Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 1. ekşi bayram hediyeleşmesi

  sevgiliye ihtiyacım var diyerek katılmak istediğim aktivite.

 • 2. bayram sabahı eşinin elini öpen kadın

  köylü denmiş, anadolu denmiş ama gerçekten bütün sözlük birleşmiş beni trollüyor hissinden kurtulamıyorum. babane tarafım karadeniz köyünden, anneanne anadolunun bağrından. babannem rahmetli ağır müslüman. hiç duymadım el öpme hadisesi. feminizm kelimesini duyduylarını sanmıyorum ama dedeler öp elimi dese babanem sopayla kovalardı herhalde, bilemedim.

  bu arada yönetme kelimesinin anlamını bir sözlükten kontrol edin boş vaktinizde. evde her şeyi yöneten kişi sarmayı yapmaz. yöneten kişi, sarmayı yap der, yönetilen yapar.

  erkekler adetlerine daha bağlı, tabii lan manyak mısın. ben erkek olsam ben de bağlı olurum, eve gelicem hazır kahvaltı. mis. bi de üstüne elini öpüyor. saatlerce yemek yapıp yönettiğini sanıyor, ballı börek.

 • 3. erkeklerin ömür boyu sakladıkları kablo dolu kutu

  içinde artık tedavülde olmayan eski samsung telefon şarjı var. artık üretilmeyen kodak fotoğraf makinesi aktarım kablosu var. 50 tane iphone şarj kablosu var ve hiçbiri calismiyor. lan kablosu var. var oğlu var. ve artık benim bile hatırlamadığım nice kablolar, adaptörler, piller var. nereye gitsem bu kutuyu götürüyorum ve asla bırakmıyorum. gözlemlerime göre yalnız değilim, etrafımdaki tüm diğer hemcinslerimde benzer bir kutu var. bu kutunun en büyük düşmanı da kadınlardir. sürekli atmaya çalışırlar.

 • 4. 4 haziran 2019 gaziantep'teki imamın sözleri

  edit: ihanet dolu cümlelerin sahibi için; (bkz: fadıl yılan)

  sevr antlaşması sonrasında osmanlı devletini işgal eden emperyalist unsurlar aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmiştir;

  - anadolu'da binlerce kadına tecavüz edilmiştir,
  - binlerce vatan evladı şehit edilmiştir,
  - içerisinde bebeklerin dahi bulunduğu binlerce çocuk katledilmiştir,
  - anadolu insanının taşınmazları yakılmış veya kullanılamaz hale getirilmiştir,
  - anadolu insanının ziynet eşyaları gasp edilmiştir.

  tüm bunlar olur iken osmanlı devletinin başında olan şahıs anadolu insanının ırzına, namusuna, malına ve özgürlüğüne göz diken emperyalist unsurlarla mücadele etmek yerine, işgal kuvvetleri arasında yer alan ingiltere'ye can korkusu ile iltica edip sığınmıştır.

  ve yukarıda bahsi geçen unsurları görüp, en zor anında türk milletine sahip çıkan, bir ulus'u kuva-yı milliye ruhu ile örgütleyip kurtuluş savaşı'ı sonrası türkiye cumhuriyeti'ni kuran lider ise mustafa kemal atatürk olmuştur.

  bu bağlamda türk milletine en zor anında sırtını dönen din tüccarlarının ihanet dolu sözleri nezdimizde yok hükmündedir, türk ulus'unda karşılığı yoktur.

  dipnot: (bkz: kurtuluş savaşına ihanet eden vatan hainleri)

  dipnot 2: (bkz: mahmut esat bozkurt'un türk gençliğine mektubu)

 • 5. ne zaman evleneceksin

  (bkz: bsg)

  millet bekarları salak sanıyor, delleniyorum yemin ederim. nefret ederim zaten bu bayramlardaki samimiyetsiz muhabbetlerden. başlarda insan gibi anlatırdım bak teyzecim, amcacım evlenmek istesem bu ülkede zaten çok zorlanmam, ama istiyorum ki madem bu rahatımı, düzenimi bozacağım.yanında olmaktan keyif alacağım biri olursa olsun. yoksa ne diye kendimi ve karsımdakini mutsuz edeyim. değil mi? derdim.
  ama bu bakışlar, ruşen amcanın oğlu sedat muhabbetleri beni geriyor artık. direkt küfrü basasım geliyor. neyse sakinim ahshs

  edit :yalnız değilmişim. ay lav sozluk o.o

 • 6. turkcell'in 500 bin abone kaybetmesi

  bende geçiş yapanlardan biriyim. nedeni ise şu :

  annemin kullandığı hat benim üzerimeydi ve hazır kart kullanıyordu. turkcell'den beni aradılar. " hazır kart'a her ay düzenli 45 lira ödüyorsunuz. internet kullanımınız da aylık ortalama 600 mb , biz size 29 tl'ye 1000 dakika - 100 sms - 1 gb internet verelim, herhangi bir taahhüt vermeden faturalıya geçin. hem aşım durumu da olmayacak , paketiniz biterse yenilenene kadar kullanıma kapanacak, isterseniz ekstra ücret ödeyerek dakika-internet alabileceksiniz. eğer memnun kalmazsanız önümüzdeki ay tekrar hazırkart'a geçebilirsiniz " dediler...

  "emin miyiz 29 tl değil mi başka bir ücret eklenmeyecek, şu oldu bu oldu vs demeyeceksiniz. paket bittiğinde aşım olmadan duracak?" dedim...

  " telefon görüşmelerimiz kayıt altında merak etmeyin. " dediler. tamam öyleyse geçirin bakalım dedim. ilk ay 40 tl fatura geldi. arayıp bilgi alayım dedim. söyledikleri şey " telesekreter ücreti kesilmiş, karşı taraf telefonu açmadığı zaman hemen kapatmalısınız. eğer hemen kapatmazsanız telesekreter devreye giriyor ve ücret kesiliyor. " dedi..

  peki ne güzel dedim ve turkcell'e giderek tekrar hazırkart'a geçiş yapmak istedim. gittiğim gün sistem bozuk yarın gelin dediler. tamam dedim. yarın gittim , " şu an paketler yenilendiği için sisteme erişim sağlayamıyoruz , birkaç gün sonra gelin. " dediler. tamam dedim. birkaç gün sonra gittiğimde ise " hala düzelmedi , siz ara ara uğrayın. " dediler. ben de gittim türk telekoma , hattımı taşıdım. çokta kolay oldu , gayette iyi çekiyor.

  ailece paketine geçiş yaptım. 5 bin dakika - 15 gb internet ve sınırsız sms 70 tl'ye geldi. annem memnun kalınca ben de hattımı türk telekoma taşıdım. 5 tl ekleyerek bende pakete dahil oldum. en son abim ve babam da geçiş yaptı. onlar için de toplamda 10 tl ekleyerek pakete üye oldu. pakette aile içi sınırsız konuşma hakkımız da var. dördümüzün toplam faturası 85 tl oldu. abim ve ben toplamda ortalama 8 gb internet kullanıyoruz. annem ve babam da 2 gb kullanıyor. 5 gb boşa gidiyor :) 5 bin dakika da fazla fazla yetiyor. herkese tavsiye ederim. :)

 • 7. türkiye'deki gereksiz iller

  başlığı açan arkadaşın bulunduğu koordinat. hareket halinde değişiklik gösterebilir.

 • 8. hak ettiği değeri görememiş diziler veritabanı

  (bkz: person of interest)
  harcandı güzelim dizi. son sezonu neredeyse iptal olacaktı...

 • 9. 4 haziran 2019 absolutzer0 rezaleti

  "ben bu işe başlarken kadın olarak bu ülkede bu işi yapmanın çok zor olduğunu biliyordum.bu şarkı şundan dolayı stüdyoya girmedi. çünkü 30 bin tl verip ses kaydı almıyorsanız. yapımcı bozuntularının evinde kahve içip amiyene
  tabirle vermiyorsanız. size kimse bi iş yapmaz. "

  şu an kendiniz hariç bütün başarılı kadın meslektaşlarınıza orospu demiş oluyorsunuz farkında mısınız?

  edit: pr olduğunun farkındayım ama bu detay beni inanılmaz rahatsız ediyor. erkek ya da kadın gerçekten sadece yetenekleriyle ya da çalışarak bir şeyler başarabiliyor. belki de sadece siz başarısızsınız? her memesini, çükünü açan başarılı oluyorsa bütün ülke dal taşak gezerdi meydanda... keşke şarkınız kadar kaliteli olan pr çalışmanıza bu detayı eklemeseydiniz.

  "çük ve meme olmadan bu ülkede bi iş yapılmaz
  aslında çük ve meme açmadan diyelim yoksa bi şekilde çük ve meme herkeste var"
  entry silmeniz bir şey değiştirmiyor pelin hanım. https://eksiup.com/p/pv24459k3ojc (bkz: 6866375400)

  burada da aynı şeyi yazmışsınız. sizin probleminiz var. komplekslisiniz. kibirlisiniz. bütün başarısızlığınızı buna bağlıyorsunuz. gerçekten acınacak bir insansınız. ve evet size bir şey söyleyeyim pelin hanım, 2019 yılında artık reklamın iyisi kötüsü var.

  (bkz: doktorsun iste fabrikan varmis gibi dusun)

 • 10. iyi sevişen kadını anlama yolları

  şurada yazan mallara vermiyorsa kesin iyi sevişiyordur dediğim kadın.

 • 11. chernobyl (dizi)

  dizinin ak parti versiyonu:

  faciadan önce:
  "akkuyu nükleer santralinde güvenlik zaafiyeti olduğunu iddiasına ancak kargalar güler. zaten cehapenin bu milletin hayrına bir projeyi savunduğu nerede görülmüş?"

  faciadan hemen sonra:
  "akkuyu nükleer santralinde patlama olduğu iddiası tamamen bir fetö kumpasıdır. ufak bir yangın çıkmış olup, olay tamamen itfaiye ekiplerinin kontrolü altındadır."

  facianın sebebi araştırılır:
  "patlamanın sebebi olduğu iddia edilen az-5 tuşunun işlevi devletin kozmik verisi sınıfındadır. bu mahrem verileri kopyalayan cehape, bu istihbaratı dış güçlerle mi paylaşmayı hedeflemektedir?"

  faciada ilk ölenlerin cenazesinde:
  "akkuyu kumpasında hayatını kaybeden şehitlerimizin cenazesine katılan kemal kılışdaroğlu neyine güvenerek bu ziyareti yapmıştır? kendisine linç girişimde bulunan osman sarıgül bizim kahramanımızdır."

  facianın hükümetin suçu olduğu inkar edilemez noktaya gelir:
  "bu faciaya neden olan paralel bir yapılanma tespit ettik. malesef kandırılmışız. şimdi yüz binlerce insanı tutuklamamız gerekecek. bu paralel yapıyla işbirliği yapan cehape, yargıya hesap verecek!"

  "cehape kaybettiğimiz yerlerde seçim kurullarına radyasyon karıştırmış :)"

 • 12. izmir'de çekilmiş fantastik fotoğraf

  maalesef sadece izmir özelinde değil, şu an lise öğrencilerinin hemen hemen hepsinde olan bir "nerede ne yapacağını bilmeme" sıkıntısı bu.

  vay benim çocuğum altın götlü, vay benim evladım süper diye iq'su ayakkabı numarasından düşük olan sikik çocuklarınızı tepemize çıkardınız. 3 yaşındayken olur olmaz bağırıyordu, biz sustur deyince "özgüvenli olsun" dediniz. sonuçta dalyarak oldu.

  nerede ne yapması gerektiğini öğreneceği, sınırlarını bileceği her fırsatta iyice bokunu çıkarmasını sağladınız. şimdi de ergenlik çağlarında sevgilisi olunca ulu orta sevişiyor. yarın öteki gün götünüze tekmeyi atıp sizi evden kovacak, "öğrötmönlör öğrötmönlör" diye ağlayacaksınız. tek bir yaralı parmaya işeyecek vasfı olmayan çocuklarınızla ölene kadar siz uğraşacaksınız.

  geçen gittim böyle bir starbucks'a oturdum. 2 saatim var, bilgisayarla bir iş yapacağım. normalde starbucks bunu düşünmüş olacak ki daha ufak masası ve rahat koltuğu olan kısımlar, bir de normal sandalyeli çalışma düzeninde kısımlar vardır.

  iki tane böyle sikik ergen geldi, güya ders çalışacaklar, masaya oturdular. 10 dakika oldu olmadı, biri bir şey anlatıyor, 10 dakika sarılıp şap şup öpüşüyorlar. yahu ben sizin iğrenç aktivitelerinizi dinlemek, izlemek zorunda mıyım? "başkası görüyor" diye hiç utanmıyor musunuz arkadaş? hayır en azından "sikik birer öküz gibi ses çıkartıyoruz, karşıdaki insanın dikkatini dağıtıyoruz" diye düşünürler ama bu veletlerin anası babasının da karşısındakini düşünme yetisi olmadığı için genetik bir facia yaşanmış durumda.

 • 13. bireysel silahlanmanın önü açılırsa alınacak silah

  amına koyim biz de oynuyoruz bu bilgisayar oyunlarını da, tadında bırakın be kardeşim.

 • 14. üstteki yazarın nickinin düşündürdüğü

  cumhurbaşkanı bile olabilir.

 • 15. 4 haziran 2019 ramazan bayramı

  bayram...

  annemin beni leğende yıkayıp hazırladığı gecenin sabahıydı. elleriyle diktiği yeni kıyafetleri, ördüğü yeni çorapları giydiğim gün. kendisine kavuşmak için, gözüme uykunun girmediği, gecenin sabahıydı bayram..
  bayram, babamın ekmek kokan ellerini öptüğüm gündü. annemin pişirdiği bayram böreğini yediğim gün.
  bu gün yine bayram. fakat ne beni yıkayan annem, ne elini öpecek babam, nede el emeği giysilerim var. bu sefer, genişçe bir küvette bol suyla, kendim yıkadım kendimi. yeni giysilerimi de hazırlayıp, yine bekledim sabahı. elimi öpmeye gelenler olacak diye.
  --
  bayramınız mübarek olsun.
  --
  hayat kısa ve çok ciddiye alınacak bir şey değil.tavsiyem, değerini bilin. daha çok şeye sahip olmak için, yaşamınızı cehenneme çevirmeyin. belki de başka bir hayattan buraya, cennete geldiğinizi düşünün.

 • 16. iyi sevişen erkeği anlama yolları

  sanırım sözlüğün %99,9’u gay. zira böyle bir başlığa sadece erkeklerin yazmasının başka bir açıklaması olamaz.

 • 17. pelin bombacı

  kötü reklamcı daha kötü müzisyen.

  derhal bırakmalısın müziği. ajdar’ın tutunamadığı piyasa seni yok eder.

 • 18. her şeyin ilacı olan yegane şey

  (bkz: kabullenmek)

 • 19. öğrencilerden iban istiyoruz kampanyası

  kahvede arkadaşlarla okey oynayıp nargile içmek için ihtiyacım olan kampanya.

 • 20. bayram namazına diye gidip dolanıp geri gelmek

  (bkz: ekşisözlük bayram namazında dışarı çıkmalık arkadaş veritabanı)

 • 21. 4 haziran 2019 dolar kuru

  kamu bankaları asya borsalarında tcmb fonlamasıyla dolar satıyor haftalardır sırf kuru baskılamak için. bu bayramda nöbetçi olan kamu bankası personeli arkadaşlara selam olsun. 5.65'e kadar düşürün diye fantezi emirleri verenlere de selam olsun.

 • 22. ekşi itiraf

  insanlar abuk subuk şeyler söyledikleri zaman, onlara aşırı uçlarda cevaplar vermeyi çok seviyorum. yemnediyorum ping sorunu oluyor, o gözlerden, o hareketlerden anlıyorsunuz. bu duruma anam babam alıştılar tabii, en fazla iki saniye durup "öff tnetennbaaa" deyyorlar da yabancı insan tepkisini izlemek apayrı bir eğlence.

  örneğin, kedim sarmanla ilişkimiz yavuşaklık düzeyinde. bi şeyi mi kırdı, kırsın, n'olacak, ondan önemli mi, değersiz bir eşya diye düşünüyorum. anasının gulü, kır aşgım, diyorum. başkası bu hareketimi duyunca, yahut görünce bana "ayy sen çocuk sahibi olsan, çocuğunu çok şımartan annelere benzersin" diyor. ben de ona/onlara, zaten yumurtalıklarımda bir sorun olduğunu ve büyük ihtimalle çocuk sahibi olamayacağımı, yine de düşünceleri için teşekkür ettiğimi söylüyorum. ping sorunu anında geliyor. "şağa lan şağa" diyene dek armut gibi kalıyorlar, bayılıyorum.

  bu bayramda da evlenip evlenmeyeceğimi soracak insanlara, evlilik düşünmediğimi, hali hazırda biriyle birlikte yaşadığımı söyleyeceğim. hahahsjdjd hırt hırt konuşanlara, onların dilinden cevap vermek elzemdir.

 • 23. 4 haziran 2019 ramazan bayramı namazı

  tanım: nickini bulamamış ama doğru yolu bulmuş kişinin açtığı başlık.

  elveda ya şehr-i ramazan!

  tuttuğumuz oruçları namazınla taçlandıracağız. sen de bizi güzel hatırla. ömrümüz yeterse seneye yine kavuşacağız...

  allah'a emanet ettiğini görmeden ölmezmişsin.

  hadi allah'a emanet...

 • 24. süleyman soylu'ya akıllı ol diyen adam

  her boka “silivri soğuktur şimdi hehehehehe” yazan gerizekalılardan çok daha onurlu, çok daha şerefli bir adamdır. helal olsun.

 • 25. sözlük yazarlarının okuduğu en güzel kitap

  şu zamana kadar saatleri ayarlama enstitüsü daha güzeli çıkarsa ve unutmazsam editleyeceğim.

 • 26. 4 haziran 2019 trabzon'da soylu'ya verilen ayar

  birinin süleyman soylu ya "akıllı ol soylu" diye bağırdığı söyleniyor. millette korku morku kalmamış. hayırlara vesile olsun inşallah.

 • 27. yerli turistin iki kat fazla ödeyip tatil yapması

  ingiltere'den türkiye'de rastgele seçilmiş bir otele tatile gelen ingiliz turist ile aynı otele türkiye'den gitmek isteyen yerli turistin karşılaştırmasını yaptım. öyle görünüyor ki ingiliz turist aynı otelde bir haftalık tatil için 3480 tl öderken yerli turist 8202 tl ödemek zorunda. üstelik ingiliz turistin paketinin içerisinde uçak dahil.

  artık resmen üçüncü sınıf bir dünya ülkesi olduğumuzu kabul etmemiz ve hastalığı tedavi için önce teşhis etmemiz gerekiyor.

  peşin edit: gelip kimse bana tatil ajanslarının oteller ile olan özel anlaşmalarından, turizm sektörü dinamiklerinden falan bahsedip ekonomi dersi vermeye kalkmasın.
  sen amerika ya da avrupa'ya oradaki yerleşik insanların yarı fiyatına tatil yapmaya gidebiliyor musun onu bir hesapla önce?

  düzeltme edit: price per person kısmını gözden kaçırmışım. özür dilerim. iki yetişkin toplam 1032 pound uçak dahil hesaplayınca 7600 tl'ye geliyor. londra - istanbul uçak biletlerinin iki kişi gidiş - dönüş için günümüzde 3500-4000 lira olduğunu düşününce yine iki katı ödüyoruz. değişen pek bir şey olmadı.

  ingiltere'den rezervasyon için tui isimli site kullanılmıştır.
  https://eksiup.com/p/ro24392eqfo3

  türkiye'den rezervasyon için tatil.com kullanılmıştır.
  https://eksiup.com/p/9x243935sr2i

 • 28. 300 torunu olan kürt dayı

  56 çocuğun kaçı ondan acaba. bi dna testi yaptırırsa çok cinayet çıkar

 • 29. tek başına yapılacak en mükemmel aktiviteler

  kütüphanelere gitmek. bıkmadan, usanmadan yazacağım bunu. okuyan, fikrini değiştirebildiğim bir kişi bile olsa kar kardır.

  çok boş işlerle uğraşıyoruz. kütüphanelere gidelim. arkadaşlarımızı da götürelim. sosyalleşeceksek kütüphanelerde sosyalleşelim. eğer taksimde olmak isterseniz atatürk kitaplığını şiddetle tavsiye ederim.

  eğer kütüphanelere ilgi artarsa, devlet büyüklerimiz bunu görürse hızlı internet alt yapıları, kütüphaneler için özel kafeler, özel mekanlar açılır. insanlar kitaplarla dolu kafeler açabilirler. eğer bu kültürü oturtabilirsek inanın bambaşka bir hale geleceğiz.

  bugün kafelerde oturup kitap okumak isterseniz, çayınız biter bitmez başınızda bir garson biter. "hemen bir çay daha söyle yoksa siktir ol git buradan" derler. elbette yoğun bir saatte yapmadığımızı varsayıyoruz. çünkü insanların okumaya, öğrenene saygısı yok. her şey para ve tüketim üzerine kurulu. bu bilinci değiştirmeli ve geliştirmeliyiz.

  bugün kütüphanelerde dokunulmamış kitaplar var. alınmış, konulmuş ama eskitilmemiş. herkes alanıyla ve ek 1-2 alanla alakalı kitaplar okusa o raflarda kitaplar eskir. eskisin, eskitelim. kütüphaneler bomboş. çalışan 10-15 kişi de önlerinde yaklaşan sınavlar için oradalar. hobi olarak giden belki 1-2 kişi vardır.

  tek başınıza sıkılıyorsanız arkadaşlarınızı da davet edin. ansiklopedi okuyup üzerine tartışın. veya dil öğrenmeye çalışın, birbirinizle paslaşın. eğer bunu başarabilirseniz hayatınız en geç 1-2 sene içerisinde çok farklı bir hal alacak bana inanın. gelin bunu hep birlikte yıkalım.

 • 30. arabada seks yapmak

  sözlük değil mubarek brazzers

 • 31. ev telefonu kullanmış efsane nesil

  hala var. hepiniz mi iptal ettirdiniz?

 • 32. kadınlar neye aşık olur

  kadınlar, hayatlarında ki boşluğu en güzel şekilde doldurabilen erkeğe aşık olurlar.

 • 33. hiroshima'ya atılan bombanın soykırım sayılmaması

  atom bombası atılmasaydı savaş daha da uzun sürmeyecekti.

  nasıl bu kadar emin bir şekilde bilgi veriyorsunuz anlamak güç. üstelik yanlış bilgi.

  açıp bomba atılmadan bir hafta önce almanya, japonya ve italya ne alemde bir bakıp, ondan sonra tekrar yazın. savaş zaten bitmiş. japonya'nın tekrar amerika'yı vuracak gücü yoktu.

  ayrıca bal gibi de soykırımdır. almanlar bu savaşı kazanmış olsaydı, katlettikleri yahudi ve diğer azınlıklardan pek az bahsediyor olacaktık. ayrıca bir şekilde de batı yüzsüzlüğüdür bu. katledilen japon, asyalı, afrikalı olunca adamların sikinde olmuyor.

 • 34. imamoğlu'nun fetöye pkkya karşı cümlesini duymadık

  lan olum mal mısınız sığır mısınız yoksa azılı orospu çocuğu musunuz nesiniz ibneler? hala daha video isteyenler, söylemedi biz de duymadık diyenler; alayınızı siksinler. lan adam daha bilmem kaçıncı entryde link vermiş imamoğlu' nun ağzından fetö pkk terör örgütüdür diye. lan sülalesini siktiklerim, şu başlık altındaki entryleri bir adam gibi okuyun lan!

  aln, götünüze sokun.

  t: tayyipsever nihat genç beyanı.

 • 35. kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz

  aşk acısı çeken insanlara anlam veremezdim. bu duygularını hafife alır, basit bulurdum. kendilerinden çok özür dilerim.

 • 36. türkiye'de ırkçılık yok yalanı

  zencileri severiz biz ırkçılık bizde olmaz deyip alevilere, kürtlere, ermenilere, rumlara dediğini bırakmayan kitlenin uydurduğu yalandır.

  adamlar küfür ederken bile ermeni rum orospu çocuğu diyor bildiğin.

 • 37. doktorların almanya'ya göçü

  entry'leri okudukça bilip bilmeden ne kadar güzel sallayabildiğimizi görüyorum. ama hak da veriyorum, bize hep böyle anlatılmış. adam demiş ki almanya'da ikinci sınıf vatandaş olarak yaşayacaksın bilmem ne. ben doktor degilim, yazılımcıyım ve 5 ay önce hamburg'a yerleştim. 5 ay boyunca bir kez bile ne ırkçılığa maruz kaldım, ne de o almanların sozum ona soğuk taraflarını gördüm. aksine adamlar, her durumda yardımcı olmaya çalıştılar ve güler yüzü de hiç eksik etmediler. tabi ki herkes icin işler böyle yolunda gitmeyebilir ama varsın almanya'da ikinci sınıf vatandaş olalım, yine de ülkemizdekinden iyi sirada oluruz. artık türkiyede suriyeliler ve afganlardan sonra 3e düşmüşüzdür herhalde. böyle bir ortamda kalifiye doktorların ülkeyi terk etmesi tabiki de gayet doğal.

 • 38. iş hayatının ilk kuralı

  kurumsal çukurların yazısız kanunları arasında ilk sıralarda olabilecek bir kural,

  - ilk memnuniyetsizligi sen göster, ortam entrikaya müsaitse dedikoduyu ve fitneyi yapmaya başlayan da sen ol.

  bakın ofise, gerçek anlamda işe yaramayan ne kadar mal varsa -bir şeylerin en iyisini bildikleri iddiasında- şişinerek gezerler. insanlar sever böyle şeyleri. kafa tutma potansiyeli bulunan septik elemanın etrafında halkalar oluşturuverirler. zaten dedikodu yapmazsan, dedikodu malzemesi sen olursun. korunmak için maksimum sessizliğe bürünülmelidir ki bu da zor zanaat.
  çalışanlar koyun, yöneticiler kurt, her ske burun kıvıran eleman çobandır. koyun tebaasının gözünde çoban önemlidir. kurtlar da çobana karşı ayağını denk alır.
  çok da belini incitmeden "bir şeylerin usulüne uygun gitmediği" ile ilgili yorumlar yap, "bu işlerin daha düzgün yapılabileceği"ni ima et, burun kıvır, sistemi aba altından eleştir; yani elle tutulur hiçbir iş yapmasan, yaralı parmağa işemesen de yap bunu. bu furyayı ilk başlatan sen olursan, diğer insanlar taze et kokusu almış yabani hayvanlar gibi, çiçek görmüş arılar gibi, kaval duymuş fareler gibi ardından gelirler. çözüm, giz, sır sende sanırlar. insanlar da bi komik ya.

  yok eğer bu girift ortamda dedikoduya bulaşmam der ve susarsan da sonsuza kadar sus, ama çok ciddi sus. en iyisi oradan ayrılana kadar susmak. susan da sürünün otladığı yerdeki ağaç oluyor sanırım, susana bulaşmıyorlar genelde. septik eleman dahi susan kişiye güveniyor. ağacın yanından saygıyla geçiyorlar ve çoban da dibinde oturup sırtını yaslıyor yani. ağaç vakur, ağaç renk vermiyor, bir taraf değil. kafasının içindekileri merak ediyorlar. tümüyle susmak da iyiymiş şimdi düşününce.

 • 39. yıldırım'ın tv yayınında imamoğlu'nu ezip geçmesi

  dostum akp'li degilim demissin ama imla hatalari ilkokul 3.

  edit: baslik sahibi kactigi icin ilk entry'e buradan bakabilirsiniz

 • 40. ak parti'ye oy vermek imanın gereğidir

  avrupa birliği uyum komisyonu başkanı.

 • 41. yazım hatası yüzünden mesajlaşmayı kesen kız

  bir adet diliniz var onu da doğru düzgün konuşmayı, o dilde doğru şekilde mesajlaşmayı öğrenin bir zahmet. anlatım bozukluğu yapmak, çokça kullanılan kısaltmaları kullanmak bunları geçiyorum elbette ama dahi anlamındaki de’yi birleşik yazmak, daha da kötüsü sertleştirip ayırmak; ki’yi ne zaman birleşik ne zaman ayrı yazmayı bilmemek; aynı andayı aynanda diye yazmak ve böğrek miğde gibi yazım yanlışları yapmak kabul edilecek şeyler değil. yine de mesajlaşmayı kesmek uç bir tepki. uyarını yaparsın, karşı taraf düzeltir. mesajlaşma şu zaman kesilmelidir: hatasını gösterdikten sonra “konuşma dilinde nasıl kullanıyorsam öyle yazıyorum” gibi saçma sapan bir cevap gelirse.

 • 42. bayrama eski bir bayram objesi birak

  mendil... ben bu adetin sonuna yetiştim. ilkokulda da mendilimiz vardı.

  bize bir zamanlar temizlik ve klas öğretilirmiş ya. şimdi bildiğin cerahat ve vasatlık öğretiliyor çocuklara anasını satayım.

  edit'ul mukaddes: cerahat kelimesinin anlamını bilmeden gelip bana 'bari cehalet yazmasını öğren' diyen var. arkadaşlar dilinizden bu kadar mı haberiniz yok? cerahat nedir diye yazamıyor musunuz google'a?

 • 43. reynmen'in lipton reklamından 1 milyon kazanması

  stop
  making
  stupid
  people
  famous

 • 44. b. yıldırım'ın e. imamoğlu ile tv'ye çıkma şartı

  binali yıldırım , ekrem imamoğlu’nun ortak yayın teklifini bir şartla kabul etmiş: istanbul’dan başka bir şey konuşulmazsa, kabul.

  link

  istanbul büyük şehir belediye başkan adayısın sen, istanbul dışında hangi konudan çekiniyorsun da bu şartı getiriyorsun? ayrıca neden başka bir şey konuşulsun ki?

  tamam. iletelim ekrem imamoğlu’na sana, neden hala çankaya köşkünde oturduğunu ya da 2002 yılından sonraki servetindeki artışı sormasınlar.

 • 45. son 20 günde hiçbir çaylağın yazar yapılmaması

  bana küfür edenlerin hepsi mi çaylak olur? konuşmayı bilmeyenler yazar olmasın.

 • 46. bayramı yalnız geçirmek

  bayramı yalnız geçirenlerin durumu bana hüzün verir her zaman.
  herkese iyi bayramlar,yalnızların bayramı daha iyi olsun

 • 47. ekrem imamoğlu

  ysk sandık sonuçlarını açıkladı. sandık sandık kontrol mümkün. 31 mart'ta akp'den gelen 5-6 puan oy olmadığı gibi 23 haziran'da ekrem'den gidecek bir oy da yok. sokak röportajlarına ve anketlerde gözüken 23 haziran'da ilk kez akp'den oy gelecek. bu doğal aslında. binali yıldırım yaşlı bir aday. yine akp'ye yakın araştırma şirketlerinin de belirttiği gibi imamoğlu'nun 18 günlük belediye başkanlığı akp'nin 17 yıllık iktidarından daha etkili oluyor istanbul seçimlerinde. akp'nin ne kadar zor durumda olduğunu binali yıldırım'ın eline simit tepsisi verip dolaştırmalarından da anlayabilirsiniz. az kaldı, bu gidişle sünnet elbisesi giydirip, at üstünde eyüp'te de gezdirecekler.
  ne deneseler tutmuyor, sürekli taktik değiştiriyorlar. elinde doğru düzgün bir aday bile olmayan her seçime aynı kişiyi farklı yerlerden aday gösteren parti için iyi oy aldı akp.
  ayrıca ekonomik krizin tavan yaptığı şu günlerde akp'nin belediyelerdeki yolsuzlukları da çok etkili oldu.
  ek: şu videoyu izleyip bunlara oy vermek mümkün mü ?

 • 48. çalışılan pozisyonlar ve maaşları

  sektör:kamu
  meslek:uzman kadrosunda memurluk
  deneyim: 2 yıl
  maaş:4165 tl
  lokasyon:anadolu'nun taşra bir ili
  artıları:stressiz,sendromsuz bir iş ortamı...ara sıra binadan bağımsız gelişen arazi işleri
  eksileri: sosyal hayatı olmayan küçük şehir...şehrin anlayissiz ve kaba saba insanları.

  arkadaşlar son olarak 5 sene işsiz kaldım...eş, dost karı kız kovalarken ben 40 derecede kpss kitapları siparişi verdim ve torpilsiz mulakatsiz mezun olduğum dalda ilk 3 'e girerek atandım...işsizlik zor biliyorum çok kotu günler geçirdim intiharın eşiğinden döndüm size diyeceğim tek bir şey var sabırlı olun ve mücadeleden vazgeçmeyin...karı kız peşinde koşup kendi geleceğinizi yakmayin.

  hayırlı forumlar...

 • 49. binali yıldırım'ın 150 milyon euro'luk serveti

  euronun düştüğü şu günlerde 1 milyar tl bile edemeyen haram servettir.

 • 50. yabancı kızların daha güzel olma sebebi

  hiçbiri arkadaşlar..... sebep görücü usulü evlilikler ve akraba evliliği. gobline benzeyen, normal şartlarda doğal seleksiyonla elenmesi gereken insanlar birbirleriyle evlendirilip ürüyor burada. bu yüzden bütün ortadoğu halkları, pek çok müslüman millet göreceli olarak daha çirkindir. gidin bakın norveç’e, adamlar eleye eleye çirkin burun kısa boy hiçbirini bırakmamışlar, kadın erkek herkes model doğuyor.