debe başlıkları

hehe11
profili

 • 14 ağustos 2018 %20'lik otomobil zammı

  toyota, renault, honda, fiat, dacia gibi otomobil firmalarının sitelerinden duyurdukları zamdır. düne göre %10 ile %20 arasında zam mevcut, çoğu firma da fiyatları kaldırmış güncelleyeceğiz diye not düşmüşler.

  dün 90.000 lira olan araçlar bugün 105.000 civarına yükselmiştir. bir günde 15.000 lira zam, harikayız türkiye.

  örnek:

 • bedelli askerlik yapacağına kestir kadın ol

  bu kadar hevesliysen biz verelim 10 bin lira erkek ol, git yerimize askere. uyar mı kardeşim?

 • en başarız akp bakanları

  tartışmasız ismet yılmaz ismindeki sözde milli eğitim bakanıdır. meb bugüne kadar bu kadar büyük rezaletleri üst üste asla yaşamamıştı. ülkenin yüz karası.

  yaptığı rezilliklerden bazıları

  öğretmen atamalarına da mülakatı getirdi. kpss puanının önemini azalttı. torpili olanlar 60-70 kpss puanı olmasına rağmen kpss'den yüksek alarak atanabildiler. *

  kadrolu öğretmen atamasını kaldırıp sözleşmeli öğretmenliği getirdi. 6 sene atandığın yerde kalma zorunluluğu getirdi. eş durumu, sağlık gibi nedenlerle tayin isteme hakkını bile elinden aldı. bunla ilgili ya eşini ya işini tercih edeceksindedi.2017 mayısayında yapılan kpss ile2017 eylül` ayında yapması gereken atamayı önce şubat 2018'e erteledi. süreci yetiştiremedi ve mülakatlar 8 mayıs 2018'de bitti. en geç 15 mayıs'ta açıklanması gereken sınavın sonucunu siyasi nedenlerle seçim sonrasına bıraktı. 2017 mayıs'ta sınava girenlerden 1 kişi bile atanmadı yani. hâlâ bekliyoruz.

  çocuklar sınav stresi yaşamasın diyerek teog'u kaldırdı fakat yerine lgs getirdi, başvuru az olacak dedi fakat geçmiş yıllardan farksız bir sınav oldu.

  sürekli değişen müfredatları artık takip edemez olduk.

  insanlar gerçekten böyle bir milli eğitim bakanı görmekten bıktı. defalarca haberler yapıldı, defalarca şikayetler edildi ancak hiçbirine kulak asmadı. inşallah önümüzdeki dönem eğitimden anlayan bir bakan görürüz, hangi partiden olduğunun hiçbir önemi yok. eğitimden anlasın yeter ki, ismet yılmaz gibi olmasın.

 • taksicilerin uber çağırıp şoförü dövmesi

  şaşırtmayan taksicilerin yeni eylemi. bunlar böyle çıldırdıkça ben uber'i daha çok seviyorum. haber

  edit: 1300 fav olmuş, hey maşallah. uber'e yeni üye olacak biri varsa indirim kodu alanına u2j2z3q6ue yazarak 10 lira indirimli seyahat edebilir. hep referans paylaşanlara küfrederdim ama hak ettim şimdi lütfen, en azından bitcoin refçileri gibi sahte site linki değil direkt sizin için uber indirim kodu.*

  müşteri gibi telefonlarına uber yüklemiş sonra araç çağırmışlar. gelen şoförü de dövmüşler ve bu eylemi sürekli yapıyorlarmış... hizmet kalitemizi arttıralım, insanlar bize niye düşman diye düşünmek yerine tam da onlara yakışır bir davranışta bulunmuşlar, tebrikler.

  her gün zaytung haberi gibi birçok haber çıkıyor artık. önce dalga geçiliyor sanıyorum ama maalesef hep gerçek. zaytung'daki haberler daha gerçekçi artık.

  ekleme: bana göre bu haberler uber'in müthiş şekilde reklamına hizmet ediyor. ben bile uber'i daha önce görmüş olmama rağmen hiç kullanmamıştım ama taksicilerin ilk karşı çıktıkları zamanda kullanmıştım. karşı çıkıyorlarsa iyi bir şeydir diyerek denemiş ve çok memnun kalmıştım. bu haberler arttıkça uber yaygınlaşıyor, taksiciler kendi ayaklarına sıkıyorlar sağ olsunlar.

 • bitcoin

  dün deneme amaçlı 2000 liralık alıp bugün 2127 lira olarak geri çektiğim ilginç şey. gerçekten yapılabildiğine inanmıyordum ama, şu an resmen 1 günde 127 lira kâra geçtim. bankada 2000 lirayı tutsan %14 faizle 181 gün sonra falan 127 lira veriyor. farka bakın.

  bir de 200 bin lira yatırdığınızı düşünün. bir günde 12 bin lira kâr olur. ulan zengin olmak için bile önce zengin olmak lazım. 200 bini nasıl yatıralım. :(

 • periscope'u açık unutup osurarak uyumak

  (bkz: habire götten zarto)

  şu başlığın da engellendiği gün hayatımın en büyük kahkahasını atacağım. davada bu sözün söyleniyor olduğunu düşündükçe gülme geliyor.

 • 29 nisan 2017 büyük internet protestosu

  1 mayıs'a 2 gün kala hızlarımızın artacağını beklerken, 50 gb kotadan sonra her 1 gb için 1 tl ödeyeceğimizi öğrendikten sonra başlayan protesto. internette kotaya hayır topluluğu tarafından başlatıldı, ekşi'nin de destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.

  twitter etiketi: #internettekotayahayır

  olayın özeti şu: 1 mayıs'ta btk kararıyla firmalar akk sonrası hızlarımızı düzeltecek ve 2019 yılında akk'yi kaldıracaktı. ancak bunun yerine firmalar 50 gb, 35 gb gibi kotalar koyup bu kotayı aştığınızda her gb başına 1 lira alacaklarını söylüyorlar. buna karşı çıkıyoruz.

  50 bin mesajlı donanımhaber konusu
  facebook sayfası

  güncelleme: turkcell genel müdürü kaan terzioğlu, kampanyayı başlatan kotayahayır hesabını twitter'dan engelledi. *

 • ubisoft'un 7 pc oyununu ücretsiz verme kampanyası

  ubisoft'un çıldırdığını gösteren kampanya. oyunlar çok eski değil, çoğu da güzel ve beğenilmiş olan oyunlar. yapmanız gereken ubisoft'un oyun platformu olan uplay'i indirmek ve giriş yapıp "get 7 free games" yazan yere tıklamak. direkt olarak oyunlar sizin oluyor. tamamen bedava.

  oyunlar: (normal fiyatları toplamda 201 lira yapıyor)
  assassin's creed 3 (steam'de 45 lira)
  the crew (steam'de 68 lira)
  far cry 3 blood dragon (steam'de 20 lira)
  prince of persia the sands of time(steam'de 15 lira)
  tom clancy's splinter cell (steam'de 15 lira)
  rayman origins (steam'de 23 lira)
  beyond good & evil (steam'de 15 lira)

  not: uplay, aynı steam gibi bir oyun platformudur.
  not2: benim ubisoft'la hiçbir bağım yok, uplay kullanırken kampanyaya rastladım paylaşayım dedim.

 • milli eğitim bakanlığının yazım yanlışı yapması

  bugün yayınladığı sözlü sınav değerlendirme formunda yaptığı yanlıştır. haber niteliği yapan durum ise, yazım yanlışının geçtiği cümledir.

  yazım yanlışının geçtiği cümlede istenen özellik, adayların türkçe dil bilgisi kurallarına uygun konuşabilmesidir. daha kendisi "dil bilgisi" yazamayan ve "de, da"yı düzgün yazamayan bir kurumun böyle istekleri adaylardan istemesi, kurumu komik duruma düşürüyor.

  ayrıca sözlü sınavla öğretmen mi atanır? genel kültür genel yetenek yetmiyor eğitime giriyorsunuz yetmiyor alan sınavına giriyorsunuz yetmiyor sözlü sınava giriyorsunuz. daha kaç sınav gerekli, benim seni unutmama meb?

 • bu sevabı kaçırmayın

 • yaran facebook durum güncellemeleri

  "tüm islam aleminin bayramını kutlamak için bana niye mesaj atıyorsun kardeşim?"