silayor5
profili

 • survivor 2020 ünlüler-gönüllüler

  acun’un reyting için, çıkarları için ne kadar alçalabileceğini gösteren yarışma. öyle ki orada yarışan insanları gram önemsemiyor sözlerinin aksine. ne doymaz adamsın, biraz vicdanlı ol, biraz kendine saygın olsun. yarışmacılara ve seyirciye saygıyı geçtim.

  diyorsun ki kayıtları gözden geçiriyorlar, daha bitmedi tarama. yorumumu yarın yapacağım diyorsun. peki neden konseyde yarışmacılara bunun duyurusunu yapıyorsun?

  hem de yarın yarış varken? hem de sercan isim söylemeden önce? neden onların moralini bozuyorsun yarıştan önce, neden isim söylemeden etkiliyorsun?

  kayıt taraması bitsin, zamanı gelince de yap yorumunu? ama sen iki gün fragmana koyup reyting peşindesin sadece. açmayacağın konu yok, harcamayacağın yarışmacı yok.

  şu dünyada bir kere de iyi olanlar kazansın zengin olsun yeter ya.

 • survivor 2020 ünlüler-gönüllüler

  --- spoiler ---

  evrim: kaybedecek hiçbir şeyi olmayandan daha tehlikeli bir şey var mıdır?

  yasin: vardır
  evrim: ne?

  ...sessizlik...

  yasin: sen

  --- spoiler ---

  kahkaha attırdı piç*

 • previously on denince akla gelen ilk dizi

  gelmiş geçmiş en iyi dizidir.

  çünkü bu cümle sabırsız bekleyişin son bulmasıdır. nihayet başlamıştır, kafalardaki sorular cevap bulacaktır. ya da o sorulara yenileri eklenecektir. ne olursa olsun o cümlenin yaşattığı hissiyatı artık hiçbir dizi veremeyecektir.

  previously on lost

 • 140journos'un kesinlikle bir şeyler oldu videosu

  bu kadar büyük bir potansiyeli kullanamamış videodur. ne yazık ki olmamış,

 • half life'tan akılda kalanlar

  hiçbir oyunun hissettirmediği duyguları yaşatması. çağın ötesinde başka bir oyun çıkmadıkça aynı heyecan ve hissiyatı hiçbir oyundan almak mümkün olmayacak.

  akılda kalan çok şey var ama nedense oyunun sonunun hafızalardan silinmesi mümkün değil. yeni nesil bu oyunu oynayıp sonunu anlayamıyor ve nasıl devam edeceğini merak ediyor oyun bittikten sonra. trende kalıp canavarların arasına düşmek veya trenden inmek.. ekranın kararması ama hareket edebilmek hala... ayak seslerinizi duymanız... anlayamıyorlar ne olduğunu. düşünün artık diğer oyunlardan farkını bu oyunun. böyle biten bir oyun görmemişler çünkü.

  hem de 1998 yılında yapıyorlar bunu. herkesin aklına başta levye olmak üzere silahlar, yaratıklar, bilim insanları vs. gelebilir ancak ben o askerlere "yaşasın yardıma geldiler" diyip sevinerek ve rahatlayarak yaklaştığımda bana ateş etmelerini unutamam.

  yaşattığı yalnızlık, depresif ruh hali, gerilim ve finaliyle unutulmayanlar arasında zirvede ilelebet kalacakltır.

  seçilen isimler, karakterler, müzikler ve şok etkisi yaratan hikayesiyle half-life çığır açmış bilimkurgu şaheseri bizim için. her zaman akıllarımızda kalacak ve hep özel bir yeri olacak...

  bir de;

  “yanlış yerdeki doğru insan dünyanın en büyük değişimine sebep olabilir. "

  – g-man