debe başlıkları

psydick2
profili

 • turkcell'in 500 bin abone kaybetmesi

  bende geçiş yapanlardan biriyim. nedeni ise şu :

  annemin kullandığı hat benim üzerimeydi ve hazır kart kullanıyordu. turkcell'den beni aradılar. " hazır kart'a her ay düzenli 45 lira ödüyorsunuz. internet kullanımınız da aylık ortalama 600 mb , biz size 29 tl'ye 1000 dakika - 100 sms - 1 gb internet verelim, herhangi bir taahhüt vermeden faturalıya geçin. hem aşım durumu da olmayacak , paketiniz biterse yenilenene kadar kullanıma kapanacak, isterseniz ekstra ücret ödeyerek dakika-internet alabileceksiniz. eğer memnun kalmazsanız önümüzdeki ay tekrar hazırkart'a geçebilirsiniz " dediler...

  "emin miyiz 29 tl değil mi başka bir ücret eklenmeyecek, şu oldu bu oldu vs demeyeceksiniz. paket bittiğinde aşım olmadan duracak?" dedim...

  " telefon görüşmelerimiz kayıt altında merak etmeyin. " dediler. tamam öyleyse geçirin bakalım dedim. ilk ay 40 tl fatura geldi. arayıp bilgi alayım dedim. söyledikleri şey " telesekreter ücreti kesilmiş, karşı taraf telefonu açmadığı zaman hemen kapatmalısınız. eğer hemen kapatmazsanız telesekreter devreye giriyor ve ücret kesiliyor. " dedi..

  peki ne güzel dedim ve turkcell'e giderek tekrar hazırkart'a geçiş yapmak istedim. gittiğim gün sistem bozuk yarın gelin dediler. tamam dedim. yarın gittim , " şu an paketler yenilendiği için sisteme erişim sağlayamıyoruz , birkaç gün sonra gelin. " dediler. tamam dedim. birkaç gün sonra gittiğimde ise " hala düzelmedi , siz ara ara uğrayın. " dediler. ben de gittim türk telekoma , hattımı taşıdım. çokta kolay oldu , gayette iyi çekiyor.

  ailece paketine geçiş yaptım. 5 bin dakika - 15 gb internet ve sınırsız sms 70 tl'ye geldi. annem memnun kalınca ben de hattımı türk telekoma taşıdım. 5 tl ekleyerek bende pakete dahil oldum. en son abim ve babam da geçiş yaptı. onlar için de toplamda 10 tl ekleyerek pakete üye oldu. pakette aile içi sınırsız konuşma hakkımız da var. dördümüzün toplam faturası 85 tl oldu. abim ve ben toplamda ortalama 8 gb internet kullanıyoruz. annem ve babam da 2 gb kullanıyor. 5 gb boşa gidiyor :) 5 bin dakika da fazla fazla yetiyor. herkese tavsiye ederim. :)

 • 19 mayıs 2019 galatasaray'ın katledilmesi

  kesinlikle olacak olan durum. mesela fenerbahçe - galatasaray maçı türkiye'nin yakın zamanda yönetilen en skandal maçı olmasına rağmen pek konuşulmadı. galatasaray haricinde sesi çıkan kulüp olmadı.

  50. dakikada fenerbahçe'nin 9 kişi kalması gerektiğini söylediğimizde herkes bıyık altından gülüyordu. attıkları golde bariz bir faul olduğunu söylediğimizde de aynı şekilde... onyekuru gole giderken skertel arkadan ayağını uzatıp onyekuru'nun ayağına basıyor , ancak faul aleyhimize oluyordu, ayağına basılan onyekuru sarı kart görüyordu. böyle skandal ötesi kararların olduğu maç çok normal karşılandı...

  ancak beşiktaş maçında yanlış verildiği iddia edilen bir taç atışı ülkede 2 gün gündem oldu. evet evet yanlış duymadınız, yanlış verdiği iddia edilen bir taç atışı. caner'e temas var mı yok mu uzun süre tartışıldı kameradan izlenerek.

  rize maçında ise onyekurunun ayağına bariz şekilde gelen tekmeye ağladılar. hatta fenerbahçeli bir yorumcu çıkıp " ayağına vurmuş rizeli ancak bu müdahale ile düşmez. " dedi. kayseri - fener mçında kayserili futbolcunun eli , serdar aziz ' e değiyor. evet bildiğiniz değiyor ve kayseri'nin attığı gol , faul gerekçesiyle iptal ediliyordu. bu aynı yorumcu da çıkıp " temas varsa fauldür " demişti. herhalde temas fenerliye olursa direkt faul , gs'liye olursa ' bu temas düşürür mü düşürmez mi ' tartışmasından sonra faul verilmesi gerek.

  uzun yıllardır karşı cephenin bir olup bu kadar ağladığını görmemiştim. hepsi aynı formayı giyip ağlamaya başlamış. ama benim bildiğim galatasaray hepsini üst üste koyup şampiyon olmasını bilir.