werner raskolnikov31
profili

 • evlenemeyen kızlarda yaşanan 28-32 yaş arası panik

  bugün markette panikle rafları dolaşan bir kadın gördüm. aceleyle rafları karıştırıp süt kutularını deviriyordu. ben de “hanımefendi öyle zannediyorum ki iftar vakti yaklaştığı için panik halindesiniz” dedim. o ise “ne alakası var beyefendi evlenemeyen kadınlarda 28-32 yaş arasında bir paniklik oluyor ya hani, bu yüzden dolayı” dedi. sonra panikle alışverişine devam etti sağa sola çarpa çarpa kasaya doğru giderken birkaç yaşlı müşteriyi yere düşürdü. 28-32 yaş arası bekar kadınlar yasaklansın :/

 • kitap okuyan erkeklerin kadınsılaşması

  (bkz: öyle bir şey yok aşkım)

 • ayşem özkiraz'ın sınava çalışmaya başlaması

  ulan bu kız bu sefer de milleti kandırıp cezaevinin sara tancredi'si olmazsa ne olayım. ondan sonra hastalık bahanesiyle gelen mahkumlara verirdi küsküyü.

 • onur şener'i öldürenlerin ilk ifadesi

  ifadenin özeti: ortamda şarkı söyleniyordu, bana mikrofon uzatıldı ama al bacım sesim kötü şarkıyı sen söyle dedim, onur şener de sesin kötüyse siktir git dedi, o böyle söyleyince zaten çok hassas olan kalbimiz hemencecik kırıldı ve usulca dışarı çıktık, sonra sesimin kötü olmasını bir türlü kabullenemeyen onur şener içeride işi gücü çalmayı bırakıp dışarıda da rahat bırakmadı bizi "senin sesin nasıl kötü olabilir lan amk evladı ha?" diyerek dövmeye kalkıştı, o kadar sinirliydi ki hiddetinden bardak bile dayanamadı kırıldı boğazını kesti, kanlar içinde hala çılgınlar gibi beni yumruklamasına rağmen ben dayaktan fırsat bulduğum bir anda tişörtümü çıkardım, inanır mısınız ben tampon yaparken bile beni dövmeye devam etti.

  bugüne kadar çok ifade okudum, ölümlü sonuçlanan olaylardan sonra saldırgan kesmin öldürdükleri kişi hakkında verdiği ifadenin ortak noktası hep şu oluyor: ölen kişinin hayatın doğal akışına uymayan, anlamsız sözde öfke patlamaları. yani öyle bir anlatıyorlar ki hangi ifadeye bakarsanız bakın öldürdükleri kişi itin şerefisizin teki, merhaba deseler "hassiktir" diye cevap veren adeta bir saatli bomba ama kendileri pamuk gibi. tek suçları o gün öldürdükleri kişiyle aynı ortamda bulunmuş olmak.

  ek: kesinlikle kimseyi suçlu ilan etmiyorum. onur şener'i de diğerlerini de. kimsenin sosyal medya mahkemesine düşmesini istemem. ama şu ifade ziyaaaaa diye haykırtıyor insanı. bir insanın durup dururken şarkı söylemiyorsan siktirgit diyerek mekandan kovduğu hiçbir kusuru olmayan adamı ne diye dışarıda da dövmek isteyeceğini mantıklı şekilde izah edebilirse anlatacağı her şeye inanırım.

 • bilimde keşfedilecek bir şey kalmaması

  kardeşim bak charles h. duell diye bir adam var. 1900'lerin başında amerikan patent dairesinin başındayken "artık bilimin bulabileceği bir şey kalmadı, bilim, bu noktada tıkandı. bulabileceğimiz her şeyi bulduk ve bize artık gerek yok" demiş. bak amerikalıların ercüment ovalı'sı olmuş adam yıl olacak 2023 hala dalga geçerler. ha ekşide nolur, en fazla birkaç işsiz toplanırız dalgamızı geçeriz seninle ama yarın bir gün allah göstermesin önemli bir makama gelirsin -asla asla deme akp tarafından yönetiliyoruz- tüm türkiye yüz yıllarca dalga geçer bu ilerici bakış açınla. hele hele keşifler için bu kadar emin konuşma birkaç bilim sitesi takip etsen irili ufaklı keşiflerin ne sıklıkla gerçekleştiğini görürsün. berduş olursun bak demedi deme.

 • kpss 2022'de kopya iddiası

  bugün konuya hakim pegem hocalarından birisi ösym'nin açıklamasındaki saçmalığı bir nebze ortaya çıkardı. güya ösym birkaç saat içinde kültür bakanlığı bandrollü piyasadaki tüm yayınları taramış ve bir benzerlik bulamamış yayınlarla ösym sınavı arasında. ama 40 sayfa altı yayınlarda bandrol şartı aranmadığı için türkiye geneli denemeler bandrol alma zorunluluğu yayınlar listesinde değil. dolayısıyla o 4-5 sorunun aynı olduğu denemeleri tarama imkanları yok. üstelik bu yayınları tarayamadıklarından şikayet için arayan kişilerden kanıt istemişler, o denemelerin fotoğraflarını çekmelerini ve pdf'lerini göndermelerini istemişler. şaka gibi yav sanki bu işi yapması gerekenler konunun mağdurları. çok büyük zahmete gireceklerinden olsa gerek bir müfettiş görevlendirmeyi çok görmüşler :d bu yüzden sınavın iptali kuvvetli bir ihtimal. alan sınavına girecek arkadaşlar için çok daha sinir bozucu, motivasyon kırıcı bir durum. allah yardımcınız olsun.

  edit: 2017 tarihli bir haber: ösym'nin soru havuzunun olduğu odadan fetö okulu turgut özal üniversitesine çekilen özel bir hat. yıllarca kemer tokasıyla kopya çekeceği safsatasıyla insanları sınav günü sıkboğaz edip bu hatları da kıçlarına bağladılar. bu kokuşmuşluğun üstesinden asla gelemeyeceksiniz. bu kokuşmuş düzen sizi de yutacak yok edecek.

  edit2: hala olayı normal karşılayabilen davaroğlu davarlar kıçlarını burada yırtmasınlar. mesela atlasınlar beştepe otobüsüne gitsinler cumhurbaşkanına desinler ki "sayın cumhurbaşkanım neden ddk'yi görevlendirdiniz neden ösym başkanını görevden aldınız. ne olmuş yani 5 soru bir yayınevinin sorularından direkt kopyalanmışsa. böyle bir şeyde şaibe aranabilir mi hiç? ayrıca ilgili eğitim kurumunun sahibinin de ösym'den matbaa ihaleleri alması sadece tesadüften ibaret" desin. buradan en az kendileri kadar geri zekalılar bulmaya çalışarak kamuoyu oluşturmaları, birilerini ikna etmeleri çok zor.

  dikkat: görsel

 • kpss 2022

  lan kolektif imgelem ve varsayımın icatlarına inanmanın getirdiği konfor ve iktidarı'nızı gördük, narsistik patinaj'ınızı gördük, sikimsonik figürasyon tanımlarınızı gördük tamam... ama bu seneki türkçe olduğu iddia edilen harf dizilerinin türkçe olup olmadığıyla ilgili bile anlaşamıyoruz artık. baba derdiniz nedir? abi harflere bakıyorsun tamam, bizim alfabede olan harfler hepsi. a var, b var, h var, p var. sonra bakıyorsun türkçe kelimeler var ama cümleleri anlamlandırayım dediğinde yüzün şekilden şekile giriyor. paragrafı anlayayım derken tövbe bismillah böyle cin çarpmışa dönüyorsun.

  lan ben her türkçe testinde içimden "ösym yabancı değiliz, öyle vurmaaaa öyle vurma, gurbanın olim yiter, anam anam anam anam anam, yiter yiteer yiteeeer." diye haykırmak zorunda mıyım? nolur şu türkçeyi biraz da türkçe sorsanız amk?

  yeminle bana türkçe yerine ingilizce seçeneği sunsalar kabul ederdim. ingilizce metinler çok ama çok daha kolay geliyor. yds'yi yaklaşık 35 dk erken bitirip 90 almıştım 24-25 saat uykusuzlukla. ha çok mu mükemmelim? hayır. yalnızca metinde ne yazıyorsa sorulan da o idi. türkçe metinlerdeki gibi paragrafa "salatalık" yazıp bundan "soylu ruhlu bir yalnızlık içindeki imgelemsel devinim sahibi fillerin tutkulu sikişmesi" çıkarımını yapabilmemizi istemiyorlardı.

 • küçük memeli kadınlara tavsiyeler

  demlemeden önce çayı (kaynayan suyun üzerinde) demliğin içerisinde birkaç dakika kavurun. çay çok daha lezzetli oluyor. artan çayları biriktirip saksıların içine dökün çok iyi gübre görevi görür.

  ayrıca çaydanlığın içerisindeki kireçleri çözmek için kireç çözücü kimyasallar kullanma. birkaç tatlı kaşığı limon tuzu koy biraz su ekle. akşamdan bırak sabaha kadar kalsın sabah bol suyla yıka ayna gibi olur dip boyanı bile yaparsın bak o derece. bu yöntemi kireçlenen ketıllarda da kullanabilirsin.

 • doggy style'dan soğutan sebepler

  maşallah gençler duvardan duvara vuruyor yine. kolay gelsin herkese.

 • teoman'ın türkiye'yi yönetmesi halinde olacaklar

  şöyle biraz hayal alemine dalıyorum...

  + alkol ve sigaradan alınan vergileri hemen sıfıra indirin
  - ama efendim??
  + hadi len
  - peki :(
  + tüm danışmanlarım, özel kalemim, bakanlar, genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları ve bizim partinin milletvekillerinin tamamı kadınlardan oluşsun. yüzde 25 sarışın, yüzde 25 kumral, yüzde 25 beyaz tenli ve yüzde 25 esmer olmak üzere hakkaniyetli bir kota ayırın. ayrıca en az yüzde 25'i lezbiyen olsun.
  - efendim mümkansız!
  + mümkanlı hale getirin o zaman be
  - peki :(
  + mesai saatlerinden eksiltin. eksilen saatlerin barda geçirilmesi şartı koyulsun.
  - peki efendim.
  + ayrıca mesai saatlerinde isteyen istediğiyle öpüşüp sevişebilsin, yakalananlar hakkında işlem yapmayın. bunu direkt hissettirmeyin ama, yasak olmazsa çekiciliği kalmaz pek.
  - peki efendim.
  + telesekreter özellikli tüm iletişim araçlarını çöpe atın. telesekreterlerden tiskiniyorum!
  - peki efendim
  + bize savaş ilan eden ülke olursa resmi sevişme teklifi gönderin. savaşma seviş prensibi katı şekilde uygulansın.
  - ama efendim
  + itiraz istemiyorum
  -peki :(
  + türkiye'ye resmi ziyarette bulunan kadın liderler için -sadece güzel olanları için ama- protokollere benimle baş başa akşam yemeği yemeleri kuralı da eklensin. finlandiya başbakanına ölüp bitiyorum lan var ya. izlanda başbakanı da güzel hatun valla.
  - ama bu kriz çıkarabilir efendim
  + itiraz etmeyin be
  - peki :(
  + bundan sonra ulusa sesleniş konuşmalarını da akşamları barda yaparım. öyle ekip toplamaya gerek yok kafam hafiften kıvama geldiğinde barmenin eline verirsiniz bir kamera ben tabureden konuşurum işte. [muhtemel ulusa sesleniş: "güzel halkım benim, dövüşmeyin, kavga etmeyin, için sevişin, dış politikayı falan da dert etmeyin. dünyayı kim kurtarabilmiş ki bugüne kadar biz kurtaralım di mi ama?" ve viskisini kaldırıp selamlayarak konuşmayı bitirir.]
  + cumhurbaşkanlığı külliyesinin adı da renkli rüyalar oteli olsun
  - peki :(
  + trafik polisleri uygulamalarda sarhoş ve nükteli zamparaların geçmesine müsaade etsin
  - eee bu kadar da olmaz!
  + bir daha itiraz edersen kafa atarım valla! son olarak sonbaharda istanbul'daki tüm kamu çalışanları izinli sayılsın
  - tümü mü?
  + vazgeçtim sadece kadın olanlar!

 • hindistan'da tuvalet olarak kullanılan plaj

  ulan kedi bile bahçede kuytu bir köşeye gidip hacetini yaptıktan sonra üstünü kapatıyor uluorta yapmıyor. ağızlarında sigara, ellerini çenesinin altına koyup dizi izler gibi denizi izliyor pezevenkler bir de. allah belanızı versin, kedim medeniyet olarak birkaç milyon yıl ileride sizden.

 • rusya ukrayna savaşı

  başlıkta en sinir olduğum davarlar "ben ukrayna'dayım yarın ukraynalı arkadaşlarla parti yapacağız kimsenin savaştığı yok size noluyor ehehee" tarzı entry sıçanlar. ulan 1 kilometrekarelik sosyal alanınızda durum normalse ülkenin tamamında normaldir sonucunu verir değil mi bu? ulan ülkeler peş peşe ukrayna'ya seyahat etmeyin uyarısı yayınlıyor, kiev'in tahliyesiyle ilgili açıklamalar yapılıyor, kuvvet komutanları rusya'ya hitaben cehenneme hoşgeldiniz cümlesiyle biten bildiri yayımlıyor ekşici dallama çıkıp "durun ben olay yerindeyim en çok ben bilirim" havalarına bürünmüş her şey normal diyor. amaç ukrayna'da olduğunu duyurmak mı, soğukkanlı imaj çizmek mi nedir amk ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum ki. kimse zaten dünya savaşı çıkacak, rusya herkesi sikecek demiyor (bulutlarda gezinen bir avuç anelizci hariç) ama şu saatten sonra doğu bölgesinde sıcak çatışma çıkacağı yüzde doksan. e bu ihtimal üzerine de konuşulur. zaten yıllardır ülkenin doğusunda aralıklarla çatışmalar oluyor bir kıvılcımla ateşin ülkenin yarısını alması sürpriz olmaz. al bunları 2016 türkiye'sine koy doğuda ortalık savaş alanına dönmüşken bu dallamalar çıkar ülkede olmayan birisine olup bitenleri anlatırken "ben nişantaşındayım akşam parti yapıcaz sakin olun ülkede her şey normal ehehe" der. aynı davarlar rusya kırım'ı göstere göstere ilhak ederken "sert amerikan ve ab ekonomik yaptırımlarıyla rus ekonomisi ağır darbe alır rusya hiçbir şey yapamaz 2000'ler dünyasında toprak ilhak etmek mi kaldı amk" diyordu. şimdi ise ukrayna'nın iç kesimlerine göç etmişler yarın ukraynalı dostlarıyla "gayet normal bir parti" yapacaklarını söyleyerek asıl durumun ne olduğu konusunda dünyanın geri kalanına altın değerinde (!) istihabarat bilgileri sağlıyorlar.

  tartışma programlarındaki uluslararası ilişkiler profesörü/uzmanı ünvanına (!) sahip her olayda "kesinlikle bölgede çatışma çıkacağını düşünmüyorum" diye kestirip atan 170 yaşındaki vasıfsız dinozorlar bile çatışmalara yüksel ihtimal vermeye başladı artık çıkın şu aptalca havalardan. ha savaş ve ufacık bir çatışma dahi çıkmaması en büyük temennim tabii. fitil ateşlendiğinde sınırlarını kimse çizemez. ama bölgedeki gelişmeler ve rusya'nın diğer ülke sınırları içerisinde rus kökenli insanların yaşadığı ve sscb geçmişi olan bölgeler üzerine benimsediği doktrin göz önüne alındığında pek hayırlara işaret değil şu anki durum.

 • bir kıza en kibar şekilde nasıl yürünür

  karşısına davetsiz şekilde oturup masaya bayrak, tabanca ve kuranı koyduktan sonra "benimle sevgili olmana karar verdim" demek.

 • bitersek hep beraber biteceğiz

  hocam sizin "dur lan ekonomi üzerinde hiçbir iktisadi temele dayanmayan bir şey deneyeceğim şimdi" düşünceniz yüzünden ne diye ben bitmek zorundayım? hangi kitapta yazar, hangi anlayışa sığar bu? ekmeğin 3.5 lira olduğu, insanların dünden kalan bayat ekmeklere hücum ettiği bir dönemde fakir fukarayı daha da sınamaya, ekmeksiz bırakmaya ne hakkınız var? gerçekten soruyorum ne hakkınız var?

  ortak aklın devrede olduğu, pratikte tecrübe edilmemesine rağmen en azından teoride geçerli bir iktisadi temele bağlı bir eylem olsa tamam lan devletim daha aydınlık bir gelecek için risk aldı gerekirse taş kemiririm diyeceğim. ama lise mezunu bir adam ekonomi tahsili almış hiçbir aklıselimin ikna olmadığı, hiçbir kitapta yazmayan bir teori ortaya atıyorsa ve bu teoriyi ekonomi tahsili almamış başka bir adam "bitersek hep beraber biteceğiz" diyerek destekliyorsa itiraz etmeye hakkım yok mu burada? lan necmettin batırelin şakkadanak teorisi bile daha elle tutulur kalıyor.

 • samanyolu tv'den akılda kalanlar

  hatırlıyorum dayımlar falan izlerdi bu lanet kanalı. ergenekon davaları dönemiydi, fetö elebaşı gülen'in yeğeni şu o.ç spiker haber bültenlerinde çıkar "ordu içindeki hainlerin planı deşifre edildi, f-16 kaldırıp camileri bombalayacaklardı, bülent arınç'a suikast düzenleyeceklerdi, askeri araçlar depolarda çürümeye terk ediliyor pkk'ya karşı kullanılmıyor" haberlerini sunardı. her haber bülteni istisnasız önceki gün 17 iq'lu senarist, yönetmen ve oyuncular tarafından hazırlanan büyük resim görmeli bir dizinin sahnesi işlenerek bitirilirdi. yanlış hatırlamıyorsam tek türkiye diye bir dizi vardı burada. bu dizide karanlık bir odada bir masanın etrafında toplanmış yüzleri görünmeyen dış güçlerin "türkiye'ye şöyle kötülük yapacağız, böyle dış mihraklık yapacağız nihahahaha" dedikleri bir sahne olurdu. haber bülteninde bahsi geçen ağlak o.ç "sevgili seyirciler tek türkiye dün gece yine tüm türkiye'yi ekranlara kilitleyerek nefes kesti. dış güçlerin hain planları tek türkiye'de bakın nasıl işlenerek deşifre edildi" diyerek haberi anons ettikten sonra iq eksilten o dış güç sahneleri yayınlanırdı. yüce türk ordusu hiçbir zaman cami bombalamadı ama allah'ın adını kullanarak yapmadıkları kötülük kalmayan bu teröristler yıllar sonra f-16 ile milleti bombaladı.

 • 19 eylül 2021 kartal'da kaybolan lise öğrencisi

  tekrar paylaşayım, öğrencimiz 19 eylül'de kartal'da esentepe mahallesinde evinden ayrıldıktan sonra bir daha iletişim kurmuyor ailesiyle.
  fotoğrafı için: https://resimyukle.io/r/wnr1wass6b
  eğer link açılmazsa: görsel
  gören veya bilgi sahibi olanlar için irtibat numarası: 0542 742 25 65

  zeki, pırıl pırıl bir çocukmuş. umarım sağ salim bulunur, ailesi rahat bir nefes alır.

 • taliban eğitim bakanı'nın eğitime karşı olması

  taliban ve zihniyetinin neden dümdüz edilmesi gerektiğini mükemmel şekilde özetlemiş. canlı bombalar kendini patlata patlata korku/baskı rejimi yarattınız 2021 dünyasında.
  halkı tedavi edecek bir tek doktor bulamadığınız andan itibaren herhangi bir hastalık veya olumsuz durum için de canlı bomba eylemlerine başlarsınız artık yeniden, direkt kesin çözüm.

  bak eğitim olmadan da ülke yönetebiliyoruz diyebilmek için yalnızca canlı bombalarla iktidar ele geçirilebilirdi zaten. talibanın eğitim bakanı atamasına mı güleyim yoksa atadıkları eğitim bakanının eğitim karşıtı açıklamasına mı karar veremedim amk bu kadar kanı toplanıp komedi skeci çekmek için mi döktünüz anlamadım ki.

  gerçi, bizde de "şimdi okuma oranı arttıkça beni hafakanlar basıyor. ben daha çok cahil ve okumamış, tahsilsiz kesimin ferasetine güveniyorum bu ülkede." diyen rektör yardımcıları vardı.

  edit: bahse konu rektör yardımıcısı yök denetleme kurulu üyeliğine atanmış :)

 • 2021-2022 üniversitelerin uzaktan eğitim ihtimali

  iş arama sürecindeki inşaatçı bir arkadaş iş mülakatlarında online eğitim mezunu musun diye sormaya başladılar artık dedi. birbirimizi daha fazla kandırmayalım sayın yetkililer online eğitimden mezun olan nesiller çöp oldu devam ederse gelecek nesiller de çöp olacak. tıp okuyan tanıdıklarım bile yatarak sınıf geçtiler telegramla.

  üniversite personelleri ve öğrenciler aşılanıp açılmalı okullar artık. hangi ülke vaka sayılarını sıfırlamış veya kaç tanesi yüzde seksenin üzerinde çift dozla aşılamış nüfusunu da biz bu aşılama oranını yakalamak için belirsiz bir geleceği beklemeye devam edeceğiz? yüz yüze eğitimle mezun olma ihtimali olmayan mühendislik öğrencisi arkadaşlarım bir dönemde 50 ders alıp iki dönemde temizlediler alttan kalan dersleri online eğitimle, üçüncü dalga için dua ediyoruz mezuniyet projesini de uzaktan alabilmek için diyorlardı. bakın iyi bir fen lisesi öğrencisiyle beraber bir mukavemet sınavına sokun bahsettiğim mühendislik öğrencilerini, liseli çocuk lise bilgileri ve zekasıyla daha iyi not alır.

  kafeler, düğün salonları, sahiller, halı sahalar tıklım tıklım iş eğitime gelince aman virüs var... abi okulu açmasan tıklım tıklım starbucksta takılacak zaten öğrenciler.

  ekleme: hala açılmasın diyenler var. gerekçeleri de şu: kiralar çok pahalı. üç kağıt ve sahtekarlık konusunda doğuştan doktoralıyız malum, yukarıda açık anlatamadım mı acaba online eğitimde bir dönemde binlerce lira harcayan arkadaşlarım var. hayır mekanlarda harcamadılar, hayır tatile gitmediler, hayır ortamlara akmadılar; hiç derslere girmeden mühendisliğin temel derslerinden geçmek için sınavlara girecek kişilere ödediler. kuzenim tıpçı, ne yapıyorsun online eğitimde sınavlar nasıl gidiyor dediğimde "napalım yatıyo sınıfın çoğunluğu iyi çalışan birkaç tip var önceden yapıp gruba atıyorlar işte" dedi. şimdi bunları duyduktan sonra benim acilde doktora online eğitim mezunu musun diye sormaya hakkım yok mu? veya ev alırken binanın yapımında görev almış mühendis ve mimarların üniversiteden mezun olma tarihini öğrenme hakkım yok mu? beş on sene sonrasında karşılaşacağımız problemler mi ağır basıyor yoksa senin ekonomik kaygıların mı kardeş şimdi bi tekrar düşünsen?

 • kız sevgilinin erkek kankisiyle tatile gitmesi

  "aynı odalarda kalmaları şartıyla izin verebilirdim ancak. çünkü otel odalarında veya kamp alanlarında yalnız başına güvenemezdim sevdiceğimin başına bir şey gelir korkusuyla."

  kürk mantolu gavat, sayfa 69...

 • yeni akit'in kuantum fiziğini çürütmesi

  (bkz: yeni akitin ortamdaki her şeyi çürütebilmesi)

  "kuantum felsefesinin en önemli özelliği belirsizlik ilkesi adı altında her şeyin kendi kendine olduğu safsatası ile inançsızlığın ön plana çıkarma gayretidir."
  einstein'ın bir ömür harcayıp çürütemediği ilkeyi adam beş dakikada altüst etmiş. yeterince cemaatçi bir tipin ve saçmalıklarını yazabileceğin bir tuvalet kağıdı varsa her şey mümkün. bu yobazlar saçmalıklarını paylaşabilmek için bilim ve teknolojinin nimetlerinden faydalanmasına rağmen her fırsatta ilk saldırdıkları bilim ve teknoloji oluyor nedense.

  yani bir taraftan bohr, bir taraftan heisenberg, bir taraftan einstein, bir taraftan fermi, bir taraftan planck, bir taraftan feynman.... topunuz gelin.