tabudeviren30
profili

 • hidayet türkoğlu'nun tr'ye para getirmemesi

  bir iddia. (başka kaynak)

  "hidayet türkoğlu’nun yurtdışındaki banka hesabında bulunan 150 milyon euro'yu türkiye’ye getirmesi istendi.türkoğlu, parayı türkiye’ye getirmeyeceğini söyledi. bunun üzerine türkoğlu’na saray’daki odasını boşaltması talimatı verilirken tbf başkanlığı’ndan da istifa etmesi istendi."

  hidayet türkoğlu dört sene önce "büyüyen ve güçlü türkiye için ben de varım" diyor ve 16 nisan 2017 anayasa değişikliği referandumunda evet diyeceğini söyleyerek, benzer bir video çekmesi için kenan sofuoğlu'na sesleniyordu.

  yaa hidayet kardeş evet derken çok rahat konuşuyordun?

  edit: iddiayı verdiğimize göre hidayet türkoğlu'nun cevabını da verelim, şöyle yazmış.

 • ümit özdağ

  muharrem ince ve ümit özdağ ekranlara çıkmaya, konuşmaya, konuşulmaya, gündemde olmaya bayılıyorlar.

  televizyon kanallarının da canına minnet. ne de olsa biri chp'ye birisi iyi parti'ye sallıyor. risksiz, "majestelerinin" işine gelen gündem oluşturma aygıtı oluyorlar.

  normalde onları hiç çağırmayan kanallar yayın üzerine yayın yapıyor.

  örneğin ümit özdağ 28 eylül, 19 ekim ve 16 kasım'da cnn türk'te "tarafsız bölge"ye çıkarılmışken, meral akşener'in cnn türk'ü son görüşü temmuz 2016 :)))

  nasıl da "tarafsız"--mış gibi yapıyorlar ama... sanki böyle iktidar harici birini; iyi partili birini çıkarıyor, farklı seslere yer veriyormuş gibi yapıyorlar, ama öyle değil :))

 • kırıkkale'de gece otelde odasına erkek giren kadın

  okuduğumda şok olduğum bir olayı yaşamış kişi.

  "...adım kardelen kamişli, elektrik elektronik mühendisiyim. ankara’da yaşıyorum fakat işim nedeniyle her gün kırıkkale’ye gidip geliyorum. bu süreçte de gerek iş gerekse yol yorgunluğundan ötürü kırıkkale’de (otelde) kalmayı tercih ettim.

  ...işlerimi halledip 01:00 civarında uyudum. saat 02:40 – 02:50 civarında bir anda uyandım ve yatağımda daha önce hiç tanımadığım ve görmediğim bir adamın oturup bana baktığını gördüm..."

  tamamı şurada.

  odaya giren kişi: seyit muhammet sarı
  otelin ismi: hotel carmine [instagram, web site]

  merak ediyorum... acaba bu kişi daha önce başkalarının da odasına girdi de kimsenin haberi olmadı mı? haberi oldu da ses çıkaramadı mı?

  edit: @ayayayayayaya bildirdi: " 2-3 hafta önce iş için gittiğimizde o otelde kaldık ve aynı olay başka odada kalan kız arkadaşımın başına geldi. odası zorla açılıp biri girmeye çalışmış. şikayet edince kız arkadaşımın kaldığını unuttuklarını, önceki müşterinin odada bir şey unuttuğunu o yüzden kartı verdiklerini söylediler." [arkadaş daha sonra olayı entry'de anlatmış: (bkz: #112789450) ]

  edit2: insanın aklına kurt düşürüyor. acaba daha önce odasına birinin girdiğini fark etmeyen/edemeyen kişilere ne yapıldı? taciz mi edildi, fotoğrafları mı çekildi veya odadaki parası ya da değerli eşyaları mı çalındı? fark edemeyen kişilerin başına ne geldi? bu olay hepimizin bir otel odasında rahatça uyuma özgürlüğümüzü elimizden almıştır. bundan sonra bir otel odasında kalacak olursam kapının kilidine güvenmeyecek ve kapının arkasına sandalye vb. koyacağım. hiç olmazsa birisi odaya girdiğinde çıkacak sesle haberimiz olur!

  edit3: otelin google yorum sayfası şurada, ama arkadaşların dediğine göre yorum yazılamıyormuş (yayınlanmıyor, gizleniyor?). hayırdır, gecenin köründe misafirinizin odasına insan girerken sorun yok da, google'da yorum yazılınca mı sorun oldu?

  edit4: valilik açıklama yaptı.

 • tele 1'in 5 gün süreyle karartılması

  karartılmış ekranda "...ırk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz ilkesinin tekraren ihlali..." yazıyor..

  bu yazıya baktıkça acı acı gülümsüyorum. kendi çıkarları için bu suçları birçok kez işleyen çok meşhur kişiler var ama onlar cezadan muaf tabi.

  bir de yedi gün yirmi dört saat zehir kusan iğrenç yandaş kanallar.. bu yasa yandaş kanallara uygulansa, o kanalların kapatılıp, binasının yıkılıp üzerine kireç dökmek gerekirdi.

 • thy'de akgül soyadlı 49 kişinin çalışması

  soyadı "akgül" olan insanlarda görülen türk hava yolları'nda çalışma tutkusunun bir sonucudur. doğuştan gelen bu tutkunun türk hava yolları insan kaynakları başkanı ebubekir akgül ile hiçbir alakası yoktur. bu kişilerin çoğunun ebubekir akgül insan kaynakları başkanıyken işe girmesiyle hiç ama hiç alakası yoktur.

  murat herdem instagram hikayesi, görsel
  airtporhaber yazısı.

  edit: tıpkı thy'nin medikal alışverişini aycı medikal'den alması gibi. thy yönetim kurulu başkanı ilker aycı :)

  edit2: başlığa yazılanları okuduğunuzda laikliğin ne kadar önemli olduğunu görüyorsunuz. laiklikten uzaklaştıkça dünyada yaşadığınız haksızlıklara dinde çözüm ve teselli arıyorsunuz. bu tam bir siyasal islamcı dili ve çoğu insana yerleşmiş. hesabın ahirette verilmesi, yapılanın haram olması bu dünyaya ait olan kavramlar değil . bunun hesabı dünyada verilmeli. bir kez geldiğiniz şu dünyada sınava giriyorsunuz sorular çalınıyor, işe başvuruyorsunuz, işi siz hak ettiğiniz halde birilerinin akrabası işe alınıyor. sonra da kul hakkıymış, harammış ahiretmiş. hayır! hepsinin hesabı dünyada sorulmalı.

 • alparslan türkeş

  fethullah gülen'in kendisine "sizlerden öğrendik. bu yolu sizler açtınız" dediği kişi.
  türkeş'in fethullah gülen hakkındaki yorumu ise şöyle:

  "...şahsi malı olarak bir dikili ağacı dahi bulunmayan, kendini ilme ve ilmin yayılmasına adayan, memleketimizin manevi dinamiği olan hocaefendinin, avrupa'dan yunanistan'a, kanada'dan yakutistan'a olan çalışmaları her manada takdire şayandır. böyle muhterem bir zatın nereden geldiği belli olmayan elli sekiz kişilik bir listede isminin geçmesi veya eklenmesi, zan sahiplerince hiçbir mana ifade etmeyecektir. hocaefendi türk milletinin gönlünde hak ettiği tahtı kurmuştur. hiçbir zan ve iftira onun bu durumunu sarsamaz. türk manevi ve milli değerlerine büyük katkılarıyla ve kültür alanındaki büyük ve başarılı girişimleriyle şimdiden bütün milletimizin derin sevgi ve hürmetini kazanmıştır. türkiye'nin hak ettiği huzur ortamına kavuşması için elinden gelen gayreti gösteren fethullah gülen hocaefendiye yapılan bu çirkin yakıştırmanın gerisinde art niyet ve art niyetli kişilerin olduğu meydandadır..."

  cenazesine fethullah gülen en ön sıradan katılmış ve muhtemelen cenaze namazını kıldırmak istemiş. ama diyanet işleri başkanı mehmet nuri yılmaz masaya çıkıp namaz kıldırarak buna engel olmuş.

 • mehmet çilingiroğlu

  akademisyen egosu + doktor egosu + yurtdışında yaşayıp tepeden bakan insan egosu + ileri yaşta popülariteye kavuşan insan görmemişliği (bundan özellikle twitter'da bol miktarda var)

  hepsinin karışımı.

 • osman öcalan'ın trt kurdi'de imamoğlunu kötülemesi

  abdullah öcalan'ın kardeşi olan ve bir zamanlar pkk'da yer alan osman öcalan'ın, devlet kanalı trt kurdi'de istanbul büyükşehir belediye başkan adayı ekrem imamoğlu'nu kötülemesidir.

  "mikrofon uzatılan osman öcalan, “ekrem imamoğlu ciddi bir mesaj vermedi kürtler için. elinden geldiğince kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. kürtler için chp’nin hiçbir projesi yoktur” dedi."

  hey gidi istanbul rantı sen nelere kadirsin..

 • samsun valisi'nin 1.7 milyon tl'lik yeni aracı

  (bkz: passat mı çekeyim yanlarına)

  dünyada kimler makam aracı olarak audi a8l kullanıyor? (alternatif link)

  • isveç başbakanı
  • danimarka başbakanı
  • estonya başbakanı
  • ispanya başbakanı ve yardımcısı
  • polonya cumhurbaşkanı
  • hollanda kralı
  • norveç kralı & kraliçesi

  bizim samsun valisinin bunlardan ne eksiği var? tabi ki audi a8l alınacak.

 • hiç got izlememiş yazarların gözünden got

  bir sarışın kadın, bir de cücenin varlığından başka hiçbir bilgim yok.

 • bolu belediyesi'nde itfaiyecinin efsanevi kariyeri

  2004-2019 yılları arasında alaaddin yılmaz (akp) tarafından yönetilen bolu belediyesi'ne 10 sene önce itfaiye eri olarak giren serkan ılgaz'ın (başkanın uzaktan akrabasıymış) efsanevi kariyeridir. itfaiye eri olarak işe başlayan serkan ılgaz, şunların hepsini birden yürütüyormuş:

  • özel kalem müdür vekilliği
  • insan kaynakları birim sorumluluğu
  • belediye bünyesindeki 'tabiatın kalbi bolu' şirketinin yönetim kurulu üyeliği,
  • iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı,
  • belediye bilişim birim sorumluluğu
  • halk ekmek fırın müdür vekilliği

  2019 yerel seçimlerinin ardından tanju özcan (chp) belediye başkanı seçilince bütün görevlerinden alınıp tekrar itfaiye eri yapılmış.

  edit: bolu'da yaşan bir arkadaşımız haberde 10.000 lira olarak gösterilen maaşın sadece "tabiatın kalbi bolu" biriminden geldiğini, başka birimlerden de artı para aldığını söyledi. eşi ve annesi de belediyede memurmuş arkadaşın dediğine göre.

 • chp'nin dsp yüzünden kaybettiği belediyeler

  31 mart 2019 yerel seçimlerinde, chp'nin, dsp adayına giden oylar sebebiyle kaybettiği belediyelerin listesidir.
  normalde alanda görünürlüğü olmayan, sosyal medyada bile görünürlüğü olmayan fakat seçim gelince ortaya çıkıp aday gösteren dsp'nin sebep olduklarının bir kısmı şunlardır:

  silivri / istanbul
  mhp - 46.740 (volkan yılmaz)
  chp - 43.933 (özcan ışıklar)
  dsp - 6689 (selami değirmenci)
  kazanan ve chp/ittifak adayı arasındaki oy farkı: 2.807
  -----
  keşan / edirne
  akp - 18.429 (mustafa helvacıoğlu)
  chp - 18.406 (şenol yalı)
  dsp - 59 (yunus emre ergamalıoğlu)
  kazanan ve chp/ittifak adayı arasındaki oy farkı: 23
  -----
  çifteler / eskişehir
  mhp - 4.758 (kadir bıyık)
  chp - 4.750 (zehra konakçı)
  dsp - 21 (sevilay altaş)
  kazanan ve chp/ittifak adayı arasındaki oy farkı: 8
  -----
  pazarcık / kahramanmaraş
  akp - 17.901 (ibrahim ylmazcan)
  chp - 10.684 (haydar ikizer)
  dsp - 10.067 (kamil dalkara)
  kazanan ve chp/ittifak adayı arasındaki oy farkı: 7217
  -----
  aksu / antalya
  akp - 15.467 (halil şahin)
  iyi parti (chp ittifak adayı) - 12.473 (durmuş ali arslan)
  dsp - 11.506 (isa yıldırım)
  kazanan ve chp/ittifak adayı arasındaki oy farkı: 2994
  -----
  serik / antalya
  akp - 28.759 (enver aputkan)
  dsp - 24.777 (mehmet habalı)
  iyi parti (chp ittifak adayı) - 21.287 (yusuf mecek)
  kazanan ve chp/ittifak adayı arasındaki oy farkı: 7.472

  örnekle çoğaltılabilir fakat hiçbiri 1999 ankara seçimleri kadar unutulmaz olmayacaktır:

  ankara büyükşehir belediyesi
  fp - 541.515 (i. melih gökçek)
  chp - 512.083 (murat karayalçın)
  dsp - 169.490 (doğan taşdelen)
  kazanan ve ikinci arasındaki oy farkı: 29.432

  çankaya belediye başkanlığından büyükşehir belediye başkanlığına geçmeye çalışan doğan taşdelen, aday gösterilmeyince dsp'ye geçerek aday oldu ve ankara'yı melih gökçek'e teslim etti.

 • yakışıklı olan ama sevgilisi olmayan erkek

  sözlükte "yakışıklı olan ama sevgilisi olmayan erkek" başlığına bunun kendisi olduğunu iddia eden hiçbir erkek bu kategoride değildir.

  sevgilisi olmaması açısından değil, yakışıklı olma açısından :)

 • ak parti'nin gündeminde bedelli askerlik yok

  binali yıldırım'ın 27 nisan 2018 bedelli askerlik açıklamasını dengeleyen açıklama.

  birbirinin zıddı anlamına gelen iki açıklama ile iki tarafın da ilgisini çekme ve herkesin gönlünü hoş etme siyaseti.

  binali yıldırım açıklamasıyla bedelli bekleyenler umutlandırılıyor, mahir ünal açıklaması ile bedelliye karşı olanlar sakinleştiriliyor.

  bedelli askerlik yerine farklı bir örnek ile de açıklanabilir. binali yıldırım "emeklilik yaşını kırk yapacağız" derken, mahir ünal da "böyle bir şey gündemimizde yok" diyebilir.

  böylece hem kırk yaşında emekli olmak isteyenler umutlanır, hem de yıllarca emeklilik için yaş sınırını bekleyenlerin tepkisi yatıştırılır. iki tarafın da gönlü hoş olur, oyu yapıştırırlar.

  saftirik arkadaşlar da bu iki kişinin birbirinden bağımsız hareket edip açıklama yaptığını sanar.

 • merve çavdar

  facebook hesabında üniversitedeki son dönemine girerken kendisini öğretmen olarak gösteren bir montaj görsel paylaşmış. görünce içim yandı. çocukluğundan bir kare. gerçekleştiremediği hayallerini yanına alarak aramızdan ayrılan genç bir insan ve yitip giden bir hayat.

  ve bu kardeşimiz için bir insan müsvettesinin yazdığına bakın: (bkz: cehape'nin bir oyu daha azaldı)
  intihar eden bir başka öğretmen:
  (bkz: ibrahim yeşilbağ)

 • atv dizi oyuncularının fotoğrafta rakıyı saklaması

  fotoğraf dışarıdan birinin (basın mensubu vb.) çektiği fotoğraf değil, kendilerinin çektiği fotoğraf. kendi çektiği ve yüklediği fotoğrafa bile sansür koyuyor. sansür kafada yerleşip otomatikleşmiş. yazık.

  edit: orada içki içmek istedin ve içtin/içiyorsun. fotoğraf çekerken bunu neden gizleyip kendini farklı göstermeye çalışıyorsun? bu senin tercihin. sen busun. "başkaları ne der" korkusuyla kendin olmaktan vazgeçiyorsun. "hayat benim, içki benim, kimse karışamaz" diyemiyorsun.

 • ümit kocasakal

  "ümit kocasakal chp genel başkan adayı oluyormuş bilin isterim; beni iş hukuku ve sosyal güvenlik konusunda halkı bilgilendirmesin diye dava açan şahıstır... yani halkı bilgilendirmemi engellemeye çalışandır... bilginize." - - - ali tezel

  "biz seni #gezi döneminden biliriz yanına baroya geldik gezi olaylarında vurulanlar sizden hukuki yardım talep ettik dilekçe yazın dediniz yazdık dilekçeye cevap "size yardım edemeyiz" bugün de hiç bir emek sarf etmeden sarayın emri ile chp genel başkan adayı ol kurnazzzz." - - - aydın aydoğan

  "bugün adliyelere girerken avukatların çantası aranıyor, telefonları çıkartılıyor ve sık sık darp ediliyorsa bilin ki dönemin baro başkanı ümit kocasakal'ın "bunlar arama değil taramadır" iradesi sebebiyledir..." - - - özgür urfa

 • zafer çağlayan'a 45 50 milyon euro rüşvet verdim

  yani günümüzün parasıyla "211.412.000 lira ile 234.903.000 lira arasında rüşvet verdim" diyor. (emin olamadığı fark: 23.491.000 lira)

  bir kez daha şunu hatırlatmak isterim: (bkz: çocuklarını ısıtamadığı için intihar eden anne)
  tarih 14 mart 2012:

  "...emine akçay'ın ölüm haberini alan yakınları evine akın etti. olay yeri inceleme ekibi, evde çalışma yaparken mahalle sakinleri genç kadının yoksulluğa dayanamayıp, canına kıydığını ileri sürdü.

  polis ekibinin çevrede yaptığı araştırmaya göre; emine akçay olaydan 4 saat önce cebindeki son 6 lirayı alıp yakındaki oduncuya gitti ve yakacak almak istedi. oduncu "bacım bu paraya odun mu olur?" deyip, emine akçay'ın ısrarı üzerine 10 kilo odunu çuvala doldurup, parasını almadan gönderdi. sırtladığı çuvalla ev gelen emine akçay, aldığı odunlar yağmur nedeniyle ıslak olduğu için sobayı yakamadı. sobanın yanında eski kamyon lastiğini de parçalanıp yakmaya çalıştı, ancak beceremedi. emine akçay, çocuklarının üşüdüğünü görünce, saç kurutma makinesini çalıştırıp, oğlu isa'nın eline tutturdu. daha sonra diğer odaya gidip, tavandaki salıncak demirine ip bağlayarak, kendini astı..." kaynak

  edit: aynı gemide değiliz!

 • rte'nin ısparta'da coca cola fabrikası açması

  bugün itibariyle gerçekleşendir.

  israil'i protesto etmek için coca cola döken reisçilerin devrelerinin yandığı gün bugündür. hatırlayalım:

  (bkz: israil'e karşı coca cola dökme eylemi)
  (bkz: israil'i boykot için kolaları sokağa döken bakkal)
  (bkz: coca-cola'yı fanta içerek protesto eden vali)

  anadolu ajansı da reisçileri uyandırmamak için açılışa "coca cola fabrikası" açılışı diyememiş, "meyve suyu üretim tesisi" açılışı olarak haberleştirmiş :)) şurada:

  https://twitter.com/…anli/status/896334756497018880

  sanki devlet yatırım yaparak su arıtma tesisi, baraj vb.. açıyormuş gibi.. kelime oyunlarıyla gerçeğin üzerini örtüp, gerçeği başka bir şeye çevirmeye, algı yönetimine devam..

  edit: coca cola icecek yazisinin onunda rabia isaretli fotograf. mukemmel.

  edit2: aile bakani dr. betül sayan kaya da meyve suyu uretim tesisi demis :)

  https://twitter.com/…ayan/status/896345670172516353

 • kadınların evlenirken aşırı gelenekçileşmesi

  disaridan bakildiginda gelenek, gorenek, tore vb. seyler takmayan, ipini koparmis, ozgur, sehirli, modern gorunumlu kadinlarin evlenirken koyden kalma en olmadik geleneklere sıkı sıkıya baglanmasidir.

  dugunune gittigim ve sosyal medyadan dugunune tanik oldugum kadin arkadaslarimda ve akrabalarimda/tanidiklarimda hep bunu gordum ve hayret ettim.

  "sevgilisiyle sahildeki kayaliklara inip iki bira icip nikah salonuna gider, dugun mugun yapmaz" diye dusundugum kisiler bindallilara burundu, baldiz yuzugune, sut hakkina varana dek isteklerde bulundu.

  bana da bakip sasirmak kaldi.