Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 12 eylül 2021 novak djokovic daniil medvedev maçı

  bugün seyircinin tenis kültürünü ayaklar altına alan orospu çocukluğunun gündemde tutulması gereken maç. hayatımda bir grandslam finalinde servis atarken bir teniscinin yuhalandığını ilk kez görüyorum. us open seyircisi benzer bir boku 2 sene önce osaka-williams finalinde de yemişti, ama bugün çok daha kötüydü durum. grandslam amerika'ya yakışmıyor, olmuyor.

 • 2. aşı olanlar yarı insan yarı maymun doğurabilir

  siz ve sizin gibilere benzemesin yeter. böyle lavukları niye takip edersiniz ve söyledikleri her şeye neden koştura koştura başlık açarsınız çok tuhaf.

  (bkz: siktir git bi çay koy ya)

  ayrıca hiç sevmesem de yeri gelmişken şunu da soralım;

  (bkz: fatih erbakan kim amk)

 • 3. akademisyen kalitesinin artması için öneriler

  akp gittikten sonra akp devrinde açılan bütün tabela üniversiteleri kapatılsın, 12 eylül süprüntüsü yök kaldırılıp üniversitelere özerklik verilsin, akp diktasının fethullahçı darbe girişimini fırsat olarak kullanıp khk'larla ihraç ettiği atatürkçü, seküler akademisyenlerin mağduriyeti giderilsin, intihalcilere ağır yaptırım uygulansın, akademisyenlere doğru dürüst maaş ödensin. 12 eylül pisliği temizlenip akp enkazı kaldırılınca düzelir hepsi.

 • 4. sinema tarihinin en abartılmış filmi

  şu başlığa yazdığınız filmleri mümkünse neden abartıldığını ve sevmediğinizi 1-2 cümle ile olsa bile ifade eder misiniz.

  eleman bkz vermiş the godfather yazmış. başka bir şey yok. ee yani.. artık abartılan bir film olduğunu mu düşüneceğiz şimdi. aferin büyük oyunu çözdük senin bkz ile..

 • 5. aşkolandın larin

  lgbt hakkında fikirlerim çok net bellidir . lakin larin gerçekten genel 'onurlu oluşa' uygun davranmayan sürekli sugardady , fahişelik vs ile ilgili şeyler yaptığını yazan (twitter'da yıllarca) biri . mezuniyet resimlerinde bile iç çamaşırını gösteren biri , twitter sayfası yıllarca cinsellikten başka bir şey görmedi . ve hem babasıyla hem oğlu ile yatıyorum vs tarzı şeyler yazan bir insan , ben bu kadını savunmam . arkasında duracağıniz insanları daha doğru seçmeyi tavsiye ediyorum size.
  ayrıca defalarca kere ben trans değilim deyip ons trans diyenleri engellemiştir . kalkıp lgbtnin adını böyle insanlarla kirletmeye gerek yok .

 • 6. 13 eylül 2021 fenerbahçe'nin kamuoyu duyurusu

  altay hatalı gol yemeseydi yapılmayacak olan açıklamaydı. fenerliyim ama gerçekler bunlar. ali koç dedik vizyon dedik aziz yıldırım'ı aratıyor.

 • 7. 15 eylül 2021 beşiktaş borussia dortmund maçı

  bazı arkadaşlar beşiktaş ve dortmund kağıt üzerinde eşit demiş. dortmund'un kadro değeri beşiktaş'tan dört kat fazla. kağıt üzerinde eşitlik falan yok yani. bizim oyuncu profilimiz türkiye ligini domine edebilecek kalitede ama orası şampiyonlar ligi. başka bir seviye.

  dortmund fizik gücü ve oyun ritmi olarak bizden oldukça üstün. bir mucize olur mu derseniz, olabilir neden olmasın? barcelona'yı inönü'de 3-0 skorla paket etmişliğimiz var. fakat normal şartlarda işimiz zor. çok koşan, fizik gücü yüksek, temposu muazzam bir takıma karşı oynayacağız. yeni malatya ve rize maçlarını referans alırsanız, üzülürsünüz.

 • 8. gereksiz detay veren insan tipi

  anlattığı konuda veya sorulan soruya verdiği cevapta bir sürü ayrıntıya girerek muhatabına eziyet eden kişidir.

  örnek
  kasiyer kişisi sorar: x kartınız var mı beyefendi?
  cevap: var ama evde kaldı. aslında dün cüzdana koyayım demiştim ama unuttum. bak şimdi lazım oldu. dur eve gidince hemen koyayım.
  diğer mağazaların kartları var yanımda, bir tek o yok. ise bak şimdi vs vs

  öl be adam, öff

  edit: diğer yazarları tenzih ederim ama hakikaten çok mendebur insan var bu ortamda

 • 9. geçmişe götüren bilgisayar programları

  adını duyunca geçmişe götürüp tatlı bir hüzün yaşatan programlardır.

  limewire
  acd see
  deepfreeze
  winamp
  irfan view

 • 10. 12 eylül 2021 türkiye sırbistan voleybol maçı

  beynini kullanmayı reddeden bir antrenör yüzünden yenildiğimiz maç.

  adam ısrarla kenardaki soğuk oyuncuyu alıp, servis attırıyor ve hata yaptırıyor.

  ve karar setinde yapıyor bunu.

  üstelik 2 kez üst üste.

  ya, birader sen neden ısrarla beynini kullanmayı reddediyorsun lan?

  soğuk oyuncu atamıyor işte, görmüyor musun yoksa maçı sabote etmeye mi çalışıyorsun?

  atamadıkça kenardan soğuk oyuncu alıp attırmayı deniyorsun ve olmuyor işte amına koyayım.

  tam olarak nesini anlayamadın bunun?

  guidetti de aynı boku yedi kadınların maçlarında.

  parayla mı veriyorlar sizi?

 • 11. 2021 ekonomik krizi

  kötü bir söz söylemek istemiyorum. gelip gelip aynı şeyi yazıyorlar. be ................ madem herkesin birden fazla evi var, arabası var. o evleri kime kiraya veriyorlar? millet her gün birinde kalırım diye zevk için ikinci, üçüncü evini mi kiralamaya çalışıyor? her gün tıklım tıklım o otobüsleri, metrobüsleri kim dolduruyor? 5 tane eleman alınacak yerde saatlerce sıra bekleyen binlerce insan nereden geliyor? niye milyonlarca kişi elektriğini vs. ödeyemiyor da yardım alması gerekiyor?

  bu başlığın altında, kriz olmadığını iddia eden 2 tür var. birisi para ile veya çıkarı için bu işi yapanlar, onlara zaten söyleyecek bir şey yok. söylemeye değmez.

  bir de, iyi kötü durumun farkında olmasına rağmen, hala inkar etmeye çalışan, kabul etmek istemeyenler var. işte onlara hz. ömer'in (r.a) bir sözünü hatırlatmak istiyorum:

  "insanların en cahili, başkasının dünyası için kendi ahiretini satandır"

  en azından burada söylenmek isteneni anlayın.

  bu sadece bir ekonomik kriz değil, çünkü eskisi gibi sadece ekonomi çökmüyor, öyle olsa kısa sürede toparlanırdık. bu her geçen gün büyüyen bir fakirleşme ve korkarım büyük bir toplumsal batış hali.

 • 12. hangi sezen aksu şarkısısın

  (bkz: ah kavaklar)

  aslında sezen aksu şaheserlerinden sadece birisi. ama öyle bir şarkı ki tütsü gibi hangi derde koyarsan onun şeklini alıyor. insanı tarifsiz duygulara salıyor.

  herkesin içinde bir yarım kalmışlık vardır. yarım kalan hikayeler...omuzda kalan kesik el...iyi ki'lerin yerini alan keşke'ler...yaralara üflenen şarkı, ah kavaklar...

  aslında kavak çok sevilen bir ağaç da değildir. hep kenarda köşede kalmış görüntüsü ile gariban bir çağrışımı vardır. tarlalarını ayırmak için diker köylü bu ağacı, sınır koymak için. belki de şairin kastettiği kavaklar, ölümle yaşam arasındaki o sınırdaki kavaklardır, kim bilir?

  “ah kavaklar, ah kavaklar
  bedenim üşür yüreğim sızlar
  beni hoyrat bir makasla
  ah eski bir fotoğraftan oydular
  orda kaldı yanağımın yarısı
  kendini boşlukla tamamlar
  ah omuzumda bir kesik el ki
  hala, hala durmadan kanar

  ah kavaklar ah kavaklar
  acı düştü peşime
  ah kavaklar ah kavaklar
  ardımdan ıslık çalar”

  bu kadar romantik, bu kadar yalın…çok seviyorum sizi kavaklar. hem şarkınızı, hem şiirinizi, hem de sizi.

 • 13. rüyada lise sona geri gönderildiğini görmek

  üst edit: 40+ mesaj aldım. çoğunluğu dün gece bu rüyayı gördüğünü belirtti. birçok kişi her ay 2-3 defa bu rüyayı görüyormuş. bu kadar yaygın olduğunu, insanların hayatına "ciddi boyutta" etki ettiğini tahmin etmiyordum. çok garip.

  bu rüyayı ( belki de kabusu ) görenlerin ortak bir özelliği olduğunu düşünüyorum. mesela aynı psikolojik soruna sahip olabilirler, rüya görülen gecenin bir önceki gün aynı yemek yenilmiş veya alkol tüketilmiş olabilir ve bu böyle satırlarca uzayıp gider. bu kadar kişinin aynı rüyayı görmesi normal gelmiyor bana.

  bu arada, bazı kişiler; "en sevdiğim, keşke olsa.." gibi cümleler kurmuş. bu rüya benim için kabus, belki birçok kişi için de öyledir zira lise son döneme gittiğimde, ya lise arkadaşlarım mezun olmuş ben tekrar son seneyi okuyor oluyorum, ya devamsızlıktan dolayı sınıfta kaldığımı görüyorum, ya da bir sebepten okulu tamamlayamayıp diploma almadan liseyi terk ediyorum. halbuki lise yıllarım çok keyifli ve eğlenceli idi.

  edit: yaşım 29, liseyi bitireli 10 - 11 sene oldu ve bu rüyayı ( kabusu ) sadece lise son için görüyorum.

 • 14. fetöcü'lerin %75'i atatürkçü görünüyor iddiası

  arada rte bile atatürkçü görünüyor, sen ne diyorsun...

 • 15. masterchef türkiye

  somer: bugun tatli var ve bu tatli mehmet sef'i temsil ediyor adeta. tahmini olan var mi?

  ateş: halka tatlisi :)

  ateş, geldigi ilk hafta mehmet şef'i kerane tatlisina benzetti :)) bravo çocuk.

 • 16. 2001 krizinin etkilerini hala yaşıyoruz

  cumhurbaşkanı erdoğan'ın bugün yaptığı açıklama.

  https://twitter.com/…ete/status/1437434346848329739

  bence 1877-1878 osmanlı-rus savaşının etkilerini yaşıyoruz reis. abdülkerim nadir paşa'ya biraz destek gönderebilseydik bugün dolar 8,5 lira olmazdı. bence bir dahaki konuşmanda prompter'ına bunu da ekle.

 • 17. berfu yenenler'in yaptığı bel altı espri

  komik olmayan espri. komik degil. yoksa uygunsuz falan degil bence. bu gozler yillar yili mehmet ali erbil izledi televizyonda.

 • 18. şato sahibi olunsa yapılacak ilk şey

  çevresine su kanalı yapmak lazım dost var düşman var

 • 19. yazarların bugün cılkını çıkardığı şarkı

  eskitilmiş yaz-korkuyu al içimden

  https://youtu.be/__qi4dabg3o

 • 20. 12 eylül 2021 bitay kripto borsa rezaleti

  binance gibi daha güvenli, dev bir borsa varken ve hele de bunca beş para etmez, vurguncu borsa haberleri sürekli karşımıza çıkıyorken binde bir oranındaki komisyonu ödememek için eksantrik borsalarda işlem yapan yazar mağduriyeti. arkadaşlar kendinize gelin artık! bin dolarlık işleme bir dolarlık ücreti çok görüyor, sonra da mağdur oluyorsunuz. kripto üç günlük vurkaç mantığıyla, oo burası bedavaymış mantığıyla yatırım yapılabilcek bir ortam değil. güven her şeyden önemli.

 • 21. 25 senedir sigara içmeyip başlamayı düşünmek

  sigara içenlerden gelen bok gibi koku sonrası o istek gitmektedir. öyle iğrenç kokacağım ve üstüne 20 dal için 20 tl mi vereceğim? eksik kalsın.

 • 22. müteahhitlerin 600 bin işçiyi işten atarız tehdidi

  yerlerine kim çalışacak peki? sabahtan akşama kadar aylak gibi gezip hazır para ezen, sarı sitede audi, bmw ilanlarını kovalayan müteahhit bebeleri mi?

 • 23. 155 polis imdatın şikayet yerine gelmemesi

  polisin görevleri arasında olmadığı için gerçekleşmemiştir.

  polisin görevi devlet büyüğü geçerken yolu kesmek,
  hak arayan öğrenci, memur ve işçiyi dövmek,
  mahkemenin bıraktığı suçluyu tekrar yakalamak,
  işini layıkıyla yaptığı zamanlarda sürülmektir.

  bunlar dışında kalan konuları vatandaş kendi arasında halletmelidir. teşkilat olarak süleyman soylu'ya bağlı olmaları yeterince açık bir durumdur.

 • 24. fatih terim

  dünya üzerinde harika oynayan morutan yerine aytaç'ı alıp maç verebilecek yegane teknik direktör.

  futbol bilgisi bu kadar maalesef.

  basın toplantısında ''bugün bir arda tecrübesini kullanabilseydik, farklı olabilirdi diye düşünmüyor değilim açıkçası'' dedi.

  vah galatasaray vah...

  bu hocaya 3 milyon euro ödüyoruz.

  edit: defansı zayıf diyerek moralini bozduğu morutan 6 mücadelenin 5'ini kazanmış.

 • 25. 13 eylül 2021 diyanet'in açık büfe fetvası

  "diyanet işleri başkanlığı açık büfe için fetva verdi. fetvada, "otellerdeki açık büfelerden, yenmesi ve içilmesi dinen helal olan şeylerden çeşit çeşit, aşırıya kaçmadan almaları helaldir ve israf sayılmaz” denildi."

  hermes çanta ve makam uçakları için fetva verecekler mi merak konusudur?

 • 26. gece duş almak vs sabah duş almak

  benim için gece duş almak. sabah duş alabilecek kadar sevmiyorum şu an hayatı.

 • 27. erdoğan'ın kitabının 15 tl'ye kadar düşmesi

  cumhurbaşkanını değersizleştirmekten tez zamanda göz altına alınmalı eyy d&r sen kimsin

 • 28. 6 bin lira maaşla motokurye bulunamaması

  gideceksin iş görüşmesine, gizli kameraya alacaksın! 6 bin liraya işe almazsa sosyal medyada yalan haber yapmaktan işlem yapacaksın (hani yasak ya artık)!!!

 • 29. ümraniye'deki müthiş 3+1 sobalı kiralık daire

  klasik ekşici tepkisi alan dairedir, köpek bağlasan durmaz filan. adam yazmış ilana bahçede köpek var diye, duruyormuş.

 • 30. çamaşır makinesi motoruyla uçak yapmak

  tesla da asenkron motor kullanıyor 250kw enerji üretiyor ki güç yoğunluğu çok yüksek bir noktada, çamaşır makinesi de 1kw enerji üretiyor. sorun şu ki bi jet motoru 175k hp (app. 1 hp 0.76 kw) olarak çalıştığından bu o boyutta elektrikli uçak imkansızdır. en azından şimdinin teknolojisi ile diyelim.ileride farklı malzeme geliştirilir de daha yüksek güçlü asenkron motor üretilebilirse ne ala.

  kaldı ki bunu çalıştıracak bataryayı unuttum. o iş yaş kardeşim.

 • 31. insanlar ikiye ayrılır

  "silahi dolu olanlar ve kazanlar"
  (bkz: il buono il brutto il cattivo)

 • 32. dünya turuna çıkan japon'un elazığ'da bıçaklanması

  12 yıl önce dünya turuna çıkan japonun elazığ'da bıçaklanması. bugün gerçekleşmiş olan hadise

  https://twitter.com/…tatus/1437423778208813059?s=21

  elazığ tarafına daha ben gitmedim amk bir japon'un ne işi var anlamış değilim

  macera arıyorsanız anadolu çomarlarıyla ne işiniz var gidin samuraylarla falan takılın abi

  bölüm sonu canavarı geçilir mi sandın

 • 33. evcil hayvanınız nasıl biri

  evcil hayvanlarım olarak cevaplamam gerekirse bir tanesi hariç hepsi melek gibi cocuklarimin. melek olmayanin bir kedi oldugunu söylememe gerek yoktur sanıyorum.
  ben köpek insanıyım, evin içinde üç köpeğimiz var, ayrıca isyerimde de ilgilendiğim üç köpek var. apayrı cinsler apayrı karakterler ama hepsini canımdan çok severim, birini diğerinden ayıramam. sag olsunlar onlar da beni çok seviyor biliyorum.
  fakat bu kedi... bir kedi ile aynı evi paylaşmaya başladıktan sonra anladım ki bunların birçoğu (hele de evde bakılanlar) hayatlarında maksimum bir kisiyi sevip geri kalan herkesten nefret ediyorlar.
  erkek arkadasimin iki yıldır beni her gün gören kedisi hala evde onlarla beraber oluşumu kabullenemedi. fırsatını bulsa beni bir kaşık suda bogacakmis gibi davranıyor. bir gün başıma bir şey gelirse sebebi kendisidir diye kanıt biriktiriyorum galerimde. buyrun size de göstereyim bazı anları :dd

  görsel

  görsel

  görsel

  görsel

  gordugunuz gibi evin bütün odalarında bana komple kurarken yakaladım. banyo yaparken, giyinirken, uyurken... her an pis bakışları üzerimde. henüz amacına ulasamadi ama böyle giderse yakındır, çekecek fişimi :p

 • 34. erkek yatağın hangi tarafında yatar sorunsalı

  (bkz: rahat ettiği tarafta)
  yatağın duvar tarafında yatıyom arkadaş. kapıya yakın yerde hanım yatıyor.
  neden?

  çünkü bizim fırlamalar (7 ve 4 yaşlarında) gece uyanıp bizim yanımıza geldiklerinde, eğer kapı tarafında yatan bensem, analarına ulaşmak için beni çiğneyip geçiyorlar.

  ben de duvar tarafına geçtim de en sonunda rahatladım.

  haa ikisi birden analarının yanında yatmak için gelirse, zaten beni itinayla iktire kaktıra yataktan kovuyorlar.
  biri anasının sağında, biri solunda yatıyorlar.
  ben de tekli yatağa geçip osura osura uyuyorum.

  zira erkek çocuk babası olmak çok zor lan.
  oyun oynarken arkadaşsınız falan da, konu anaları olunca düşmanlarıyım sanki şerefsizlerin.*

 • 35. 1 tl'nin ne işe yaradığı sorunsalı

  9 tl varsa 10 tl'ye tamamlamaya yardımcı olur. 99 tl varsa 100 tl'ye tamamlamaya yardımcı olur. 999 tl varsa 1000 tl'ye tamamlamaya yardımcı olur. 9999 tl varsa 10000 tl'ye tamamlar.
  ………

 • 36. evde huzuru artıracak şeyler

  kişinin kendisi.

  ruh haliniz ne kadar iyiyse etraftaki nesneler ve kişiler gözünüze, ruhunuza iyi gelir huzurunuzu arttırır aksi ise huzursuzluk kaynağıdır.

 • 37. seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

  demiyorlar. kimse o kadar yürekli değil. ortaya çıktığında efendi gibi kabul eden insan bile az. kanıtları gözüne soktuğunda kalbi sıkışan adam var yahu, ne aldattım demesi *

  bu saatten sonra bana birisi, "seni aldattım" derse elini sıkıp, yanaklarından öpüp dürüstlüğü için tebrik ettikten sonra....

  şaka şaka tebrik yok. "sen de mi brütüs" der giderim, napayım. zaten insanlar, tepkisinden korkmadıkları naif insanları aldatıyor. aldatılmayanlar mükemmelliklerinden değil, dosta da düşmana korku salmalarından yani. biz herkese güven salıyoruz lanet ossun ki.

  zaten aldatılıp sert tepki vermeyenlere hep geri dönülmeye çalışılıyor. uzun vadede içindeki don juan, atletle çekyatta yatan dayıya evrilen, huzur arama moduna geçip "bu iyiymiş aslında be yav" noktasına gelerek tekrar olta atıyor hatta ısrar da ediyor ama nafile. kimse aynı zehirli otu iki kere yemez***

 • 38. keriz silkeleme odaklı geliştirilmiş şeyler

  yaşam koçluğu. adam silkelemenin dibinin sıyrılması hadisesi.

 • 39. kadınlar tipe mi paraya mı zekaya mı önem verir

  öncelikleri sırasıyla aşağıdaki şekildedir.
  ¦ para + tip + zeka
  ¦ para + tip
  ¦ para + zeka
  ¦ para
  ¦ tip + zeka
  ¦ tip
  ¦ zeka

 • 40. 12 eylül 2021 deniz baykal'ın öldüğü iddiası

  iyi baksınlar, ölüler milletvekili yapılabiliyor mu? böyle bir şey varsa yine vekil falan yapabilirler bu hırs küpü kişiyi.

 • 41. pitbull'un öküze saldırması

  bu ve benzeri türlerin acilen yok edilmesi gerekiyor.

 • 42. bitcoin

  zarardan zarardayım.

 • 43. tıraş bıçaklarının çok pahalı olması

  "x pahalı değil senin paran değersiz"

  yok yaaw, lan nasıl bilemedik biz bunu. hiç aklımıza gelmedi görüyonmu bak.. keşke hayatımızın her alanında olsa böyle sizin gibi olaylara farklı pencereden bakan insanlar. şimdi diğer pahalılık başlıklarına gidin, ordaki insanları da aydınlatın hemen. herkesin aydınlanmaya hakkı var.

 • 44. kendini zeki sanan insanların ortak özellikleri

  x değilim ama diye cümleye başlayıp diğer insanları aptal yerine koymaları. he inandık kesin değilsin. bi uyanık sizsiniz zaten.

  (bkz: aşı karşıtı değilim ama)

  (bkz: akp'li değilim ama)

 • 45. boşanmış bir kadınla evlenmek

  muhafazakar iseniz bu bir peygamber sünnetidir
  açık görüşlü iseniz zaten sorun yoktur.

  evlenin arkadaşlar..

 • 46. 2. çocukların ailenin en zeki insanları olması

  hakkatten çok saçma şeyler yazmaya başladınız mesajla. yanlış önermedir deyip kenara çekiliyorum...

 • 47. fenalaşan doktora otobüste yer verilmemesi

  gerçeği yansıtmadığını düşündüğüm pr çalışmasıdır.

 • 48. erling braut haland

  adam makara yapiyor bizim kekolar da gurur duyuyor. iskandinavlarin ne isi olur la dinle? :) aynen seneye hacca da gidecekmis.

  mal turnusolu futbolcu.

 • 49. dna sonun başlangıcı

  2001 yılından kalma animasyonlarla gurur verici bir yapıma imza attığını sananları tek tek bulup sikeceksin.

  tanım: bir film.

  edit: başlığı açan arkadaş kaçmış. fragmanın linkini şöyle bırakıyorum. kaçan arkadaşlar ss görsel

 • 50. exxenspor

  gerekirse takımımın avrupa maçlarını ve en sevdiğim organizasyon olan şampiyonlar ligi maçlarını maçkolik'ten takip ederim yine de ajun ve avanelerine 1 kuruş vermem.

  daha smart tv üzerinden yayın vermeyi beceremedi gerizekalılar. ah ulan ah kimlerin eline düştük...