debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 23 haziran 2018 almanya isveç maçı

  kontrol ettim spiker harbiden doğru söylemiş. isveç kalecisi robin olsen’in annesi de babası da danimarkalı ve kendisinin danimarka pasaportu da varmış. yani adam harbiden de kendi ülkesinde oynuyor.

  bu başlıktaki göt oluş sözlükteki yılın göt oluşu olabilir hahahahaha.

 • 2. bir tane ahı var bırak

  sinav sorularını çalarak, sonuçları manipüle ederek, şifreler icat ederek fetö ile bir olup geleceğini de çaldığınız öğrencilerin ahı var.

 • 3. muharrem ince'nin alacağı oy oranı

  %35'i belki biraz daha fazlası var. ama asıl ikinci turda işi bitirecektir.

  meydanlara bir bakın derim, sucuk ekmek yok, harçlık yok, suriyeli afgan afrikalı yok, başka sehirden taşıma insan yok, mitinge gitmezsem fişlenirim korkusu yok, ögretmenleri tarafindan kollarindan zorla tutularak mitinge götürülen öğrenciler yok, "hülogggg" diyen, "götünun kılıyiz" diyen tipler yok, ama yer gök insan var, ve daha bu mitinglere katılamayan milyonlaraca seçmen de ulkenin geri kalanında var... yani bu iş çoktan bitti zaten, artık seçim muharrem ince ile ysk arasında olacak, ince ile rte arasında değil, ince bu işi çoktan bitirdi, türkiye artık yeter dedi... gözünüz aydın, 16 yıllık saltanatın burada sonuna geldik, bir başka saltanatta görüşmemek... demokrasiyle, cumhuriyetle, özgürlükle, beton diken değil üreten yemyeşil bir türkiye ile, milli bayramlari yeniden coşkuyla kutlanan bir türkiye ile, egitimi, yargısı , dış ve iç politikalari yenibaştan yaratılmış bir turkiye ile görüşmek üzere hoşçakalın!

 • 4. erdoğan'ı kaybetmenin türkiye'ye bedeli

  "chp’li beyaz türk bir aileden geliyorum. zamanında üniversite sınavında ilk bine girdim. odtü mezunuyum. 9 sene yurt dışında yaşadım, dünyayı gördüm. büyük projelerde çalıştım. 38 yaşındayım. kendi işimi yapıyorum, onbinlerce lira vergi veriyorum." pohahahhahahahhaa

  yav bi siktir git.

 • 5. erdoğan'a oy vermeme nedenleri

 • 6. metrobüs ve marmaray ile ince mitingine gitmek

  atatürk'ün inşa ettiği ülkede yaşayan orospu çocuklarına dert olmuştur. beğenmiyorsan siktir git ırak'a, suriye'ye. onlar da osmanlı torunu.

 • 7. 22 haziran 2018 muharrem ince ses kaydı

  - "mahkemeye vericem seni pezevenk."
  adam küfrederken bile hukukun üstünlüğünü vurguluyor.

 • 8. en yakın 3 arkadaşınızın 24 haziran tercihleri

  iyi parti
  chp
  hdp

  bu üç kişi de birbiriyle yakın arkadaş efendim. bu soruyla nasıl bir arkadaş skalam var görmüş oldum. teşekkürler.

 • 9. 23 haziran 2018 pkk üst kadrosunun yakalanması

  3-5 mehmet öldü diye meclis toplanmaz diyen kanı bozuklar, pkk ya karşı mücadeleyi seçim malzemesi mi yapıyor?

  mümkün değil.
  bakın tekrarlıyorum, mümkün değil.
  çünkü bu olsaydı, güneydoğu şu an çoktan hareketlenirdi.
  örgüt, şehir yapılanmalarını harekete geçirirdi.
  ayrıca bu gizlenebilecek bir şey de değil.

  ha velev ki oldu.
  o halde akpkk oldukları kesinleşir.
  neden mi?
  seçimden bir gün önce böyle bir şey oluyorsa, pkknın iplerinin ellerinde olduğunu ve bile bile bugüne dek bitirmediklerini gösterir.

  şehit anasını bile miting meydanına çıkarıp, aşağılarcasına ev hediye eden ahlaksızların kullanamayacağı şey yok.
  bunların kanı yok, şerefi yok, haysiyeti yok, vicdanı yok.

 • 10. turistin bavulunu atıp para üstü vermeyen taksici

  (bkz: orospu cocugu taksici)

  baska tanima hacet yok bence. sozluk anlami olmus.

 • 11. 1 oy muharrem ince'ye 1 oy hdp'ye

  bir hdp'li olmayarak geçen hafta böyle yaptım ama bana vatan haini diyene seçim stratejisi veya meclis aritmetiği anlatmak işe yaramıyor. çünkü insanlar bunları akıl edemedikleriden değil, prensipte karşılar, ahlaken karşılar. ethostan bahsedene logosla cevap veremeyiz, sadece birbirimize küfreder dururuz.

  (daha derli toplu olan fularsız versiyonu | aynısının medium versiyonu )

  ben de ahlaki bir cevap deneyeyim o zaman: akp, insanların vatanseverliklerini kendilerine karşı kullanıyor. bunun yolu da "siyaset" ile "vatan meselesi"ni keskin biçimde ayırmaktan geçiyor:

  mevzubahis vatansa gerisi teferruattır.

  ***

  yeri ve zamanı olan güzel bir söz bu ama şunu unutuyoruz: siyaset de, tanım itibariyle, vatan meselesidir.

  pkk'nın okul basıp öğretmen öldürmesi ile ataması yapılmayan öğretmenin intihar etmesini *apayrı* denklemlerde değerlendiremezsiniz. ikisi de bu ülkenin öğretmeni.

  münferit örneklerle duygu sömürüsü yapmak istemiyorum, genel tabloya bakın: mevcut "ortaçağ müfredatı" ile veya zırt pırt değişen sınavlar ile eğitim sistemine verilen zarar "teferruat" mıdır? bu vatanın beşeri sermayesini yokediyorsun.

  pkk'nın esnaftan kestiği şey haraçken, dipsiz bir kuyu haline gelen devletin senden verginin vergisinin vergisini alması teferruat mıdır?

  milyonluk ambülansları yakanlar terörist ise, şehir hastaneleri soygunu ile trilyonluk sağlık vurgunu yapanlar "bizden" midir?

  pkk'nın savcı öldürmesi vatan meselesi de, ülkeyi tamamen hukuksuz bir ahıra çevirmek vatan meselesi değil mi?

  ***

  en önemlisi de bu zaten: hukuk.

  hukuk olmazsa vatan dediğin şey bir toprak parçasından ibaret kalıyor. askerler toprağın güvencesidir ama onun üstünde inşa ettiğin toplumun güvencesi de hukuktur, daha doğrusu hukuka olan inançtır. bugün türkiye bu konuda iflas etmiş vaziyette.

  hukukun üstünlüğü endeksinde kendi bölgemizde sonuncuyuz.
  dünya genelinde 113 ülke arasından 101. sıradayız.
  kuvvetler ayrılığı bakımından 111. sıradayız, bizden kötü sadece iki ülke var: zimbabwe ve venezuella.

  akp'ye oy verenler bile ülkede adaletin her zamankinden zayıf olduğunu biliyorlar. teferruat mı bunlar?

  ***

  pkk bir terör örgütüdür ve amacı türkiye'yi bölüp, bir kısmında egemen olmaktır. hdp, bu isteğin siyasi uzantısından *ibaret* olabilir. bunu böyle farzediyorum, yani kolay olsun diye bu yazıda hdp = pkk diye farzediyorum. pkk-hdp ayrımı bolca tartışılıyor zaten ama pek kimse, türkiye'nin bölünmeden de, tek parça halinde gözümüzün önünde "yıkılabileceğini" tartışmıyor.

  bunu anlamak için voltaire'ın şu lafını hatırlayın:
  "kutsal roma imparatorluğu ne kutsaldı, ne romalıydı, ne de bir imparatorluktu."

  şimdi bizim anayasamızın 2. maddesine bakın:
  "türkiye cumhuriyeti, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir."

  hepimiz voltaire gibi biliyoruz ki, bu türkiye
  ne demokratik (seçim sırasında seçim usülü değiştiriliyor),
  ne laik (devletin dini var),
  ne sosyal (gsmh'sine oranla en az sosyal harcama yapan oecd ülkelerindeniz),
  ne de bir hukuk devleti.
  hala bir cumhuriyet tabii de bunca saltanat sevdalısının, iktidar sponsorluğunda fink attığı bir dönemde onun da garantisi yok.

  yani türkiye maşallah tek parça ama aslında "türkiye" değil.

  elbette hiçbir zaman kağıt üstündeki bu tanıma uymadı ama bugün uyarmış gibi yapmayı da bıraktı. ve tüm bunların sebebi pkk değil, soros değil, geziciler değil, muhalefet değil, üst akıl veya foton kuşağı gibi fantastik güçler değil.

  ***

  vatan ile siyaset arasına çekilen duvardaki bu çatlakları gösterdikten sonra konuyu nihayet akla, yani logosa getirebiliriz:

  bu seçim "pkk mı akp mi" seçimi değil. akp'nin tüm stratejisi bu yalancı ikilem üstüne kurulu.

  illa bir ikileme indirgeyeceksek, şu daha isabetli olur: "zayıf bir akp ve herkesten zayıf -reel gücü olmayacak- bir hdp/pkk mı, yoksa thanos gibi tüm güç odaklarını elinde toplamış bir tek adam mı"

  tek direnen kurumu merkez bankası kalmış bir ülkede, tüm gücü bizzat bu kurumları öldüren adama vermenin, yani o "ne demokratik, ne laik, ne sosyal, ne de bir hukuk devleti" garabetini ödüllendirmenin, vatanseverlik ile eş tutulması bir çelişkidir.

  ***

  elbette herkes buna ikna olmayabilir, çünkü işin bir de duygu, yani pathos kısmı var.

  kardeşini pkk vurmuştur, affedemez. başına naziler de gelecek olsa hdp'ye oy vermeye eli gitmez. türlü türlü hayat var, bilmeden yargılamamak lazım. bu insanlara aptal muamelesi yapıp, kendi aramızda daha da kutuplaşmamak lazım. onlar size hain dedikçe, siz bu ülkeyi sevdiğini için bunu yaptığınızı söylersiniz. sonra yeri gelince stratejilerden bahsedersiniz. evliya gibi sabır ister ama daha iyi bir yol göremiyorum.

  ethossa ethos, logossa logos, pathossa pathos ulen! (2020 seçim sloganım)

 • 12. 50 kuruş olan patates nasıl 5-6 liraya çıkar

  patatesi topraga at yine patates cikiyor. bunun nesini beceremedik lan biz.

 • 13. genç yazarlar ailelerini ikna ediyor kampanyası

  ön edit: desteklerimiz için çok teşekkür ederim. gece yarısı başladığım kampanya belirli bir hacme ulaştı. amacım şu ki insanlar sabah uyandığında bu başlığı görsün ve etkinlensin. sabah için başlığı hayatta tutma çabalarım devam edecek.

  öncüsü olmak istediğim kampanyadır.

  yazar profilinin bir özeti yok elimde. ancak gündem olan başlıklardan anladığım üzere birçok genç yazar var sözlükte. ben de bunlardan biriyim. 1995 doğumlu bir kardeşiniz olarak size sesleniyorum.

  90 nesli olarak ailelerimizden farklı bir şekilde büyüdük. televizyonla beraber büyüyen ailelerin internetle büyüyen çocukları olduk. internet yeni bir dünyaydı. çoğumuzun dünya görüşünü, siyasi yönelimini internet belirledi. haliyle çoğumuz ailelerinden farklı bir siyasi tabana yöneldi. çoğumuz ailelerinden farklı bir hayat tarzı benimsedi. çoğumuz aileleriyle politik bir çatışmanın içine girdi.

  biliyorum ki anneniz ve babanızla farklı bir siyasi çizgidesiniz. belki de onların fikirlerini eski moda ve değişmez olarak buluyorsunuz. fikirlerini değişmez olarak görüyorsunuz. onlarla tartışmaya girmeyi gereksiz olarak nitelendiriyorsunuz. ben bu umutsuzluğu kırmak istiyorum. sandığa gitmeden önce son bir kez ailemin yüreğine dokunmak, onları ikna etmek istiyorum.

  atacak son bir kurşunum kaldı ve bunu 24 haziran sabahına saklıyorum. sizden de aynı çabayı bekliyorum. elinize bir kalem ve kağıt alın. en olmadı klavyenin başına geçin. iki adet mektup yazacaksınız. biri annenize, biri de babanıza. 2002 yılından itibaren rahatsız olduğunuz şeyleri tek tek anlatın. olayları özet geçmeyin! bu olayların sizi nasıl etkilediğini açıklamaya çalışın. kendim için örnek vermem gerekirse 16 yılda onlarca kez değişen sınav sistemini anlatacağım. bu sistemsizlik beni yiyip bitirirken onların da şahit olduğunu hatırlatacağım.

  ailelerinizi siz tanıyorsunuz. nereden vurmak istediğinizi siz seçin. ancak mesajınızı, mektubunuzu seçim sabahı yollayın. seçim sabahı yollayın ki sandığa giderken aklında kalan son şey biricik evladının yazdıkları olsun.

  okuduğunuz için teşekkür ediyorum ve başlığı üstte tutmanızı sizden rica ediyorum.

  bir örnek olması adına kendi anneme atmak istediğim uzunca yazıyı buraya bıraktım: (bkz: #78383994)

 • 14. muharrem ince

  bugünkü yayında;

  --- spoiler ---

  erdoğan'ı gözünüzde çok büyütmeyin. 7 haziran'da 39-40lara inmişti. 7 haziranda erdoğan gitmişti, muhalefet gereğini yapamadı. yok yenilirse gitmezmiş. siz yenin de bakın nasıl götürüyorum erdoğan'ı...
  --- spoiler ---

  diyen milyonların sevgilisi..

 • 15. maltepe'de 5 milyon kişi var dediler 500 kişi yok

  recep tayyip erdoğan'ın son açıklaması. muharrem ince'nin maltepe'deki büyük mitingi için 500 kişi bile yok demiş. başta trolleme zannediyorsunuz ama ciddi ciddi herkesin gözü önünde gerçekleşen milyonluk mitinge dair bu yorumu yapmış. çevresinde kimse mi yok acaba, "reis abartıyorsun" diyebilecek? bu açıklama normal değil yani. okurken bile kendisi yerine utandım vallahi.

  ayrıca;
  (bkz: dünya göz hastanesi)
  (bkz: alzheimer)

 • 16. 24 haziran 2018 ince'nin birinci çıkacağı iller

  büyükşehirlerin çoğudur.

  istanbul, ankara, izmir, adana, antalya, mersin, hatay ve eskişehir banko.

  antep, bursa, kırşehir ve denizli'den de bir sürpriz bekliyorum.

 • 17. 24 haziran 2018'de hdp'ye oy atacak chp seçmeni

  7 haziran -1 kasım arası karanlık dönemle milleti korkutmaya çalışan ak troll saçmalığı.
  benim amk unutmadım. bu yüzden de hdp’ye veriyorum oyumu.

 • 18. en başarız akp bakanları

  tartışmasız ismet yılmaz ismindeki sözde milli eğitim bakanıdır. meb bugüne kadar bu kadar büyük rezaletleri üst üste asla yaşamamıştı. ülkenin yüz karası.

  yaptığı rezilliklerden bazıları

  öğretmen atamalarına da mülakatı getirdi. kpss puanının önemini azalttı. torpili olanlar 60-70 kpss puanı olmasına rağmen kpss'den yüksek alarak atanabildiler. *

  kadrolu öğretmen atamasını kaldırıp sözleşmeli öğretmenliği getirdi. 6 sene atandığın yerde kalma zorunluluğu getirdi. eş durumu, sağlık gibi nedenlerle tayin isteme hakkını bile elinden aldı. bunla ilgili ya eşini ya işini tercih edeceksindedi.2017 mayısayında yapılan kpss ile2017 eylül` ayında yapması gereken atamayı önce şubat 2018'e erteledi. süreci yetiştiremedi ve mülakatlar 8 mayıs 2018'de bitti. en geç 15 mayıs'ta açıklanması gereken sınavın sonucunu siyasi nedenlerle seçim sonrasına bıraktı. 2017 mayıs'ta sınava girenlerden 1 kişi bile atanmadı yani. hâlâ bekliyoruz.

  çocuklar sınav stresi yaşamasın diyerek teog'u kaldırdı fakat yerine lgs getirdi, başvuru az olacak dedi fakat geçmiş yıllardan farksız bir sınav oldu.

  sürekli değişen müfredatları artık takip edemez olduk.

  insanlar gerçekten böyle bir milli eğitim bakanı görmekten bıktı. defalarca haberler yapıldı, defalarca şikayetler edildi ancak hiçbirine kulak asmadı. inşallah önümüzdeki dönem eğitimden anlayan bir bakan görürüz, hangi partiden olduğunun hiçbir önemi yok. eğitimden anlasın yeter ki, ismet yılmaz gibi olmasın.

 • 19. ntv-cnn-habertürk'ü siliyoruz kampanyası

  derhal başlatılması ve geniş kapsamlı olarak uygulanmaya konması gereken kampanya.

  5 milyon kişinin mitingini 10 dk. yayınlayıp kaldıran bu iktidar yandaşı yavşak medyaya en ufak bir rating ve izlenme kazandırmayım.

  çok olan biziz, güçlü olan biziz. bizleri yok sayan bu aşağılık medyayı biz de yok sayıyoruz.

  ayrıca (bkz: akp büyük boykot listesi)

 • 20. 24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

  malum zat karşısında ekmeleddin varken, ekonomik kriz bu kadar ayyuka çıkmamışken, karşısında muharrem ince/meral akşener/temel karamollaoğlu yokken, işsizlik bu kadar yüksek değilken, millet bahçeleri ve millet kıraathaneleri gibi dandik projeler yokken %51 zor yakalamıştı.

  anketler ile medya ile hala akp %45 alacakmış falan diyolar, yutmayın. tamam malumunuz ne olursa olsun oy verecek derecede fanatikler var. kendini, çocuğunu, geleceğini düşünmüyor yada düşünemiyor. varsa yoksa reis. gidilen uçurum umurunda değil. ama artık artan işsizlik ve esnaf çok ciddi bunalımda ve aralarında iyi parti/saadet ile dönüş yapan çok var. malum pazar fiyatlarına hiç girmiyorum. sadece soğan, patates değil.

  et, süt, yumurta, sebze ve market fiyatları her hafta ama her hafta artıyor.

  herşeyin suçlusu ya dış mihrak, ya fetö, ya lobi.

  daha çok şey yazılabilir ama tüm bunlara rağmen o %51'i alacağına inanmak mı? güldürmeyin.

 • 21. 23 haziran 2018 reis'in muharrem ince'ye cevabı

  ümmetimizin ve dünyanın lideri reis'in muharrem ince'ye sert cevabı! link

 • 22. 22 haziran 2018 cumhur ittifakı'nın çökmesi

  stepne bu millete golü 7 haziranda bütün muhalif partilere son dakkada kazık atmak suretiyle yaptı. ittifaktan çıkacağını, malum partiyi yalnız bırakacağını falan sanmayın hiç. o tarafını o gün seçti ve geri dönüşü olmayan bir yola girdi.

 • 23. seçim sonuçlarını millet ajansından takip ediyoruz

  seçim sonuçlarını, anadolu ajansının tekelinden kurtaracak bir çalışmadır. konuyu güncel tutarak milyonlara duyurmak gerekiyor. halk tv, sözcü gazetesi, tele1, ulusal kanal, millet ajansından takip edecek ama yetmez. fox tv ye mutlaka duyurulmalı.

 • 24. başörtülülerin muharrem ince'ye oy vermesi

  herşeyi geç adamın annesi ve kardeşi tesettürlü. sizi ikna etmesi için daha ne yapması lazım ? o da mı türban taksın ? yada öbürü gibi bunlaaaar diye mi bağırsın ?

 • 25. trt haber

  muharrem ince'nin mitingini yayınlamamaya yemin etmiş tarafsız devlet kanalı. bizim vergilerimizle aldığınız maaşlarınız çoluğunuz çocuğunuzdan çıksın inşallah. gün yüzü göremeyin.

 • 26. ankara'ya 75 bin istanbul'a 280 bin kişi katıldı

  black mirror'da adını hatırlamadığım bir bölümde isteyen engellediği kişinin sesini duyamıyor, fotoğraflarında dahil yüzünü göremiyor, her yerden blokluyordu. o özellik gelse ve şu rte'yi bloklasam, vallahi başka bir isteğim yok.

 • 27. 24 haziran 2018 seçimleri tahminleri

  chp %25 oyuyla hem iyi partiyi meclise sokuyor hem saadete kol atıyor hem hdpye barajı aşmasında yardım ediyor hemde akpartiye cimcik atıyor.
  akıllı seçmen olunca yüzde 25 yüzde 75ten büyük olabiliyor.
  takdir ettim şahsen.

 • 28. ekonominin kötü olduğunu gösteren şeyler

  avrupalı ve hatta dünyadaki diğer turistler için de ülkemizin çerez parasıyla gezilebilecek bir yer haline gelmesi ve her geçen gün daha da ucuzlaması.

  bakın biz istanbul'da hayat pahalılığından geçinemiyoruz diye şikayet ediyoruz değil mi? şu videodaki genç çift ise kendileri için çok cazip olan fiyatlarla istanbul'a gelip üç gün yiyip içip eğlenmişler. videodaki kızın şu cümleleri ise ülke ekonomimizin halini resmen özetliyor:

  "ben istanbul hakkında araştırma yaparken bir pound dört liraydı. istanbul'a gittiğimizde bir pound beş lira olmuştu. şu an bu videoyu kaydederken ise bir pound 5,58 lira. ve gittikçe de ucuzluyor..."

  bu arada bir pound şu an 6,20 türk lirası...

 • 29. ekşi itiraf

  kendimi hiçbir yere ait hissedemiyorum. her grubun "öteki"siyim. laf olsun diye değil, edebiyat da paralamıyorum.

  hiçbir yere sığamadım.

 • 30. recep tayyip erdoğan

  senin için 2000 km yol yaptım reis. senin için izmir'den yola çıktım ve an itibariyle mersin'e geldim. yolda durduğum her çorba molasında insanlarla senin hakkında konuştum, seni anlattım, geçmişini ve gelecekte neler planladığını izah ettim. hala dinlenmemiş olsam da yine yarın senin için tüm gün sandıkta bekleyeceğim.

  seçimi kazan ya da kaybet umrumda değil ama burada milyonlarca kez yazdığım gibi sen bu ülkeden gidene kadar ben hep senin için kmler tepmeye, şehir şehir gezmeye ve insanlara senin o sahtekar icraatlarını anlatmaya devam edeceğim. andım olsun ki 85 milyonluk ülkede son kalan ben olsam dahi sana oy atmayacağım.

 • 31. ince'nin her mitingde aynı şeyleri söylemesi

  oysa başkasının yazdığı yazıları prompter'dan okumalı ve asla tutmayacağı sözler vermelidir. çomar alışmış artık.

 • 32. sözlük yazarlarının istediği milli eğitim bakanı

  (bkz: alexis texas)

 • 33. 23 haziran 2018 belçika tunus maçı

  taraftarlar muharrem ince diye bağırıyor sanki. o kadar çok miting izledim ki kafayı yemeye başladım sanırm.

 • 34. 67 şehirden maltepe'ye taşınan kitle

  paintle mi yapılmış diye bakmaya gelmiştim bu sefer excelle yapmışlar dediğim sıçmık. helal olsun başkanıma. öyle çıldırttı ki artık yeni yeni şeyler öğrenmeye başladı bu akitler.

 • 35. erdoğan kaybederse pkk'nın sevineceği gerçeği

  bu hükümet başa gelmeden önce pkk seçimlere giremiyordu. partisi kapatılıyordu. bu hükümet başa geldi, adamlar şimdi başkanlığa aday çıkardılar.

  adamlar neden sevinsin bunlar gidince?

 • 36. sevgisini ısırarak gösteren insan

  freud topunun a.q.

  adam gibi adamdır. orjinal, değişmemiş, 250.000 yıllık genleri taşıyan insandır. güvenebilirsiniz. çocuk yapabilirsiniz.

  freud da totoştur.

 • 37. muharrem+meral+selahattin'in alacağı oy oranı

  (bkz: yeni yazarların yarak gibi yazması)

 • 38. ytü'de çevik kuvvetin okey oynaması

  küfür editi: bana özel mesajla küfür edecek insancıklara şu editi yapayım, edeceğiniz bütün küfürler hali hazırda edildi zaten, ne anam ne babam ne olmayan eşim ne de bacım kaldı. içiniz rahat olsun. arkadaşlarınız ettiler zaten. :)

  önce kanıt,

  https://eksiup.com/c65246fa291

  http://hizliresim.com/qv8llb

  çekildiği tarih 21.06.18 14.58

  fotoğraf yıldız teknik üniversitesi beşiktaş kampüsü kütüphanesinden çekildi. çevik kuvvetin okey oynadığı yer eskiden hangi fakülte olduğunu hatırlamıyorum. turnikeden girince soldaki bina burası.

  maaş alan, mesai saati içerisindeki akparti polisi bunlar. 4 tane polisi daha üniversitenin girişinde gölgede otururken, 3 tanesini yıldız parkındaki büfede otururken gördüm. bu 11 polis mesai saatinde oraların keyfini sürüyor. bir de maaş alıyor.

  rte nin yıldız sarayına konmasından sonra tek tek ytü deki binalara kondu. burada konduğu binalardaki fakülteler de davutpaşa kampüsüne taşınıyor.

  söylentiye göre yıldızdaki kampüse tamamen çöküp, türgev e yani oğluna devredecekmiş. bunun adı "yağma" değildir de nedir? bu yağma ne kadar daha devam edecek?

  edit :imla

  edit 13.15: iibf binasıymış. bunlar burada okey oynayacak diye davutpaşaya sürülmüş öğrenci arkadaşımdan birisi yeşillendirdi.

  edit: devlet memurunun mesai saati içinde çınar gölgesinde, üniversitenin içinde el koyarak boşaltılan binanın bahçesinde, saat 15 civarında okey oynamasını normal gören ve bana söven insanlar varmış lan. oğlum benim anamın babamın ve benim ve kardeşimin suçu neydi lan? benim annem ayda 7 nöbeti niye tuttu amk? ben niye annemi görmeden büyüdüm lan? madem normalde iş başında boş yapmak annemle babam niye yapmadı lan. niye ben bir kere bile iş yerlerine gittiğimde babamla oturup tavla atamadım? sikerim sizin vicdanınızı da aklınızı da. ben vergimi onlar orda okey oynasın diye vermiyorum amk. iş yoksa yapacak o adama ben niye maaş veriyorum? bunlar sırf akpli oldukları için işe alınan insanlar. gereksizliğinin de kanıtı ortada. polisleri koyacak yer bulamamış üniversitenin binasına çöküyor adamlar.

  edit 14.57: mesaj kutum dolup taşıyor. bir kısım anama sövüyor, bir kısım terörist diyor, bir kısım yıldızlı arkadaşlar teşekkür ediyor, bir kısım da bazı şeylerin editini istiyor. hepsine tek tek yazamayacağım, küfür edenlere diyecek bişeyim yok. teşekkür eden yıldızlılara, rica ederim keşke siz benden önce yapsaydınız bu haberi, eylül ayından beri manzara aynıymış ben 2 gün önce tanık olunca sinirlendim fotoyu çektim 2 gün bekledim düşündüm ve paylaşmaya karar verdim.

  çevik kuvetin nası çalıştığı umrumda değil, 12 saat çalışıyorsa, mesleğinden mutsuzsa istifa etsin. 4500 5500 arası para alıp, bilim yapılması gereken yerde okey oynuyorsa mutsuz da değildir. mutsuz ise bir fabrikada 1600 liraya gitsin çalışsın. çalışsın da mesai saati nedir öğrensin.

  benim annem de babam da memurdu. ben memurun ne yaptığını iyi biliyorum. annem ayda 6 7 gün nöbet tutarken ssk da acilde ve ameliyathanede babam sabah 8 akşam 5 boş oturuyordu. ve babam "maaşımı çekerken kendimi kötü hissediyorum" diyip istifa etti. 2 tane evladı vardı lisede okuyan. devlet memurluğundan istifa etti. neden? aldığım parayı haketmiyorum dediği için. siz anlamazsınız, haramzadeleri savunanlar.

  bana terörist diyenler anama sövenler, sizler varya beni tanısanız ailemi tanısanız, anamın ayaklarına kapanır özür dilersiniz. ama tanımıyorsunuz burdan klavye delikanlılığı yapıyorsunuz. olsun. sıkıntı yok.

 • 39. dünyanın en mükemmel üçlüleri

  lahmacun, bir lahmacun daha, ve ayran

 • 40. danla bilic

  eğer doğruysa, birazdan buralar o kadar sövdükleri kadına şimdi methiyeler düzecek ekşicilerle dolacaktır.

 • 41. her ilde pavyon garılarıyla yatan atatürk

  anasından duydu sanırım.

 • 42. 22 haziran 2018 trt cumhurbaşkanı özel yayını

  fetöcülerin koynunda yıllar geçiren, pkk'lıları dağdan indirip davulla zurnayla karşılayan vatan hainlerinin canını çok daha sıkmış yayın.

  sizin de canınız daha çok sıkılacak, pasaportları hazırlayın şimdiden develer.

 • 43. 5 milyon kişilik maltepe mitingi

  ulan muharrem ince'nin montla 15 temmuzda okey oynadığına inanıyorsunuz, tapelerin montaj olduğuna inanıyorsunuz, fetullah ülkenin iliğine kadar işlerken birilerinin kandırıldığına inanıyorsunuz, sarraf aklanırken inanıyorsunuz, ergenekon'a inanıyorsunuz, dış güçlere inanıyorsunuz, ekonomi göçerken şahlandığımıza inanıyorsunuz, dünyanın bizden korktuğuna inanıyorsunuz da buna nasıl inanmadınız?

  oysa sizi her şeye inanan saf yürekli insanlar değil misiniz, buna da inanın lan bir kez. bir kere de muharrem kandırsın sizi ne olacak be?

 • 44. 23 haziran 2018 devlet bahçeli ankara mitingi

  saat 13 de başlayacak miting daha başlamamış. üç beş bin kişilik resimler geziyor sosyal medya da . 20 yıl mhp'ye emek vermiş bir milliyetçi olarak diyeceğim tek şey beter olun amk .

 • 45. 24 haziran büyük akgençlik harekatı

  "oy pusulalarına "allah tamam diyene dek devam" yazıyoruz."

  ksımına katıldığım, kutlu harekâta ait bir çağrı, temenni. ak arkadaşlar; ülkeyi çapulculara, vatan hainlerine mi teslim edeceksiniz? olmaz! akp'ye mührü basıp ya "allah tamam diyene dek devam", ya da "yolun yolumuzdur reis" yazarak gereken cevabı vereceksiniz, vermelisiniz.

  bu ülke öyle 3-5 çapulcuya bırakılacak bir ülke değildir.

  ek: oy pusulalarının fotoğraflarını çekip sosyal medyada kesinlikle paylaşmalılar. lan herkes paylaşıyor, ak gençlik mi paylaşmayacak amk?! o zaman bütün akp'lileri tutuklayın öyle şey mi olur! paylaşın cümle âlem görsün.

 • 46. trt ntv ve cnn'i maile boğuyoruz kampanyası

  son edit: öncelikle kampanyanın fikir babası glen’e (bkz: #78393218) ve destekleyen yazar-çaylak tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. öyle ya da böyle kalem gerçekten de kılıç kadar keskinmiş meğer.

  ön edit 3: redblood’a teşekkürler örnek bir metin paylaştı. kısa olduğu için görmezden de gelemeyecekler, sahip olduğumuz tüm maillerden bombardımana tutarsak birkaç dakikamızı almaz:

  sayın yetkili,
  milyonlarca seçmeni olan muharrem ince’yi görmezden gelmek demek bizi de görmezden gelmek demektir. bu yaptığınız psikolojik şiddete devam etmeniz toplumda daha büyük infial yaratacak ve aramızdaki köprüleri daha da yıkacaktır. toplum barışı ve huzuru için gereğinin yapılmasini rica ederiz.

  ön edit 2: yayınlayıp yayınlamamaları zerre kadar önemli değil. ancak yıllar sonra biri bize “sen ne yaptın” diyecek olursa “bunun için mücadele ettik, savaştık” diyebilelim. varsın yayınlamasınlar: sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?

  ön edit: ilkvesontek’e teşekkürler mailler bunlar:

  info@cnnturk.com.tr
  izleyicitemsilcisi@ntv.com.tr
  trthaber@trthaber.com

  whatsapp ihbar numaraları için rentts’e teşekkürler:

  anadolu ajansı whatsapp ihbar hattı numarası: 0 536 866 38 99
  ntv whatsapp haber hattı ihbar numarası= 0 532 306 30 30

  diğer numaralara buradan ulaşabilirsiniz.

  şimdi ortak bir metin bulmak kaldı ki sesimizi diğer sosyal medya mecralarına duyurabilelim.

  ———————————————————————————
  an itibariyle başlayan kampanyadır. 23 haziran 2018 muharrem ince istanbul mitingi‘ni yayınlaması için trt, ntv ve cnn’i gerek mail yoluyla ve gerekse aşağıdaki linklerdeki şikayet gönderme kısmıyla sürekli baskı altında tutuyoruz. milyonlarca seçmenin katıldığı bir mitingi türkiye ile paylaşmazlarsa şayet, millet olarak onları buna zorlamaya hakkımız var.

  trt birim iletişim bilgileri
  ntv iletişim
  cnn türk iletişim

  basın inatla üstünü kapatmaya çalışsa da bugün yüz binlerce seçmen korkunç bir çabayla miting alanına ulaşmaya çalışıyor. önlerine konulan bu taşları ise kimse görmüyor: (bkz: bakırköy ido seferlerinin durdurulması)
  iktidar partisinin mitinglerine devlet tüm desteği sağlarken, halkın diğer yarısını temsil eden bir ittifakın nasıl engellenmeye çalışıldığını halka bu kanalların duyurmasını talep ediyoruz. duyurmasalar da önemli değil, o yolda yürürüz ya!

 • 47. 23 haziran 2018 demirören medya grubu açıklaması

  yalancı orospu çocukları. hepiniz yargılanacaksınız ulan...

 • 48. 2002-2018 arası türkiye'nin geliştiği gerçeği

  görülen ekonomik gelişmenin sebeplerinin akp ile alakası yoktur hatta akp'ye rağmen olmuştur;

  1- kemal derviş'in kriz sonrası getirdiği ekonomi modeli.
  2- avrupa uyum yasaları ki hala daha tamamlayamadılar 16 yıl geçmesine rağmen.
  3- abd'nin para politikası gereği türkiye gibi gelişen ülkelere gelen paralar.
  4- tüm dünyada yaşanan bilişim çağı ve teknolojik gelişmeler.

  akp ise bu kadar fırsatın içine edip ülkeyi 2018 haziran itibariyle yüksek döviz kuru, yüksek faiz, yüksek enflasyon çıkmazına sokmuştur. bunun sonuçlarını da önümüzdeki dönemde hep birlikte yaşayacağız.

  (bkz: stagflasyon)

  ayrıca ekonomi dışı alanlarda ise tüm dünyanın en kötü ülkelerinden biri haline geldik. örneğin; hukuk, demokrasi, eğitim, sağlık, özgürlük, toplumsal uzlaşı...

 • 49. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  link atanlardan fırsat kalırsa bu gece aranıza dahil olduğum veritabanı. ağırlıklı olarak dinleyici modunda takılsam da karşılıklı paylaşım yapmak ilk tercihim olacaktır. unutmadan kendi nazarımda yaşın ve cinsiyetin hiçbir önemi olmadığını belirtmek isterim.

 • 50. bir erkeğin seksten daha çok hoşuna giden şey

  (bkz: muharrem ince mitingine katilmak)