debe başlıkları

yazmayacalisanokur5
profili

 • kaan kural

  kimin kimi seveceğine karışmak nedir abi? lebron'u seviyor diye bir adam eleştirilir mi ya? hayır bütün nba "jordan mı lebron mu" tartışması yapıyor zaten, kaan kural lebron tarafında diye popülist mi oluyor? hangi takımı tutacağına, kimi sevip kimi sevmeyeceğine bırakın da adam karar versin.

  james harden bu sene inanılmaz bir oyun oynuyor. jordan seviyesinde. jordan'dan iyi mi kötü mü sen karar ver. kaan kural da isterse james harden wilt chamberlain'den iyi oyuncudur desin, bu onu bağlar. hiçbir yorumcunun yorumları sizin düşüncelerinizle bağdaşmak zorunda değil.

  adam elbette anı yaşayacak. şu an giannis çok iyi oynuyor ama hadi biz 2001 shaq'ı konuşalım mı desin adam. nedir ya bu geçmişe yönelik hayranlık. jordan, shaq, iverson, kobe falan yok artık. bu adamlar basketbolu bıraktı. tamam saygı duyuyoruz hepimiz ama bak bugün giannis, embiid, harden, curry, lebron oynuyor. yarın lebron gider zion gelir, hepimiz onu konuşuruz. geçmişe bağlı yaşayacaksanız açın geçmiş programları izleyin. günümüzde yayınlanan programları niye izliyorsunuz ki?

  yaptığı tahminler tutmuyor geyiği de sıktı. adama artık dolandırıcı iddaa tahmincisi muamelesi yapmayı bıraksak mı? içinden geleni, kazanmasını istediği takımı söylüyor adam. tutar tutmaz, birisi sorarsa söylüyor. bakın ben tahmin yaptım kesin tutacak diye gezmiyor adam.

  kilo üzerinden vurmak hiç yakışık alır bir davranış değil. hamburger de yer pizza da. afiyet bal şeker olsun güzel insana. sağlığına dikkat etsin, gerisi önemli değil.

 • rte'nin fatih portakal'ı tehdit etmesi

  sağlığıyla alakalı terbiyesizce yazılar yazılan bir gazetenin muhabiriyle bülent ecevit'in anısı:

  ****
  onun, vücut fonksiyonları ve ruh sağlığı ile ilgili onur kırıcı şeylerin yazıldığı bir gün, tbmm kulisinde milletvekillerinin arasına gelip oturmuştu. yanına, o ünlü gazetecinin gazetesinden bir muhabir yaklaştı. ‘efendim ben… gazetesindenim” diye konuşmaya başlayınca, ecevit ayağa kalktı, ona gülümseyerek -sanki o kötü şeyler, o gazetede yazılmamış gibi- ‘buyrun oturun sayın…” dedi.

  sonra ona çay ikram etti. sorduğu soruları yanıtladı. gazeteci istediğini öğrenmiş, ayrılmak için izin isteyerek ayağa kalkmıştı. ecevit de -her zaman yaptığı gibi- ayağa kalktı. onu uğurlarken, şunları söyledi.

  “eğer gazetenize uğrar da, …beyi (o kötü makaleyi yazan) görürseniz, lütfen ona söyleyin; yazılarını hiç kaçırmıyorum!”

  ****

  tren kazasından sonra sorumlular ceza almalı diyen gazeteciyle rte'nin anısı:

  “birileri çıkmış portakal mıdır, narenciye midir, haddini bil; haddini bilmezsen bu millet patlatır enseni!”

 • 5 aralık dünya mühendisler günü

  kareli gömlek ve içine tişört giymiş binlerce mühendislik öğrencisi vatan caddesinde yürüyor şu an. allahım inanılmaz bir görüntü.

  biraz önce itü makine öğrencileri mühendislik marşını okudu:

  "kadın kadın kadın kadın
  kadın kadın kadın kadın"

 • stephen curry

 • 64 tane 3975 yazip toplamaya çalışmak

  yazmış ama toplayamamış. inancın yeter koca yürekli sözelci.