Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 1 ekim 2020 rangers galatasaray maçı

  abartmayın ya o kadar güçlü olsalardı isimleri power rangers olurdu.

 • 2. 1 ekim 2020 yazarların psikolojik durumları

  kendi kendime konuşmaya iyice alıştım. yalnız 2 gün önce acayip kavga çıktı, zor ayırdım.

 • 3. 1 ekim 2020 fahrettin koca'nın attığı tweet

  ben ikna oldum oyum 2-b sınıfından fahrettine.

 • 4. 1 ekim 2020 yazarların borç durumu

  bulgaristan'dan korona dolayısıyla gelemeyen sevgilim için çektiğim 310 bin tl kredi.

 • 5. berat albayrak büyük bir devrim yapacak

  dolar 15 lira olacak sıkı tutunun diyor.

 • 6. 30 eylül 2020 fahrettin koca açıklamaları

  sadece semptomluları açıklıyorum demek ağustos ayından beri istediğim rakamı yazıp açıklıyordum demektir. başka bir açıklaması yoktur, toplum sağlığını korumakla sorumlu bakanlığın vatandaşlarına yalan yanlış açıklama yapmasıdır.

  muhalefetin son yıllarda yaptığı en önemli işlerden biridir, bakana zorla yanlış bilgilendirme yaptıklarını itiraf ettirdiler.

  bundan sonra ne rakama inanırım ne açıklamalara, yazık çok yazık...

 • 7. 1 ekim 2020 türkiye'de hayat pahalılığı

  çığırından çıkmış hayat pahalılığıdır.

  5lt ayçiçek yağı - 55 tl
  1kg tereyağ - 60 tl
  10 kg toz deterjan - 56 tl
  1 kg tam yağlı beyaz peynir - 50 tl
  1kg çay - 30 tl
  1kg kaşar peynir - 58 tl
  32'li tuvalet kağıdı - 34 tl
  1kg kıyma - 55tl (kasap kıymaları 70tl)
  ... liste böyle uzayıp gidiyor.

  kış geldiği için daha bot ve mont fiyatları var 400, 500 ve üzeri diye gidiyor.

  kur sebebiyle(!) artık alınmasıı imkansız hale gelen elektronik aletler var ve buradaki fiyat artışları korkunç seviyede .

  cep telefonlarının en kötüsü 2500 tl'ye dayandı 13bin tl'ye bile telefon satılan bir ortam var . sistem özellikleri en düşük laptopların fiyatı 4k - 5k lara dayandı, adam akıllı pcler 10- 13k ve üzeri diye devam ediyor. gaming sandalyesi yerine kamp sandalyesi anca alabiliyoruz. . ekran kartlarının fiyatları avrupa da satılan araba fiyatlarına eş değer. diğer ülkelerdeki gençlerin haftalık çalışarak alabileceği ps5 lerin ülkemizdeki fiyatı yaklaşık 4 asgari ücret seviyesine denk geldi.

  ve tabii ki ikinci el araba fiyatları. ülke durumunun halini bu kadar açık bir şekilde gösteren başka bir piyasa olamaz. burada bir twitter hesabında gördüğüm fotoğrafları atıyorum yorum sizin.
  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

  edit : gıda fiyatlarının çoğu ortalama markalar, en iyi markaları seçmedim bilginiz olsun.

 • 8. kibar insanların kullandığı küfürler

  (bkz: dalyarak)

 • 9. 1 ekim 2020 uefa şampiyonlar ligi kura çekimi

  sikeyim sizin çektiğiniz kurayı ya abi siz deli misiniz nesiniz bize ne çektiğiniz kuradan sik kafasına bak ya kendince hayali kura çekmiş üstüne bir de yedi paragraf analiz kasmış lan yakın gömün beni sözlüğün bahçesine.

 • 10. linkedin'den iş bulmak

  sektörüne göre değişen şeydir.

  eğer bilgisayar veya endüstri mühendisiyseniz ve düzgün bir profiliniz varsa o iş sizi bulur.

 • 11. ingiltere'nin tr'yi seyahat koridorundan çıkarması

  henüz asemptomatik pozitif ve hasta farkını anlayamamış ülke beyanı. halbuki çok basit; 30 bin pozitif mi çıktı? böl 30'a, biraz küsürat ekle hasta sayısı kendiliğinden çıkıyor. esas ağır hasta tanımı zor, onu anlamaları zaman alacak.

 • 12. 1 ekim 2020 elektrik zammı

  tövbe de lan. zam değil, elektrigimiz değer kazandı diyeceksin. (bkz: yarra yedik)

 • 13. 1 ekim 2020 karabağ operasyonu gelişmeleri

  * azerbaycan türk ordusu, siha ve kamikaze drone'larla bu bölgedeki, tahkimatı yok etmeye uğraşıyor. şu an durum çok iyi, yakında hızlı bir süpürme harekatı olabilir.

  * ermenistan tarafı savaşta varlık gösteremeyince; yalanlarla, uluslararası kamuoyu ve baskı oluşturma çabasında. herkesi arıyorlar. her yalanı söylüyorlar.

  * rusya, savaş bitsin dese de ortada ciddi bir durum yok. paşinyan'ın iyice burnu sürtülsün veya gitsin istiyorlar.

  * emekli komutanlarımızdan ahmet yavuz, geçen günlerde çok güzel bir tespit yaptı. "azerbaycan toprakları işgal edildiğinde, düzenli bir ordusu yoktu. 1995'te başlayan ve türkiye'nin yardımlarıyla bir ordu 25 senede kuruldu. şu an, bu ordu topraklarını koruyor. "
  sonra ergenekon ve balyoz gibi fetö kumpaslarını hatırlatıp, "bir orduyu yok etmek çok kolay ama kurmak 25 yıl" diye ekledi.

 • 14. 1 ekim 2020 erdoğan'ın idam açıklaması

  haftada bir yaptığı açıklamadır. idam gelirse musa orhan idam edilmeyecek, osman kavala idam edilecektir. çünkü bu milletin adalet anlayışı böyle.

  edit: böyle bir ihtimalin fetö ve pkk yandaşlarını tedirgin ettiğini iddia edenlerin tek bir tanesinde bile bir gram zeka ve bir gram haysiyet yok.
  son edit: (öne aldım) işin teorisine indiğinizde musa orhan da osman kavala da idam edilmeyecektir zaten. cezalar geriye yürümez; sonradan getirdiğin cezayı daha önceden suç işleyene uygulayamazsın. idam gelince apo ve feto'nun idam edileceğini zanneden beyinsiz ülkücü artıklarına duyurulur.

  edit 2: herhangi bir iktidara insan öldürme yetkisi verecek kadar gerizekalı olan her halka da yaşadıkları bok çukuru mübahtır. 5 litre yağı 60 liraya alıp, götünüzü kuru tuvalet kağıdıyla silmeye başlamışsınız; hala ampır ampır konuşuyorsunuz.

  gerçek son edit: birtakım kendini bilmezler osman kavala'yı savunduğum gerekçesiyle beni vatan hainliği ile suçluyorlar özelden. osman kavala'yı tanımam da sevmem de. eğer gerçekten casussa allah belasını versin. sadece şunu biliyorum: casus olduğuna dair tek bir delil yok ve mahkeme önüne dahi çıkarılmıyor. akp'nin zamanında, akp'nin kurduğu derneklere para yatırdığı için casus ilan edildi. parasını alırken çok mutluydunuz; ama şimdi vatan haini biz olduk öyle mi? hassiktirin ordan.

 • 15. her vaka hasta değildir

  (bkz: fahrettin sabiti)

  nasıl da tontondu dimi nasıl da sesi titriyordu falan...

  ne zaman tamamen anlaşılacak merak ediyorum ipler kimin elindeyse kuklalar ona göre hareket ediyor

  (bkz: master of puppets)

 • 16. kiraya vermek için 8 kriter belirleyen ev sahibi

  kira sözleşmesinin örneğini almak için:
  (bkz: sevr antlaşması)

 • 17. yazarların ömür boyu başına bela olacağı özelliği

  ertelemek.

 • 18. en rahatsız edici sesler

  onun sesi.o işte.

 • 19. sokakta öpüşmeler arttığı için dolar artıyor

  akp bizi öptüğü için değil yani... peki.

  fantastique açıklama.

 • 20. 1 ekim 2020 avrasya anket sonuçları

  şu ekonomik durumda, işsizlikte hala daha gidip bunlara oy veren varsa ben artık bir şey demiyorum.

  normal bir ülkede olsak bunlara karşı küllük koysan, onun bile kazanması lazım. ama bizim halkımız cahilliği tercih eden bireylerden oluştuğu için doğrudur bu sonuçlar.

  köyünde eşek siken adamlar verdikleri oy ile ülkenin geleceğini tayin ederse olacağı da budur.

  öğretmen çocuğu eskimiş ayakkabısının yerine yeni bir ayakkabı alacakken kırk kere düşünüyor ise, gençler umutsuzluktan intihar ediyor ise bunun müsebbibi sizlersiniz. bizi sizler yaraktınız.

  tanım: ülkenin zeka seviyesini ortaya koyan sonuçlardır.

 • 21. ekşi itiraf

  hayat arkadaşımı sözlükte bulduğum için ekşi'ye bir itiraf borçlu olduğumu düşünüyorum. bu yüzden kendime göre özel bir yanı olan 1000. entry'mi hem bu itirafa hem de teşekkür mahiyetinde ekşi sözlük'e ve bana katlanmasına hala şaşırdığım güzel hayat arkadaşıma ithaf ediyorum.

  yanlış hatırlamıyorsam sözlüğü 2007'den beri okuyorum. o zamanlar 13 yaşında bir ergen olmamdan dolayı sözlüğü genellikle ödevler için kullanıyordum. malum o zamanlar internet bu denli derya deniz değildi ve sözlük de xxx kim aq bakınızlarından ziyade bilgi entry'lerinin yoğun olduğu bir mecraydı.

  2012 gibi üye olmaya karar verdim. üye oldum. ben üye olur olmaz yazar olunan bir yer sandığım için ilk şoku çaylak olmamla yaşadım. ardından yine ergenlik siniri ve öz güveniyle beni nasıl yazar yapmazlar şeklinde düşünerek* o zamanlar itü sözlük'e geçiş yaptım. birkaç günden sonra orada yazarlığım onaylandı. orada bir hayli yazarlık yaptım. toyluğumu orada atlattım. daha sonra dünyaya açılıyoruz diyerek instela olmaya karar verdiklerini açıkladılar. gel gelelim ki bizim eve bile açılamadılar. instela olduktan sonra da bir müddet devam ettim yazmaya.

  daha sonra yavaştan ergenlikten çıkış, birey oluş süreci geçirirken ve geçirdikten sonra ekşi'ye tekrar dönüş yapmak istedim. bu dönüşüm de 2015'e tekabül etti. 2015'de dönüş yaptığımda 2012'de açtığım üyeliği unutmuştum. mecburen tekrar bir üyelik açmak durumunda kaldım. şu an hali hazırda kullandığım hesabı açıp sıra beklemeye başladım. 1 senenin ardından 2016 sonbaharında yazar oldum.

  yazar olduktan sonra da küçüklükten beri süregelen yazma isteğimin hala durmak bilmeksizin devam etmesinin de vesilesiyle sürekli yazmaya devam ettim. ilk başlarda gözümdeki ekşi imgesi hala 2007'de tanıştığım ekşi ile aynı olduğu için sürekli bilgi entry'leri girmeye, kendimi bu yönde biraz da kasıntı bir şekilde zorladım. daha sonraları artık yalnızca ilgi alanlarımın olduğu konular hakkında kah bilgi kah eğlence odaklı yazılar yazmaya karar kıldım.

  gel zaman git zaman ekşi'de çaylaklara mesaj hakkı verildiğiyle ilgili bir duyuru okudum. ilk haberi okuduğumda açıkçası biraz kıskanmıştım. malum, bizim dönemimizde çaylakken kimseyle iletişime geçemiyordun. kendi kendime yaşlı dedeler-nineler gibi "şimdiki çaylaklar ballı" diye iç geçirip çaylaklara mesaj hakkı verillmesi başlığında esprili bir dille entry yazdım. ardından bir adet yeşilim yandı. o yanan yeşilin nereden bilebilirdim ki benim hayat arkadaşım olabileceğini...

  benden 5 yaş küçüktü. bir nevi kendi ergenlik dönemimdeki çaylak hevesim aklıma geldi. onda da o heves vardı. yazar olamamanın şirin isyankarlığı, bir ton yazar imla kuralı bile bilmemesine rağmen ben nasıl yazar olamıyorum tripleri vs. derken kendisiyle saatlerce sohbetler ettim.

  gel zaman git zaman kendisiyle konuşmanın beni çok mutlu ettiğini fark ettim. onunla konuşurken kendimi çok rahat ifade edebildiğimi, ifade edemediğim zamanlarda dahi onun esasında benim ifade edemeyip anlatmaya çalıştığım şeyleri anladığını fark ettim. bu duygu her insan için bulunmaz bir nimet. sizi her koşulda ve her halükarda anlayan, anlayamasa dahi anlamak için çaba gösteren, bazı konularda anlamak istemese de "itin hatırı yoksa sahibinin hatırı vardır" misali anlamaya çalışıp anladıktan sonra onaylamadığını kırıcı olmayan bir dille size anlatan birisini bulmak; hem de ekşi sözlük gibi imkansız olarak gördüğüm bir yerde karşılaşmak, bende, hayatta tüm şansımı burada kullandığım inancı oluşmasına sebebiyet verdi. olsun. insan zaten daha ne ister ki? hayattaki tüm şansımı bir şans bularak harcadım. oldukça memnunum.

  artık ekşi sözlük'ten tanışıp nişanlanan kervanına ben de katıldım. ileride evlenen kervanına da katılacağız. eskiden sözlük duyurularında "ekşi'de tanışıp evlenen xx-yy yazarlarımıza mutluluklar dileriz." şeklinde bildirimler düşerdi. şimdi pek düşmüyor. artık evlenen yazarlar mı yok ya da sözlük mü bu haberleri duyurmuyor, bunu yakında öğreneceğiz.

  1000. entry'm buradan, beni her koşulda seven, destekleyen, beni her zaman anlama gayretinde olan güzel sevgilim @ateskadehi'ne ve beni dünyaya düşmüş melek tanesiyle tanışmama vesile olan @sozluk'e gitsin. her şey için çok teşekkürler sözlük. sayende diğer yarımımı buldum ve 3 yıldır tamım.

  edit: kendisi 2018'de tanışmamızdan bu yana hala çaylaktır. fazla üstüne gitmeyelim.*

 • 22. vücudundan 5 cin çıkarılan çocuk

  bir tokatla bütün cinlerini çıkartırım o çocuğun. mehmet bul beni. numaraların bana sökmez seni küçük solucan. *

 • 23. yabancı dilde mesajlaşacak yazar veri tabanı

  hi there,

  my english level is “ ı love you, ı love you
  do you love me, yes, ı do
  ıf you love me tell me, tell me
  ıf you love me kiss me, kiss me” so if you would like to hate to talk english please dm me.

 • 24. şu an okunan kitap

  (bkz: gurur ve önyargı) (bkz: jane austen)
  (bkz: hasan ali yücel) klasikleri

 • 25. elektriğe %32.3 doğalgaza %34.7 zam gelmesi

  ben faturaya bakmıyorum fatura ücreti beni ilgilendirmiyor.(!)

 • 26. masterchef türkiye

  serhat'ın sözünü kaçırdım ama yurt dışında yaşayan devlet büyüğü diyince aklınıza fetö geliyorsa kusura bakmayın ama biraz salaksınız bence. devletin yurt dışı temsilciliği/temsilcisi nedir/kimdir? büyükelçidir, başkonsolostur, diplomatlardır. yurt dışı görevleri de en az 4 yıl sürmekte genellikle. belli ki adamın çevresinde böyle kişiler var. veya daha önce benzer konsept için çalışmış muhtemelen.

  edit: adam mis gibi açıkladı işte, yabancı ülkelerin protokolü şeklinde. belli ki trump'a yapmış.*

 • 27. ankara'ya turist çekebilecek atılımlar

  ulus gibi ankara'nın en eski merkezlerinin it kopuklardan ve pavyonlardan temizlenip, tarihi binaların da adam gibi restore edilerek avrupadaki başkentlerin hepsinde olan bir old town kurulması. cumhuriyetin tarihi yatıyor oralarda.

  kurulacak old town'da alkollü mekanların da olması gerekiyor tabii. i.melih sağolsun her yerdeki alkollü mekanları kapattırıp başkenti konya'ya çevirdi.

 • 28. 1 ekim 2020 system of a down paylaşımı

  alanen millete yanlış bilgi verilen paylaşımlar. karabağ resmen azerbaycan toprağı olmasına rağmen azerbaycan'ın orayı işgal ettiği savunuluyor. yok ebesinin nikahı diyorum. 1915'i siktir ettim utanmadan bir de 80-90'larda azerbaycan'ın pogrom yaptığını savunmuşlar. abi siz milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz gerçekten? ortada bm'nin resmen tanımış olduğu hocalı varken azerbaycan'ı suçlamışlar çüş.

 • 29. evlenecek erkek bulmanın gittikçe zorlaşması

  şehirli kadının son yıllardaki huyu: kendi hak ve özgürlüklerine gelince feminist, karşı tarafın sorumluluklarına gelince gelenekçi davranmak. evlenecek erkek bulmanın gittikçe zorlaşmasında bunun da payı vardır herhalde.

  yani diyorlar ki:

  - ben yemek yapmak zorunda değilim, ama sen tüm tamirat ve tadilattan sorumlusun.

  - ben çamaşır yıkamak zorunda değilim, ama senin arabayı servise götürmen ve deposunu doldurman gerekiyor.

  - ben istediğim saatte istediğim yere gider, istediğimi giyerim... ama gece ben döneceğim zaman sen gelip arabayla beni almalısın.

  - ben senin annenle vakit geçirmek istemiyorum ama kuzenimin nişanına gitmemiz gerekiyor ve sen de takım giysen iyi olur.

  ... liste böyle gidiyor ama uzatmaya gerek yok.

  ben gelenekçi yaşamaya da, bireyci yaşamaya da temelden karşı değilim, ama ikisinin böyle abuk bir şekilde harmanlanmasına karşıyım.

  insanların yetişme tarzı ve kendilerini rahat hissedecekleri koşullar hangisiyse, o yaşam biçimi tercih edilip yaşanabilir. sorumluluklar denk bir şekilde dağıtıldığı müddetçe mesele yok.

  ama problem, kendileri adına "best of both worlds" yapan hanımlarımızın bunu bize özgürlük diye yutturmaya çalışmasında yatıyor.

 • 30. asemptomatik pozitif

  ben de uyuduğum günleri çıkarırsam 18 yaşındayım. tam olarak böyle bir şey.

 • 31. fahrettin koca

  süreci çok yönetti diyordunuz? şimdi de başlarda iyi yönetti diyorlar. hatırlatırım ülkeye uzun süre covid-19 giremedi her tarafımız çevriliyken bizde yoktu. burada salak ekşiler biz elimizi sürekli yıkıyoruz o yüzden türkiye’ye gelmiyor diye yazmıştı. türkiye’den giden uçaklarda cavidan-19 çıkıyordu ama onlara bir bahane bulunuyordu. yardım muhabbetinden sonra hemen virüsümüz çıktı çok kısa zamanda günlük vaka 3-5 bin oldu. ama çok iyi yönettiler. çok beyinsiz var ülkede.

 • 32. vatana ihanet sayılacak davranışlar

  pandemi esnasında halkı hasta sayıları konusunda yanlış bilgilendirmenin de dahil olabileceği davranışlar.

  not: ülke fark etmez.

 • 33. 1 ekim 2020 ac/dc'nin yayımladığı teaser

  babalar birşeyler yapıyor, ilgililere duyurulur!

  teaser için link

 • 34. iyi erkeklerin nerede olduğu sorunsalı

  hoooop burdayım, nasıl tak diye burdayım saniyede dedirten sorunsal.

 • 35. 1 ekim 2020 yunanistan ile anlayışa varılması

  literatüre " anlayışa varmak " fiilini sokan haber.

  sanırım yunanca bu fiil, gelirken getirdiler herhalde.

 • 36. 30 eylül 2020 la lakers miami heat maçı

  lakers rotasyon yapmayarak risk alıyor, bitmiş miami ye hala ilk 5 çıkıyor. sok jr smithi miami moralmen çöker zaten bu kadar mı kötüyüz diye.

 • 37. eylül ayına veda için bir söz bırakmak

  eylül ayının 2 saat sürmesi..

 • 38. pintipanda

  oyunlara bizim sayemizde türkçe dil geliyor, biz yaptırıyoruz, biz diyecek kadar kendini bir sik sanıyor ama o kadar gerçekten sadece bir sik.

  sen kimsin, cürmün nedir, kapasiten nedir bunları sorgulayamayacak kitleye her şey bizim sayemizde diye hava basıyor. allahın ahmağı.

  sony türkiyenin köpeği olmasını geçtim zerre kadar adam olsa göt yalamaya 2 dakika ara verse türk oyuncusunun derdini paylaşabilse geyik muhabbeti olan panda adamdır belki az da olsa gerçeğe dönerdi ama bu haliye ancak daşşak konusu olur adamlığın.

 • 39. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  abazan olmayan ve öss sayısal alanda sıralaması 2367-35421 arasında olan insanlarla muhabbet etmek için katıldığım veritabanı.

 • 40. azerbaycan ile türkiye birleşse olacaklar

  iki uzun adama sahip oluruz.

 • 41. kablonet

  2016'dan beri kullandığım ve modeminin wifi çekim kalitesi dışında sorunum olmayan iss. aşırı memnunum denilebilir hatta. fakat verdikleri modemin yanına dual band bir access point alınması elzem.

 • 42. papiss demba cisse

  hayvan gibi kaliteli video ile transferi açıklanmış futbolcu.

  ulan hiç güleceğim yoktu dsjdsjdsj
  not: fb

 • 43. erkan tan'ın a haber'daki arapça performansı

  bunların allah kitap inancı varsa dünya siksin beni. sizin ben ananızı sikeyim üç kuruşluk aklınızda iki kuruşluk tipleri kandırıyorsunuz.

 • 44. lebron james

  getirin oradan bilmem neyi ne demek yahu? giannis finale çıkıyordu da elinden mi tuttuk? o harika boston finale çıkacaktı da tehdit mi ettik? dünyanın en iyi oyuncusu kawhi(!) konferans finaline gelmek istedi de sana yasak mı dedik? final yahu bu. normal sezon maçı sanki. çıksaymış o zaman o yıldızlar lebron'un karşısına. lebron finalde karşısına bir süper yıldız çıkmadı diye de mi suçlu? bu lebron size ne etti?

 • 45. ermenistan'ın bm'ye sunduğu harita

  keşke böyle bir şey olsa.

  biz bir gece kalkıp "evet kars erzurum trabzon falan bu sabahtan itibaren ermenistan'a bağlanmıştır" diye açıklama yapsak, bizim bu şehirlerdeki halk muhtemelen 1 ayda tüm ermenistan'ı alıp türkiye'ye geri döner.

  kimle uğraştıklarının cidden farkında değiller ya, bu kadar salak bir millet az bulunur.

 • 46. c++

  ya ciddiye alip yazmam normalde boyle basliklarda ama o kadar cok anlam yuklemeyin bu dillere azizim. cok tatava yapmissiniz. programlama dili ayakkabi gibidir. ihtiyaca gore hangisini kullanacagini secer kullanirsin. bu kadar. kisin bot giyiyorsun dimi? tutup da karda topuklu ayakkabi ya da tabani kösele ayakkabi giymiyorsun. yazin da tutup bot giymiyorsun mesela daha rahat bisey giyiyorsun. niye? cunku o andaki ihtiyaca gore giyiyorsun.

  sen her projeyi python ile ya da c++ ile ya da savundugun dil ile yapmaya calisirsan patlarsin. yazin bot giymis olursun ya da kisin kosele giymis olursun.

  sen abdulhamiti savundun kivamina gelmissiniz sakin olun. relax olun. atip tutuyorsunuz yasinizi belli etmeyin bari. yazilimci olmak hava atilacak bi sey degil gayet normal bi meslek. kasmayin cocuklar. bilmeyenlere şov yapma pesinde kosmayin.

 • 47. onedio'nun eskiden lüks olan şeyler paylaşımı

  linkte görülebilecek paylaşımdır.

  eskiden lüks olup, şimdi "rahatlıkla" alabildiğimizi iddia ettikleri şeyleri sıralamışlar.

  listedekilerden bazıları:
  * cep telefonu
  * tropikal meyveler
  * pizza (orta boy 50-60 tl)
  * barbie bebek (en ucuzu 100 tl)
  * uçak bileti (eski kampanyalar bitti, uyanın!)
  * cd (cd mi kaldı?)
  * spor ayakkabı (oha, 500'den aşağıya yok!)
  * kot pantolon (lcw'yi kastetmiş sanırım)
  * televizyon (3000 tl'den başlıyor.)

  bunlar nasıl "erişilebilir" oluyor, aklım almadı.

  sanırım aylık 20 bin tl bandında bir maaşa göre hazırlamışlar postu; başka açıklama bulamadım...

  edit: bana ergen diyen arkadaşların muhtemelen annelerinin yaşındayım (44) :)
  öte yandan, "bunlar eskiden ucuzdu" demiyorum; "hala pahalılar" diyorum; ikisi ayrı şeyler.

 • 48. joe biden

  papazi vermedik diye ekonomimize tecavuz eden ve bunu acik acik guc gosterisi olarak kullanan turkiye'nin uluslararasi itibarini bitiren trump'i seven halkimiza uzun adam az bile

 • 49. bilgisayarı açınca girilen ilk üç web sitesi

  (bkz: ekşi)
  (bkz: birgün)
  (bkz: gazete duvar)