debe başlıkları

jeffrey dahmer9
profili

 • 4 kuşak önceki dedeleriniz bu vatan için ne yaptı

  bu soruyu soran insanın dedelerinin, halkı sömürerek kurduğu ve yabancılara toprak peşkeş çekilen saltanatın çökmesine vesile olan kurtuluş mücadelesinde yer aldılar. evde de istiklal madalyası duruyor, yeterli mi?

 • gözde çevik'in çocuk sansürü açıklaması

  tertemiz çocuklar edebiyatı yapıyor bir de ya, gel de küfür etme.
  ulan o çocukların tertemiz duygularını kirleten sizsiniz, çocuğa bile tahammül edemeyen sizsiniz. bir tane siyasi parti başkanı azarlayacak diye çocuğu bile konuşturmayan sizsiniz. neyin tertemizinden bahsediyorsunuz ulan!

 • onların 29 ekim'i varsa bizim 15 temmuz'umuz var

  üst edit2: hesap fake imiş, bakanlıktan yalanlama geldi. ben bu gafleti sosyal medyada gördükten sonra buraya taşıyarak vatandaşlık görevimi yaptım. umarım bunu yapanlar yargılanır.
  odatv haberi:
  --- spoiler ---

  söz konusu paylaşımda cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın fotoğrafı konularak “onların 29 ekim'i varsa, bizim de 15 temmuz'umuz var!..”ifadeleri kullanıldı.

  odatv’nin ulaştığı ticaret bakanlığı yetkilileri, twitter’da büyük tepkiye neden olan söz konusu tweeti atan hesabın, ibrahim şenel’e ai

  --- spoiler ---

  üst edit: hesabın fake olma ihtimali dile getiriliyor, gerçek hesap sahibi açıklama yapana durum muallakta. hesap gerçek de olsa, sahte de olsa klavye ile bunu yazan insan yargılanmalı. bu bir linç kültürü değil, değerlerimizi koruma içgüdüsüdür.

  onlar kim? siz kimsiniz?
  ben cimer'e şikayet ettim, savcılığa da toplumu bölmekten şikayette bulunacağım.

  kaynak

 • erdoğan döneminde rüşvetin bıçak gibi kesilmesi

  evet kesildi, milletin rızkından kesildi.

 • 1 temmuz 2019 ergenekon davası kararları

  örgüt üyeliği ile suçlanan tüm sanıklar beraat etmiştir. geç gelen adalet, adalet midir?

  erdoğan ise 10 yıl önce ben bu davanın savcısıyım demişti. başka bir sözüm yok...

 • bir hakimin türbanlı olması doğru değildir

  doğru önermedir. herhangi bir ideolojiyi, giyimini etkileyecek kadar savunuyorsa bir insan; karar verme mekanizması da o ideoloji doğrultusunda gelişir. yani, aynı suçu işleyen müslüman ve ateist bir insan varsa, müslümana daha vicdanlı, ateist'e daha nefret dolu ve vicdansız yaklaşır. ister kızın, ister küfür edin ama doğru bir önermedir.

 • bekçinin 3 dil bilen insandan daha fazla kazanması

  ülkenin gerçeği. 5 yıldızlı bir otelde misafir ilişkileri şefliği yapıyorum. üniversite mezunuyum ve 3 dili iyi ve akıcı bir şekilde konuşabiliyorum, tıpkı binlerce insan gibi. bunu meziyetlerimi insanlara kanıtlamak için değil, lise mezunu, hiçbiri vasfı olmayan, tek işi insanlara kabadayı edasıyla kimlik sorarak onları tedirgin etmek olan bekçilerin benden daha fazla kazanmasını, ülke ekonomisindeki çarpıklığı göz önüne sermek için yazıyorum. bence 18. yüzyıldan kalma bekçi geleneğinin bir an önce bitmesi, onlara verilen paranın eğitim için harcanması gerekiyor. bu, ülkesini seven ve ona katma değer sağlayan bir vatandaş olarak bir sitemimdir.

 • s-400 ü iptal etmek için bir bahane yaz

  seneye s-500 çıkar, onu alırız.

 • emma stone ile 1 gece vs 100 bin dolar

  dünyadaki herhangi bir kadına karşı 100 bin doları tercih ederim. çünkü 100 bin dolar ile bir iş kurarım, ev ve araba alırım. üstüne de para kalır. 2-3 kere boşalmak için 100 bin dolardan vazgeçen bir gerizekalı olamam. şu gereksiz kıyasları yapmayı da acilen bırakmalısınız.
  tanım: gereksiz bir kıyaslama