tahsilli olmakla eğitimli olmanın karıştırılmaması gerekir. kendini eğiten kişi eğitimsiz gibi duracak davranışlar sergilemez. burada bahsedilen okul okumaksa üniversitelerin içini bir gezin derim, gerizekalı kaynıyor. konuşmayı, yazmayı bilmeyeni var.

 • 20. askerlikte ilk gece

  (bkz: huzur)
  kendi kendinize kalıp, düşünebileceğiniz, vaktinizi geçirebileceğiniz ve kendinizi gerçekten tanımaya başlayacağınız ilk gecedir.

  ne yapmanız gerekeceğini düşünmenize zerre kadar "gerek" yoktur keza birileri sizin için düşünmüştür.

  siz sadece kendinizi dinleyecek ve tanıyacaksınız.

 • 21. milyarlarım aksa para vermem denilen şeyler

  (bkz: camiye yardım)

 • 22. duruşma salonunda tiktok çeken kız

  şaşırılacak bir durum yok.

  özel sektörde giriş seviyesinde dahi çalışamayacak insanları torpille hakim yaparsanız böyle olur.

 • 23. sözlükteki 30 yaşı aşmış bunak çetesi

  gencolar; sizden evvel dünyaya ve sözlüğe teşrif etmiş olmaktan duyduğum mutluluğu kelimelerle anlatamam.

  öyle bir dejenere topluluksunuz ki tüketip tüketip insanlara sarıyorsunuz
  konuştuğunuz da kelime olsa çoğunlukla millete hakaret.

  unutmadan hatırlatmak isterim, "fazla atar göte batar"

 • 24. ateistlerin ahlakı temellendirememeleri

  yahu taşşak mı geçiyorsunuz arkadaş? kız kardeşinizi dinde yasak diye mi sikmiyorsunuz siz? ya da islam'da günah diye mi birini öldürmüyorsunuz? sizin ahlakınız bu mu? neden temellendirmeye ihtiyaç duyuyorsunuz? kalbiniz, gönlünüz, vicdanınız size bir şey söylemiyor mu? oraya kitaplık yapıp hadisleri falan mı koydunuz?

 • 25. güne bir görgü kuralı bırak

  bir insan gunaydin dediyse korkmayin sikmez! sizde gunaydin deyin

 • 26. imamoğlu cesaretlendirmese tuvalet fırçası olmazdı

  (bkz: he yarrağım he)

 • 27. 2019 kanada gp

  16 yıllık izleyiciyim. vettelin yaptığına benzer piste girişleri her yarış magnussen tayfası pilot yapıyor. iki üç yarışta bir tv de denk geliyorum. orta grup hep bu şekilde yarışıyor. neredeyse hiç birine bir şey gelmiyor. eski zamanda en basitinden msc barrichelloyu macaristanın pit duvarına gömüyordu. mark webber de buna benzer şekilde bir savunma yapmıştı. hatta f1racingde avusturalyalıların yol vermeyen kaba insanlar olduğunu öğrenmek için yanlış bir yer dşye dalga geçmişti. vettelin yaptığı hamle bence hatadan ziyade ustalıktı. o hatadan sonra rakibi bloke edecek kadar güzel konumlamak tecrübeli bir izleyici olarak benden artı alır. daha beterlerini hamilton da yaptı. tek tek bulup atmakla uğraşamam ama bu normal hatta ustalık göstergesi bana göre. kibarlık güvenlik isteyen gitsin buckingham sarayında kraliçeyle çay içsin.

  ferrarinin burada öfkelenmeden mercedes kollanıyor goygoyu yapması bunu yayması, buradam mağdur konumunda politika gütmesi akıllıca olur. en basitinden mevcut lastiklerden mercedes dışında tüm takımlar hoşnutsuz ve değişiklik istenebilir. bunun önünü açarlarsa mercedesin işi çok zorlaşır.
  bilmeyenler için yazayım;
  bu sene inceltilmiş lastiğe geçildi. bununla ilgili konuşan bir mercedes mühendisi yeni lastiklerle yapmamız gereken herşey kendiliğinden oldu demişti. yeni lastikler, lastik canavarı mercedese uyarken diğer tüm herkes için -ısınmadığı için- bir kabusa dönüştü. honda 5 senede motor yapmayı öğrendi pirelli 10 senede lastik yapmayı öğrenemedi onların hıyarlığını unutmayalım.
  diğer taraftan bu yuhalama olayı da psikolojik bir üstünlük getirdi ferrariye. normal bir zafer bu kadar iyi olamazdı. umarım akıllı kullanılır bu fırsat.

 • 28. gazipaşa plajının suriyelilere yasaklanma ayıbı

  tüm ülke geneline yayılmasını dilediğim karardır.

  zoruna giden varsa suriyelilerle birlikte siktir olup gidebilir.

 • 29. türkiye'deki güvensiz kan alımı skandalı

  --spoiler-

  valla suriyeliyi sıtmayı bilmem de asıl tehlike sagda solda yabanci hayat kadınlarıyla yada travestilerle beraber olup kızılay nasılsa bedava test yapıyor diye kan veren tipler.
  bildigin artık bu mevzu alıskanlık haline gelmis, hem aids testi yaptırıyorum damgasını yemiyorlar hem de beles..
  tam bir 3. dunya ulkesi dramı. tabi kulucka suresi bilmem ne bunlar eklenince durum vahimlesiyor, adam form a son 6 ay ilişkim olmadı yazıyor testte negatif halbuki 1 ay once sifayı kapmış. sıkıntı buyuk ama suriyeli degil uyandurayım.

  -agir spoiler--

 • 30. bir kadına en çok yakışan hitap şekli

  kendi adıyla hitap etmek.

 • 31. nevşin mengü'nün türkiye karşıtlığı

  twitin hemen akabinde ayarı yemiştir. alttaki twitten alıntı ; " uefa maçları için defalarca onaylanmamış bir havaalanı (!) olan konya'dan (portekiz 2, avusturya, ukrayna, belçika, fransa) uçuş gerçekleştirdik. tweet bu kadar... "

 • 32. izmir-istanbul otoyolu

  türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük soygunu.

  bu yol tamamlandığında tek gidiş en az 300tl olacak. o da tabi dönemin ekonomik şartları gereği şuanki yollara daha fazla zam yapılmazsa.

  izmir-istanbul hattı şuan yolunun geliştirilmesi gereken en önemli hatken ve bu ülke gerçekten ulaşım için bu hatta ihtiyaç duyuyorken bu işin tamamen özel şirketlere devredilip ücretlendirme konusunda da hiçbir limit koyulmamış olması türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük skandalı.

  akhisar otobanı diye bir şey var burada, 20-30km'lik bir hat sanırım. ve 38tl.
  o otobanı kullanmayıp manisa'dan geçerseniz de birebir aynı sürede varıyorsunuz üstelik izmir'e.

  bu ülkeye yapılan şey çok ama çok ayıp.
  umarım bundan sonraki hükumetler bir şekilde bu ücretli yolların bir çözümünü bulurlar.

 • 33. 7400 suriyeli kamuda işe alınacak

  öncelikle haber linki
  ülkemiz de 7, 8 milyon işsiz varken suriyelilerin bu denli korunup kollanması gücüme gidiyor sözlük, artık tamamen kendi öz memleketimden soğudum, imkanım olursa artık gitmek istiyorum bu ülkeden, yeter artık 2, 3 yıldır işsizim, kendi memleketim de yaşamadığım sıkıntı kalmadı, emeği geçen kim varsa allah belasını versin.

  edit: bazı şahıslar parasını avrupa veriyor diyor, şunu belirteyim ki türkiye kimsenin bakıcısı değil, bazı avrupa devletleri çok istiyorsa alsın suriyelileri götürüp kendi ülkesin de baksın, benim dedemin şehit olduğu topraklar da, benim dedemi şehit eden araplar, benim dedemin kurduğu resmi dairelerde ça lı şa maz.

  edit 2: bu haber ocak, şubat ayların da çıkan haber değil, buğün basına yeni çıkan haberdir, tarihler'e dikkat ediniz.

 • 34. 300 alperenin izlanda'ya doğru yola çıkması

  (bkz: 300 alperenin yanlışlıkla irlanda'ya doğru yola çıkması)

 • 35. koç holding markalarını boykot kampanyası

  bence opetten benzin alıp kendinizi yakın hem eyleminiz ses getirir hem de dünya sizin gibi mallardan kurtulur.

 • 36. 800 yıllık tarihi kapı yepyeni oldu

  çok şahane olmuş eskisi neymiş öyle yakışır mı bize. hazır yenilemişken bari çelik kapı taksalarmış, hırsızı var uğursuzu var.

 • 37. tom cruise'un hiçbir filminin iyi olmaması

  (bkz: rainman) izlememiş yazar beyanı. yaşı tutmuyorsa demek ki.

 • 38. maaşlı işten bıkıp kendi işini kurmak

  şeker hamurundan bebek götü yapanlar kadar cesur olamadık amk. her gün söve söve çalışıyorum. artık iş kurmam gerekiyor diyorum ancak yıllardır bu başlığı okuyarak söve söve çalışmaya devam ediyorum. muhasebecisi, sigorta primi, tabelasına kadar vergi, kabotaj papiçulo vergisi.. sikim sikim gider kalemleri...

  en içerlediğim taraf: hiçbir zaman sermayem olmadı. borçlu doğdum, borçlu ölmek istemiyorum amk. bir sürü fikir var, hep büyük fikirler. geçen fikirlerimden bir tanesini huawei uyguladı. reklamda görünce şok oldum. bende sürekli yenilik bulma yeteneği var, bunu yapıp satma sermayesi yok. imkan verilse güneşte kurutulmuş elon musk gibi adamım. ben böyle düzenin ta amk. borçlu ve mutsuz olduğu halde bu dünyaya çocuk yapıp atan kim varsa köküne kibrit suyu.

 • 39. telefonunun karıştırılmasını istemeyen sevgili

  herkes telefonunun karıştırılmasını istemeyen sevgiliye kızmış da bir de şu taraftan bakın;

  telefona bakmak isteyen sevgili kafadan zaten karşı tarafa karşı güvensiz olmuyor mu? bu güvensizlik ya kendinden kaynaklıdır ya da karşı taraftan. kendinden kaynaklıysa bence bu daha ciddi bir sorun ama karşı taraftan kaynaklıysa yine bir sorun. sonuç olarak ilişkide bunlar dile ve eyleme dökülüyorsa bana kalırsa o ilişki zaten olmamıştır.

  hayatımda o günden sonra prensip edindiğim bir olay yaşadım bununla ilgili;

  bir erkek arkadaşım vardı üniversite zamanlarımda. herkesten kıskanırdı beni. bir problemi vardı kendiyle ilgili biliyordum ama bunu açıklayacak net bir şey yoktu elimde.

  bir akşam otururken telefonuma bakmak istedi. vermedim. bilerek vermedim. ısrar etti. o ısrar ettikçe ben yine vermedim. olay iyice büyüdü. bana hakaret etmeye başladı. kafasında kurduklarını bir güzel söyledi. gülerek dinledim onu. çünkü tam da istediğim şeyi yapıyordu. içindeki ruh hatasını bana açık açık aktarıyordu.

  sinirini boşalttı. yanına oturdum. al dedim şimdi telefonu. bir şey bulacağını umarak aldı. çünkü vermemek için çok direnmiştim. baktı. karıştırdı. hiçbir şey bulamadı.

  içindeki şüphenin hala bitmediğine emindim. al dedim bu telefonu. birgün boyunca sende kalsın. yok dedi, ısrar etti. almazsan bir daha görüşmeyiz diye tehdit ettim onu. ertesi gün akşama doğru eve geldi. yüzünde binbir utançla. kapıdan içeri girecekti. ver dedim telefonumu. verdi. hoşça kal dedim suratına kapıyı kapattım.

  bana kalırsa telefonunun karıştırılmasını istemeyen sevgiliden çok telefonu karıştırmak isteyen sevgili bir problem olarak görülmeli bir ilişkide. nefret ediyorum sizin şu ‘ her şeyim ona ait, özelim yok’ romantizminizden. neden olmasın yahu özeliniz? belki telefonunda kendini saçma sapan bir şekilde çektiği ve karşı tarafın görmesini istemediği bir fotoğrafı var. ya da ailesiyle özel bir görüşmesi var. ya da patronuyla, iş arkadaşıyla. yani biri sizi hayatına aldı diye neden bu kadar hüküm sürmek istiyorsunuz o insanın hayatının her saniyesine? niye sürekli vıcık vıcık yaşayıp bir şeyleri tüketip sonra tutku arıyorsunuz?

 • 40. iki hatun idare ederken dikkat edilecek hususlar

  bu işlerde dikkat edilecek en önemli husus şu:

  topu astarı 50 gramdan ibaret olan bir et parçasının doymak bilmez farklılık (?) arayışı istikametinde enerjinizi tüketip ömrünüzü ziyan etmeyin..

  şimdi kaynağını hatırlayamadığım bir yerlerde okumuştum:

  "...her yönden vuran dalgalarla çalkalanan fırtınalı bir okyanusa düşen denizciler mi, yoksa müteaddit kadınlara sahip olanlar mı daha muzdarip ve bedbahttır bilemem."

  anladın sen onu..

 • 41. 10 haziran 2019 devlet bahçeli'nin attığı tweet

  görüş bildirmeden önce parti liderinden izin almış mı merak ettiğim bahçeli tweet'i.

  yayını izlemeyeceğim falan demiş bunlar iddialı sözler.

 • 42. süleyman soylu

  böyle çapsız bir içişleri bakanına sahip bir ülkede, kusura bakmayin hiçbirimiz güvende değiliz. belki de tarihin en basit en düz en sığ içişleri bakanıdır. dosta korku, düşmana güven aşılar böyle bakanlar.

 • 43. parasına kesinlikle değen şeyler

  çalıştığın yere yakın bir ev tutmak, çalıştığın yere uzak bir evden daha pahallı olabilir ancak kendine vakit ayırman için yegane gerekliliklerden biridir bu.

 • 44. biranın sikko bir içki olması

  bira deyim yerindeyse bir halk içkisidir. çok amaçlıdır. kulübe gidersiniz eğlenmek için, ucuzdur, gider. evdesinizdir; tek başınıza yahut arkadaşlarınızla film izleyeceksinizdir, gider. mesainiz vardır, geceye kadar proje yetiştirmeniz gereklidir. rahatlamak için bira yine gider. iş görüşmesine gidersiniz, işveren alkolikse şayet, bira yine tercih edilebilir. bira karnınızı doyurur, yalnızca bira içerek açlığınızı giderir. sahildesiniz, uzanmışsınız şezlonga, yanınıza bir bakıyorsunuz, üç şişe bira! bira serinletir. akşam bara gidersiniz, ne içersiniz, bira! akşam patates kızartma yaptınız, yanında içecek lazım. yanıt: bira! müstakbel hatun kişisiyle konuşmaya çekiniyorsunuz, o bir afet, dehşetül felaket! size lazım olan ise cesaret. belki biraz katkı için: bira! dans gecesine gidiyorsunuz, yoruldunuz, terlediniz dans ederken. masanızda ne var: bira!

  bira yancıdır vesselam. ortalık malıdır, lezzetlidir, güzeldir, candır.

 • 45. seçmenden bağış toplayıp özel uçak kiralamak

  senin verginle senin ananı sikerlerken sorun yok ama değil mi? gerçi ananı sikerlerken sen de ananın başını tutuyorsun daha rahat siksinler diye.

  t: akgodoş tespiti.

 • 46. erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular

  kadınlarla ilgili tek merak ettiğiniz şey libido sevişme seks vs olduğu sürece daha çok "nödön höç sövmömöş göbö törködöyorsonoz" diye ağlarsınız gerizekalılar.
  tanım: sapıkların üşüştüğü başlık

  edit: hiç sevmemiş gibiyi bile 'hiç sevişmemiş gibi' diye okuyan abazanlar yazmasın.

 • 47. kürt vs laz

  lazlar, kürtlerle kıyaslanmayacak derecede az nüfusu olan bir halktır. yerleşik olarak sadece artvin ve rize'nin sahil kesimlerinde yaşarlar. nüfusları toplasan 300 bin etmez.

  farklar da say say bitmez, genelde kürtlerin deniz görmüşü derler bizim için ama alakamız bile yok.

  genel bir kıyaslama yapacak olursak kürtler daha misafirperver ve güleryüzlüdür, ayrıca dine bize göre çok daha fazla bağlılar. biz ise daha eğlenceli ve yaşamayı bilen, aynı zamanda da daha agresif insanlarız. benim gördüğüm budur.

  not: kürtlerin yaşadığı yerde görev yapan bir laz.

 • 48. karslı olmak

  nedenini anlayamadigim sekilde kizlara yakistiramadigim ozellik. nerelisin diye sordugum kizin biri karsli'yim deyince farkina vardim bunun. sanki kars'ta tamamen erkekler yasiyormus gibi bir his olusmus bende, anlamlandirilamayan hissiyatlardan biri daha, tuhaf.

 • 49. ölmenin en kötü yanı

  o kadar sperm ve olasılık arasından birinci gelmenin bu kadar anlamsız sonlanması.