debe başlıkları

daphne aria26
profili

 • c. başkanının odtülü öğrencileri çaya davet etmesi

  "kucaklayıcı devlet" oyununa sarıldıklarına göre demek ki saray'da işler hiç iyi gitmiyor.

  edit : klasik "17 senedir senin yaşantında ne değişti bir söylesene , alkolün gece gezmelerin vs. neyine engel oldu bu iktidar ?" söylemli aymazlığı granitleşmiş vatandaşlarımızın da dikkatini çektiğine göre doğru mesajı veren entry olmuş, elinize sağlık.

 • titanic'in batmasının altında yatan asıl sebep

  çeliklerin düşük sıcaklıklarda cam etkisi göstermesi sebebiyledir. bu nedenle çentik darbe testi ile düşük sıcaklıklarda çeliklerin kırılmadan önce kaç joule enerji absorbe edebildikleri ölçülmektedir.

 • tayyip erdoğan giderse %50'yi kim evde tutacak

  (bkz: çil yavrusu gibi dağılmak)

  keklikler arkasında birçok yavrusu ile hareket eder. kekliğin kendisi gittiğine yavruların her biri başka bir yere gider zira kendi bilinçleri, kendi ülküleri henüz gelişmemiştir. kekliğin bir adı da çil'dir ve bu iktidarın hepsi çil yavrusudur.

  azuth

 • israil'in kudüs'ü başkent ilan etmesi

  1-müslümanların kitabına göre filistin halkı orada işgalcidir. dolayısı ile bu kitaba iman edenlerin ilgili toprakları musevilere bırakıp, kudüs'ü başkent ilan etmelerine saygı duymaları gerekir. o halde dinciler bu filistin-kudüs tatavası ile ne amaçlamaktadır ?

  https://i.hizliresim.com/dy06mv.jpg

  2- yeni osmanlıcı, dik durup eğilmeyen, amansız müslüman hükümet mavi marmara olayından sonra yapılan anlaşmada israil başkentini kudüs olarak teyit etmiş. soranlara islam'ın son kalesi akp dersiniz kim bilecek ?

  https://i.hizliresim.com/mjw7p0.jpg

  https://i.hizliresim.com/8n7257.jpg

 • altıncı filoyu o gün hep beraber denize dökemedik

  o zaman amerikalılar ile bir olup anti emperyalist türk gençlerini denize atan dinciler gelmiş bugün efendim onlara karşı olmak demek amerikan çıkarlarına hizmet ediyor olmak demekmiş filan saçmalıyor.

 • türkiye'yle gümrük birliğini sürdürmeyeceğiz

  (bkz: bir gecede fakir kaldık)

 • sen cenneti 13 evladınla teminat altına aldın

  cennetten kupon arazi satışı da başlamış. teşekkürler aq parti.

 • nedim şener

  en büyük başarısı ahmet şık gibi büyük bir isimle anılması olan gazeteci.

 • trump'ın erdoğan'a 20 dakika ayırması

  ver zarrab'ı al kürdistan'ı şeklinde kısa ve net konular konuşulduğundan yeterli olan zamandır.

 • abdullah gül'ün muhaliflerin başkan adayı olması

  destek vermeyeceğim adaydır. tayyip erdoğan neyse abdullah gül o dur. biri daha açıktır diğeri daha içten pazarlıklı. fark yok, suya yansıyan aynı islamcılık.

 • alman turizmcilerden 2017 no turkey kampanyası

  ben almanya'ya değil alanya'ya gelir, konuşamazsam dünyayı ayağa kaldırırım dedim muhabbetlerine sebep olacak hareket.

 • 10 yıldır bir kez bile akp'ye oy vermemiş insan

  ömrü yettiği kadar da oy vermeyecek olan insandır.

 • fetoculardan boşalacak kadroların doldurulması

  menzilciler, nakşibendiler ve bilimum biatçı başka tekkeler tarafından doldurulacak kadrolardır. 10 sene sonra yine devlette cemaat yapılanmasını konuşuruz.

 • mezardan çıkardığı kadına tecavüz etmek

  kadının bu yobazlardan kurtulması için ölmesi bile yetmiyor maalesef.

 • deniz savaşında piyade atatürk'ün ne işi var

  hadi tarihi mustafa armağan, kadir mısıroğlu gibi dergah tarzı sallamasyon adamlardan alıp satıyorsunuz da bari bu kadar yalancı olmayın.
  çanakkale kara zaferinin türkler lehine kırılma noktasının mustafa kemal'in öngörüsü ve inisiyatif alarak hücuma kalkması olduğunu bakın von sanders paşanın kendi ağzından dinleyin;
  "nitekim mustafa kemal'in emre itaatsizlik ederek meşhur ölmeyi emrediyorum sözü ile karşı hücuma geçip kara savaşının gidişatını değiştirdiği hamleden sonra başını enver paşanın çektiği osmanlı kurmayı kendisini görevden almak ister. liman paşa kendisi için "bu bir emre itaatsizlik değil bizim öngörüsüzlüğümüze bir isyandır" diyerek kendisini kollar, görevden alınmasını geçin bulunduğu pozisyonu daha da kuvvetlendirir, kendisine hareket özgürlüğü verir ve her kararına saygı duyar"

  hadi onu geçtim harvard tarih bölümünde özellikle avustralya ve yeni zelandalı bilim insanlarının da etkisi ile gelibolu savaşları ve anzak'lar hakkında birçok araştırma vardır. bunların en önemlisi ise aşağıdaki vurucu cümle iler başlar ;
  "fighting in the first day close-run. the anzacs almost broke clean through the gallipoli peninsula. their failure largely due an enterprising ottoman officer called mustapha kemal left them holding a narrow ridge just above the landing beach. and there they stayed for eight months" ***
  gerçi yeşil sarıklıların atılan obüsleri havada yakalayıp gemilere geri attığına, mayınların döşeme planının ak sakallı dedeler tarafından oluşturulduğuna hürmet edip onca şehidin kanına, emeğine saygısızlık eden, yalan ve ideolojik alternatif tarih üstüne ihtisas yapmış dinciler okumaz ama merak edenler bu makale ve makaleye konu geniş araştırmayı military history dergisinin mayıs 2015 sayısında bulabilir.

  müttefiki alman, hadi onu geçtim kendine kan kusturduğu düşmanı bile adamın hakkını veriyor ise bizim katıksız atatürk düşmanı dincilere bok yemek düşer.

  tanım : (bkz: dincilerin ahlaksız olması), (bkz: bunu anana sorsana delikanlı)

  edit 1 : imla

  edit 2 : *** ingilizce alanda ne demek istiyor diyenler için kabaca aşağıdakileri ifade ediyor. "anzaklar ilk günün sonunda neredeyse gelibolu yarımadasını kontrol edecekti. ancak mustafa kemal isimli bir osmanlı subayının girişimi sayesinde sahilin hemen üstündeki dar bir alanda sıkışıp orada tutunmaya mecbur kaldıkları için başarız oldular. ve 8 ay boyunca da orada kaldılar."

 • 16 şubat 2016 bm'nin türkiye'yi uyarması

  malezya'nın bile evet oyu kullandığı karardır. müthiş bir değerli yalnızlık içindeyiz.

 • suriyeliler için 20 milyar dolar harcadık

  (bkz: iyi bok yedin)

 • kampüsü sloganlarıyla inleten dindar öğrenciler

  faşist islamcı yeni türkiye'nin üniversite içine koyduğu islamcı militanların ufak serzenişdir. dikkate almayınız azalarak biteceklerdir.

 • 35 yaşından büyükler yazarlıktan çıkarılsın

  biz varken babasının üreme organında henüz vitamin bile olmayanların hala buralarda olan abilerine ablalarına kalkıp ahkam kesmesidir. zira yeni boş nesil ciddi tartışmaya giremeyecek kadar sığdır, burada geyik çevirsin herşeyi espriye vursun hesabındadır. ciddi bir yazara çattığında orantısız zeka ve kültür şiddetine maaruz kaldığından kendini geliştirmeye de göt olmadığı için ortam kendine uygun olsun diye düşünür.
  bir atasözü ; köpekler istedi diye atlar ölmez.
  entry sahibine kişisel gelişim önerim ; önce biraz terbiye takın dingil.

  teşekkürler.

 • dincilerin atatürk'ten nefret etmesi

  şüphesiz kargacık burgacık bir alfabe ile %6-7 okuma bilen kitlenin %92-93 okuma bilmeyen bir kitleyi din iman adına inek gibi sağmasına koyduğu taş nedeniyledir. kısacası halkı okuyan yazan, akıla ve bilime inanan bir kitle haline getirme çalışmalarının din baronlarının pek hoşuna gitmemesini anlayabilmek güç değil.

  biz susalım veriler konuşsun.

  https://pbs.twimg.com/media/b4cay27cmaajn02.jpg