Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 11 haziran 2019 izlanda türkiye maçı

  ozan tufan'ın 4 top kaybı, 7 saç düzeltme ile 90 dakika sahada kaldığı maç.

  herkes kendini hazırlasın. bu ozan, hakan,
  burak üçlüsü bundan sonraki bütün maçlarda ilk 11'de başlayacak. beşiktaşlıyım ordan biliyorum..

 • 2. ibb personelinin imamoğlu aleyhine miting yapması

  yemleri kesilecek diye korkanların yaptığı saçmalık.

 • 3. logosunu görünce güvendeyim hissi veren markalar

  road runner için acme‘dir.

 • 4. fatih portakal

  yine tehlikeli sularda yüzen sunucu.

  rtük'e göre yasakmış falan filan. akp'nin rtük'ü size ceza mı verecek bu görüntü için?

  yeme bizi fatih. varsa görüntü yayınlayın algı yaratmayın.

 • 5. ateistlerin kopamadığı dini alışkanlıklar

  seksten sonra duş almayı dini alışkanlık sananları gösteren başlık.

 • 6. üsküdar'daki ak parti ve chp standı kafası

  kesinlikle havalimanlarının dış hat geliş bölümünde bulunan ekranlarda sürekli replay olmalı. son yılların en iyi fragmanı. en azından gelen turistler nasıl bir ülkeye geldiklerini bilsinler.

  tam stres atmalık lan.

 • 7. para verilip alınmış kasetler

  atilla taş - ham çökelek

  ayrıca kendisinin konserinde babamdan ayrılıp sahne önüne doğru gidip de kaybolmuşluğumda var. gerçi ben kaybolduğumun farkında değilim önlerden konseri dinliyorum. babam bir şekilde sesini duyurmuş atilla taş'a. o da sahneden bana seslendi : " robenson nerdesin diye? sonra ben aa beni arıyorlar diye hemen önümdeki korumalara söyledim de beni sahneye çıkardılar. ama sahnede ne konuştuk ne dedi bana hiç hatırlamıyorum. bu da böyle bir anımdır.

 • 8. ilk maaşla yapılanlar

  15 yaşındaydım, takıldığımız internet cafe bana yazın çalışır mısın dedi. zaten her gün saatlerce orada olduğumdan kabul ettim. haftalık 40 lira alacaktım. * ilk hafta çalıştım, yerleri sildim, akşamları bilgisayarları sıfırladım, çay koydum. sanırım sabah 8de gidip akşam 9da çıkıyordum. * 1 hafta dolunca anneme yemek yapma akşama dedim. aldım 40 liramı, evde annem babam var lahmacun ve tatlı alacaktım ama madem benim param, benim sevdiğim yemeği yesinler dedim * gittim pizzacıya en büyük boy sanırım 8 kişilik pizza aldım, yanına da tatlı diye dondurma aldım. sırıta sırıta koşarak eve gittim. olumsuz tavırlarla şaşırdılar, annem belli etmemeye çalıştı da babam suratıma değil direk elimdekilere bakıp içeri geçti. ben pizza yemem dedi, hevesim kırıldı, annem gitti konuştu çocuk ilk maaşıyla almış bari yalandan bir dilim al diye yok dedi, yumurta kırdı gitti salonda yedi, biz annemle pizzayı ve dondurmayı yedik. yavşak babam bak yine farklı anıyla aklıma geldi, adam bulunduğu her anıyı kötü anı yaptı.

  edit: mesaj yağmuruna tutuldum, mesajların çoğu babamı duvardan duvara vurmak ile alakalıydı, bir kısmı da "ya olsun o senin baban" mesajlarıydı. hepinize teşekkürler ancak abartmamam gerektiğini, aramızın hala iyi olması gerektiğini isteyen arkadaşlara durumu daha iyi anlamaları için daha önce yazdığım bir entry'i şuraya koyuyorum. unut gitsin o senin baban ara şimdi aranız düzelsin demeden önce okuyunuz.
  (bkz: #90097352)

 • 9. hakan çalhanoğlu

  buna 20 milyon euro veren milan’ı ayrı, takımında alıp oynatan teknik adamları ayrı...

  gördüğüm fiyat/performans olarak en balon futbolcu. tek vasat üstü özelliği frikik, o özelliğini de eskisi kadar kullanamıyor.

  mesut özil ile kıyaslayan filan vardı bunu. mesut yeteneğinin sadakasını verse buna aydınlanma geçirir aq.

 • 10. almanya'da ford fiesta'nın 1500 euro olması

  yav he he avrupada tamirci yok. adamlar üretiyor ama tamircisini yetiştiremiyor. allahın malları nası gerizekalı ya bu avrupalılar. senin ülken seni "vergi" adı altında sikmiyor ya da izlediği iğrenç ekonomik politikalar yüzünden paranın değeri çöp değil de "ıvrıpıdı timirci yık kıç kiri ıçıklıcız"

 • 11. dinden ilk soğuma anı

  (bkz: kuran kursunda yenen dayak)

 • 12. klima çarpıyor terör örgütü

  var böyle bir örgüt. sıcaktan yapış yapış terleseniz bile klimayı açtırmazlar. neymiş çarpıyormuş. genelde 35 yaş üstü insanlar bu örgüte dahil olurlar. adamı hayattan soğuturlar.

 • 13. yazarların en gıcık oldukları yazım yanlışı

  epey var bunlardan ama benim favorim açık ara direkt yerine direk yazıldığını görmek.

 • 14. hanife'nin başını açması

  (bkz: mutlu musun kanzuk?)

  bugün de kutsal bilgi'ye doyduk çok şükür..

  edit: (bkz: mevsimlik cocuk iscilerin sesi ol)

 • 15. algida'nın türkiye'de farklı ürünler sunması

  amerika'dan bildiriyorum. paket dondurmalar çok ucuz, çok çeşitli ve çok lezzetli. uzmanı değilim, içerik karşılaştırması da yapmadım ama türkiye'deki dondurmalardan çok daha iyi olduklarını bence ilk tadışınızda anlarsınız.

  türkiye'de maalesef hem alım gücüne göre fiyatlar yüksek, hem de buna rağmen kaliteli ürün tüketemiyoruz. sadece dondurmada değil. sebze meyveden ete, süte, teknolojiye, arabaya eve, yaşam alanlarına, hizmetlere vs. hemen her şeyde durum bu maalesef.

 • 16. ozan tufan

  pas mı atıyor iftira mı atıyor belli değil. pas attığı adam kurtulmak için başkasının başını yakıyor.

 • 17. overrated müzik grupları

  u2

 • 18. türk insanındaki call center'ı ezme huyu

  call centerdakiler çözüm odaklı çalışsalar yine kızılmaz. oryantasonu mu kaçırıyorlar nedir hiç bir şeyden haberleri yok. ttnet müşteri hizmetleri beni ariyor paketiniz şöyle böyle ee diyorum bana esas upload lazım bunu nasıl çözeriz? bana gelen cevap download 16mbite kadar. ya ben sana onu mu sordum?

  işini düzgün yapan insana hiç bir zaman kızılmaz.

 • 19. şenol güneş

  klasik şenol güneş işte böyle bir adam. a planında tutturursa çok iyi teknik direktördür ama sistemde azıcık ceza ve sakatlık ile sorunlar yaşanır ve planını değiştirir üstüne bu plan tutmazsa sapıtır.

  fransa maçında naptı, a planı tuttu, muhteşem bir oyun sergiledi takımı ve bu maça çıkarken iki sakat ile çıkmak zorunda kaldı.

  şimdi tek tek bakalım kimler gitmiş ve kimler girmiş yerine; mahmut ve cengiz sakat olduğundan kadroda değil bu sebeple ozan ve hakan'ı oynatmış. fransa maçında hasan ali ile iyi ikili olan kenan'ı sol açıktan sağ açığa atmış cengiz yok diye ve sol açığa fransa maçında göbekte üçlü olarak iyi oynayan irfancan'a vermiş. hakan'ı da bazen göbekte bazen irfan ile değişmeli kullanmayı düşünmüş hatta üç oyuncunun da değişeceği bir plan ile sahaya çıkmış.

  maç başlıyor ve önce mahmut olmadığından yerine oynayan ozan'ın kaçak güreşmesi ve topu aldığında da yaptığı basit hatalar ile takım ileri çıkamıyor ve bu durumda göbekte olsa takımı rahatlatması muhtemel irfancan sol açıkta beklerken hakan çalhanoğlu ise o işlere hiç girmiyor. bu yüzden takım ilk yarı boyunca komple stoperlerden burak'ın kafasına şişirme yapıyor ve iki duran topla yenik duruma düşüyor.

  ikinci yarı başlarken herkes ozan tufan oyundan çıkar, gerekirse irfancan-dorukhan ile ortayı kapatır olmadı oyuna girecek yusuf ile de orayı üçlü bir dinamikle kurtarırız diye düşünüyor, hakan zaten kanat ve 10 numara pozisyonunda eksik kaldığından da oraya yapılacak abdulkadir değişikliği ile oyunu karıştırıp maça tutanabiliriz diye düşünüyorduk.

  peki şenol güneş napıyor a planında hata olmasına sebep olan iki yeni oyuncusunu değiştirmiyor ve sol açıkta fransa maçında iyi oynarken bir anda sağ açığa çekilen kenan'ı çıkarma yoluna geçiyor ama bir olumlu hamle ile yusuf'u ortaya çekiyor. böylece şimdi yusuf ile biraz top çıkarmaya başlıyoruz ama hala geri gelmeyen ve hücumda da etkisiz olan hakan sorunu yüzünden tek kanat ile oynuyoruz ve irfancan'ın soldan yaptığı ortalar ve oradan getirdiği dinamizm ile biraz olsun oyunda kalıyoruz. sonra şenol güneş'in aklına bu sağ kanatta biz eksik kalıyoruz benim elimde de abdulkadir var diye çok değişik bir fikir geliyor ve onu oyuna alıyor, çok mantıklı bir hamle ve helal olsun derken çıkanın irfancan olduğunu görüyoruz ve sahada hayalet gibi gezen hakan yine oyunda kalıyor.

  bu arada oyun planı iyice bozulan ve yaptığı o iki maç başlangıcı hamle ile maçı kaybeden şenol güneş oyundan iyice kopup dorukhan'ı burak'ı desteklesin diye ileri yolluyor ve ikisine uzun top yapmaya başlıyor. dorukhan'ın olması gereken yerde ise üçlü orta saha oynarken bile hatalar yapan koca götlüyü tek başına bırakıyor. böylece maçın son anlarında defanstan ileri atılan toplar ve dorukhan'ın o topları almaya çalışması ve abdulkadir'in bile zıplayıp heykel gibi adamlardan kafa topu almaya çalışmasını izliyoruz ve sonunda şenol güneş güven'i oyuna alıp dorukhan'ın bunu yapamadığını anlıyor.

  klasik bir şenol güneş'i uzun uzun anlattım çünkü 4 yıl boyunca bunun gibi onlarca maçını gördüm. şenol güneş yıllarca fatih terim ile kıyaslanır ve maç öncesi analizinde ve futbol bilgisinde kesinlikle fatih terim'den daha iyi bir teknik direktördür ama işte en büyük eksikliği şudur ki maç esnasında oyunu okuması felaket kötü bir hocadır ve çok inattır. yanlışından dönmekten nefret eder ki fatih terim eğer başlatığı 11'in hatalı olduğunu anlarsa 10. dakikada bile oyuncu ve sistem değiştirebilir şenol güneş ise sonuna kadar yanlışında devam eder ve aynı yanlışın defalarca yapıldığında doğruya dönüşmesini bekler. biz geçtiğimiz sezonun ilk yarısını tolgay-oğuzhan ikilisi ile geçirirken 26 puan toplayabildik ama devre arasına doğru ancak atiba-dorukhan hamlelerini zorunda kalıp yaptı ve ikinci yarı iyi bir ritm yakalayabildik. ozan ve hakan'dan da vazgeçmezse milli takımda da insanları kahredebilir. çünkü inat ederse herkesi değiştirir ama onları kazanacağım diye tüm maçları böyle geçirir.

 • 20. hakkınızda kabullenemediğiniz bir gerçek

  sevdiğim başka sevenim başka.

 • 21. unutulmayan komutan sözleri

  bölük dinle.
  temel ile fadime sevişiyormuş ama fadime hiç zevk almıyormuş. fadime doktora gitmiş. doktor ben hiç zevk almıyorum ne yapmam lazım demiş.
  doktor demişki: fadime temelin seni uyarması lazım. o zaman zevk alırsın.
  fadime eve gitmiş. temele demişki ‘ beni uyarman gerekiyormuş ben de zevk alabilirmişim o zaman.’
  sabah olmuş temel işe gidiyormuş. evden çıkarken fadimeye dönmüş : la fadime uyariyum akşama sikeceğum’.

  kahkahalar

  komutan: lan bölük uyarıyorum...

  tüm bölük: sessizlik

 • 22. kia firmasının akılalmaz sahtekarlığı

  rezalet puanım 0/10, sebepleri şöyle:

  1. hava borusu yarıldıysa araç neden susuz kalmış? hava borusu yarılan araç abuk sabuk çalışır ama stop etmez, öyle böyle gider. su borusu gitmiş ki su kaybetmiş. arabaya binen insan az buçuk bir şeylere hakim olmalı. puanın birazını cahillikten kırdım.

  2. araba o kadar stop edecek kadar susuz kaldıysa, harareti de uçmuştur muhtemelen. araba sürerken hararet göstergesine arada bir göz atılır, burdan da puan kırdım. bu yazar 10 yaşında bir araç sürseydi mazallah kalp krizinden ölebilirdi.

  3. adamlar motoru değiştirmişler daha ne yapsınlar? aracın ikinci el piyasası onu üreten adamın sorumluluk alanı değil. motordan kaynaklı bir problemden dolayı motoru değişmişler ki çoğu firma değişmez bile, rektefiye çakar geçer. üstüne bir de motor suyunu ve harareti kontrol etmemişsiniz deyip kullanıcı hatasından 10 bin lira faturayı gözünüze sokar.

  kia'ya karşı karaktersiz araçları olduğundan ve biraz dandik gördüğümden daima soğuk olmuşumdur. ama bu hareketleri ile gözüme girdiler.

  edit: bi bitmedi başına gelirse görürsüncüler :) yıllarca araba sürdüm amk en sonunda sıkılıp sattım.

 • 23. bein sports'un türkiye'den çekilmek istemesi

  ahahahh yok öyle 150 liraya akhisar maçı satmak. siktir olup gideceksiniz.

 • 24. 1968 yılında bakırköy'de çekilen fotoğraf

  bu fotoğraf eğer gerçekten 1968 yılında bakırköy'de çekildiyse ilk gösterdiği şey beslenme alışkanlığımızın iğrenç bir yöne gittiğidir. fotoğrafta kilo problemi olan insan yok.

  sonradan edit: kilo problemi olan 1 kişi bile yok, 1 kişi bile...

 • 25. kanser hastasına yardım kampanyası

  ülkem adına utanç yaşamama sebep olan anlardan. bir hastalığın tedavisi varsa bir şekilde karşılanmalı. bütün insanlardan tonlarca vergi alınıyor. insanları yataklara muhtaç etmeyin. çocukları annesiz, babasız, babaları da çocuksuz bırakmayın. lütfen şu ilaç konularında sgk genişlemesi modern hale getirilsin.

 • 26. cem garipoğlu

  asla öldüğüne inanmadığım kişi. ölü süsü verilerek başka bir ülkede başka bir kimlikle yasadığına inanıyor kalbim.

 • 27. 12 haziran 2019 ankara depremi

  biriniz de kandilli'ye haber versin.
  (bkz: sismik götler devrede)

 • 28. köpeğini erdoğan posterine işettiren kadın

  fatih tezcan denen yavşak terörist yayınlıyorsa, gidip bizzat kendisi yapmıştır. hayatı provokatörlük bu meczup itin.

  bu arada recep tayyip erdoğan ülkenin değil, akp'lilerin partili cumhurbaşkanıdır.

 • 29. oğuzhan uğur'un ekşi sözlük'e çağrısı

  henüz bir kaç ay önce satın alıp ahırda çalıştırabileceğini iddia ettiği kitleye hiç utanmadan yaptığı komik çağrı.

  seçim meçim ayağına ekşi sözlük'teki imajını düzeltecek aklınca beyfendi. biz de bunu yiyeceğiz öyle mi?

  burası maalesef 2 lafınla kafalayabileceğin youtube ortamı değil be yavrum.

  ekşi'de 3-5 saf dışında sana ekmek falan çıkmaz hiç kasma bence.

 • 30. en az 10 defa izlenen tek film

  (bkz: kolpaçino) yazmış ciddi ciddi. kardeş bu nasıl bir vakit bolluğu amk.
  (bkz: lotr)

 • 31. ekşi itiraf

  özellikle mental retarde çocuklara çok üzülüyorum. daha doğrusu hayatları boyunca her an anne-babaları ya da varsa kardeşleri tarafından korunup kollanamayacaklarını düşündüğüm için bu çocukların uğrayabileceği haksızlıkları, istismarı, her türlü şiddeti düşünüp üzülüyorum. az önce toplu taşımada böyle minik bir yavruyu gördüm, duygulandım.

  allah engelli çocuğu olan ebeveynlere sabır ve güç versin. daimi bir kalp ağrısı.

 • 32. ismail küçükkaya'nın ekrem imamoğlu'nu yalanlaması

  binali yıldırım neden soruları görmek istesin, erdoğan bir telefon açarak neler sorulacağını söyleyecektir. zaten henüz sorular hazırlanmadı demiş küçükkaya. o da telefon bekliyor.

 • 33. imamoğlu'nun yalancı olması

  aylardır pkklı olması, fetö olması pontusluğu, rumluğu, esnafı dövmesi valiye it demesi, oyları çalması, koçun uçağına binmesi gibi bitmek bilmeyen aşağılık iftiralarınızla karaladığınız adam şimdi de yalancı he mi? bu adamdan ne yüzle özür bekleyebiliyorsunuz aklım almıyor.

  ne dininiz ne imanınız ne insanlığınız kaldı. kandırabildiğiniz saf bir kemik kitle var elinizde. az kaldı ekonomi böyle devam ederse onlar da uyanacak eninde sonunda.
  ekmeği olmayan parti tutmaz.

  (bkz: yavuz hırsız ev sahibini bastırır)

 • 34. anasının amı gibi geçen gün

  yanlışınız var, dündür. bugün ise devamıdır.

 • 35. işsizlik garantisi veren bölümler

  eminim başka yazan arkadaşlar da olmuştur ancak olay ne okuduğunuzda değil ne kadar başarılı olduğunuza ve bölüm dışında da kendinizi ne kadar geliştirdiğinize bağlıdır.

  misal ziraat mühendisliği. bu bölümden mezun bir tanıdığım var, üstelik adını söylediğinde "hangi şehirdeydi ki o okul acaba?" diyebileceğiniz bir okuldan mezun. ancak adam işini seviyor, önce anadoluyu gezip gübre sattı, şu anda da kendi geliştirdiği formülle böcek ilaçlama şirketi kurup organik ilaçlama yapıyor. işini seviyor, bir sürü otel restoran ve okul kantini bağladı.

  bir diğer arkadaşım malzeme mühendisi. ne iş bulunur ki dediler, yazma dediler adam istiyorum dedi. hem okurken bir sürü projeye katıldı hem de mezun olduktan sonra şu an savunma sanayisine iş yapan bir şirketin kurucu ortağı oldu. aileden zengin falan da değil, ortaya bilgisini koydu, azimle çalışıyor. yaptığı işi daha detaylı anlatmak isterdim ama öyle teknik ki reçine falan hazırlıyoruz diyor anlamıyorum.

  bir diğeri üniversitede sıralamaya girmesine karşın annesinin ısrarlarına rağmen konservatuar okudu. konu komşu "yazık etti kendine işsiz kalır" diye düşünürken şimdi "tv'de bizim oğlanın dizisi var kaçırmayalım" diyorlar apartman teyzeleri.

  tabi kötü örnekler de var. ancak bunlar okunan bölümle değil, okuyan kişiyle ilgili örnekler. ortak özellikleri ise ailesinin ya da tanıdıklarının onlar için bir şey (torpil) yapmadığını savunup her şeye küsen tipler. evet torpil ülkenin gerçeği, ancak biri size "torpilim olmadığı için iş bulamıyorum" diyorsa o kişiden uzak durun. ne kendisine ne çevresine gram faydası bulunmayan, sürekli etrafı suçlayıp kendine dönüp bakmaktan aciz biridir kuvvetle muhtemel.

  hangi bölümü okursam daha iyi para kazanırım demeyin. doktorun 5 katı kazanan öğretmen de gördü bu gözler, bilgisayar mühendisi olup asgari ücret kazananı da. sen işinde iyi olursan mutlaka para kazanırsın, klişe değil bu. sen iyiysen birileri seni fark eder, istanbulspor'da oynarken bir fransız kulübü transfer edebilir seni.

  lütfen şikayet kültüründen uzaklaşın. ortadoğu hastalığına yakalanırsanız sadece şikayet eder ve kendinizi mutsuz etmekten başka bir şey yapmamış olursunuz.

 • 36. sözlük nick'lerinden meslek tahmini yapmak

  helal spr dvm: haşema tüccarı

 • 37. twitter'dan çalıntı entry'le 2200 fav almak

  lan ben twitter' da yazdıklarımı burada, burada yazdıklarımı twitter' da kullanmıyorum ki hesap açığa çıkmasın diye, milletin cesaretine bak.

  o sonradan eklenilen tırnak işareti alıntı olduğu anlamına gelmez. gelse dahi kaynak gösterilmesi lazım. netice itibariyle yapılan net hırsızlıktır.

 • 38. çorlu tren kazası mağdur ailelerine plastik mermi

 • 39. 12 haziran 2019 gud seçim anketi

  anket sonrasında verilen mazbatayla görevine başlayan yıldırım, ilk icraat olarak.....

  edit: trolleme yapmış. ekşi hava yolları iyi uçuşlar diler.
  şunu da şeeele bırakayım millet merak eder ne yazmış diye.
  https://eksiup.com/p/oe31038tim26

  üst komşuya cevap editi:
  şimdilik buradasın, ss almanın hatıranı yad etmek adına yapılmış bir eylem olduğunu unutma. bir de çok gürültü yapma, aile var alt katında.

 • 40. bitişiyle insanı hüzünlendiren şeyler

  bütün kavramların içinin boşalması.

 • 41. evli erkekle ilişki yaşamaya kılıf uyduran kadın

  (bkz: #91169713)
  ** son cümleye kadar erkek olduğumu sananlar üzerine, kadınım.

  orospuyu tabuta koymuşlar, yalnız mı yatacam demiş.
  orospuyu zincire vursan kilidiyle oynaşır.

  gibi güzel atasözlerindeki özne. şerefsizliğin kılıfı olmaz. sizi ilgilendirmez evet, hayatınızdan uzak tutarsınız olur biter. kadının en büyük düşmanı yine kadın.
  o sürtük, istediği hayatı yaşarken onun yüzünden bi hemcinsi istemediği hayata maruz. balon kadar kafanız var mercimek kadar beyin, empati yeteneği yok.

  adam da melek değil, yanlış anlaşılmasın; başlık kadın üzerine. denk gelirsem onu da gömerim.

  bundan gerisini de isteyen okusun...

  ** bana bunu savunan, bi gün başına gelir diyen, meşrulaştıran fikrinizi beyan eden, ama her durum kendi içinde bık bık bık vb. mesaj atmayın. basar küfürü engeller geçerim.
  başıma da gelmez, korkmayın. hata ile karaktersizliği ayırt edebilecek olgunluktayım. beklentiniz becerilmek ve para yemekse muhatabı çoktur. beklentiniz becermek ve para yedirmekse bunun da muhatabı çok. ha bilmiyorsunuzdur, sizden saklamıştır; öğrendiğiniz anda çıkarırsanız hayatınızdan sorun yoktur ama devam ederseniz karakter orospususunuzdur, evet. şefersizlik sıralamasına gelirsek de en masum evdeki kadın, ikinci sırada orospulukla itham ettiğim kadın, şerefsizin bayrak tutanı da söz konusu adam. bir kadın kendine neden bunu yapar? belli yaşta insanlarız, kimse sevdiğinden uzaktayken ölmez, tecrübeyle sabit. böyle bir adamı beğenmek başka şey, hayatına alıp da umarsızca bodoslama gitmek başka şey. ben hasta olduğumda gece yarısı arayamayacaksam adamı, "gel" diyemeyeceksem o karısının koynunda diye, elini tutup ulu orta gezemeyeceksem, bu kadar değersizsem ve buna tamam demişsem bana zaten müstehaktır.
  "aldatmanın nedenini öğrenmek lazım" dedi biri. aldatmanın nedeni olmaz bahanesi olur. boşayacak kadar cesaretiniz yoksa bana da sizi istediğim gibi itham etme özgürlüğü doğar. evlilik sizin sandığınız kadar sığ bir olgu değil. şeyinize sahip çıkamayacaksanız girmeyin böyle toplara. çok afedersiniz yiyemeyeceğinizin altına yatmayın.
  bi kadına yakışmayacak kadar küfürlü konuştum ama bende göte göt denir kusura bakmayın.

 • 42. iyi bir yönetici olmak için gerekenler

  hak yiyen bir şerefsiz olmak başlıca şarttır. adil falan olursanız yöneticiliğin şanından değildir. mutlaka size dil atanları el üstünde tutun. ast-üst fark etmeden önünüze geleni yalayın yıkayın. çalışana her zaman çalışıyorsan çalış, çalışmıyorsan siktir git tavrında davranın. benim gördüğüm hep bunlar, iyi olmasalar şirketler çalıştırmaz belli ki iyi yöneticilik bu.

 • 43. asklepios26eses nickli yazara verilen tarihi ayar

 • 44. suriyelileri istemeyen ırkçı faşist türk

  bu insanlar savaştan kaçmadı, savaşın da dahil olduğu plan çerçevesinde türkiyenin demografik yapısını bozmak için kasten içimize enjekte edildiler.
  bir nevi yapay kavimler göçü gerçekleştirildi.
  araplar bin yıllardır yapamadığı anadoluya penetrasyonu şu anda bizim içimizdeki hainlerin eliyle savaşmadan yapıyor. siz bu penetrasyondan keyif alabilirsin ama herkesi kendiniz gibi ibine sanmayın.

 • 45. iki kadınla birden sevişeceklere tavsiyeler

  sözlüğe bakılırsa herkesin tavsiye verecek kadar deneyimli olduğu eylem.

 • 46. imf nez telsim dünya kupası nokia 3310 genç parti

  dünya tarihinin en iyi yılları olan 2000-2005 arasını hatırlatan keyword'lerdir. her şeyi ayarında yaşıyorduk lan. bilgisayarı günde 1 saat kullanıyorduk. onun maksimum yarım saati internetti. telefonu o kadar bile kullanmıyorduk. en kral mekanda 2 milyon liraya bira içiyorduk. kısa parliament de bayağı ucuzdu. lpg diye bir şeyden haberimiz yoktu, zira benzin ucuzdu. bir insanın başka neye ihtiyacı olabilir lan? iç, sıç, gez. şimdi günün 20 saatini internette geçirebildiği için ellerini açıp şükreden embesiller anlayamıyor tabii.

 • 47. 35 yaş üstü bekar akademisyen kadın

  hakkında bu kadar entry girilince literatüre, bilime falan bir katkısı oldu sandım.

  neyse ki tek derdimiz evlenmemiş olmasıymış hamdolsun!

 • 48. ismail küçükkaya

  muharrem ince'ye yaptığı terbiyesizliği ekrem imamoğlu'na da yapmış.

  ismail küçükkaya: "ekram imamoğlu, binali yıldırım'ın ortak yayındaki soruları görmek istediğini söylemiş. ben bunu nereden çıkardığını falan bilmiyorum"... bir de bunu habertürk'te fatih altaylı'ya bağlanarak söylüyor. fırça atıyor imamoğlu'na...
  bu nasıl bir üslup amk. bir yanlış anlaşılma olmuş demek çok mu zor?

  lan sen kimsin ismail? chp'de bir tane akıllı adam olsa, sırf ince'ye yaptığı terbiyesizlik yüzünden seni kabul etmezdi. zamanında da ince'ye "ben senin arkadaşın mıyım, sen ne hakla bana arkadaşça mesaj attığını söylüyorsun" diye hadsiz açıklamalar yapmıştı. seçim öncesi mavi boncuk dağıtmayı, tüm muhaliflerin kendisine çekmeyi biliyordu ama.

  samimi söylüyorum turgay güler falan hikaye bu adamın yanında.

 • 49. hasip kaplan'ın biji izlanda tweet'i

  türkiye'ye karşı olan her ülke,her oluşum veya kişilerin yanında olurlar.

  ..ve kucakta oturmayı çok severler.

  en sevdikleri kucak ise abd kucağıdır.

  komik bir tweet olmuş.

 • 50. 12 haziran 2019 rte açıklamaları

  e hani “halka hizmet, hakka hizmet” idi. “istersek çalıştırmayız” dediğiniz insan 16 milyona hizmet etmek için can atan, 18 gün içerisinde “öğrenci akbil fiyatları, su indirimi” gibi güzel işlere imza atmış olan belediye başkanı.