debe başlıkları

h r6
profili

 • camide insanın içine doğan huzur

  yine ateist üyelerimizin ateist olduklarını ve ateist olunca nasıl da büyüdüklerini, olgunlaştıklarını, daha iyi bir birey olduklarını anlatma yarışına girdikleri başlıklardan biridir. başlıkla ne alakası varsa artık bu üyelerimizin kişisel ateist olma deneyimlerinin. adamlar din ve özellikle de islam ilgili bir zerre miktarınca güzel sözü veya tespiti kaldıramıyor. trajikomik bir durum cidden.

  camide benim de içim huzurla dolar ama bu ille manevi bir sebepten olmayabilir zira cami çok kalabalık olunca, örneğin bayram veya cuma namazlarında, hiç huzurla dolamıyorum maalesef. bir kere camiler geniştir, yüksektir, aydınlıktır ve genellikle de boş olduğu için sessizdir. işte tüm bu fiziksel özellikler birleştiğinde kişide huzur hissi oluşturabilir.

 • şeriatçıların çocukları ölüyorsa seviniyorum

  potansiyel bir akıl hastası beyanıdır. beyan sahibinin de zihinsel durumu bizzat incelenmeli ve sonuca göre ruh ve sinir hastalıkları hastanesine kapatılıp tedavi edilmelidir. hangi gruba ait olursa olsun çocukların ölmesine sevinen kişi fırsatını bulduğunda o çocukları kendi de öldürür, onlara tecavüz de eder, işkence de uygular.

  bunu diyen kişinin diğer girdilerine de baktığımızda zaten içinin ne kadar kararmış olduğunu görebiliyoruz. şeriatçıların çocuklarına potansiyel canlı bomba demiş ama kendisi potansiyel olmanın da ötesinde canlı kanlı bir çocuk katli savunucusu. sadece henüz davranışa dökecek fırsatı bulamamış.

 • 3 yaşındaki çocuğa tecavüz girişimi

  tüyleri diken diken eden hadisedir.

  pedofilinin de dereceleri vardır ve kişi ne kadar küçük yaşta çocuklara aşık olup onlara cinsel bir çekim hissediyorsa pedofili olma derecesi de o kadar fazladır ve işte buradan yola çıkarak diyebiliriz ki bu adam ileri düzey bir pedofilidir.

  bana bir psikoloji hocası şunu demişti daha bir sene önce: "dünyada henüz bir tedavisi bulunamamış iki tane psikolojik hastalık vardır. bunlardan biri pedofili, diğeri de narsisizmdir". ülkemizde 'şükür ki' ikisinden de bol bol var. boşuna demiyoruz açık hava tımarhanesi diye.

 • levent özeren'in attığı faşist twit

  cv'si çöp falan değildir, gayet de danışmanlık yapabilecek kapasitededir. insanların o kadar senelerini ve emeklerini alan eğitim hayatlarını çöp diye silmek ne kadar da kolay yahu.

  boğaziçi üniversitesi işletme bölümünden onur derecesiyle mezun olmuş ve yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlamış. ardından iyi bir üniversite olan syracusa university'de doktorasını tamamlamış ve aynı yerde dersler de vermiş ve center of policy research'de araştırmacı olarak çalışmış. türkiye'ye geldikten sonra da tübitak, tim, müsiad, iso, deik gibi kurumlarda ekonomi danışmanlığı yapmış, şimdi de istanbul medipol üniversitesi'nde ekonomi ve finans bölümünün kurucu başkanıymış.

  kaynak: https://twitter.com/…bbet/status/884012853262520321

  iktidara karşı hiçbir sevgim yok ama neden insanların emeklerini çöp diye bir kenara atıyorsunuz? sadece ekonomi doktorası bile başlı başına bir çile iken (özellikle bunu ekonomi alanında çok rekabetin olduğu abd'de başarmış) üstüne bir de birçok kurumda danışmanlık yaparak alan tecrübesi de kazanmış. yani akademik hayatta da iş hayatında da tecrübeleri var. ha eğer sizin için sorun (gizliden ya da açıktan, bilinçli ya da bilinçaltında) kapalı olmasıysa o zaman gidip bir terapiste görünün.

 • tecavüze uğrayan suriyeli kadının kocası

  bu olayı tecavüzcülerin lehine bir zerre dahi olsa, bilinçli ya da bilinçsiz, gizli ya da açık, doğrudan veya dolaylı meşrulaştırmaya çalışan herhangi biri ne sağcı, ne solcu, ne dindar, ne seküler ne şu ne budur, insan değildir insan. içi küflenmiş, çürümüş, yozlaşmış ve tüm canlılardan ve cansızlardan aşağı dereceye inmiş bir yaşam formudur.

  tanım: empati kurmaya çalıştıkça cinnet getirmeye yaklaştığım adamdır. ben bu haldeysem, o ne haldedir siz düşünün.

 • thy hosteslerinin nezaket sorunu

  altında "kapalı giyiniyorlar" ve "hostes dediğin göze hitap etmeli" şeklinde yorumlar olan başlık. striptiz kulübüne mi gidiyor, uçağa mı biniyor belli değil. niye göze hitap etmeli onu anlamadım. uçağa binmişsin, bir yerden bir yere gidiyorsun, bu kadar, o aldığın biletin karşılığında daha ne bekliyorsun? örneğin dolmuş şoförlerinin böyle kaslı, yakışıklı tipler olmasını bekliyor muyuz? tamam etrafta şalvarla gezsinler, böyle yataktan yeni kalkmış gibi olsunlar demiyorum ama "pantolon giyiyorlar, çok kapalı gösteriyor" şeklindeki eleştirilerde de pek iyi niyet göremiyorum açıkçası. uçak bu uçak, senin gözlerini doyurmak için şekilden şekle girmesine gerek yok insanların.