debe başlıkları

travenian44
profili

 • yargıdan müsade alacaksak bu makamda durmayayım

  biri beyefendiye padişah değil yargı kararlarına tabi cumhurbaşkanı olduğunu hatırlatsın.

  elbette ki son sözü söyleyecek olan yargı dır.

 • türkiye'nin kozu kalmadı sanan cahil

  (bkz: kardeşim seri koz getir) * *

  edit : '' herifçioğlu koz nedir bunu bile bilmiyor ama milleti cahillikle suçluyor. oy anam oy ben nerelere gidem. ne edem ''

 • 13 temmuz 2018 fitch'in kredi notunu düşürmesi

  allahım öleceğim.

  he canım he . not düşürülmesini önceden öğrendiği için tepki verdi yabancı yatırımcı ve çıktı yoksa damat ekonominin başına geçti niye neden tepki gelsin allasen burası zaten ortadoğu da küçük bi emirlik. hem malum demokrasi (!) lerde adettendir damat'ların ekonominin başına getirilmesi.

  şu not indirimine şaşıran kimse çıkmamıştır bu ülkede ak sevdalılar dahil. onlar da biliyor şu an yürünen tünelin ucunun nereye çıktığını.

 • 11 temmuz 2018 soma davası kararı

  iş yeri sahibine lütfen 15 yıl . yatarı 10 yıl bile değildir muhtemelen.

  ben üşendim 10 yılı 301 e bölmeye. siz hesaplayın her can için kaç gün yatacağını adamın.

  ülkede ucuz olan tek şey insan hayatı. net.

 • o generalin apoletlerini sökeceğim

  bu akp liler inanılmaz ya.

  adamın erdoğan'ın hangi sözünü bir akp milletvekili gibi ağzı kulaklarında elleri patlarcasına alkışladığı net belli. görüntü tartışılmaz . ne zaman alkışlamış suratındaki ifade neymiş nasıl bir coşku ile alkışlamış tartışılmaz ortada.

  bunu üstündeki şerefli türk ordusu üniforması ile yaptığı da belli.

  hala neyi tartışıyorsunuz. başarıları kahramanlıkları ne olursa olsun yaptığı şey tartışılmaz yanlış tır.

  değil bu adam toz kondurmadığınız hulusi akar ince 'nin katıldığı bir iftarda ince erdoğan'ı iğnelerken mest şekilde alkışlasa anında linç ederdiniz.

  hala niye işi kahramanlığa, afrin'e, iftar'a , dine kitaba çekmek derdindesiniz.

  kaldı ki bal gibi biliyorsunuz apoletlerini sökeceğim le kendisini emekli edeceğim i kast ettiğini . yoksa kimse kimsenin fiilen apoletlerini sökecek değil. e adam seçilirse başkomutan olacak ve emekli edilecekler/ terfi edecekler konusunda söz sahibi olmasından doğal bi şey yok. neye şaşırdınız bu kadar.

 • mağdur insanla alay etmek

  (bkz: mağdur)

  yok yok cidden bakınız. açın okuyun. göz göre göre salaklık veya şark kurnazlığı yapmaya kalkıp dolandırılan adama mağdur denmez.

  hatta hukuk bile bile alenen dolandırılan tipleri mağdur kabul etmez * ( biri sana gelip kendisinin allah olduğunu iddia eder * ve malını mülkünü paranı çarpar/ dolandırırsa mahkemeye gittiğinde adamın yaptığı dolandırıcılığa bile girmez * çünkü hayatın doğal akışına terstir. birinin allah olduğuna inanacak kadar salaksan o senin sorunun hukukun değil )

  ne diyorduk. * çiftlikbank mağduru diye bi şey yok. insanın sözkonusu şirketin ceo sunun resmine bakması bile kafidir olayın ne olduğunu anlamak için.

  alay güzel bi şey değil ama biri çıkıp bu sözde mağdurlarla dalga geçse de güler geçerim. nokta.

  edit : e yuh artık " allah'ım diye insan mı dolandırılır diyen güzel insanlar çıktı buyrun hatta hatta uzaklaşmayın sözlükten şuraya alalım sizi : (bkz: kendini allah olarak tanıtıp dolandırıcılık yapmak)

 • türkiye'nin robot asker yapması

  gelecek 20 yıl için söz konusu olmayandır.

  önce bi robot yapmak için gerekli donanımı üreteceksin ( işlemci , ram , elektronik devre , hard disk , anten şu bu ). sonra robot yapmak için emek vereceksin yıllarca. sonra kablolarından kurtulmuş görece otonom robotlar üretmek için emek vereceksin ( ki 30 yıldır bu alanda çalışan ülkelerin bile henüz aşamadıkları sorun bu ) sonra iş askeri robot üretmeye gelecek ve nihayetinde otonom askeri robotlardan robot asker e ulaşacaksın.

  on yıllardır bu işe milyar dolar akıtan abd ordusunun bile henüz cephede robot asker' i yok hatta cephe destek robot ları ( hani boston dynamics in katırları ) bile bugün henüz pil sorunları ile cebelleşiyor.

  kaldı ki şu ilanın ciddiyeti bile yok. bu tür çağrılar ülkenin bu alanda çalışan şirket ve uzmanlarına sessizce yapılır. tornacı mehmet usta dan robot fikri sorar gibi reklamla değil.

  ha alemlerde robot asker yapıyoruz, insansız tank (!) larımız yolda dersin o ayrı.

  edit: lan ne kadar çok gerizekalı doldurmuşlar şu sözlüğe. yavrum hepiniz mi malsınız. bakın yapamayız demedim , edemeyiz de demedim. başta abd ordusu , rus ordusu, çin ordusu dünyanın pek çok büyük ordusunun generallerinin hayali budur ve sizin 04 mart 2018 de çıktığınız gayrı ciddi ilanınızın aksine bu adamlar 20 yıl dan uzun süredir bu konuya milyar dolarlar harcadılar, ihaleler e çıktılar, koca koca şirketleri yarıştırdılar , üniversitelere kaynak aktarıp bu alanda çalışacak insanların mezun olmasına çalıştılar.

  ama onlar bile bugün değil cephede ön hatta görev yapacak. en azından ilk ateş teki asker kayıplarını azaltacak ( ki en çok kayıp daima bu sürede veriliyor ) insanımsı robot bi yana daha en basitinden bomba köpekleri nin yerini alıp koku / radar/ tarama ile patlayıcı ların yerini bulacak veya gözetleme yapacak köpek yada küçük araç formunda bir robotu tasarlayıp etkili sayı da üretemedi.

  e adamların 20 yıldır üstünde çalıştıkları ve henüz etkili miktarda üretemedikleri bi şeyi sen alandaki sıfır bilgi , sıfır deneyim , sıfır sanayi alt yapısı ve sıfır parça bilgisi ile en erken 20 yıl da üretebilirsin. hele ki elinde kopya lanacak bir teknoloji ve örnek yoksa iha gibi.

  nokta.

 • çukur (dizi)

  gelirsen seninle kirazdan küpeler yaparız

  vartolu bu sözün üstüne gitmezsen puştsun. *

 • 29 aralık 2017 iran olayları

  şaşırmamak lazım. evrenin kuralıdır:

  bi şeyi çok sıkarsan eninde sonunda patlar

  iran'da özgürlüğe aç milyonlarca güzel insan var. bizim değerini bilmiyor olmamız özgürlük ve insan hakları dediğiniz şeyin çok değerli olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  ve evet tarih gösteriyor ki * özgürlük ve hak dediğiniz şeyler verilmez alınır.

 • akp 2002'deki seçim beyannamesine dönecek

  (bkz: yavaş dönün ümmet yetişemiyor)

 • deniz gezmiş

  şu adama sscb'li terörist (!) diyebilecek ergenler yetiştirebilmek akp'nin başarısı olmalı.

  sscb'li terörist he mi. tükettiğiniz oksijen israf.

 • rtük'ün ambulans sesine yasak getirmesi

  " resmi makamlarca dağıtılan görüntü ve bilgiler dışındaki varsa patlama/saldırı sonucu yaralanan ya da hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öğe ve benzeri unsurlar ve bunlarla ilgili abartılı anlatımlar, olay anı ve sonrası,olay yeri görüntüleri , olay anı ve sonrasında vatandaşların yaşadığı korku ve paniği gösteren görüntüler (itfaiye, polis aracı, ambulans görüntüleri, olay anı ve sonrasındaki tanık anlatımları, görevlilerin olaya ilişkin olay sonrasındaki çalışmaları ve delil toplama faaliyetleri).

  kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, olay yerinin tespitine yönelik yer ve konum bilgileri ile buna imkan verecek görüntüler, fail ve olaya iştirak etme şüphesi bulunanların isimleri, yaşadıkları şehirler ve kullandıkları araçlara ilişkin bilgiler,şüpheli terör örgütlerinin isimleri ve soruşturmanın gizliliğini ihlal edebilecek benzer bilgi, görüntü, haber,eleştiri ve yorum içeren yayınlar , sunucu veya muhabirlerin ajitasyon içeren abartılı ifadeleri, olay ile ilgili toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlar "

  bundan sonra terör saldırısı olduğunda tüm kanallar penguen belgeseli yayınlayacak yazmak yerine lafı uzatmışlar.

 • hdp anayasa referandumunda evet diyecek

  " buradan hareketle bizim çok güçlü bir 'hayır' kampanyasını tüm halkımız ve kurumlarımızla birlikte yürüteceğiz "

  ulan okumanız da mı yok. verdiğiniz haber linkinde en altta kocaman yazıyor. kırk yıl düşünsem hdp lehine bi entry gireceğim aklıma gelmezdi ama bu nedir. nasıl bir başlık açma ve entry girme kafası nasıl bir dezenformasyon dur göstere göstere .

  bu referanduma evet diyecek tek oy veren gurubu akp ve bahçeli sevdalılarıdır ( bak mhp liler demedim ) .nokta.

 • almanya'da yolda silah sıkan ve oynayan türkler

  çılgın değil salak türklerdir.

  aynı işi türkiye de yapmakla almanya da yapmak arasındaki tek fark : bu görüntüdeki her tipoşun güneş batmadan mahkeme huzuruna çıkarılacağı , olaya dahil olan her aracın bağlanacağı , havaya kuru sıkı ateş eden ( aklı varsa kuru sıkıdır ) kişilerin gözaltına alınacağı ( ve muhtemelen daha önce de kaydı varsa - sınır dışı edileceği ) gerçeğidir.

  saydıklarımın harfi harfine gerçekleşeceğine adınız gibi emin olabilirsiniz bi kaç güne okursunuz zaten medya dan.

 • eğitim bir sen'in atatürkçülük kaldırılsın talebi

  “cumhuriyet elitleri, dini bağların güçlü olduğu ümmetçi bir toplum dan seküler bir türk ulusu inşa etmeyi kendilerine hedef olarak tanımlamaktadır. bunu gerçekleştirmek için din ifadesi anayasadan çıkarılmış, din dersleri, arapça ve farsça dersleri müfredattan çıkarılmış ve geçmişle bağı koparmak için alfabe değiştirilmiştir. pozitivist bir bilim anlayışı çerçevesinde modern eğitim sistemi tasarlanmıştır. aklı ve bilimi kutsayan ve dini aşağılayan pozitivist anlayışı ile insan yetiştirmek hedeflenmiştir”

  demek.

  cumhuriyetin eğitim devrimini " yermişler" mi yapılan işi " övmüşler" mi belli değil.

  kafaları karışık arkadaşların. *.

 • yerli ve milli suriyeliler yetiştireceğiz

  şaka gibi beyan.

  kavun mu lan bunlar

  demişim okuyunca . yerli ve milli hıyar yetiştirelim , olmadı karpuz da olumlu.

  (bkz: yerli ve milli suriyeli) yetiştirmek nedir. mantığa aykırı.

  yerli ve milli olsa " suriyeli" olmaz.

 • bakamayacaksan doğurmayacaksın

  serebral palsi *nin doğum esnasında gelişen/ gelişebilen ve o ana kadar tüm tetkikleri sağlıklı olan hemen her bebeğin başına gelebileceğini bilmeyen bir (bkz: beyinsiz) - sanal hesabın - in bok yemesi.

  hem cahil hem fikre sahip.

  boyalı çomar

  edit: serebral palsi nedir. ne değildir. nasıl yardım edebilirsiniz. serçev

 • 27 eylül 2016 üsküdar'da bulunan silahlar

  (bkz: biz bu filmi görmüştük)

  sahi. lav silahı da varmıymış. yoksa bu serinin ikinci filmi dir.

 • starbucks

  ulan gidersin. iyi kötü yorum yaparsın. hayatımda gitmedim yada gitmem deyip yorum yapmak / entry kasmak nedir ya.

  yavrum (bkz: hayatın sırrı) nı satmıyor adamlar. kahve satıyor , soğuk içecek satıyor , dilersen efsane nane çayı satıyor * . fındıklı karamelli pastamsı satıyor ki bildiğin yasaklanmalı .

  budur.

  gidersen ekime kadar gitmezsen sikime kadar . ama kesin artık şu martaval ı.

 • 6 eylül 2016 ışid'in 2 türk tankını vurması

  dünyanın tüm ordularında iki tür asker olmak çok özel ve bir o kadar zor dur.

  denizaltı cılar ve (bkz: tankçı) lar.

  çünkü her ikisinim bir dolu artısı varken olası bir kaza veya saldırı da ölüm nerdeyse kaçınılmazdır.

  o yüzden yürek ister tankçı ve denzialtıcı olmak. kocaman bir yürek .

  şehitlerimiz makamları cennet olsun. rabbim sevdiklerine sabır versin. ve kendilerine ışid diyen köpeklerin palazlanmasında ve var olmasında arpa kadar kimin desteği , ihmali , sempatisi varsa onları kahretsin.