debe başlıkları

de nada27
profili

 • 14 mart tıp bayramı

  türk mücadelesinin, türk aydınlanmasının bayramı.

  bundan 100 yıl önce, muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kanda bulan gencecik türk tıbbiyelisinin işgal güçlerinin karargah olarak kullandığı tıp fakültesine, üstüne üstlük istanbul'un her yerinde türk bayrağı indirilmişken bayrağımızı asmasının 100. yılı...

  büyük mücadeleyi başlatmasının 100. yılı...

  kutlu olsun.

  bağımsızlığı karakteri olarak benimsemiş fedakar, emektar, mücadeleci tüm hekimlerin bayramı kutlu olsun.

  nice bayramlarımız olsun.

 • yazarların 2019 yılından beklentileri

  (bkz: 1 milyon dolar)

 • sovyet mühendisliği

  çarlık döneminde bir bok üretmeyen rusya’yı fezaya çıkan ilk ulus yapmıştır.

 • çiftlik bank

  dedemi sülün osman dolandırmıştı, babamı ise banker kastelli. ben de dolandırılmak için jet fadıl’ın caprice gold’una birkaç kez girmeye çalışsam da yüksek giriş ücretleri nedeniyle dolandırılmaya nail olamadım, ben de mega holdings, herbalife gibi projelerde ufak ufak dolandırıldım ama babam gibi ev parası kaybetmedim. o yüzden ailede hep yarım adammışım gibi bir pozisyona düştüm.

  çiftlik bank ilk çıktığında şüpheyle yaklaştım açıkçası. mehmet aydın’ın tipine baktıkça bu beni nasıl dolandırsın dedim ama eşimin de telkiniyle (kendisi yılların oriflame ve avon gezici bayisi, doğrudan pazarlama çalışanı. her ay ufak miktarlarda zarar yaşayarak ve yaşatarak şu çarkı döndürüyor çok şükür) bu işe girdim. mobil oyun uygulaması gibi saçma ve emek isteyen dolandırma yöntemi olsa da yine de vazgeçmedim.

  çünkü şunu fark ettim ki bu ülkede dolandırılmak bile aslanın ağzında. genç mağdurlar, mağdur adayları lütfen unutmayın; dolanmazsan dolandırılamazsın! (sözü, emeksiz yemek olmaz’ın dolandırma tabanlı şekli gibi düşünün)

  neyse lafı uzatmayayım, en sonunda tüm çabalar işe yaradı ve gün itibari ile 80 bin içerideyim çok şükür, hamd olsun. kolay kolay geri alacakmışım gibi de görünmüyor. allah kalbime göre verdi açıkçası. hem sansasyonel bir dolandırma hem de kanun karşısında pek bir haklılığım yok, müthiş! yıllarca unutulmayacak bir hikaye.

  ama ne yalan söyleyim ilk 6 ay boyunca ayda 3-5 bin aylık gelir alınca “ulan dolandırılmıyor muyuz yoksa?” gibisinden bir evhama kapıldım. ama şimdi görüyorum ki adamlardan boş yere şüphelenmişim. adamlar temiz adamlar. benim gibi 500 bin insandan kimseyi mağdur etmediler. belki birkaç adam herkesten önce sistemden çıkıp parasını kurtardıysa, o kadar. onun dışında ceo mehmet aydın ve ekibi yarım milyon insanı, ülkedeki her 40 aileden birini söz verdiği gibi dolandırdı. hakikaten çok temiz dolandırıldım, bu hususta teşekkürü kendisine borç bilirim. onun sayesinde dedemin, babamın yüzünü yerde koymadım.

  umarım oğlum da ailemizin yolundan şaşmaz, nasıl ki babası, 20 yaşındaki bir çocuğa 80 bin lira kaptırıp atalarını gururlandırdıysa, oğlum da beni gururlanduracak, inanıyorum. açıkçası en büyük hayalim 4 yaşındaki oğlumun jet fadıl tarafından dolandırılması. kısmet...

  yaşına başına bakmadan oğluma; ufak ufak ponzi oyunu nedir, nasıl ponzi oyunu anlaşılır gibi şeyleri öğrettim. nasıl da hevesli kerata. hemen dediklerimi de uygulamaya başlamış bir arkadaşını kendini dolandırması için ikna etmiş, böylelikle ilk dolandırıcılığını 4 yaşında tattı bile. dondurma alması için verdiğim 5 lirayı sadece iki saatte kaybetti eşek sıpası. canım cevher’im benim, canım oğlum.

  oğlumun arkadaşından, oğlumdan çarptığı (dolandırdığı) 5 lirayı 20 lira karşılığında satın aldım ve her babanın yapacağı gibi çerçeveletip duvara astım. aferin oğluma. biz kuşaklar boyu dolandırıldık, bu bir aile geleneği artık. oğlumun da bu geleneği sürdürecek olması beni acayip gururlandırıyor. umarım oğlum da babasıyla gururlanıyordur, yaşı kemale erdiğinde gururlanacaktır...

 • bir memenin başına gelecek en kötü şey

  inflamatuar meme kanseri.

  başlığı ben açmadım, aptal bir yazar sütyenin içine hapsolması filan yazmış, onun cevabıydı bir yerde.

 • seksten zevkli aşktan güzel sevgiden değerli şey

  10 milyon dolar.

 • duyulmuş en çomarca söz

  böyle bir konu açmak aklımın ucunda dahi yoktu. yarım saat önce radyodan şu sözü duyunca dayanamadım paylaşmak istedim;

  "elalemin çocukları okur atomu parçalar, bizimkiler okur vatanı parçalar."

  alttan alta eğitim düşmanlığı içerdiği için şimdiye kadar duyduğum en çomarca sözün bu olduğuna kanaat getirdim. böyle sinsi bir eğitim düşmalığı yok. allah belanızı versin.

 • sözlükçülerin karşılaştığı efsane yobazlıklar

  sivas'ta adam yaktılar, televizyondan izledim.

 • hülya koçyiğit

  ifade özgürlüğü ayrı manipülasyon ayrı. recep tayyip erdoğan'ı çok severim diyebilirsiniz bu ifade özgürlüğüne girer ancak recep tayyip erdoğan ekonomik alanda en başarılı yöneticidir derseniz o zaman istatiksel belge sunmanız gerekmektedir. recep tayyip erdoğan'ın ifade özgürlüğü konusundaki tavrını beğenmenizde hiçbir mahsur yok ancak eğer erdoğan'dan önce ülkede ifade özgürlüğü yoktu derseniz buna da delil sunmanız gerekmektedir. eğer bu delilleri sunamıyorsanız bu ifade özgürlüğüne girmez manipülasyona girer. manipülasyon yapan bir sanatçı da haliyle gözden düşecektir ve bu yüzden artık eskisi kadar değerli değildir. evet ifade özgürlüğü herkes için var ama ifade özgürlüğü gerçeklerle çelişmemeli. durum bu.

 • yatakta sevgiliye sabaha kadar kitap okuyan erkek

  sünepedir. çok açık söylüyorum sünepedir.

  kadınlara kitap okunabilir buna bir şey diyemem ama kadınlar sevilmek için yaratılmışlardır. sevecekseniz en hayvani duygularınızla tüm erkekliğinizle, testosteronunuzun hakkını vererek sevin. siz erkeksiniz, erkek olun. boş romantizm sünepeliktir, net. hiçbir kadın geceyi bir erkek kendisine kitap okusun diye hayal etmez. kadınlar uykuyu emin olun kitaplardan daha çok sever. kimse kitap okunsun diye gecesinden feragat etmez. buna emin olun.

  sevdiğiniz kadın 3 saat sünepece kitap okuyup seveceğinize saçını tutup sevin. belini sıkıca kavrayıp sevin. aynı gece defalarca sevin. 3 defa 5 defa sevin! öyle sevin ki boyun damarları anatomi kitabından çıkmış gibi olsun. boynu gerilmekten kırmızıya çalsın. gözleri sağa devrilsin, saçınıza aşkla, tutkuyla, coşkuyla tutunsun elleri. başını olabildiğince geriye atsın. arada ufak çığlıklar, çoğunlukla iniltiler duyulsun odanızdan. bir kadını bence böyle sevin. geceyi böyle geçirin. kitap ne, şiir ne... boş söz, laf-ı güzaf.

  erkek erkektir, kadın kadındır. kitap da kitaptır. bir kadın bir erkekle bir gece geçiriyorsa gerçekten sevilmek istiyordur. bu kitap okuma sünepeliğine de sırf siz kırılmayasınız diye veya yanlış anlaşılmamak adına katlanıyordur. ses etmemesi de bundan yani, hoşuna gitmesinden filan kesinlikle değil.

  30 yaşına yaklaşınca anlıyorsunuz böyle hakiki gerçekleri. sözlerime kıymet verin.

 • hayat jilet üstünde kayıp giden salyangozdur sade

 • uzman doktor olup tıp okumamış biriyle evlenmek

  benim de böyle bir tanıdığım var, kadın göz hastalıklarında doçent, allah'ı var süper de cerrah, gitti gönlünü bölümün taşıma personeline kaptırdı. çok mutlu şekilde evlendiler, balayında boşandılar ama sebebini ilkin biz de anlamadık. meğerse kadın, personel abiye tıp okuyacaksın diye 2 hafta baskı yapmış. adam da dayanamsmış, 40 yaşından sonra ne tıbbı ne fakültesi demiş. basmış gitmiş...

  asdfhlvjnb.

 • tarık akan'ın günde 80 tane sigara içmesi

  tarık akan'ın ölüm sebebidir.

  "kirli dünyaya başkaldırıdır."
  "berkecan dedem tarla çapalıyor, 85 yıldır da içiyor"
  "sigara tek başına ölüm bahanesi olamaz"

  sigaraya romantik anlamlar vermek istediğinizin farkındayım, gece sigaralı bir snap'e tav olan kızlar da vardır kabul ediyorum ama lütfen cahil cahil konuşmayın.

  "sizin cahilliğinizden tiksiniyorum"

  erkeklerdeki akciğer kanserlerinin %90'ı, kadınlardaki akciğer kanserlerinin %80'i sigara ilişkili olup akciğer kanseri tüm kanser türleri içinde en çok ölüme sebep olan türdür. sigara içmek tek başına ve doğrudan bir ölüm sebebidir. içmeyin, eğer içiyorsanız da cahilce propogandasını yapmayın.

  sokak cahilleri sizi...

 • incir ve üzüme prezervatif konulmayacak

  amk cahilleri, prezervatif koruyucu demek. ingilizceniz mi yok hıyarlar? ancak dalga, alay. ağır hırbosunuz. tebrikler.

 • göğe bakma ihtiyacı hissetmek

  garip bir his. çok bunalıp çok daralırsam bende bu ihtiyaç hasıl oluyor. göğe bakmam gerektiğini hissediyorum. sigara içme isteği gibi garip bir his. sigara içmiyorum ama anlıyorum. nasıl uzun süre sigara içmeyince sigarasızlık bastırıp, sıkıştırıyorsa içim çok daralıp bunalırsa göğe bakma ihtiyacı hissediyorum. suyun otuz metre altında boğulurken hızla yüzeye çıkar gibi rahatlatıyor beni. göğe bakınca yine kendimi küçük ve tarihsel olarak önemsiz hissediyorum. bu yüzden dertlerim de küçülüyor, önemsizleşiyor. bence siz de kendinize bir göğe bakma durağı ayarlayın. eminim, ferahlayacaksınız.

 • albert camus okuyan insan

  türkçe'ye çevrilen tüm camus kitaplarını üniversitede öğrenciyken okudum zerre faydasını görmedim amk. hala sivastayım, camus'nün düşünceleri ile uzaktan yakından alakalı olamayacak bir iş yapıyorum. çevremde camus'yü okuyan kimse yok. toplasan hayatımda 5 kez cidden camus'den bahsetmişimdir. camus bana ne ev aldı, ne araba almama fayda sağladı, ne işimde yükselmeme vesile oldu. düşünce olarak da 21-24 yaş arası zihnimi diğer tüm kitaplar gibi karıştırıp durdu. tüm kitaplardan nefret ediyorum, şiirleri hala seviyorum ve bu dünyada memeye, mercedes'e ve 7 yıldızlı otellerdeki 7 günlük tatillere inanıyorum. gide'sine, camus'süne, sartre'ına koyayım size bir şey olmasın. koca koca memeler.

  not: meme, mercedes ve ev sahibi değilim ama şu hayattaki ideallerim bu kadar.

  hayat aslında basit bir oyundur, zor olan hayatı basit yaşamaktır. (sergen yalçın)

 • onkoloji hastanesi

  sergi salonu, müze gibi ziyaret etmeyi önerenler var.

  ne kadar salaksınız, başka insanların bedbahtlığı ile moral bulmaya çalışıyorsunuz. benim de retinablostomum (göz kanseri) olabilirdi deyip o küçücük gözü yuvasından çıkarılmış çocuklarla moral bulmaya çalışmak iğrenç bir şey. hastalıklar ilahi bir lanetlenme biçimi değil artık anlayın. başkalarının hastalığı ile kendi dertlerinizi unutmak o kadar bencilce ki. şükür allah'a ben de kanser yok demek o kadar öngörüsüz bir yaklaşım ki. yarın kanser olunca allah'a mı isyan edeceksin, kadere mi küfredeceksin?

  bugün kanser olmadığınız için geçim sıkıntınız gözünüzde önemsizleşirse yarın öbür gün kanser olduğunuzda ne yapacaksınız peki? insanlar doğuyor, yaşıyor ve bir kısmı da kanser oluyor. kimi kanseri atlatıyor kimi kanserden ölüyor. bu bir süreç. moral bulmak istiyorsanız sinemaya gidin, tiyatroya gidin, kahve için ama kanser hastanelerine hastalara içten içe acıyan ve benim başıma iyi ki gelmedi diye şükreden halinizle gitmeyin.

  bu insanlar diğer insanlar şükretsinler diye lanetlenmedi, onlar hasta ve onkoloji hastanelerinde toplanma sebebi tedavi olmak istemeleri. orada bulunma amaçları hayatta önemsiz şeyleri kafayı takanları uyarmak değil, tedavi olmak.

  "moral bulmak için onkoloji hastanelerine gidin."

  bencilliğin de bu kadarı, pes.

 • karısına masaj yapan doktoru döven adam

  ruh hastası şerefsiz.

  şu anda sinirden elim ayağım titriyor. 39 yaşında kadın hasta çarpıntı ile geldi, çekilen ekg'si svt dediğimiz bir ritm ile uyumluydu. ben de hastaya durumu izah ederek ve ondan izin alarak karotis sinüs masajı yapmaya başladım. o sırada hastanın eşi içeri girdi ve hiddetle şöyle sordu:

  -ne yapıyorsun sen lan?
  -masaj yapıyorum.
  -sen benim karıma nasıl masaj yaparsın it?
  -beyefendi yanlış anladınız.

  adam, durumu anlatmama bile izin vermedi. eşi de anlatmaya çalıştı ama ona da vurdu ama daha çok bana vurdu.

  2 sağlam yumruk yedim ama bir tane de sağlam yumruk geçirdim.

  şu anda sinirden gülüyorum.

  bu arada masaj dediysek: https://m.youtube.com/watch?v=493z2_kacoq

 • başbakanlık teklifini reddedip 40 mv'ne razı olmak

  tutarsız ve ahmakça bir siyasi seçim.

 • devlet bahçeli

  siyaseten bir kezbandır.

  istese bir seçim hükümeti kurdurup, onun başına geçip 1 yılda ülkedeki hırsızın, uğursuzun kökünü kazıyabilirdi onun yerine çözümsüzlüğü, stepne olmayı seçti.