naughtyfisherman12
profili

 • jikle çekmiş yazarlar

  bizde bi renault spring bir de mazda 626 vardı. ikisinde de jikle vardı. 626 tam anlamı ile zamanının ötesinde bir otomobil olduğu için jikleyi çekerdin, araç kendine gelince tak diye jikleyi kapatırdı. renault'da böyle bir şey yoktu elbette. sırf şu özelliğinden ötürü 626'ya ne araba yapmışlar be derdik. hey gidi hey…

 • diploma mı tecrübe mi

  mezun olduktan sonra diplomanın geçerliliği maksimum 4 sene. 5 sene önce mezun olmuş birinin artık iyi kötü iş tecrübelerini konuşuyor olması gerekir. mezun olup 4-5 sene bi bok yapmadıysa o diplomanın da faydası olmaz.

  hatta yeni mezunlar arasında staj yapmış olanları (az da olsa tecrübe sahibi olanlar) tercih eder şirketler. yani iş konusunda tecrübe sizi diplomadan daha uzun süre ileri taşır.

 • hulki cevizoğlu

  konuyu özetleyelim; bir tv programındabülent ecevit'in 99 depremi sonrası neredeyse 1 hafta bölgeye gidemediğini, bu süre içerisnde devletinde bölgede varlık gösteremediğini iddia etmiştir. dönemin tanıkları ve özellikle basın mensupları bunun yalan olduğunu kayıtları ile ortaya dökmüştür.

  trt muhabiri olarak 17 ağustos günü ecevitle deprem bölgesinde röportaj yapan gazeteci devrim gürkan'ın flood'u.

 • 1500 adet unimog'u satıp askeri tırla sevk etmek

  önce şu videoyu izleyin. sivil bir tırın dorsesinde sevk edilen askerlerimiz. alternatif link

  konu ile alakalı ekşi başlığı (bkz: tsk araçlarının sahibinden.com'dan satılması)
  yapılan haber 1
  yapılan haber 2

  sonrada şu videolara bakın;
  video 1
  video 2

  araçların büyük çoğunluğunu (belkide hepsini bilmiyorum) ordudan alıp satan firma görsel

  bundan sonrasını milletvekillerimize, savcılara, adalete bırakıyoruz. bu araçlar neden topluca satıldı, yerine neler alındı, kaç paraya alındı, şu anda hizmette mi?

  bu ve buna benzer soruların cevaplarını türk halkı olarak bekliyoruz, askerimizi bu şekilde sevk edenlerden de bunun hesabının sorulmasını talep ediyoruz.

  unimog'un ne olduğunu bilmeyenler (bkz: unimog) bu araçların bir yerden diğerine gitmek için asfalta, yola, düz zemine falan ihtiyacı yoktur. çamur, kar, kum demeden her yere girip çıkabilirler. otobüsle neden sevk etmediniz demiyoruz elinizdeki en ekstrem kabiliyetlere sahip araçları neden sattınız, bugün bunların yerine kullanılan ne var diye soruyoruz.

  edit1: bu araçlar eski, yetersiz, askeri kullanıma uygun değil vs... vs... vs... velev ki öyle o zaman neden satıyorsunuz? bağışlayın afad'a, akut'a, itfaiye teşkilatlarına, orman işlerine. arazide işi olan, felaket durumlarında araziye çıkma ihtiyacı olan kim varsa dağıtın. ille bunlardan gelecek parayı mı ihtiyaç var. her şehire 20'şer unimog dağıtmış olsan fena mı olurdu. şu anda hiç yoksa felaket bölgesinde 200 tane fazladan unimog olurdu.

 • arjantin fransa finalini izlemiş efsane nesil

  ne kadar şanslıyım ki bu kupayı 7 yaşındaki oğlumla takip ettik. onun hatırlayacağı ilk kupa muhtemelen bu olacak. yıllar boyunca ilk izlediğim kupa arjantin'in şampiyon olduğu 2022 katar diye artistlşk yapacak. unutması mümkün değil çünkü bu gece evdeki ortam arjantin sayesinde muazzamdı. ronaldo elendiğinden beri messi'ci oldu. bu yüzden biz de arjandık. işin ilginç yani ise benim de ilk hatırladığım kupa 86 dünya kupasıydı ve arjantin kazanmıştı ve ben de 7 yaşındaydım.

 • izmir otogarı

  izban, metro, tramvay gibi raylı ulaşımın şehre yayıldığı bir yerde bunların hiç
  birine bağlantısı olmayan, fiziken olduğu kadar işlev olarak da berbat bir otogardır. köy yollarına asfalt döşiceğine şuraya bir el at başkan.

  edit: tunç başkana giydirdik, hükümete de giydirelim. ülkenin 3. büyük şehrine reva görülen bu mudur? akp iktidarı, 4 milyar liralık halkapınar- otogar metrosuna 3 bin tl

 • 10 bin tl'ye istanbul'da krallar gibi yaşamak

  2014 gibi mümkündü. dolar 2.2'ydi. 10bin tl 4500 dolar falan ediyordu. bugünün parası ile 80-90bin lira.

  çok değil şundan 8 yıl öncesiydi. bugünden 8 yıl sonrasını hayal edebiliyor musunuz? haziran seçimleri olmuş, sonra bir genel seçim daha olmuş, sonrasının da 3. yılına gelmişiz. ülke ne durumda olacak acaba? yazık oldu bu güzelim memlekete…

 • underrated bir türkçe rap şarkısı bırak

  saian - kanunsuzlar

 • markaların en kötü marka yüzü seçimleri

  cristiano ronaldo & türk telekom

  ne alaka amk? he çok hızlı he...

 • öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

  amerika ve avrupa kıtası arasında bir çok konuda farklılıklar vardır. bu büyük farklılıklardan biri de amerika'da yol kesişimlerinin dört yol ağızı (intersecton) şeklinde olması avrupa'da ise dönel kavşak (roundabout) olarak tanımlanan adacıklar etrafında dönen bir sistemin olmasıdır.

  hangi yöntemin trafiği daha hızlı akıtacağı, yakıt tasarrufu yapacağı veya güvenli olduğu yönünde bir çok tartışmalar yapılmaktadır.

  amerika indiana'da bir şehir şehirdeki tüm dort yol ağızlarını dönel kavşağa çevirip bu dönüşümün sonuçlarını takip etmiş. sonuç şöyle; 94 adet dort yol ağızının dönel kavşağa dönüştürülmesinin maliyeti 125bin dolar olmuş. bu değişim sonucu oluşan yakıt tasarrufu yıllık 90bin litreymiş. yaralanmalı trafik kazaları %80, toplam kaza sayısı ise %40 oranında azalma olmuş

  menbaı

  mevzuya mythbusters da el atmış. 15 dk'da hangi yöntemle en fazla araç geçebilire bakmışlar. izliyoruz

 • barış manço'ya sanatçı diyen bana sanatçı demesin

  (bkz: sana zaten sanatçı diyenin amk)

 • öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

  suudi arabistan'da mekke'ye 5 km mesafede bulunan mina şehir şeytan taşlanan yer olarak bilinir. her yıl 4 gün süren şeytan taşlama olayı için mina şehrine 20 kilometrekare alana yayılan 100.000 (yüzbin) klima ile serinletilen, yangına dayanıklı ve toplamda 3 ile 4 milyon kişiye aynı anda ev sahipliği yapılabilecek bir çadır kent kurulmuş.

  yani demem odur ki 361 gün boş duran klimalı ve yangına dayankılı 3-4 milyon kapasiteli bir çadır kent var. hemen şuracıkta! anlayana...

  menbaı