a paranormal human3
profili

 • kurban pazarında et paylaşımı kavgası

  "yiyin birbirinizi ete para vermeyin" mottosunun iflasına şahitlik etmemizi sağlayan kavgadır. adamlar para vermiş et almış, buna rağmen birbirlerini yiyorlar. enteresan.

 • yurt dışında yaşayan yazarların meslekleri

  ladyboy / tayland

 • tgrt haber'in gençler iş değil masa arıyor haberi

  üst edit: heuristic algorithmic nickli yazarın fark ettiği* haberi sunan sarışın sunucunun bilgisayarının üzerindeki mor tarak efsanedir, işsizliğimin simgesidir o mor tarak.

  --- spoiler ---

  türkiye' de her 100 gençten 27'si işsiz. genç nüfustaki işsizlik 90'lı yıllardan bu yana en yüksek rakamlara ulaşmış durumda. çünkü gençler iş beğenmiyor, masa başı iş istiyor. lokantalar, oto tamircileri, tekstil atölyeleri eleman bulamıyor. yani aslında iş var ama çalışan yok.

  --- spoiler ---

  işte o efsane haber

  özellikle sondaki seyyar satıcı ali dayı efsane.. diyor ki "40 senedir bu işi yapıyorum, ben bu işle 2 çocuk büyüttüm ama gençler bu işi yapmıyorlar, çünkü aza kanaat etmiyorlar, aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz."

  ali dayı gelmişsin 65-70 yaşına hala sokaklarda seyyar satıcılık yapıyosun, hala aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz edebiyatındasın. 40 yıldır "çok"u bulamamışsın zaten, yeter da. ne diye hala bu arayış?