kissofh3ll38
profili

 • 8 ekim 2019 birgün gazetesi harekat tweet'i

  sivil bölgesi mi kalmış dediğim tweettir. günlerdir konuşulan operasyonda bırak sivili kafasına bomba yağacağını bile bile bir terörist bile kalmaz o bölgede.

 • barış pınarı harekatına destek veren sözlükçüler

  "klavye başından" ibaresi eklenmesi gereken başlıktır.

  edit: biri de ölmedik buradayız yazmış. buradasın ondan ölmemiş olabilir misin acaba? yarın öbür gün şehit haberleri gelirse bakalım ne kadar üzüleceksiniz? ateş düştüğü yeri yakar. hayat sizin buraya "mekanı cennet olsun" yazmanız kadar basit değil.

  ayrıca operasyonun gerekliliğini sorgulamıyorum. operasyona karşı olduğumu da söylemiyorum. sadece ekşi sözlükteki popülizm ve samimiyetsizliğe karşı tepkim.

  edit1: demek istediğim tam olarak bu;

  https://prnt.sc/pgzeiw
  https://prnt.sc/pgzfio

  işte benim tepkim buna. adam 2 saat önce bira içecek arkadaş ararken ve muhtemelen iş çıkışı keyifle soğuk birasını yudumlayacakken bi yandan da gelip burada hiç tanımadığı adamlara aslanlar kaplanlar diye güya moral veriyor. popülizm bu işte. ne oldu buraya yazdın gittin bi de öbür başlığa yazdın muhtemelen "allah yardım etsin" vs diye. görev tamam dimi?

  edit2: aşağılarda sahadan destekliyoruz diyen adam var sanıyorum operasyon bölgesinde telefonların çekmediğinden haberi yok. uydu telefonundan ekşiye girmiş sanırım.

  yazmadan geçemeyeceğim youtube da evinize suriyeli alır mısınız deneyindeki kitlenin alayı burada sanırım. herkes esip gürlemiş keşke arif elinde mikrofonla gelip savaşa çağırsak gelir misin diye sorsa bu esip gürleyenler nasıl kıvırır merak ettim.

 • masterchef türkiye

  anaları babaları biraz kızsa ölümüne cevap verecek adamların, mehmet yalçınkaya'dan nefessiz 5 posta yediği yarışmadır. çok merak ediyorum hangi para hangi güç sizi bu kadar düşürüyor. bu arada en beyefendileri danilo kendisi italyan. her tadımdan sonra teşekkür ediyor. somer ve mehmet bildiğiniz gibi türk. bugün kanada versiyonunu izledim youtube'da. adam krem karemeli tabağın ortasına bok gibi bırakıyor su gibi bir şey yapıyor ve şef gelip asla pes etme diyor. zaten adamlarda yüksek volüm yok. neden yok? çünkü amını yurdunu siktiğimin yerinde kimse sağır değil. ama bizim ülkemiz ayı dolu bağırmadan konuşamıyor. italyanlar bile bağıra çağıra konuşan adamlar şu danilo bile bizimkilerin yanımda ingiliz prensi gibi duruyor amk.

  o kadar kendine ve başkasına saygısı az insan var ki bu ülke neden bu halde anlamak çok kolay. adam şov için ya da değil bir şeyi karşıdakine bağırmadan anlatamıyor. karşıdaki de tutup birader hayırdır neden bağırıyorsun demiyor.

 • türgev ve ensar'a yardım ediyoruz kampanyası

  domalma konusunda emin misiniz merak ettiğim kampanyadır. aklınız fikriniz domalmakta, sikişte sokuşta.

  aşağıdaki başlıkları bir incele derim.

  (bkz: 12 mayis 2016 ensar vakfi tecavuz skandali)
  (bkz: 90 yillik enkaz ensar vakfi ve 45 cocuga taciz)
  (bkz: ensar vakfinda kalan iki kizin tecavuze ugramasi)
  (bkz: ensar vakfindaki cocuklara bekaret kontrolu)
  (bkz: ensar vakfinin tecavuzcuyu aklamaya calismasi)
  (bkz: ensar vakfinin tecavuzcuyu ayakta alkislamasi)

  edit: arkadaşlar bazıları bu başlığı açan vatandaşı engellemiş sanırım başlık başına kalmış diye mesaj atıyorlar. bu adam bu başlık için para alıyor. iş yaptığının kanıtı o yüzden siksen silmez entryi müsterih olun.

 • türkler taş taşımakta çok iyiler hatta en iyiler

  okul hayatımdan itibaren yaklaşık 10 senedir maden sektöründe bulunan biri olarak adama kızmanın yersiz olduğu açıklamadır. türk şirketlerindeki yönetici ve mühendis kafasını görseniz zaten harfiyat ve kaba iş yapmaktan başka bir iş yapamayacağımızı anlarsınız. kanada, avustralya vs şirketler mantalite olarak bizden çok iyi durumdalar. ayrıca burada bu lafa etken bir çok durum var ve en son kızılacak adam bu açıklamayı yapandır. öncelikli olarak adamında ifade ettiği gibi işçilik giderleri tl. yani adam başka ülkeye ya da kendi ülkesine göre işçilikleri 5 de 1 oranına göre daha düşük sağlıyor. bu sadece kur farkından doğan durum. siz bi de buna yurt dışındaki mesai saatleri ve sosyal haklara olan giderleri eklerseniz bu durum 7 de 1 e kadar düşer. işçiyi korumayan düzen kimin eseriyse başta bi ona kızın. daha sonra ekonomiyi bu hale getirip aradaki kur makasının açılmasına sebep olanlara kızın. daha sonra hala kafa olarak kağıtla kalemle proje çizmeye çalışan mühendislere kızın. teknik konularda çok yetersizin. bunun en önemli sebebi liyakat eksikliği. özel şirketler de devlet gibi tanıdığı olan giriyor. ben adamın açıklamasından çok bu açıklamayı yaptıran sisteme kızdım açıkçası. ayrıca adam ne yapacak kanada'dan işçi getirse bu seferde ekmeğimizi elimizden alıyorlar diye kızarsınız. yani demem o ki diyene değil dedirtene bak.

  edit: yöneticilere çok saplamamışım. eksik kalmasın. yöneticilere diyecek çok bir şey yok aslında. maden şirketindeki yöneticilerin çoğu devlet eskisi. yıllarca euaşta, mta,enerji bakanlığın'da,tki de sepet gibi işe gidip gelen adamlar özel şirketlerde bürokratik güçleri yüzünden işe alınıyor. adeta süper emeklilik yaşıyorlar. bu şirketlerde karar alma mekanizması işlemiyor. aslında dediğim gibi şirketlerin şuan ki yönetim sistemi tamamiyle devletle aynı. cb=patron, direktör,müdür,ceo vs= bakan, mühendisler= milletvekili arada hiç bir fark yok. mühendislerin zaten işçinin başında durmaktan başka fonksiyonu yok. yöneticiler ise sekreter gibi patrona özet geçip rapor veriyorlar. patron da olur ya da olmaz diye karar alıyor. hal böyle olunca iş yürümüyor.

  edit2: ayrıca adam aslında bunu hakaret olarak söylemiyor. türkler harfiyat işinde iyiler diyor. taş taşımak diyince sırtında taş taşımaktan ya da amelelikten bahsetmiyor. neyse alttaki bir arkadaş da " bugün taş taşıyarak antreman yaparız. yarın avrupa'yı komple işgal edelim de görün. siz de alık alık bakarsınız." demiş. canım kardeşim bu tarz söylemler artık geçti. şimdi bu cümleyi kurup ondan sonra dıj güçler bizle uğraşıyor, ab bizi almıyor, ab vizeyi kaldırmıyor diye ağlamayacaksın o zaman. bu zihniyeti kimse istemez. bu kafa yapısı 600 sene öncesinde kaldı. bu tarz savaşlar da 600 sene öncesinde kaldı. sen avrupa'yı komple yarrak işgal edersin. olası bir savaş durumunda kucağında taşla alık alık kafana yağan füzelere bakarsın anca.

 • ibb bilgi işlem daire başkanlığına atanan chp'li

  kınadığım olaydır. yok mu kardeşim hiç damadı falan fetöden alınan birileri onu atasana. eski bir belediye başkanı vardı sanki öyle bir şeyler hatırlıyorum ama emin olamadım.

 • 23 haziran 2019 ahsen tv röportajı

  bu adam hırsız çünkü kalbimizi çaldı. hahah oğlum bu seviye de iyiymiş ya. almanya hamburg'da yaşayan arkadaşa sesleniyorum gel burada yaşa yarrrrrağım.

  ayrıca elazığlı muhtar arkadaşın recep tayyip erdoğan'a "takoz" dediği röportajdır.

 • ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  http://connected2.me/kissofh3ll

  derdinizi sikeyim size bi şey olmasın. dert dinlemem ama geyik yaparım.

 • binali yıldırım'ın kaza yapan gence yardım etmesi

  -bir şeyin var mı?
  -yok

  biz kaza yapsak ambulans gelmez adama binali yıldırım denk geliyor hayret dediğim olay. bi de 1213121 tane korumanın içinden binali yıldırım'ın kolları sıvaması müthiş. he bir de basın kazaya rağmen olay yerine ambulanstan önce gelmesi efsane.

  edit: basın peşindedir diye mesaj atan 100. üyeye sallamalı kol saati veriyorum arkadaşlar
  edit2: arkadaşlar tşkler 100 oldu.

 • iyi bir yönetici olmak için gerekenler

  hak yiyen bir şerefsiz olmak başlıca şarttır. adil falan olursanız yöneticiliğin şanından değildir. mutlaka size dil atanları el üstünde tutun. ast-üst fark etmeden önünüze geleni yalayın yıkayın. çalışana her zaman çalışıyorsan çalış, çalışmıyorsan siktir git tavrında davranın. benim gördüğüm hep bunlar, iyi olmasalar şirketler çalıştırmaz belli ki iyi yöneticilik bu.

 • erdoğan'ın 39 ilçede mitinglerini iptal etmesi

  içerisinde
  “chp, istanbul seçimlerini cumhurbaşkanımız ile bir yarışa dönüştürmeye çalışıyor. tayyip erdoğan’a kaybettirme üzerine bir strateji izliyorlar. buna izin vermeyeceğiz.” şeklinde cümle yer alan haberdir. bu da cehapeni suçu oldu. yahu siz 31 mart öncesinde beka meselesi, vatan millet elden gidiyor goygoyu yapmıyor muydunuz?

 • 1 yaşındaki kız ile cima yapmadan evlenilebilir

  ateist mantığıyla yaklaşalım diyelim diyen bir zır deliye ait beyandır. valla ateist mantığıyla yaklaşırsak senle öyle bir cima ederler ki oturamazsın.

 • rus kızı vs ukrayna kızı

  kültür ve eğitim düzeyi olarak rusların, fizik olarak ukraynanıların alacağı versustur. her iki ülkenin kızları türk kızına her iki konuda da fark atar. erkekleri ise türk erkekleriyle aynı seviyede.

  edit: bir çaylak kızımız yazmış. alanya'da yaşıyormuş yeterince ukraynalı tanımış. bizden iyiymiş beyler dağılın.
  bana neden mesaj atıyorsunuz anlamıyorum amk? benim gözlemim, fikrim, tecrübem bu beni neye ikna etmek istiyorsunuz?

 • akşener'e terör provokasyonu yapan işçinin dramı

  ulan sabah sabah nasıl boşaldım belli değil. dram değildir keyiftir. o konuşurken sesteki incelme çatlama hafif ağlama gerçekten müthiş bir keyiftir. yarın öbür gün biz de işsiz kalabiliriz. ama en azından kendimize " bak işi gücü varken yalıyordu, işsiz kaldı şimdi bok atıyor" dedirtmeyiz. dik durun amına koyum. bir mermi kaç para haberi olmayan bir insanın videosudur.

  edit: bir hümanist arkadaşımız ki bu kendi deyimidir bana mesaj attı. şimdi ismini vermeyeceğim mesajın içeriği ise kendisi benim yerime utanmış ve ben nasıl olur da böyle bir olaydan zevk alırmışım. ben de nasıl zevk aldığımı bir yazayım istedim;

  1- her fırsatta "laikçi" diye bizi hiç üzerinize vazife olmadığı halde dinsizlikle itham ettiniz. sanki bir şeye inanmamak ayıpmış gibi. aslında biz laikliği atatürk' ün çizdiği yolda savunuyorduk. dinle devletin birbirine karıştığı her toplum ve siyasi rejim sonunda gruplaşma ve ayrımcılığa gider. sanki müslüman olmak bir dürüstlük ve başarı timsali gibi müslüman olmayanlardan nefret eden sizlerdiniz.
  2- cemaatler,hacılar,hocalar,şeyhlere bu ülkede izin vermeyin dedik yetmez ama evetçiler pişkin pişkin yeni anayasayı savunurken biz gidip hayır verdik. sonuç ne ? sonuç 15 temmuz. onlar hoca efendi derken biz fetöş diyorduk.
  3- tarım, hayvancılık yerine inşaata yatırım yapılırken "ohh ne güzel duble yol yabtı" demiyorduk eleştiriyorduk. şimdi siktirin gidin domates kuyruğunda bekleyin zira işçiyi,çiftçiyi,hayvancılık yapan insanları düşünen savunan kesim durumu onlardan kat kat iyi olan okumuş kesimdi. biz üzerimize düşeni yaptık kuyruklara giren biz olmadık. şimdi neden kuyrukta bekliyorsun diyene böyle saldıracak vaziyete gelirsin işte.
  4- siz vatanseverliği eline bayrak alıp, ağzından allah ı düşürmemek sandınız. böyle çıkıp mitinglerde kendi görüşünüzde olan insanlara bile sırf sizinle aynı yeri yalamıyor diye vatan haini dediniz. bu ülkeye asıl katkısı olanlar, vergisini takır takır gününde ödeyen "seküler, dinsiz, laikçi" dediğiniz adamlardı.

  şimdi pek sevgili hümanist sevgi pıtırcığı olan arkadaşlarım; ben elinde palayla sokağa inip, sırtına bayrağı alıp uluyan bozkurtların, allah allah diye bu ülkenin bu hale gelmesine vesile olan hacıların, hocaların, din sömürücülerinin şimdi ağlamasından çok büyük keyif alıyorum. dediğim gibi yarın öbür gün ben de işimi kaybedebilirim. ama en azından içim rahat olur ben bu düzene alet olmadım derim. bu milletvekillerinin mal varlığı bu kadar çokken yiyor ama çalışıyor diyenler şimdi otursun böyle ağlasın.

  hayır birde kin bürüyüp ne yaptım onu da anlamadım? milleti örgütleyip, provoke edip adamın evini mi taşladık? adamı linç mi ettik? adamı canlı canlı bir binanın içine hapsedip yaktık mı? oğlum siz kin görmemişsiniz. biz kin nedir bilmeyiz. maraş'ta,sivas'ta insanları yakan kişiler benimle aynı görüşte değildi. ben sadece adamın 180 derece dönüşünden zevk aldım. ona mı karışacaksın?

  benim burada tek üzüleceğim nokta var. o da bu arkadaşın sikinin keyfine göre bakamayacağı halde yaptığı çocukları. onlar için çok üzgünüm. bakamıyorsan allah rızkını verir diye çocuk yapmayacaksın. o çocuğu doyurup, okutup ve en önemlisi seveceksen yapacaksın. öyle hayvan gibi üreme içgüdünle çocuk yapmayacaksın.

  şimdi siktirin gidin diyorum hepinize.

 • netflix türkiye

  kendileri belirtmese de tercüman olmak için şu özellikleri barındırmanız gereken şirkettir:
  google translatte i ileri seviyede kullanmak,
  gerizekalı olmak,
  yaptığı işi siklemeyen biri olmak,
  özensiz iş yapmak,
  yaptığı işi götüyle yapmak.

 • aselsan başlangıç kiti

  işe başlar başlamaz yöneticilerini yalamaya başlamış tipe ait kittir.

 • burak yılmaz'ın beşiktaş'a transferi

  şizofrenleri harekete geçiren başlık. kimse qral demiyor kardeş siz qral diyip duruyorsunuz.

 • film yapımcılarının cinemaximumu boykot etmesi

  netflix türkiye için güzel bir orta ben olsam kısa vadede zararı göze alıp bu topa girerim.

  tanım: cinemaximumun hakettiği boykot.

 • tek gecelik ilişki yaşayan kadın

  #82126820
  bu adam neye bu kadar sinirlenmiş olabilir yahu? oğlum sen nası bir hastasın? ne bu öfke sanane millet sevişir sevişmez.

 • alman kucağında soru sorana yiğit denmez

  sen burada soru sor ahmet tutan mı var? yaz bi destan. ama öyle çanak sorular değil. harbi harbi misal deki iyi şeyler size ait de kötü şeyler neden dış güçlerin oyunu de?

  edit: bu entry' min üzerine şöyle bir mesaj aldım takdir sizin.
  https://prnt.sc/kz9l3i

  edit2: bi tane daha geldi.

  https://prnt.sc/kzcr9f

  isteyen avukat arkadaşa vekalet verip komisyon karşılığı tazminat davası açabiliriz.