seylann74
profili

 • ali ismail korkmaz

  bugün tam 6 yıl oldu. başbakan azmettirdi, polis düşürdü, fırıncı vurdu, doktor bakmadı, vali akladı, halk izledi... ali'nin kanı hepsinin elinde.

 • anadolu ajansı

  a.a.'na kadar yolu olan.

 • aysun kayacı

  "demokrasilerin hiçbir sınava tabi tutulmaksızın mutlak doğru olduğu ön kabulü çılgıncadır. zira demokrasiler ancak etrafını kuşatan eğitimliler kadar rasyoneldir."

  -sokrates-

  yani özetle diyor ki sokrates amcamız;

  "insanlar ekseriyetle geri zekalıdır ve eğitilmeleri gerekir. eğer ülkeyi yöneten idareciler eğitimsiz geri zekalılar tarafından belirlenirse, o idareciler ülkenin anasını siker! milletin amına kor!"

  yani aysun kayacı kardeşimiz haklı. çare meritokrasi... ya da onun gibi bir şey.

 • 2030'da türkiye'nin en büyük 5. ekonomi olması

  as bayrakları as! ulan 2030'a kadar türkiye diye bir ülkenin kalıp kalmayacağı bile meçhulken; anca götünde donu olmayan fanatikler inanır bu saçmalıklara, 2030'a kadar don giyeceği bi götü bile kalmayacak olan...

  ek: aynı raporda türkiye'nin 2020 yılında (yani bir yıl sonra) 9. büyük ekonomi olacağı yazılmış:) yanisi durum anlaşıldı arkadaşlar. beyin yakan 2071 türkiye'si animasyonundan hallice bir trolleme ile karşı karşıyayız. esas komik olan bu 2020 mevzusunu maymun medyası bile haber yapmamış utancından. o yüzden topu direkt 2030'a atmışlar.

 • chp'nin ibb başkan adayının a. şener olması

  boşa kürektir. hepsinin bir kayyumluk canı var. türkiye'yi geçin bu saatten sonra. yabancı bir dil öğrenip basıp gidin buralardan. siktir edin kim naparsa yapsın.

 • lionel messi

  (bkz: getirin las palmas'ı messi şov yapacak)

 • ali koç'u fb başkanı görmek isteyen galatasaraylı

  sayıları tahmin edilenden fazladır, kendileri türkiye'nin yüz aklarıdır.

  farkında değilsiniz belki ama türkiye pozitif yönde değişiyor. "oha ne diyorsun oğlum? her gün biraz daha boka batıyoruz" dediğinizi duyar gibiyim. kesinlikle katılıyorum. ülke her gün biraz daha boka batıyor ama dip dalga umuda yelken açıyor.

  foseptiğin en derin, en kepaze, en karanlık noktasına batarak çıkacağız aydınlıklara. vallahi de billahi de biliyorum bunu. tarihsel veriler bize bunu gösteriyor. dünya türkiye'den ibaret değil ki! sadece bazı şeyler tepeden inme olmuyor, yaşayarak, bedel ödeyerek kavramak gerekiyor bazı erdemleri.

  er ya da geç, türk milleti belki de en ağır bedeli ödeyerek alacak medeniyet diplomasını. öyle ya da böyle, b i r i l e r i, istese de istemese de b u d e v r a n d ö n e c e k...

  fazla siyasi bir çıkış oldu farkındayım. lakin bu seçimi siyasetten ayırmak mümkün değil. anlayan anladı demek istediklerimi.

  bir galatasaraylı olarak yeşilçam filmlerindeki halkın takımı fenerbahçe'nin geri dönmesini ve en güçlü şekilde karşımıza çıkmasını istiyorum. en klas seviyede ve en yüksek kalitede yarışalım, rekabetimiz ülke futbolunu ihya etsin, iflas ettirmesin şu an olduğu gibi. kardeşliğimizi pekiştirsin. bu duygulardayım.

  enseyi karartmayın.

  zaman bizim lehimize akıyor.

  farkında değilsiniz ama öyle.

  bugün hepimiz fenerbahçeliyiz.

 • akp'nin iktidarı kaybettiği günkü türkiye

  "gog ile birlikte 200 milyon kişilik bir orduya komuta edecek olan tomargah büyük ihtimalle akp olabilir."

  sesli güldüm.

  ulan hırsızdan, arsızdan, vatan haini namussuzdan tomargah mı olur? olsa olsa çomargahtır o.

 • çaykur'un türkiye'de 26 almanya'da 10 tl olması

  ihraç ettiğimiz çayı ithal edebiliyorsak çok ucuza geliyor.

 • 30 eylül 2017 bir şey olacakmış hissi

  ben hazırım.

  az önce yatan maaşıma baktım. 1470 lirayı gördüm, ekranı kapattım. malum kişi yine 300 lira kesinti yapmış. geçen ay da böyle yapmıştı. yıl sonuna kadar da böyle yapacakmış. tek maaşım, eşim çalışmıyor. cebimizdeki 3 kuruşa göz diktiler ve bırakmıyorlar. eğer bu şekil devam edeceksek bende oğluma bakacak yüz kalmayacak gibi.

  aynı şirkette 9 yıl çalışıp didindikten sonra, sözde yaşam mücadelesi, özde birilerini zengin etme uğruna; tonla meslek hastalığına bulandıktan sonra geldiğim nokta işte burası, 1470 türk lirası... ve hiçbir sike derman olmuyor. tıpkı bu ülkeyi yönettiğini iddia eden zavallı gibi.

 • 29 eylül 2017 alper potuk'un gördüğü kırmızı kart

  o anı buraya koyuyorum.

  https://i.hizliresim.com/njg8z1.png

  beyazlı futbolcunun ayağına havalardan uçarak öyle sert bir darbe geliyor ki, inanın bu kareyi yakalamakta hayli zorlandım. görüntüyü sadece 1 salise oynattığımda ise aldığı şiddet yüzünden ayak resmen meridyen değiştiriyordu. çok net bir kırmızı kart. tek kelime ile muhteşem bir hakem kararı olmuş. her kimse kendisini kutlarım.

 • lord eddard stark

  sözlükten siktir edilmesi gereken got karakteri.

  kalifiye orospu çocuğu.

  edit: çooook uzun zamandır engelli kendisi. ne yazdıklarını, ne de başlıklarını görüyorum. fakat hissediyorum, orospu çocukluğuna ve orospu çocuklarına hizmete devam ediyor. onun ve türevlerinin ağzı daima doludur.

 • 1. sınıfa başlayan çocuğun oyun hamuru isyanı

  "yeni bilgiler öğrenmek yerine neden bebek şeyleriyle oynayalım ki?"

  dont worry çucuğum, 6 ay sonra yaşadığın ülkenin başbakanından daha iyi okuyup yazabilen biri olacaksın.

 • menzil şeyhinin torununun oturduğu koltuk

  yakışır yiğidime. gelecekte ülkeyi onlar yönetecek zaten. amına çaktımlarım.

 • arkadaşları zehirlenen askerlerin isyanı

  çok değil bundan 10 yıl önce yapılan tüm anketlerde en güvenilir devlet kurumu seçilen tsk'nın dip noktasıdır.

 • ey türk gençliği

  "bakın kartonda ne yazıyor zühtü bey. hocam, hababam sınıfı da olsak, atatürk'ün gençliğe hitabesini ezbere biliriz."

  -mahmut hoca-

 • 21 nisan 2017 serdar ortaç'ın chp'yi bombalaması

  (bkz: kafayı yormam sonuna bakmam ben adam olmam)

 • halk pazarındaki teyzenin referandum yorumu

  son saniyedeki binali yıldırım yorumu az kalsın yataktan düşmeme sebep oluyordu.

  "hele o başbakan. allah belanızı vere, rezil oldular, bütün dünyaya rezil oldular."

  hahahhahsaudhasludflmxsfdhcxdısc.

 • sivas meydanı'nın yaşadığı olağanüstü değişim

  bir ak parti eseridir. buyrun inceleyin.

  http://i.hizliresim.com/7q70yn.jpg

  organize bir şekilde "bu resim fotoşop" yazan ak-troller var. google earth'den şöyle bir geçmişe giderek bizzat inceleyebilirsiniz. ne meydan da, ne de meydana çıkan o upuzun cadde de bir tane ağaç bırakmamışlar. yemin ediyorum insan falan değil bunlar. insan kostümüyle aramızda dolaşan bir takım yaratıklar.

  katliamın boyutu öyle böyle değil arkadaşlar. ne siz sorun, ne ben söyliyim. meydana çıkan istasyon caddesi ve devamında bir tane ağaç kalmamış. şu an ekrana aptal gibi bakıyorum. burada 1000'den fazla ağaç kesilmiş. akıl alır gibi değil. paris, londra, hamburg esintileri yaşatan yemyeşil bir kenti gözlerini kırpmadan yok etmiş adamlar. asıl ilginç olan şu, halk tüm olan biteni öküzün treni izlediği gibi izlemiş. böylesi bir kepazeliğin üstüne tez falan yazılması lazım. 15 yıllık akp iktidarının özeti olmuş resmen. demek ki gezi'de kaybettiğimiz canlar boşuna değilmiş. haysiyetli, şerefli bir insan olmak harbiden cesaret işi bu ülkede.

  ve son olarak..

  tekrardan istasyon caddesine geri dönmek istiyorum. zira burası çok önemli.

  akp'den önce.

  akp'den sonra

  eğer yarın sivaslıların katkısıyla "evet" çıkarsa bırakın kim ne yapıyorsa yapsın. karışmayın sakın. bırakın bölsünler. bırakın çözsünler. bırakın amına koysunlar bu ülkenin. müstehaktır. böyle ülke bölünmeyecek de hangi ülke bölünecek? olursa ispanya modeli olur zaten. gider ege'ye kendi medeniyetimizi kurarız aslanlar gibi. bu adamların bize ve çocuklarımıza vaad edeceği bir gelecek olamaz.

  ek: ak-troller "ağaçlar akp zamanında değil, büyük birlik partisi zamanında kesildi" diyorlar. ben hayatımda bunlar kadar organize orospu çocuğunu bir arada görmedim. sakın kulak asmayın. işte örnek haber. ayrıca ana caddeler belediye'ye değil karayollarına aittir. zaten sivas kenti büyükşehir bile değil.

 • 10 mart 2017 bbp'nin referandumda evet demesi

  bence sonradan evet'e dönen tüm liderlerin webcam önünde 31 çekerken kaydedilmiş videosu var.

  korkmayın olum biz de yapıyoruz.

  bi 31 uğruna memleket elden gidiyor.