paintman9
profili

 • 40 yıl aynı pozu veren 4 kadın arkadaş

  adam 40 sayfalık galeri paylaşmış.. hep ileri ileri diye siteyi tık şampiyonu yapacağımızi falan düşünüyor sanırım.. bir de her tıklamadan sonra en az 3-5 saniye yeni sayfanın yüklenmesini bekleyeceğiz öyle mi?

  normal bir siteye konmadan bakmayı düşünmedigim kadinlardir.

 • kuruyemiş ve çerez fiyatlarının çığrından çıkması

  paranın çiftçiye değil de aracıya gitmesinden mütevellit olan durum..

  sözlükte o kadar çiftçi kökenli yazar var. ordulular, giresunlular, antepliler vs.

  biri demiş ki 200 gr fındığa 24 lira verdim.. şimdi bir hesap yapalım. 200 gramı 24 lira ise 1 kg'si 24 tl x 5=120 tl olur. hadi bu iç findik. bunun kadar da kabuğu olmuş olsa 1 kg fındık 60 liraya geliyor.. çiftçi ise fındığın kilosunu 16 liraya satarsa sevinçten takla atıyor..

  sözlükte o kadar çiftçi kökenli yazar var ama bir de bir sürü yazılımcı yazar var..

  kurun bir internet sitesi, alıcı ile direkt satıcıyı bir araya getirin.. ordu'daki adam bahçesinde ürettiği fındığını 3 kilo-5 kilo olarak kilosu örnek veriyorum 25- 30 liradan satsın..
  aynısı antep fıstığı için de geçerli..

  böylece hem alan kişi ucuz yesin hem satan kişi para kazansın.. site de kargo anlaşmasını falan yapsın bunun karşılığı olarak da alıcı ve satıcıdan belirli bir yüzde alsın.

 • balıkesir'de dayaktan kıl payı kurtulan polis

  acilen hakkında soruşturma acilmasi gereken polis.

  senin o uniformayi o duruma düşürmeye hakkın yok..

  bana kimse "dışarda o adamlar paket edilmiştir" demesin.. -miştir, -muştur ile bu iş olma paket edildiyse verin videosunu biz de izleyelim..

 • ibb yöneticilerinin maaş listesi

  öncekilerin maaşları olmadan bir şey ifade etmeyen liste..

  aynı pozisyondaki önceki yöneticilerin de son maaşlarını koyup yanına da bunları koyun bir de öyle bakalım..

  edit: @zodox mesaj attı.

  "takvim gazetesinde 3 ayda toplam 3 maaş aldığı yazılmış. 3 maaşın toplamının da 45000 olduğunu iddia etmişler..."

 • 2023 cb seçimi muhalif kesim adayı anketi

  gönlüm mansur başkan dese de, rasyonel olarak ekrem başkanın kazanma şansının çok daha fazla olduğu için tercihi o seçeneğe bastığım anket.

  edit: vay mk. yine gelmiş aşağıya, "seçimlerde oy vererek sistemi değiştireceğini sananlar var" diyen elemanlar..

  bak kardeşim, bak seçimde oy verdik, kazandık ve şimdilik 400 milyon liramızı vakıflardan kurtardık. ki ileride daha da artacak bu rakam.. bu rakamlarla sen ben hizmet alacağız.. sen oy verme amk.

 • ekrem imamoğlu'nun 1310 kişiyi işten çıkarması

  söylendiğine göre seçim zamanı herhangi bir işe alım ilanı verilmeden alınan fazlalık personelin işten cikarilmasidir.

  bülent turan, işçilerin bu cumaya kadar beklense 6 ayları dolacağı için tazminat alacaklardı ondan şu anda işten çıkarıldı demiş..

  https://odatv.com/…19_08/2019_08_30/fwedcwedwed.jpg

  edit: murat ongun aciklama yapmış..
  "ibb’deki iş akdi fesihleri ile ilgili bir kısım medyada kamuoyunu yanıltıcı bilgiler yer almaktadır. kurumumuzdan 1244 kişinin ilişiği kesilmiş olup, bu kişiler 2 seçim arası ya da seçimden hemen önce yapılan alımlardır."

  "2500 civarı yapılan toplam alımdan, şehit ve gazi yakınları, engelli çalışanlar, vefat eden personelimiz yerine alınan 1. derece yakınları, devam eden projelerde görevi olan çalışanlarımız işlerine devam etmektedir. kamuoyuna saygı ile duyurulur"

  https://twitter.com/…tatus/1167365390005100544?s=19

 • boşandıktan sonra erkeğin nafaka ödemesi saçmalığı

  bundan 30-40 yıl öncesindeki gibi, türkiye'de kadını hepten eğitimsiz sanmamızı isteyen uyanık nafaka savunucularını görmemize vesile olmuş olay..

  bugün üniversite sınavına erkekten çok kadın adaylar giriyor, sınavları da erkeklerden daha fazla oranda kazanıyorlar..

  fırsat eşitliğiyse herkese fırsat eşitliği var.. benim dönemimdeki lisedeki kız arkadaşlarımızın hepsi üniversite okudu, hepsi güzel güzel işlerde çalışmaya başladı..

  ama andavalın biri gelmiş, "ama kadın evde de iş yapıyor" diyor. erkek de yapıyor iş. erkek de gidiyor dışarıdaki işleri hallediyor, yeri geldi mi kadın elini bile sürmüyor. evin bir arabası var, erkek götürüp getiriyor kadını.. ya da ne bileyim arabanın bir sıkıntısı çıkıyor, erkek götürüyor sanayiye, muayenesini yaptırıyor...

  alışveriş için erkeğe sipariş veriliyor ve erkek taşıyor yükü her akşam.. onu sktir et, evde musluk akıtıyor, erkek yapıyor.. yapamazsa usta ile muhatap oluyor.

  herkes yaptığı işi söylerse kadın o kadar karlı çıkmaz bence..

  bir insanın çalışmadan para kazanmasını savunmak en hafif deyimiyle mallıktır. bak en hafifini söyledim, daha ağırını söylemek istemiyorum.. nasıl ki herkes yaşamını idame ettirmek için çalışmak durumundaysa, kadın da boşandığı zaman girecek bir işe çalışacak.. iş mi bulamıyor?

  yeteneğine göre iş bulacak.. bugün bir temizlikçi 180 lira ile gündeiğe gidiyor. hani nafaka almasıı savunmak için ev işi, ev temizliği yapıyor diyorsunuz ya.. o kada becerikli ise bizahmet o ev işini, ev temiziğini başkasının evinde yapacak ve günlük 180-200 lirasını cebine atıp emeğiyle geçinecek..

 • chp'li vefa salman'ın yeğenlerini müdür yapması

  chp güzel bir ivme yakalamisken üç kuruş çıkar uğruna, chp'yi eleştirenlerin eline koz vermektir.

  emeği geçenlere hakkımı helal etmiyorum.

  edit: 4-5 sene önceki habermis. olayın 4-5 sene önce olması vehametini azaltmiyor. karşındaki rakipten böyle bir duyarlılık bekleyen yok.. ama sen duyarlı olacaksın.. onlar 1 dikkat ediyorsa sen 101 dikkat edeceksin. yapacağın bir yanlışla parti'nin seçimi kaybetmesine neden olmaya hiç hakkın yok..

 • tanrının tanrı olmama ihtimali

  tanrı kavramını rasyonel zannedip, bunu bir mantığa oturtmaya çalışan kişiyi rasyonel olmamakla suçlayan kişileri de görmemizi sağlamış ihtimal.