jason bourne seksapeli20
profili

 • 2020'de alkol tüketiminin azalması

  haberin en önemli kısmı şu:

  tüketim azalmış ama daha az tüketilen alkolden elde edilen ötv geliri artmış.

  bir sikiyolardırsa üç sikmeye başlamışlar yani.

 • 7 aralık 2020 kılıçdaroğlu'nun bütçe konuşması

  daha da türkiye'de muhalefet mi var yea diyen bi gerizekalı bile çıkarsa ağzının ortasına çakarım.

  öyle bir konuşma.

 • yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı iddiası

  başlıktaki entrylere bakınca diyorum ki bu ülkenin eğitimine anaokulundan itibaren sosyoloji dersi sokmak lazım.

  şimdi sevgili suserlar, doğal ve haklı kaygılarınızla tepkiler veriyorsunuz, bu gayet anlaşılır ama biraz akplilik yapıp büyük resme bakmanız lazım böyle konularda.

  devletin 'çalışın da öleceksiniz ölün, gezme tozma yok, sadece çalışacaksınız' tavrını takınarak uyduruk uyduruk tedbir kararları aldığı bir ülkede insanlara özel günleri kutlamayacaksınız derseniz birileri de çıkar size 'ya siktirtme virüsünü' der.

  salgına dair gerçek rakamları bile istanbul belediye başkanının sıkıştırmasıyla yeni yeni öğrenir gibi olduk. toplum, toplumu ilgilendiren olayları devletin ciddiye aldığı seviyede ciddiye alır. bunu bi netleştirelim.

  sen şimdi bana işe gitmek serbest ama sokakta yürümek yasak çünkü virüs diye saçma bir şey söylersen, ben o virüsü ciddiye almam. ne zamana kadar? kendi canım yanana kadar. bu çok normal.

  şimdi bu konuda ne diyorsun? yılbaşı kutlamak yasak. ama ben şunu çok iyi biliyorum ki 10 ocak bir dini bayram olsa bayram namazı yasak olmayacak. çünkü sev devletlik yapmıyorsun, siyasi davranıyorsun. ben de diyorum ki devlet ciddi bir kurumdur, demek ki bu yasaklar esnetilebiliyor.

  dolayısıyla, 30 aralık günü otobüse binip işe gidebiliyorsam, iş yerinde 6 7 8 artık neyse saat çalışıp yine otobüse minibüse binip eve dönebiliyorsam, camiye gidip namaz kılabiliyorsam ve bunların hepsini tanımadığım insanların arasında yapabiliyorsam, e tanıdığım, güvendiğim insanlarla bir araya gelip eğlenedebilirim.

  yani sen devlet olarak kuralları işine geldiği gibi esnetilebiliyorsan ben de kendim işime geldiği gibi esnetilmesini isterim.

  dediğim gibi akplilik yapın, resme daha büyük noktadan bakın.

 • ailemizi bile marmaray'a ücretsiz bindiremiyoruz

  ben senin ailenin yolculuk masrafını karşılamak zorunda mıyım pezevenk?

  sanki bana hayrına çalışıyor!

 • 3 kasım 2020 abd başkanlık seçimleri

  türkiye'de fetonun boşalttığı yerlere kgb'nin yerleşmesi ve bunun bir ekşisözlük yazarınca sözlük üzerinden hepimize tebliğ edilmesi.

  ahahahahaha

 • fransa'nın büyükelçisini istişare için çağırması

  adamlar politik bir hamle yapıyor, başlıkta bir tane adam akıllı yorum yok. o anasına geçirmiş, öteki bilmem neye küfretmiş, okuyoruz bi de mal gibi bunları ya ona yanıyorum.

 • 13 ekim 2020 mhp'nin fiilen siyasetten çekilmesi

  milliyetçi hareket partisi genel başkanı devlet bahçeli'nin ilan ettiği fiili durum.

  yeni geçtiğimiz türk tipi başkanlık sisteminde meclis işlevsizleştirilmiş, tüm güç cumhurbaşkanında toplanmıştı bildiğiniz üzere.

  bu sistemde partilerin nihai amacı cumhurbaşkanlığını kazanmak ve iktidara sahip olmaktır.

  bugün devlet bahçeli planlanan ilk seçimde aday çıkarmayacaklarını ve adaylarının akp genel başkanı ve mevcut cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan olduğunu söyleyerek mhp'nin fiili olarak siyasetten çekildiğini resmen ilan etmiş oldu.

  türkiye'nin köklü partilerinden olan milliyetçi hareket partisi böylelikle siyasi arenadan çekilmiş oldu.

 • türkiye'nin buğday ithalatında birinci olması

  üst edit: lan şu entry için küfredip niye nimete küfrediyosun diyen var bu sitede mk ya. hay allah belanızı versin cahil sürüsü ya.

  ayasofya'yı ibadete açtık olm sokayım buğdaya.

  ayasofya diyorum ayasofya aloooo. ayasofya. buğday dediğin ne ki ne işe yarar yani? üzerinde namaz mı kılıcaz? ne saçma şeylere takıyosunuz.

  peşin not: kalbinizi kırdırmayın.

 • 6 temmuz 2020 a haber'in yine yakalanması

  haber kanalı olmamasıyla ünlü ahaber bir kere daha yalan haber yaparken suç üstü yakalanmış ahahahaha

  istanbul'da su kesintisi olduğuna dair yalan haber yaparken arkada çalışan çamaşır makinesini unutmuşlar.

  şurdan

  yalancıyı sikseler başınıza gelecek var mk.

  edit: video 6 temmuza ait (kayseri bjk maçı varmış zira) ama bugün twitter'da gördüğüm için bugün olarak açtım.

 • erdoğan'ın 3 çocuk yapın demesinde haklı olması

  kısa sürede çözülebilecek mülteci krizimizi uzun sürede tavşanlar gibi çüküşerek çözelim diyenleri de görmemizi sağlayan, olmayan haklılık.

  kafalar tertemiz.

 • ankara soğuğu

  an itibariyle esat kavşakta otobüs beklerken bildiriyorum, buna soğuk diyen ankara'ya dün gelmiştir.

 • avrasya araştırmanın akp dağılacak açıklaması

  hala erdoğan oldukça zor diyen var.

  adam 17 yıl bunun üzerine inşa etti zaten bütün stratejisini. muhalif geçinenler bile erdoğan'ın yenilemyeceğine inandı ve adam başta kaldı.

  ta ki...

  23 haziran'a kadar.

  chp'yi dinsizlikle suçlaya suçlaya bitirmeye çabalayan erdoğan'ın karşısına ilahi adalete bakın ki karadenizli, soy adı imamoğlu olan biri dikildi ve "ben bu işi bozarım" dedi.

  o yenilmezlik algısı da puff oldu gitti. hem de 806.456 oy farkla.

  geçin artık. o iş bitti.

  neydi o türkü bayılırım:

  aşağıdan yukarıdan, yolun sonu görünüyor...

 • brad pitt'i andıran yazarlar veritabanı

  google earth'ten bakınca ben baya benziyorum.

 • ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  aslında söylenmek istenen şu: ekşisözlük gece gece siki avuçlayınca ribony'den birbirlerine "karı mısın?" "memen var mı?" diye soracak mallar sürüsü veritabanı olacak. yani hızla oraya doğru gidiyor bu başlık.

 • 24 haziran 2018 sincan olayları

  ve ankara'nın göt deliği yine sıçmış.

  ankaradan sincanla keçiöreni sil, al sana avrupa şehri.

  talep üzerine ekleme: pursakları da siliyormuşuz, bir de keçiören için çok bozulan oldu ama bence keçiören gitsin.

 • 24 haziran 2018 ince'nin birinci çıkacağı iller

  büyükşehirlerin çoğudur.

  istanbul, ankara, izmir, adana, antalya, mersin, hatay ve eskişehir banko.

  antep, bursa, kırşehir ve denizli'den de bir sürpriz bekliyorum.

 • 13. cumhurbaşkanı muharrem ince

  13. cumhurbaşkanı sayın muharrem ince bey diyeceksiniz. kıps.

 • eski huzurlu türkiye'ye dair akla gelen ilk şey

  ay kıyamam. toplumun %75'i kan ağlıyormuşmuş.

  nasıl kan ağlıyordunuz bi anlatsana bize?

  dur ben senin için birkaç konuyu açayım:

  türbanlıydınız, üniversitelere giremiyordunuz. ne büyük dertti çünkü hepiniz bilim aşkıyla ölüyordunuz değil mi kuzucuk? sonuçta giremediğiniz okullarda okuyan %25 imtiyazlı grubun içindeki çok bilmişler papaz eriğini imam eriğine çevirmek gibi dünyanın en önemli ihtiyaçlarından birine burun kıvırıyorlardı ama evrim teorisi, yok efendim fizik, yok biyoloji, yok ileri teknoloji falan gibi saçma salak gereksiz alanlarda çalışmak gibi aptalca bir derde düşmüştü ve bu içinizi parçalıyordu.

  sonra mesela adım başı imam hatip lisesi açamıyordunuz değil mi? allahım ne büyük zulümdü bu. neredeyse her 5 kişiden biri için imam/hafız/müezzin yetiştirmemek de ne demekti? çocukların aklı sabahtan akşama kadar babaları ölürse kızların kaç katı/erkeklerin kaçta biri miras alabilecekleri gibi çok önemli konular yerine medeni hukuğun temellerinden olan kadın ve erkeğin eşit olması gibi safsatalarla dolduruluyordu. hatta o da birşey mi? hahaayytt o da birşey mi yahu! daha erkekle kadının arasındaki biyolojik farklı bile anlayamayacak yaştaki çocuklar hangi erkeğe hangi ve kaç tane kadının helal olacağını bile bilmiyordu! bak işte bu gerçekten tam kan ağlamalık bir durum!

  sonra mesela öyle acı verici, öyle elim bir durum vardı ki en çok kan ağlatıcı olan da buydu. hiç işi gücü yokmuş gibi katrilyon sayfa kitapları deviren adamlar sizin gibi dünyanın en övünülesi erdemi olan cehaleti benimseyen insanlardan kat be kat fazla gelir elde ediyor, çok daha yüksek sosyal statülere kavuşuyordu. ne zalimlik, ne alçaklıktı bu! halbuki öğrenmek için harcadıkları zamanın yanında din tüccarlarının boyunduruğu altında da kalmalıydılar! ne demek bilgili/eğitimli olup da bir de utanmadan statü kazanmak! bu ne aymazlıktı! işte bu en can alıcı, içinizi en çok kan ağlatan şeylerden biriydi değil mi?

  ama dur! daha bitmedi. asıl olayın en tepe noktası, artık bıçağın kemiğe dayandığı noktaya değinmedim! bu eğitimli arsızlar bir de laiklik laiklik diye bir bok üretmişlerdi! inancınızı başkasına dayatamayacağınızı, inançlısınız diye devlette imtiyazlı olamayacağınızı, adam kayıramayacağınızı söylüyorlar, bu lüksü de elinizden alıyorlardı! bak sen şerefsizliğe! demokrasi falan diyorlardı utanmadan! halbuki bilmiyorlardı ki demokrasilerin en güzel sadece size olan demokrasiydi! herşeyin en iyisini siz bilir, siz öğretirdiniz ve gerekirse öğrenmeyeni öldürebilmeliydiniz! ama bu eğitimli ahlaksız şerefsizler bir de hukuk diye bi bok çıkarmışlardı ki sorma gitsin. tam sizinle aynı şeye inanmayanları yakmaya kalkıyordunuz ki karşınıza hukuk denen bu garabeti çıkarıyorlardı! tam 'ya ne bilimi, bilgisi, liyakati, sen alnı secdeye deyiyo mu onu söyle' diyordunuz, saçma saçma konuşma diyor mantıklı açıklamalar yapıyorlardı ve buna karşın ağızlarının ortasına şöyle bir patlatmak istediğinizde de çaat yüzünüze ceza hukuku kitabını çarpıyorlardı utanmadan! ne acı günlerdi onlar.

  sonra bu dandirik eğitimliler bir de bir figür bulmuşlardı atatürk diye, herşey de onun başının altından çıkıyordu aslında! bütün bu kadın erkek eşitliği, din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması, inançları yüzünden birilerine imtiyaz tanınmaması gibi abuk subuk fikirler hep bu atatürk denen adamın halt etmesiydi ve doğal olarak siz de ondan nefret ediyordunuz. ne gerek vardı ki böyle saçmalıklara değil mi? e nefret ediyordunuz iyi ama, bu utanmaz ahlaksız eğitimli imtiyazlı %25 sizin atatürk'e laf etme hakkınızı da elinizde alıyordu. hakaret mi edeceksin? çaat mahkeme, çatırt hapis cezası! büstünü falan mı yıkmak istiyor canın? yok efendim hayatta olmaz! neymiş, ülkeyi kurmuşmuş da, yok efendim ömrünü türk milletine güzel ve sağlam bir cumhuriyet bırakmak için harcamışmış da... saçma sapan işler. şöyle içinizde geldiği gibi ağız dolusu bir küfür bile ettirmiyorlardı bütün bu saçma sapan şeylere kafa yoran atatürk'e.

  ve işte tüm bunlar yüzünden kan ağlıyordunuz. ne acı günlerdi onlar.

  şimdi işler değişti... o %25'in elinden o imtiyaz gitti, o yüzden huzursuzlar. artık kan ağlamıyorsunuz. artık gerçek yüzünüzü ortaya dökecek güce ulaştınız.

  kan ağlamıyorsunuz artık evet, kan kusturuyorsunuz. önünüze koydukları bilim, hukuk, bilmem ne gibi saçma sapan bütün engelleri ortadan kaldırdınız, artık canınızın istediğine vatan haini, canınızın istediğine terörist diyebiliyor, hiç olmadı en dış mihrakın en dış mantalı falan diye ayağınızın altından çekilmesi için istediğiniz bahaneyle bertaraf edebiliyorsunuz.

  artık para da sizde hem! paraya mı ihtiyacınız var? ülkenin başına bela ettiğiniz, hoca efendi hazretleri diye götünü yaladığınız adamın ülkeye yapmaya çalışıp 260 kişinin hayatına mal olan darbe girişimini kullanabiliyorsunuz mesela. hooop bacanakla bi kavga dövüş, 15 temmuz gazisi maaşı cepte. darbenin ertesi günü meydan durulduktan sonra çektiğiniz bi fotoğrafı internete bi veriyorsunuz, hooop ordan cukka burdan cukka! ama tabi bunu hepiniz yapamadınız, bu üstün performansı o günki şark kurnazları gösterebildi sadece.

  ama çoğunuzun yaptığı başka şeyler var mesela. o gerizekalı eğitimli imtiyazlı %25'in çocukları mal gibi o dershane senin bu özel hoca benim çalışırken siz ankaradaki dayılarınızdan aldığınız sınav sorularıyla, kamu mülakatlarında sorulan sorulara verdiğiniz 'hökümetimizi en çok benim sevmem' cevaplarıyla bütün kadroları kapmayı başardınız. ve evet, ömrünce dirsek çürüten o çocuklar kan kusuyorlar şimdi.

  lakin bu hesaplaşma bitmedi. ağzınızdan düşürmediğiniz o din kavramının en güzel yanı bu işin bir de öbür tarafı olduğunu sürekli hatırlatmasıdır. burada yedikleriniz orada teker teker çıkacaktır elbet.

  seveceğiniz şekilde bitireyim:

  dinimiz, amin.

 • 1 chpliyi ikna et

  (bkz: mission impossible)

  hayır bizim beyin fonksiyonları çalışıyor da, o bakımdan şaaptım ben.

 • muharrem ince

  bedelli askerliği gündemine almayarak kaybettiği oyları çok da aramayacak siyasetçidir.

  nihayetinde sizin mutlu, mesut, refah içinde yaşamanızı sağlamak için o göreve talip olmuştur. 5 ay sıkıntı çekmeyeyim de ülkenin anası sikilsin diyosanız çok da umrunda olacağını sanmam. kendi kendinizi uzun vadede siktiğnizle kalırsınız. bilginiz olsun.