Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 16 haziran 2018 arjantin izlanda maçı

  maç öncesi trt muhabirinin “arjantinliler burayı la bombonera’ya çevirdiler’’ demeye çalışıp la bombonera’yı söyleyemeyip “bu ismi söylemek zor çünkü portekizce zor bir dil” diye birşeyler geveledi

  şu trt’ye nasıl insanların alındığını gösteren bir olaydı böyle bir organizasyona torpilli cahil tipleri görürmüşler,
  yazıklar olsun verdiğimiz vergiler burnunuzdan gelsin.

 • 2. patileri kesilen köpeğin ölmesi

  görmemeye çalıştım, görmezden gelmek için elimden gelen her şeyi yaptım, ama twitter'da o masum bakışı, o yatışı karşıma çıktığından beri bir saniye olsun aklımdan çıkmıyor. bunu yapan bulunup itlaf edilmeli. idam değil, itlaf edilmeli, yakalandığı noktada elleri ayakları dirseklerinden kesilerek can vermeden oraya gömülmeli. bunu yapanı tedavi edemezsiniz, rehabilite edemezsiniz, bir topluma değil bir apartmana bile kazandıramazsınız, bunu yapanın soyu sopu, ebeveynleri, kan bağlarının tümü araştırılmalı. bu suç bireysel değil, bunu yapanı rehabilite etme amacıyla beslerken ülkenin elektriğine suyuna, tedavi etmeye çalışan doktorun tıp tahsil ederken harcadığı emeğe, gerçekten rehabiliteye ihtiyacı olan gerçek hastaların tedavi hakkına kıyarsınız sadece. ama tek kurşunla ama elleri ayakları kesilerek, bunu yapan itlaf edilmeli, yetiştiren ana babadan kendi yetiştirdiği çocuğa kadar herkes bu toplumdan izole edilmeli. tatavayla vakit harcamayın, çoğunluğun iyiliğinin gerektirdiğini yapın, artık yapın!

 • 3. 16 haziran 2018 yeniköy'de sürücü dehşeti

  dehşet değil cinayettir.

  kullanmayı bilmiyorsanız binmeyin şu araçlara.

  kadın erkek fark etmez herkes için geçerli bu.

 • 4. oğuzhan uğur

  meral akşener'e fetöcü müsünüz diye sorabiliyorsan, kandırıldık diyen adamlara da sorman lazım.
  yorumları kapatmak tam ergence olmuş bu arada.

 • 5. 09 bm 456

  ülkede orospu çocuğu bitmiyor arkadaş. dün bulunan kolları kopan köpek de işte bu piçler gibiler yüzünden oldu.
  adam pompalı tüfekle sokak köpeği avına çıkıyor bu ne rahatlık amına koyim? ülkenin her yanını ele geçirmiş cahil çomar sürüsü, eline silah alan kendini şerif zannediyor. kuşadasındasın lan amk evladı sokak köpeği peşinde koşmak nedir ya?

  edit: @gonlubol arif bilgilendirdi, plaka oğuz celal çağatay adınaymış. vuran ihtiyar herifin ismi de bilgin çağatay.

  mahalledeki terörün baş aktörünün adını bulduk.
  (bkz: bilgin çağatay)

  edit: aydın valisi twitter dan"ilgili şahıslar tespit edilmiş ve konu nöbetçi savcılığa intikal ettirilmiştir. yargı mercileri gerekeni yapacaklardır. iyi bayramlar" yazmış.
  https://twitter.com/…ger/status/1007942477884678144

 • 6. dinden çıkmak üzere olan gençlere tavsiyeler

  hala çıkmadıysanız acele edin dışarısı bir harika.

 • 7. ermeni dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

  hrant dink ve onun ayakkabıları

 • 8. sahilde suriyelileri hesaba çekmek

  hala cumhur ittifakına oy verme niyetinde olan ülkücü kardeşlerimin izlemesi gereken video.

 • 9. 16 haziran 2018 fransa avustralya maçı

  pogba armayı gösteriyor. sanki yedi göbek fransız amk. yetenekli olmasaydın seni vatandaş bile yapmazdı emperyalist fransa. takımın yarısı siyahi.

 • 10. 1800 sandıkta muhalefetin görevlisinin olmaması

  benim gibi üşengeç, siyasetle işi olmayan biri bile sandıkta görev aldıysa bir zahmet bulaşın artık şu işe. normal şartlarda oy vermeye bile gitmeye üşenen ben, sabahın 5'inde kalkıp sandığımın başına gideceğim. rica ediyorum ömrünüzden 1 güncük ayırın da şu rezilliklerden kurtulalım artık.

 • 11. suriyelilerin maruz kaldığı sistematik ırkçılık

  üst edit: https://www.instagram.com/…eet&igshid=19xz5sv2jiwth al kardeş beslediklerimizin veled-i zinaları. buraya ne yazıyoz gönderdi.

  üst edit 2: al kardeş burada adreste vermişler artık iyice az birşey onurun varsa özür dilersin ama kendini engel sanan cahilde onur ne arar.
  (bkz: #78133639)

  beğenmiyorlar ise siktirip gidebilirler.

  bu ülke vatandaşının vergisi ile maaş ve sağlık hizmeti alacaklar.
  bu ülkenin vatandaşı hastaneden sıra istediğinde 2 ay sonrasına randevu verilirken suriyeliye hemen verilecek.
  bu ülkenin vatandaşı bu ve bunları destekleyenler yüzünden ikinci sınıf vatandaş olacak.

  bunları istemeyenler ırkçı olacak öyle mi?

  (bkz: suriyelini de al siktir git)

  edit: kaynak soran bazı arkadaşlar olmuş http://insamer.com/…k-hizmetlerine-erisimi_657.html alın gözünüze mi sokalım?

  biri de öncelik meselesini sormuş al kardeş https://m.haberler.com/…k-taniniyor-3493404-haberi/ ister gözüne sok ister beynine.

  alın bunu da beni iftira atmak ile suçlayanlar https://www.bbc.com/…15/10/151008_multeciler_saglik alın iyice okuyun cahiller.

  edit 2: ortopedi gibi az bulunan servislerde 2 ay sonrasına randevu verilebiliyor. onu belirtmemek benim kusurum olmuş.

  edit 3: başlığı açan deyyus ül ekber önce al şunu oku (bkz: #66209398) zaten faşist olduğunu saklamayan adamım. ikinci olarak kanıt koydum al göt olduğun ile kalırsın.

  sen de bacakları kesilen köpeği suriyelilerin yapmadığını ıspatlayamazsan şerefsizin önde gidenisin. haydi git başka yerde duyar kas.

 • 12. cristiano ronaldo

  çoğu kişi farkında değil ama biraz önce futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi bireysel maç performanslarından birisini gösterdi. cristiano ronaldo, dünyanın en iyi 3 milli takımından birisine karşı kendisini sabote eden takım arkadaşlarına rağmen puan aldı. hattrick yaptı.

  güncel ve aktif olarak takım sporlarında tek başına bir takımı sırtlayabilen, 'tek başına takım' diyebileceğimiz sadece iki adam var. birincisi cristiano ronaldo. ikincisi lebron james. bu iki efsane ile aynı devirde olduğumuz için çok şanslıyız. allah'a ne kadar şükretsek az.

  (bkz: greatest of all time)

 • 13. lionel messi

  (bkz: getirin las palmas'ı messi şov yapacak)

 • 14. babala tv binali yıldırım röportajı

  işte bu işler böyledir;

  bir kahraman içinde bulunduğu durumdan bağımsız olarak her şekilde, her zaman kahramandır. öyle güvenli bölgesinde artistlikle, kameraya oynamayla bu işler olmaz. kendinize kahraman yaratırken önce zoru gördüğündeki delikanlılığına, yani tutarlığına bakın bu kişinin. kedi yavrusu sevebilen her adamı elini yılan deliğine sokan korkusuz adam sanmanın alemi yok. böyle retoriği yüksek balonları pat diye patlatırlar işte. ha bu tipin kahraman olma gibi bir gayesi olduğunu da düşünmüyorum zaten, ama olsun şuradaki herkesi idolleştiren ergenlere iki çift yazayım istedim. bildiğin popüler kültürün gereksiz figüranlarından birinin de, ne kadar abartıldığını kısa bir sürede görmüş olduk.

  cumhurbaşkanıyla röportaj yapsa, efendim dünya kupasında kimi tutuyorsunuz, torunlarınıza nasıl vakit ayırıyorsunuz diye soracak.

  ahaberi aç her gün görürsün bu röportajı zaten.

  ekleme: ruşen çakır gibi adamların yılların birikimleriyle yaptıkları kaliteli analizlerine rağmen görmezden gelinip şöyle tiplerin iki günde kahraman gazeteci yapılmasına o kadar uyuz oluyorum ki. yukarıdaki yazıyı bu arkadaşın özelinde bir genelleme olsun diye yazdım. yoksa kim sikler yalova kaymakamını ozicim.

 • 15. 16 haziran 2018 peru danimarka maçı

  maçı izlerken farfan'ın hala futbol oynadığını öğrenmiş oldum daha üzücü olan ise farfan'ın perulu olduğunu hiç bilmemem oldu.

 • 16. a haberin bacakları kesilen köpek haberi

  insan değilsiniz! az önce birini konuşturup, kopeğin iş makinasının yanlışlıkla ayaklarını kestiğini söylettiler!
  sonra köpeğe ilk müdahalede bulunan veteriner hekim de burda, aynı görüşleri taşıyor dedikten sonra veterinere mikrofonu çevirince adamın konuşmasını yarıda kestiler!

  siz nasıl lağım tiplersiniz, zihniyetiniz ne kadar pis?
  çocuğa tecavüzü meşru göstermenizi anlarız nasıl bir pislik olduğunuz ortada,
  chp zihniyeti der atıp tutarsınız anlarız yalanı seversiniz
  akpyi övecek her türlü şeyi itina ile ağzınıza alırsınız emir öyle de,
  ulan bu canı, bu köpeğin durumunu nasıl olur da halka yalan yanlış aktarırsınız pislik herifler?
  bu haberden ne gibi bir karınız var ki koca iş makinası ile hayvanın hem ayakları hem de kuyruğu kesildi yalanını haber yapabiliyorsunuz?
  videoyu bulan eklesin, bulduğumda editleyeceğim.
  bu pislik zihniyetten 8 gün sonra kurtulduğumuzda işte o zaman sorucam ben size şerefsizler

  edit: haberin videosu

  https://www.instagram.com/p/bj201nhhfyy/ bu videoyu referans olarak vermişti bi twiter hesabı, sonra yalanlandı twitter’dan sildi paylaştığı videoyu , görüntüler türkiye’de değilmiş . düzelteyim

  her türlü pisliği örtbas etmeye gayret gösteriyorlar! olayın üzerine gideceklerine örtbas etme derdindeler... arkasında kim varsa bulun kim sorumluysa sorumlular hesap verecek arkadaş !

  ensar vakfında tecavüz olayı olur bu pislikler aklamaya çalışır

  10 öğrenci adana’da yurtta yanarak ölür, bunlar aklamaya çalışır!

  maden çöker 300 kişi hayatını kaybeder, bunlar madenciyi tutar kendi halkını suçlu gösterir!

  hepiniz hesap vereceksiniz pislikler! bu zihniyet ve kendi halkını kandıran bu rezillik bir gün hak ettiğini bulacak zannetmeyin ki bu devran böyle devam edecek. sonuna gelindi bekleyin! sırf sizin gibileri def etmek için o sandığa gidip oyumu vereceğim ve o sandıkları da sonuna kadar bekleyeceğim!

  bir yazar arkadaş, olay aydınlanırsa bunlar bu videoyu kaldırır dedi. doğru diyor. indirebilenler lütfen bu haber videosunu indirsin. ben beceremem öyle şeyleri yoksa indirip link olarak atacağım en azından birinde olsun video....

 • 17. bayrama bir kemal sunal repliği bırak

  +merhaba mülayim abi
  -merhaba canım, bu herifi de hiç sevmem.

 • 18. ağrı'da kaybolan 3 yaşındaki kız çocuğu

  adı leyla aydemir.

  en kısa zamanda bulunması dileğiyle elden elde iletirsek;

  leyla'nın teyzesinin paylaşımı

  güncelleme: bulunamadı aramalar devam ediyor. lütfen şu an yardımcı olabilecekken olalım.

 • 19. güvenilir erkek bulmanın çok zor olması

  lisede bir ilişkim oldu; bir yıl, bir ay ve ondört gün sürdü. ilk ilişkim ve de tecrübesiz birisi olduğum için saçma sapan kıskançlıklar yaptım ve ayrıldık.

  ondan sonraki üç sene boyunca hayatımda kimse olmadı; belki benim cesaretsizliğimden, belki yine kıskançlık yapar mıyım endişesinden, belki de tanımlayamadığım bambaşka bir sebepten. ek olarak para karşılığı da ne o dönemde ne de hayatımın geri kalanında kimseyle birlikte olmadım.

  üniversiteye başladığımda tanıdım onu. havalıydı, güzeldi, popülerdi ve yaşça benden büyüktü. alttan ders aldığı için birkaç derste aynı sınıftaydık. samimi bir şekilde diyalog başladı ve bende "acaba?" sorgulamalarının başlamasıyla birlikte bir adım atmaya karar verdim.

  yedi sene çok güzel bir birlikteliğimiz oldu, çok güldük, çok eğlendik, çok gezdik, çok yedik, çok içtik ve çok seviştik. kavgalar ve tartışmalar da oldu tabi ki de ama onlara takılıp birbirimizi yıpratmadık. ilişki budur diyerek kaptırdım kendimi ve yakın dostlarımdan ve özellikle ailemden gelen birçok nasihati görmezden geldim.

  bu kadar uzun süren bir birliktelik sonrası karşı tarafın aile baskısı da kaçınılmazdı tabi ki de. ben daha gezeriz tozarız, keyfimize bakarız derken kendimi nikah masasında buldum ve ne olduysa o imza atıldıktan sonra başladı. benim ailem maddi açıdan çok rahat olmasına ve bize güzel imkanlar (kendi evimiz, arabamız vb.) sağlamasına rağmen, karşı taraf ve ailesinden sürekli bir "neden üzerine bir şey yapılmıyor?" sorgulamaları başladı. afallamıştım, daha önce bu diyaloglara hiç girmemiştim ve çok rahatsız etmişti.

  bu durumu biraz kendi içimde sorgularken üzerine çok daha büyük bir sorun eklendi: yalan. gözümün içine bakarak ve yakın zamanda vefat eden bir akrabasını kullanarak bana yalan söyledi ve ben de hazırlıklarına başladığımız çocuk sahibi olmayı ertelememiz gerektiğini ilettim, ipler koptu.

  üç senelik bir evlilik sonrasında şiddetli geçimsizlikten boşandık ve herkes kendi yoluna dedik. buraya kadar sorun yok değil mi? hatta güven ile alakalı bir şey de yok. o zaman neden yazdın bu kadar be sığır dediğinizin farkındayım. biraz daha dayanın a dostlar.

  boşandıktan dört ay sonra mesaj geldi. "özledim" diyordu, "senden başkasına dokunamadım, kimseyi içim almıyor" diyordu. hatalarını kabul ediyor ve yeniden başlamak istiyordu. ben de kabul ettim ve "görüşelim" dedim. görüştük, yemek yedik ve kaçınılmaz olarak yakınlaştık gecenin ilerleyen saatlerinde. daha sonra bir telefon geldi ve içeri gitti konuşmak için. bu sırada önümde duran şirket hattına bir mesaj düştü "kokunu özledim" yazıyordu. karşı konulamaz bir dürtüyle elime aldım telefonu ve mesajın daha önce hiç kullanmadığını bildiğim facebook üzerinden geldiğini gördüm. yazışmaları dehşetle okudum; tamamen cinsel içerikli, bol fotoğraf paylaşımlı ve evliliğimizden de öncesine kadar gidiyordu. esas şoku ise gelen kutusuna girince yaşadım, birden fazla erkekle bu tarz yazışmalar vardı.

  sonuç olarak, boşanalı yaklaşık 4 sene oldu, karşı taraf bu olaylardan üç ay sonra o adamlardan biriyle nişanlanıp evlendi, ben ise sağlıklı bir ilişki yaşayamıyorum güvensizliğimden ötürü. güvenilir erkeklerin başına genelde böyle şeyler geliyor ve kendileri de güvenilmez hale geliyor ne yazık ki.

  baya bir uzun oldu farkındayım ama sabah dabah içimi dökesim geldi sanırım, kusura bakmayın sevgili suserler.

 • 20. bilinen en ırkçı söylem

  (bkz: benim kürt arkadaşlarım da var)

 • 21. dolar artışının turist patlamasına sebep olması

  aynen kardeşim. ayşe teyzen 15 tane satar ama o tüketimi karşılamak için götü çıkar, ucuz işçi çalıştırmak zorunda kalır üstelik aldığı parada da bir değişim olmaz nasılsa para devalüe olmuştur. yani senin vatandaşın köle elin adamı kral olmuştur.

 • 22. 19 yaşında kızın 32 yaşında adamla çıkması

  abi buradaki enteresanlik 19 yaşındaki kız değil. asıl 32 yaşındaki adamın 19 yaşındaki kızla çıkması enteresan.

 • 23. muharrem ince ve danışmanlarına duyurular

  yaparsa ak parti yapar sloganını, satarsa ak parti satar olarak değiştirebilir mesela.

 • 24. büyükada'daki fayton kuyruğu

  bu kuyruktakilerin hepsi gerizekalıdır. artık diyecek başka bir şey yok.

 • 25. sayın öcalan'ın tecridini kaldıracağız

  gayet normal ifade

  bunu daha önce de yazdım..şu noktada muhalefetin hdp-pkk ilişkisini taktiksel olarak görmezden gelmek zorunda kalması, o ilişkiyi yok etmiyor.

  ayrıca
  seçimlerin ikinci tura kalması durumunda hdp, muhalif adaya desteğini bedava vermeyecek. keza “apo’ya x vermezseniz ya da operasyonları durdurmazsanız meclis’i kilitleriz” demeyeceklerinin garantisi ne?

 • 26. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  içerisi askerlik şubesi gibi. yere kalem falan düşürürseniz aman diyim almayın xd

 • 27. bir ölü diriltme hakkı verseler diriltilecek kişi

  (bkz: mustafa kemal atatürk)

  ülkenin şu an çok ihtiyacı var

 • 28. hdp'den afrin'i geri alacağız açıklaması

  üst edit: haber tarihi 28 mayıs. şu çok açık ki aktroller dünden beri hdplilere dair bulabildikleri her şeyi üst üste yığarak seçime 1 hafta kala ne kadar oyu engelleyip "hdp'yi baraj altı bırakıp kendimizi çok iyi bir duruma taşıyabilirsek" ve "işi baştan bitirebilirsek" kardır gibi bir stratejiye girmişler. daha doğrusu talimat almışlar bu paralı askerlerin kendi akılları fikirleri yoktur sahipleri vardır.

  --- spoiler ---

  24 haziran sonrasında afrinlilerin evlerine geri döneceğini ileri süren temelli şu ifadeleri kullandı: “suriye savaşını başlattılar, suriye halklarının geleceğini yok ettiler. suriye’nin tek huzurlu bölgesi afrin’di. afrin’de kürt halkı, arap halkı, süryaniler, ezidîler, türkmenler bir arada huzur içinde yaşıyorlardı gittiler ışid artıkları ile afrin’i işgal ettiler, 150 bin afrinli, afrin’den çıkmak zorunda kaldı. 24 haziran’da bunları sandığa gömeceğiz, afrinliler de evine dönecek. işte 24 haziran o yüzden hepimiz için çok önemli bir gün. sadece kürt halkı için değil tüm türkiye halkları için çok önemli. bu adaletsizliğe ancak biz son verebiliriz.”

  --- spoiler ---

  böyle demiş. "suriye savaşını başlattılar suriye halklarının geleceğini yok ettiler" doğru türkiye amerika ve diğer emperyalist güçlerin gazıyla onlarla beraber orada çok ah aldı, çok insanın ölümüne sebep oldu. öso'nun ışid artıkları olduğuna da katılıyorum. tsk'nın bu teröristlerle beraber operasyon yapması o dönem şahsen benim zoruma gitmişti. afrin'de yaşayanların oraya geri dönmesi de kürt seçmenine yönelik mantıklı bir vaat. işgal ettiler kısmına katılmam zor, türkiye devleti kendi güvenliği için böyle bir operasyon yapma hakkına sahiptir, dünyadan da destek bulmuştur.

  fakat burada afrin'i geri alacağız, türk ordusunu yeneceğiz falan gibi başlıkta ve haberde ima edilmek istenen şeyler yok. perinçekçi bir paçavranın insanları galeyana getirmek istediği görülüyor.

 • 29. meral akşener'in gençlik fotoğrafı

  çok tatlı değil mi lan? artık avrupa ziyaretlerine giden cemaat bıyıklı liderlerden kurtulalım şöyle güzel mi güzel cumhuriyet kadını bizi temsil etsin be kardeşim. çok mu şey istiyorum?

 • 30. 16 haziran 2018 muharrem ince'nin pendik mitingi

  --- spoiler ---

  bana birisi dedi ki senin mitingini de izledim erdoğanın mitingini izledim sana oy vermeye öyle karar verdim. senin mitinginde de biri bayıldı erdoğanın mitinginde de biri bayıldı sen ‘doktor çağırın’ dedin erdoğan ‘başına su dökün’ dedi
  --- spoiler ---

  ahahahahaha.

  siyaseti bırakırsa stand up yapmalı kesinlikle.

 • 31. fatih tezcan'ın patisi kesilen köpek tweet'i

  şu adamın saçma sapan düşüncelerini taşımayın artık sözlüğe ya.

 • 32. utanmadan sıkılmadan televizyona davet ediyor

  sen muharrem ince'yi muhatap almazsın değil alamazsın. yüreğin yetmez, kalibren yetmez, vizyonun yetmez. senin bu laflarına ancak sana allah'a tapar gibi tapan seçmenin inanır.

 • 33. ispanyol dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

  aşk, aile, yuva.

  tarafsız bakamıyorum üzgünüm.

 • 34. şaka maka yine akp'nin kazanacağı gerçeği

  doğrusu: şaka maka bu sefer akp’nin kaybettiği gerçeği.
  ysk’da yeter ki oy sayımlarında hile olmasın.

 • 35. muharrem ince

  bugün, hayatında recep tayyip erdoğan dışında birisine oy vermemiş bir akraba ile çay içtik. yemin ederim meral akşener'e oy vermesi için ikna etmeye çalışacaktım. sebebi ise muhafazakar olmasından dolayı muharrem ince'ye nasılsa oy vermez fikriyle vakit kaybetmeden meral hanıma yönlendireyim şeklinde düşünmemdi. biraz konuştuk falan dedim kime oy vereceksin rte'ye mi? bilmiyorum bakalım dedi. o an dedim ki iyi ikna ederim ben bunu. meral hanıma oy vermesi için dil dökmeye başladım. bir 5 dakika falan anlattım meral akşener'i, yapmak istediklerini. yok meral akşener'e kesinlikle oy vermem dedi. bütün şevkim kırıldı, yine bir seçmeni ikna edemedik derken tam bana dedi ki ben muharrem ince'ye oy vermeyi düşünüyorum. şaşırdım ama sebebini sordum. çünkü onu neyin rte'den muharrem ince'ye yönlendirdiğini öğrenmem başkalarını ikna etmemi sağlayabilirdi. muharrem ince'nin halkın çocuğu, içimizden birisi olduğunu ve konuşmalarını sevdiğini belirtti ve bana da muharrem ince'ye oy vermemi söyledi. vay amına koyayım olaya bak, ben onu muharrem ince'ye oy vermez diye meral akşener'e oy vermeye ikna etmeye çalışırken o beni muharrem ince'ye oy vermeye çağırdı. bugün moralim çok yükseldi bu olay karşısında.

 • 36. suruç'un müsebbibi demirtaş'ı ziyaret edendir

 • 37. kadınların zeki erkek takıntısı

  kadınların zengin erkek takıntısından daha mantıklıdır pekâla. kim doyasıya tartışabileceği, edebiyat ve felsefe üzerine saatlerce konuşabileceği birisi istemez? yapılan ince espirinin algılanmasını dilemez? karşı tarafa fikir vermesi de cabasi.

 • 38. okan karacan rezaleti

  ön edit: iş bu entry başkaları da kazıklanmaması için yazılmıştır.
  restoran dekorasyonu yapan bir mimarlık firması sahibi ve içmimarım. daha önce onlarca şubesini açtığımız bir firmada operasyon müdürlüğü yapan bir şahsın uzunköprü köftecisine genel müdür olarak transfer olması ile okan karacan ile tanışıklığımız başlamıştır.
  istanbul bahçelievler’de bir avm içerisinde bulunan uzunköprü köftecisi şubesi ile ilk projemiz başlamış oldu. aldıkları komisonlar dahil 140.000 tl ye anlaştığımız şubeyi söz verdiğimiz tarihte hizmete açtık. genel müdürü ile farklı bir firmada çokça çalıştığımız ve okan karacan’ın tanınmış kişiliğine güvendiğimizden peşinat almadık, parayı ikinci planda tuttuk. çünkü bize göre insan ilk önce vicdanı için sonra da başkalarına utanmamak için yaşamalı. söz verdiğimiz tarihte açılışını yaptığımız, okan koracan ve ekibinin gururla sosyal medyada paylaşımlarda bulunduğu uzunköprü köftecisi airport şubesinin ödemelerine sıra geldiğinde herkesin tam tabiri ile götü başı oynamaya başladı. göt oynamasına bir örnek baş oynamasına bir örnek
  genel müdürleri, ‘paramızı almadan hizmet vermeye devam etmeyeceğiz’ dediğimizde yeminler ederek borçlarını ödeteceğini söylerken, okan karacan rakamları ortaklarından saklayabilmek adına salağa yatıyordu. bitmiş ve para kazanmaya başlayan şubenin borcunu ödememek için bizleri oyalamanın yollarını aramaya başladılar. sürekli önümüze havuçlar koyup, bize ‘ biraz durun. şurda şu iş var, burada bu iş var’ mesajını verdiler. erzurum’dan edirne’ye, darıca ve istanbul’da ki projelere yönlendirip röleve almamızı, proje çalışmamızı, avm yönetimlerinden ve yetkili birimlerden gerekli izin ve onayların alınmasını istediler. ancak sizin şimdi tahmin edebileceğiniz, bizim o zaman anlayamadığımız ya da yakıştıramadığımız gibi her cümlenin altı boş çıktı. işin kötü tarafı biz söz konusu yerlere ,projeleri hazırlayabilmek , izinleri alabilmek için cebimizden para harcayarak gittik, günlerce mesai ve emek harcayarak çalıştık.
  aradan aylar geçti, allah’ın bir kulu ‘bizim size borcumuz var, şu tarihte ödeyebiliriz ya da ödeyemeyeceğiz – ödemeyeceğiz’ diye bir açıklama yapma gereği bile duymadı. ödeme konusu açılınca da birbirlerine bok atmaya başladırlar. bu bozuk düzende önce genel müdürleri patladı. 2 ay yüzlerce aramamıza cevap veremedi. bildiğiniz kaçtı. okan karacan’a göre kovuldu, kendisine göre istifa etti. peşine okan karacan telefonlara çıkmamaya başladı. ısrarlı aramalarımız sonucunda, bizi toplantıya çağırdı. ben, eşi yani meslektaşımız zeynep karacan ve kendisinin olduğu toplantıda genel müdürlerinin işten ayrılmasından dolayı şirkette kaos çıktığını, indirim ve zaman istediklerini, borçlarını inkar etmediklerini söylediler. ben de 10 gün süre ve şirket karımızı indirimimiz olarak masada bıraktım ki bari cebimizden aldığımız malzemelerin parasını kurtaralım. mail 1
  uzun lafın kısası kalan borcunu ödememek için kaçabileceği kadar kaçıyor şimdi. sadece bizden değil , para kazanmak için ürün ve hizmet aldığı ama ödemelerini yapmadığı tüm tedarikçilerinden kaçıyor. o kadar ki şirketlerini kağıthaneden beşiktaşa taşımış ancak hiçbir yerde adres değişikliği yapmamış. değiştirilemeyen adres 1 için
  değiştirilemeyen adres 2 için

  en son olarak, başka bir numaradan okan karacan ı cep telefonundan aradığımızda, 20 dakikalık telefon görüşmesi sonucunda, bir yandan konuşmamızı kayıt altına alırken diğer yandan da ‘benim uzunköprü köftecisi ile hiçbir alakam yok’ diyecek kadar da riyakarlık yaptı. hiç utanması yok ki indirim istediği borcunu bir kere gördüğüm, ofisimde ağırladığım ortağndan ve maaşla çalıştırdığı genel müdüründen almamı söyledi.
  marka sahibi kimmiş bir görelim
  marka sahibi harbiden kimmiş

  özetle: okan karacan ailesi ve şirketlerine bir uzunköprü köftecisi airport şubesi ısarlamış olduk. haram olsun hayrını görme inşallah işin kötü tarafı bizim paramızla kazandıkları paralarla şu anda bayram tatili yapıyor, personellerin de haklarını ödemedikleri gibi sosyal medyada paylaşımlarının altına yapılan yorumları satın aldığı sahte takipçileri görmesin diye siliyor. avm yönetimlerinden de kira ödemediklerini öğrendim. emek hırsızı
  şimdi bu entry, arife günü instagramda yaptığı paylaşımdan sonra yazılmıştır. ekranlardan silinmemek için mübarek ramazan ayı diye başlayan, elhamdülillah diye biten cümleler kuran okan karacanın düzeni, insanların hayal ve hedeflerini hatta paralarını basamak olarak kullanıp, arkada bıraktığına ne zararlar verdiğini umursamadan cebini doldurmak üzerinedir. kısacası dolandırıcılık çarkıdır.
  uzunköprü köftecisinde düşürülecek insan bitmiş olacak ki yeni bir düzen kuruluyor şimdilerde. köfte okulu diye yeni bir marka için yeni avlar aranıyor. varsa düşecek arkadaşlar ardınıza bakmadan kaçın derim. ben üstüme düşeni yaptım :( :( :(
  bizler hakkımızı hukuk çerçevesinde sonuna kadar arayacağız. varsa bu ortamda hukuki olarak bizlere bedeli ile destek verebilecek sözlük avukatları, bu entry de kendilerine davetim olsun.

  yeşillendirerek gelin.

  zorunlu edit : bu entryde ki asıl mesaj para ya da avukat değil, ilk cümledir.

 • 39. erzurum'un stockholm olması için gereken süre

  süre'den çok uzay zaman bükülmesi gerekebilir. süre diyerek alçakgönüllü olmayalım

 • 40. akp'nin emekliye 1000 tl bayram ikramiyesi yalanı

  akp'yle yeni tanisanlari soke etmis olay. dua edin de yine 300-500 vermisler bir sey. verdikleri ikramiye ile adam arabasinin deposunu doldurup memleketine gidip gelemez amina koyim.

  gerci 20 milyon insani sosyal yardimlara alistirip, fakirlige sukrettiren bir anlayistan merhamet mi beklenir ki?

 • 41. köpek katilini ihbar edene verilecek para ödülü

  bence aramızda para toplayalım 6500 liraya devlete ihbar edileceğine 10.000 e bize teslim etsinler sırayla dövelim ,

 • 42. ak parti oy'larının %40'ın altında kalması

  24 haziran 2018 seçimlerinde kuvvetle muhtemel olacak olan olay'dır.

  bunun için sağlıklı bir değerlendirme yapmak için ne 7 haziran'ı, ne 1 kasım'ı alacağım.. çünkü birinde emanet oylar, diğerinde korku oyları oluşmuştu... ortalamasını alacağız ve ak parti'nin 2015de ki oyuna %45 diyeceğiz

  40'ın altında kalmasının sebepleri:

  - ak parti yeni oy kullanan seçmenden %25 civarı oy alıyor en son kasım 2015 yılında seçim olduğunu düşünürsek yaklaşık 4 milyon genç ilk kez milletvekilliği için oy kullanacak... ak parti yaşlı kesimden çok büyük oy alıyor ve ülkemizde son 3 yılda 1 milyon kişi vefat etmiştir. burdan da ak partinin yaşlı nüfusdan kaybedeceği oylar ortaya çıkıyor... yani hiçbir politika olmadan sırf bu denklemden oy kullanma hakkı biten- oy kullanma hakkı kazanan denkleminden ak partinin ortalamasını %3 civarında düşürecek... burada tamamen 4 milyon oy'dan bahsediyoruz ve bu da toplam 60 milyon seçmenin %8'i...

  kaldı ak partinin oyu %42.

  her 15 ak partiliden 1'inin yani %6'sının son seçimlerde ak partiye vermiş ama gelişen siyaset çerçevesinde bu sefer muhalefet kanallarından herhangi bir partiye oy vereceğini düşünürsek %4 oy kaybı'da oradan yaşayacak

  kaldı ak partinin oy'u %38...

  sırf bu basit denklemden bile ak partinin oyunun %40'ın altında kalacağı gerçeği gün yüzü gibi açıktır...

  benim bir gün önce yaptığım akp oy tahmini de %38 çıkmıştı.
  #78106665

 • 43. ypg'lilerin londrada #tamam pankartı açması

  ahahaha onlar tamam dediyse sonuna kadar reisin yanındayız o halde. ulan gerizekalı aktroll; ben abd nin politikalarını beğenmiyorum, ortadoğu’nun abd tahakkümünde olmasını istemiyorum. bunu rusya da istemez. o halde ben rusya sempatizanıyım. kafanız pırıl pırıl,motoru zorlanmamış düşük km de araç gibisiniz.

 • 44. pulp fiction'dan akılda kalanlar

  restoran sahnesinde mia'nın vincent'a anlattığı hikayedeki karakterlerin aslında kill bill'deki tetikçiler olması.

  --- spoiler ---

  there was a blonde one, she was a leader.
  the japanese fox was a kung fu master.
  the black girl was a demolition expert.
  the character i played was the deadliest woman in the worl with a knife.

  --- spoiler ---

 • 45. ekşi itiraf

  bugün evli bir çiftle karşılaştım.
  kadın bir şeyler denedi, 2 parça almaya karar verdiler.
  eşi aldı kasaya bıraktı. kağıt kalem istedi ve eliyle kapatarak bir şeyler yazmaya başladı. bu arada 2 parçanın hediye paketi yapılmasını istedi.
  kadın o arada yeni bir şey denedi ve onu da almak istediğini söyledi.
  eşi onun da yeni bir hediye paketi yapılmasını istedi ve ona da ekstra bir not yazdı.
  kadın ona not yazıldığını farkedince tamam çıkıyorum dedi ve uzakta beklemeye başladı.
  eşi o arada kasada kredi kartına en çok taksit yapan bankayı falan sormuş, ev alıyorlarmış her şeyi düşünmeleri gerekirmiş.
  şimdi bunda ne var diyebilirsiniz ama öyle güzellerdi ki, anlatmaya kelimeler yetmez.
  onları hiç tanımıyorum ama aralarındaki o samimiyeti, güçlü bağı çok net hissettim.
  hala küçük mutluluklar peşinde koşabiliyorlar. o notlar o kadar değerli ki.
  gözlerim doldu bu sevgi karşısında.
  umarım hayatınızın sonuna kadar bir ömür mutlu olursunuz, tüm güzellikler sizi bulur.

 • 46. balkonda aniden gelen headshot olur muyum hissi

  balkonda sigara içerken durup dururken beni tedirgin eden his. ya yavşağın teki o an sniper'ı kafama tutmuş benlimle eğleniyorsa? ya hayatım o anlık tetiğe basmayla basmama arasında gidip geliyorsa?

  böyle durumlarda hemen içeri kaçarım. size yem mi olucam aq

 • 47. 16 haziran 2018 istanbul gök gürültüsü ve yağmuru

  2017-2018 için hava durumu iddia sistemi açılsa herkesin ilk günden yatacağı hava durumlarına şahit oluyoruz.

 • 48. 103 kadınla yatıp huzuru sende buldum diyen erkek

  akıllı bir kadının koşarak uzaklaşması gereken erkektir. yeterince uzaklaştıktan sonra, bulaşması olası hastalıklara karşı kendini dezenfekte etmelidir. gerekli temizlik sağlandıktan sonra, 103 kişide huzur bulamayıp kendinde nasıl bulacağını düşünmelidir. bu kadar insan yanlış olup, kendisi doğru olacak kadar kimlerle takılmış olabilir diye düşünmelidir.

 • 49. uzun yol araba yolculuğunu çekilir yapacak şey

  en uzun yolculuğumu bu yaz yaptım.
  istanbuldan aydın’a kadar tüm ege , tekrar istanbul’a ve istanbul’dan batum’a, batumdan da tekrar istanbul’a. kaç bin kilometre ediyor bilmiyorum. tek şoför bendim arabada birde kız arkadaşım.

  bir ara kıza yalvarıyordum lütfen konuş, arabada ses olsun, bak gece yolculuğu gözlerim yoruldu lütfen konuş, tek dediği şey : “bilmem ki ne konuşayım”!

  amk karısı 2 üniversite mezunusun, avukatsın, bir anın olsun ya anlatacağın bir şeyin olsun, şarkı söyle lan şarkı!!
  uyu bari de horla ses olsun. tek kelime olmaz mı?
  elde telefon hangi kent tabelasını görse foto, çayeline gireriz çayelinden öteye şarkısını açıp videoya kadar.. konuş lan konuş..

  neyse ben çektim benzinliğe serdim örtüyü uyudum.

  sonra da ayrıldık.

  çok özlüyorum ama olmuyordu. olmuyordu.

  siz siz olun muhabbeti olmayan kişiyle ömür geçirmeye çalışmayın.