debe başlıkları

gol d roger7
profili

 • dolar düşünce ekşicilerin ortadan kaybolması

  dolar alma zamanının geldiğini hatırlatan olay.

  geneli akboylardan oluşan ve "ehonomi çoğ eyi" algısı yaratmaya çalışan hangi tip bu ve benzeri bir başlık açtıysa hemen ardından dolar yükselişe geçmiştir. o yüzden dikkate almakta fayda var.

  not: yatırım tavsiyesi değildir.

 • trafik cezasından ihbarcıya komisyon vermek

  yeni bir sektör oluşmasına sebep olabilecek uygulama. trafiğin yoğun olduğu zamanlarda, emniyet şeritlerinin başladığı yerde soteye yatıp dünyalar kazanabilecek bir çok işsiz vatandaş var.

 • lord eddard stark'ın çaylak olması

  açtığı abuk subuk başlıklarla tek başına sözlüğün hit sayısını bir hayli artırdığı için sözlük yönetiminin kısa süre içerisinde geri adım atmasını sağlayacak durumdur.

  bu ve benzeri trolllerin provokatif başlıklarına girip entry döşemeyin ki ileride sözlük yönetimi bunların ipini gerçekten çeksin.

 • istifa ederken arka planda çalan şarkı

  (bkz: killing in the name)

  "now you do what they told ya" kısmından sonra "fuck you i won't do what you tell me!" kısmı istifa sürecine cuk oturmakta olup, istifa etmeye yakın abi bana bi poğça şeklindeki türkçe dönüşü aklınıza geldiği takdirde tüm ciddiyeti kaçıracak olan ve istifa etmenizi başka bir bahara bırakabilecek şarkıdır.

  (bkz: rage against the machine)

 • galatasarayın avrupa maçları için ertelenen maçlar

  takımların karşılıklı anlaşmaları sonucunda yapılan, ülke puanına pozitif etki edeceği düşünülerek yapılan ertelemelerdir. 2001 yılında galatasaray'ın real madrid maçı öncesi yaptığı erteleme isteğine "bana ne bana ne, o maç oynanacak" diye tutturup 2-0'lık skoru eline alan; şan, şeref, haysiyet vb. kavramları ağzından düşürmeyip sadece kendine şerefli olan bir takımın taraftarları anlayamaz, normaldir.

  eminim ki 2013 yılında fenerbahçe finale çıksaydı, fenerbahçe'nin önerisini galatasaray kabul edecek ve uefa finali öncesi olan fenerbahçe-galatasaray derbisi ertelenecekti.

  not: galatasaray'ı veya diğer kulüpleri daha hâla fetö ile bağdaştırmaya çalışan da iyi aile çocuğu değildir.

 • denizli'de ramazan davulcusunun vurulması

  yaratacağınız algıyı öpeyim dedirten haber. belli ki birileriyle husumeti varmış ki evine dönerken ilgili şahıs vurulmuş; cinnet getirtecek kadar birilerini sinirlendirse davul çalarken vurulurdu muhtemelen. lafı başka yerinden anlayabilecekler için de belirteyim; herhangi bir sebeple bir insanı vurmak, gaddarca olduğu kadar saçma bir harekettir.

  ramazan ile ilgisi yoktur ancak çomarland sakinlerinin ileride birini oruç tutmadı veya iftar öncesi orucu bozacak hareketler yaptığı gerekçesiyle dövmelerinden sonra "ama ramazan davulcusunu vurdular" diye sığınacakları yeni bir liman olacaktır.

 • tv8'in nba yayın haklarını satın alması

  (bkz: lebron düştü)