debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 8 aralık 2017 bursaspor fenerbahçe maçı

  başlığa tinerle karışık yanık göt kokusu hakim şu an ahahahaha.

  maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar ezici şekilde üstün olan taraf deplasman takımı fenerbahçeydi ve tertemiz, mis gibi bir üç puanı hanesine yazdırdı.

  kudur lan! zuahaha

 • 2. avukatların maddi davalardan komisyon alması

  avukatlık da bir meslek neticede ve bütün meslekler gibi bir karşılığı olmalı. ancak bu karşılık yapılan iş ve sarf edilen emekle orantılı olmalı, işin neticesinde elde edilecek pahaya göre değil.

  o zaman doktorlar da yapsın bunu. oo açık kalp ameliyatı mı, cerrah hemen yapışsın "bu ameliyattan sonra kazanacağın bütün paraların %10'u benimdir hacı, ben olmasam değil parayı kazanmak yaşayamayacaksın bile"*. bence daha iyi bir argüman bu. öbür tarafta avukatın hiçbir hakkı olmayan bir tazminatın kafadan yüzde bilmemkaçına göz dikmesi var.

  veya bir mühendis tıpta çığır açacak bir cihaz geliştirdi diyelim, bu cihazla yapılan tüm tıbbi işlemlerden komisyon istesin o zaman? hepimiz komisyonlarla çalışalım.

  bir avukat 1 milyon liralık bir tazminat davasının %20 'sini komisyon olarak alıyor. avukatın aldığı 200 bin liralık komisyonun %30'unu avukatı ameliyat eden doktor alıyor. doktorun aldığı 60 bin liralık komisyonun da %25'ini, doktorun ameliyatının başarılı geçmesinde önemli bir payı olan cihazı yapan mühendis alıyor. hop mühendisin eline de 15 bin lira geçti. hatta mühendisin cihazı yapabilmesinde payı olan teknolojiyi geliştiren bilim insanı da %50 komisyon koparsın, 7.500 lira da bilim adamına gitti.

  nede olsa bilim insanı olmasaydı o teknoloji olmayacaktı, o teknoloji olmasaydı o cihaz olmayacaktı, o cihaz olmasaydı o ameliyat başarıyla gerçekleşemeyecekti, o ameliyat başarılı olamasaydı 1 milyon liralık dava kazanılamayacaktı.

  bu dediğim ne kadar mantıklıysa, avukatın davada kazanılabilinecek paradan yüzde ile komisyon kesmesi de aynı derecede mantıklı bir sav. avukat dava karşılığında para kazanmasın demiyorum, ama bunu ortadaki paradan pay kopararak yapması fikri bence de yanlış.

  mesela güzide ülkemizde otomobil satın alırken otomobilin üreticisinden daha çok para kazanabilen bir devlet yapısına sahibiniz. %100'ün üzerinde vergi veriyoruz yeri geldiğinde. neden çünkü legal mafya devletlerin vergi almaya hakları var. o otomobilin ar-gesini, üretimini, tasarımını, testini yapan kurum devletimiz değil. ama basit bir "kural böyle işine gelirse" savı ile emeği geçen insanlardan daha çok pay almayı kendine hak görebiliyor sistem. işte bu sistem ne kadar doğruysa, insanların yıllarını verdikleri emeklerinin karşılığı olan tazminatı alamadıkları durumda, dava açtığında avukatın, senin emeğinin karşılığı olan tazminat üzerinden yüzde ile pay iddia edebilmesi aynı derecede doğru.

 • 3. bitcoin

  1120 $ iken 20 coin aldım, yaklaşık 9 ay önce. bana dediler ki “manyak mısın?”

  evet manyağım.

  uzun zamandır yazmıyorum sözlüğe. nedeni ise şu; (bkz: bütün entry'lerini silen yazarlar listesi)

  şu bitcon meselesi üzerine tükürdüğümü yalıyorum. bu işin felsefesini yeterince anlatan arkadaşlar olmuş. ben farklı bir bakış açısı sunmak istiyorum; bu işin manyaklık kısmı!

  ya bir defaya bile mahsus olsa, manyak olun şu hayatta!!! sadece bir defa bir manyaklık yapın kardeşim!

  -sevgilinize rest çekin bir defa! korkmayın terk etsin sizi, defolsun gitsin! çekmeyin kaprislerini!
  -bir defa patronunuza rest çekin, ben haklıyım diyebilin! kovsun sizi işten, işsiz kalın, aç kalın!
  -okulaki hocanıza, evdeki babanıza, çevrenizdeki arkadaşlarınıza boyun eğmeyin, “ben haklıyım” diyebilin bir defa olsa bile.

  “kötü bir resim asarım korkusuyla hiç resim asmadım; kötü yaşarım korkusuyla hiç yaşamadım” demişti oğuz atay. ne güzel demiş.

  kazandığım 300 bin doların yaklaşık 100 bin dolarını alt coinlere yatıracağım.

  çünkü ben manyağım!

  edit1: 50 ethereum (su an 435$ civari), 20 000 ripple (su an 0.253 $) aldim.

 • 4. gece rahat uyutan sabah dinç uyandıran formül

  kesinlikle günü verimli geçirmek ve sonraki güne de yapılacak şeyler olduğunun bilinciyle yatağa girmek. en kaliteli uykularımı en yoğun günlerimde aldım. en kalitesizde tatil günlerinde bomboş olduğum zaman.

 • 5. ronaldo'nun tarihin en iyi oyuncusuyum demesi

  "benden daha komple bir futbolcu yok."

  oyun kurabiliyor musun? hayır.

  defansa katkın var mı? yok.

  duran toplarda iyi misin? hayır ama yine de topun başına geçiyorsun çünkü istatistik kasman gerek.

  esas mevkiin olan kanatta oynayabiliyor musun? hayır, çünkü rekor kırman gerekiyor. kral olman falan gerekiyor. muhakkak striker oynayacaksın.

  asist yapabiliyor musun? hayır. çünkü golleri senin atman lazım.

  peki bütün bunlara rağmen ligde kaç golün var? 2. asist? 2.

  durmaksızın kıyaslandığın, en yakın rakibin lionel messi ne durumda? 13 gol, 4 asist.

  kusura bakma kardeş, büyük topçusun ama "dünyanın en komple futbolcusuyum" dersen sana götümüzle güleriz.

 • 6. 8 aralık 2017 battal ilgezdi'nin görevden alınması

  yolsuzluk ve rüşvet soruştarmasından dolayı alındığı söyleniyor. detaylar belli değil.

  edit: "yolsuzluk" ve "rüşvete" bu kadar duyarlı bir yönetime sahip olduğumuz için çok şanslıyız. aynı duyarlılığın 4 bakanın yüce divana gönderilmesi konusunda da gösterilmesini bekliyoruz. yoksa dış güçler chp yi köşeye sıkıştırmak için yolsuzluk ve rüşvet iftiraları atıyor diye düşünebiliriz.

 • 7. ingiltere denince akla gelenler

  saygı yazmışlar şaka gibi hiç mi tarih bilmiyor sunuz? adamlar amerika'dan avustralya ya bütün dünyayı sömürdüler ırkçılığın dibine vurdular gelmiş burada saygı diyosunuz, onlar birbirine saygılı sana bana değil.

 • 8. 15 nisan 2017 ümraniye koca vahşeti

  görüntüler çok ağır, oturduğum yerde elim ayağıma dolaştı. hangi birine ne diyeceğimi bilemedim.

  -adam ağır orossssspu çocuğunun önde gideni, bayrak sallayanıdır.

  -eğer bu adam bu görüntülere rağmen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almazsa o hakimde ağır orospu çocuğunun önde gidenidir.

  -mahkemede kadının annesine 'namus' diyen sanığın kardeşı ağır orospu çocuğu ve geleceğin katil adayıdır.

  -orada 'erkek' haliyle bulunup da bu olaya mudahale etmeyen, olaydan sonra kadına bakma gereği bile duymayıp binadan çikan kanini karakterini siktiğim insanımsi mahluklar da orospu çocuğudur ve insallah o an orada bu kadar duyarsiz kalan tum orospu cocuklarinin basina bizzat aynisi gelir de kimse yardim etmez. alt tarafi bi canınız var amına koyduklarim, yardima muhtaç bir insana yardim edecek gucunuz varken gormezden geliyorsaniz allah bin turlu belanizi versin sizin.

  bir daha yaşanmamasini temenni ettigim ancak yeterince gg bir mesaj yazdigimdan 'guzel' olarak tabir etmek zorunda kaldigim ulkemin insanlari nedeniyle her gun bir yerlerde yasanacagina emin oldugum hadisedir.

  edit: bıçaklı adama ne yapsınlar diyen korkaklar için buraya kovayla hayat kurtaran bir adam videosu bırakıyorum. sana bıçağın altına yat öl diyen mi var gerizekalı. sen elinden geleni yap, olmazsa zaten olmaz.

 • 9. zenginlerin bilmediği zevkler

  kışın buzz gibi yorganın altına girip yorganla beraber yavaş yavaş ısınmak.

 • 10. yazarların 2018 yılından beklentileri

  (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

 • 11. hücre arkadaşının zarrab'ı tecavüzle suçlaması

  ortada 60 yaşında, kalbinde ciddi bir sorunu olan, kanser hastası ve fakir bir adam var. ne oldu ne bitti bilemem, doğru mu yalan mı anlamak mümkün değil ama iddiayla ilgili espri yapabilen sözlük yazarlarını görünce anladım ki, sadece tepki çekmemek için kadınlar tecavüze uğradığında espriler havada uçmuyor. korkunç bir iddia var ortada ve buna "takdir ettim helal olsun" yorumu yapılabiliyor.

  bir suçu işlemeniz, anlık bir öfke/hatayla tam 10 saniyede gerçekleşebilir. evinizden alınıp karakola götürülüp mahkemeye çıkıp 3-5 günde hükümlü olabilirsiniz. 1 saniyede verdiğiniz kararla yıllarca hapiste yatabilirsiniz. tecavüze uğrayabilirsiniz. insanlar bu yaşadıklarınıza gülebilir. size hiçbir şey bu kadar imkansız gelmesin. iftiraya uğrayabilir, tecavüzcü damgası da yiyebilirsiniz. neye güldüğünüze, neler düşündüğünüze dikkat edin, kalbinizdeki kaderiniz olur. aptal aptal espriler yapıyorsunuz, inanılır gibi değil.

 • 12. apple manyağı ilginç doktor yazar

  rolex saat opel astra 1.3 dizel araç olmamış.

 • 13. ibn arabi'nin erdoğan kehaneti

  (bkz: serin hikaye birader)
  (bkz: valar dohaeris)

 • 14. iota

  baslikta milyon kez yazilmis olmasina ragmen hala turk lirasini iota'ya nasil cevirebilecegini soranlar var. ya ben sizin okudugunuz okullari yasadiginiz hayatlari sikeyim amk. nasil hayatta kaliyorsunuz olm siz?

 • 15. merdiven boşluğuna kaçak taraftar sokan kulüp

 • 16. ricardo quaresma vs gheorghe hagi

  hagi netgeowild'tır.

  quaresma ise yaban tv.

  netgeo varken yaban tv'mi izlenir mk.

 • 17. doğumgünü kutlaması istemeyen insan

  benimdir. ben de babamı 14 yaşında kaybettim ama bu doğum günü meselesinin onunla ne ilgisi var onu anlayamadım.

 • 18. nihat doğan'ın sözlüğe batının lejyoneri demesi

  nihat doğan kimdir, hangi üniversitenin hangi bölümünden mezundur?

  tanımam etmem, neden insanlar tanır, başlığı açılır fikrim yok.

 • 19. geceye bir sıkıntı bırak

  daha 1 kür kemoterapi gören annemin 5 kür daha görecek olması. evde ki matem havası. gülmeyen suratlar. iç sıkıntısı. kanser hastalığı.

  edit: gelen tüm mesajlara cevap vermeye çalışıyorum. atladığım unuttuğum görmediğim olursa affedin. annemin durumu şimdilik iyi henüz saçları dökülmeye başlamadı. dökülmeye başladığında 3 numaraya vuracağız. şu an şiddetli eklem ağrıları var ve yatıyor. desteği olan olmayan tüm sözlük yazarlarına selam ederim. çok teşekkür ederim.

 • 20. soğuk olması rahatsızlık verici şeyler

  (bkz: stetoskop)

 • 21. hakan yılmaz ve eşinin otel lobisinde dayak yemesi

  hakan yılmaz'ı seversiniz sevmezsiniz.. fakat yaşadığı olay memlekette adalet, hak, hukuk kalmadığını bir daha göstermiştir maalesef.

  düşün eşinle veya sevgilinle otel lobisine girerken üçüncü bir kişiyle şöyle bir diyalog geçiyor aranızda:

  +sen beni tanıyor musun?
  -kusura bakmayın, tanıyamadım
  +sen beni nasıl tanımazsın. seni ve karını burada harcarım

  dedikten sonra üç kişi, hakan yılmaz ve eşine otel lobisinde tekme tokat vurmaya başlıyor.
  bu sırada saldırganlar, elif yılmaz'ın kafasına da sert bir cisimle vuruyor.
  otel çalışanlarının araya girip dayağı durdurma çalışmaları sonuçsuz kalıyor.
  bir süre sonra otele gelen polis, üç kişiyi gözaltına alıyor.
  denizhan vural, koruması ve erdal gökçe, polis merkezine götürülüyor.
  hakan yılmaz ve eşi darp raporu alıyor.
  polis kamera kayıtlarını inceliyor ve adamları serbest bırakıyor.

  ben böyle adaleti deee kolluk kuvvetini deee...

  ağzımı doldura doldura orrrrrrooooossspuu çocukları diye bağırasım geliyor.
  haber linki

 • 22. 8 aralık 2017 serkan inci'nin gözaltına alınması

  https://hizliresim.com/1gl981

  an itibariyle acaba inciciler durumu nasıl protesto ediyor diye inciye girip baktığımda gündemin ilk sırasındaki başlığı görmemle yarılmam bir oldu. adamların daha büyük problemleri var kim takar serkan'ı. swh.

 • 23. ekşi itiraf

  uyuyamıyorum sözlük. halbuki köpek gibi yorgunum. sabah da iş var erkenden ama ben uyuyamıyorum.

  neden peki biliyor musunuz?
  paradan.
  evet doğru okudunuz paradan.
  beni uzun zamandir 500 liraya çalıştıran sistemden kurtulup 3 bine level atladım.
  heyecandan uyuyamıyorum. dile kolay 1 buçuk sene yaa.
  sonunda bir maaşım olacak. yaşadığım sevinci anlatamam tarifi dahi olamaz.
  öyle mutluyum ki işte uyuyamıyorum.

  düşünüyorum da şeyma subaşı nasıl delirmiyor mutluluktan asdf.

  yalnız ben şimdiden kaybetme korkusuna girdim bile.
  yaa işimden olursam ağlayan surat.
  arkadaşa anlattım. kamki diyor sen bana yolla kartını ben sana gene 500 çeker yollarım asdf. maksat heyecanım yatışsınmış.
  öyle işte mutlu olduğumu söylemiş miydim size. mutluyum albayım.

 • 24. bir erkeği adam edip başkasına kaptırmak

  bu kadınlardaki erkeği sorunlu görme ve onu değiştirme güdüsü ne abi ? #72669914 işte bak bizim gibiler burada çuvallıyor. şimdi sen, ben okuruz, ederiz başka şeylere değer veririz. sanat olur akademik olur gelip bizi bulmuyorlar çünkü neyi değiştirecekler ? nerede it kopuk sapık var. bu saplantılı yaratıkları kız milleti gider bulur.

  sonra yontmaya çalışır. annelik duygusu mu kabarıyor içlerinde? bilmiyoruz değiştirmeye bir şeyler öğretmeye çalışıyorlar erkeklerine. lan onlara aileleri, öğretmenleri öğretememiş ne uğraşıyorsun bırak işte peşmerge kılıklı herifleri.

  kızların bu kararı içinse;
  yani ben daha siyaset konuşabildiğim, felsefe ki akademik olandan bahsetmiyorum yani filozofların görüşleri değil, kendine has hayat görüşü perspektifi olan birisiyle karşılaşamadım. coğrafya bile konuşamıyorsun yani her şey minimal. ne ile ilgileniyorlarsa hep boş işler.

  ama kollarına bir lavuk takıp arnavut kaldırımlarda yürümeyi bilirler ne bileyim gezmeyi tozmayı hep aynı muhabbet aşkım canım cicim en fazla 3 sene sonra (bkz: mortingenstryze)

  lafa gelince herkes (bkz: tarkovsky) (bkz: zelkaro)'dan (bkz: margarita terekhova) fotoğrafı paylaşır meşhur ama gerçekler öyle değil. bakmayın doluyum, iyice gerilmeye başladım artık. yani kendi ilgi alanlarımda birileri ile bu ülkede oturup sohbet çeviremeyecek miyim? konuşamayacak mıyım lan? sevgili, evlenmek falan zaten geçeceksin onu hayal yani bizim gibiler için

  insan var fotoğraf ve sinemayı zamanı durduğu için sever, insan var kamp yapmak o soğukta kömür ateşi ile ısınıp kitap okumak ister, yada yazın ateş başında şarkı bestelemek ister, insan var sevgilisiyle şarkı ypamak ister, insan var koşmak ister, ağaç sevmek sosyal sorumluluk almak vesaire. daha bak sanatsal örneklere girmiyorum

  lan hiç biri yok anca rimelim aktı, bilmem nere indirime girdi, ojem şöyle sinemlerle bu gece kadıköydeyiz, nişantaşındayız. sohbetler full 3.şahıs erkekler ile ilgili zaten diyorum bak bir kere dolu konuştuklarını görmedim. türk kahvesi içip içip dedikodu yapıyorlar. sonra tarz lan ne tarzı senin daha yaşam görüşün yok

  gerçi var "bırakın yapsınlar, bırakın geçsinler " klasik (bkz: adam smith) bir de napolyon bonaparte "para, para, para "

  ne diyor goethe'nin muhteşem eseri faust'ta "vay halime hala bu zindanda mıyım? lanet olası pis bir oyukta myım? "

  sıkıldım artık

  edit ıı
  -ben keşke fikirlerimize, sanatımıza değer verilseydi diyorum. ama seks isterken öyle demiyorsunuz diye cevap geliyor bu kadar ilkel bir düşünce olamaz ya. hala olayı neresinden tutuyorlar?

  işte bu yüzden dünya görüşü kıt moronun teki çok rahat kadın elde edebiliyor. hatta sizin kadınınızı elinizden alıyor.ankara'nın yerini bilmeyen adamlar sırf zippo çakmakları ve arabası var diye kadın kaldırıyorsa bende yukarda sanat, değer diye geveleyeyim.

  her kadın için tabi ki demiyorum bahsettiğim zümre ınstagram ve beşiktaş, nişantaşı kafelerine bakarak çok rahat anlaşılacak salaklar.

  ne desem gg ilallah ettirdiler

 • 25. paribu

  perşembe günü önce 500 tl sonra hemen belgeleri onaylayarak 4500 tl daha yollayarak denemek için girdim. hızlı bir şekilde onay geldi ve geceden 500 tl eft emri verdiğim (oluştukları kodu doğru girerek) tutar sabah 9:15 hesabımda idi. arkasından diğer tutarı da gönderdim ve hızlı bir şekilde geçti.

  bu para çekme zamanı
  bu hesap hareketleri ve hızı. ayrıca binance.com’a gönderdiğim ve denediğim bitcoinlerin işlemi de orada. onun için 0,00050000 btc ödeniyor.

  burada ise alım satım işlemlerimin geçmişi.

  yazdıklarınızı okudum ve tedirgin oldum parayı hesabıma istedim ve 20 dk içinde hesabıma geldi. size neden böyle olduğu hakkında bir fikrim yok ama denedim. amacım 5000 tl ile girip, karlılıktan 1000 tl oluşturup, o tutar ile iota alıp unutmaktı ki öyle de yaptım. binance’a btc’leri gönderip bir iki hareketle 60 olan iota’yı yükselttim. şu an 71 adet iota’m var ve koyduğum parayı 200 tl eksik ile geri aldım lakin elimde uzun vadeli unuttuğum bir yatırım var.

  finansın içinden gelen biri olarak bu sisteme inancım çok az ve tehlikeli olduğuna inanıyorum ama paribu bu denklem içinde üzerine düşeni yaptı. ne tanırım, ne de ilişkim var, sadece merakta olan ve tedirgin olan insanların sorularına cevap olsun diye yazdım ki ben de tedirgin olmuştum. ha bundan sonra bir şey olur, site kapanır, coinler uçar vs... onu bilemem ama bitcoin satış fiyatı yüksek olması haricinde site çalışıyor. alım satım hareketlerinde manipüle olduğu vs. konulara hiç girmiyorum. şu zamanlarda zaten bütün coin sistemi bunun üzerine kuruludur. dün gece binance üzerinde sistematik olarak grafikler ve derinlik üzerinde bunu gördüm. az biraz grafik ve derinlik okuyanlar bunu anlayacaktır. bu çok uzun bir konu, burada kesmek lazım...

  zorunlu ekleme: ne hareketi yaptın ki!? diyorlar, her şeyi anlatmazsan olmuyor demek ki... binance üzerinde gönderdiğim btc’ler ile alım satım yaptım. belli aralıklarda direnç kıran alımlar geliyor ama sonrasında dağ gibi satışlar geliyor ve bunu önce tecrübe ettiğim yani imkb’den bildiğim için grafiklerin ve rakamların hareketinden anlayabildim. tabi bu sistem imkb ile mukayese edilemez, çok farklı dinamikleri var ama bariz geliyorum dediği zamanları da anlayabiliyorsun.

 • 26. ali palabıyık

  yukarıda birisi ünlü q7'nin bileğe basmasını koymuş ve beşiktaş'ın çocuğu diye de ali palabıyık bu pozisyonda sarı kart gösterdi yazmış. caps almıyorum istediği zaman silebilir. maçın hakemi mete kalkavan'dı ve o maçtan sonra tüm basın kartal pençesi hareketi ile mete kalkavan'ı eleştirdi.

  ali palabıyık dediğimiz adam ise rvp'nin tüm pisliklerini görmezden gelip maçı katleden bir hakemdi. o da bir türkiye kupası maçıydı.

 • 27. insan-yapay zeka savaşına sebep olacak olay

  (bkz: usb'yi kasaya tersten sokmak)

 • 28. starbucks'ın filtre kahvesinin biraz şey olması

  acı ulan acı..

  birisinin bunu itiraf etmesi gerekiyordu..

 • 29. trafik cezasından ihbarcıya komisyon vermek

  yeni bir sektör oluşmasına sebep olabilecek uygulama. trafiğin yoğun olduğu zamanlarda, emniyet şeritlerinin başladığı yerde soteye yatıp dünyalar kazanabilecek bir çok işsiz vatandaş var.

 • 30. arda turan'ın sahibinden.com'da sattığı villa

  (bkz: adamdan.com)

 • 31. incirli biskremin yeniden üretilmeye başlanması

  çocukluğuma götüren olay, anlayamazsınız. mutluluk böyle bir şey.
  edit: kesin bilgi, gönüller rahat olsun.* bu konuda şaka yapılır mı?

 • 32. satranç kulübüne isim bulmak

  (bkz: şahmat donetsk)

 • 33. hemşire kızlardaki ben doktorum kaprisi

  -başım ağrıyor :(
  +sende vitamin eksikliği var!
  -hangi vitamin?
  +bzzzt... dzzzzt... mzzzt... bi kahve içelim şekerim fal bakayım sana.

 • 34. 3. dünya savaşında hayatta kalma yolları

  nükleer denizaltı satın almaktır.
  6 ay kafan rahat çek okyanusta ücra bi köşeye izlemediğin dizileri falan izle, sonra çıkar duruma göre radyasyonu az olan bi adaya yerleşirsin.
  edit: imla

 • 35. bıçakladığı sürücüden dayak yiyen motorlu

  bir motosiklet kullanıcısı olarak "ülkede güzel şeyler de oluyor" dememe neden olmuş olaydır. haberin içeriği:

  http://www.hurriyet.com.tr/…rca-dayak-yedi-40671772

  kavganın çıkış sebebine dair herhangi bir görüntü olmadığı için bu hususta yorum yapmak imkansız. ancak, kavga süreci için denilebilecek tek şey, otomobil sürücüsünün eline, dövmesine izin veren halkın da inisiyatifine sağlık. sen elinde bıçakla karşı tarafa saldırırsan adam senin ağzını yüzünü de kırar, amına da koyar. millet de böyle etraflıca dayağını ye diye ayırmaya çalışanlara engel olur.

  iyice hayvana bağlayan, doğru düzgün motosiklet kullananları da zan altında bırakan bu heriflerden iyice gına geldi. madem bu herifleri engelleyebilecek bir adalet sistemi mevcut değil, o zaman en temizi bu yöntem.

  emaneti eline alınca götü kalkan tüm şahıslara ibret olmasını diliyorum.

 • 36. kudüs düştüğünde sıra istanbul'a gelir

  çok afedersin ama yarramı gelir. şu sıra bu badem bıyıklı ümmetçilerin son modasıda, araplarla biz türklere ortak kaderler yazmak oldu. sanki o ibnelerle kurduk biz bu vatanı, onlarla beraber kovduk ülke topraklarından düşmanı. kolay mı lan amk götü boklu iki araptan toprak işgal etmek ile türk topraklarına girmek. adamın götünden kan alırlar.

 • 37. windows 10

  nedense gelen updatelerin bir tek benim bilgisayarıma zarar vermediği os. olum neler yapıyorsunuz bilgisayara anlamıyorum ki? update yaparken hard driveyi mi söküp geri takıyorsunuz da her güncelleme sonrası buralar coşuyor?

 • 38. vatanım sensin

  son beş dakikaya kadar kaçak prenses anastasya'sıydı, vitaminsiz kerim'iydi derken sabrımın sınırlarına dayanmıştım ama son anda toparladılar sanki. o yüzden az önceki kadar hevesle gömemiyciğim, tüh :p

  --- spoiler ---

  son sahnede azize'nin tam bir badass edasıyla kızını, damadını ve kocasını kurtarması nasıl efsoydu be! anan da mı hitgirl'dü azize sultan? aferin kız, bu sezon göze girenler kadrosundaki yerini kimselere kaptırmıyorsun. ayrıca bi zahmet artık kızın ve kocanla gözyaşları içinde kavuşunuz; gereksiz yere ayrı kalmanızdan fenalık geldi.

  kadronun geri kalanına ise epey laflar hazırladım. yakup'la başlayayım: eeeyyyy yakup, sen ki kelebek gibi uçar arı gibi sokarsın, ingilizleri ingiliz olduğuna inandırmış adamsın; bir ufak rus kızı seni alt etti öyle mi? bir de karına sarkan aleksi herifiyle ortak olacak, hem de ali kemal'in mirası olan meyhaneyi açacaksın ha? ay üstüme iyilik sağlık. biz seni yıldız'ı adam edersin zannettik ama kötü kararlar alma konusunda körle yatan şaşı kalkıyor...

  tevfik ya sana ne demeli? iyi adam olmuşsun diyorlar, ama charles'ın dönekliği ne kadar inandırıcı ise seninki de ancak o kadar inandırıcı, kusura bakmayasın... aslında tevfik ilk sezonda biraz daha gri bir karakter olsaydı bu hikâye daha tutarlı olabilirdi; ama zavallı eftelya'ya yapmadığını bırakmayan, hatta onu kurtaran yaşlı çifti bile gözünü kırpmadan öldüren bir sosyopattan bahsediyoruz. bu adamda empatinin zerresi bile yok ki kendisine bakıp iyilrştiren halkı sırf minnet duygusundan koruyup yunan'la savaşsın... ayrıca şeytani zekâsıyla tanıdığımız tevfik'in sehersu'ya "gel de vur" dercesine arkasını dönmesi ona hiç yakışmadı...

  sonra anastasya hikâyesi... vay arkadaş yav, milletin yıllardır hakkında efsane üstüne efsane ürettiği son prenses anastasya bizim izmir ellerinde cevo'yla filipos'un elinde oyuncak olmuş meğer... bir an bu kızı da cevo'nun evindeki çocukların arasına katacaklar, "ha bir boğaz eksik ha bir boğaz fazla..." diye hikâyeye yamayacaklar, hatta aleksi'ye falan yapıp "vatanımsan evlenelim" isimli çiftleştirme programımıza yeni bir halka ekleyecekler diye fena tırstım! neyse ki en temizinden hakkın rahmetine kavuştu da, biz de "ay şekerim kayıp prenses anastasya meğer izmir'e yerleşip türkleşmiş, bi türk'le evlenip evinin kadını, çocuklarının anası olmuş, nihayet seksen yaşında sekte-i kalpten vefat etmiş" gibi bir efsane dinlemekten kurtulduk :) hareme düşen yabancı prenses masallarını muhteşem yüzyıl'da yedibinbeşyüz kere izlemiştik cnm, hiç almiyim sağol...

  nişantaşı bacısı sehersu ve onun beyinsiz kardeşi kerim sahnelerini sürekli gözlerimi devirerek izliyorum. allahım nolur azize şu müptezel kerim'i öldürmüş olsun, valla bu "ablaaa ben karı istirem!" modunda gezen ergenden fenalık geldi! ayrıca bu kerim vitaminsizi kossskoca izmir'de leon'la hilal'i nasıl şıp diye buldu da üzerlerine silahını doğrulttu? kızın üstüne gps mi taktın, eşarbını köpeğe mi koklattın, naptın oğlum? yalnız hilal'le leon nebiçim ifşa oldular, hem cevdet'e hem azize'ye nasıl yakalandılar ama, askjaskfkaskl :))) oğlum leon, bi de gidip ev falan tutmuşsun ama sen o işi unut yavrum, azize'yle cevdet hilal'i bir daha senin yüz metre yakınına bile yaklaştırmazlar :)) ha gerçi kızımız gebe falan kaldıysa işler değişebilir... yalnız leon, az çakal değilsin ha. o ıssız kulübede romantik bir şömine ışığı eşliğinde kızla artık ne planların vardı ki hemen öncesinde evlilik teklifini yapıp her şeyi meşrulaştırıverdin :)) bir de uzun bir aradan sonra sokrates'ten alıntı yaparak eski entel günlerine selam çakman pek hoştu, kıps. yalnız sevgili hilalcim, kendi aranızda ayın şahitliğinde kıydığınız o nikah dini ve hukuki olarak geçerli olmuyo yavrucum. hayır ben söyleyeyim de, sen yine "ay benim güzel perçemli kocacım <3 <3" diye kendini kandırmaya devam et ;)

  dağıstanlı konusunda hâlâ kafam karışık olduğu için orayı gömemiyciğim. hayır karakteri sevmiyorum; ama kendi içinde tutarlı olduğunu düşünüyorum. cevdet'e ve subay olan diğer askere "biz sizin gibi hesap kitap adamı değiliz! koduk mu oturturuz!" modunda konuşması falan çok yerinde olmuş; böyle dağlı, kaba-saba bir adam olduğu güzel yansıtılmış. yani senaristler burada eğitimli kesimi aşağılayan, her şeyi kaba kuvvetle çözebileceğini zanneden, belki yiğit ama son tahlilde kafasız, cahil insanlara çok güzel dokunduruyorlar. hatta "işte milli mücadele bunların eline kalsaydı yunan hepimizin ağzına sıçardı. atatürk'ün düzenli ordu ısrarı bu yüzden önemliydi" demek istiyor bile olabilirler. yani umarım öyledir, ben diziyi öyle okumak istiyorum. fakat senaristler ankara'nın savaştaki zekice hamlelerini biraz daha aktarmazsa artık sinirlenmeye başlayacağım.

  --- spoiler ---

 • 39. büyük popolu kadınların daha zeki olması

  daha 90larda çocukken dalga geçilen koca popom seneler sonra moda olacak da bir de üzerine zekamın teyiti olacakmış deseler yemin ediyorum çocuk halimle boşa üzülmezdim.

  hayat bana güzel lan tralalay. gidin squat kasın kuru götler nıhaha.

 • 40. para sıkıntısı olmasa iştigal edilecek meslekler

  bisiklet tamirciliği, seviyorum yağ, kir, üstübeç cırr cırr dönen tekerlekler falan. hollanda da adam lazım değilmi lan bu konuda başvursak nasıl olur acaba.

 • 41. hata yapınca küfür edilemeyen futbolcu

  alex de souzayı tek geçerim.
  onca gollere, asistlere rağmen müthiş mutevazı ve profesyoneldi. bu denli kültürlü ve karakterli bir adam da küfür yemişse dünyada küfür yemeyen futbolcu kalmamıştır. kesinlikle eminim.
  not: ezelirakipspor.
  edit: `@sistemgiller` uyardı, ona da küfür etmişler
  yıkılsın dünya!

 • 42. denizhan vural

  sonradan görme bir dalyarak. akp'nin ürettiği paralı ama eğitimsiz yavşak grubundan. piyasada bunlardan binlerce var.

  salkım hanımın taneleri filminde zafer algoz'un oynadığı, konağın kapicisiyken hükümetin azıinlik politikaları sayesinde konağın reisi olup, çiğ köylü hoyratligi ve sonradan görmeliği ile ezik birinden orospu çocuğuna terfi eden birinin potresi vardır. aynı bu denizhan denilen deyyus gibi. akp artığı piç.

 • 43. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  bu başlık aklıma memleketten otobüsle dönerken daha önce tanımadığın bir yol arkadaşı ile sabaha kadar yapılan muhabbeti, molalarda içilen çayları sigaraları, paylaşılan anıları ve ertesi gün herkesin hayatına devam etmesini getiriyor.

 • 44. 7 aralık 2017 sitelere açık havuz yasağı gelmesi

  gençler toplanın, sizin dilinizden anlayan bir şey anlatacağım.

  amasya'yı bilenler vardır muhtemelen aranızda. amasya, 99 evliyası var diye kutsallaştırılmış bir ildir. şehzadeler şehri diye de bilinir.

  benim anlatacaklarım, amasya'daki ünlü evliyalardan ikisi ile alakalı. iğneci baba ve serçoban.

  alıntıladığım kaynaktan birebir aktarıyorum:
  -----------------------------------------------------------------------
  iğneci baba'nın kardeşi olan serçoban, amasya merkeze bağlı karasenir köyü’ne yerleşir. çobanlık ile geçimini sağlayan serçoban hal ve hareketleri ve ibadetinin sadeliği ile tanınır.

  bir gün amasya’da ayakkabıcılıkla geçimini sağlayan ağabeyi iğneci baba’yı ziyarete gelir. beraberinde de koyunlarından sağdığı sütü bir mendiline çıkılayıp hediye olarak getirir. amacı, kendi mendiline koyduğu sütün, mendilden sızmadığını göstermektir.

  serçoban mendilini kunduracı dükkanının duvarındaki bir çiviye asar. bu sırada iğneci baba dükkanında bir kadının ayak ölçünü almaktadır. serçoban, kadının topuklarını görünce, “ne kadar da güzel” diye aklından geçirdiğinde çiviye asılan mendilden süt yavaş yavaş damlamaya başlar.

  iğneci baba, kardeşinin niyetinde bozulmalar olduğunu sezer ama hiç birşey belli etmez. bayan ayak ölçünü verip dükkandan ayrılınca, iğneci baba, kardeşi serçoban’a “ keramet dağ başında ermekte değil, keramet burada, çıkındaki sütü damlatmamakta” der.
  -----------------------------------------------------------------------

  söyleyeceklerim var.

  öyle bir kalabalık düşünün ki; "müslümanız biz, burası müslüman ülke" diye bağırıp, mensubu oldukları dinin kisveleri yerine haram lokma yemeye, hırsızlığa, kötülüğe göz yummaya meyletmiş olsun.

  öyle bir kalabalık düşünün ki; "bizler yıllarca dinimizi yaşayamadık, mağduruz" diye diye başa geçip, arkasında bambaşka milyonlarca mağdur bırakan yepyeni bir dönem başlatsın.

  yine aynı kalabalığı düşünün ki; "etrafta bikiniyle suya giren kadınlar dolaşıyor, şimdi elimizden bir kaza çıkacak!!! insanı yoldan çıkarır bunlar" bahanesiyle sitelerin havuzlarını kapatma kararı alsınlar.

  soruyorum şimdi; kadının topuğunu görünce bile iradesini yitiren bir kalabalık olarak, kadın görünce sütünüz damlıyorsa sorun sizde mi, kadında mı?

  uçkurunuza hakim olmak, mensubu olduğunuz dinin temel görevlerinden biriyken, "ben uçkuruma sahip olmayayım, ya kadınları dağa kaldıralım ya da evlere kapatalım" gibi dahiyane çözümler üretmeyi tercih etme yolundaysanız, kabahat havuza girenin mi, sizin mi?

  biz sizin gibileri hak etmek için ne yaptık, ne büyük günah işledik?

  keramet "benim istediğim tüm şartlar yerine getirilirse süper müslüman olucaz hepimiz" demekte değil, keramet, dünya kaldığı yerden devam ederken, elinizdeki yetkiyi kötüye kullanıp herkesi kısıtlamak yerine insanlara tüm özgürlüklerini verdikten sonra mendildeki sütü damlatmamakta.

  başı açık kadın gördüğünüzde tahrik olmamayı öğrenirseniz bir gün, bir kadının elini sıkarken boşalacak gibi olmazsanız eğer, sizin kafanızdaki "şekle" uygun olmadığı için insanlara suçlu muamelesi yapmayı bırakırsanız, muhtemelen daha iyi müslümanlar olacaksınız ama bunu size ben söyledim diye bile rahatsız oluyorsunuz eminim.

  neyse; uzatmaya gerek görmüyorum:
  sen kadın görünce mendilindeki sütü damlatıyorsun diye, şehirleri dağ başına çevirme lüksüne sahip değilsin. ya şehre uyum sağla ve iğneci baba ol, ya da git dağ başında serçoban gibi yaşa ve şehirdekileri rahat bırak.

  hangisi işine gelirse.

 • 45. 7 aralık 2017 u2 istanbul irish pub açıklaması

  o değil de mekan sahibi bildiğin yıllarca aradığımız içimizdeki irlandalı’ymış lan. o nasıl bir irlanda sevgisidir amk. adam anlatılanlara göre, irlanda kültürüne hakim olmayanı aşağılıyor, türkçe sipariş verenleri kovuyor, irlanda aksanı ile ingilizce konuşmayana cevap vermiyor. kısacası irlandalı olmayanları insan yerine almıyor bildiğin it muamelesi yapıyor, siktiri çekiyor ama bizimkiler stockholm sendromuna tutulmuşcasına geri dönüp ısrarla adamın barına geliyorlar. helal olsun la bar işletmecisi adam, arthur griffith senin kadar sevmedi irlanda’yı. alın bu herifi sinn fein’e başkan yapın, ira’ya militan yapın, dail eireann’de sandalye verin.

 • 46. psg ve bayern'li gruptan beşiktaş'ın çıkma şansı

  bu şey değil mi ya?

  (#72644448)

  ahahahahahahahahahahahahahaha

  edit: ayrıca onu diyen bunu da dedi; https://hizliresim.com/zoprnz

 • 47. sözlük yazarlarının okumakta olduğu kitaplar

  (bkz: eylül)

  mehmet rauf
  guzel roman ama kadin isimli erkek (süreyya bey), erkek isimli kadin (suat hanim) derken kafa kalmadigindan ilk sayfalari 3-5 defa okumak zorunda kalmiştim. neyse ki artik alistim, iyi kitap iyi.

 • 48. kk'nın chp'yi terör ile anılır hale getirmesi

  akape ve havuz medyası trolleri yüzündendir. kemal kılıçdaroğu yüzünden değil.

  çünkü akp ve aktroller gibi düşünmeyince direkt terörist oluyorsunuz malumunuz.

 • 49. sahibinden.com'daki nü model arıyorum ilanı

  ogle saatlerine dogru silinecek ilandir.

  sen konya'da birak nu modeli duz model bile bulamazsin. bi de poz verirken zevk alacakmis piiii. ulan ne insanlar var ya.

  adam konya'da yasiyor konya lan konya. git etli ekmek fotografi falan cek.

 • 50. işte kadınlığını kullanan beyaz yakalı kadın

  ön bilgi: okumak için durumu olmayanlar, hemen tanım okumak isteyenler entrinin son paragrafına bakabilir.

  şimdi durumu olanlar için roma halkına anlatır gibi anlatayım...

  iş ortamında kadınlar ikiye ayrılır:

  * çalışan bacılar =>
  makyaj yapmaz, gözlükleri dururken lensle uğraşmaz, takıp takıştırmaz, şık şıkıdım giyinmez, topuklu ayakkabı tıkırdatmaz, saç boyatmaz ve saç modeli kasmaz, göz süzmez gerdan kırmazlar. "çalışan kadın"dan ziyade "çalışan bacı" olarak görülürler. yancılık, yalakalık, enayilik, şaklabanlık veya çakallık yapmadıkları takdirde yalnız bırakılır hatta dışlanırlar.
  iş yerinden gecenin kör karanlığında çıkılsa, etrafta in cin top oynuyor, köpek sürüsü sesleri yusuf yusuf seslerine karışarak ovalara yayılıyor olsa... bütün berkeler pelinleri eve bırakmak için seferber olur, bunlara "hadi eyvallah, yarın görüşürüz bro." derler.*
  (bkz: erkeklerin o bizden dediği kızın dramı)

  * ve diğerleri =>

  masum yavru ceylanlar:
  (bkz: #72660572) numaralı entride bahsi geçen, kocaman gözleriyle masum masum bakması, narin fiziğiyle titrek titrek salınması bile müsamaha görmesine, pamuklara sarılmasına yeten tipler.

  zeynalar:
  ağır abla, atarlı abla tavırlar, asil duruşlu şık giysiler ve vurduğu yeri inleten stilettolarla salınan zeynalar.
  kadın olmanın havasını, tadını sonuna kadar çıkarır ama asla işve cilve yapmazlar. çünkü gerek yoktur. doğaları, duruşları çekici bulunur. yani misal ben ciddi dururum "gıcık" derler, bunların ciddi duruşu "çekici" bulunur. sen kimseye yüz vermezsin "geçimsiz, asosyal" derler, bunlar kimseye yüz vermez "cool" olur. ben çalışkan ve zeki olsam en iyi ihtimalle emeğimin karşılığını alırım, bunlar çalışkan ve zeki olsa üç vakte kadar "ceo" ilan edilir.

  prensesler:
  genelde torpillidirler. ama kendilerine ve yancılarına sorsan "hiç de bile"dir. kraliyet mensubu olmanın haklı kibrini yardımseverlik ve iyilikle taçlandırırlar. yukarıda bahsi geçen "eleman"lara minik bir gülümseme, yumuşak ses tonu ve italik boyun duruşuyla "cnm ya biz yemeğe çıkıyoruz sen de gel istersen" diyen kişilerdir.

  zavallılar:
  iş yerinde işveli cilveli, hatta cıvık, yavşak tavırlar ve avam duran giysilerle kadınlığını "kullanan" zavallılar.
  prenses güzelliğine, yavru ceylan masumluğuna veya zeyna çekiciliğine sahip olmadıkları için durduk yere ilgi ve müsamaha göremezler. bu acı gerçeği kabullenip edepleriyle oturacakları yerde doğuştan şanslı tayfaya imrenerek hırs yaparlar. sefil bir yolla elde etmeye çalıştıkları ilgi ve tolerans, bunu gösteren kişilerin sefillik seviyesi hakkında da fikir verir.