Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 23 kasım 2023 ankara'da komşu katliamı

  detayları bilsek de ona göre yorumlasak keşke.

  kayınbirader aynı durumda. kaç yıldır üst katı deli gibi gürültü yapıyor. bebeği hatırına sayısız kere uyardığı rica ettiği halde adamlar hep üste çıkıyor, umursamıyor, inadına daha çok yapıyor vs vs.

  benim üst katımdan su sızıyor. aynı şekilde uyardık rica ettik oralı değil. idari kanuni yollar çözüm olmuyor. katlanıyoruz mecburen.

  yaşayan anlayacaktır, insanda öyle bir eğilim olsa katil olması işten bile değil.

  kimin neye ne kadar dayanabileceğini, kaybedecek şeyi olup olmadığını, neleri göze aldığını, göstereceği tepkinin sınırını falan asla tam olarak bilemeyiz. günahlarını almayayım ama, maktüller bir nevi irlandalı boksöre toslamış gibi görünüyor.

  edit: katille empati falan kurmuyorum. anlayabilecekler için basit bir örnekle anlatayım. arabamı park yasağı olan daracık yolda trafiği engelleyecek şekilde park ediyorum. birisi gelip uyarıyor, "beyefendi trafiği engelliyorsunuz, aracınızı çeker misiniz lütfen" diye. "sana ne kardeşim" diyor hatta küfrediyorum. şans bu ya, adam ruh hastası çıkıyor. bıçağı on iki kere takıyor bana ve ölüyorum. ben mağdurum o da şerefsiz katil.

  edit 2: katili haklı bulmuyorum, okuduklarınızı dötünüzden anlamayın. bakın biz uyumlu tipleriz, sonuç alamayacağımızı adımız gibi bildiğimizden idari ve kanuni yollara gitmediğimiz gibi karşımızdaki o malum karakterdeki kişilere de atar gider yapmadık. çoluğumuz çocuğumuz var, herif bir şey yapsa... neyse, lanet olsun deyip sabrediyoruz o kadar. demek istediğim, herkes bizim gibi olmayabilir. nitekim yaşanan elim hadisede olmamış. bana bir şey olmaz, istediğimi yaparım, kimse bana dokunamaz, yanıma kalır ne olacak dersin delinin biri çıkar görürsün. bazı şeyleri ciddiye almak lazım. umarım anlaşılabilmiştir.

 • 2. 23 kasım 2023 tcmb faiz kararı

  80 iq ortalama böyle işte.

  yok millet araba alamıyormuş işler kötüymüş hemen 10000 puan düşmeliymiş.

  alooooooo siz alamayın diye artılıyor zaten bu faizler. siz alamazsanız enflasyon da artmaz.

 • 3. geert wilders

  avrupa'da islam konusunda dürüst ve cesur konuşan tek siyasetçiydi. göte göt demekten hiç çekinmedi. merak etmeyin, avrupa'ya şeriat getirme gibi bir gayeniz yoksa türklerle de hiçbir derdi yoktur, aksine seküler türkleri arapçılarla aynı kefeye koymayan üç beş batılı liderden biridir. twitter'da kaç defa atatürk paylaştı, hatta biri türkçeydi. nasıl hükümet kurabilir bilmiyorum ama umarım kurar.

  sözlerinin ne kadarını tutabilir zaman gösterecek ama yine de böylelerinin yükselmesi şu tek sesli politik iklimin değişmesi açısından iyi. herkesi faşistlikle suçlayıp en büyük faşistliği kendisi yapan liberal-sol tayfa artık kendini sorgulamalı. hamas destekleyen lgbt örneğinde gördüğümüz gibi bu zihniyet tamamen gerçeklikten kopmuş durumda ama asla eleştiri kabul etmiyorlar. o yüzden özgür ve medeni dünyanın kaderi popülist sağcılara kaldı, şaka gibi... bu çağ tarihe kesinlikle clown age olarak kaydedilmeli.

 • 4. hamas'ın yaptığını türkiye'de yapmak zorundayız

  hamas o yaptığının sonunda fare gibi deliklerden çıkıp sürüne sürüne ateşkes için yalvarmaya gitti israil' e. isterseniz o aşamaları geçip direk sürünmeye başlayın.

  t: terörist eylem ifadesi.

 • 5. samsung 6 ay ücretsiz amazon prime kampanyası

  üst edit: 50.000 kod tükendi ya da samsung kod vermeyi durdurdu. lütfen mesaj ile kod sormayınız. olanların hepsini paylaştım. hatta başlığı açtığım halde bir arkadaşım için koda ihtiyacım oldu. burada sattığını söyleyen suserlara sordum, bana bile yollamadılar vicdansızlar...
  _
  aşağıdaki linki tıklayınca (reklam engelleyicileri kapatın) sol tarafta çıkan kodu kopyalayıp, sayfadaki kodu etkinleştir butonunu tıkladıktan sonra açılan sayfaya ekleyince etkinleşen kampanyadır. samsung kullanıcısı olmanıza gerek yok. görsel, görsel

  https://shop.samsung.com/…n-prime-hediye-kampanyasi

  üstteki görselde "hediyeni kullan" butonunu tıklayıp kodu giriyorsunuz. buton çıkmazsa aşağıdaki linkten devam edin:
  https://www.amazon.com.tr/…xternal/token?claimcode=

  amazon prime türkiye başlığına yazsam da ne kadar çok suser yararlanırsa o kadar iyidir diye düşünerek ayrıca başlık açma gereği hissettim. amazon ya da samsung ile müşteri olmam haricinde bağım yoktur.

  not: linki tıklayınca kod çıkana kadar bekleyin. kodu kopyalamadan sayfayı yenilerseniz kod çıkmayabiliyor. bu durumda linki gizli sekmede açmayı deneyin, hiç bir şey işe yaramazsa modemi resetleyip, browser geçmişinizi temizleyin.

  not 2: üyeliği devam ettirmek istemeyenler, 6 ay dolamaya yakın iptal edebilirler. ek olarak, süreyi kaçırsanız bile, yenilemeden 1 hafta sonra bile iptal etseniz, o ayın ücretini komple iade ediyor. sanal kart kullanmak da bir diğer önlem.

  not 3: mesaj atıp reklam yüzünden uçurulabileceğimi söyleyenler var. daha önce başıma geldi, bir daha olmaz umuyorum. kişi başı 240 tl dağıtan kampanya paylaşıyoruz diye uçurulursam yazıklar olsun...

  not 4: biraz kod paylaşalım... (hepsi kullanıldığı için sildim.)

  not 5: arkadaşlar, bence artık mesaj atmasak da olur... görsel

 • 6. 23 kasım 2023 özdağ'ın gizli protokolü açıklaması

  ümit özdağ'ı tebrik ediyorum, türk milletinin çıkarlarını kılıçdaroğlu'na tek tek dayatmış, pkk'ya, fetö'ye ve milli ve üniter devlet yapısını yıkmaya çalışanlara hiçbir açık kapı bırakmamış.

  tabii atatürk'ün partisinin başındaki bir insana böyle bir metni imzalatmak zorunda kalmak atatürkçüler olarak üzerinde uzun uzun düşünmemiz gereken çok acı bir durum.

  umarım chp bir gün tekrar atatürkçülerin partisi haline gelir ve böyle metinler imzalamak zorunda kalmazlar.

  ne demişti atatürk düşmanlarının katlettiği ahmet taner kışlalı?

  “göğsünü gere gere ‘ben kemalistim’ diyemeyenin chp’ye genel başkan olmaya hakkı bulunmamalıdır."

 • 7. üstad kadir mısıroğlu ile alay eden kitle

  karl marx a cinlere karismis diyen, necip fazila selahattin eyyubiye hakaretler savuran, mehmet akifi istiklal marşı üzerinden eleştiren , stalinin ayetel kürsiyi savasta okuyup oyle basarili oldugundan bahseden, shakespeare değil aslında şeh pir diyen, keşke yunan galip gelseydi diyen bakirköy ruh ve sinir hastalıklari mezunu bir adamla alay edilmez, sadece haline üzünülür.. bu adamın mustafa kemal düşmanlığı gayet normal, akla mantiga cagdasliga uymayan dini kendi cikarlari için kullanan hiç kimse mustafa kemali sevmez, cünkü mustafa kemal zamanında bunların içinden diklemesine geçtiği için yüzyildir ölüsüyle bile mücadele edemiyorlar..

 • 8. 6 yıl tıp okumuş adama internetten baktım demek

  haftada 100 kere minimum duyuyorumdur bu lafı, ne yapayım insanları hadsizce azarlamaya mı çalışayım?küstahlık ayrı şey kendi sağlığı için kendince çözüm yolu bulmaya çalışmak ayrı şey. ki bence her doktor bu ikisini ayırabilir.

  biz dövülüp, küfredilip, bağırıp çağrılıp çalışmaya çalışıyoruz. onlar bitsin de kalan bu olsun.

 • 9. fatih terim fonu

  milyonlarca insanın 3 ömür çalışsa erişemeyeceği paralar var elinizde, hala daha fazlasının peşindesiniz.

  aç gözlülüğün sonu.

 • 10. kürt yediği ayazı unutmaz

  kürt: o nasıl ayazdı aq

 • 11. zeki demirkubuz'un sert tweet'i

  acı pornocusu, siyasal islamcı ismail kılıçarslan’ın şu şovuna verdiği cevaptır.

  ismaile şöyle de sorabilirdi, “ kardeş dünyadaki diğer zulümlere, mesela doğu türkistana niye sesin çıkmıyor böyle?”

 • 12. çalışan kadınlar kocalarını aldatır

  yukarda açık açık yazılan çalışan kadının götü başı ayrı oynar entrysine takılmayın. namus ve karakter ortam tanımaz. namuslu evinde de işinde de namusludur, karakterli evinde de işinde de karakterlidir. bırakın artık bu zaaflarmış, yok insanoğluymuş zırvalarını. her 8,9 saat vakit geçirdiğiniz adama gönlünüz kayacaksa da evlenip kimsenin sebebi olmayın bi zahmet. aldatmak ayağına gelen fırsatı değerlendirmek demek değildir, aldatmak bilerek isteyerek yapılan bir tercihtir. kimse çıkıp amalarla fakatlarla da haklı çıkmaya çalışmasın, erkek için de kadın için de sevginin sona ermesi, aşkın bitmesi gibi şeyler olasıdır, ayıp da değil günah da değil. ancak sevmediğin insana rol yapmak, hayatında tutmak ağır ah almaktır, insan altından kalkamaz sonra, dikkat etmek lazım. bütün hayatınız mahvolur da sebebini anlamazsınız.

 • 13. ormanda bağırıp silkelenerek terapi yapan grup

  bence kötü bir seçenek değil. düşününce bağırmak pekala rahatlatabilir insanı. da burdaki tiplerin amacının terapiden ziyade seks ortamına hazırlık gibi geliyor nedense. belki düşer mantığı.

 • 14. iki kaşıkla hava savunma sistemi yapan adam

 • 15. iki çocuk öldürmüş katili savunmak

  bu aileyi bizzat tanırdım, bu adamı savunanların bizzat yüzüne tükürüyorum.

  öncelikle bahsi geçen katil daha önce de 3 kişiyi öldürmüş ve bir şekilde dışarı çıkmış bir adam, o iki çocuk balkona kaçtıktan sonra birbirilerine sarılıp komşulara "lütfen bizi kurtarın bizi öldürecekler" diye bağırırken gelip öldürmüş, ifadesinde "kurşunum yetmedi yetseydi engelli bebeği de öldürecektim" diyen bir cani... herkes kendi kalbinin ekmeğini yesin inşallah ömrünüzce kendiniz gibi insanlarla sınanırsınız utanmaz arlanmazlar.

 • 16. sigara alırken kredi kartına komisyon alan esnaf

  uzunca yazmayacağım.

  öncelikle nerde ne kadar kendini köylü kurnazı sanan esnaf varsa tüm değer verdiklerini sikeyim.

  efendi gibi diyorum ki banka kartıyla aldığım için fiyatı yükseltemezsiniz diyorum aldığım cevap " banka benden gomüsyon alıyor " yani dedim bunu müşteriye yansıtamazsınız diyorum tamam o zaman sana satmıyom " diyor. neyse tartışmanın tamamını yazıp baymayayım sizi.

  artık e-devletten haksız fiyat artışı şikayet biriminden şikayette bulunuyorum , tavsiye ederim.

  edit : sayın bakkal ve bakkaliyeler mesaj kutumun içinden geçtiniz , teşekkürler.

  yasal olmayan bir uygulamayı kar / zarar vs. diyerek meşrulaştıramazsınız.

  ünlü düşünür gergerlioğlu nunda dediği gibi ; " ben sizin hakkınızı savunuyorum neyi alkışlıyorsunuz ? "

 • 17. alevilerin genelde iyi insanlar oluşu

  tuncelili bir aleviyim ama bu neyin kafası aq mezhep belirterek genelleme yapmak nasıl bir kafa.

 • 18. arda turan'ın 13.9 milyon dolar dolandırılması

  basit bir dolandırılma mevzusu değil. arda turan elden o kadar para mı verilir mustehak hahaha diyenler olayın nasıl bir ağ olduğunu anlamamislar.

  fatih altaylı dosya hakkında önemli açıklamalarda bulundu. dolandırılma olayında kilit isim fatih terim aslında. fakat fatih terim'in adı geçmiyor. terim ilk bu işe giriyor dolandırıliyor, kendi parasını kurtarmak için futbolcuları dolandırıcı kadın ile tanıştıriyor ve kendi parasını kurtarıp arda emre muslera gibi isimleri yem olarak kullanıyor.

  şu terim ile ciddi manada bir gazetecilik yapılsa var ya futbol dünyasındaki birçok pisliğin arkasında olduğu görülecektir.

 • 19. erkekler 324 günde 228 kadın öldürdü

  sanki ben öldürmüşüm gibi yapılan haber. bütün bir erkek türünü zan altına alarak haber yapmak çok hoş oluyor galiba. sabah kalkıp işe gidiyorum, iş çıkışı spora gidip eve geliyor, sonra da oyun oynuyor, zıbarıp yatıyorum. kimseyle bir işim yok, höt dediğim yok. benim gibi binlerce erkek var. sonra gelip burada amiplerin yazilarini okuyoruz.

  bütün mal oğlu mallar birbirinizi buluyor, üredikçe ürüyorsunuz. başınıza 50 çeşit musibet geliyor, sebebi ben oluyorum öyle mi?
  hassiktirin lan oradan.

 • 20. fetöcüleri tespit etme yöntemleri

  masa tenisi oynamaları.

  her iyi masa tenisi oynayan fetöcü olmasa da,
  her fetöcü iyi masa tenisi oynar.

 • 21. emlakçı komisyonunu kiracının ödemesi

  ev sahibine ödetilmesi hakkında bir kanun çıksa ve bu konuda sıkı bir yaptırım uygulansa emlakçılar aç kalır.

 • 22. hem ateist hem milliyetçi olmak

  bu ülkedeki kavramlar konusundaki cehalet çok üst düzey bir boyutta.

  ateizm dediğin şey, tanrı tanımazlıktır. tanrı tanımazlık ile milliyetçiliğin ne alakası var? ateist, deist, agnostik, panteist vb. inanç veya inançsızlıklara sahip insanlar gayet milliyetçi olabilirler.

  ama “ümmetçilik” gibi milliyetsizlik yaratan inançlara sahip olup, “milliyetçiyim” demek için ülkücü olmanız lazım(:

 • 23. fay kırıklarını neden sıvayla doldurmuyorlar

  arkadaşlar fayların bulunduğu derinlikte sıcaklık çok fazla, kola ve fantanın sıvı kalma imkanı yok haliyle orda çalışacak sıvacı bulamazsınız.

 • 24. 23 kasım 2023 malatya depremi

  6 şubat depreminin bıraktığı psikolojik hasarı tetiklemiş depremdir.
  bu deprem batıda hissedilseydi şu anda bu platform dahil birçok sosyal medya platformunda paylaşım yapılıyor, haber kanallarında bas bas bu haberi dinliyorduk; haber merkezleri saat 7'deki haber programlarına davet etmek üzere jeolog arayışına çoktan girmişti bile.

 • 25. fatih terim

  ortalık yangın yeri, 50 milyon eurodan bahsediliyor ve başrolde terim var ama kimse terim'i çağırıp hesap sormuyor.
  halen daha ifadesi alınmadı. neden? hukuk önünde herkes eşit değil mi? diye soracaktım bir gülme geldi

 • 26. dilan yeşilgöz zegerius

  yine bir yerlerde tuncelili biri seçim kaybetti.

 • 27. togg tutarsa dünya pazarını ele geçirir

  + bi tutarsam var ya... dünya pazarını ele geçiririm... anasını sikerim pazarın!
  + aynen abi. her türlü.

  tanım: bir ticaret olayı.

 • 28. türk doktorla avrupalı doktor arasındaki farklar

  ingiltere'de bırak uzman hekim, aile hekimini fiziksel olarak görmek için durumunun baya ciddi olması ya da şikayetlerini çok abartman gerekir. diğer her türlü muayene telefon üzerinden yürür. türkiye'de ise görmekle kalmaz dövebilirsin bile, dayak yemek istemediği için gidenler zaten paragözdür. olan yine senin benim aileme olacak ama şans bu, olur ya, buna sebep olanların en kısa sürede doktor arayıp bulamaması dileğiyle.

 • 29. velilerin park terörü

  okul çıkış saatlerinde trafik yoğunluğunu arttıran terördür. yolu kapatarak çift sıra park eden mi dersin, durağa, garaj önüne ya da yaya geçidine park eden mi dersin...

  edit: eksik kelimeyi ekledim.

 • 30. şeyhlerin ne işe yaradığı sorunsalı

  şeyhlere laf yok. adamlar akıllı, şeyhlik zeki adam işi. asıl müritlerin ne işe yaradığını sorgulamak lazım, vatana, millete, ailelerine ne hayırları oluyor bu insanların?

 • 31. yüksek faiz yüksek kur yüksek enflasyon

  parayı faize atsan enflasyon var,
  döviz alsan bankalarda makas var,
  enflasyondan korkup harcama yapsan kredi kartı faizleri var.

  allahtan bir ekonomist tarafından yönetiliyoruz da batmadık.

 • 32. 35 yaş 1 ev 1 araba 0 tl borç

  35 tuttu en azından, o da olumlu.

 • 33. güzel maaş dendiğinde akla gelen minimum maaş

  aldığın maaş hiçbir zaman güzel maaş olmayacaktır, 1-2 ay içerisinde o maaş standartın olacak ve harcamaların ona göre şekillenecek. bu süreç her artış olduğunda aynı şekilde devam edecek.

 • 34. 23 kasım 2023 dolara demir balyoz etkisi

  evet sayın ekşiciler, tcmb ve maliye bakanlığının özverili çalışmaları sonucu, 500 baz puanlık faiz artışının akabinde gerçekleşen etkidir. usd/try paritesi bu kararın hemen ardından adeta demir balyoz yemişçesine 28,84'ten 28,78 seviyelerine çakılmıştır. üstelik kur, 3 gün önce nagelsmann formasyonu çizerek 28,69 seviyelerinden 28,84'e çıkmıştır, bu da faiz lobisi, antonio rüdiger, rotschild ve elon musk'a kapak olmuştur. iyi forumlar.

  edit: arkadaşlar mesaj kutumu dolduruyorsunuz, hani balyozdu bak 28,85'e çıktı diye, siz 1 ay sonra 29,90'da vurulacak olan alüminyum neşteri bilmiyorsunuz, şimdi balyoz ile sersemlettik, içeriden bilgi alıyorum, sırf o neşter vurulsun da bu sorun kökten çözülsün diye bilinçli olarak suzukibishi formasyonu çiziliyor ama ne anlarsınız, nato kafa nato mermer.

 • 35. zara (marka)

  10 sene öncenin zara'sı, bugünün massimo dutti kalitesindeydi!
  bir başka deyişle massimo bundan 10 sene önce çok daha kaliteli ürünleri olan bir markaydı!

  ikisi de aynı grup (bkz: inditex)

  ikisi de aynı hızda kalitesizleşti ve bugün bu noktaya geldiler.

 • 36. kassam tugaylarının ateşkes öncesi görüntüleri

  bugün siyasal iktidar sayesinde rahatça terör propagandası yapan bu hamasçıların fişlenmesi lazım. ilerde türkiyede bu tip siyasal islam terörü patlarsa bu kişiler bu oluşumların içinde olacaktır. bir çok insanımızın da kanı bunların elinde olacağından esasında çok tehlikeli potansiyel militanlardır. şimdiden tespit edilip kayda alınması faydalı olur.

 • 37. starbucks'ın türkiye'den çekilmesi

  eksisozluk iyice mynet haberlerine benzedi. adam kafasina gore baslik aciyor kimse de sen ne yapiyorsun demiyor. clickbait kafasinda sozluk yonetimi var sanirim.

  edit: baslik 2017'den beri var olmaya devam ediyormus. pes valla.

 • 38. seçil erzan

  çok güzel istemeden galaponzi kurmuş bankacı.

  arda turan ile konuşmalarını okudum, kadın aslında ilk bu işe girerken muhtemelen sadece fatih terim ile iş yaparım kazandırırım suksem artar diye düşündü ve ilk başlarda da fatih terim'e para kazandırmış fakat bizim adanalı tabi hep daha fazlasını istediği için kadından muhtemelen kadın da risk alıp forex'te kaldıraçlı işlem yapıp kaybedince bizim adanalının paralar buhar olunca "bana başka müşteriler getirin paranızı vereyim" demiş.

  zaten olay burada kopuyor, adanalı da evlatları kim varsa arda turan, selçuk inan, semih kaya, fernando muslera, emre belözoğlu, ayhan akman herkesi bu kadına yönlendiriyor.

  kadın sisteme giren parayla fatih terim'in parasını ödüyor ve onu devreden çıkarıyor ve aynı zamanda yine forex'te kazanıp aslında işin icinden kilciksiz sıyrılmayı planlarken tabi deprem olayı patlıyor ve ardından seçim geliyor. o dönemler de borsanın düşüş trendine girdiği dönemler (%15 negatif yönde hareket) elde kalan parayı çevirmeye çalışıyor fakat aynı zamanda parayı verenler de kazançlarını istiyorlar doğal olarak.

  kendi aklınca en saf gördüğü arda turan'ı yoldukca yoluyor ve sırasıyla herkesin beklediği getirileri veriyor ama kazanılan bir şey yok verilen para arda'nın parası. zaten arda'nın sorduğu "bu para faize mi gitti ne oldu?" sorusunu cevapsız bırakması bundan. hatta parayı dağıtırken muhtemelen arda'dan para gelmeyince ya da gecikmeli gelince ponzideki diğer elemanlar kadını tehdit ediyor ayhan akman ve semih kaya. hatta semih kaya kadını darp ediyor ve o anda muhtemelen geçiştirmek için semih'e yine arda'dan gelen parayla ödeme yapıyor.

  en sonunda eldeki para bitince de arda turan en büyük mağdur oluyor 14 mio usd parası buhar oluyor, emre belözoğlu, fernando muslera ve selçuk inan da küçük mağdurlar olarak yer alıyor.

  arda'ya söylediği, banka zararı öder ben de cezamı çekerim cümlesi işte komedi. banka kimseye zırnık ödemez, çünkü elden teslim etmişsin parayı banka neden böyle bir parayı ödesin ki? tamam banka çalışanı hatta şube müdürü hatta en çok paranın döndüğü şubenin müdürü ama banka kayıtlı bir zarar varsa öder. sen parayı elden teslim et sonra banka öder. heee öder kesin öder.

  yani tahmin edildiği gibi olayın arkasında vs kimse yok bana göre. kadın bizim adanalıdan kurtulmak için daha çok para istemiş o arada ben nasılsa borsa yükseliyor bi şekilde kaldıraçta o parayı çıkarır kilciksiz çıkarım derken deprem patlayınca borsa düşünce bu abla da forex'te patlamış. elde kalan parayı da çark durana kadar döndürmüş en sonunda da hapse düşmüş.

  olay bundan ibaret. arkasında vs kimse yok. tamamen kendi hırslarına yenik düşmüş ve sonrasında da parayı kurtarmak için başkasının parasıyla yine kumar oynamış onda da batmış, sonunda da hapsi boylamış.

  muhtemelen mahkemede de fatih terim'in kendisine baskı yaptığını, baskı altında bu işlemleri yaptığını hatta darp edildiğini, tehdit edildiğini söyleyecek ve bir şekilde hafifleştirici unsurları kullanıp daha az ceza almayı hedefleyecek.

  olan arda turan'a oldu. o parayı asla alamaz. o para gitti ama en azından yabancıya gitmedi yani babam dediği adanalıya gitti bir kısmı. bir kısmı semih kaya'ya gitti. geri kalan para forex'te buhar.

  bir gram üzüldüm mü? asla. adam elinde silahla hastane bastı, ateş etti, uçakta gazeteci boğazladı, 1 gün içerde yatmadı. biz olsak gün yüzü göremeyiz bu adam elini kolunu sallayarak çıktı hastaneden. yetmedi siyasi propagandaya girişti, bugün giden 14 mio usd parası da işte o yüzden gitti. ekonominin bozuk olduğu, adaletin olmadığı bir ortamda ponziler, çiftlikbank'lar patlar daima. kendi derdine yansın bir gram üzülmedim hiçbirine. hatta bana kalsa keşke burak yılmaz'ı da dahil etselerdi o eksik kalmış.*

  edit: kendisinin mahkeme ifadesi, tam tahmin ettiğim gibi bizim adanalı 1 verip 100 almak istemiş alamayınca ve para kaybedince de kadını sıkıştırmaya başlamış. kadın da dediğim gibi "bana para getirin paranızı vereyim" diyerek ya herro ya merro diyerek arda'dan gelen parayla kazanıp sağ salim bu işten çıkmakmış amacı ama deprem tüm planları bozmuş.

  kadın kimseyi dolandırmamış ki kendi ifadesinde "bana gelenler ikna olmuş şekilde geliyordu ve herkesin ortak amacı paradan para kazanmaktı" demiş. paralar nerede sorusuna ise paralar birilerinde, kiminin ikinci evi kiminin üçüncü arabası, kiminin kol saati demiş ki bence oldukça makul söyledikleri.

  kadın silah zoruyla para istememiş, adanalı kendi zararını çıkartmak için evlatlarını feda etmiş. kadın da aynı şeyi söylüyor ama adanalı nasıl korkuttuysa kadını sadece bankacılık işlemlerimiz oldu onun dışında bu olayla alakası yok diyebilmis hatta önce ismini ile vermekten imtina etmiş.

  ortada bana göre dolandırma yok bu kadın da yakında çıkar içerden. zira resmi kayıtlı bir şey yok ortada, ben gidip hiç tanımadığım bir bankaciya al 14 mio usd deyip para versem bu benim salaklığımdır. kaldı ki kadına zaten gelenler ikna olup da gelmişler kadın yalan söylememiş, çalmamis, çırpmamis, kaçmamış.

  pozisyon temiz ugurcum, oyna devam.

 • 39. kötü insana iyi davranarak iyi olmasını beklemek

  (bkz: akrep ve kurbağa)

  asla asla asla yapılmaması gerekendir. kötü kibirli kıskanç insanlara iyilik yap-ma-yın çünkü karşılığında teşekkür bile alamazsınız, sanki zaten yapmanız gereken bir şeyi yapmışsınız gibi davranıp önemsizleştirirler. kötü bir insanın düzelmesi çok zordur. doğaları gereği kötü olanları siz düzeltemezsiniz. bir ihtimal, kişinin kendisinin kötü olduğunu farkedip değişmeyi özgür iradesiyle istemesiyle olabilir. bunun dışında onlara yaptığınız her iyilik size pişmanlık olarak döner. canınızı yakar. bi bakmışsınız farkında olmadan sizden çala çala kendileri zenginleşmiş, siz ise fakirleşmişsinizdir. onlar keyif çatmaya devam ederken siz sorunlarla pişmanlıklarla uğraşır durursunuz. huylu huyundan vazgeçmez.

 • 40. kadınların %95'inin mesleğe baktığı gerçeği

  (bkz: çakallar)
  istiyorsunuz ki biri de çıkıp "hay kadinlar s*kesin sizi" desin ama yemezler, pışşık.

  bu savı doğrulayan bilimsel bir çalışmayı yarın sabah masamda istiyorum. o zamana kadar mesleğinize değil g*tünüze bakmaya devam.

  tanım: ispata muhtaç bir teori, iyi bir teori değil, ama nihayetinde bir teori.

 • 41. eve kahve makinesi almanın mantıklı açıklaması

  manuel bir espresso makinesi almış biri olarak,

  - kahve kültürünün araştırıp öğrenilecek bir hobi olması ve öğrenilenlerle diy yapabilmek.

  - bi boka benzemeyen kahvelerin, mekanlarda 120-150 tl bandında satılması. bu tarihte net asgari ücret 11.402,32 tl .

  - kafeinin, egzersiz ve çalışırken odaklanma üzerindeki etkileri. iş dışında, saatlere çok bağlı yaşamıyorsanız hele...

  - misafir ağırlamayı sevenler için hazırlamaya ve sunmaya güzel bir imkan sağlaması.

 • 42. masterchef türkiye 2023 all-star

  bugün dilara takım arkadaşlarına çemkirirken şefler yarışmacılara dilaranın dünkü rezilliğini gösterir, herkes alay edip dalga geçmeye başlar, rezil rüsva olan dilara ağlayarak yarışmayı terk eder diye beklerken şefler dilaraya basit bir yemekle kaşık attılar.
  tanyaya torpilli, onu kayırıyorlar diyordumda dilaranın yanında tanyaya laf atanı allah çarpar. ben ömrümde böyle birşey görmedim, dilaraya yapılan torpil, kayırma filan diye açıklanamaz, çok farklı bir seviye.

 • 43. doktorların instagram hesabının dr ile başlaması

  dr yazan doktorlar, dt yazan diş hekimleri, av yazan avukatlar ve biyografiye meb yazan ogretmenler gorunce urperti geliyor bana

 • 44. ikinci el otomobil piyasası

  bu ülkedeki bütün aracıların tam olarak açlıktan ağızları koksun istiyorum. galericiler, emlakçılar, komisyoncular, hallerdeki aracılar, taşeronlar vs. vs. hangi şekilde, ne zaman olacağı umurumda değil.

  hiçbir değer katmadan, hiçbir şey üretmeden sadece al-sat yaparak ve fiyatları bilinçli şekilde yükselterek binlerce, milyonlarca insanın iliğini sömüren bir çete bu. daha büyükleri de daha önemli koltukları işgal ediyorlar zaten. ülkeyi tamamen komisyonculuk üzerine inşa ettiler şu 20 yılda.

  bu kokuşmuşluğun ilk patlayacağı yer umarım bu galericiler olur, sonra sıra emlakçılar sonra da darısı diğerlerine...

 • 45. rockstar denince akla gelen ilk kişi

  tommy vercetti

  gta vice city

 • 46. okulun ilk günü ağlamayan efsane çocuk

  sene 91 yer trabzonun sürmene ilçesi rahmetli babam ki kendiside edebiyat öğretmeniydi, ilkokulun ilk günü sabah okula getirip bıraktı beni, bi beş on dakika durdu durmadı kendi okuluna gitti. gidiş o gidiş unuttu beni okulda, bizde yeni mahalleye taşınmışız okulun olduğu muhitle hiç alakam yok yol iz bilmiyorum ev okul arası mesafe takribi 2 km. annem kardeşime hamile son ayı onunda benimle ilgilenecek durumu yok. hasılı kelam akşam oldu işte saat 3 okul bitti, öğretmen dedi herkes eve yarın görüşmek üzere. çıktım kapı önüne ben nereyi bura nerde modu, ağlamıyorum ama ağlamaklıdan beter vaziyetim var. neyse geldi dört ya da beşinci sınıf öğrencisi bi çocuk sordu kimse gelmedi mi seni almaya, yok dedim kimse gelmedi, evi sordu nerde diye mahalleyi söyledim, benim evde orda gel peşime dedi girdik yola. beş altı çocuk varız önde özgür abi(sonradan tanıdım hala görüşürüz) arkasında ördek yavrusu gibi daha küçük çocuklar işte. en son eve yaklaştık köprüden geçiyoruz oraları hatırladım böyle tarifsiz bir huzur kapladı içimi. köprü bitti mahalleye gelmişiz sordu bana buradan evi bulabilirmisin diye, dedim tamamdır nurdan sonrasını ben giderim, bide tembihliyor bak gidemezsen getiriyim biraz daha diye.

  durup düşününce hani olay basit gibi görünüyor ama dördüncü beşinci sınıfa giden çocuğun ki sene 90 bilgisayarı geç tv yok doğru dürüst aldığı sorumluluk, gösterdiği farkındalık ne düzeyde. şimdiki çocuklara bakıyorum da zor yani ne bileyim.

  neyse buda böyle bi anımdır :)

 • 47. sigarayı en güzel içen karakter

  matthew david mcconaughey, true dedective dizisinde

 • 48. anama sövün farı

  far almak isteyen kişi sanayiye gider:

  sanayici: en pahalısını takayım mı? daha çok ışık veriyor.
  far kişisi: tak abi, en çok benim anama sövsünler.

 • 49. ses yapan komşuya ne yapılmalı

  kiracıyken iki evde de bunu çektim.
  kendi evime gittiğimde yine çektim.

  #159063626 mülk sahibi olmakla ilgisi yok, istediğin kadar yalıtım yaptır, ses yapmasa kül atıyor hayvanın evladı.

 • 50. tl'nin değerini kaybettiği sürecin sonuna geldik

  gibi diyaloğu gibi açıklama.

  yılmaz: ilkkan sana da tl'nin değer kaybettiği sürecin sonuna geldik gibi geldi mi az önce?

  ilkkan: yok abi. niye ki?

  yılmaz: içimde öyle bir his var balkona çıkıp tl'nin değer kaybettiği süreç bitti artık diye haykırmak istiyorum

  ilkkan: saçmalama yılmaz. yok öyle birşey sana öyle gelmiş.

  ersoy: evet yılmaz, sürecin sonuna gelsek bir açıklama falan yapılır.