debe başlıkları

oric45
profili

 • saat tam 18.00'da mecidiyeköy'de olmak

 • kota aşımında internetin kesileceği iddiası

  (bkz: haydaaa)

  emeklilikte yaşa takılanlar'dan sonra yeniden kazanılmış bireysel hakkın iptali hadisesi. 25 yaşında o konuda bik bik ötenlere kapak olsun

  https://tr.sputniknews.com/…rk-telekom-yeni-tarife/

  "yeni uygulamaya göre, satışı durdurulan akn'li paketi kullanan aboneler 1 nisan'a kadar mevcut hızlarında limitsiz olarak hizmet alacak ancak nisan ayından itibaren paketleri 'kotasında duran'a dönüştürülecek. "

  edit: link eklendi

  edit-2: bireylerin kazanılmış hakları böyle yok sayılmaya devam ederse yarın öbürgün bankalar verdikleri tüketici kredisinin faizini de değiştirebilir (arttırabilir). sarı ineği vermeyeceksiniz bu konularda, emeklilik dersin 40 sene sonranın işi dersin 40 gün sonra başka yerden sokarlar böyle. afedersiniz

 • 2019 grip salgını

  başa edit: hastalığımızın virüsü h1n1 - diğer bilinen adıyla domuz gribi

  çevre ülkelerde de etkili

  swine flu causes death of two people in past two days - agenda.ge
  dec 25, 2018 - swine flu (h1n1) has caused one more death in georgia.

  flu in georgia: school semester postponed, 640 being treated in ...
  22 hours ago - according to official data 10 have lost their lives to the swine flu. ... been yet confirmed in a lab that the reason of the deaths was also swine flu.

  two people died from influenza virus - ajaratv
  dec 25, 2018 - yesterday one woman died in batumi. against this ... according to him, the death was caused by the high risk group patients. according to the ...
  ----------------------------------------------------

  şimdi gelelim korunma ve tedavilere

  korunmanın iki-üç basit yolu var

  1) aksırıp tıksıran insanlardan kendinizi izole edin (havadan bulaşma)
  2) elinizi burnunuza ve gözünüze sürmeyin (3'ü yapmamışsanız). açıklama, grip, nezle gibi hastalıkların virüsleri vücut dışında 4-6 saat kadar aktif durumda olurlar. bu süre zarfında hasta birinin bulaştırdığı virüsler elinizle dokunduğunuzda sizin derinizin üzerinde bulaşma potansiyeli ile konaklamaya başlarlar. burun veya göz çevresindeki deriden içeri girerlerse hasta olursunuz. o yüzden hepimizin bilmeden yaptığı elini suratımıza dokundurma hareketi büyük risktir. sabunlu su ile bu virüsler kolayca imha edilir.
  3) elinizi sık sık sabunla yıkayın (temasla bulaşma)

  vücut direnci için:

  kışın d vitamini eksikliği bağışıklığınızı bozar

  devit-3 gibi takviyeleri her ay veya 2 ayda bir, birer ampül kırıp içerek halledebilirsiniz. d vitamini sandığımızın aksına c vitamininden daha çok işe yarar. c vitamini tamir edicidir, bu doğrudan duvar örüyor.

  ekleme:

  eğer serum takıldığında ayağa kalkıyorsanız aslında yeterince iyi beslenemiyorsunuz veya vücudunuz yeterince iyi şekilde besinleri alamıyor demek olabilir. hastaneye kadar gidip sefalet yaşayacağınıza, neticede taktıkları serumda mucize bir ilaç yok, mikropları öldürmüyor, elektrolit dengenizi iyileştiriyor, ağrı kesici eklemişlerse biraz ateş düşürüp ağrı kesiyor)

  1. kemik suyuna çorba yaptırın/için (kemikleri 4-5 saat kaynatsınlar sonra o suya sevdiğiniz sebzelerden çorba yaptırın, çok fazla şehriye vs. koydurtmayın)
  2. azar azar ceviz, fındık
  3. limon suyu ve elma sirkesinden tonik. yarım limon suyu, 2 yemek kaşığı sirke üzerine de 6 bardak su ile karıştırtıp bir tutam tuz ekletin. susadıkça bunu pipetle için

  bunları yapın vallahi oric doğru söylemiş dersiniz

 • erdoğan'ın bilim insanları yurda dönsün çağrısı

  insanlar sokaklarda gösteri yapmadan, huzuru kaçırmadan gayet net bir protesto yapıyor. senin hükümetine vergi ödemiyor, ürün geliştirmiyor, katma değer yaratmıyor. "eski türkiye ne yaptı ki 90 senede ?" diye sayıklayanlar, bakın cumhuriyet bu insanları yetiştirdi, şimdi anladınız mı yol yapmakla insan yetiştirmenin farkını ?

 • liveuamap.com'un engellenmesi

  orada yorum yazan tüm türklerin engellenmesi manasına gelecek yasak. artık dünyadan bu siteye bakanlar bol bol terörist yorumu okurlar.

 • antik yunan felsefesinin leş gibi ve sıkıcı olması

  (bkz: aristo'nun o antik götüne koyayım)

 • türkiye somali sudan katar tunus ittifakı

  nato'yu, abd'yi, avrupa birliğini, rusya ve çini titreten ittifaktır

  petrol ve doğalgaz katar'dan
  etler sudan ve somali'den
  zeytinyağları tunus'tan
  liderlik türkiye'den

  hadi bakalım buna da bir kulp bulun !!1!!

  (bkz: zeytinyağında marine edilmiş barbekü kuzu eti)

 • 19 aralık 2017 abd vize açıklaması

  abd'nin erdoğan'a kızıp, erdoğan'ı sevmeyenleri cezalandırması.

  abd'nin yerinde olsam her sene 100.000 türk öğrenciye amerika'da karşılıksız burs verip türkiye'yi boşaltırdım, bu sikko diplomatik hamleden daha anlamlı olurdu

 • 15 ekim 2017 anadolu efes fenerbahçe doğuş maçı

  "seyirciler var mı ? bebekler ..bebekler ?"

  başka bebek var mı ?

  bonus: obradovic delirmiş

 • avm'lerin küçük esnafı yutması

  meslek sahibi olamayıp "al / sat" ile uğraşanları önce toptancılar, sonra zincir mağazalar en sonda da avmler bitirdi derken üzerine bir de e-ticaret bindi.

  katma değer yaratamayan hiç bir insan, kurum ayakta kalamayacak, buna ben de dahilim. türkiye eğitim sistemine harakiri çekerek kendi sonunu hazırladı. çok yazık.

 • şaka maka herkesin japonya'yı az çok sevmesi

  (bkz: koreliler hariç de)

 • dünya zenginlerinin gliese 581'e yerleşmesi

  dünyadan 7 kat büyükse (bunu yüzey alanı olarak kabul ediyoruz) yarıçapı 2.7 kat, hacmi de 17 kat fazladır. buradan yerçekiminin dünyadan en iyi ihtimalle 8 kat fazla olacağını söyleyebiliriz. (70 kiloluk bir insan 560 kilo olacaktır) anlayacağınız dünya zenginleri posta pulu olmaya gidiyorlar.

  edit : gezegenin özgül ağırlığı verilmemiş o yüzden net bir tahmin yapamıyoruz sözelci arkadaşlar

  edit - 2 : g x m1 x m2 / r2 formülünden yola çıkarsak. dünya ile kıyaslıyoruz, m1 bizim zengin adamın kütlesi olsun, m2 de gliese'nin kütlesi. gliese bir küre ise dünyaya göre hacmi 2.7'nın küpü kadar fazladır. zengin adam bu kütlenin ağırlık merkezine de 2.7 kat uzaktır, oranlarsak eşit özgül ağırlıklı iki gezegen olsalardı zengin adamımız dünyadan 2.7 kat daha ağır tartılacaktı.

  ama gliese hayvan kadar büyük iken bir gaz devi olmamış, yani dünya gibi kaya ve metal karışımı bir gezegen, olağanüstü büyük hacmi sebebi ile yoğun metal çekirdeğinin dünyanınkinden daha büyük olduğunu varsayabiliriz, bu da özgül ağırlığının dünyadan 3 kat fazla olabilme ihtimalini barındırır. 2.7 x 3 = ~8 kat daha büyük çekim gücü, eskiden bu çekim gücü sadece turkcell'de vardı, artık yok

  edit - 3 : meraklısına dünya örneği ile gezegenlerin yapısında (yüzeyden çekirdeğe doğru) özgül ağırlık dağılımı grafiği

  https://en.0wikipedia.org/…pywxezw5zaxr5ufjfts5qcgc

 • kedilerin eğitilememesinin nedeni

 • istanbul için kontrollü deprem yaratılması

  bir kıta tektoniğini 4 metre kaymasının potansiyel enerjisine bakalım : kırılmanın 10 km derinde oluşması durumunda, yani 10 km x 200 km (fay kırık boyu) x 200 km =400.000 km3 kayayı 4 metre sürükleyecek kadar enerji potansiyeli var. 1 m3 kaya = 3 ton yani toplam ağırlık = 0,4 x 10^6 x 3 x 10^9 = 1,2x10^15 ton ağırlık 4 metre hareket edecek.

  4.8 x 10^15 newtonluk gerili bir yayı kontrollü tetikliyelim diyorsunuz. bu güce eşit güçte bir karşı güç dayayıp yavaş yavaş "gel gel" yapmanız lazım. bu enerjiyi üretecek kabiliyetimiz varsa zaten depremle filan derdimiz yok.

  küçük küçük depremlerle potansiyel azaltılsın deniyorsa, o hareket bir başlayınca nasıl durdurulacağının biliniyor olması lazım. öyle bir bilgi dünyada yok, olsa da uygulanabilir değil.

 • bu vatan robert kolej mezunlarının değil

  robert kolej mezunlarının tümü bu sene doğrudan yurtdışına okumaya gitti zaten. (bu rakam 10 sene öncesinde mezunların sadece %30'uydu)dünyayla rekabet edebilecek beyinleri burada tutmayın ama kızları ayrı okutun, çok lazım.

 • ironman olması ama ironwoman olmaması

  (bkz: iron maiden)

 • google'ın herkesi adım adım izlemesi

  google da alıyor, cep telefonu operatörünüz de alıyor (buna devletin erişimi %100 açık). konum izni verdiğiniz her uygulama bu veriyi alabilir, saklayabilir.

 • fetocuların kullandığı 650 kiloluk helyum bombası

  herkesi ördek sesi ile konuşturur

 • 13 mayıs 2017 fenerbahçe antalyaspor maçı

  yazıp durmayın lan başlığa, biri maç skorunu yazsın en sonunda yeter

 • 2 mayıs 2017 olympiacos anadolu efes maçı

  camia içindeki bir avuç şaşkın dışında tüm fenerbahçeliler'in efes'i desteklediği karşılaşmadır. radikallere baka baka her yerde bölündük, burada germeyin bari.