zelsuk22
profili

 • muharrem ince'nin 100 bin imza toplayamaması

  muhakkak toplayacak ama beni ince'nin aday olması değil de chp'den intikam almak dışında hiçbir amacı olmayan bir adam için 100bin adamın evinden kalkıp kurula gidip, mürekkep harcayıp, 100bin tane kağıt israf etmesi üzüyor.

  lan adamın yanında 1 kişi yok 1 kişi! şu an haberleri olmayan 300 kişiyle yöneteceğim diyor. fatih erbakan'ın bile iyi kötü her zaman arkasında 20 adam duruyor. akp ile yaptığı görüşmelere yardımcıları gidiyor vs. muharrem tarafında zaten parti kurulunu, yardımcıları geçtim, çayı da muharrem koyuyor, otobüsü de muharrem sürüyor, telefona da muharrem çıkıyor. yani ne olursa olsun bu kadar hazırlıksız bir insan desteklenebilir mi? mesele siz kalabalıksınız ama biz haklıyız değil. siz hazır değilsiniz hazır, sizin amacınız yok, programınız yok. imza toplansa da yok toplanmasa da yok. fatih erbakan, doğu perinçek, gültekin uysal, erkan baş ve %1'in altında oy alan görmezden geldiğiniz tüm isimlerin ülke yönetimine dair bir hedefi, bir ilkesi, bir programı, bir ekibi var ama muharrem ince'de bu yok.

  "2018 seçiminde ve sonrasında bana sahip çıkmadılar, ben de onların ağzıma sıçmazsam adam değilim" tüm hedef, program, motivasyon bu. bu arada hayatında tek katıldığı miting ince'nin tandoğan mitingi olan ben bu konuda muharrem ince'yi haklı buluyorum da imzaya giden 100bin kişi neyin kafasını yaşıyor onu anlamıyorum. bu ülkenin, sizin meseleniz değil ki bu ince'nin şahsi meselesi. olayın başkanlıkla, ülke yönetimiyle falan alakası yok ki. 100bin insan evinden muharrem ince chp'ye daha iyi trip atsın diye çıkacak, 100bin kağıdı sırf muharrem ince millet ittifakına daha iyi sövsün diye israf edilecek. bundan ötesi yok. daha ilerisi planlanılmadı, ilerisine hazırlanılmadı. değil 100bin, 100 oy bile alsa yazık...

 • lale orta'nın var ve özete müdahalesi

  bunun peşine burhan can terzi, haluk yürekli değil galatasaray yönetiminin düşmesi lazım.

  şu kadını profesör diye savunan vardı. ahmet ercanlar, emre bol, turgay demir takip eden profesör mü olur amk! olursa bu kadar olur işte. burhan kuzu da sorsan profesördü.

 • ekrem imamoğlu

  lan ekrem aslında zehir gibi adamsın. kk eziği kaybettiğinde, muhalifler artık havlu attığında ertesi sabah adamların soluğu ibbnin kapısında alacağı belli. sana öyle 2028 falan yok. seni artık içeriden çıkarmazlar. bu kk vitaminsizi kaybettiği an en çok sikilecek hayat seninkisi ama hala avel avel bakıyorsun amk yapsana birşey!

 • 2 mart 2023 imamoğlu'nun başkanlık adaylığı

  ilerde adam gibi bir şeyler yazarım, önemli bir bilgi veririm, toplumda farkındalık yaratırım, ciddiye alınmak isterim diye düşünüyorsanız şu soktuğumun sözlüğüne gelirken sik sik nickler almayın amk.

 • lütfü savaş'a istifa et diyen depremzede genç

  ne yüzsüz adamsın lan lütfü. adam bu senin için onur meselesi diyor. 20 yıldır belediye başkanısın geldiğimiz hale bak diyor. küfür etmiyor, şerefin varsa sana istifa etmek düşer diyor. bir metre önünden yüzüne yüzüne diyor ama hala üstüne alınmıyorsun, avel avel adama bakıyorsun amk.

  senin sikko hatay belediye başkanlığı koltuğuna yapıştığın yerde biz diğerlerinden ne yüzle istifa etmesini bekleyeceğiz.

 • 2. ordu komutanlığının harekete geçtiği iddiası

  edit: haber yalanlandı, dolayısıyla sevincimiz, umudumuz da havada kaldı. yazık ki ne yazık...

  kim bilir yok yere kaç canı feda ettik bu 30 saat geç alınan karar süresinde. bozuk televizyon gibi sırtına vura vura devlet çalıştırıyoruz.

  arama kurtarma faaliyetleri için geç fakat güvenlik, koordinasyon, barınma, beslenme ve ulaşım sorunları için nihayet ordu görevinin başında.

  haydi aslanlar toprağın altındakilere el uzatmanıza izin vermediler ama şimdi toprağın üstündekilere kol kanat germe vakti. kimsenin size suç bulduğu yok. bu geç alınan kararın vebalinin sahibi belli. sizlere güveniyoruz.

 • pera palas'ta gece yarısı

  buradaki hemen hemen tüm entryleri okuyarak beklentiyi dibin dibine çekerek izledim ama garip kıyafetli ağzını ayıra ayıra gezen bir kızın ingilizlerin masasına geçip "olmmm sizin haberiniz yok ananızı sikecek mustafa kemal ananızı zahaahaha" dedikten sonra kalkıp gitmesi ondan 1 dakika sonra da ingiliz asker'in "az önce bir kız geldi böyle böyle dedi, mustafa kemal'i öldürmeliyiz" diye operasyon başlatması sonrası gerçekten kustum.

  gayet epic olabilecek bir hikayenin saçmapan bağlamalarla ve "yaağğ ahmet abi yağğ" replikleriyle içinden geçildiğini düşünüyorum. konu bundan daha kötü işlenemezdi herhalde.

 • 4 mart 2022 motorinin litresinin 19 lira olması

  bir sonraki seçimde mührü gavura vurur gibi akp'ye vurmak için bir başka neden.

  ben artık kafayı kırdım arkadaşlar, ülkeyi kimin yöneteceği falan da umrumda değil. 2023 yılından sonra huzur, refah içinde yaşayan bir türkiye mi görmek istiyorsun yoksa sırf cebine 3 kuruş girdi diye canım ülkemin herşeyinin 20 yıl boyunca talan edilmesine göz yumanların sürüm sürüm süründüğü bir türkiye mi diye sorarsanız eğer; kesinlikle ikinciyi seçerim.

  bu saatten sonra gelen huzurun da refahın da ta amk. giren girdi zaten ömrüm sikildi, varsın bir 5 sene daha sikilsin, en azından ciğerim soğur. allah belamı versin mührü basmazsam bak. unutmazsam fotoğraf çeker koyarım bu entrynin altına.

 • 27 kasım 2021 sincan'daki halk ekmek kuyruğu

  şu görüntüleri izledikten sonra kızdığım tek kişi mansur yavaş.

  ya abicim neden ekmeği maliyetinden düşüğe satıp krizin vurucu etkisini göğüslüyorsun. sen sebep olmadın ki bu krize. bırak insanlar özgürce yaptığı seçimlerin bedelini ödesinler. burası sincan, %70'i düşündü taşındı seçimini bu yönde yaptı. adam 1.25 liraya ekmek almaya devam ettikçe "bakın demek ki zam falan yok, diğer her yer fırsatçı, bunlar hep dış güçlerin oyunu" deyip yoluna devam ediyor. sen unun, yağın, personelin güncel maliyetini girişe as 2 liradan sat ekmeğini insanlar bırak yüzleşsin tercihiyle.

 • ruşen çakır

  chrest vakfı fonu

  kral bizi 10m afgana 65bin dolar için mi mahkum ettin? gerçi linkteki habere göre yurtdışından 3 vakıf daha var sizi fonlayan. hadi diyelim toplam 300bin dolar olsun. yazık değil mi amk biz çocuğumuzun sonu ne olacak diye uyuyamıyoruz. sedat peker'den falan istesen verirdi. değer mi yani sizin hiç ucundan bile geçmeyeceğiniz karanlık bir türkiye'yi bizim çocuklarımıza layık görmeye.

 • saray'ın 371 milyon lira örtülü ödenek harcaması

  sadece 2021 mart ayında harcanan ödenektir.

  --- spoiler ---

  nereye harcandığı açıklanmayan ve bütçe giderleri içerisinde “gizli hizmet giderleri” olarak gösterilen “örtülü ödenekten” mart ayında rekor harcama gerçekleşti. şubatta 89.3 milyon tl olan “örtülü ödenek” harcaması martta 4 katın üzerindeki artışla 371.5 milyon tl’ye çıktı. geçen yılın mart ayında bu ödenekten yapılan harcama 222.7 milyon tl’ydi. ocaktan bu yana “örtülü ödenekten” yapılan 3 aylık toplam harcama da 728.7 milyon tl’ye ulaştı.

  --- spoiler ---

  geçtiğimiz mart ayında harcanan 223 milyon tl'ye göre enflasyon %66.

 • cb'na hakaret edenler yurtta kalamaz

  yukarıda akıl veren değneğe ithafen:

  bugün 128 milyar dolar nerede diye sormak hakaret kapsamına alındı amk ne demokratik yolu, ne efendiliği.

  valla bak bu polyannalar beni ülkenin durumundan daha çok geriyor. ülkenin yarısı gaz odasına koyulsa, allah razı olsun içerisi sıcacıktı diyecek adamla dolu. delirmemek elde değil.

 • mert hakan yandaş

  fenerbahçe'nin sahip çıkması gereken futbolcuymuş...

  lan adam fenerbahçe'ye imza attığı gün bile felipe melo paylaşımları, facebookta galatasaray taraftar grupları üyelikleri, rizespor'a fenerin köpeği dendiği twitleri beğenileri duruyordu. gündeme geldiği an 5 yıl geçmişi tarayıp hepsini sildi, değiştirdi.

  geçen sene erol bulut, fatih terim'e hareket yaptı diye 3 gün sonra sivas formasıyla alanyaspor'a gol attı, koştu aynı hareketi erol bulut'a yaptı. derbi galibiyetinden sonra ellerindeki tek şeyin alınması sevindirici mesajları falan eleman baştan sona fiyasko. 30 yıllık galatasaraylıyım bu adamın yüzde biri kadar saçma fanatik hareketler ben yapmadım. sahip çıkacaksanız bana sahip çıkın.

  yıllık 15m liradan 4 yıl sözleşmesi var. 2024 hazirana kadar sahip çıkılsa da çıkılmasa da bir yere gitmez.

 • ali babacan

  öyle bir siyasal islamcı ki internette namaz kılarken sadece bir fotoğrafını bulabildim, o da erdoğan'ın fotoğrafı aslında da kendisi yanında saf tuttuğu için kareye girmiş ki deniz baykal'ın bunlardan onlarca var.

  ellerini açıp dua ettiği anlara ait sınırlı sayıdaki fotoğraflar sadece cenaze namazlarındaki toplu karelerden. kılıçdaroğlu'nun falan yüzlerce cenaze namazı fotoğrafı var bu şekilde.

  ulan dedim bu adam madem siyasal islamcı, madem dini siyasete alet ediyor hiç olmasa iftar şov yapar bu tarz adamlar. baktım öyle bir kare de yok ki iftar şov yapmayan siyasetçi ali babacan harici ben hayatımda görmedim.

  dahası bugüne kadar da islama ait bir referans vererek tek bir şey açıkladığını da duymadım. adamın kullandığı en uç kelimeler inşallah, maşallah, hamdolsun. bu kadar.

  tamam belki kendi içinde dindar bir adam, 5 vakit namazını sektirmiyor, orucunu tutuyor vs. gerçi bunu davulla zurnayla duyurmadığı için onlardan da haberimiz yok belki adam cthulhu'ya tapıyor, takiye yapıyor iç dünyasını bilemiyorum yaftalamayım şimdi.

  neyse demem o ki siyasal islamın geldiği nokta buysa, biz baya yol katetmişiz. yok siyasal islam hep böyleydi diyorsanız da eğer ali babacan siyasal islamcıysa kameraların önünde kuran okuyanlar, her cumasını fotoğraflayanlar, sosyal medyada arka fonda cami görseli ile bayram kutlayan, hayırlı cumalar diyenler bildiğin ebu bekir el-bağdadi.

 • akp seçimi kaybeder de sonucu tanımazsa ne olacak

  kaybedince seçim yenilenmesi işlemini bir prosedür olarak gören seçmen kitlesiyle neler yaşanacak ben de çok merak ediyorum. iki üstteki entrye bakarsak (#109126342) evvela kuracakları cümle şu olacak demek ki:

  --- spoiler ---
  ak partiliyim, salak salak konuşmayın. kıytırık bir türkiye seçiminde en fazla seçim yenilenecek. ne salak adamlarsınız ya. alt tarafı bir daha oy vereceğiz.
  --- spoiler ---

  adam ibb seçiminin kul hakkı yenerek, usulsüz olarak tekrarlandığını biliyor ama hala insanlara salak, istanbul'a kıytırık diyebiliyor. adamın dünyasında bileğinin hakkıyla seçim kazanan muhalif bir adayın, hakkının yenmesinde zerre kadar problem yok. bu adamdan 20 milyon adet var oradan hesap edin.

 • ali babacan

  adam partiyi kuralı henüz 1 ay oldu, henüz tv'ye çıkmadı, sadece youtubeda röportaj veriyor ve oy potansiyeli henüz %2 bilemedin %5.

  gel gelelim gak diyor erdoğan çıldırıyor, guk diyor bahçeli. ha diyor alpay özalan, hu diyor fahrettin altun cevap veriyor. adam elle tutulur bir şey bile söylemiyor, isim bile vermiyor ama küfür etmelerine 1 tık kaldı. bu adamın daha sesini duyuramamış hali ve hala burada erdoğan'ın gizli planı olduğunu ve ileride ittifak yapacağını iddia edenler var. yeter artık azaltın netflix'i lütfen yalvarıyorum artık yapmayın.

 • mansur yavaş'ın twitter'daki yeni kapak fotoğrafı

  ankara büyükşehir belediye başkanı mansur yavaş'ın 20.04.2020 tarihinde değiştirerek aliya izzetbegoviç'e ait "iktidara gelirseniz, hal ve hareketlerinize dikkat edin. kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlak kurallarına uyun. unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet allah'ın önünde hesap verecektir." sözlerini verdiği kapaktır.

  twitter
  görsel

  başkanım biz insanlığa alışkın değiliz. küfret bize, böl parçala yönet bizi. bize adalet vadetme lütfen yeter artık aşırı doza maruz kaldık yeter.

 • nihat özdemir

  --- alıntı ---

  trt-1'de katıldığı programda kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan özdemir "cemaat fenerbahçe’yi ele mi geçirmek istiyor" sorusuna, 11 aylık başkanvekilliği döneminde, bir cemaatin fenerbahçe'yi ele geçirmek gibi bir hareketini görmediğini söyleyerek yanıt verdi.

  medyada bazı yazarların bu olayı serüven haline getirip yazı dizisine dönüştürerek kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini söyleyerek ruşen çakır'a da tepki gösteren nihat özdemir şöyle konuştu:

  "bu hem maalesef fenerbahçemize, türkiyemize, hem cemaatse cemaate, yargı sürecine, içeride bulunan tutuklu arkadaşlarımıza tesir eden hiç yaşanmaması gereken konular olduğuna inanıyorum.
  11 ayda cemaat gelecek fenerbahçe'yi ele geçirecek gibi en ufak hareket, ima görmedik. başbakanımız da bu konuya uçakta cevap vermiştir. onun için bu konuları kapatalım. çünkü benim 20 milyon taraftarım varsa bu 20 milyon taraftarımın 2-2.5 milyonu da cemaat mensubu arkadaşlarımızdır. onlar da fenerbahçemizin başarılı olması için benim kadar iyi niyetli olarak onlar da dua etmişlerdir."
  --- alıntı ---

  yukarıda yazılanlardan, kayınbiraderinin tutuklanmasından, oğlunun ve gelininin gözaltına alınmasından sonra fetöcü olduğu anlamı çıkarılmasın lütfen. kendisi galatasaray'da görev alana kadar resmi olarak fetöcü sayılamaz. fetullah gülen bile bugün çıkıp ben fenerbahçeliyim dese; onun bile sosyal medya gözünde terör örgütü liderliği düşürülür. emre belözoğlu bugün için hırslı, lider, vatansever bir oyuncu ama akşam galatasaray'a imza atsın, fetullah piçini ziyaret ettikleri ana ait meşhur video bilboardlarda yayınlanır, ne hainliği kalır ne de karaktersizliği.

 • ekrem imamoğlu'nun göreve dualarla başlaması

  ellerinden tüm silahları alınan aktroll camiasının çıldırmasına sebep olacaktır.

  sen git dua ile göreve başla, terör saldırısında yaşamını kaybedenler için yasin oku, haram yeme, israfa karşı ol sonra bu adamların dinsiz imansız diye kutuplaştırmasını bekle. ekrem imamoğlu'nu bu yüzden kınıyorum. yazık değil mi? bir insan bir camiayı bu kadar mağdur etmez ki canım. tamam attıkları iftira, söyledikleri yalan için para alacak kadar onursuzlar ama troll de olsa insan. ne yapacak şimdi bu adamlar, hayır sonra bize sarıyorlar.

  edit: dua ederek göreve başlamanın, 16 milyon vatandaşın ortak kullanım alanı olan belediye tesisinin alkol satışı yapmamasının laiklik için tehlike arz ettiğini düşünenleri de şöyle vatan partisine falan itelerse, gerçekten büyük hizmet yapmış olacak büyük başkan. hadi kardeşim giderken yanınıza metin uca'yı da alın hatta. sizin alerjilerinize güvenerek 20 seneye ambargo koydu adamlar. dükkanın önünü kapatmayın hadi anam.

 • bank asya müdür yrd'nın spk'ya başkan olması

  gerçekten çok enteresan bir durum. yahu bank asya'da en ufak hesabı olan adamı işinden, evinden ediyorsun. orada 16 yıl yöneticilik yapmış adamı spk'ya başkan atıyorsun. 16 yıl arkadaş 16 yıl. adamın %1 bile olsun fetullahçı olmama ihtimali var mı?

  aynı adam herhangi muhalif bir partiye üye olsa bugün tüm gazetelerde "eski fetöcü yönetici x partisine üye oldu, fetö x partisi el ele" diye manşetler çıkar, 45 farklı tartışma programında saatlerce tartışılırdı.

  hadi bunları geçtim diyelim ki bu beyefendi tertemiz, pırlanta gibi bir adam, 80 milyonluk memlekette kimse mi kalmadı? spk'ya başkan olabilecek fetullah bağlantısı olmayan ikinci bir aday hiç mi yok? vah ki ne vah...vallahi ayakta alkışlıyorum.

  ek: veresiyesatan nickli yazar'ın altta belirttiği üzere beyefendinin kardeşi (bkz: zehra taşkesenlioğlu)'imiş. ne diyelim sözün bittiği yerdeyiz, türkiye için hayırlı uğurlu olsun.