debe başlıkları

nebulabunela3
profili

 • fetö ile olan bir anını yaz

  babamı arayıp “kızınız çok başarılı olacak bize emanet edin hem kız ve erkek öğrencilerimiz ayrı eğitim görüyor” demeleri, babamın “iran mı lan burası” diyip kapatması..

 • ifşa ile tehdit edilen genç kızlar

  ruling isimli twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımla sayılarının ne kadar arttığına inanamadığım iğrenç olayların mağdurları. kızların sevgiliyken kendilerine atmış oldukları açık fotoğrafları ailelerine okullarına yollamışlar, kızlar intiharın eşiğinden dönmüş. böyle şerefsizlerle aynı ülkede yaşamaktan tiksiniyorum.

  https://twitter.com/…tatus/1138863158293094400?s=21

  edit: victim blaming kitlesi damlamış. bu olaylardaki mağdurların büyük kısmı lise öğrencisi. lisedeyken aldığınız doğru kararları merak ediyorum ben. kaldı ki bu işi sadece kızın kendisine attığı fotoğraflarla yapmıyorlar. gizli gizli görüntülerini çekerek de yapıyorlar. bir kez olsun öfkenizi suçluya yöneltmeyi deneyin, başarabilirsiniz.

  edit2: sözlükte ne kadar çok vicdansız, sağlıklı düşünceden nasibini almamış gerizekalı varmış görmek isteyenler başlık altını lütfen okuyun. “okumuş kesim”in hali de bu işte.

 • barbaros şansal

  biz sürekli yalanlarla iftiralarla dışlayıcı konuşmalarla tahrik edilirken iyi, ramazanda rakı sofrası paylaşınca rerörerö. afiyet bal şeker olsun kendisine. böyle böyle öğrenirsiniz belki başkalarına kendi inançlarınızı dayatmamayı.

  edit: mesaj kutuma hakaretler, küfürler, tehditler döşeyenler: boşuna oruç tutmayın. kendi dininizi anlamamışsınız.

  avrupa’da, amerika’da isa’nın tanrının her şeyiyle dalga geçerler, bunu herkese açık tv programlarında, dizilerde, stand uplarda yaparlar ve en tutucu dincisi dahi susturmaya çalışmaz. banane der programı değiştirir geçer. adam “okundu” dedi diye tüyleriniz diken diken oluyor, sinirden damarlarınız patlıyor ve siz malesef bunu normal zannediyorsunuz.

  ramazanda su içti diye adam dövülen bir ülkede “okundu” espirisi yapıldı diye sinir krizleri geçirmek normal değildir. çatır çatır kul hakkı yiyenlere neden sesiniz çıkmıyor da tek kelimesiyle bu adam sizi çılgına çeviriyor. kendinize gelin artık, orta çağda yaşamıyorsunuz. entryde hakaretvari hiçbir şey yokken ölüm tehdidi alıyorum yahu!?