fenasi rinlerim2
profili

 • galatasaray lisesi'nin kapatılması

  islamcılar sıkıldıkça liseme saldırırlar. 2005 yılında da ayni haberler çıkıyordu. bir sikim olmaz merak etmeyin.

  edit: galatasaray lisesi bir fransız lisesi değildir. milli egitim bakanlığına bağlı bir devlet anadolu lisesidir. cahil beyinsizlere duyurulur. kaldı öyle olsa bile galatasaray lisesi hem türkiye cumhuriyeti'ne hem osmanlı devleti'ne senin bütün soy ağacının toplamından daha çok katkı sunmuştur.

  edit2: yeni akit'teki köşe yazısındaki yalan yanlış bilgilere cevaben:

  ilk olarak, liseyi abdulaziz kurmamıştır. lise "galata sarayı sultanisi" ismiyle 1481 yılında ii. bayezid'in şahsi emriyle kurulmuştur. abdulaziz zamanında (1868 yılında) yalnızca bugünkü binası inşa edilmiştir, çünkü eski bina büyük bir yangında yok olmuştur. bir sultani mektebi olarak 1481'den itibaren mektep şehzadelere, paşa çocuklarına, elçi ve sadrazam çocuklarına yatılı medrese eğitimi vermis, aynı zamanda bu cocuklara arapça ve farsca öğretmiş, askeri ve diplomatik egitim vermiştir. görüldüğü üzere örf ve adetimize aykırı herhangi bir durum yok.

  ikinci olarak bu yazdiklarinizin hiçbiri galatasaray lisesini bir fransız lisesi yapmaz. neden? çünkü turkiye'de laik egitimin, frankofon egitimin, fransız ve avrupali hocalardan ders almanin tarihi ta üçüncü selim ve ikinci mahmut ıslahatlarına dayanır. tanzimatla birlikte yoğun batılılaşma çalışmalarından ilk nasibini alan kurumlardan biri elbette mekteb-i sultani olmuştur. zira bu dönemde orduda, yargı teşkilatında, hukukta, yüksek öğrenimde, istanbul sosyetesinin her seviyesinde yoğun bir batililasma oldugundan, şehzadelere egitim veren mekteb-i sultaninin bunlardan ayrı kalmasi mümkün olamazdı.

  bugün de fransiz hocalar egitim veriyor lisemde. ve bugün de galatasaray lisesi bir fransiz lisesi değil. yalnizca her zaman olduğu gibi bugün de devletimizin "batiya acılan penceresi".

  yeni akit ise biz orada öğrenciyken okul çıkışlarında kız arkadaşlarımızı dikizleyen, okul üniformalı 15 yaşında kızların gizlice fotoğraflarını çekip göğüslerini buğulayarak bunu "bakın galatasaray lisesinde kız öğrenciler dekolte giyiyorlar" diye haber yapan, okulumuzun içinde türk bayrağı değil fransiz bayragi, atatürk heykeli değil napolyon heykeli olduğunu iddia eden, götünü silsen götünü kirletecek bir paçavra. kale almaya değmez.

 • 14 nisan 2019 maltepe oy sayımının durdurulması

  kendilerinden bekleneni yapmışlardır. bir parti düşünün ki en altından en tepesine kadar böyle. şimdi o partiden iki tane olduğunu düşünün.

  alacaz olum o mazbatayı. yırtınsanız da alacaz.

  edit: şuradaki kuduz köpeklerine tek bir laf etmeyip her gün "ekrem şöyle, ekrem böyle" diye atıp tutan devlet bahçeli de gelsin maltepe'ye. bir halt yiyorsunuz bari arkasında durun. itlerinizi göndermeyin.