debe başlıkları

benden sana13
profili

 • türkiye'nin henüz kullanmadığı en önemli kaynağı

  (bkz: beyin)

  başka ne olacak anlamadım.

 • orgazmdan daha zevkli anlar

  sözlüğe yazılamayacak şeylerdir.

 • veganlık hastalıktır veganlar koyundur

  sonuna kadar haklı beyandır. sonunda birisi içimdekileri yüksek sesle söyledi. veganlık psikolojik rahatsızlıktır.

 • ölüler dirilerden çalacak

  sözlüğün yaş ortalamasını ortaya koyan ergen turnusolu boktan şarkı.

 • fiyatı korkunç bir şekilde artan ürünler

  (bkz: fiat egea)

  100,000 tl nedir lan amına koduklarım. taşak mı geçiyorsunuz?

 • 16 ağustos 2018 ultraslan tweet hadsizliği

  2018 yılında hala milyonlarca dolar para kazanan futbolcu piçleri için, binbir zorlukla geçinen gerizekalıların bunlar yüzünden kavga etmesi olayıdır.

  olum siz mal mısınız? bırakın futbolcusuna sokayım. şunlar için bir birinize girmeyin. sizin paranızla zevki sefa sürüyor orospu çocukları.

 • bizans'ın tekrar kurulacağı muhteşem gün

  böyle parodi entryler uludağ ve inci de olurdu. bu dalyaraklar nereden geldi de böyle oldu sözlük. yazık.

 • oyumu akp'ye veriyorum çünkü

  malım.

 • otellerde evlilik cüzdanı sorulması

  istanbul'da taksim, talimhane, şişhane, tepebaşı civarlarındaki otellerde olmayan uygulama. daha muhafazakar ama çevresi daha pis olan, fatih ve civarı yerlerde bu istenir. amaç otelin bu şekilde anılması ve bu işi yapmak için sürekli o otele gelinmesinin önünü kesmektir.

  aslında böyle bir yazılı kural yoktur olamaz da. şeriat ülkesi değiliz çok şükür ama dediğim gibi amaç otele sürekli bunun için gelinmesini ve adının çıkmasını engellemektir.

  başka bir amacı da, resepsiyon sizin tipinizi beğenmez ve sizi almayabilir. evlilik cüzdanını bahane eder. burada da esas olan sizin otele girerken ki hal ve hareketleriniz, resepsiyona olan konuşma şekliniz keko olup olmadığınız 2 dakika da çözülür ve ona göre karar verilir. zira sizi otele alıp parasını almak değil, asıl sorun sizin otele gelip diğer kalanları rahatsız etmemeniz de önemlidir. ya da sürekli gürültü ve sorun yaşatan bir tip olmamanıza dikkat edilir.

  burada yazılan hiç bir olumsuzluk sizde olmamasına rağmen yine de size evlilik cüzdanı soruluyorsa eğer, o zaman o otelin sahibinin talimatıdır. tüm kadroya kesinlikle almayacaksınız denmiştir. zaten o otelde de muhtemelen alkol de satılmıyordur. sahibi muhafazakardır. kendisini bir yere yalakalık yapmak ve göstermek için otelini kullanıyordur...

  8 yıldır deneyimi olan 5 yıldızlı bir otelde orta düzey yöneticiyim.

  edit: hiç bir 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı otel (kapısında yıldız olan resmiyette olan yani) bunu istemez. istiyorsa da, nasıl istersin diyemezsiniz. bu otelin kuralı olabilir. oteller devlet yeri değildir. müşteri seçebilir. ama imkansız istemez. hiç görmedim. genelde 3 yıldız ya da butikler bu yola başvurur.

  edit 2: evet booking ve expedia, hotels.com dan rezervasyon yaparsanız özellikle booking sizden bunu isteyemezler. istese bile siz rezervasyonu iade edilemez olarak yaptıysanız otele eksi puan verebilirsiniz.

  bu konu hakkında neden bu kadar soru ve mesaj aldım anlamadım. 5 yıldızlı otelde genel müdür olanınız varsa iş konuşalım. *

 • ölmesi gereken türk gelenekleri

  (bkz: düğün)

  formatı değişmeli.

 • ithal olmasına anlam verilemeyen basit ürünler

  (bkz: din)

 • istanbul semtlerinin ingilizce karşılıkları

  avcılar - hunters.

 • ersan ilyasova'nın enes kanter'i yere sermesi

  fetöcü enes kanter’e yapılan yere sermedir. 3-5 sene önce yapılmış olsaydı, ilyasova yı milli takımdan çıkarırlardı. türkiye’de gündem olurdu...