excelsior was here113
profili

 • tayyip isimli şahsın atatürk'e hain demesi

  gerçek hainin kim olduğunu tarih yazacak. biliyorsunuz, tarih affetmez.

 • 10 temmuz 2020 orc anket sonuçları

  akp %37,3 alsın, beni burada herkes si*ebilir.

  (bkz: vay orc vay)

  edit: ne meraklısı varmış arkadaş, mesaj atan atana... merak etmeyin, emin olmasam böyle bir iddiada bulunmazdım.

 • limak kolin cengiz'in çukurova havalimanı ısrarı

  edit: "limak kalyon cengiz" olacakken, mahşerin 4 atlısı olan şirketlerin bir tanesini diğeriyle karıştırıp başlığı hatalı açmışım. başlığın düzeltilmesini rica ederim.

  favlayınca gündeme girmeyecek olan, hakkında yorum yapılıp gündeme girmesi gereken haberdir. rica ediyorum favlamayın bomboş.

  16 mart’ta yapılan çukurova havalimanı ihalesine 2 firma girdi. bu firmalardan biri olan "cengiz - limak - kalyon" girişimi ihaleyi kaybetti. 12 gün sonra ulaştırma bakanı görevden alındı. (bkz: 28 mart 2020 ulaştırma bakanının görevden alınması) yeni bakan 15 nisan’da eski ihaleyi iptal etti. bu hafta yeniden ihaleye çıkılacak.

  kafa karıştıran bazı detaylar:

  1- havalimanı mersin’e yapılacak ancak bölgede halihazırda adana şakirpaşa havalimanı bulunuyor. bu havalimanının yolcu sayısı son 4 yıldır yerinde sayıyor.
  2- kamu özel işbirliği (köi) ile yapılan havalimanlarının hazineye maliyeti ortadayken yeni havalimanının yine köi modeliyle yapılacak olması tartışmalara neden oluyor.
  3- proje için mart ayında ihaleye çıkılmış, ihaleye cengiz, limak ve kolin inşaat da girmiş ancak bu üçlü ihaleyi kaybetmişti. daha sonra göreve gelen yeni ulaştırma bakanı ihaleyi iptal etmişti.

  yediniz yediniz bitiremediniz ülkeyi, meğersek ne kadar zengin bir ülkeymişiz biz...

 • 5 haziran 2020 halk ekranı röportajı

  beni bu tiplerle aynı ülkede yaşamaya muhtaç eden -başta adnan menderes olmak üzere- herkesin allah belasını versin. rezalet ya. gençliğimi, gençliğimizi, hayallerimizi sikip atan bu tipler işte...

 • 20 mart 2020 berat albayrak'ın attığı tweet

  tweet

  ekran görüntüsü

  --- spoiler ---

  ekonomimiz için verdiğimiz mücadeleye katılmak isteyen arkadaşlarımıza yeni kadrolar açıyoruz.

  böylece hazine ve maliye, defterdarlık, gelir uzman yardımcılıkları ile vergi müfettiş yardımcılığı ve avukat kadrolarını içine alan 2000 kadronun müjdesini veriyoruz.
  --- spoiler ---

  ayrıca sınav ve ardından yapılacak mülakat tarihleri belirlenmiş. ekran görüntüsünden veya silinmezse tweet'ten bakabilirsiniz.

  sınavda dereceye girip mülakatta elenecek arkadaşlara şimdiden bol sabır diliyorum.

 • 18 mart 2020 mustafa sofi'nin açıklamaları

  (bkz: mağdurum da mağdurum)

  ulan 80 milyonun hayatını tehlikeye atmışsın, çıkıp özür dileyeceğine hâlâ mağduru oynuyorsun. karaktersiz herif!

 • türkiye'nin 13. cumhurbaşkanı fahrettin koca

  ben de biraz önce bana whooper menümü tam istediğim gibi veren harun isimli burger king çalışanını cumhurbaşkanı ilan ediyorum. ne de olsa işini yaptı adam.

 • 13 mart 2020 avrupa uçuşlarının yasaklanması

  kardeşim çıkanları değil, girenleri engelleyeceksin. karantina sistemini uygulamaya koyacaksın. türkiye'ye gelecek olan 14 gün karantinada kalacağını bile bile gelmeli. sikmişim turizminizi.

  edit: turizm sektörü çalışanlara maaşını nasıl verecek diye soru soracaklar çıkabilir. gereksiz onbinlerce bekçiye maaş verebilen devlet o çalışanların da maaşını bir süreliğine pek tabii verebilir. zaten 1 bekçi maaşıyla turizm sektöründe 2 garson çalışır.

 • tayyip erdoğan'ın devleti temsil ettiğini unutmak

  kendisi devleti temsil ettiğini unutup şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit ettiği için olabilir mi?

 • putin'in el işaretiyle herkesin ip gibi dizilmesi

  ulan berat, liyakatsizliğin tanımısın resmen ya. senin ne işin var orda aq?

 • cem yılmaz'ın tayt giymesi

  erkekler olarak tayt giymek istiyoruz kampanyasını ciddiye almış. cemciğim, o tamamen geyikti. *

  bonus edit: cem yılmaz tayt skeci

 • 4 mart 2020 tbmm'de kavga çıkması

  içeri bir tane wuhanlı atıp kapıları kapatıcan. millete faydası sıfır hepsinin, üzerine bir ton maaş alıyorlar.

 • bahçeli'nin silahımı alır cepheye koşarım demesi

  umarım bir an önce nasip olur.

  (bkz: verin tüfeği sıka sıka gitsin)

 • diyanet'in 90 milyon tl'lik külliye yaptırması

  birgün linki

  yurttaşa, ucuz sebze için akşam saatlerinde pazara gitmelerini tavsiye eden diyanet’in, elazığ’da maliyeti şimdiden 90 milyon tl’yi geçen külliye yaptırmasıdır.

  --- spoiler ---

  elazığ’da 2018’de 19 bin 250 metrekarelik alanda yapımına başlanan ancak “tasarruf tedbirleri” gerekçesiyle bir süre inşaatı durdurulan harput diyanet külliyesi için 2020 yılı bütçesinden 13 milyon 761 bin tl ayrıldı. 2018’de 63 milyon 420 bin tl'lik proje ile tutarı ile yapımına başlanan külliye için bugüne kadar toplam 76 milyon 920 bin tl harcandı.

  yurttaşa ucuz sebze meyve için pazara akşam gidilmesini tavsiye eden diyanet işleri başkanlığı’nın elazığ’a inşa ettiği külliyenin maliyeti sürekli büyüyor. akp elazığ milletvekili metin bulut’un, “tasarruf tedbirlerinden dolayı bazı tesislere başlamama durumu söz konusuydu. ama biz bunun elazığ açısından ne kadar önemli olduğunu anlatınca bakanlığımız da bizi kırmadı” dediği harput diyanet külliyesi’nin maliyeti sürekli artıyor. harput diyanet eğitim merkezi binasının yerine yapılan ve “islam dünyasının en büyük külliyelerinden” biri olacağı bildirilen uluslararası harput diyanet külliyesi için elazığ il özel idaresi’nce duyurulan maliyet aşıldı. ziver inşaat'ın üstlendiği inşaatın bir yılın sonunda 76 milyon tl’ye çıkan maliyet tutarı 2020 yılı için ayrılan 13 milyon 500 bin tl’lik ödenek ile 90 milyon tl'yi aştı.

  bütçe büyüklüğü ile aralarında yatırımcı bakanlıkların da olduğu 12 kuruluşu geride bırakan diyanet işleri başkanlığı’nın bakım onarım masrafları da milyonlarca lirayı buldu. kurumun yalnızca istanbul ve ankara’daki binalarının 2019 yılı bakım ve onarım masrafı 7 milyon 884 bin tl tuttu. yatırım programı’na göre, diyanet’e ait tesislerin bakım ve onarımı için 2020 yılında16 milyon tl harcanması öngörülüyor.

  diyanet’in yayımlandığı ‘aile’ dergisinde yer alan “tasarruflu pazar alışverişi nasıl yapılır?” başlıklı yazıda, “ucuza almak için akşam saatlerini bekleyin” tavsiyesinde bulunulmuştu.

  yurttaşlar, ekonomik darboğaz nedeniyle en temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çekerken diyanet’in sadece elektrik, su ve doğalgaz masrafı 5 milyon tl’yi aştı. milyonlarca lira fatura ödeyen kurum 2016 ve 2017 yıllarında da 3,8 milyon tl’lik 36 araç aldı.
  --- spoiler ---

 • monica bellucci ile 1 gece vs norveç vatandaşlığı

  türkiye vatandaşı olup 31 çeken tiplerin dert ettiği versus.

 • mustafa kemal atatürk vs recep tayyip erdoğan

  (bkz: atatürk'ün açtığı fabrikalar)
  (bkz: erdoğan'ın özelleştirdiği kurumlar)

  lütfen saçmalamayın rica ediyorum.

 • 19 şubat 2020 rize'de corona virüsü şüphesi

  rize'nin trabzon'la birlikte paket yapılıp karantinaya alınmasını gerektiren şüphedir. mümkünse şüphe ortadan kalkınca da karantina devam etsin. *

 • cumhurbaşkanlığı millet kütüphanesi

  şu külliyedeki yapıları görenler bu milletin refah seviyesi birleşik krallıkla yarışır sanar ama bilmez ki ülkeyi köşe bucak gezse mozambik'ten halliceyiz.

 • darbeyi kemalistler uşaklığını fetö pkk yapacak

  "bu ülkede bu toplumun müslüman omurgasını oluşturan ve koruyan yegâne ve sarsılmaz kaynaklar olan cemaatler, tarikatlar aşağılanacağı kadar aşağılandı"

  demiş.

  kendisine atatürk'ün şu sözünü gönderiyor ve 3 siktirle uğurluyoruz: "efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, türkiye cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz."

  edit: meczup vs mensup konusunda sayısız mesaj alıyorum. arkadaşlar, doğrusu mensuptur. internette ufak bir araştırma ile siz de bu bilgiye ulaşabilirsiniz.
  kaynak
  kaynak 2: (bkz: türkiye şeyhler dervişler memleketi olamaz/#35479315)

 • 14 şubat sevgililer günü

  ekonomiyi canlandırmak için götten uydurulan bir diğer gün. 364 gün çuvala girdiği için insanlar bugüne gereğinden fazla anlam yüklüyor. kapitalizmin oyununa gelmeyin diyeceğim ama bunun için de algıları yüksek bir sevgiliye ihtiyacınız var. o da biraz zor. en iyisi sevgilisiz olmak lan.