seylann81
profili

 • yazarların son 10 günlük iş durumları

  fabrikamız 3 vardiya durmaksızın çalışıyor. tüm türkiye korona'ya bulansa da durmayacağız. marketleri asla boş bırakmayacağız. gıdaspor.

 • türkiye'nin sürü bağışıklığına geçtiği açıklaması

  "18 yıl ülkeyi yedik bitirdik. tüm kaynakları yandaşlara pay ettik. kasada para kalmadı. iş bu halde ölen ölür kalan kalır" demek yerine sürü bağışıklığı diye bir şey uydurmuşlar.

 • almanya'nın corona için 500 milyar euro fonlaması

  nereden bakarsan bak inanılmaz bir olay. alman devleti resmen "bırakın gelsin biz buradayız" demiş alman halkına. korkunç bir gövde gösterisi lan bu. özel sektöre ve vatandaşına dimdik durması için sonsuz güven aşılamışlar. işte devlet dediğin böyle olur. ben böyle devletin daşşağını yerim. biz olsak corona vergisi koyup halkı sikmeye kalkarız. nitekim kalkacağız eminim.

  kaynak

  ekleme: aşağıda bir arkadaş bu paranın hibe değil kredi olduğunu söylemiş. he canım bir sen akıllısın zaten ben okumadım haberi. ulan adam tek kuruş faiz istemiyor ateşlenen bu paraya. sadece uzuuuuun senelere yayarak ertelemeli geri ödeme alıyor. ayrıca içinde hibe olan kısımlarda var. resmen dilenciye para beğendiremiyoruz.

 • 4 sinema bileti mısır ve kolanın 235 tl olması

  hızlıresim - imgur

  biletlerin iki tanesi yeğenlerim için.

  yaşları 5 ve 7.

  çocuk filmine geldik. (göbeklitepe bilmem ne)

  ödediğimiz para budur.

  şimdi serbest piyasa şudur budur diyerek kabahati bana atacaksınız biliyorum.

  evet haklısınız.

  ama pişmanım.

  bir daha asla.

  diyeceklerim bu kadar iyi günler.

  ek: film o kadar kötüydü ki salon bir kez bile gülümsemedi. yemek ve yol masraflarıyla birlikte 400 liraya dayandık. kızlar kanada'dan ziyarete gelmişlerdi. o yüzden kıramadım. bayağıdır dışarı çıkmıyordum. benim için de bir değişiklik olur diye düşünmüştüm... oldu.

 • bana ne lan yapacam kanalı

  avrupa avrupa diye çıktım yollara
  kerizler uyuyunca kırdım dümeni şam'a
  katar emiri önüme koydu peşin parayı
  bana ne lan yapacam bu kanalı

 • 6 kasım 2002 fenerbahçe galatasaray maçı

  6 kasım 2002'de oynanan fenerbahçe-galatasaray müsabakası 5 ve 6 rakamları arasındaki ezoterik güç farkının izdüşümlerinden birine sahne olmuştur.

  sadece futbol dünyası için değil; nümeroloji, istatistik hatta psikoloji bilimleri için dahi deliller sunar. zira bu karşılaşma 6 yerine 5-0 bitmiş olsa idi çoktan unutulup gitmişti.

  6 rakamı, üstünlük ve yenilmezlik anlamına gelir. 3+3'ün toplamı olduğundan kusursuz ve eksiksiz kabul edilir. 6 rakamı, kendisine sahip olan kimselerin doğal sempatilerini azaltır ve dış dünyanın ikiyüzlü tutumunu görünür kılar. 6 rakamı 7'den bile güçlüdür!

  peki ya 6-0'lık bir galibiyet, yıllar yılı kafa ütüleyecek denli büyük bir zafer midir?

  cevabı evet!

  lakin onu bu kadar önemli yapan şey sizin 6-0 kazanmış olmanız değil, rakibinizin de 6-0 kaybetmiş olmasıdır. bunlar aynı gibi görünse de gerçekte birbirlerinden farklı edimler üretir.

  biz galatasaraylılar yıllarca bu mağlubiyeti başarılarımızla aşındırmaya çalıştık. yok efendim şu kadar şampiyon olduk, bu kadar kupayı elinizden aldık vesaire.

  evet bu argümanlarımızın hepsi çok güzeller. evet hepsinin de somut bir karşılığı var. fakat geçen zaman içinde fenerbahçe camiası, basit bir lig maçını, çeyrek asra uzanan yenilmezlik serisi ile ulayıp "bir şeye" dönüştürmeyi başardı.

  özellikle son 5 yıldır tatsız tuzsuz geçen derbilerin bir sebebi de, toprağa sinen korku ve gerilimin yarattığı o "şey" de gizlidir. dilerseniz bu tanımlanamayan fobiyi kendimden yola çıkarak şöyle izah edeyim.

  6 kasım gecesi 5. golü yediğimizde gerçekten kötü hissetmiştim. ancak 6. gole verdiğim tepki pişmiş kelle gibi sırıtmak oldu. zira ekranda izlediğim şey komik bile değildi artık. gülünçtü! ki bu ikisi birbirinden farklı kavramlardır.

  bir de fenerli dostlarımızın yüksek desibelli gol sevinçleri var ki; nasıl bir travma yarattıysa artık, o geceden itibaren bir daha kendileriyle aynı mekanda maç izleyemedim.

  zaten o son golün ardından işlerin başka bir boyuta evrildiğinin farkına varmıştım. arkadaşıma dönüp "hadi siktir olup gidelim burdan" dediğimi anımsıyorum. biz kalktık gittik. seneler geçti gitti...

  bugün galatasaray'ın kemik kadrosunda türk oyuncu yok gibi bir şey. sahadaki ecnebi oyuncular sözleşme imzalayalı henüz 10 hafta bile olmamış. olası bir fenerbahçe derbisinde soğukkanlı ve rahat olmaları beklenir değil mi? öyle olmuyor işte.

  olmuyor çünkü; kainatın bir yerinde, bir başka gezegende serhat akın ve tuncay şanlı mondragon'a gol atmaya devam ediyorlar halâ!

  ve bu ecnebi çocuklar, bendenize travma yaşatan o haykırışları işitiyorlar sahada. ortega ve ümit özat'ın ayak izlerini görüyorlar. zemin halâ yeşil, taze ve ıslak! fenerli oyuncular bile kendi tarihlerinin baskısı altındayken, sen kim kedi?

  eğer bu maç 5-0 yahut 6-1 bitse idi tarih kesinlikle farklı akacaktı. 5-0 ve 6-1'lik mağlubiyetin fonetik algısı bile başkadır. süreç içinde tolere edilebilirler. lakin 6-0 bundan müstesnadır... maalesef o atılamayan/fazladan yenilen bir gol zamanın akışını galatasaray aleyhine değiştirmiştir.

  ben 34 yaşındayım. şuncacık ömrümde 20 yıl konuşulan bir şampiyonluğu ne gördüm ne işittim. ancak basit bir lig maçının 20 yıl konuşulmasını hiçte yabana atamıyorum. nesini yabana atacaksın ağabey?

  6-0 nedir amına koyim??

  bir de 10 kişiler ya.

 • bim'in yavaş yavaş piyasadan silinmesi

  "büstte üşlem güren bir şürket hakkünda manüpülüsyün yapamazsün. bü süçtür"

  bist'de işlem gören kaç tane şirket varsa alayının götünü eşekler siksin. cebinde 10 lira olmayan adamlar milyar dolarlık şirketlere duyar kasıyor. çok değişik milletiz vesselam.

 • ali ismail korkmaz

  bugün tam 6 yıl oldu. başbakan azmettirdi, polis düşürdü, fırıncı vurdu, doktor bakmadı, vali akladı, halk izledi... ali'nin kanı hepsinin elinde.

 • anadolu ajansı

  a.a.'na kadar yolu olan.

 • aysun kayacı

  "demokrasilerin hiçbir sınava tabi tutulmaksızın mutlak doğru olduğu ön kabulü çılgıncadır. zira demokrasiler ancak etrafını kuşatan eğitimliler kadar rasyoneldir."

  -sokrates-

  yani özetle diyor ki sokrates amcamız;

  "insanlar ekseriyetle geri zekalıdır ve eğitilmeleri gerekir. eğer ülkeyi yöneten idareciler eğitimsiz geri zekalılar tarafından belirlenirse, o idareciler ülkenin anasını siker! milletin amına kor!"

  yani aysun kayacı kardeşimiz haklı. çare meritokrasi... ya da onun gibi bir şey.

 • 2030'da türkiye'nin en büyük 5. ekonomi olması

  as bayrakları as! ulan 2030'a kadar türkiye diye bir ülkenin kalıp kalmayacağı bile meçhulken; anca götünde donu olmayan fanatikler inanır bu saçmalıklara, 2030'a kadar don giyeceği bi götü bile kalmayacak olan...

  ek: aynı raporda türkiye'nin 2020 yılında (yani bir yıl sonra) 9. büyük ekonomi olacağı yazılmış:) yanisi durum anlaşıldı arkadaşlar. beyin yakan 2071 türkiye'si animasyonundan hallice bir trolleme ile karşı karşıyayız. esas komik olan bu 2020 mevzusunu maymun medyası bile haber yapmamış utancından. o yüzden topu direkt 2030'a atmışlar.

 • chp'nin ibb başkan adayının a. şener olması

  boşa kürektir. hepsinin bir kayyumluk canı var. türkiye'yi geçin bu saatten sonra. yabancı bir dil öğrenip basıp gidin buralardan. siktir edin kim naparsa yapsın.

 • lionel messi

  (bkz: getirin las palmas'ı messi şov yapacak)

 • ali koç'u fb başkanı görmek isteyen galatasaraylı

  sayıları tahmin edilenden fazladır, kendileri türkiye'nin yüz aklarıdır.

  farkında değilsiniz belki ama türkiye pozitif yönde değişiyor. "oha ne diyorsun oğlum? her gün biraz daha boka batıyoruz" dediğinizi duyar gibiyim. kesinlikle katılıyorum. ülke her gün biraz daha boka batıyor ama dip dalga umuda yelken açıyor.

  foseptiğin en derin, en kepaze, en karanlık noktasına batarak çıkacağız aydınlıklara. vallahi de billahi de biliyorum bunu. tarihsel veriler bize bunu gösteriyor. dünya türkiye'den ibaret değil ki! sadece bazı şeyler tepeden inme olmuyor, yaşayarak, bedel ödeyerek kavramak gerekiyor bazı erdemleri.

  er ya da geç, türk milleti belki de en ağır bedeli ödeyerek alacak medeniyet diplomasını. öyle ya da böyle, b i r i l e r i, istese de istemese de b u d e v r a n d ö n e c e k...

  fazla siyasi bir çıkış oldu farkındayım. lakin bu seçimi siyasetten ayırmak mümkün değil. anlayan anladı demek istediklerimi.

  bir galatasaraylı olarak yeşilçam filmlerindeki halkın takımı fenerbahçe'nin geri dönmesini ve en güçlü şekilde karşımıza çıkmasını istiyorum. en klas seviyede ve en yüksek kalitede yarışalım, rekabetimiz ülke futbolunu ihya etsin, iflas ettirmesin şu an olduğu gibi. kardeşliğimizi pekiştirsin. bu duygulardayım.

  enseyi karartmayın.

  zaman bizim lehimize akıyor.

  farkında değilsiniz ama öyle.

  bugün hepimiz fenerbahçeliyiz.

 • akp'nin iktidarı kaybettiği günkü türkiye

  "gog ile birlikte 200 milyon kişilik bir orduya komuta edecek olan tomargah büyük ihtimalle akp olabilir."

  sesli güldüm.

  ulan hırsızdan, arsızdan, vatan haini namussuzdan tomargah mı olur? olsa olsa çomargahtır o.

 • çaykur'un türkiye'de 26 almanya'da 10 tl olması

  ihraç ettiğimiz çayı ithal edebiliyorsak çok ucuza geliyor.

 • 30 eylül 2017 bir şey olacakmış hissi

  ben hazırım.

  az önce yatan maaşıma baktım. 1470 lirayı gördüm, ekranı kapattım. malum kişi yine 300 lira kesinti yapmış. geçen ay da böyle yapmıştı. yıl sonuna kadar da böyle yapacakmış. tek maaşım, eşim çalışmıyor. cebimizdeki 3 kuruşa göz diktiler ve bırakmıyorlar. eğer bu şekil devam edeceksek bende oğluma bakacak yüz kalmayacak gibi.

  aynı şirkette 9 yıl çalışıp didindikten sonra, sözde yaşam mücadelesi, özde birilerini zengin etme uğruna; tonla meslek hastalığına bulandıktan sonra geldiğim nokta işte burası, 1470 türk lirası... ve hiçbir sike derman olmuyor. tıpkı bu ülkeyi yönettiğini iddia eden zavallı gibi.

 • 29 eylül 2017 alper potuk'un gördüğü kırmızı kart

  o anı buraya koyuyorum.

  https://i.hizliresim.com/njg8z1.png

  beyazlı futbolcunun ayağına havalardan uçarak öyle sert bir darbe geliyor ki, inanın bu kareyi yakalamakta hayli zorlandım. görüntüyü sadece 1 salise oynattığımda ise aldığı şiddet yüzünden ayak resmen meridyen değiştiriyordu. çok net bir kırmızı kart. tek kelime ile muhteşem bir hakem kararı olmuş. her kimse kendisini kutlarım.

 • lord eddard stark

  sözlükten siktir edilmesi gereken got karakteri.

  kalifiye orospu çocuğu.

  edit: çooook uzun zamandır engelli kendisi. ne yazdıklarını, ne de başlıklarını görüyorum. fakat hissediyorum, orospu çocukluğuna ve orospu çocuklarına hizmete devam ediyor. onun ve türevlerinin ağzı daima doludur.

 • 1. sınıfa başlayan çocuğun oyun hamuru isyanı

  "yeni bilgiler öğrenmek yerine neden bebek şeyleriyle oynayalım ki?"

  dont worry çucuğum, 6 ay sonra yaşadığın ülkenin başbakanından daha iyi okuyup yazabilen biri olacaksın.