dinazorlar turkmus haci50
profili

 • ahmet davutoğlu'nu çıldırtan akit yazarı

  yaaaaa davut oğlan. aynaya bakar gibi hissettin mi hiç? bunların hepsi sizin eseriniz işte. yandaş/propaganda medya. kendi elleriniz ile yaptınız bunu. gurur duyun. şimdi çıkıp "düzeltmek" için oy mu isteyeceksin? hele ki hayatın boyunca karşı çıktığını söylediğin chp zihniyetinden?

 • dünya bankası'nın türkiye'ye verdiği 100m dolar

  "açıklamaya göre, türkiye'nin alacağı kredi 5 yılı geri ödemesiz dönem olmak üzere 10.5 yıllık vadeye sahip."

  detayına hayran kaldım. şimdi tam bir "vatan haini" olsam düşünürdüm ki "nasılsa 5 yıl sonra biz iktidarda olmayız. bu parayı neden ye..."

  öhöhöm. neyse, selam ve dua ile.

 • 17 nisan 2020 ekrem imamoğlu hakkında soruşturma

  (bkz: hadi inşallah)

  ekrem imamoğlu'yu cumhurbaşkanlığına taşıyacak soruşturma olacaktır. adam ne yakmış götünüzü be kardeşim. mansur başkan'a da isteriz. 2 kere seçimle çökemediğiniz istanbul'a hadi inşallah eşkıya gibi çökmeye çalışırsınız.

 • süleymani'nin cenazesinde izdiham çıkması

  ortadoğu...

  eğitilmezsin, eğitilmez. bir de şu adamları övüp "abd'yi yok edecek." gibi uçuk şeyler yazanlar var. 3 gündür iran tarafından boş tehditler alan trump bu olayı duyunca götüyle gülmüştür. belki acır da saldırmayıp doğal seleksiyona bırakır bu salakları.

  mustafa kemal atatürk'e bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. bizi bu coğrafyadan tam olmasa da çekip çıkardı ya. çok büyük insansın.

 • kanal istanbul

  maalesef iş, rte'nin istediği şekilde inatlaşma ortamına doğru gitti. ekrem başkan'ın dünkü toplantısından sonra bu meret yapılacaksa da bir uzlaşı zemininde olmayacağı kesinleşti.

  yapılmasını istemeyenler bir ton neden sayabiliyorken yapılmasını isteyenler yine tıpkı başkanlık sistemine geçişteki klasik, geri zekalı "chp istemiyormuş, abd istemiyormuş, istemeyen haindir." kalıplarını kullanıyor ve inanılmazdır ki hala tutuyor bu kalıplar.

  aynı boku başkanlık sistemine geçişte de yedik. ülke, başkanlık sistemine geçmeden önceki halinden daha mı iyi şimdi? her gün bir ton zammı bir tek ben mi hissediyorum? ama gel de yozgat'ta, karaman'da yaşayıp belki de hayatında istanbul görmemiş ama "cehape istemiyormuş, o zaman yapılsın." diyen anadolu irfanına anlat.

  çok sıkıldım ya, ülkede işlerin sürekli bu seviyede yürümesinden çok sıkıldım. hep aynı şeyler. kimsenin marmaray'a, 3. köprüye ölümüne karşı çıktığı falan yoktu. yapılacaksa insan gibi yapılsın dedik. geçmek için bir ton para verdikten sonra 3. köprüyü diksen ne dikmesen ne?

  bu kanal işi hepsinden farklı. deli saçması bir şey. iki kıtayı ayıran, dünyanın en güzel coğrafyasındasın. bir kere kafadan onun değerini düşürüyorsun. bu istanbul'da 7 şiddetinde deprem olacağını artık hayvanlar bile biliyor. bu kadar risk varken neden?

  ülkeyi düşman işgal etse şunu yapmaz ya. olası bir depremde binlerce insanın kaderini yapay kanalın üzerine diktiğin köprülerden geçip gelecek yardıma bırakacaksın. düşününce bile kötü.

  trakya'yı ele geçirme planlı bir savaş çıksa? düşünsene, trakya işgal ediliyor sen anadolu'dan trakya'ya köprü üzerinden tank geçirerek yardıma gidiyorsun. neden? çünkü birileri son vurgununu yapıp hayatımızdan çıkmak istiyor. sen ölürsen öl, "vatan sağ olsun." deriz geçeriz depremde yardım gelmediği için ölecek binlerce/milyonlarca(?) insana...

  yapılmasını isteyenlerin en net hatta tek somut gerekçesi yapay kanaldan gemi geçirip para almakmış. az ötede bedava, binlerce yıllık doğal bir kanal var. kim, neden para vererek geçirsin gemisini? o yapay kanaldan geçirmeye zorlayabiliyorsak zaten istanbul boğazı'ndan geçerken para alalım. ama işte olmuyor öyle. bu kadar basit bir akıl yürütmesini yapmak yerine milyonlarca insanın gram bilgi sahibi olmadan "chp istemiyormuş, o zaman yapsınlar." demesine artık dayanamıyorum ben.

  bu kadar inada bindirdiklerine göre yarısına kadar kazarlar yine başlar o inşaat. bu saatten sonra yapılacak şeylerin başında halk oylaması geliyor. belediye chp'de. ekrem başkan hazırlıklara başlasın 2-3 ay içinde istanbullulara bir halk oylaması yapalım. bunu hiçbir şekilde engelleyemezler. zaten seçim engellemek kafadan oy kaybı. referandumdan "hayır" çıkacağı kesin. bakalım o zaman halkın iradesine rağmen rahatça yapabiliyorlar mı o kanal? yaratacağı algı yeter. en son halkın iradesini gasp etmeye kalktıklarında 800 bin oy fark yediler.

  ekrem başkan, referandum istiyoruz! bu kadar. bu işin çözümü bu. zaten istedikleri çatışma ortamı. hiç gerek yok. istanbullular sandığa gitsin. iş çözülsün. umarım sandık aksine davranırlar da erken seçime sonsuza kadar kurtuluruz.

 • ekrem imamoğlu

  adam "israf" diyor, "rant düzeni" diyor, "cemaatlara, vakıflara hizmet işi bitecek." diyor, "ben değil biz." diyor. hala havuzmuş, alkolmüş diye düşünecekmişiz.

  tepeden tırnağa laik bir birey olarak söylüyorum. belediye tesisimde de içmeyiverin. millet ailesi ile geliyor. bunda sorun teşkil edecek bir şey yok. ha yarın öbür gün, içki içilebilecek bir yerde gelip elinden içkini almaya çalışırsa beraber sokağa çıkarız "ekrem imamoğlu istifa!" diye.

  erkek ve kadınların neden aynı havuza girmemesini düşündürüyorsa seni bir gün annen ve kız kardeşini bir havuza gönderip uzaktan durumu gözleyebilirsin. öyle bir gözlersin hem de ki "orta doğu'da yaşıyorum." diye alnına yazı yapıştırırsın kalan hayatında.

  ülkenin hali ortada. bir günde medeniyete ermeyeceğiz. ama ellerinden gelse "adamın yürüyüşü düzgün değil, oy vermeyin." diye ağlayacak kesime karşı tutup da "her yeri alkole boğacağım, cinsel devrim yapacağım, sokaklarda çıplak koşacağız." gibi bir propaganda yapmasını bekliyorsanız, sandalyeye oturmaktan dümdüz olmuş kıçınızı kaldırın ve ekşi sözlük'ten bir dışarı çıkın da sokakta kimler var bir bakın.

 • imamoğlu'nun bir hafta başkanlık yapacak olması

  eşkıya mısınız, darbeci mi? hayırdır? halkın seçtiğini masa başında mı indireceksiniz?

 • ciddi ilişki kurmanın artık aşırı zorlaşması

  2019 itibariyle bütün kadınlar da "önce birkaç ay yatar kalkarız, baktık tutmuyor ömür boyu nafaka sokarız" kafasındalar.

  hadi bakalım, geçen yine genelliyorum

 • 4 nisan 2019 internet problemi

  aklına hemen malum ihtimal gelen bir ben değilimdir umarım. önce kendi internetimde sorun var dedim ama sosyal medya sitelerinde belirgin bir yavaşlama var şu an.

 • ibrahim'in askerlik durumu ne olacak

  askerlik şubesinin taşınması dolayısıyla baaağzı dosyalar kaybolmuştur. o da "siktir et"miştir.

 • hayat okulu'da okudu kendi işim'de çalışıyor

  facebook'taki ölümcül ikili. bir kişinin profilinde bu 2 bilgi varsa başka bir şeye bakmaya gerek yok. hele de bu yazı büyüklü küçüklü harf ile yazılmışsa olay yerini terk etmek en mantıklı davranış olacaktır.

 • suriyelilere gitmeleri için üç gün verdik

  3 gün içinde belediye başkanı'nın feto'dan içeri alınma ihtimali, suriyelilerin gitme ihtimalinden daha yüksek yalnız.

 • said nursi'nin mucizeleri

  bir tane de ben anlatayım da kafirler ibret alsın.

  --- spoiler ---

  bir gün yine sohbetteyiz. hocamız nursi hocamız anlattıkça anlatıyor. biz de feyzleniyoruz. sonra "tak tak tak" diye bir ses geldi. hepimiz birbirimize baktık. hocamız: "kapıya bakın biri gelmiştir." dedi. baktık, gerçekten biri gelmişti..

  oturduk, sabaha kadar ağladık.
  --- spoiler ---

 • 27 haziran 2018 güney kore almanya maçı

  hala daha teknoloji çomarlığı yapıp "vodoo hokom fotbolo yovoslotoyor" diyenlere sabaha kadar izletilmesi gereken maç. son şampiyon almanya karşısında rakipten giden topa ofsayt verip kore'nin tertemiz golünü engelleyen hakem, belki de almanya'nın tekrar dünya kupası kazanmasına neden olacaktı.

  şimdi ne oldu? adalet yerini buldu.

 • malatya'da kendini yakmak isteyen çiftçi

  akp'ye oy verecektir. evet, gerçekten...

  bu paradoks çözüldüğü gün zaten iktidarda akp olmayacak.

 • mustafa kemal'in halka içki dağıttırması

  düşünsene ortamı;

  memlekette her gün yeni bir fabrika açılıyor. eğitim seferberliği başlamış, seni yönetenlerin vizyonu; nazizm'den kaçan bilim insanlarını ülkene çağıracak kadar geniş. sahilde takılıyorsun arkadaşlarınla, atatürk geliyor, "bana içiyormuş diyorlar, inanın. hadi beraber içelim" diye dağıtıyor kendi içtiklerinden.

  ulan be, en boktan zamanlarında yaşıyoruz bu coğrafyanın. patlamış mısır kadir aklı sıra atatürk'ü kötülemek için eklemiş bu videoyu ama benim sevgim ve saygım arttı atama.

  hayatındaki tek olumlu şey bu popcorn, sevin.

 • 13 ekim 2017 gençlerbirliği beşiktaş maçı

  beşiktaş'ı yaklaşık 10-15 sene sürecek "sevinmek için sevmedik" dönemine sokacak maçtır.

 • motorlu taşıtlar vergisinin 2018'de %40 artması

  uzun uzun analiz yazmak isterdim ama sadece şuna bir bakın yetecek...

  eskiden hükümetlerin devrilmesindeki en büyük etken; ekonominin bozulmasıydı. şimdi ekonomi bozulunca iktidar hariç herkes suçlu oluyor. zam haberini yandaş medyada "müjde" diye izliyor insanlar çünkü.

  ilk çağdaki kabileler dahil, tüm krallıklar, imparatorluklar ve günümüz modern devletlerini düşünün. inanın hiçbir siyasi iktidara böyle bir halk nasip olmamıştır. gerçekten akp suçsuz.

 • türkiye'deki apartman sevdasının sebebi

  nüfus güzel kardeşim, nüfus. istanbul'da 15 milyon insanı müstakil evde mi oturtacaksın? üst kattan sıçılsa alt katta duyulan apartmanlarda oturmaya bayılıyordu insanlar zaten. bir bitmedi şu tatlı su romantikliğiniz.

 • mircea lucescu

  30 yıldır milli takım çalıştırmamasıyla ilgili soruya lucescu: "ukrayna'nın şu anki ilk 11'inin 8 oyuncusunu ben yetiştirdim."

  kocaman bir lol.

  hoşgeldin çingene reis.