yedinci element64
profili

 • yazarların 2023 seçimlerinde oy verme kriterleri

  "atatürk düşmanlığı yapmamış ve akp ile işi olmamış tüm muhalefet odaklarını destekleyeceğiz."

 • türbanlı kızlar tarafından beğenilen birisi olmak

  o kadar geniş bi skala ki kayınpederiniz milyoner de olabilir, kendinizi esra erol'da da bulabilirsiniz.

 • 27 mayıs 2022 iran-yunanistan krizi

  davutoğlu şimdi elini kaşıyarak "ah ulan şimdi görevde olacaktım" diye hayıflanıyordur. tam ortalığı sıçıp batıracağı ortam var.

 • dayı deyince akla ilk gelen şey

  alkolizm.

  dayı dediğin alkolik olur. alkolik değilse katıksız dayı değildir o, bir amcadır aynı zamanda, yani seyreltilmiş dayıdır. dayı dediğin sık sık kafayı bulmalı, kızkardeşlerinin ya da annesinin evinin kapısına dayanıp para istemeli, karısından 4 sene içinde ayrılmalı ve çocuklarıyla bir dargın bir barışık hayat sürmelidir.

  evet.

 • gülşen'in nefes kesen olay dansı

  ilk 10 saniyesi iş yapar. o da uzun düz sarı saçın hatrına. gerisi aşırı cringe.

  millet ne yorumlar yapmış. mevzi kazanılıyormuş falan. dinciler size bir alan bırakmış o alanda bu tür şeylere izin veriyorlar. sizin bir kazancınız yok. gülşen bu dansı televizyonda yapmak isteseydi mesela, o zaman görürdünüz mevzi nereye kadar.

 • 100 bin dolar üstü mevduatı olan 80 bin kişi

  tuhaf. hayatımda ilk defa herhangi bir konuda %1'e girmişim. öss'de bile girememiştim.

  ek: arkadaşlar yüzde bir değil binde birmiş. öss'de niye yüzde bire girmediğim iyice belli oldu.

 • ne benim ne de partimizin pkk bağlantısı yok

 • şişman ve çirkin insanlarla görüşmüyorum

  bu insanların 3-5 liraya alınacak ucuz karbohidratlardan başka bir mutluluk kaynağı kalmadı.

  ağzını midesini şekerle, unla, kafeinle doldurmak milyonlarca insanın hayattan alabildiği en ulaşılabilir zevk olmuş durumda.

  bu şartlarda kimseye neden şişmansın neden şöyle böylesin diye kızılamaz.

  sizin imkanlarınıza sahip olsalardı böyle olmazlardı.

 • kayserililerin isyan ettiği röportaj

  blok halde mhp'ye gidecek oyları görüyosunuz.

  sonra seçim günü ağlarsınız 3-5 diyoduk mhp nasıl 11 aldı diye. ajksdlaflgds.

 • behzat ç.'nin exxen'de yeniden yayımlanması

  (bkz: aynalı tahir remake)

 • pfizer biontech covid-19 aşısı

  lan bu akp kadar dört ayak üzerine düşen bi parti var mı bilmiyorum.

  adamlar küresel bi salgına denk geliyor (ki 20 yıllık bi iktidarda bayağı yüksek bi ihtimal, her yüzyılda salgın oluyor) onda da aşıyı bulan bilimadamlarının türk çıkacağı tutuyor ve öncelik sağlayıp aşı gelmesine sebep oluyorlar.

  uğur ve özlem yerine herhangi iki yabancı olsaydı şimdiye aşısızlıktan kırılıyor olacaktık. isimler uğur ve özlem, uyruk da tc olunca hak etmediğimiz halde aşı sahibi olduk.

  akp de bunu böyle aşıladık şöyle aşıladık diye anlatacak tabii. bala bak. naptınız çocukken zemzem kazanına mı düştünüz ya.

 • camdaki kız

  sedat'ın ruhsar'la sevgili olduğu dizi.

  (bkz: ruşen amcanın oğlu sedat)

 • bira aç karnına içilir

  bira inşallah içilir.

  15 liradan bahsediyoruz. *

 • sadakatsiz (dizi)

  yaa psikiyatrist bey.

  kadına yaranmak için saatlerce at hırsızı kılıklı oğlunun derdini hastanede bedavaya dinledin. at hırsızının okulda hırsızlık yaptığı ortaya çıktı çocuğun annesinin babasının yanında üçüncü teker olarak okula gittin. kadınla saatlerce oturdun üstüne vazifeymiş gibi evde ergen psikolojisi kitapları okudunuz.

  gel dedi gittin, git dedi yine gittin. kadın atarlandı, özür diledin. özür dilerim dedi, yok canım esas ben özür dilerim dedin. nasılsın asya, iyi misin asya, selçuk kadını boğuyordu o sesler ne, neler oluyor asya. asya asya asya.

  bak adam geldi ne hal sordu ne hatır sordu, motosiklete attı götürdü*; çocuğu olduğunu da akşam yemeğinde öğrendi, biraz işler yaver gitse belki de keyif sigarasını tüttürürken öğrenecekti. gerçek hayatta kesinlikle sigarayı tüttürürken öğrenenlerin olduğuna eminim. *

  bu işler böyledir. ne kadar içine düşersen, o kadar boş dönersin. kadınlar bu entry'i itinayla eksileyip yok edecek, bir kısmı da özelden bana küfür falan edecek ama tek tük erkek okusa iyidir.

 • evlenmek için lazım olan para

  görgüsüz kız aileleri yüzünden artarak artmaktadır.

 • sadakatsiz (dizi)

  volkan ne yaptıysan kendine yaptın. başında kaynana vırvırı yoktu, kayınpeder baskısı yoktu. karın senden fazla fazla para kazanıyordu, neyi var neyi yoksa ayaklarına döküyordu. elleriyle yemek yapıyordu. güzel, bakımlı, sakin, anlayışlı bi kadındı.

  bi de şu anki haline bak. içgüveysi olmuşsun, kayınların her gün tepende; çay demlemeyi nimetten sanan, gerçek bir işi mesleği olmayan vasat ve aptal biriylesin. her gün cırcır, her gün vırvır. bitmişsin.

  insan bunu kendine niye yapar...

 • sevgilinin geçmişi

  önemlidir.

  itin kopuğun tabelasına skor olacak kadar özsaygısını yitirmiş biriyle ömür geçirmek istemem.

 • whatsapp

  türkiye'nin 20 sene, 30 sene, 40 sene sonraki başbakan, cumhurbaşkanları şu an aramızda whatsapp, facebook, instagram kullanıyor.

  bu adamlar göreve geldiklerinde abd teknoloji şirketlerinin elinde bu kişilerin bütün profilleri mevcut olacak. ses, görüntü, bilgi, belge, daha önce konuştuğu tüm kişiler, yedikleri, içtikleri, ilişkileri, mutlulukları, korkuları, nefretleri, hayalleri, başarıları, sıçışları her şeyi.

  bu kişilerin bilgilerinden öğrendikleri yanında bu kişiler hakkında yakınlarının profillerinden öğrenecekleri şeyler de var. bu bilgi havuzunun sınırları yok.

  şimdi üçüncü dünya diktatörlerini mal varlığını açıklamakla tehdit edip istediklerini yaptırıyorlar ya. bir kişinin bilgileri yüz milyon kişinin hayatını etkiliyor.

  bu tür bilgi erişimleri evet normal vatandaşların çoğunu etkilemez, senin benim datam belki çöptür (ki aslında değil) ama birkaç kişiyi öyle bir etkiler ki milyonlarca insanı köküne kadar etkiler.

  bilginin gücünü küçümseyecek kadar salak olmayın.

 • izmir'de 15000$'ı reddeden bilgisayar mühendisi

  izmir'de elon musk'a bile vermezler o parayı. *

 • sadakatsiz (dizi)

  çocuk: film izleyelim. sen ben babam...
  cansu dere iç ses: babanı sikiym