day zero19
profili

 • 22 haziran 2022 askeri öğrencilerin tahliyesi

  peki bu çocukların hayatından çalınan 6 sene ne olacak?

 • 23 mayıs 2022 fatih altaylı köşe yazısı

  kk'nin adaylığı konulu yazıdır:

  istanbul’da bir miting oldu, yine başladı. “chp’nin cumhurbaşkanı adayı kemal kılıçdaroğlu, 6’li masanın adayı kemal kılıçdaroğlu.”

  neymiş, miting çok kalabalıkmış, kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı gibi konuşmuş, ilgi çok büyükmüş, oymuş, buymuş…

  eeeee, ne olmuş yani? siz muhalefetin cumhurbaşkanı adayı iken muharrem ince’nin yaptığı istanbul mitingini hatırlıyor musunuz?
  bu mitingden katbekat görkemli değil miydi! eline bayrağını alan koşmamış mıydı mitinge!

  sonuç?

  muharrem ince, ekmeleddin ihsanoğlu kadar bile oy alamadı. yüzde 30,6’da kaldı.

  kılıçdaroğlu kendini anlatırken “iyi insanlığına” vurgu yapıyor. elhak doğru. bence de iyi, kibar, düzgün bir insan.komşum olsun isterim, aile dostum olsun isterim… ama iyilik dediğin şey neye göre kime göre.

  kemal bey iyiyim diyor da, rakibi olması muhtemelen siyasetçiye, 20 yıldır milyonlarca insan niye oy veriyor, hatta niye kimileri tapınırcasına bağlı, kötü insanları sevdikleri için mi! elbette hayır. onlara göre de o çok iyi bir insan. zaten cepheleşme de böyle bir şey değil mi! boş lafla siyaset olmaz. “ben iyiyim o kötü” boş laf. siyaset böyle yapılmıyor.

  elbette chp’nin ya da altılı masanın kimi, nasıl aday göstereceğine karışmak hakkımız değil. ama 2 yılı aşkın bir süredir tekrarladığımı bir kez daha yazayım, söyleyeyim. kemal bey chp içindeki bir grubun, bir kliğin adayı olabilir. hatta parti teşkilatı da kemal bey’in adaylığını isteyebilir. adı üstünde teşkilat. deniz baykal genel başkan olsa onu ister, ben olsam beni.

  peki halk ister mi!

  iyi partililerin kaçta kaçı ister, saadetlilerin kaçta kaçı ister, demokratların, deva’lıların, geleceklilerin kaçta kaçı! bırakın onları bir kenara mecburen oy verecek bile olsa chp’lilerin kaçta kaçı ister kemal kılıçdaroğlu’nu aday olarak görmeyi? chp’nin tamamı istese, biraz da merkez sağdan gelse alacağı oy muharrem ince’nin 3 üstüdür, bilemedin 5 üstüdür.

  konunun da öyle alevilikle, sünnilikle alakası yoktur. ak parti çok yıpranmış olabilir, ekonomik kriz çok kötü vuruyor ve vuracak olabilir.
  ama olmaz. tüm chp kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir kemal kılıçdaroğlu’nu, türkiye’nin içine sindiremezsiniz. istanbul mitingine 2 milyon kişi toplasınız da fark etmez. yapılması gereken şey, aday belirlemeden önce çok geniş ve güvenilir bir anket yapmak ve onun sonucuna göre doğru adayı, elbette cumhuriyet'in kurucu ilkelerine de bağlı kalarak belirlemektir.

  ama şunu çok açık söyleyebilirim. yanlış adayla gidilecek bir seçimin kaybedilmesi halinde chp diye bir parti kalmayacaktır. bu seçim genel merkez hatasından kaynaklanan bir nedenle kaybedilirse, emin olun chp seçmeni chp binasını yerle bir eder. altında sadece siz kalmazsınız.

  kaynak

  "rte karşısında tuzluk olsa oy vercem ben yea" malaklarının iyi okuması gereken yazıdır.

 • 1 kasım 1934 atatürk'ün meclise giriş videosu

  kasımpaşalı iett şöförü için imkansız bir rakiptir.

 • sokakta vatan haini tespit eden ablalar

  ilk okul 3 terk sıkmabaş teyze akp dönemi boyunca hayatında ilk defa adam yerine konmuş (hesapta), ölümüne savunacak tabi.

 • karakomik filmler 2

  özkan uğur'un tek rakibim jack nicholson dediği film. gerisi boş.

 • ümraniye'de noel babaya öfke kusan çarşaflı

  siz türk değil msiniz diye soran ninja. he amk esas türk sensin üzerindeki bedevi çaputlarıyla.

 • melih gökçek'in moldovyalı masözü

  melih gökçek döneminde ankara büyükşehir belediyesi iştiraki anket a.ş’ye manuel terapist olarak alınan moldova uyruklu ana a.’nın 3 bin 800 tl maaşla başkanlık konutunda görevlendirildiği belgelendi.

  eski ankara büyükşehir belediyesi (abb) başkanı melih gökçek döneminde abb iştiraki anket a.ş. üzerinden işe alınan moldova uyruklu ana a’nın şirkette değil başkanlık konutunda görevlendirildiği belgelendi.

  birgün’den mustafa mert bildircin’in haberine göre, ana a.’nın sözlü olarak görevlendirildiği başkanlık konutunda, “manuel terapist” olarak çalıştığı öğrenildi. akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile 23 ekim 2017 tarihinde yaptığı görüşmenin ardından 23 yıldır yürüttüğü ankara büyükşehir belediye başkanlığı görevinden istifa eden melih gökçek döneminde, belediye kaynaklarından yapıldığı belirlenen usulsüz harcamalardan bir yenisi daha ortaya çıktı. gökçek’in, dini-milli bayramlar ile özel gün kutlamaları ve çeşitli organizasyonları gerçekleştirmekle görevli anket a.ş. bünyesinde sgk ile işe girişi yapılan yabancı uyruklu bir çalışanı, kendi konutunda çalıştırdığı ortaya çıktı.

  moldova uyruklu ana a. isimli personel, 13 ağustos 2012’de anket a.ş. kadrosuna alındı. abb müfettişlerinin incelemeleri sonucunda, kadın personelin şirket bünyesinde çalışmadığı anlaşıldı. “manuel terapist” olarak iş başvurusunda bulunan ana a. sözlü talimatla altı yıl boyunca başkanlık konutunda çalıştırıldı.

  ana a, gökçek’in yerine ankara büyükşehir belediye başkanlığı’na getirilen mustafa tuna göreve başlamadan bir ay önce başkanlık konutundan ayrıldı. ana a., tuna’nın göreve geldiği 6 kasım 2017 tarihinden tam bir ay önce, eylül 2017’de, görevlendirildiği başkanlık konutundan ayrılarak anket a.ş.’de fiili olarak göreve başladı.

  aylık 3.8 bin tl maaş

  13 eylül 2012’de işe girdiği anket a.ş.’den 15 şubat 2018’de iş akdi feshedilene kadar yalnızca altı ay boyunca fiili olarak çalışan ana a.’nın net maaşının da 3 bin 813 tl olduğu bildirildi. kadına, arabuluculuk yöntemi ile 35 bin tl de tazminat ödendiği öğrenildi.

  belge

  (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

 • kanal istanbul'un marmara'yı öldürecek olması

  doğal hayatı koruma vakfı (wwf), kanal istanbul projesinin gerçekleşmesiyle karadeniz ve marmara boğazı'ndaki dengenin alt üst olabileceğini duyurdu.

  wwf'nin hazırladığı rapora göre kanal istanbul projesi, yalnız devasa bir yatırım değil aynı zamanda yüzyıllara dayanan geçmişinde bugüne kadar istanbul doğasının karşı karşıya bulunduğu en büyük mühendislik operasyonu olarak görülüyor. rapor özellikle karadeniz, boğazlar, marmara ve kuzey ege gibi geniş bir coğrafyada çok boyutlu etkileri muhtemel olan projenin başlatılmasından önce türk boğazlar sisteminin nasıl işlediğini bilmek ve "istanbul denizlerinin kendine has olan dinamiklerini anlamak gerektiğini" bildirdi.

  küresel boyutlara sahip boğazlar sisteminin belirli dengelerde çalıştığı söylenirken raporda, "bundan 12 bin yıl önce bir tatlı su gölü olan karadeniz, zamanla suların yükselmesi sonucu taşarak, boğaz üzerinden marmara’ya akmaya başlamıştır.

  istanbul boğazı’nın karadeniz çıkışı marmara çıkışından 30 santimetre daha yüksektir ve her gün yaklaşık 600 milyon metreküp su üst akıntılarla marmara’ya doğu akarken, ters yönde ilerleyen alt akıntılar bunu dengelemektedir. uzmanların dev bir havuza benzettiği karadeniz’in tuzluluk oranı düşüktür. tuna, dinyeper, dinyester nehirleri bu havuzu tatlı suyla dolduran, istanbul boğazı ise boşaltan musluklardır. akdeniz, yazın sıcağı ve kışın rüzgarları ile sürekli su kaybeden karadeniz'in fazla suyu boğazlardan geçerek bu su eksikliğini tamamlar.

  karadeniz'i besleyen kaynakların tatlı su olmasına karşın suyundaki tuzluluk, boğazların altından ilerleyen ters yöndeki akıntılardan kaynaklanmaktadır. böyle bir durumda istanbul boğazı’na paralel 25 metre derinliğinde yeni bir kanal açmak, havuza giren suyu arttırmadan ikinci bir musluk açmak anlamına gelir. uzmanlara göre, boyutları itibariyle boğaz’da olduğu gibi kanal içerisinde iki yönlü bir akıntı sistemi geliştirilemeyecek ve karadeniz’in kirli suları marmara’ya dolacaktır. marmara denizi’nde bol besinli üst tabaka can çekişen alt tabakaya baskı yapacak ve oksijen hızla azalacaktır.

  oksijen bitince, kanal kapatılsa bile bir daha geri dönüş olmayacak ve oksijensizlik kimyasal dengeleri alt üst ederek, alt tabakadaki hidrojen sülfür yoğunluğunu hızla arttıracak ve sonuç olarak istanbul lodos estiğinde dayanılmaz bir şekilde çürük yumurta kokusuna maruz kalacaktır. zamanla karadeniz’in de ekolojik yapısı bozulacaktır.

  tuna nehri’nin karadeniz’i kirlettiğinden şikâyetçi olan türkiye kendi eliyle yaptığı ikinci bir boğaz ile bu kirliliği kendi evinin içerisine, yani marmara’ya taşınmış olacaktır. bu durum marmara’nın ölü bir denize dönüşmesi ile sonuçlanabilecektir" denildi.

  kaynak

  (bkz: yapacağınız işi sikeyim)

 • 9 yaşındaki kızın kafasında parke taşı kıran kişi

  adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

  olay anının videosu

  samsun'da, 33 yaşındaki osman ç., 9 yaşındaki a.m.a. isimli kızın kafasına parke taşıyla vurup kaçtı. korkunç olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. olayın ardından soruşturma başlatan polis, saldırganı cinsel tacizden yakalayıp gözaltına aldı. ifadesi alınan saldırgan serbest bırakıldı.

  erzurum'da evinin perceresinden havalı tabancayla ateş ederek sokakta oyun oynayan 4 yaşındaki sümeyye boz ile 6 yaşındaki ikra kaya'yı sırtından vuran 27 yaşındaki ömer murat akçay'ın ardından benzer bir durum da samsun'da yaşandı. iddiaya göre atakum ilçesi'nde inşaat işçisi osman ç., evinin önünde arkadaşlarıyla bisiklet süren 9 yaşındaki a.m.a. isimli kıza saldırdı. eliyle arkasına gizlediği büyük bir parke taşıyla yavaşca gelen osman ç., arkası dönük küçük kızın başına sert bir şekilde vurdu. biranda yere yığılan kız kendinden geçti. saldırgan ise olay yerinden kaçtı. çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ekipleri ve polis sevk edildi.

  yaşanan bu olay bölgedeki bir güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı. ambulansla samsun eğitim ve araştırma hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. sağlık durumu iyi olan a.m.a. bir süre hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

  tacizden gözaltına alındı, serbest bırakıldı

  olayın ardından kaçan şüphelinin yakalanması için polis soruşturma başlattı. güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. bu olaydan 2 ay sonra yine atakum ilçesi'nde otobüs durağında otobüs bekleyen bir kıza tacizde bulunan osman ç., vatandaşlar tarafından polise teslim edildi. polis tarafından gözaltına alınarak merkeze götürülen şüphelinin 9 yaşındaki a.m.a.'yı darp eden kişi olduğu güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildi. küçük kız ve ailesi merkeze çağrılarak teşhis yapıldı.

  güvenlik kamerasındaki kişinin kendisi olmadığını savunan osman ç., böyle bir olayı hatırlamadığını söyledi. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen osman ç., her iki olay nedeniyle çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı.

  (bkz: adaletini sikeyim türkiyem)

 • naylon yakıp alev damlalarından bombardıman yapmak

  (bkz: köyünün yolunu sikeyim)

 • akit'in hedef gösterdiği doktorun işten atılması

  okulda oğluna dayatılan namaz eğitimine itiraz eden doktor işten atıldı!
  yalova'da özel bir sağlık kuruluşunda çalışan dr. abuzer meral, ortaokula giden oğluna zorunlu din dersi kapsamında uygulamalı namaz eğitimi dayatmasına itiraz etti. okul yöneticileri dr. meral'i, tetikçi ve yandaş "gazete" akit'e şikayet etti. akit tarafından "bu nasıl doktor" başlıklı bir haberle hedef gösterilen doktoru, çalıştığı özel sağlık kuruluşu işten çıkardı.

  yalova'da özel bir sağlık kuruluşunda çalışan dr. abuzer meral, ortaokula devam eden oğluna, zorunlu din dersi kapsamında sınıfta uygulamalı namaz eğitimi dayatmasına itiraz etti. okuldan bazı öğretmenler, bir süre sonra dr. abuzer meral'i zorunlu din dersine karşı çıkması ve bu konuda sosyal medya hesabında paylaşımlarda bulunması nedeniyle yandaş, gerici ve tetikçi "gazete" akit'e ihbar etti.

  tetikçi akit hedef gösterdi!

  akit adlı "gazete" geçtiğimiz gün "bu nasıl doktor" başlığıyla dr. abuzer meral'i hedef gösteren bir "haber" yayınladı. aynı gün içinde, çalıştığı özel sağlık kuruluşu dr. abuzer meral'in işine son verdi.

  dr. abuzer meral: siyasal islam ile derdim var

  konuyla ilgili kişisel sosyal medya hesabında bir açıklama yapan dr. abuzer meral şunları söyledi:

  tetikçi yeni akit beni hedef göstermiş. nedeni ortaokulda oğlumun din dersinde uygulamalı namaz kıldırılmasına ve çocukların beyinlerinin yıkanmasına karşı çıkmam. okuldan tehdit edildim. yazımı kaldırmam istendi aksi takdirde kötü şeyler olacağını söylediler. tehditlerine pabuç bırakmadım. ve tetikçi akit'te ısmarlama linç yazısı yazdırdılar. çalıştığım hastaneye ankaradan işten atılmam için tehdit gelmiş. sosyal hesaplarıma şu ana kadar yüzlerce hakaret ve tehdit mesajları yağıyor. yazdığım hiç bir şeyde suç unsuru yok. kamuoyunda paylaşılan yazılan şeyler. siyasi yorumlar. temiz inançlı müslümanlar ile hiç bir sorunum yok, olmadı, olmaz da. 18 yıldır yalovada'yım, herkes beni tanır. inançlara saygılı, özgürlükçü, çoğulcu, laik demokratik bir hukuk devleti mücadelesi veren biri olarak sadece siyasal islam ile derdim var. bu saatten sonra bana, aileme gelebilecek herhangi bir şiddet, hak mağduriyetinin sorumlusu okul yönetimi, din bilgisi öğretmeni ve kocası ile birlikte tetikçi yeni akit ve sosyal medyada hedef gösteren herkestir."

  ve işten atıldı!

  dr. abuzer meral, bu açıklamasından kısa bir süre sonra çalıştığı özel sağlık kuruluşunun yönetimi tarafından işten çıkarıldı. işten atıldığı nı yine facebook hesabından duyuran dr. abuzer meral, şunları söyledi:

  bu akşam itibari ile çalıştığım hastane işime son verdi. kesinlikle onları suçlamıyorum. yukarıdan aranmışlar. sonuçta bir ticarethane. yüzlerce insan ekmek yiyor. korku imparatorluğu herkesi teslim almış durumda. ekmeğimle oynayanlar, tehdit edenler hesap verecek. tüm hukuki yollara başvuracağım."

  http://haber.sol.org.tr/…016/12/05/tetikci_akit.jpg

  taze bir islamofaşizm vakası.

  öyle değil mi lan angut liberal?

 • chip takılan leyleğin mersin'de vurulması

  göçmen kuşların yol haritasını çıkarmak amacıyla çip takılan leylek, 2 bin 600 kilometre uçtuktan sonra mersin’de avcılar tarafından vuruldu.

  habertürk’ten beycan üçkardeş’in haberine göre slovak ve macar kuşbilim uzmanları, 2012 yılında göçmen kuşların yol haritasını belirlemek amacıyla bir leyleğe çip taktı.

  leylek, 2 bin 600 kilometre uçuşun ardından mersin’in davultepe mahallesi’ndeki sulama göletine düşmüş halde bulundu.

  ihbar üzerine bölgeye giden itfaiye ekipleri çamura batmış ve bitin haldeki leyleği kurtardı.

  leyleğin ayağının kırık ve kopmak üzere olduğu görülürken, ateşli silahla vurulduğu belirlendi.

  ilk müdahalenin ardından tarsus hayvanat bahçesi’ne götürülen leylek kurtarılamadı.

  kaynak

  (bkz: çomarland'de sıradan bir gün)

 • türk bayrağındaki inanılmaz mantık hatası

 • fethullah gülen'in emekli maaşının kesilmesi

  "sosyal güvenlik kurumu (sgk), gülen cemaatinin lideri fethullah gülen'in emekli maaşını keserken, tüm sosyal güvenlik haklarını da iptal etti."

  http://haber.sol.org.tr/…mekli-maasini-kesti-162753

  sıçtı şimdi! sürünsün bakalım oralarda aç sefil.

 • almanya'dan rte ve davutoğlu hakkında suç duyurusu

  almanya’dan erdoğan, davutoğlu ve bakanlar hakkında 200 sayfalık suç duyurusu.

  “ermeni soykırımı” yasa tasarısının federal meclis’te kabul edilmesinin ardından, almanya’dan erdoğan’ı kızdıracak ve türkiye’de tartışma yaratacak yeni bir hamle geldi.

  aralarında alman federal milletvekilleri, hukukçular, insan hakları savunucuları, gazeteciler ve akademisyenlerin de içinde bulunduğu çok sayıda temsilci cumhurbaşkanı erdoğan hakkında‚ “savaş suçu işlemek” ve “insan haklarını ihlal ettiği” iddiasıyla merkezi karlsruhe’deki federal savcılığa 200 sayfadan oluşan suç duyurusu dilekçesini ulaştırdı.

  uluslararası hukuk ve demokrasi derneği’nden (maf-dad) yönetim kurulu başkanı hukukçu heike geisweid, hukukçular britta eder, petra dervishaj, hdp şırnak milletvekili faysal sarıyıldız, istanbul barosu avukatlarından ercan kanar tarafından berlin’de düzenlenen basın toplantısında; erdoğan ve hükümetin bazı yetkili temsilcileri, bakanları hakkında federal savcılığa “savaş ve insanlık suçu işlemekten” haklarında suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.

  basın toplantısında açıklanan bilgiye göre görgü tanıkları:

  - hdp milletvekili faysal sarıyıldız

  - cizre’de öldürülen eşref erdin’in yakını serdar erdin

  - cizre’de öldürülen berjin demirkaya’nın kardeşi hasan demirkaya

  suç duyurusunda bulunanlardan bazıları:

  - uluslararası hukuk ve demokrasi derneği’nden ( maf-dad) yönetim kurulu başkanı hukukçu heike geisweid

  - gazeteci ve tarihçi dierk- eckhard becker

  - aalborg üniversitesi öğretim üyelerinden prof. susi meret

  - gothenburg üniversitesi öğretim üyesi dr. cordelia hess

  - sol partili avrupa parlamento milletvekili andrej hunko

  - federal milletvekili harald weinberg

  - federal milletvekili ulla jelpke

  - hamburg eyalet milletvekili martindolzer

  - federal milletvekili inge höger

  - hamburg eyaleti milletvekili inge hannemann

  - nürnberg eyaleti hükümeti müsteşarı maria padua

  - hukukçu ve sosyolog dejan lazie

  - sanatçı esther bejarano

  - sanatçı konstantin wecker

  - avukat sigrid töpfer

  - avukat ralph monnek

  - avukat petra isabel schlagenhauf

  - avukat martin lemke

  - avukat lisa lührs.

  kimlere karşı suç duyurusunda bulunuldu?

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, eski başbakan ahmet davutoğlu, içişleri bakanı efkan ala, eski savunma bakanları ismet yılmaz ile mehmet vecdi gönül, genelkurmay başkanı hulusi akar, kara kuvvetleri komutanı orgeneral salih zeki çolak, kara kuvvetleri komutanlığı harekat başkanı tümgeneral mehmet okkan, jandarma genel komutanı orgeneral galip mendi, 2. ordu komutanı orgeneral adem huduti, kolordu komutanı korgeneral ibrahim yılmaz, diyarbakır jandarma bölge komutanı musa çitil, şırnak sınır tümen komutanı abdullah baysar, şırnak jandarma komando tugay komutanı ali osman gürcan, şırnak il jandarma komutanı albay mustafa sakaoğlu, şırnak emniyet müdürü celal sel, cizre emniyet müdürü ömer faruk karakaş, şırnak valisi ali ihsan su, cizre kaymakamı ahmet adanur, cizre cumhuriyet savcısı cuma çoban, emniyet genel müdürü celalettin lekesiz, özel harakat daire başkanı turan aksoy.

  avukat britta eder ve petra dervishaj basın toplantısında federal savcılığa’a suç duyurusunun gerekçelerini şu şekilde açıkladı:

  “birçok görgü tanıkları, tek tek kişiler, uluslararası örgütler, sivil kuruluşlar, hekimler, bilim adamları vs. görgü ifadelerine dayanarak özellikle cizre’de yaşananlardan yola çıkarak alman ceza muhakemesi kanunu (völkerstrafgesetzbuch= vstgb) gereğince erdoğan ve ilgili yetkili birimler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. suç duyurusunun temel konusu özellikle şırnak ve cizre’de yaşananlardır. 4 eylül ile 11 eylül tarihleri arasında çıkan çatışmada 21 sivil öldürülmüştür. suç durusuna ilişkin dilekçede görgü tanıklarının verdiği bütün materyaller savcılığa intikal etmiştir. cizre’de üç farklı bodrum katında 178 sivil kasten hedef alınarak öldürülmüştür. sözkonusu saldırı sırasında bölgeye tıbbi yardım, milletvekilileri, aile yakınları, cep telefonları, uluslararası af örgütü ve sivil kuruluşlarının ulaşımı engellenmiş ve hastane, acil servis ambulansları bilinçli olarak buraya sokulmamıştır. ayrıca saldırı sırasında görgü tanıklarının ifadesine göre güvenlik güçleri tarafından bodruma benzin dökülüp ateşe verildiğine ilişkin dokümanlar dilekçede yer almaktadır. yine aynı şekilde görgü tanıklarının ifadesine göre ağır silahlar kullanıldığı ve cesetlerin yakıldığı belirtilmiştir.”

  “hesap sorma kararlılığı”

  konu ile ilgili olarak alman yeşiller partisi eski miletvekili ve hukukçu memet kılıç ‚ suç duyurusunun hukuki boyutunu şu şekilde yorumladı:

  “siyasi dokunulmazlığın olması suçu ortadan kaldırmaz. bu suç duyurusu lahey’deki uluslararası ceza mahkemesi’ne kadar gidebilir. çünkü türk hukukunda cumhurbaşkanı’nın sorumsuzluğu ile dokunulmazlığı arasında fark var. cumhurbaşkanı türkiye’de göreviyle ilgili olarak sadece vatana ihanetle suçlanabilir. yani görevi ile ilgili olmayan suçlar işlemiş ise bu onu sorumluluktan kurtarmaz (türk anayasası 105. madde). dokunulmazlığı olduğu halde süre içinde soruşturulmaması ilerde soruşturma açılmayacağı anlamına gelmez. hele bir de cumhurbaşkanı olma koşullarını taşımadığı halde, hile ile cumhurbaşkanı gibi görünüp suçlar işleyen kişinin durumu da vahim olurdu. bu suç duyurusu uluslararası düzeyde erdoğan ve ekibine karşı bir hesap sorma kararlılığının yükseldiğini göstermekte. benzeri suç duyuruları diğer ülkelerde de gündeme gelirse, akp militanları dışarıya çıkamaz hale gelebilirler. erdoğan’ın herkese karşı dava açması, uluslararası alanda büyük bir tepkiye yol açtı. bu suç duyurusu ile dokunulmazlığı bittiği anda dünya kamuoyunda erdoğan hakkında soruşturma açılmasını isteyecek bir siyasal konsensus oluşacaktır.”

  kaynak

  (bkz: winter is coming)

 • muhtarlara yeşil pasaport verilmesi yasa teklifi

  chp istanbul milletvekili mahmut tanal tarafından hazırlanmıştır:

  "tbmm başkanlığına sunulan teklif, pasaport kanunu'nda değişiklik içeriyor.

  teklif, köy ve mahalle muhtarlarına "hususi damgalı pasaport" verilmesini öngörüyor. teklifin gerekçesinde, kamu hizmetini halka ulaştırmada yerel yönetimin vatandaşa en yakını olan muhtarların yasal görevlerinin yanı sıra
  mesleki çalışmalarda bulunmak, bilgi ve becerilerini artırmak için yurt dışına çıkma ihtiyacının olduğu belirtilerek, "muhtarlara hususi damgalı pasaport zaruriyeti, görmezden gelinemeyecek kadar aşikardır" ifadesine yer verildi.

  birinci, ikinci, üçüncü derecede bulunan devlet memurları ve sözleşmeli olarak çalışan devlet memurları, il ve ilçe belediye başkanlarının da yeşil pasaport aldığı vurgulanan gerekçede, yasa teklifiyle, seçimle gelip kamu
  hizmeti sunan muhtarlara da yeşil pasaport alma imkanı tanınarak bu haktan yararlanmaları ve mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanıyor."

  http://www.ntv.com.tr/…klifi,kspmqbgvh0enwxut3ak2hg

  götümüzde ayı bağırırken muhtarların yeşil pasaport alabilmesi için yasa teklifi hazırlamakla meşgul olan chp milletvekilini alkışlarla yerine uğurluyoruz.

  (bkz: chp'den ne köy olur ne kasaba)

  not: chp

 • tesettür uyarası yapan dincileri kovan kadınlar

  kadınlara "tesettür" uyarısı yapan gruba sert tepki: "defolun buradan"
  ankara kızılay’da sarıklı cübbeli bir grup, kadınları tesettür konusunda uyaran bildiri dağıtınca bazı halkevleri üyesi kadınların tepkisiyle karşılaştı.

  ankara kızılay’da sarıklı cübbeli bir grup, kadınları tesettür konusunda uyaran bildiri dağıtınca bazı halkevleri üyesi kadınların tepkisiyle karşılaştı.

  sendika.org'un haberine göre kadınların nasıl giyinmeleri gerektiğine dair bildiri dağıtıldığı haberini alan halkevleri üyesi kadınlar, bildiri dağıtan gruba müdahale ederek “ensarcılar, dinciler işte burada. siz bize nasıl giyineceğimizi, nasıl yaşayacağımızı söyleyemezsiniz. defolun buradan.” dedi

  tepki üzerine bildiri dağıtan grup geldikleri araca binerek uzaklaştı.

  “tesettüre dikkat edelim hanımlar” başlıklı bildiride, "kömür kapının önüne bırakılır ama elmas evin en gizli köşesine saklanır. çünkü örtü kadının değerinin göstergesidir... lütfen hanımlar örtünmek önemlidir" gibi ifadeler yer alıyor. ayrıca islam'da tesettür ile ilgili ayet ve hadisler aktarılıyor.

  http://odatv.com/images/resimler/untitled-3(1).jpg

  video

  iran mı zannettin lan burayı malak dinci? adamı sikertir işte öyle cumhuriyet kadını!

  (bkz: sıkıyı görünce anında toz olan yobazcıklar)

 • banka soyup çaldığı paraları çatıdan saçan adam

  kumkapı'da saat 17.00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti: semih bulut, çiftegelinler caddesi üzerinde bulunan banka şubesine pompalı tüfekle girerek içerideki güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. görevlinin tabancasını alan soyguncu, vezneye yönelip, banko görevlisine uzattığı poşete paraları doldurmasını istedi.

  kasadan yaklaşık 30 bin lira alan soyguncu ardından banka şubesinin bulunduğu binanın 3. katındaki balkona çıktı. silahlı soyguncu, zaman zaman havaya ateş açarak, elindeki deste deste paraları balkondan saçtı.

  paracıklar

  kaynak

  en asil duyguların adamıdır.

 • mehmet cengiz'in oğlunun karıştığı motor kazası

  işadamı mehmet cengiz’in oğlu ahmet cengiz gecen temmuz ayında üsküdar kısıklı’da karıştığı bir kazada, motokurye arkadaşının arkasında oturan 20 yaşındaki musa akan’ın ölümüne yol açtı.

  kaza sonrası ahmet cengiz gözaltına bile alınmadı. musa akan’ın ailesinin şikayeti üzerine dava açıldı. ancak dava da taksirle ölüme neden olmaktan açıldı. yani kasıt olmaksızın ölümden kusurlu olmaktan.

  olay anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

  kaynak

  olayın videosu

  burada bir trafik kazası değil bildiğin cinayet söz konusu. milletin amına koyan adamın oğlu (ahmet cengiz) "kasıtlı olarak" sıkıştırıyor motorcuyu ve kaza yaptırarak arkadaki yolcunun ölümüne sebep oluyor.

  videoyu dikkatlice izleyip aksini iddia eden göt verendir.

  ama bu şahıs mehmet cengiz'in oğlu olduğu için herhangi bir ceza almayacaktır ve ölen gariban öldüğü ile kalacaktır. motor sürücüsü hakkında da milletin amına koyan adamın oğlunun jipinin uğradığı zararın tazmini yönünde bir karar çıkması gayet muhtemeldir.

  edit:

  motorun arkasında yolculuk eden zavallının jipin kasıtlı olarak sıkıştırması yüzünden öldüğünün resimlerle ispatı:

  (bkz: #59873873)