Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. survivor 2024 all-star

  acunun yeşil ekranlı stüdyodan bağırmasına patladım amk müdahale de edemiyo bağırıyor kendi kendine hahahahh

 • 2. 7 şubat 2024 gaziantep fk fenerbahçe maçı

  fener troll orduları kurmuş da ondan bunlar da buralarda cevap veriyormuş. o yüzden bizim başlıkta sürekli bunların trolleri dadanıyormuşmuş.

  vay be.

  ne güzeldi di mi geçen sene her hafta kara gece ilan ediyordunuz,
  tüm sosyal medyayı parsellemiştiniz.
  yerden timur ve şürekasının whatsappten organize ettiği şekilde aynı aktroller gibi sistemli başlıklar açıp "mış gibi" yapıyordunuz?

  şimdi fenerliler, takım da çok iyi olunca, yeter lan deyip sağda solda yazmaya başlayınca troll oldular.

  ulan siz var ya siz,
  her boku yer sonra el uzatırsınız diye boşa denmemiş.

  siz mi fetöden öğrendiniz, o mu sizden, kestirmesi güç.

 • 3. 7 şubat 2024 pkk'nın murat kurum'u tehdit etmesi

 • 4. yıkıldığı iyi oldu bize villa verdiniz

  çevre ve şehircilik bakanı mehmet özhaseki’nin rezil açıklaması.

  kaynak

  özhaseki:ev sahipleri, (eğer ölüleri de yoksa) valla yıkıldığı iyi olmuş bize villa verdiniz diyor.”

  bu nasıl rezil bir açıklamadır,depremin yıldönümünde,daha binlerce kayıp ve cesedi dahi bulunamamış insan varken,bu nasıl berbat bir zihniyettir?

 • 5. türkiye nasıl süper güç olur

  once normal bir ulke olsun lan. bi kere de ulasilabilir hedefle baslayin işe.

 • 6. kadın doktorun vahşice yumruklanması

  trakya üniversitesinde doktor hanım ölüm haberini verdiği hasta yakını tarafından vahşice yumruklandı.
  söz konusu olayın videosu mevcut.
  işin daha kötüsü bu terörist ev hapsine alınmış.
  evinde sıcak kahvesini içerken cezasını çekecek bir kaç haftalığına

  sağlık bakanlığı bu duruma ses çıkarmazsa yazıklar olsun. ceza vermeyen adalet mekanizmasına da yazıklar olsun.

  https://x.com/…369406?s=46&t=xexacncoufso-3zez08i-w

 • 7. yakından görülen en ünlü kişi

  2005 senesinde miami'de türk arkadaşlar aradı, "acun'a denk geldik sokakta, akşama adam toplayın da bir maç yapalim dedi, gel top oynayacağız" dediler.

  söylenen saatte, söyledikleri yere gittik, bu, esat, kameramanı, ekibi, hepsi orada, adamların takım tamam. biz de tam takım geldik sanıyoruz ama bir adam eksik kalıyordu, orada homeless tipli, bir adam da bizi izliyor kenardan, belli ki latin, oynar futbol yani, "gel lan sen de oyna" dedik, adam leş gibi şarap kokuyordu, saat öğleden sonra 4 falan, diyorsun ne zaman içmiş bu? herifi çaktırmadan bizim takıma koydu zaten acun, anladı kesin alkollü olduğunu hepimizden önce, elemanı defansa koyduk, öteki türlü top kaptırır diye ama ben de garanti olsun diye arkasından kademe yapıyorum, sarhoş ya, düşüyor musuyor eleman...bir ara durdum gülmeye başladım, ya sahneye bak: evsiz tipli güney amerikali sarhoş, karşısında dolar milyoneri türkiye'nin en ünlü adamlarından biri, arkalarında da ben, okulu yeni bitirmiş, iş arayan bir genç adam...futbol oynuyorlar. nerede? miami-amerika'da... diyorum bu 3'nun böyle bir şey için bir araya gelmesi ancak fıkralarda olurdu...

  neyse, maç ne oldu hatırlamıyorum, yenildik galiba 1 ya da 2 farkla ama acun'lar bizden 10'ar yaş büyük olmalarına rağmen bayağı antrenmanli oldukları için daha iyi oynuyorlardi. tabii bizim bir adamımız da sarhoştu, onun da etkisi de oldu...

 • 8. davutoğlu'nun youtube yayınını 5 kişinin izlemesi

  ex dede kılışdar bu adamın partisine 10 vekil verdi havadan, öylesine..

  ulan bari onlar izleseydi be.

 • 9. bekarlığın dezavantajları

  iş hayatı tabi. nerede sik sok iş var size kilitlenir. niye? çünkü evliler kutsaldır. hele çocuğu olan vip'dir.

  edit : o zaman şu başlığa da destek verin.

  (bkz: özel sektörde çocuğu olana tanınan ayrıcalık)

 • 10. 35 yaş üstü olduğunu tek cümleyle anlatmak

  (bkz: nero burning room)
  yarın yokmuscasina, kıyamete hazırlanır gibi dvd film koleksiyonu yapmak.

  2010dan sonra hangi zekayla, hangi amaçla bu kadar dvd koleksiyonu yaptım diye hayatı ve kendini sorgulamak.. hepsi çöpe atıldı tabi.

 • 11. 31 mart 2024'te imamoğlu'na oy vermek için sebep

  “asla imara açılmayacak” denen askeri arazileri imara açıp (bkz: #161215261) körfez sermeyesine pazarlanmasına önayak olan şahsın belediye başkanlığıyla ödüllendirilmesini istemiyorum.

  tüm istanbullu gençlerin hakkı olan yurtların, kamp alanlarının, spor tesislerinin bilal erdoğan’ın vakfınca özel mülk gibi kullanılmasını istemiyorum.

  yıllarca önüne taş koydukları metro projelerini, taksi projesini, “kimin parasını kime veriyorsunuz” diyerek eleştirdikleri sosyal yardımları bugün kendi vaatleri olarak halka sunmalarını iki yüzlüce buluyorum.

 • 12. kargocuların paketi daireye çıkarmaması

  eşşek gibi çıkartacak, teslim alma geri gitsin gerekirse, bir şikayetvar bi twitter şikayet mesajı bak bakalım nasıl geliyor kapıya.

 • 13. chatgpt'nin anneme ve türklüğe küfür etmesi

  küfrü bulana kadar yazılımcı oldum mk.

 • 14. tiyatronun artık yavaştan miadının dolması

  o zaman ekşicilerin anlayacağı gibi anlatayım. porno filim izlemek gerçek seksin yerini tutmayacağı gibi bol efektli sinema filmi izlemek de tiyatronun yerini tutmaz. geri kalanı zaten entel arkadaşlar anlatır. benden bu kadar.

 • 15. yazarların istanbul depremiyle ilgili planları

  şu ana kadar yoktu başlığı okuyunca aklıma geldi bir kolye yaptırıp içine zehir koyucam tez şekilde öleyim diye canlı canlı selamı dinlememek için...

 • 16. alper gezeravcı'nın uzayda unutulması

  ne unutulması ülkeye bir dönsün neil armstrong'u gölgede bırakacak aktivitelere katılacak.

 • 17. müstakil ev sahibi olmak

  dün 6 şubatla ilgili güzel şeyler söylendi. hükümet de eleştirildi. ağzının payı verildi. bla bla bla..

  bırak 80 milyonu 800 milyona yetecek toprağı olan ülkede hala 10 milyonlarca insan onlarca yıl çalışıp bir ev sahibi olamıyorsa söylenen tüm sözler boşa. bugünün düzeninde toprak rantı bu milyonlarca insanın canından daha değerli. bunun dışında depremle ilgili konuşmak anlamsız. evin dayanıksızlığı başka bir mesele. daha önce sorulması gereken, o ev neden 6-8-10-15 katlı? herkes neden 1 veya 2 katlı evlerde oturamıyor şu ülkede? 2 şehir arası yolculuk yapıyoruz 100lerce kilometre bomboş toprakları hepimiz görüyoruz. o toprakta ne ekim dikim var ne bir sahibi var. o toprak boş dursun diye öldü 10 binlerce insan. detaylarda kayboluyoruz. tüh kaza oldu keşke olmasaydı diyoruz. halkın da çok suçu var. seçim zamanı saçma sapan isteklerde bulunacağına. ölümüne akp chp diyeceğine şu toprak rantını kaldıracağım diyene vereceğim demen gerekirdi. ama sen ne yaptın eyt dedin toki dedin atama dedin baş örtüsü dedin alkol dedin cami dedin. dedin de dedin

 • 18. 7 şubat 2024 başak demirtaş'ın ibb adayı olmaması

  eşinin parti başkanlığı yapmasının dışında hiçbir siyasi etkinliği olmayan bir kişi neden istanbul belediyesi için aday olmuştu ki zaten... tanım; doğru hamle.

 • 19. türkiye iq ortalamasının 86'ya düşmesi

  çok normal bir durum. 86 yine iyiymiş ben daha az bekliyordum.

  arkadaşlar ben bir ara dış ticaret ile ilgileniyordum. almanya'dan buğday talebi geldi. neyse talebin içeriğine baktık. adamlar buğday istiyorlar ama minimum protein değeri %16 olacak diyorlar. bir zaman sonra türkiye'den bir firma bizlere ulaştı buğday almak için. dedim ki hani ürünün protein değeri kaç olsun? çünkü fiyat her şey buna göre değişiyor. adam dedi ki abi hiç önemli değil isterse hiç olmasın buğday olsun yeter. almanya'ya en kaliteli buğday gidiyordu, türkiye'ye ise en kötü buğday geliyordu. biliyorsunuz bizim insanımız sabah akşam ekmek yiyor. protein olmayan ekmeği yersen ne olur? düşünemezsin ki. mantık kalmaz.

 • 20. ibb'nin reklama 849 depreme 492 milyon tl ayırması

  üslup editi için üst edit: "deprem olursa göçük altında muhteşem eğlenceli imamoğlu videolarını izleyerek vakit geçirebileceğimiz anlamı çıkar." ulan kansız, son deprem görüntüleri senin için eğlence miydi?

  ilk entry:
  kaynak çok güvenilirmiş, ben ikna oldum.

  peki deprem için toplanan vergiler nerede aktroller? o kadar vergi toplanmasına rağmen neden halka iban numarası gönderildi? sorguluyorsanız bunları da sorgulayın. deprem vergileri nerede olduğu bilinmediği için mi kızılay depremzedeye çadır sattı?

  cevapsız o kadar çok soru var ki ama sen paintte yapılmış bir şeyi kaynak olarak sunup insanlara algı yapmaya çalışıyorsun. yazık size.

  pandemi olur yapıştır bir iban halk kendi kendine yetsin, deprem olur yayınla bir iban halk ne yaparsa yapsın.

  şunun aksini kimse iddia etmesin, deprem bölgesindeki bütün depremzedelerin tamamı kaderine terk edildi. bunları sorgulayın, omurga sahibi olun.

 • 21. üniversite not ortalamasının önemi

  biz üniversitedeyken ablalarımız abilerimiz gelirdi derdi ki üniversiteyi yaşayın not ortalamasının önemi yok. biz de mal gibi kandık affedersin.(üniversite yaşayalım derken midyeden zehirlendik)

  sonra bir baktık ki o ablalar o abiler işsiz kalmış. ve sonra yine baktık ki mezun olduğumuz zaman not ortalamamız sürekli bir önem arz ediyor.

  sonra hayat bir şefkat tokadı daha vurdu; okul önemsiz diyenin okulunun berbat olduğunu, not önemsiz diyenin notunun düşük olduğunu, bölüm önemsiz diyenin de bölümünün kötü olduğunu gördük.

  şimdi yüksek lisans için yurt dışında bir üniversite bakıyorum. anında ortalama soruyorlar, çok çok büyük şirketlerde google liginde iş bakıyorum yine not karşıma çıkıyor.

  biz yine olayı erken kavrayıp notumuzu biraz yükselttik tabii. o sebeple ekmeğimiz biraz olsun çıkıyor. şu insanınlara inanmayın allasen ya. benden size abi tavsiyesi.

 • 22. 90 kg'dan az olup erkeğim diye dolanmak

  ekşi sözlük sayesinde bugün de kocamın erkek olmadığını öğrendim. bi ara erkekti oysa. azmetti 5 kilo verdi fit olayım diye 85'e indi ama ne bilsin zavallı, kilolarıyla birlikte erkekliğini de yitireceğini.
  neyse, gidem bi kek, bi poğaça falan yapayım da adama erkekliğini tekrar kazandırayım. olmayacak böyle.

 • 23. çağla şikel'in hala formda olmasının sırrı

  valla tüm bu uğraşa rağmen cennet mahallesindeki sultan’a benziyor. o yüzden bu kadar da kasmamak gerekiyor bence.

 • 24. iban ile kira ödemelerinde yargıtay kararı

  özet geçeyim:

  kirayı banka ile ödüyorsanız "masrafı içinden alın" demeyin!

 • 25. kağıt 5 liranın günümüzdeki işlevi

  50 tl banknot altındaki her para, ya arabada kalıyor, araç yıkayan kişiye. bahşiş olarak, ya da montun cebinde falan kalıyor bir sonraki seneye nostalji rüzgarı olarak*

 • 26. but you don't look like turkish

  bunu duyup mutlu olan ezikler de var.

  demek 20 taksitle gittiğin italya turundaki kadın, adam sana but you dont look like turkish dedi. valla ben türk gibi görünmekten gayet mutlu ve gururluyum. ama beni pilavı eliyle yiyen, görgüsüz, her yerde bağırarak konuşan, tek bildikleri kadın ve yemek olan araplara benzetirlerse arıza çıkarırım. şu an iktidarın almış olduğu güçle millete pompaladığı arap götü yalayıcılığının acilen son bulması gerekiyor. biz türküz!!

 • 27. 6 şubat 2024 galatasaray bandırmaspor maçı

  bandırmaspor başkanı çıkıp konuşmuş hakkımız yendi demiş. hayırlı olsun bandırma sporu bile magdur ettiğiniz maçınız oldu.

  öte yandan, 12 ocakta yapilan mesur icardinin gözünü kör ettiler ayağını girdilar basın toplantısından sonra gs çıktığı 7 maçta 6 penaltı kazandı

  tanım, hakem tartışmaları arasında geçen bir maç.

 • 28. fast food şirketlerinin vatandaşı dolandırması

  3 yıl önceye kadar yaklaşık 4 dolara doyurucu bir menü yiyebilirken şimdi bu rakam 7-8 dolar bandına çıktı. dolar bazında %100 artış var. %30 dolar enflasyonu var deseniz bile artış kabul edilebilir seviyede değil.

  kesinlikle milleti öpüyorlar. aynı şey meşhur kahveciler için de geçerli.

 • 29. pkk'nın yerel seçimde ittifaka devam açıklaması

  pkk terör örgütü'nün açıklamaları sözlüğe taşınıyor ve açık açık pkk reklamı yapılıyor. pkk seslenecek ve sesini duyuracak insan bulmakta hiç zorlanmıyor. yardımına hemen aktroller koşturuyor.

  kimsenin sikinde olmayan propaganda.

  (bkz: terör örgütü propagandası)

 • 30. entelektüel olacaklara tavsiyeler

  tavsiye ile entelektüel mi olunur? olunacaksa da ekşi yazarlarının tavsiyeleri ile ne kadar entelektüel olunabilir?

 • 31. banyoda duş jeli kullanmayanlarda görülen cehalet

  haci şakir, 1999 yılından beri colgate-palmolive şirketine aittir.

 • 32. duygusal olmak zayıflık mıdır sorunsalı

  duygusallığın bin tane tanımı var ama türkiye’de en sık görülen versiyonu romantizmdir, duygusal dışavurumun önceliği. yani "ben bir şey hissediyorsam bu dünyanın hakikatidir ve ben bunu dışarıya ifade etme hakkına sahip olmalıyımdır" maksimi.

  dünyaya zaten azılı bir romantik olarak gelirsiniz, kendiniz bile ne olduğunu bilmediğiniz duygularınızı en içgüdüsel çekilde haykırır, günlerinizi memelerin, sıçmaların, işemelerin hazzında, içinizde hiçbirşey tutmadığınız bir şekilde geçirirsiniz.

  öyle ya da böyle zaman içinde ebeveynleriniz bu duyguların bir kısmını anlamayacak, bir kısmını içinizde ukte bırakacak, bir kısmını hiç beğenmeyecek, bir kısmını görmezden gelmek isteyecektir. bu süreç normal bir sosyalleşmenin parçası olduğu kadar komple bir sansür ve bastırmaya da dönüşebilir. bu durumda gücü büyük olan duygularının rahatsızlığını giderme önceliğine sahipken, gücü olmayan da hem kendi duygularını ayak altından çekmek hem de büyük olanın duygularını çok ırgalamamak için otosansür programını devreye sokar.

  yeterince patolojik bir ortamda "bütün duygular yanlıştır, içime atıp bastırmalıyım, dışarıya çok rasyonel bir intiba çizmeliyim" ile "bu duygu [genelde öfkedir] dünyanın en meşru ve gerçek duygusu, tüm dünya buna tanık olmalı" romantizmi arasında gidip gelen bir düzlemde tıkışıp kalırsınız.

  aslında ikisi de aynı problemdir, ikisinde de duygulara idealize bir önem ifade edilir çünkü doğru yerlerinin ve hedeflerinin ne olduğu henüz bulunamamıştır.

  işin gerçeği duygularınız tıpkı düşünceleriniz gibi dünyayı onun aracılığıyla yordalamaya çalıştınız kendi iç muhabbetinizin bir parçasıdır. nasıl gerçeği yansıtmayan düşünceleriniz olabiliyorsa gerçeği yansıtmayan (ne içsel ne dışsal) duygularınız da olabilir. tek fark, duygular (feeling olan) somatik şekilde üretilir, üretilen etkileri hissedersiniz, ve aksiyon düzlemine (e-motion olan) dair daha doğrudan bir itkide bulunur.

  gerçeği yansıtanla yansıtmayanı ayrıştırmak, yansıtana da düzgün bir hedef çizebilmek için çare ebeveynlerinizin yaptığı gibi o duyguların tepesinden bastırmak değil, kendilerine özgü mantığı neyse onu anlayıp onu dünyanın ve gerçekliğin mantığıyla birleştirmeye çalışmaktır.

  bunun karmaşası yetmezmiş gibi çoğu bastırılmış insanının en meşru en derin duyguları aslında yüzeye çıkan duyguları değildir. dışarıdan görünen duygusallığı varsa, ister öfke olsun ister gereksiz bir kırılganlık olsun, o gerçek duyguları saklamak için bir tür defanstır.

  dolayısıyla en sağlıklı versiyonunda hakiki duygusal olmakla rasyonel olmak aynı şeydir. duygu, düşünce, öznel ve nesnel gerçeklikler arasında derin bir devamlılık vardır. içsel gerçekliğinizi bütün somatik bileşenleri ile birlikte anlamlandıranbilmek, onu dış dünyanın gerçekliğine adapte edecek stratejileri bularak ihtiyaçlarınızı giderebilmek vardır.

  bu şekilde duygusallık zayıflık değil, tam tersi inanılmaz bir güç kaynağıdır. duygusu olmayan adamın sezisi de olmaz, kararlılığı da, yaşam enerjisi de.

  dahası duygusallık bir opsiyon değildir. o duyguları üreten "o" (it, id) sesini öyle ya da böyle size duyuracaktır.

 • 33. hamza dağ'ın logosuz yerel seçim afişleri

  bıyıklar partiyi deşifre ediyor bence

 • 34. yürüyüşbuddy

  (bkz: 10 bin adım)

 • 35. bir babanın kızına yapabileceği en büyük iyilik

  ona her koşulda güvenmek ve inanmaktır. bugün bir hastam kızının yeni mezun hekim olduğunu tus çalıştığını söyledi ve şunları ekledi “benim kızım her şeyi başarır, yeter ki istesin”. kendi babamı gördüm amcada. kızı ne kadar şanslı ve evet ben de çok şanslıyım…

 • 36. lütfü savaş

  demiş ki "bize edilen sitemlerin 20 katı hükümete karşı da oldu onlar da istifa etsin o zaman"

  senin hükümetten farkın yoksa senin temsil ettiğin kurumdan başlayarak neden oy veriyoruz yahu? sen yıllarca ben akp hükümetinden farklıyım ben demokrasi ve insan haklarına saygılıyım diye dur ama iş icraate gelince ama o da yaptı diye işin içinden çıkmaya çalış.

  hataylı hiçbir kimsenin bu şahsa eğer kendilerine saygısı varsa oy vermemelerini temenni ederim.

 • 37. 6 şubat 2024 acun ılıcalı'nın delirmesi

  reyting için rol yapacak adam değilmiş acun, bak bak neler yazmışlar. babanızı bu kadar savunmazsınız be pes!

 • 38. halil ibrahim dervişoğlu

  şenol güneş'in hoca olmadığını, semih'in potansiyelini anlamayıp sezon başında yana yakıla halil dervişoğlu'nu istemesinden anlayabilirsiniz.

 • 39. 2024 özel sektör maaş zam oranları

  %50 + mobbing

 • 40. bir kadını fiziği dışında çekici yapan detaylar

  1-zeka
  2-zeka
  3-özgüven
  4-libido
  5-bakım, hijyen, güzel koku.özellikle koku cidden önemli.
  6-uygun mizah seviyesi

  şu yazdıklarıma sahip kadın havada kapılmıyorsa sorun takıldığı ortam, konuştuğu kişilerdir (yine zekaya bağlandı gerçi).

 • 41. 7 şubat 2024 lütfü savaş'ın adaylıktan çekilmemesi

  demokrat dedenin evladıdır.
  babası gibi olacak sonu izleyin görün.
  lütfü bir de protestoları yapan kimler biliyoruz, yılmayacağız demiş. temmuz 2023'te özgür özel de çıkıp "kk istifa etsin diyenler aktrol'dür" diyordu. bunların aklı aynı sudan geliyor. kimse artık o değirmenci.

  nasıl bir menfaat rant var ki küfür yiyor, sokakta gezemiyor, isminin çamura batmasını bile umursamıyor. bu koltuk neymiş arkadaş, oturan ölene dek kalkmak istemiyor. son olarak da özgür özel ile dün akşam konuştum, adayımız sensin dedi demiş. kk gitmemiş, görevini devretmiş.
  akp seçimlerde fire vermesin diye evlatları hala çalışıyor.

  (bkz: götüyle inatlaşan donuna sıçarmış)

 • 42. whatsapp'ta konuşurken birden arayan insan

  yapan sevilen kişiyse mutlu eder, sevilmeyen kişiyse nefret etme sebebidir.

 • 43. sadece kürtler değil türkler de kürtçe öğrenmeli

  sadece kürtler değil türkler de türkçe öğrenmeli olarak ele alınması gereken başlık.

  çünkü dahi anlamdaki de ayrı yazılır.

  edit:
  orijinal başlıkta yapılan “dahi anlamındaki de ayrı yazılır” şeklindeki imla kuralının ihlali adminler tarafından giderildiği için işbu entri boşa çıkmıştır.

 • 44. 7 şubat 2024 azerbaycan cumhurbaşkanlığı seçimi

  mevcut diktatör yine seçilecektir. bizde nasılsa azerbaycan’da da durum aynıdır. bizimki %51 kılıfıyla seçilen versiyonu sadece.

 • 45. nişanlısının babası eski sevgilisi çıkan kadın

  gora'daki arif'in satmaya çalıştığı ufo fotoğrafları kadar gerçek olan bir hikaye. ulan her şeye de inanmayın be

 • 46. çocukken çok isteyip de aldırılamayan oyuncaklar

  oyuncak değil belki ama bisiklet, bir bisiklet alınmadı maddi durumumuzda fena değildi oysaki mahallede bisikleti olmayan tek çocuk olmak çok kötü hissettirirdi.

 • 47. market kasiyerlerinin asık suratlılığı

  iddialı olacak ama gülümsememe asık suratla karşılık veren olmadı hiç. her türlü ekonomik sıkıntının muhatabı ve kaynağı da onlarmış gibi davranılan bir meslek grubuna göre pek tatlılar bence.

 • 48. birini unutmanın en iyi yolu

  2,5 yıldır unutamıyorum, birkaç hafta bekleyeceksiniz yazmış herif.

 • 49. efe akman

  yukarıda bir eleman "şu çocuğu çok acil ispanya'ya sürekli ilk 11 oynayabileceği bir yere kiralayın." yazmış. eleman galatasaray'ı mancester city, bizim ligi de premier lig sanıyor herhalde :)

 • 50. galatasaray

  #161330664
  bandırmaspor'un beşiktaş asbaşkanı olan başkanını üzmüşse helal olsun o galatasaray'a, maçta hiçbir şey yok. 2 tane penaltı verildi ikisi de net penaltı, 1 tane gol iptal edildi spikerin olayı kavrayamaması yüzünden ofsayt başta anlaşılmadı. olmayan olaylar üzerinden beşiktaşlı bir kişinin hışmına uğramış koca kulüp ve bunu iyi bir şey gibi gösteriyorlar. doğru kararlar verildi diye olana bak, öyle alışmışlar ki her hafta 2 tane penaltısının yenmesine galatasaray'ın 2 tane doğru penaltısı verildi diye isyan ediyor beşiktaşlı yönetici ve yancıları.