debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. mhp'nin cengiz inşaat oylamasındaki davranışı

  edit: ulan bi yazı yazdık, hem işadamına hem de tüm partilere giydirdik, şimdi bölücüsünden, ülkücüsüne kadar hepsi peşime düşecek. aktroller zaten her daim peşimde. kurtarın beni:)

  anlam veremediğim bir garip mhp davranışı.

  hükümet, şu milletin a. koyan meşhur mehmet cengiz'in sahibi olduğu cengiz inşaat'ın 900 milyon tl'lik vergi borcunu affediyor. chp ve hdp borç neden silindi konu araştırılsın diyor. mecliste oylama yapılıyor. akp konu araştırılmasın diye hayır oyu kullanıyor, mhp çekimser oy kullanıyor, sadece chp ve hdp'nin oyları yetmediğinden dolayı, konu oy çoğunluğuyla olayın araştırılmamasına karar verilerek kapanıyor. haber
  (bkz: cengiz inşaat'ın vergi borcunun silinmesi)

  şimdi akp'den falan bahsetmeye gerek yok, hadi onları biliyoruz memleketi beraber yiyorlar. ulan salak mhp. sana noluyo amk? ihaleleri veren iktidar sen değilsin, adamla parayı bölüşecek halin de yok, ama adamı koruyorsun. hırsızlık yapsan diyecem ki bu da işin içinde ondan koruyor. ama bırak iktidar olup hırsızlık yapmayı altı üstü mecliste 40 milletvekilin var. onlar da en köşede çaycıların yanında oturuyor. amacın ne bunak bahçeli?

  milletvekillerinden çok bahçeli'ye kızıyorum çünkü mhp'de hiçbir şey bahçeli'nin kararı olmadan yapılamıyor malum. bu arada bahçeli'nin diğer adaylara destek veren il ve ilçe teşkilatlarının tamamını kapatması da ayrı bi konu. sen tayyip'e diktatör de, ondan sonra gel bunu yap. demek ki iktidar olsan, sen de en az rte kadar diktatör olacaksın.

  hadi daha önceki meclis başkanlığı vb konularda yaptığın kaypaklıkları akp tabanından oy devşirme planına bağlayıp anlamlandırabiliyorum da, bunun amacı neydi? mehmet cengiz'i korumanın amacı nedir?
  ''abi güzel koruduk seni, iki daire de bize ver'' mi diyeceksin? ya da ''abi tapelerde dinledim, sen iyi koyuyormuşsun, gel bana da koy'' mu diyeceksin?

  bir nokta daha var: hadi evet oyu kullansan bu da onlardan der anlarım, hayır kullansan onu da anlarım da, mal gibi çekimser oy kullanıyorsun,hem adam hakkında şaibeliyim imajı çizip adama bok atıyosun, hem de sen kurtarıyorsun. üstelik de böyle ne isa'ya ne de musa'ya yaranabiliyorsun, piç gibi ortada kalıyorsun. kendi seçmenin bile utanıyor artık senden. ota boka çekimser oy kullanmak nedir yahu? parti dediğinin bir duruşu, çizgisi olur. sevelim ya da sevmeyelim hdp bile net be kardeşim. adam apo'nun heykelini dikecez diyor meydanlarda. terörist de olsa en azından senden net. sen hala çekimser. yazık...

  tebrikler mhp, şu andan itibaren artvin dışısın...

  milliyetçi bi parti, ''bu milletin amına koyacaz inşallah'' diyen bir adamı koruyorsa, adam tabi koyar, kimse kusura bakmasın. ulan herşeyi geçtim parti merkezine girerken tabelada yazan partinin adından utanır insan!

  ama zaten hangi parti adının tam zıttı değil ki?

  adalet ve kalkınma partisi: bir parti düşünün adında adalet geçsin, başında ülkedeki en kanun tanımayan adam olsun.

  cumhuriyet halk partisi: adında halk geçtiği halde elitist yapısıyla halktan en uzak parti görünümünde.

  barış ve demokrasi partisi: adında barış, emrinde terör örgütü var.

  halkların demokratik partisi: adında halkların geçiyor ama tüm dertleri sadece bir etnik grup.

  milliyetçi hareket partisi: adında hareket var ama 13 yılda 11 seçim kaybetmelerine rağmen partinin yönetim kısmında en ufak bir ''hareket'' yok.

  meclisi bitti ama liste daha bitmedi...

  millet partisi: adında millet var, ama milletin partiden haberi yok.

  büyük birlik partisi: iktidar olsa birlik ve beraberlik bir yana, kürtlere soykırım yaparlarsa şaşırma.

  doğru yol partisi: yanlış yolda oldukları için, bir zamanın iktidar partisi bugün bu halde.

  güven partisi: adana'da kumar oynatan insanlar tarafından kurulan, yerlerini polis basamasın diye kurdukları göstermelik parti. adı güven ama ortada siyasi bir parti yok. belki de herşeyin özeti aslında budur. güven ile siyaset bir arada olmuyor demek ki.

 • 2. ufacık ülkesin sen daha ordun bile yok

  aynen, iş-kur'da sıra bekleyenleri göndersek alıp gelirler lüksemburg'u.

  edit: merak edip tam sayıya baktım, tes-iş araştırmasına göre 5 milyon 241 bin işsizimiz var.
  bu da tam olarak, sadece işsizlerimizin, 125 ülkeye diz çöktürecek rakama ulaştığını gösteriyor.
  küçük ülkelerle ego mastrubasyonu yapmak yerine biraz kendimize bakmamız lazım.

 • 3. cengiz inşaat'ın vergi borcunun silinmesi

  eski parayla 900 trilyon, yeni parayla 900 milyon tl'lik cengiz inşaat'a ait vergi borcunun silinmesi.

  akp: evet

  chp & hdp: hayır

  mhp: çekimser

 • 4. tv8'in nba yayın haklarını satın alması

  (bkz: lebron düştü)

 • 5. isveç isviçre abd'de kıdem tazminatı yok

  su lafi arkadas ortaminda biri söylese, öyle bir küfür ederim ki ölene kadar konusamaz bir daha.

  ulan sen kimsin ki kendini o ülkelerle kiyasliyorsun. isvicre'deki mesai saatlerini, isvec'deki isci haklarini, abd'deki konusma özgürlügünü getir de sonra yüzün olsun konusmaya.

 • 6. artvinlilerin polislere evlerini kiralamaması

  artvin cerattepe direnişinde yaşananların ardından sabırları taşan artvinlilerin evlerini ve iş yerlerini polislere ve yakınlarına kiraya vermemesi durumu. kiracı polislere de "acil evi boşaltma" talimatı göndermişler. ilgili radikal haberi.

  yaa çevik kardeş çok rahat gaz sıkıyordun.

  not: lecagot bildirdi, yeni kanunda kiracıyı şartsız çıkartmak pek mümkün değilmiş (#58764412). tabii gene de vatandaşın duruşunu takdir etmek lazım.

  ***

  emir kulu diye bıdı bıdı yapanlar doluşmuş gene. adam gaz bombası atmak için emir alıyor diyelim. bu emri, fişeği 45 derece açıyla yukarıya doğru ateşleyerek yerine getirmek varken tüfeği vatandaşın kafasına doğrultarak ateşlemek midir emir kulu olmak? (youtube açıp gezi+gaz bombası yazıp biraz aramayla ilgili videoyu bulabilirsiniz.)

  emir kulu olmak gezi olayları sırasında eylemci bile olmadığı halde eylem bölgesinde yaşayan hakan yaman'ın gözünü çıkarttıktan sonra adamı ateşe atmak mıdır? (ilgili google görsel araması)

  emir kulu görmesek inanıcaz.

 • 7. e-kitap servisi meritokrasi

  türk edebiyatı alanında yüksek lisans yapan bir öğrenci olarak ayıla bayıla kullandığım, zerrece vicdan azabı hissetmediğim servis.
  gelirim ayda 800 liralık geri ödemeli kredi ve dahi part time çalıştığım iş yerinden aldığım 200-250 liradan ibaret. izmir'de bir kiralık evde kalıyorum ve hocaların bizi sorumlu tuttuğu tüm kitapları bizzat almaya kalksam ayda 250-300 lira gibi bir kitap masrafım olacak. ege üniversitesi kütüphanesinde bahsedilen kitapların büyük çoğunluğu yok. aslına bakılırsa var da hocalarımız lisans ile yüksek lisans öğrencilerini çoğu zaman aynı kitaptan sorumlu tuttuğu ve lisanslara bizden önce kitapları bildirdiği için kitaplar biz kütüphaneye gittiğimizde çoktan talan edilmiş oluyor.
  ha bu yukarıda bahsettiğim 250-300 liralık kitap masrafı yalnızca ders adına sorumlu tutulduğumuz kitaplar. bir akademik kariyer sağlayabilmek ve kendi entelektüel merakımı tatmin edebilmek adına okumam gereken kitaplar ayrıca bir meblağ. muhteşem can yayınları umberto eco kitaplarına indirim lütfetmişler. gülün adı'nın indirimli fiyatı 28.50 lira idi yanlış hatırlamıyorsam. bakınız indirimli fiyat diyorum. düz hesap 30 tl diyelim şu fiyata ki 30 tl ile bir hafta boyunca yeme içme ihtiyacımı karşılamak zorunda kalmışlığım var. bu da not olarak kenarda dursun.
  yarın öbür gün akademik bir görevle sağlam bir maddi olanağa kavuştuğumda bu kitapların hepsini tek tek edineceğimi bildiğim için bu servisi kullanmak beni zerrece rahatsız etmiyor. beni rahatsız eden birikim sağlamaya çalışan insanların kitap almak için yemeden içmeden (özel zevkten, lüksten falan değil yemeden içmeden) para arttırıp kitapları almak zorunda kalması. bugüne kadar hayranlıkla okuduğum hiç bir yazarın da yazma işini para için yaptığına şahit olmadığım için etrafımda maddi durumunun kötü olduğunu bildiğim tüm okuyucuları zevkle bu ağa davet ediyorum.

  hadi az ötede duyar kasın.

 • 8. 25 şubat 2016 lazio galatasaray maçı

  genc yetenek sneijder ın kendini göstermek için it gibi koştuğu ancak kariyeri kupalarla dolu galatasaraylı diğer oyuncuların isteksizliginden dolayı sıkıcı geçen maç

 • 9. lazkiye'de öldürülen rus generaller

  şubat ayı olağan rus generaller öldürüldü haberi iddiasını da idrak etmiş bulunuyoruz.

  mart ayında buluşmak üzere hoşçakalın.

  not: bu arap sevicilerin mastürbasyonu günah ilan etmeleri de çok ironik.. kendileri sürekli böyle iddialarla mastürbasyon yapıp duruyorlar...

  wiki de rus generaller diye araştırınca: toplu halde dolaşan, bombalı araçlarla avlanabilen bir tür yaban kekliği...

 • 10. yasin balkır

 • 11. hdp'li kızla yemeğe çıkacaklara tavsiyeler

  ekmeği bölerek yemeniz avantaj sağlar

 • 12. vücut geliştirme yapmayan erkek

  iki gün üstüne düşmeyince pörsümeyecek başka bir organına yatırım yapıyordur belki de, (bkz: beyin)

 • 13. can dündar'ın özgürlüğünü yae'cilere borçlu olması

  (bkz: eşeği önce kaybettirip sonra buldurmak)

  yetmez ama evetçilere öncelikle tutukluluğunu borçludur.

 • 14. __i^i__

  turnikeden geçerken el ele tutuşmaya devam eden çift...

 • 15. ilkokul öğretmeninin tersten çalışan roket yapması

  dunning-kruger prensibiyle çalışmaktadır.

 • 16. 25 şubat 2016 lokomotiv moskova fenerbahçe maçı

  hasan ali'nin ötürmesinden sonra mehmet topal gapıcının dayanmadığı köşeden gol vurub hesabı dengleştirir 1-1. indi lokomotiv'in 3 gol vurması lazımdır ama mümkün olmayır. baş zelvesiyle gol vuran mehmet topal allah'a teşekkür edir.

  afedersiniz bok gibi maçtı. turu geçtik, bi de azericem gelişti biraz, o kadar. başka bi kazanç yok.

 • 17. 25 şubat 2016 aym'nin can dündar kararı

  aym kararının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

  söz verdiğim gibi düzenliyorum.

  25 nisan 2015 tarihinde hidayet karaca ve tahşiyeden tutuklu diğer polisler hakkında hakim mustafa başer tahliye kararı verdi. öncelikle bu tahliye kararına nasıl geldik onu irdeleyelim.

  tahliye kararına giden yol, reddi hakim talebiyle başladı. reddi hakim talebi bütün sulh ceza hakimliklerini dolaştıktan sonra dolaşacak sulh ceza hakimliği kalmayınca ağır ceza metin özçelik talebi aldı. 24 nisan cuma günü öğleden sonra reddi hakim talebi mustafa başer'e sevk edildi, mustafa başer gece yarısından sonra bütün polislerin ve hidayet karaca'nın tahliye müzekkeresini yazdı, hepsi için tek tek tahliye müzekkeresi düzenledi. evrakları alan avukatlar silivri cezaevine gece yarısı gitti. silivri savcısı gece işlem yapmadı. uyap sistemi arızalı olduğu gerekçesiyle evrakları kabul etmedi. ardından sabah nöbetçi savcı geldi. nöbet savcı da kararı tebliğ almamakta direndi. pazartesi sabahı acilen sulh ceza hakimliği kararı yok hükmünde sayan karar çıkarıldı. cumartesi sabahından pazartesi sabahına kadar canla başla çalışılarak karar tebliğ edilmedi. pazartesi sabahı mahkeme kaleminin tamamı izne çıkarıldı. hakim mustafa başer zaten izne çıkmıştı. o hafta cuma günü kendisi tutuklandı, 1 mayıs 2015'ten beri cezaevinde.

  şimdi buradan fetö'cü olduğum çıkarılmasın. fakat hukuk diye bir oyun oynuyorsanız, oyunu kuralına göre oynamayı kabul edersiniz. kuralına göre oynamıyorsanız, buna darbe hukuku denir. hukukun çiğnenmesi ergenekon ile başladı, bugüne kadar yavaş yavaş gelindi. bu ortamın bir daha düzelmesini mümkün görmüyorum.

 • 18. adil kullanım kotası

  insanlari anlamiyorum.

  bir futbol takimi dusunun, 50bin kisilik stadyum yaptirip, 400bin kisiye kombine bilet satsin. sonra bir de stadyum onunde 80bin bilet satsin. tepki gostermez misiniz? 'senin 480bin kisi icin yerin yoksa neden bu satisi yapiyorsun?' demez misiniz?

  peki internet servis saglayicilar, milyonlarca insana abonelik satip, aboneler bu hizmetten faydalanmaya calisinca 'yalniz hepiniz birden tam kapasite kullanamazsiniz, biz sistemi oyle kurduk' deyince neden tepki gostermiyorsunuz? neden 'aa evet adil kullanim olmali' diyerek kabulleniyorsunuz? mal misiniz la siz?

  milyonlarca insana 'saniyede 8mbit'e kadar' veya 'saniyede 8mbit' diyerek satilmis paketler icin uygun altyapi olup olmadigini denetlemeyen devlet, sirketin gotu sıkısınca caymasina neden goz yumuyor? utanmaz bakanlar cikip 'birileri somursun, digerlerine bant genisligi kalmasin, oh ne ala' dediginde cok mu normal. ulastirma bakaninin cikip 'hizmet satiyorsan, dayanagi olacak arkadasim' demesi gerekmiyor mu?

  adil kullanimmis, kicimin adilleri sizi...

 • 19. evde tost yapıp işyerine getiren varoş kız

  personeline bir öğün düzgün yemek vermediğine göre, bu hikayede, asıl varoş olan işyeri.

 • 20. abd'li senatör lindsey graham'dan suriye tepkisi

  karşısına abd savunma bakanlığı sekreteri, genel kurmay ve dışişleri yetkililerini alıp paparayı basan bir adet senatörün, suriye politikası konusunda amerikan yönetimini yere serdiği görüntüler.

  başkanın adamlarının suçluluk psikolojisi ve başarısızlıklarının vücut diline yansımasını da çok net görebiliyoruz.

  https://www.youtube.com/…&v=ahxbk1gspiu&app=desktop

  edit: ayrıca kuvvetler ayrılığı işte böyle bir şey. biz de istiyoruz ulan. biz onun bunun ülkesindeki kuvvetler ayrılığı"nı, yürütmecilerin ipe dizilip hesap verdiği bu şaheser görüntüleri televizyondan hayranlıkla izleyip, " bizim neden püskevitimiz yok" demek zorunda mıyız.

 • 21. escortların ederlerini gelişigüzel belirlemesi

  (bkz: escort balonu)

 • 22. öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

  anne ve babaların gelişim yaşına gelmiş çocuklarına hitap ederken kullanması gereken cümleleri öğrenmem ufkumu ikiye katladı. çocuğumuzu büyüttükten sonra "sen kime benzedin ya" dememek için mutlaka bu hitap şekillerini bilmek gerekir.

  * yapma düşersin değil; dikkatli olursan başarabilirsin.
  * çabuk topla oyuncaklarını değil; önce arabalarını mı toplamak istersin, legolarını mı?
  * dur ben yaparım değil; denemek ister misin?
  * hastayım rahat dur biraz değil; biraz başım ağrıyor, sessiz durarak bana yardımcı olmak ister misin.
  * kalk şu televizyonun başından değil; haydi birlikte oyun oynayalım.
  * yat uyu artık değil; uyku saatimiz gelmiş sanırım.
  * teyzene hoş geldin desene değil; misafire hoş geldin demeliyiz.
  * izin vermiyorum değil; bunu şu sebepten dolayı doğru bulmuyorum.
  * bunu sen mi yaptın değil; bunu kimin yaptığı hakkında bir fikrin var mı?
  * hayır asla değil; yapmamalısın çünkü....
  * alışverişte, "kendini parçalasanda onu almayacağım" değil; alışverişten önce, marketten sadece süt ve ekmek alacak kadar paramız var, başka bir şey istemeyeceğine söz vermelisin.
  * ne bileyim ben değil; bilmiyorum ama öğrenip seninle paylaşacağım.
  * ayağımın altında dolaşma değil; bana yardım etmek ister misin?
  * onu kırarsan yenisini hiç almam değil; bir süre yeni oyuncak almayabiliriz, bu yüzden oyuncaklarını temiz ve düzenli tutarsan daha uzun süre kullanabilirsin.
  * yeter ki ağlama değil; ağlaman fikrimi değiştirmeyecek, sakinleştikten sonra seninle konuşabilirim.

 • 23. sol kürt hareketinden tamamen ayrışmalı

  solun, onu dünya çapında baltalayan kimlik siyaseti ve azınlık milliyetçiliği garabetlerinden kurtulma gerekliliğinin türkiye ayağıdır.

 • 24. 29 şubat 2016 fenerbahçe beşiktaş maçı

  ben bir tane hatırlıyorum, 2005 sezonu sanırım.

  fener yine şampiyonluğa oynuyor, kadıköy nasıl kenetlenmiş. bazı terbiyesizler ekmekli sütlü pankart açmış falan

  o sene beşiktaş iddiasını kaybetmiş. ama bakıyorsun kadıköyde maç sonu fener 3 beşiktaş 4

  üstelik beşiktaş 10 kişi kalmış, kalede ise forvet oyuncusu var

  bir de iddialı olsa neler olurmuş diyorum kendi kendime. hah siz daha bunun ne olduğunu bilmiyorsunuz aslında, hep gs ile yapamışsınız atıp tutmak kolay

  olum madem ergensiniz, böyle kabak gibi belli etmeyin. ha akıl sıkıntısı yaşıyorsanız o daha sıkıntılı durum

  edit: kanaryalar baya bozulmuş bu maçı hatırlatmama:))

 • 25. balkan göçmeniyle evlenmek

  mal mülk sahibi olmayı garantilemek demek. tutumluluğun kitabını yazarlar.

 • 26. roma yerine saraybosna'da inen gs taraftarı

  efendim 25 şubat 2016 tarihinde pegasus havayolları istanbul-roma uçuşunda kabin memurunu taciz etmişler. pilot da uçaktan indirmiş. halbuki bileklikleri de varmış ama. pilota göstermişler ama pilot kabul etmemiş. inşallah uefa kabul eder.

 • 27. yaran inci sözlük entry'leri

  üst komşuyla sıçma saatlerimiz

  neden hep aynı olur .mına koyayım ya. hayır yani insanın kafası karışıyor, bilerek yapıldığını düşünüyor paranoyaklaşıyor insan. ben rahat rahat sıçmak istiyorum arkadaşım. az önce yine oturdum klozetime, hayatta mutlu olduğum bi kaç andan biridir sonuçta. sonra yine yukardan ses geldi "şıloop" diye bıraktı bi tek. ben de bıraktım hemen. tabi geri kalır mıyım? ama normalde 5 dakikası vardı daha yani. sonra bi anda 'şılop şılop' diye bir ses duydum. ulan bu kadar seri nasıl sıçabiliyor? ıkındım ıkındım nafile çıkartamadım beyler. arka da alışmış benim sakin kişiliğime doğal olarak. tam "rezil oldum yendi beni o kazandı" diye arabeske bağlamıştım ki aklıma bi fikir geldi. çamaşır makinesinin üzerinden 6 tane sabun aldım. çap çap çap çap çap çap bi koydum. en son ağlama sesi geliyordu yukarıdan. adamı böyle sikerler işte.

 • 28. 25 şubat 2016 panathinaikos fenerbahçe maçı

  maçı kaybettiğimize yanmıyordum da.şu kısa ömrüm amına kodumun fotsisinin türk takımlarına attığı saçma sapan 3'lükleri izlemekle geçti ya ona yanıyorum.

 • 29. fakirlerin isyan edip ayaklanmama nedeni

  starbucks'a giden, ayda 3-5 bin kazanan tipler kendilerini zengin görüyor, ne hoş. rüyadan uyandırmak gibi olmasın ama sen de fakirsin.

  bir yıl işsiz kalsan şuan yapabildiklerinin hangisi yapabilirsin ki? ya da memlekette savaş çıksa başının çaresine tek başına bakabilir misin?

  sen sistemin fakir olduğunu unutturduğu kesimsin, çünkü starbucks'a gidip filtre kahve içebiliyorsun. önemli olduğunu sandığın bir diploman ve aylık kazandığın bir kaç bin liran var. ama aslında sen de fakirsin. çünkü sen de fakirlerin isyan edip yıkmaya çalışmadığı düzenin ürünüsün.

  senin güzel bir işlevin var aslında, sen vitrin ürünüsün. senin gibilere bakıp 'ben de günde on saat çalışıp' yirmi yıl sonra bir ev alabilir, starbucks'a gidip apple'ımla check in yapabilirim diyorlar. bu nedenle sistemle kavga etmek yerine sisteme dahil oluyorlar.

  yani, senin yüzünden isyan etmiyorlar.

  sınırlı imkanlarını saymazsak, özgür sayılmazsın. istediğin zaman istediğin yere seyahat edemezsin. istediğin işi yapamazsın. bir çok zorunluluğun var. ev için iş için kıytırık bir tatil için modern köle statüsünde çalışmak zorundasın bikere.

  ve en acısı da ne biliyor musun, günü geldiğinde daha fakirler için isyandan başka seçenek kalmadığında, sen isyan için onlar kadar cesur olamayacaksın. çünkü sistemin sana bahşettiği ufak tefek kazanımlarını riske atmak istemeyeceksin.

  hatırlatayım dedim.

 • 30. lazio fenerbahçe'yi çiğ çiğ yerken viski içmek

 • 31. 25 şubat 2016 pfdk'nın salih dursun'a verdiği ceza

  salih dursun'un yaptığı hareketin kesinlikle karşılığı değildir.

  bakın duygusal düşünmekten bir adım öteye gidelim, bir oyuncu haklı yada haksız bir biçimde de olsa direk olarak hakemin otaritesini ve saygınlığını sarsmıştır. bu olay tıpkı engin baytar'ın cüneyt çakır'ın yakasına yapışması gibidir. hakemin verdiği haksız kararın cezasını oyuncu kesemez.
  biz genel olarak türk futbolunun kirlenmişliğine çıkan bu kart yüzünden alkış tutmuş olsakta salih'in hareketine, fedarasyon verdiği ceza ile apaçık çuvallamıştır.

  hakemin rezalet yönetiminden bahsetmeyeceğim bile ama bana kalırsa bu ceza oldukça az.

 • 32. 19 eylül 2000 beşiktaş barcelona maçı

  ibrahim üzülmez'in simao'nun sağından atıp solundan geçtiği, ahmet dursun'un kariyerinin en güzel golünü attığı, fazlı ulusal'ın torunlarına "barcelona'ya karşı oynadım lan ben" demesine sebep olacak şekilde son 2-3 dakikada oyuna girdiği, ike shorunmu'nun rivaldo, alfonso ve dani karşısında dünyaları kurtardığı, ivan de la peña'nın 3. golde top çizgiyi geçti kararı veren yan hakeme "topsun olm, top" hareketi yaptığı ve güntekin onay'ın dönemin barça teknik direktörü llorenc serra ferrer'a "madem nihat'ı tanımıyormuşsun, al sana nihat" tribine girdiği unutulmaz maç.

 • 33. bim'den yiyen lc waikiki'den giyinen insan

  insanlari sirf yedikleri ve giydikleri ile yargilayan kisilerin taaaaaaaaaaaaaaa moyayim

 • 34. dincilerin ülkücülerin pkklıların olmadığı türkiye

  dincilerden kasıt yobazlar, ülkücülerden kasıt çinli diye uygurlu döven salaklar ve pkk'lılardan kasıt teröristlerse evet çok güzel olur. ülkenin iq ve eğitim ortalaması yükselir.

 • 35. muhteşem yüzyıl kösem

  viledanın da mucidi olduğumuzun kanıtı olan dizi.

 • 36. fenerbahçe erkek basketbol takımı

  evet bu sene dandik f4 olacak, ne zaman fenerbahçe favori olmaz o f4 efsane olur veya bir kaza olur fenerbahçe f4'e kalamazsa bu senede efsane f4 olabilir, bilemeyiz.

  sanki bu sene barca, oly kura çekiliyorda f4'e alınmıyor. o sene avrupanın en iyilerinin oynadığı yere f4 deniyor.

  tanım: şimdiden başarısı küçük gösterilmeye çalışılan takım.

 • 37. kedilerin gariplikleri

  ağlayan sahibini teselli etmek için ağzına oturmak.

  canım sıkkın, ağlamışım, başım ağrımış, salondaki koltuğa uzanmış, gayet amerikanvari battaniyeme sarılmışım, tavana bakıp hem ağlıyor hem düşünüyorum... halimi gören kedim gelip ağzıma oturup büyük bi iştahla gurlamaya başladı.

  o an hala gözümün önünde; önce geldi eğildi yüzüme baktı, biraz göz yaşlarımı yaladı, ne yapacağını bilmez halde iki kere göğüs kafesimin üstünde döndü, sonra bi kıç gördüm, ondan sonrası karanlık... öyle şiddetli güldüm ki derdimi unutturdu sıpa. bayağı bayağı götüyle susturmaya kalktı beni, müdür bu buna konuş dedi.

 • 38. 25 şubat 2016 rusya'nın doğal gazı kesmesi

 • 39. 25 şubat 2016 metrobüste kalktığı yere oturduğum

  kalktığı yere oturmuşsan 1000 lira çok olmuş.
  (bkz: escortların ederlerini gelişigüzel belirlemesi)

  edayt: sanırım bir olay.

 • 40. beşiktaş

  vur kafasına al ekmeğini döneminin bitmesi bir kısımı rahatsız ediyor biliyorum.
  bir kısım taraftar bu itici hareketleri yapıyorsa/k sizin pisliklerinizle mücadele edebilmek içindir. sizden gördük yani.

  aman galatasaray'lılar fenerbahçe'ye tercih ediyormuşlar da soğumuşlar da falan filan. herkes ağlıyor şu an. orada burada mevzu beşiktaş olunca nasıl birleşip aynı masalları anlattığınızı biz iyi biliyoruz. biz bize yeteriz ve ikinizin yanında da hala apak bu takım, bu çocuklar.

  sizin gibi haksız galibiyette oley çekmek yerine, 61. dakikada kırmızı kart çıkartan da o bonzai çeken tinercilerdi. önce bi kendinize çeki düzen verin sonra beşiktaş'a iş öğretin.

  üçüncü haftada şampiyon ilan ediyormuşuz, ya bu sizi niye rahatsız ediyor anlamıyorum ki. ederiz de söveriz de sonunda amiyane tabirle göt de oluruz gerekirse. sanki biz şampiyonuz diyince şampiyon oluyoruz, ne iş anlamadım ki, yav he de geç rahatsız oluyorsan, kendi takımın rezil gibi diye mi takılıyorsun?
  borçla harçla transfer yaparken komodine para bırakıyordun ama, onlar ne olacak?

  bu takımla övünmek sonuna kadar hakkı taraftarın isterse üçüncü olsun sonunda, gururlanın.

 • 41. diyarbakır'a 400 binlik zırhlı ambulans alınması

  ambulansı zırha mecbur bırakan itlerin soyları kurusun.

 • 42. 26 şubat 2016 uefa avrupa ligi kura çekimi

  türkiye kupasında amed'i çekti, uefa'da moskova'yı. şu an sıkıntılı olduğumuz ülke lüksemburg. evet lüksemburg.

  ona en yakın isviçre var sanırım, basel gelir diyorum. yakşamlar.

 • 43. instagram tacizcileri

  sosyal medya tacizcilerine karşı öneriler 1:

  merhaba denince ne yapılmalı?

  ? : kezban, burnu havada, kendini bir şey sanıyor ayıp ediyor

  merhaba: ilgi istiyor, bile bile lades, kendisine yürüneceğini bile bile muhabbeti devam ettiriyor.

  cevapsız bırakmak: kendini birşey sanıyor, herkesin onu yatağa atmak isteyeceğini düşünen hastalıklı bir kadın

  kendi adına sevgilisi / kardeşi cevap verirse: kendi ayakları üstünde duramayan, birey olamamış zavallı. hani kadın erkek eşitliği? hani bireydiniz.

  ne var lan yarraam: kezban, terbiyesiz, ahlaksız, hasta, azgın, bozuk

  kısacası birisi merhaba derse hesabımızı kapatıp kaçıyoruz kızlar başka yolu yok.... allah muhafaza birisi eve girerken merhaba demesin de taşınmak zorunda kalmayalım.

 • 44. gerekirse rusya'ya saldırırız ve galip geliriz

 • 45. ryan donk

  7-8 milyon bileklik etmeyecek futbolcu

  ha kasımpaşa bilezik gibi geçirmiştir orası ayrı

 • 46. yurtdışında yaşanan dumur olaylar

  amerikadayım o zaman. tatil için eve gelecem, kardan dolayı uçak ertesi sabahın körüne erteledi. telefonda anneme söyledikten sonra yattım uyudum.
  o zamanlar modemler dial up, hattım da tek. kabloyu bi telefona bağlıyorum, bi modeme, öyle bağlanıyorum. gece de yatmadan azcık internette takılmışım, sonra da unutmuşum, telefon kablosunu modeme takılı bırakmışım.cep telefonunun da şarjı bitmesin mi?
  neyse ben sabah saatin alarmıyla kalktım, hazırlanıyorum filan, kapı çaldı. alla alla dedim, sabah 7 mi ne zira.
  uyku mahmurluğuyla açtım, karşımda bir kadın, türkçe olarak "anneniz sizi aramış ulaşamamış, uçağınız varmış, sizi uyandırmamı istedi."
  ????
  kimsin ya sen? neden türkçe konuşuyorsun? annem seni nerden tanıyor? neler oluyor? ben nerdeyim? yoksa ben aslında türkiye'ye gittim de kar-mar hepsi rüya mıydı? ya da manyak mısınız?
  meğer neymiş, sonra çözüldü: evimin hemen yanında bir türk restoranı vardı, annem bana ulaşamayınca ağır uyuduğumu da bildiğinden uçağı kaçırırım korkusuyla gitmiş internetten o restoranı bulmuş, aramış, rica etmiş, kadınceyiz de kırmamış gelmiş.
  ama yuh yani. ben o an aşırı dumur olmuştum, sanırım bi daha o kadar dumur olmadım hatta.

 • 47. ingilizce anlamı olan türk ismine sahip olmak

  bizim bir arkadaşın adı toygun amerikaya gittiydi gülme krizine girmişler adını gördüklerinde. (bkz: oyuncak tabanca)

 • 48. hayat felsefesi yapılabilecek en güzel söz

  "kimse sınanmadığı günahın masumu değildir"

 • 49. kedi sahibi olmak

  kuvvetle muhtemel artık ömrünüz boyunca kedi sahibi olacaksınız demektir. ömür boyu kedi sahibi olmak tüysüz kıyafet giyememek, yalnız yemek yiyememek demektir. masanın üzerinde bardak bırakamaz, evden üç gün ayrı kalamazsınız. yemeğinizden tüy çıkmasına hiç aldırmazsınız.

  kediniz biraz fazla uyusa endişelenip dürtmek, hayvancağız hevesle oyun oynayana kadar içi rahat etmemek kedi sahibi olmanın değişmez kurallarındandır. kum değiştirirken benden çok sıçmışsın eşşoleşşek diye söylenmek farzdır. tüm camlara sineklik taktırmak yine de yaz sıcağında odadan çıkarken camları kapamak şarttır.

  kedi sahibi olmak banyo/tuvalet kapısını asla kapamamak, acı acı miyavlamalar son bulsun diye alelacele duş almaya alışmaktır. kedi sahibi olma konusunda repütasyon kazandıkça kediler yalanırken kafanı uzatır kedini denersin, mis gibi yeni yıkanmış kedi kokusunu içine çekersin.

  hep güzel değildir kedi sahibi olmak.

  yardıma muhtaç kedi görünce kafanı çeviremezsin, evini açarsın, yuva ararsın. yuvalandıramadığın başına kalır, evdeki kedinle aran açılır. ama sonra yine düzelir, kaldığın yerden +1 kediyle devam edersin.

  sonra bir gün ömrünün on beş yılını beraber geçirdiğin kedini kaybedersin, o sırada yanında olmadığın için kendini hiç affetmezsin. günlerce kendine gelemezsin. bir daha asla kedi almıycam dersin.

  yine alırsın. yine yaşarsın. yine seversin.

  iyi gidiyordu halbuki, durduk yere üzüldüm.

 • 50. 26 şubat 2016 dündar ve gül'ün serbest bırakılması

  yerini asılsız spekülasyon ustası dudayeya'ya bırakmasını dilediğimiz çıkış.

  aym kararı ile gerçeklesmistir.

  edit ; sığirlar için şöyle bir not duselim. bernstein'in ortaya çıkardığı watwegate'de derin gırtlak bir federal büro ajanı idi. belki demokrattı ( parti olan ) belki komünist, belki aşırı milliyetçi, belki rus ajanı. fakat bu gazetecinin umrunda olmadı. neden mi ? gazeteci haberin kaynağına değil. kamu yararına bakar ! kamu yararı varsa isterse vahiy olsun ister şeytan ayeti fark etmez basar. bunun adına basın özgürlüğü denir. 3
  30 paraya kalem pazarlayan satılık çomarları asan bir konudur.

  daha yazdığı entrylere sahip çıkamayan biri gülen cemaati goygoyu yapıyorsa bilinki gül ve dündar doğru bir iş yapmış. özgür olmaları da bunun bir göstergesi.