debe başlıkları

allwithinmyhands5
profili

 • marx'ın hiçbir dediğinin çıkmaması

  adam yuzyilin tespitini yapmış daha ne olsun.

  "insanların maddi yaşam koşullarını belirleyen onların bilinçleri değildir, bu maddi koşullar onların bilinçlerini belirler"

  yani diyor ki, kaç parayla yaşiyorsan düşüncelerini de cebindeki paranin miktari belirliyor. ancak ne düşünürsen düşün, bu kaç para kazanacagini belirlemiyor. işci sinifiyla, burjuvazinin yaşama bakislarindaki farkliliklarin direk gelir seviyesiyle alakali oldugunu anlatiyor.

  başka bir sözü ;

  "cehalet ayricalikli sinifin ustaca kullandigi bir silahtir"

  aristokrasinin, din, varoş ve arabesk kültürünü medya vasitasiyla desteklemesinin nedeni, toplumun cahil kaldikca kendisini işci sinifina layik gormesi durumudur. egitimsiz, dindar, cahil insan mecburen gidip kapitalist fabrikalarda çalisir. cehaletin hukum surdugu yerde bol bol işci bulursunuz. avrupa ülkeleri neden bu kadar çok göçmen aliyor? çünkü kültür seviyesi yüksek toplumdan yeterince amele cikartamiyorlar.

 • neden fakirlerin çocukları da fakir oluyor

  zenginlerin hepsinin üstun zekali, super girisimci ve firsatlari degerlerdiren, fakirlerin ise aptal olduklari icin fakir kaldiklarini dolayli yoldan ima eden tuzak video.
  fakirlere yardimci olmaya calisiyormus gibi yapip, onlari bir aptal olduklarina inandiracak, boylelikle tum sucu kendilerinde bularak duzene itaat edecek bilince getirmeye calisan kapitalistler hazirlamislar bunu.

  tabi gece altina işeyen, sokaktan simit alamayacak, tek basina markete zor giden bu eşşeklerin hepsi ustun zekali, fakirler aptal.

  para ticaretten kazanilir. ticaret ise biraz şans biraz insan iliskileriyle alakalidir. zenginlerin cogu kurulu duzeni devam ettirir. bugun koç'lar cok akilli adamlar degillerdir. baba vehbi koç zengin olmuş, doğan cocuklar da çekirdekten yetistirilerek şirketin basina gecirilmistir. zenginlerin sülalesi degil sadece ilk zenginleri basarilidir. artistligini yapmak da çocuklarina kalir.

 • 11 mayıs 2019 samudio'nun gördüğü kırmızı kart

  samudio topa vururken emre akbaba araya girmeye calisinca tekme ayagina geldi. hakem emre'nin ayagi kirilinca ayip olmasin diye kirmizi cikardi. maalesef haksiz karar. evet futbolda bazen adamin ayagi kirilir ama faul bile yoktur. bazen de 20 mac ceza gerekecek darbe vardir.

 • 20 şubat 2019 dorock xl darp olayı

  istanbul'un alt kultur mekanlari artik gidilecek gibi degil. biz zamaninda caravan'a giderdik, ne bodyguard ne bir sey, direk girip eglenip cikiyordun. daha sonra ordaki tayfa taksim dorock'i acti, caravan bitti. dorock da ilk zamanlarinda serbest takiliyordu. korumalar falan yoktu, kapiyi acip giriyordun. son zamanlarda kapilara guvenlikler, damsiz giremezsinler, darp olaylari.. bu mekanlar böyle degildi, artik cigrindan cikmis. bir suru yeni sube acmislar. tabi her taraf suriyeli, arap dolunca biraz da hakli olarak guvenligi sertlestirmisler.

  diyecegim o ki, artik buralarda dolasmayin. 2000-2010 arasi iyi yerlerdi buralar. simdi copluk. rock/bar kulturunde bodyguard yoktur. ama istanbul da eski istanbul degil. bizim metalciler güzeldi.

 • yeni neslin hiç metalci olmaması

  yeni nesil genel olarak müziği sevmiyor. müzik setleri, walkman'ler, mp3'ler artik yok. surekli dikkat kesilmeniz gereken sosyal medya hesaplari ve oyunlar var. bizim neslimizde müzik bir yaşam tarziydi. şimdi sadece ara sira dinlenen şarkilar..