debe başlıkları

suppermaster3
profili

 • 8 mayıs 2019'da dolandırılan kişi

  beni de 7 mayıs günü, normal bir cep telefonu numarasından arayıp, enpara kartınızdan, yurtdışındaki bir oyun sitesinden 1.800 tl alışveriş yapılmış, size mi ait sorusuyla başlayan bir dolandırma teşebbüsünde bulundular. enpara kartımın, internet işlemleri için 20 tl limiti olduğunu bilmeme rağmen o an şüpheye düştüm. bir sürü laf kalabalığı yapıp, adıma bireysel krediye başvurulduğu, hesabımın güvenliği çin dondurulduğu vs. telefonuma gelecek bir şifreyi onlara söyleyerek, bu dondurulma talebimi işleme alacaklarına, daha sonra da gidip şubeye başvurabileceğimi belirttiler. bu arada kartımın ilk ve son 4 hanesini ve başka 1-2 kişisel bilgimi daha söylediler bana.

  elemana bir sürü şey anlattırdıktan sonra bilinçli biçimde, peki beni neden enpara numarasından aramıyorsunuz dediğimde, saçma sapan cevap verdi, ben de cevaben, "o zaman dolandırıcılarla görüşüyorum demek ki" dememle, "ananın amına girsin" cevabı verilip, telefon suratıma kapatıldı.

 • sahibinden.com'daki özel yapım peugeot ilanı

  tasarım açısından çok içaçıcı ve güzel olmasa da, ortaya koyulan ciddi bir emek var. böyle başarısız tasarımlar yapa yapa, elbet daha güzel tasarımlar yapılacaktır. ilandaki yapım aşamasının videosunu görünce, bunu düşündüm. iç tasarım, dışına oranlar, biraz daha albenisi olan bir yapıda. bunları uzman gözüyle değil, son kullanıcı gözüyle yazıyorum. sen ne anlarsın ulan diyene de, verecek cevabım yok :) ama yurtdışındaki garajları ve yaptıkları şahaserleri görüne, bizim ülkemizde niye yok diye dövünürken, bu ilk başlangıç da fena değil bence.

  [https://www.youtube.com/watch?v=caempocqlg8 https://www.youtube.com/watch?v=caempocqlg8]

 • chp'nin bahçeli'yi başkanlık için tahrik etmesi

  ulan bunda da mı suç chp'nin? chp neden bahçeli'nin suyuna gitmesi gerekiyor ki, bunu anlamıyorum. adam 2002 yılından beri akp'nin can simidi, eşbaşkanı gibi hareket ediyor. ne zaman darda kalsalar, çakıyorlar gökyüzüne kurt amblemini, bahçeli hemen tayyip'in yanında bitiveriyor, batman gibi. bunları dile getiren chp'de şimdi bahçeliyi tahrik etmiş oluyor he mi?

  napsın chp, 3 yaşındaki bebelere yapılan ters psikolojiyi mi uygulasın.